EENDRACHTBODE In nieuwe St. Annalandse wijk komt de nieuwe 2-klassige kleuterschool C.H. jongerengroep opgericht. Dan maar zo! AURENS N9 10 15c JAARGANG No. 21 TWEEDE BLAD 17 APRIL 1959 Een Openbare vergadering ARJOS te Tholen. Uitslagen van de wedstrijden te Oud-Vossemeer» In het nog niet geheel gerealiseerde gedeelte van het uit breidingsplan „achter de bogerds" te St. Annaland gaat straks de nieuwe 2 klassige kleuterschool verrijzen, waarvan aanbesteding op 29 april a.s. zal plaats vinden. Nog dit jaar hoopt men van het oude gebouwtje, dat enkele jaren geleden voor de aankoopsom van 1.werd overgenomen van de hervormde mannenvereniging „De Heere is mijn banier" over te stappen naar een moderne kleuterschool met veel licht, doelmatige verwarming, kinderclosets, „juffrouw kamertje", 2 zandbakken en zelfs een zgn. „natte hoek", waar de kinderen lekker kunnen „morsen". Op dat ogenblik zal het bestaande kleuterschooltje weer worden overgedragen aan voornoemde mannenvereniging, opnieuw voor de aankoopsom van 1.Dat was tenminste de voorwaarde bij de eerste overdracht. En zo zal het ook wel gaan. In het huidige gebouwtje mag men het maximum aantal kleuters voor een 2 klassige school lang niet opnemen. Acht en zestig, zo is door de inspectrice van het kleuter onderwijs bepaald, is daar meer dan genoeg. Geen wonder dat bestuur en ouders reikhalzend uitzien naar ingebruikname van het nieuwe gebouw, waarvan het aardige ontwerp werd gemaakt door architect H. Kooij te Zierikzee en dat in het genoemde nieuwe gedeelte van het uitbreidingsplan, op de hoek School- en kloosterstraat te St. Annaland een plaats zal vinden. HUIDIG GEBOUWTJE ONGESCHIKT Het bestuur van de chr. kleuterschool heeft met vele soortgenoten in andere ge meenten al menigmaal in moeilijkheden ver keerd. Moeilijkheden in financieel opzicht, toen men het nog zonder kleuteronderwijs wet met alle voorwaarden, maar óók met alle faciliteiten van dien moest stellen. En daarbij had dit bestuur toch nog enkele voorrechten, die men lang niet overal heeft. In de eerste plaats is er het feit, dat de sympathieën der bevolking niet verdeeld behoeven te zijn, omdat er maar één kleuter school is. Inzonderheid de laatste jaren, mede ook door het meer aanpassen aan de eis des tijds wat deze kleuteropvoeding betreft, mag deze stichting zich verheugen in vrijwel algehele belangstelling en mee leven der bevolking. In de tweede plaats kreeg zij op zeer voordelige wijze de be schikking over een gebouwtje, zodat de financiële moeilijkheden niet helemaal on- overkomenlijk waren. Toen het vml. reeds bejaarde bewaarschoolbestuur er een punt achter zette en 'n nieuwe kleuterschoolstich ting werd gevormd, was dat oude bestuur be reid haar gebouwtje voor het goede doel te blijven afstaan. Er werden enkele veran deringen in aangebracht en dank zij een gift van „Radda Barnen" kreeg men na 1953 de beschikking over een geheel nieuwe inventaris. Maar ook daarmee kon het ge heel toch niet aan de minimum eisen vol doen, die door de tegenwoordige kleuter- onderwijswet worden gesteld. En met het inwerking treden van die wet volgde prompt afkeuring van het kleuterschooltje. Later nam de inspectrice zelfs de maat regel van een beperking van het aantal leerlingen, zodat in deze toch 2 klassige kleuterschool niet meer dan 68 leerlingen mógen worden toegelaten. Het gevolg hier van is, dat er nu al enkele jaren een flinke wachtlijst voorkomt, die alleen telkejare in september muteert. Maar een wachtlijst blijft er. Steeds is er een aanvrage voor minstens 80 leerlingen op die kleuterschool. En dat is dus mede een reden om met de bouw van de nieuwe school verheugd te zijn. ECHT VOOR KLEUTERS De afdruk van de maquette der nieuwe kleuterschool maakt het duidelijk, dat de twee lokalen geheel gescheiden komen te liggen met de ingang en hal in het midden. De nieuwe school krijgt een bebouwde oppervlakte van ongeveer 22 x 9 meter plus een aanbouw van 9.75 x 6.40 m. Via een tweedeurs hoofdingang komt men in de hal met daarachter een brede gang tevens garderobe. Daarachter komt een geheel afzonderlijke ruimte met 4 kinder closets. De twee speel-werklokalen zijn 8.50 x 8.26 m. De aanbouw bestaat uit een tweetal closets voor het personeel, een keukentje, een berging voor materiaal, een leidsterkamertje en een berging voor rijwie len, in dit kleutergeval wellicht meer de bergplaats voor de „steps". De voorzijde, die naar de Schoolstraat is gericht, bevat gazon, speelterreintje met 2 zandbakken, aan iedere zijde van de in gang één, zoals op de foto duidelijk uitkomt. Waar de voorkant aan een straat komt te liggen, die zeker niet voor het „grote" doorgaand verkeer zal worden aangemerkt en bovendien het speelterrein er voor komt te liggen, zal men in de school zelf weinig last van verkeer ondervinden. Het kruis punt van de straten blijft trouwens vol doende open te liggen om direct alle verkeer te kunnen zien. Dat er voldoende licht in de school zal zijn, kan men concluderen uit de talrijke ramen, die het gebouw rijk is, zoals eveneens op de foto valt te zien. Deze laagbouw zal het in een gedeelte met aan de overkant fraaie middenstandswonin gen ongetwijfeld doen. Men hoopt de nieuwe school nog dit jaar in gebruik te kunnen nemen, al zal dat wel niet het geval zijn bij de aanvang van het nieuwe schooljaar. AI was de belangstelling tijdens de gehouden bijeenkomst op donderdagavond 9 april jl. te Scherpenisse in hotel „De Gouden Leeuw" dan niet bijzonder groot, toch werd door een aantal jongeren van onze eilandgemeenten besloten tot het oprichten van een C.H. Jongerengroep Tholen en St. Filipsland. Een jongerengroep die zich ten doel stelt om een beter inzicht te krijgen in de politiek in het algemeen en kennis van de chr. historische beginselen in het bijzonder, maar daarbij ook voor alle andere groepen en onderwerpen wil openstaan, zoals ook de CHU er van uitgaat om eerst het goede in anderen te willen zien en dat te aanvaarden. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer B. de Graaf te Oud-Vossemeer die in zijn inleiding voornoemde doelstelling van een CH jongerengroep op Tholen-St.- Filipsland onder de aandacht bracht en voorts een bijzonder welkomstwoord richtte tot de spreker van die avond, de heer A. J. Kaland, wethouder van Middelburg en de afgevaardigden van de kiesverenigingen uit Scherpenisse en Poortvliet, waaronder ook burgemeester W. J. van Doorn. verrassend lekkere Vsigaret 20 STUKS 75 CT De heer Kaland releveerde in zijn causerie het ontstaan der C.H., nu ongeveer een eeuw geleden. Een tijd toen men in de Kerk de vrijzinnigheid zover doorvoerde, dat men het wel zonder God meende te kunnen stellen. Uit het verzet tegen die kerk zonder Christus is de A.R. en C.H. gedachte gegroeid. Hierna belichtte spreker de verschillen tussen de C.H. en A.R., overi gens toch de meest aan elkaar verwante politieke partijen. De A.R., eveneens ge- Wis::: - 1111. li!:;!:!!!!! mssm mmmm boren uit het verzet tegen de liberale stro ming van die tijd, verzet zich tegen een revolutie in het denken, tot in deze tijd toe. En daarin zitten veel goede dingen, aldus dhr. Kaland. De C.H. gedache onderstreept hetzelfde voor wat het tegen revolutie en voor het evangelie zijn betreft, maar sluit niet bij voorbaat iedere omwenteling in het denken uit. De C.H. verzet zich daar veel minder fel tegen en vandaar ook, dat de C.H. zich minder fel tegen het socialisme verzet dan de A.R. Deze verschillende gedachten- gang is een van de grote oorzaken dat het eensgezind verzet tegen de liberale stroming van toen later toch in een A.R en C.H. gedachte uiteenviel. Beide partijen stellen echter het Evangelie boven alles. De toepassing daarvan is evenwel bij A.R./C.H. verschillend. De C.H. gedachte ziet de ont wikkeling vanuit Gods openbaring en tracht daarin samengang te ontdekken en het doel te bespeuren. Eerst dan concludeert men of men voor of tegen is. Daarom wil men in de C.H. jongerengroep ook graag van gedachten wisselen met de PvdA jongeren er vanuitgaande, dat men wil beginnen met het goede te zien in dat van anderen en zulks ook te aanvaarden. Spreker schetste vervolgens het liberale individualisme van vóór '40 en het tegendeel na '40 door de socialistische gedachte van de collectieve mens. Beide stellingen zoeken het uitslui tend in de mens, wat in strijd is met het doel van de Schepper met zijn schepsel, aldus dhr. Kaland. Spreker wilde de nog kleine jongeren groep op Tholen twee gedachten meegeven als steun, nl. ten eerste hoe het kleine volk van Israël zich een bestaan wist te verove ren met Gods hulp en hoe tijdens de laatste wereldoorlog Winston Churchill de veelbe tekenende woorden sprak: „Zelden hebben zo weinigen, zóveel voor zovelen betekent." Wil dan als kleine jongerengroep beginnen met te luisteren en te spreken, niet blind zijn voor de gemaakte fouten in het verle den, niet star zijn voor het goede in anders denkenden maar bovenal het Evangelie uit dragen. Hierna kwam men tot oprichting van de C.H. jongerengroep Tholen en St. Filips land. Door persoonlijk contact zal getracht worden de groep uit te beriden alsmede door het wisselen van vergader-„gemeente" meer belangstelling voor de groep zien te kweken. Het voorlopig bstuur werd ge vormd door de heer B. de Graaf, voorzitter en J. L. Rijsenbil, secretaris-penningmeester, beiden uit Oud-Vossemeer. Tijdens de vergadering van de ARJOS (Anti-Revolutionaire Jongeren Studieclubs) van vorige week donderdagavond sprak dhr P. de Kam te Goes over de geestelijke vragen rondom het probleem van de Atoom oorlog. Na een inleidend woord van voorzitter B. J. Rutten gaf dhr. de Kam een overzicht van de achtergronden van de zaken, die hier in het geding zijn. Zo is daar in de eerste plaats de vraag of een oorlog vanuit chr. oogpunt bezien, niet is te veroordelen. Vanaf de vroegste christelijke tijd hebben kerkvaders zich hier mee bezig gehouden. De opvattingen van Augustinus, die het begrip rechtvaardige en onrechtvaardige oorlog invoerden, werden vele eeuwen lang aangehangen. Hun laatste moderne uitleg kregen ze in de onderlinge verantwoorde lijkheid der volkeren, neergelegd, althans in theorie, in volkenbond en ver. naties. De chr. kerk beroept zich in hoofdzaak op de zwaardmacht, die de overheid in de Bij bel is gegeven, om het kwaad te weren. Nadat in 1945 de eerste atoombom op Hyrosjima viel, begon het probleem van een atoomoorlog pas in 1948 te knellen, toen de vrije volkeren zich bij de omwente ling in Tsjecho-Slowakije bewust werden dat het communisme streefde naar de we reldheerschappij. De NAVO werd opge richt. De gewone strijdmiddelen van het westen zijn thans bij een grote oorlog niet opgewassen tegen de Russische Atoombewa pening of onderwerping is het enige alter natief. Als voorlichter van de Stichting BBB, in welke hoedanigheid dhr. de Kam onlangs ook te Oud-Vossemeer sprak, was hij bui tengewoon goed op de hoogte met de be scherming van de bevolking in een atoom oorlog. Vanzelfsprekend kwam ook dit uit voerig ter sprake. Over het algemeen wordt het effect van een atoombom, ook van die der waterstofbom, sterk overdreven. Dhr. de Kam eindigde zijn boeiend betoog over deze wel zeer actuele stof met de wens uit te spreken dat God de wereld behoedt voor een nieuwe oorlog. Na bespreking van ingekomen vragen re gelde men enige interne huishoudelijke za ken. In de plaats van dhr. A. Lindhout, die wegens militaire dienst moest bedanken, koos men als Thools bestuurslid K. Jansen Hzn. Voorzitter B. J. Rutten eindigde met dankgebed. (Wees er a/s de kippen bij) In het tijdvak van 1 tot en met 29 april 1959 zal een nationale actie ten behoeve van de Nederlandse militaire oorlogsslachtoffers en nagelaten betrekkingen worden gehouden. Loten in 5 verschillende kleuren a 1, per stuk zullen door middel van meer dan 15000 verkoopadressen in omloop worden gebracht. 225.000,aan belastingvrije prijzen waaronder wéér 5 woonhuizen a 25.000, per stuk (of goederen in vrije keuze) zullen ter beschikking worden gesteld. In alle plaatsen van ons land, zelfs in de allerklein ste gehuchten, zijn verkoopadressen, kenbaar aan affiches, gevestigd. Ook dit keer zul len de hoofdprijzen door notaris mr M. J. Meijer (Amsterdam) voor de microfoon (298 m) op 29 april bekend worden ge maakt. Bij de vorige „Appèl" (1 en 2) acties moesten vele mensen teleurgesteld worden daar de loten binnen enkele dagen bleken te zijn verkocht. De „Appèl"-3 actie begint 1 april en wanneer men „AppèT'-loten wenst te bezit ten dan zal men goed doen niet te lang te wachten met het kopen van loten. Uit de opbrengst van beide vorige „Ap- pèl"-acties ontstond het bungalow-dorp in Doorn. De opbrengst van de 3e „Appel"- actie, die ook ditmaal geleid zal worden door de heer A. M. Bergers, Rotterdam, zal worden aangewend voor de exploitatie van het Moederhuis en 7 dubbele bungalows, voor de revalidatie van Nederlandse mili taire oorlogsslachtoffers en de zorg voor nagelaten betrekkingen. Tijdens de gehouden kinder- en volks spelen op zaterdag 11 april werd door on derstaande jeugdige of oudere inwoners een prijs behaald Meisjes I en II: Vlaggetje steken 1 Ciel Brooijmans, Willy Duine, Willy van Dijke, Joke Hommel, Ineke Keur, Matty Ridderhof, Gerda Boogaard, Jo van Dijke, Adrie Havermans, Corrie Hoek, Jokomijn Kegge, Ina Moerland, Corrie Quist, Nelly v. d. Zande. Meisjes III en IV: hindernis lopen Anny Brooijmans, Digje van Driel, Nel- leke Heljboer, Thea Hollenberg, Annet v. d. Klundert, Sya Otto, Adrie Schoep, Jo Voor- meulen, Anna v. d. Zande, Sjonie Breure, Ria Havermans, Nellie den Hollander, Rietje Quist, Lia Slager, Leny van Tilbeurgh, Jo v. d. Zande. Meisjes V en VI: stoelendans. Jozina van Dienst, Annie Hoek, Janny van Meer, Tonny Bosters, Cobie Duine, Corrie v. d. Watering, Nella Minheere, Corry Roggeband, Pieternella de Graai, Annie den Hollander, Riekje Voormeulen, Krina Houke, Anna v. d. Houten, Maatje Geuze, Leny v. d. Watering, Ada van Dijke, Maria de Graaff, Rina Lindhout Jongens I: Hoepelen. Piet Duine, Leen van Dijke, Tonny Kelj- zers, Wim van Poortvliet, Kees Saarloos, Frans Schoep. Jongens II: Sjef Adriaansen, Toon Brooijmans, Ko van Driel, Paul Eulger, Huib Hendrikse, Jaap Keur, Kees Rombouts, Frans Steijns, Koos Wessels, Jan de Wilde. Zaklopen, klas III Gerard Boogaart, Gerry van Dienst, Kees Pipping en Kees van Vossen. Klas IV: Jan Aarden, Thijs van Daalen, Freddy van Dijke, Ernst Eulger, Henk Hommel, Jan van Poortvliet, A. Saarloos, Henk Vos hol, Johan de Wilde, Jan v. d. Zande. Hindernislopen, klas V Willem Aarnoudse, Marinus Geluk, Jan Geuze, Piet van Poortvliet, Ko Quist, Si- mon Vos. Klas VI: Jan J. Geuze, Jaap Hendrikse, Marinus Istha, Anthonie Lindhout, Dick Vaders. Versierde [ietsen 1. Hans van Gorsel, 2. Rietje Kievit, 3. Kees van Gorsel, 4. Ko Smallegange, 5. Jos van Dienst Versierde wagens 1. Plattelandsvrouwen, 2. Brandweer. Volksspelen Zaklopen heren1. M. Hommel, 2. D. Vaders, 3. P. Moerland, 4. Jac. Plantsoen. Koekhappen dames 1. Nelly Schippers, 2. Nelly v. d. Zande 3. Marion van Dijke, 4. Ineke Witte. Touwtrekken dames 1. Maatje Suurland, 2. Caatje Giljam, 3. Nelly v d. Zande. Hindernislopen dames 1. Marion van Dijke, 2. Jopie Minheere, 3. Cova Voormeulen, 4. Nelly v. d. Zande, 5. Leen Boogaard, 6. Nelly Vaders. Stoelendans dames 1. Mario van Dijke, 2. Nelly Istha, 3. Maatje Suurland, 4. Leni Boogaard, 5. Jopie Minheere, 6. Nelly v. d. Zande. Hardlopen dames (lx rond het sportveld) 1. Nelly Vaders, 2. Caatje Giljam, 3. Corry Vermeulen. Hindernislopen heren: 1. Dany Aarnoudse, 2. Bas Leenhouts, 3. Vincent van Poortvliet, 4. P. Moerland, 5. Jac. Plantsoen. Hardlopen heren (2 x rond het sportveld) 1. Bas Leenhouts, 2. Dany Aarnoudse, 3. Henk Duine. Het nummer hindernislopen was iets bij zonders en omvatte o.a. door een ton en onder een zeil doorkruipen, over een ronde evenwichtsbalk en het schrijven van de cijfers 1 t.e.m. 25 plus het noteren Van naam adres en leeftijd. Uitslagen weistrijden burgemeesterskrant Dinsdagavond maakte het uitvoerend co mité van de wedstrijden uit de burge meesterskrant bij monde van dokter Renes de uitslagen bekend. Daarbij keerde nog even de sfeer van het zaterdag gehouden feest terug. Opnieuw maakte men gebruik van een geluidsinstallatie voor de nog ver sierde gevel van het gemeentehuis. Op het bordes waren ditmaal de winkeliers aanwe zig met dokter Renes en de burgemeester. Het publiek op deze prachtige voorjaars avond was talrijk. De uitslag van de advertentiewedstrijd uit de burgemeesterskrant was 1. A. Geuze 25,2. A. v. d. Jagt f 15,—, 3. wed. M. de Wilde 15,—, 4. Joh. van Driel 10,5. C. Plandsoen 10,6. Rien Wessels 10,7. Nelly Lindhout 5,8. C. Paape 5,9. Ineke van Poortvliet f 5,Er waren 217 oplossingen, waarvan 189 goed waren. De juiste slagzin, verborgen in foutieve zetting in advertenties uit genoemde krant luidde: „Op elf april viert Vosmeer feest. Burgemeester is een kwart eeuw baas ge weest." Etalagewedstrijd Het opzoeken van verkeerde voorwerpen in etalages leverde 186 deelnemers met maar één geheel juiste oplossing. De uitslag was 1. W. M. van Dijke 40,2, L. Istha 30,3. M. J. Bevelander 20,4. J. A. Deurloo f 10, 106 PAUL BRICKHILL De levensgeschiedenis van Douglas Bader de Engelse piloot zonder benen De volgende veertien dagen maakten ze nog ver scheidene vluchten naar Cherbourg, steeds in de ver wachting dat ze door horden 109's besprongen zouden worden, maar niet één Duitser vertoonde zich. En toch werd beweerd dat de Noord-West-hoek van Frankrijk stampvol vliegtuigen zat, die elk ogenblik konden uit zwermen; het was een onbekend gebied dat ze moesten aanpakken, en dat liefst met meer wijsheid dan Goering bij zijn aanval op Londen aan de dag had gelegd. „Klusjes" werden dan ook verboden, want met twee of vier toestellen over het Kanaal gaan leek te veel op zelfmoord. Op de avond van 1 Mei ontwikkelde zich spontaan een fuifje in de mess (wat heel dikwijls gebeurde) en tot laat in de nacht zaten de vliegers over hun ervaringen te praten. Als gewoonlijk was Bader het middelpunt van die vliegers van zijn wing, die hun biertje dronken terwijl hij af en toe van z'n limonade slurpte. Toen zei Cocky Dundas „Overste, als we nou 's twee van onze nieuwe secties naast elkaar lieten vliegen vier toestellen naast el kaar. Dan kunnen ze allemaal elkaar's staart dekken en ieder kan dan op z'n beurt een aanval doen." Bader zei dat hij wel wat in deze nieuwe tactiek zag. Een hele tijd bespraken ze de mogelijkheden, vooral wat een dergelijke formatie kon doen wanneer ze door vijandelijke jagers werd besprongen. Ze kwamen tot de conclusie dat het „dé manier" zou zijn als op het cri- tieke moment het linkse paar een volledige cirkel naar links zou beschrijven en het rechtse paar hetzelfde naar rechts zou doen. Dan zouden de Spitfires (zo hoopte men) achter de vijand weer bijeenkomen en van op- gejaagden jagers worden. Ze praatten er nog heel lang over. De volgende ochtend verscheen Dundas met een lichte kater aan het ontbijt. Zijn hoofd bonsde en hij had een smaak in zijn mond alsof hij olie had gedronken. Slaperig zat hij over de gebraden worstjes van z'n ont bijt gebogen, en hij had er spijt van dat hij niet vroeger naar bed was gegaan. Bader kwam de eetzaal binnen, ergerlijk fris en opgewekt, en toen hij aan Dundas' tafel ging zitten, riep hij meteen: „Cocky, dat was een ver duiveld goed idee van je. Dat van vier jagers naast elkaar." Dundas glimlachte vermoeid: „O, dank u, overste. Ik ben blij dat u er wat in ziet." „Ik zie er een massa in," zei Bader. „Ik heb er over nagedacht. We gaan 't vandaag meteen 's proberen." Dundas was helemaal niet enthousiast in het voor uitzicht van een oefenvlucht. „Alleen jij en ik en nog twee anderen," ging Bader opgewekt verder. „We wippen even naar Frankrijk over om 's te kijken of we een paar moffen uit hun tent kunnen lokken." Het drong niet dadelijk tot Dundas door, maar toen 't dat wél deed, rilde hij bij de gedachte dat hij moest gaan vliegen. Hij keek Bader aan om te zien of deze een grapje maakte. Maar Bader deed dat zeer beslist niet; hij wendde zich tot Woodhouse van 610 Squadron, die aan het einde van de tafel zat en riep: „Paddy, pik een mannetje uit en ga dan met ons mee." Om 11 uur stegen ze op: Bader, Dundas (die zich af vroeg waarom hij de avond tevoren z'n mond niet had gehouden), Woodhouse en sergeant Mains. Op 8000 meter staken ze het Kanaal tussen Dover en Calais over, naast elkaar in een flauwe boog vliegend: Dundas links, Bader vijftig meter rechts van hem in een iets voorlijker positie, met Woodhouse op honderd meter afstand op gelijke hoogte naast zich. Woodhouse had Mains vijftig meter naast zich, die weer iets bij hem achter bleef. De formatie was als de vingertoppen van een hand. Een half uur later vlogen ze uitdagend boven zee, vlak bij Calais, maar ze kregen niets te zien. Dundas dacht al vol vreugde dat ze over een paar minuten naar hun basis zouden terukeren, toen hij zo'n acht kilometer achter hen, iets naar rechts en zo'n 300 meter hoger dan zij zelf vijf 109's zag draaien om achter hen te komen. Haastig riep hij: „Hallo Dogsbody. Vijf 109's op vijf uur, boven." Aangenaam verrast klonk Baders stem: „O, prima! Ik zie ze, Cocky. Ik zie ze." Hij gaf meteen minder gas en de Messerschmitts naderden snel. Bader bleef een ooggetuigeverslag gevenDit is precies wat we moe ten hebben. Prachtig, vind je niet?" Dundas hield z'n mond maar. De 109's haalden hen snel in, maar Bader praatte opgewonden door: „Hou ze in de gaten, maar verbreek de formatie niet voor ik het zeg. Laat ze komen. Laat ze komen! Blijf in for matie..." Hij was een en al opwinding, „Blijf in formatie. Ik waarschuw wel..." De 109's begonnen hun aanvalsduik.Toen riep hij: „Uit elkaar! en plotseling stonden de Spitfires op hun vleugelspitsen in een scherpe bocht. Bader en Dundas draaiden naar links, Woodhouse en Mains naar rechts. (Wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 5