I I I i WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Plaatselijk Nieuws Pinkster-wonder. VERSCHIJ NT IEDERE VRIJDAG WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT THOLEN OUD -VOSSEMEER De redactie legt U deze week voort GOUDEN BRUILOFT ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK 15e jaargang No. 25 15 mei 1958 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 57 b.g.g. 246 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen Het oude verhaal van Pinksteren blijft altijd boeien, al was het alleen maar van wege de gemeenschapsgedachte. Het is namelijk zo, dat een werkelijke gemeenschap nooit valt te fabriceren. Het is er opeens. Het komt spontaan onder mensen op als bij vogels de voorjaarstrek. Het begint bij een paar. Een handvol. Straks wordt het de schare, het volk, de kerk. En alles in een blijvende verbondenheid. Theoriën, wijsgerige stelsels, filosofische scholen houden de mensen maar voor een betrekkelijke korte tijd bijeen. De reden daarvan is eenvoudig, dat de mens meer is dan zijn denkvermogen. Ieder denkt van nature in een bepaalde richting zonder dat hij er zelf veel aan Verhelpen kan. Overigens moet gezegd, dat die groep discipelen van Jezus, die op Pinksteren in de meest ingetogen vervoering raken, die men zich denken kan, allesbehalve klein van geestelijk formaat geweest zijn. Hun woorden zijn altijd gezaghebbend gebleken en hun gedachten over God, wereld, leven en mens, steken in diepte, die der gehele wereld ver de loef af. En toch was het geen uitgezocht gezelschap van geleerden. Ze kwamen op uit het gewone volk en ze ble ven hun leven lang verbonden aan het volk. Ze kennen het leven zoals het is. Het zijn bovendien mensen geweest met een wereld omspannende blik, die breed internationaal hebben gedacht, om het in een huidige term uit te drukken. Toen ze eenmaal wisten wat ze de mensheid te verkondigen hadden, hebben zij de boodschap van Christus langs alle wereldwegen verder gedragen. Athene hoorde ervan. Rome wordt er straks door geschokt. Zelfs over de hoge passen van de Himalaya gaan hun voetstappen. India hoort van Christus lang voordat Willibrord naar Utrecht trekt of Engelmundus naar Kennemerland. Wie de moeite neemt het Pinksterhoofd stuk aandachtig in de Bijbel na te gaan en leest wat deze mensen alzo geschreven, ge dacht en gezegd hebben, gaat vanzelf meer aandacht krijgen voor het mirakel van Pink steren. In de vroege morgen is het dan ge beurd. Een geluid als van een geweldige windvlaag ergens in een huis in Jeruzalem. Verder een abnormaal lichtverschijnsel, dat in talloze vlammen uiteenspat, die blijven schitteren op hun schedels. En dan nog dat spreken in vreemde talen. Het mirakel van Pinksteren. Bezield, ja dat zijn ze zeker geweest en in een wereld van geestelijke lauwheid is er niets wat zo de lachlust opwekt als de mens, die boordevol is van een groot ge tuigenis. De spot dat ze dronken zouden zijn, heeft de discipelen in datzelfde huis dan ook danig om de oren gefloten. De woordvoeder Petrus ziet geen andere uit weg dan om al die botte lachebekken maar even naar de klok te verwijzen. Op dit uur dronken Spreekt zó iemand, die dronken is of zich in trance bevindt Pinksteren heeft niets met extase te maken. Zo gauw het christendom extatische vormen gaat aanne men kan men beter op z'n hoede zijn. Dat hoort immers bij het heidendom. Nuchter heid bij eerlijk christendom, maar dan niet de nuchterheid van een rekenliniaal of we tenschappelijke redenering. Een type chris tendom dat in formules denkt heeft met de Heilige Geest niets te maken. De Kruis woorden van Christus, waarop de hele pink- sterpreek van Petrus geïnspireerd is, waren woorden van een werelddynamiek, een stuk openbaring op zichzelf. Het volk in het huis krijgt opeens een heel diep inzicht in de grootse wegen van God. Wie door de pinkstergeest geraakt is, spreekt eenvoudige mensen niet aan als een intellectuele of cul turele élite. Die wordt de Joden een Jood en de Grieken een Griek. Laat dan de „pana- normale" verschijnselen van Pinksteren, zo als men ze tegenwoordig wel wil aandui den, maar buiten beschouwing. Wetenschap pelijk denken zal voor dat alles wel nooit een „verklaring kunnen vinden. Grote woorden als massa-suggestie en materialisatie weerleggen in dit verhaal eenvoudig zich zelf. De discipelen waren immers zelf in alle vroegte door de stortbui van de Geest overvallen en Petrus moet er haastig zijn bijbel op naslaan om aan het pinksterpubliek te kunnen duidelijk maken wat of hier nu eigenlijk w e z e n 1 ij k aan de hand is. Zwarte kunst was daar niet bij. Wat ze wel gedaan hebben Ze hebben de mensen ontzaglijk blij gemaakt met te verklaren wat er gaande was. Wie iets van de betekenis van het destijds gebeurde gaat vatten, die spreekt liever van een onvoorstelbaar wonder dan van een opzienbarend mirakel. Dat kan de grootste belevenis zijn, die voor een geestelijk uitgerangeerd mens ge lukkig nog kan zijn weggelegd. Het wonder van Pinksteren maakt, dat ontgoochelden vol hoop schieten, dat de cynische mens zijns ondanks in vlam en geestdrift geraakt, omdat er ondanks het leven in een zelfver nietigingswereld nog een toekomst voor hem kan worden voorspeld, zo geweldig, zo luisterrijk en zo verheugend dat je er alleen maar stil en ontroerd van kunt worden. Dat kwam de Heilige Geest op die oude pink sterdag nu alleen maar even vertellen. En dat is heden ten dage nog belangrijk genoeg om naar te luisteren. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr L. D. A. Looijsen te Tholen, tel. 49. Dr R. C. Renes te Oud-Vossemeer, tel. 19. HOOGWATER in de week van 17 t.e.m. 23 mei 1959 zondag vm. 10.13 nm. 22.50 uur maandag 11.37 dinsdag 0.10 12.50 woensdag 1.17 13.49 donderdag 2.10 14.41 vrijdag 3.00 15.35 zaterdag 3.54 16.26 vrijdag 15 mei Eerste Kwartier te 21.09 uur. vrijdag 22 mei Volle Maan te 13.56 uur. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat gedurende drie maanden op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is neergelegd en tegen be taling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld de door de raad in zijn vergadering van 4 februari 1959 vastgestelde verorde ning op de heffing en invordering van een rioolbelasting en reinigingsrechten in de ge meente Tholen, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 21 april 1959, nr. 21. Tholen, 13 mei 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat tegen 1 september a.s. gelegenheid bestaat tot plaatsing op de Openbare Schoei voor gewoon lager onder wijs in die gemeente van kinderen, die vóór 1 oktober 195°-- leeftijd van zes jaren zullen hebben bereikt. Ouders, voogden of verzorgers, die hun kinderen of pupillen op genoemde school wensen geplaatst te zien, worden in de ge legenheid gesteld daarvan aangifte te doen op woensdag, 27 mei a.s., des namiddags tussen 4.00 en 5.00 uur en 7.00 en 9.00 uur, in meergenoemde school. Tholen, 11 mei 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd. TENTOONSTELLING ZEEUWSE BEELDENDE KUNST In tegenwoordigheid van een 3 tal in zenders, van de heer burgemeester der ge meente Halsteren, van de gemeentesekretaris de heer V. Laban, wethouder Berrevoets, enkele raadsleden en andere genodigden opende burgemeester mr A. J. van der Hoeven woensdagavond 6 mei de tentoon stelling Zeeuwse Beeldende Kunst in het stadhuis alhier. De burgemeester wees er op, hoe vaak de klacht wordt gehoord, dat er vooral op cultureel gebied in onze streek zo weinig wordt gedaan. Dit weinige vindt zijn hoofd oorzaak in het zo weinig kunnen doen, zo meende mr van der Hoeven. Tegenover de te maken kosten staat meestal een te geringe belangstelling. Daarom te meer verheugend achtte spreker het, dat de kring Zeeuwse Beeldende Kunstenaars het op zulk een aan trekkelijke voorwaarde mogelijk maakte deze tentoonstelling te doen inrichten. Het is daardoor immers mogelijk om de bewoners van het eiland Tholen dicht bij huis de ge legenheid te bieden kennis te maken met wat Zeeuwse kunstenaars vermogen. Kunst, in de culturele zin van het woord is schep pen. Het in aanschouwelijke vorm tot stand brengen van hetgeen in de kunstenaar leeft en dat hem niet meer loslaat, omdat het zijn leven en zijn gemoed in beweging heeft gebracht. Dit betekent, dat kunst geheel sub jectief is, al is objectieve vaktechnische scholing nodig. Met het uitleven van zijn scheppingsdrang in het kunstwerk heeft de kunstenaar zijn doel bereikt en wanneer het werk voltooid is, is hij in zekere zin onver schillig voor het oordeel van anderen. Met degene, die een kunstwerk komt bekijken is het al evenzo. Ook deze beschouwer legt zijn eigen subjectieve maatstaven aan bij de beoordeling van hetgeen hij mooi of ge slaagd, dan wel verwerpelijk acht. Het verheugde mr van der Hoeven, dat de rijke verscheidenheid van het tentoon gestelde de eilandbewoners de gelegenheid biedt rustig deze Zeeuwse kunst te komen bekijken om door het zelf zien tot een eigen oordeel te komen. Iemand die kunstwerken serieus gaat zien, hetzij jong of ouderen, le ren daarvan en verrijken het leven. Spreker hoopt dat de Zeeuwse kunstenaars met deze goede verzameling bij het publiek een goede indruk van hun kunnen geven en dat velen deze gelegenheid zullen aangrijpen. Met deze toespraak verklaarde mr A. J. van der Hoe ven de tentoonstelling voor geopend. Namens de leden der Stichting Zeeuwse Beeldende Kunst sprak ir Petrie er zijn vreugde over uit, dat deze tentoonstelling ook hier kon worden geopend. De eerste werd in Middelburg gehouden, de 2e in Zierikzee, Tholen is nummer drie en heeft in het fraaie stadhuis een pracht entourage. Schilderijen van verschillende stijl en op vattingen zijn hier bijeengebracht. Ir Petrie hoopte dat deze tentoonstelling goed bezocht mag worden. Bij deze opening waren ook enkele inzenders aanwezig, o.m. Piet Bult huis met werken van 200,merendeels over de ramp van februari 1953, o.a. Nieu- werkerk; A. W. Duvekot met composities van 400,Piet Rijken met een der duurste werken „dood hout" van 800, Deze te koop zijnde kunstwerken zijn, zoals reeds eerder gepubliceerd te bezichtigen da gelijks van 6-20 mei, behoudens op zon dagen van 9-12, van 14-17.30 en van 19-21 uur. WEDVLUCHT Wedvlucht Venlo van de Postduivenver. „de Trouwe Duif". Afstand 136 km. Ie prijs duif 2 u. 1 min .58 sec. Laatste prijs duif 2 u. 33 min. 6 sec. L. Jansen 1, 2, 10, 24, 39; A. Burgers 3, 37; A. Wagemaker 4, 5, 16, 23, 34, 36; G. Soomers 6, 8, 18, 30, 33; P. Schot 7; D. Jansen 9, 15; N. Moeliker 11, 40, 42, 43; A. de Jonge 12; L. Laban 13, 21, 29; P. de Boef 14, 25; J. Praat 17, 47; F. Koppenhol 19 32, 41, 44; P. Kegge 20; R. de Groot 22, 27; M. v. d. Linde 26, 31; J. Deurloo 28, 38; A. Laban 35; J. Kegge 45; N. Tazelaar 46; V. Laban 48. BURGERLIJKE STAND van 1 tot en met 13 mei 1959. Geboren 9 mei 1959; Leendert, z.v. Wilhelmus Josias de Jonge en Johanna Cornelia Don ken. 9 mei 1959; Cornelis Leendert Marinus, z.v. Jan van den Berge en Cornelia Geertje van der Meij. Gehuwd I mei 1959; Marinus ten Hove, 26 jaar, fruitteler, wonende te Steenbergen en Hen- riëtte Goossen, 22 jaar, zonder beroep, wo nende te Tholen. Overleden 5 mei 1959; Neeltje Beije, e.v. N. van der Zande, 81 jaar, zonder beroep, wonende te Tholen. II mei 1959; Jacob Marinus Minheere, w.v. Johanna Leune, 73 jaar, zonder be roep, wonende te Tholen; 12 mei 1959; Andries Kaufman, onge huwd, 76 jaar, zonder beroep, wonende te Tholen. KAMPIOENEN NAAR THOLEN Voor 2e Pinksterdag staan er in deze gemeente of in de onmiddellijke omgeving daarvan twee evenementen te gebeuren, die ieder voor zich ook uit de andere eiland gemeenten een behoorlijke belangstelling zul len krijgen. Dat zal dan zeker het geval zijn, wanneer het weer er even vrolijk uitziet als op het moment dat dit stukje naar de pers gaat. Een van die gebeurtenissen speelt zich af aan de Strijense zeedijk, namelijk het jaarlijkse internationaal zeehengelconcours. En het andere evenement is, zoals we reeds eerder meldden, iets unieks voor Tholen: een windhondenrace. Deze wordt 2e Pink stermiddag tussen 3 en 5 uur op het terrein van de Gebrs. Moeliker aan de Singel ge houden, waarbij de snelste honden aan de start zullen verschijnen, die meermalen een kampioenstitel op hun naam hebben staan. Bij de Whippets, een windhondensoort waarover we vorig maal iets meedeelden, komt o.a. Shirley aan start met vier van haar dochters: Astridy, Audry, Belinda en Brigitta. Het zal een lust zijn deze vijf dames over de baan te zien gaan. De dames hebben evenwel behoorlijke concurrentie te wachten. Zo zal de meerma len kampioen van Nderland Felicitas er ook het zijne toe bijdragen om deze eerst wind hondenrace in Tholen spannend te doen ver lopen, omdat Felicitas op zijn beurt een zware strijd zal moeten leveren met andere zeer goede jonge honden. Bij de Greyhounds komen aan start de kampioene Alexandra, die het zeer zwaar zal krijgen tegen een Sultana, Orloff of Rudie Roelants Memory. Misschien dat verschillende lezers deze na men niet zo veel zeggen, maar iemand die in deze sport thuis is, weet we ze betekenen en is er dan ook van overtuigd, dat er werkelijk iets goeds op dit gebied naar Tho len komt, waarom hier dan ook een goede belangstelling voor mag worden verwacht. OUD-BESTUURSLID MUZIEKVER. OVERLEDEN Op 30 april is in het ziekenhuis te Goes in de leeftijd van 70 jaar overleden H. C. Ridderhof. De overledene woonde nog slechts 2 jaar in Kruiningen. Tot aan die tijd is hij 30 jaar lang aan „Oud-Vosse- meer's Muziekver." verbonden geweest, laatstelijk als Bestuurslid. Bij de begrafenis te Kruiningen op 4 mei jl. waren enkele Bestuursleden aanwezig. 50 JAAR GEHUWD Vorige week woensdag herdacht het echt paar J. v. d. Klooster-D. Gunst het feit dat ze 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Het ontbrak hen die dag niet aan belang stelling Beiden genieten, ondanks hun leeftijd van 74 jaar, nog een goede gezondheid. Dhr. v. d. Klooster was van 1946 tot 1958 lid van de gemeenteraad. VOETBALWEDSTRIJDEN De spontane voetbalwedstrijd onder de schooljeugd, die we onlangs meldden is in goede aarde gevallen. De jongens van de hoogste klas van de openbare school namen revanche op de ne derlaag, die de 4e klassers toen tegen school met de Bijbel leden. Het werd nu 2-1. Tegen de jongens van de r.k. school was de chr. school geheel kansloos met 10-0. Een match tussen de beide winnaars bracht met 1-1 geen oplossing. Een mooie aan leiding om het nog eens over te doen. ORIENTATIERIT Begunstigd door mooi zomerweer en een nog iets betere deelname dan vorig jaar, nl. 29, werd de tweede orientatierit, die de Bond voor Veilig Vekeer hier zaterdagmid dag hield, weer een succes. Er waren weer 3 categoriën, auto s, mo torrijwielen en bromfietsen. De afstanden waren voor de eerste 2 40 en voor de brommers 25 km. Om 3 uur vertrok de eerste deelnemer vanaf de startplaats bij het café van dhr. M. de Wilde. De rest volgde met tussen pozen van 1 minuut. De organisatoren zou den geen Ver. voor Veilig Verkeer zijn indien ze er geen schriftelijk verkeersexa- mentje aan vastknoopten. De 10 vragen be zorgden menigeen aardig wat strafpunten. De rit zelf was ook verre van gemakkelijk. Naar verluidt zijn er nog deelnemers rond St.-Maartensdijk en Stavenisse terecht ge komen. Men miste controlepunten, kwam te laat binnen enz. Het regende strafpunten. Na afloop was er bij het eindpunt, „Hof van Holland" zodoende geen gebrek aan spraakwater. Weldra verscheen de voorzit ter dhr. P. A. W. Mees om de przen uit te rijken, en, zoals hij zei, de morrende menigte toe te spreken. Eerst kwamen de troostprij zen voor hen, die de meeste strafpunten hadden verzameld, aan bod. De kampioen had er in de 180. Met slechts 7 strafpunten verwierf de bromfietser C. L. Niemantsver- ririet tot eigen verbazing en onder grote vrolijkheid de wisselbeker. Bij de motorrij ders was dhr. M. de Graaf eerste, terwijl dhr. M. v. d. Klundert de eerste prijs van de autobestuurders verwierf. DUIVENSPORT Uitslag wedstrijd van Sittard op 9-5-59. Afstand 132 km. P. van As 1, 29, 58; C. Aarden 2, 5, 16, 17; J. Tholenaar 3, 4, 6, 20, 27, 42; A. Douw 7, 56; D. Lindhout 8, 11, 21, 38; J. v. d. Zande 9; M. de Graaff 10, 36, 48, 59; A. Lindhout 12, 15, 19, 30, 32, 52; J. Nuts 13, 22, 39; C. A. Boogaart 14; A. Rijnberg 18; A. v. Trijen 23, 41, 45; I. Berkey 24, 54; W. de Leeuw 25; H. Quaak 26, 43; C. Boogaart 28; C. Timmer mans 31 en 3e Overduif; G. Hoek 33, 37; M. v. d. Zande 34, 49, 55; J. Boogaart 35, 53, 57; G. Havermans 40; N. v. d. Houten 44 en 2e overduif; C. v. Tilbeurgh 46, 50; W. Burgers 47; A. van Daalen 51 en le overduif. Uitslag Wedvlucht van Venlo op zaterdag 2 mei '59. Afstand 138 km. C. v. Tilbeurgh 1, 53; A. Lindhout 2, 4, 6. 26, 42; W. Burgers 3, 40, 45; G. Hoek 5, 22; P. v. As 7, 8; D. Lindhout 9, 11, 34, le overduif, 3e overduif; Jac. Boogaart 10, 25, 36, 48; N. v.d. Houten 12. 14, 28, 30; M. v.d. Zande 13, 15, 18; A. Douw 16, 20, 44; A. v. Trijen 17, 21, 38; A. Rijnberg 19, 52, 2e overduif; J. Tholenaar 23, 32, 41, 46, 47; M. de Graaff 24, 27, 35, 55; C. Timmer mans 29; C. Aarden 31, 50, 51; C. A. Boogaart 33, 54; J. v. d. Zande 37, 43; G. Havermans 39, 56; H. Quaak 49. BURGERLIJKE STAND Geboren 6 april: Jan Burgers, zoon van Willem Burgers en van Johanna Boogaart. 9 april: Hendrika Maria van Gorsel; dochter van Leendert Jacobus van Gorsel en van Dingena Duine. 24 april: Marinus Cornelis Rijstenbil, zoon van Jan Jacob Pieter Rijstenbil en van Jo hanna Jannetje Wolfert. 6 april te Bergen op Zoom: Maria Bar- telina Douw, dochter van Abraham Paulus Douw en van Marrigje van Beekhuizen. 20 april te Bergen op Zoom: Gabriël Pe- tronella Havermans: zoon van Franciscus Petrus Havermans en van Anna Cornelia van Loenhout. Overleden 13 april: Dirk Bruinzeel, oud 73 jr., echt genoot van Maria Minheere. 22 april: Adriaan Duine, oud 95 jaar, weduwnaar van Dingena Gunter. 8 april te Bergen op Zoom: Leendert Jeroen, oud 74 jaar, echtgenoot van Ma rina Klippel. Gehuwd 2 april: Adrianus C. Freijters, oud 28 jr., wonende te Steenbergen met Marina Louisa Plandsoen, oud 17 jaar, wonende te Oud- Vossemeer. 9 april: Heinrich August Crone, oud 34 jr., wonende te Bergen op Zoom met Adriana van Driel, oud 26 jaar, wonende te Oud- Vossemeer. 16 april: Adrianus Cornelis Kooien, oud 25 jaar, wonende te Nieuw-Vossemeer, met Anna Catharina Hommel, oud 22 jaar, wo nende te Oud-Vossemeer. 29 april: Petrus Cornelis Marie van Dijk. oud 26 jaar, wonende te Roosendaal, met Petronella Johanna Bosters, oud 23 jaar, wonende te Oud-Vossemeer. PINKSTERWONDER In Vossemeer blijft er zondagvoetbal Onderwijs in klas 1 van de LTS Eindles spreken in het openbaar Tentoonstelling Beeldende Kunst in Tholen Personeelsinstallatie school St. Maartensdijk Gouden en diamanten bruiloftspaar Winst voor WHS Een blij hart zal een medicijn goed maken, een verslagen geest zal het gebeente verdrogen. Blijde Pinksterdagen toegewenst Ingekomen Jacobus J. Havermans met echtgenote en 2 kinderen van Bergen op Zoom. Heinrich A. Crone, gehuwd, van Ber gen op Zoom. Johanna M. Adams, echtgen. van C. A. Boogaart met 2 kinderen van Den Haag. Jacob E. Slager, gehuwd, van Poortugaal. Vertrokken Catharina I. Boudeling, wed. van Hanse, naar Tholen. Theodorus C. van Vliet met echtgenote en 1 kind naar Tholen. Antonius F. Adriaansen en 6 kinderen naar Roosendaal. Petronella J. Bosters, gehuwd, naar Roo sendaal. AANBESTEDING WONING Voor de veilingvereniging werd vorige week aanbesteed de bouw van een woning bij de nieuwe veiling. Ingeschreven werd door Jac. Vos te Tholen voor 17.187. Jan Burgers Azn. voor 17.915.en door de firma Burgers-den Engelsman voor 21.405,—. AFSCHEID Na bijna vier jaar aan de school met de Bijbel alhier werkzaam te zijn geweest, nam de heer J. B. Aarnoudse afscheid wegens zijn benoeming als hoofd van de chr. school te St. Maartensdijk. De heer Kalle dankte onderwijzer Aarnoudse voor het gegeven goede onderricht en al was er vanzelf sprekend wel spijt bij, dat dhr. Aarnoudse deze school nu ging verlaten, spreker kon het zich indenken, dat hij de promotiekans had aangegrepen en naar St. Maartensdijk ging. Als blijk van waardering ontving dhr. Aarnoudse een tweetal boeken, een brieven- weger en briefopener. Voor de vriendelijke woorden en de cadeaux alsmede voor de prettige samenwerking gedurende de afge lopen vier jaar werd door de scheidende onderwijzer dankgebracht. Er volgde een traktatie en nog een gezellig samenzijn. Van het bestuur waren deze middag geen leden aanwezig. VERBETERING WINKELPAND Vrijdag jl. heropende de heer J. A. Slager zijn verbouwd winkelpand. Met een aan trekkelijke voorgevel, een moderne winkel inventaris en een verbetering in de bakkerij, is dit bakkerijbedrijf - annex kruideniers waren - weer toegevoegd in de schakel van de moderne middenstandwinkel van St. An naland. Er werd ook hier gewoekerd met de ruimte en het lukte wonderwel met datgene wat mogelijk was toch een goed en praktisch geheel te vormen. Vrijdag gaven zowel een afvaardiging van de middenstandsvereniging als verschillende vertegenwoordigers blijk van hun belangstelling, terwijl later een speciale reclame ter gelegenheid van de opening extra klandisie trok. Opnieuw is blijk gegeven dat de St. Annalandse midden stand meedoet met verbetering en vernie- wing van de gehele gemeente. Moge ook deze eigenaar de vruchten van modernise ring plukken. BURGERLIJKE STAND over de maand april 1959 Geboren 7 april 1959 Geertruida Helena, dochter van Willem Karei van 't Hof en Huug Jacoba Goedegebuure. Adres: Langeweg 3. Huwelijken 23 april 1959 Maris den Engelsman, oud 18 jaar, landbouwer en Aagtje Johanna van der Maas, oud 18 jaar, zonder beroep, bei den wonende te Sint-Annaland. Overlijden 11 april 1959 Johannes van Popering, oud 77 jaar, weduwnaar van Cornelia Dirkje Bruijnzeel. Adres; Nieuwstraat 45d. 12 april 1959 Santina Abramina Klaas- hoek, oud 74 jaar, weduwe van Hendrik Jeroense. Adres: Nieuwstraat 22. 13 april 1959 Jacoba van Dijke, oud 80 jaar, ongehuwd. Adres: Molendijk 39. Loop der bevolking Ingekomen Johannes H. M. Akkermans van Steen bergen naar Kleinedijk 2. Kornelis Francke en echtgenote van Kou- dekerke naar Tienhoven 31. Jacobus J. Snoep en gezin van Tholen naar Molendijk 7. Johannis J. van Putte van Kloetinge naar "1 Tolweg 2. Het echtpaar A. J. Hage en A. M. Kop penhol te Poortvliet hopen op 20 mei a.s. het feit te herdenken, dat ze voor 50 jaar in het huwelijk werden verbonden. Onze ge lukwensen aan het gouden bruiloftspaar. Cornelia Burgers-van Vossen van Ossen- drecht naar Julianastraat 15. Vertrokken Laurens Overbeeke van Nieuwstraat 27 naar Halsteren. Abraham H. Overbeeke van Nieuwstr 33b naar Dinteloord. Jacob den Haan en gezin van Javadijk 6 naar Canada. Tjidde J. Heijboer van Molendijk 28 naar Ridderkerk. NIEUWE AANWINST DIERENPARK „Bobo", zo heet het aapje dat zijn intrede heeft gedaan in het dierenpark te Stavenisse en de jeugd daar kostelijk vermaakt. Het is een schenking van de heer Letzer, vroeger woonachtig te Stavenisse en thans verblijvende te Vlissingen. Eén ding mag er niet gebeuren, wat nog wel eens een enkel keertje wil voorkomen: het diertje plagen. De jongens vinden het toch zelf ook niet leuk geplaagd te worden en dan kunnen die zich nog verweren, maar het aapje kan dat niet. Nee, daar doen we niet meer aan mee en als een vriendje het wel waagt, roep hem dan maar geza menlijk tot de orde. Jeugd van Stavenisse, wees lief voor Bobo. BENOEMINGEN Tot financieel ambtenaar van de gemeente Stavenisse, Scherpenisse en Poortvliet is benoemd de heer C. Meertens, thans com mies ter sekretarie te Papendrecht. Mej. A. Sluijmers werd aangesteld als typiste op het bureau van het waterschap „Eiland Tholen" te Sint-Maartensdijk. Mej. F. Hage werd benoemd tot typiste op het gemeentehuis alhier. BURGERLIJKE STAND over de maand april 1959 Geboren 6 april: Paulus, zoon van H. de Vos en H. Hout. 21 april: Abrahamina Pieternella, dochter van J. I. Hage en T. Ridderhof. 26 april: Marinus, zoon van A. Oosdijk en H. W. Kruijsse. Overleden 4 april: Cornelia Janse, oud 80 jaar, wed. van Abraham van Óeveren. 9 april: Johannes Leune, oud 80 jaar, echtgenoot van Helena Suurland. Huwelijken 1 april: Leendert Jan van Haaften, oud 24 jaar, landarbeider en Cornelia Catharina van Oeveren, oud 22 jaar, zonder beroep. VLAM IN DE PAN Bij het frites bakken in de bakkerij van de heer J. C. Schot sloeg plotseling de 1 vlam in de pan, waardoor een moment een

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 1