WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Plaatselijk Nieuws Het Oranjefeest in onze streek. r WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Jan Overeenkam Windhondenrennen op Tweede Pinksterdag De redactie legt U deze week voort niet vergeten IETS NIEUWS VOOR THOLEN. THOLEN Zilveren Rode Kruis medaille voor afdelingsvoorzitter OUD -VOSSEMEER 15e jaargang No. 24 8 mei 1959 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 57 b.g.g. 246 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen Met geheel overig Nederland vierde onze streek donderdag 30 april 1959 de vijftigste geboortedag van Hare Majesteit Koningin Juliana. In vrijwel alle gemeenten waren de voor bereidingen dusdanig getroffen, dat het een echt ouderwets oranjefeest beloofde te worden. Daarom te meer was het weer de grote teleurstellende factor op deze gedenkdag. De sterke wind deed de talrijke versieringen maar half tot zijn recht komen, de lage temperatuur gedoogde geen langdurige belangstelling voor kinderspelen, de neer stromende regen in de morgenuren en de toenemende koude in de avond deed vele programma's halveren. Dit was bij zonder jammer, nu vele comité's en talrijke ingezetenen in onze gemeenten zoveel vrije uren hadden opgeofferd om er een echt blij feest van te maken, een feest inzonderheid voor de jeugd, die in dat opzicht bepaald niet verwend is. „Wat zonde voor de kinderen", was dan ook een algemene uitroep in onze met veel vlaggen en oranje versierde, ver waaide gemeenten op 30 april, op Koninginnedag 1959. In THOLEN hoorde men er 's morgens niet veel van, dat „Concordia" het feest had ingezet met zijn klanken over de stad uit te strooien. De sterke wind nam de muziek mee en deed ze vrijwel direct naar buiten de stad verva gen. Maar het feest was ingezet en de jeugd trotseerde alles. Negen en dertig groe pen jongeren namen deel met een totaal van 160 kinderen aan de oriëtatietocht of vos senjacht. En om half elf was het bijkans droog toen „Concordia" haar muzikale rond gang maakte en de bevolking daarna met de kragen hoog opgetrokken de zangaubade van de schoolkinderen voor het gemeente huis aanhoorde. Het minst moeilijke pro grammapunt bij dit weer was de traktatie van Ce jeugd,. Toen om 2 uur op de markt de volksspelen begonnen was er aanvanke lijk nog wel moed van de ouderen om een kijkje te komen nemen, maar die moed zakte steeds meer naarmate de koude rillingen hoger stegen. En tenslotte was er op Markt niet veel publiek meer over om de ver richtingen van de kinderen te volgen, die behoudens een enkele aflassing voor de kleinsten hun wedstrijden afwerkten, als bus- senloop, zakkenloop, hindernisbaan en eier- enrace. Het avondprogramma werd afgelast tot een nader te bepalen datum. „Concordia" trotseerde de kou nog wel en maakte een muzikale rondgang, terwijl de vastgestelde openluchtfilm naar het veilinggebouw werd verplaatst. In OUD-VOSSEMEER was het grote burgemeestersfeest niet in de kleren en portemonnaie blijven zitten, zodat men het hier voornemens was kalm pjes aan te doen. Dat is geen wonder, wan neer men de versierde fiets nauwelijks heeft uitgespannen en het confetti amper van de straten is verdwenen. Er werd volstaan met de driekleur met het oranje uit te hangen en menig Vossemeerder was blij, dat men het grote feest al achter de rug had en het in vergelijking met deze 30ste april 1959 nog lang niet slecht had getroffen ook. In ST. ANNALAND wezen de voorbereidingen er op, dat vrij wel het gehele feest zich rond de jeugd zou afspelen, waarvan men dan ook de grootste dankbaarheid mag verwachten. Een optocht met alle schoolkinderen op de wa gen, kinderspelen en tenslotte een lampion optocht zouden de hoofdpunten van de dag worden. Slechts ten dele kon dit alles worden af gewerkt. De anders zo bewonderde en veel beluisterde koraalmuziek uit de toren ver schoof vanaf 9 uur naar half twaalf en dan nog op de muziektent. Hoe jammer dat voor dit kortstondige maar mooie concert vanwege het weer geen voldoende belang stelling kon worden opgebracht. De optocht ging 's middags toch door en daaruit bleek, dat er echt weer eens werk van was ge maakt. Herauten voorop, daarachter de mu ziek, versierde fietsen, een chinees karretje met baldakijn en echte Chineesjes, een bok kenwagen, en voertuig van „Veilig Ver keer een machtige vis van de hengelsport vereniging „De Zeebaars" (1ste prijs), am bachtswagen, een olijke voorstelling van aan de nieuwe haven werkende arbeiders, een lange file personenwagens en de school jeugd op landbouwvoertuigen, het was een bijzonder gerekte file die door de winderige Sint-Annalandse straten trok. Geen wijk werd overgeslagen en toch minuten op het tijdschema ingehaald, waarop men overigens enkele uren achterstand had. Toespraken van voorzitter feescomité en burgemeester moesten dan ook achterwege blijven, al had de geluidsinstallatie het voor iedereen wel hoorbaar gemaakt. Wel was er de kindertraktatie en de kinderspelen. Voor dit laatste onderdeel was de weers gesteldheid nog het meest fnuikend, daar ook hier de belangstelling maar gering voor was en het meer kou lijden dan spelen werd. Ge lukkig dat er een zo geweldig aantal prijzen waren voor de jeugd, dat in dit opzicht nog veel werd vergoed. Toen was het nabij zes uur en vond men het voor deze koude dag welletjes. Het concert van muziek en zang werd uitgesteld tot zaterdagavond 2 mei, toen dit met de lampionoptocht, be gunstigd door bijzonder goede weersom standigheden wel doorgang kon vinden en waardoor men „koninginnedag" nog eens extra onderstreepte. Zowel door muziek als zang werd een gevarieerd programma ge bracht, dat niet te lang gerekt niemand ver veelde en waardoor ieder nog voldoende moed over had om met de jeugd de rond gang te maken door een gemeente, die, dat merkt men dan pas goed, steeds uitgebreider wordt en waardoor vooral de kleintjes on getwijfeld zonder het hoofdkussen te raken, die avond al in slaap gedompeld waren. In STAVENISSE tatacl Lot Or? ofocpt ook in. ssijn voorbe - reidingen een beperkte omvang. De kin deren zouden die dag evenwel niet worden vergeten, maar zelfs daarvan moest nog een gedeelte worden geschrapt. De jeugd zou namelijk een aubade brengen voor het gemeentehuis, maar vanwege het weertje werd maar in de school gezongen en daar ook getrakteerd. De muziekvereniging kon die dag niet alleen door weersomstandig heden niet optreden en daarom had het alles bij elkaar een heel rustig verloop en werd op straat niet zo heel veel van Koninginne dag 1959 bemerkt. De teleurstelling dat het weer parten speelde was daarom ook in deze gemeente minder groot. In ST. MAARTENSDIJK was er tevoren reeds wel veel werk ge maakt van het oranjefeest en daarom te meer spijtig, dat zo veel moest veranderen of komen te vervallen. Hoewel juist op zo'n dag het gemis van een fanfarekorps extra wordt gevoeld, was er toch koraalmuziek, zij het dan inplaats van uit de toren vanaf het dak van het postkantoor. Kinderaubade, rondgang drumband en kinderspelen kwa men te vervallen. In plaats daarvan kwamen de kinderen in de school bijeen en werden getrakteerd. Na de middag kon het pro gramma wel afgewerkt worden. Zo was er eerst een rijwielpuzzelrit voor jongens en meisjes van 13 jaar en ouder. Daarna een demonstratie van de drumband die met het uitvoeren van verschillende figuren en excercitie een fraai gezicht opleverde. Het hoogtepunt werd gevormd door de optocht die omstreeks half vier plaats vond en be gon vanaf het veilinggebouw. Door de spon tane medewerking van de vele verenigingen, scholen en individuele deelnemers, is de op tocht zelfs ondanks het weer nog een succes geworden. Er waren meer dan 20 versierde wagens, opgemaakt met veel smaak en fantasie. Zo was er bijvoorbeeld een voor stelling van de brandweer van vroeger en nu, een raket naar de maan, die vier jaarge- ijtden, de molen in mei, Assepoester en vele andere voorstellingen. Verschillende vereni gingen beeldden op komische wijze hun werkzaamheden uit, zoals de hengelsport, de schietvereniging, het LJG-orkest, een vrou wenbond, de rattenvanger van Hameien, Jacoba van Beieren, etc. Ponnywagens en versierde fietsen completeerden het klerig geheel. 's Avonds waren er wielerwedstrijden op gewone fietsen voor deelnemers tussen 15 en 30 en van 30 tot ouder. Ook voor de volksspelen was er op die koude avonduren nog behoorlijke belangstelling en inzonder heid de kruiwagensrace bleek een uitstekend middel om deelnemers en toeschouwers te verwarmen. Bij het mastklimmen was er een groot verschil in behendigheid. Sommigen hadden niet de minste moeite de ham te bereiken, terwijl het voor anderen een onbereikbare lekkernij bleef. Tenslotte deed zelfs de 10- jarige Ko Scherpenisse nog een poging en slaagde er in de ham te bereiken. Dit was voor de wedstrijdleider oorzaak hem de ham toe te wijzen, die hij prompt mee naar beneden bracht. De gekostumeerde voetbal wedstrijd op de markt verwekte grote hilari teit. Het waren fantastische vermommingen, waarmee de spelers elkaar bekampten. Ten slotte was er dan nog de fakkeloptocht, waarbij de drumband voor het juiste mars tempo zorgde. De kinderspelen, die op Koninginnedag werden uitgesteld vonden zaterdagmiddag op het marktplein plaats. Het gehele plein werd er door in beslag genomen. Op de muziektent had vervolgens de prijsuitreiking plaats en ieder kind, die had meegedaan kreeg een prijsje. Zo werd het toch een geslaagd Oranjefeest, al had men er twee dagen over moeten doen. In SCHERPENISSE Hier liet het oranjecomité zich evenmin door het ongunstige weer uit het veld slaan. Er werd snel beraadslaagd in de vroege morgen, hoe men het porgramma moest om zetten en deze improvisatie lukte wonder wel. De herauten leidden heldhaftig het feest in en om 9.30 uur brachten school kinderen en kleuters een aubade in het „Holland Huis" gelukkig dat men daarop altijd kan teruggrijpen waarbij de bur gemeester en de leden van het feestcomité aanwezig waren. In tegenwoordigheid van ouders en an dere belangstellenden werden daar vervol gens kleuterspelen gehouden onder leiding van de leidster der kleuterschool „Marijke". De prijswinnaars ontvingen een cadeautje en allen werden gul getrakteerd. Ook voor de schoolkinderen vond het comité een goede oplossing, want na afloop van de kleuterspelen verzamelden groot en klein zich in het grote lege pakhuis van de Groenvoederdrogerij, welwillend afge staan voor dit doel met grote medewerking van direkteur Elenbaas. Daar konden alle kinderspelen zonder al te grote kou goed worden uitgevoerd en was er nog volop ruimte over voor de kijkers. Na afloop van de kinderspelen bleek het niet meer te regenen, waarom een enigszins gewijzigd programma dan ook doorgang kon vinden. Van alle gemeenten werd hier inderdaad nog de beste oplossing gevonden, zodat men in tegenstelling met elders ook nog een groot deel van het programma in de morgenuren kon uitvoeren. In POORTVLIET was de teleurstelling donderdagmorgen ook zeer groot, omdat de voorbereidingen hier van dien aard waren, dat het echt weer eens een Oranjefeest zou worden. En dat is het nog wel geworden ook, maar dan toch zeer gehandicapt door het weer. Ondanks stromende regen en gierende wind werd onvervaard begonnen. Tien voor acht klokgelui, daarna 't Wilhelmus door „Kunst naar Kracht" vanuit de toren, gevolgd door nog enkele liederen uit de Gedenkclank en zelfs de drie herauten te paard kweten zich druipend, maar goedsmoeds van hun op dracht. Maar daarna zat men omhoog. De optocht met de versierde wagens. Nee, dat was met dit weer onmogelijk. Uitgesteld. Wel om 11 uur de zanghulde voor het gemeentehuis met op het bordes de voltallige gemeenteraad en de op Koninginnedag ge decoreerden. De voorzitter van het feest comité de heer E. Ph. Nieuwkerk sprak ver volgens de burgemeester toe en dankte hem voor de goede hulp bij de feestvoorberei- dingen. Als vertegenwoordiger in de ge meente van de jarige Koningin bracht hij de burgemeester hulde en wees op de aan hankelijkheid en liefde voor het oranjehuis van Poortvliets inwoners. Burgemeester van Doorn onderstreepte het grote geluk van ons kleine land door het bezit van een Vorstenhuis als dat van Oranje Nassau, een voorrecht dat steeds meer gaat spreken, wanneer we de blik rondom ons richten, aldus de burgemeester. Hij dankte de kinderen voor de mooie zang- hulde en drukte hen op het hart de liefde voor koningin en vaderland hoog te houden. Hij dankte met het feestcomité ook de ge hele bevolking voor hun eensgezinde mede werking. Spontaan werd het Wilhelmus ingezet door de muziek en door allen mee gezongen, een ontroerend verwarmend mo ment op deze kille donderdag. In de boven zaal van het gemeentehuis werd nog ge- recepieerd door gemeenteraad, feestcomité, rozenknipsters en alle andere voorbereiders tot het feest. Ook daar hield de burge meester nog een korte toespraak en felici teerde inzonderheid de gedecoreerden op deze dag. Na de middag ging de optocht door. Voorop de muziekvereniging en daar achter 3 versierde auto's met het feestcomité, versierde fietsen, een wagentje met bruid en bruidegom, die samen 1000 weken oud waren, de mandolineclub, industrie- en land- bouwwagens en zo meer. Een prachtige stoet. En daarmee werd voor die dag een punt achter de feestelijkheden gezet. Het vervolg en slot kwam zaterdagmiddag met kinderspelen, een lintenspel, een gymdemon- stratie, een lampionoptocht en zelfs nog een vuurwerk. En die avond maakte veel goed, wat op Koninginnedag zelf het weer on mogelijk had gemaakt. Poortvliet heeft er een echt oranjefeest opzitten. In St. FILIPSLAND Ook in deze gemeente waren er heel wat voorbereidingen getroffen, die natuurlijk ook niet op de gedachte wijze uitgewerkt konden worden. Toch werd om 8 uur reeds koraal muziek uit de toren gegeven, maar de grote oranjeshow-optocht moest tot 1 uur worden uitgesteld. Tevoren hield de voorzitter van het feestcomité de heer A. Rijstenbil een inleidend woord, waarna de burgemeester L. J. de Jonge de bevolking toesprak. Daar bij schetste spreker de grote betekenis van het Oranjehuis voor Nederland, voortgezet door onze tegenwoordige landsvrouwe, Ko ningin Juliana, die heden haar 50ste verjaar dag viert. Hij herinnerde aan het bezoek van de Koningin in februari 1953 en het medeleven met de toen zo zwaar getroffen gemeente. Het gehele Vorstenhuis deed alles wat mogelijk was het leed te verzachten. Wat ons Vorstenhuis betekent hebben we eerst recht ondervonden in de jaren 1940-45. Daarom mogen we nu bijzonder verheugd zijn. Moge God haar nog vele jaren sparen voor land en volk en eigen gezin, opdat ook in de toekomst door opvolging van haar kinderen Nederland en Oranje ver bonden blijve tot in lengte van dagen. Met een driewerf hoera op de Koningin eindigde burgemeester de Jonge zijn toespraak. Ter wijl de orientatierit en het oplaten van 300 duiven uit het programma werd gelicht van wege het weer, kon nog wel worden afge werkt de kinderspelen, de concerten van „Concordia" en „Con Amore", alsmede de volkszang, stoelendans en zelfs de lampion optocht. Er -waren prijzen beschikbaar voor versierde wagens en bij de kinderspelen, maar het is niet doenlijk deze van alle gemeenten op te nemen. Ook in St. Filips- iand is er 30 april dus gemaakt wat er van te maken was. Ook onze streek heeft de gouden jaardag van de Koningin dus feestelijk trachten te vieren. En met veel waardering mag ook hier gewag worden gemaakt van al degenen, die zich daarvoor te voren hebben ingezet. De leden van het feest comité in ieder gemeente, die bepaald niet happig op een baantje, zich toch niet wilden onttrekken en hun misschien maar heel weinig vrije uren opofferden om inzonderheid de jeugd voor ogen te O RAN JEFEEST IN ONZE STREEK Poortvliet wil nu zijn toren gaan verbeteren St. Filipsland moest nieuw gemeentehuisplan versoberen MOEDERDAG niet vergeten zegt JAN OVEREEN KAM Windhondenrennen op 2e Pinksterdag in Tholen Burgerlijke standen over dte maand april Smerdiek 2 kampioen Dwaasheid en trots stoelen op één wortel. houden, wat het bezit van een Oranjehuis voor Nederland betekent; degenen, die uren rozen knipten of andere versieringen tot stand brachten; hen, die wagens of fietsen, versierden; het onderwijzend per soneel, dat de vrije dag nog harder moest werken dan anders door leiding te geven aan kinderspelen, tegenwoordig te zijn bij uitdeling traktatie, zanghulde en zo meer en al die anderen, die hebben meegehol pen om inzonderheid de jeugd een blijde dag te bezorgen en daarmee tegelijk onze Vorstin huldigden op haar 50ste ver jaardag. V Ze is nog jong, maar zoekt haar weg Met liefde en met overleg. Ze leeft geheel voor haar gezin, Vanaf het allereerst begin. Al is haar keukentje ook klein, 't Is alles net en alles rein. Ze zorgt voor baby elke dag, Toe, geef haar wat op MOEDERDAG. Ze is de hele dag in touw, Met grote moed en grote trouw. Twee gaan naar school, drie kleintjes thuis, Er komt wat kijken in haar huis En altijd houdt ze goede moed, En wat ze doet, dat doet zij goed. Maar daarvan maakt ze geen gewag. Denkt U aan haar op MOEDERDAG De oudste jongen is al groot, Het oudste meisje heeft haar brood, Maar maakt het leven hen soms moe. Dan trekken ze naar moeder toe. En altijd staat die moeder klaar. Met o zo'n hartelijk gebaar. Omdat ze steeds de liefde zag. Doe eens iets moois op MOEDERDAG Het leven nam weer zijn besluit. En alle kind'ren vlogen uit. Ze is met vader wat alleen. Met veel portretten om zich heen. Maar vóór ze 's avonds slapen gaat, En even voor de foto's staat. Dan is er steeds die blijde lach, Beloon haar eens op MOEDERDAG. Ze is al oud, ze is al grijs, Maar 't leven maakte haar zo wijs. Ze geeft zo heel graag goede raad, En ook al is ze hoogbejaard, Haar goede hart bleef trouw bewaard, Omdat ze nóg graag helpen mag Vergeet ze niet op MOEDERDAG Naast het initiatief, dat inmiddels weer al traditie is geworden, namelijk het internationale Zeehengelconcours en waarvan de organisatie nu in andere handen is overgegaan, kwam de VVV afdeling Tholen tot een ander idee en wel het organiseren van hondenrennen. Dit novum voor Tholen zal voor het eerst worden gehouden op 2de Pinksterdag a.s. tussen 3 en 5 uur op het terrein van de Gebr. Moelker aan de Singel. Velen zullen het interessant vinden om zo'n race van nabij te volgen. Kampioenen verschijnen aan de start. Er is al een mooie deelname voor deze eerste windhcndenrace op Tholen. Deelne mers-eigenaren van een dertigtal honden zullen aan de start verschijnen, waaronder zelfs nationale kampioenen voorkomen. Men kan ook rekenen op de snelle windhond, die ook wel genoemd wordt „het renpaard van de werkman" ofwel de whippet. Dit ras werd gekweekt door de mijnwerkers uit het noorden van Engeland en kreeg daarom deze bijzondere naamstoevoeging. Aange nomen wordt dat hij ongeveer een eeuw ge leden is voortgekomen uit de greyhound, de Manchester-terrier en een witte Engelse terrier. Hij is zeer snel en daarom gebruiken de mijnwerkers hem voor rennen op de vlakke baan. Bovendien is het een aan trekkelijk dier met een gezellig karakter. Volgens de standaard van de Engelse Kennel Club, het hoogste lichaam daar in de hondensport, zal de whippet de indruk geven van mooi gebalanceerde spierkracht en sterkte, gecombineerd met grote elegance en een bevallige belijning. Gebouwd voor snelheid en werk in alle vormen zal elke overdrijving worden vermeden. Het moet een genoegen zijn dit soort in aktie te zien. Met belangstelling zullen velen dit bij zonder evenement op Tholen willen bij wonen. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. P. J. Duinker te Tholen, tel. 40. Dr H. Menger te St. Filipsland, tel. 20. HOOGWATER in de week van 10 t.e.m. 16 mei 1959 zondag vm. 5.14 nm. 17.35 uur maandag 5.45 18.06 dinsdag 6.16 18.37 woensdag 6.50 19.10 donderdag 7.39 19.48 vrijdag 8.13 20.35 zaterdag 9.10 21.37 vrijdag 15 mei Eerste Kwartier te 21.09 uur. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat door de reinigingsdienst scherven zullen worden opgehaald op dins dag, 12 mei 1959, het eerste gedeelte en op vrijdag, 15 mei 1959 het tweede gedeelte. Tegen donderdag, 14 mei 1959 bestaat gelegenheid tot aangifte voor ruiming van privaatputten. Tholen, 5 mei 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd. Tijdens de zaterdagmiddag jl. te Goes gehouden kringvergadering van het Ned. Roode Kruis, gewest Zeeland werd de hoog ste Rode kruisonderscheiding op één na toegekend aan de burgemeester van Sint- Maartensdijk en Scherpenisse, de heer D. C. Bouwense. Burgemeester Bouwense is ruim tien jaar voorzitter van de afdeling Tholen en tevens Kringbestuur van het gewest Zeeland. De zilveren medaille werd hem op de borst gespeld door de Kring commissaris mr J. A. Heijsse, waarbij mede tegenwoordig waren mr F. H. A. de Graaf, voorzitter van het Ned. Roode Kruis en 't hoofdbestuurslid, luitenant-generaal A. G. J. M. T. van der Kroon. Het is bekend, dat de heer Bouwense het Rode Kruiswerk een warm hart toedraagt en in onze streek dan ook veel heeft gedaan om de belang stelling voor dit werk van naastenliefde te doen toenemen. Onze gelukwensen met deze onderscheiding. VERBOUWING Door dhr. W. Tange werd onder een aantal genodigden aanbesteed de verbouw van zijn bedrijfspand aan de Hoogstraat tegenover het Stadhuis. De laagste inschrij ver was de firma C. Bijl en Zn. alhier, aan wie de opdracht is verstrekt. Met spoed zal met deze verbouw, die zowel voor eigenaar als voor de gemeente, een belangrijke verbetering zal opleveren, wor den begonnen. BURGERLIJKE STAND Vertrokken Engeltje van Ast van Ten Ankerweg 2 naar Rotterdam. Rudolf F. Swens, echtgenote en 2 kinde ren van Stoofstraat 5 naar Rotterdam. Franciena H. van Zwieten, w.v.: van Zwieten van Stoofstraat 5 naar Rotterdam. Jan Maarseveen, echtgenote en 5 kinderen van Stoofstraat 5 naar Haarlemmerliede c.a. D. Lenting, echtgenote en 1 kind van Molenvlietsestraat 27 naar Groningen. Maatje Singerling, e.v. Hovius van Oude- landsepoort 24 naar Amsterdam. Kornelia B. van Leersum van Boter markt 9 naar Heemstede. Jobje W. Kot van 1500 Gemetenpolder 92 naar Rhoon. Jacobus J. Snoep, echtgenote en 1 kind van salonwagen Bosstraat naar Sint-Anna- land. Hendrik Baaij van Brugstraat 12 naar 's-Gravenhage. Hendrika S. Baaij, w.v. Kooistra van Hoogstraat 35 naar Apeldoorn. Ingekomen Johanna G. Gommans, e.v. Brooijmans van Sevenum naar Broekpolder 3. Jacoba Bogert van Melissant naar Hoog straat 84. Maria C. J. Hage, w.v. van Akkeren van Sint-Maartensdijk naar Visstraat 19. Dingenus Bakker en echtgenote van Rot terdam naar Visstraat 17. Jean L. Verburg, echtgenote en 3 kinderen van Middelburg naar Grindweg 36. Catharina I. Boudeling, w.v.: Hanse van Oud-Vossemeer naar Ten Ankerweg 27. Theodorus C. van Vliet, echtgenote en 1 kind van Oud-Vossemeer naar Grind weg 34. Jacoba M. L. Soeten van Sint-Filipsland naar Ten Ankerweg 2. POSTDUIVEN VERENIGING „DE TROUWE DUIF" Tilburg 25 april L. Jansen 1 6 11 H. Cornelissen 2 15 29 A. Laban 3 F. Kop- penhol 4 39 41 54 D. Jansen 5 8 34 53 R. de Groot 7 14 35 36 43 M. v. d. Linde 9 38 42 V. Laban 10 18*19 22 P. Kegge 12 J. Praat 13 49 A. Burgers 16 40 M. Tazelaar 17 21 28 M. Moeliker 20 51 52 G. de Kok 23 G. Soomers 24 27 33 37 48 P. de Boef 25 L. Laban 26 31 A. de Jonge 30 45 47 Joh. Deurlo 32 44 46 M. Laban 50 VERBOUWD WINKELPAND Nadat dhr. Adr. Aarnoudse enige tijd geleden eerst zijn woning boven de winkel in de Ring had verbouwd, was nu de win kelruimte zelf aan de beurt. Praktisch de gehele indeling is veranderd. Het werd passen en meten om de beschikbare ruimte

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 1