A. de BRUIN Sporthoekje St.Maartensdijk werd als ontwikkelingskern aangewezen SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND ANNA JACOBA POLDER PREDIKBEURTEN MANTELS Mantelkostuums „YVONNE" algemene ledenvergadering DE MOOISTE JAPONNEN een garage vrijstaand landhuis werkster In E R O-vulpennen JUIST NU Ook voor de Dames M. J. DEN ENGELSMAN 30 maart 1959 Maatje Johanna van der Rhce, oud 69 jaar. 21 'maart 1959 Pieter van. As, oud 75 jaar. 24 maart 1959 Marinus Klaasse, oud 83 jr. 23 maart 1959 Pieter van Akkeren, oud 60 jaar. Vertrokken Jacob H. Jeroense met echtgenote en een kind naar Bergen op Zoom. Dina J. Knuist naar Waarde. Adriaan Hoek met echtgenote naar Se- rooskerke, Gijsbertus J. Verhoeven naar Schijndel. Marinus van Akkeren naar Scherpenisse. Maria J. Slager naar Tholen. Maria H. van As naar Poortvliet. Gehuwd 5 maart 1959 Cornelis Sonke met Dina Jacoba Knuist. 5 maart 1959 Mathias Lambertus Aelmans met Izabella Pieternella op den Brouw. 11 maart 1959 Adriaan Hoek met Cor nelia Anthonetta Adriana Mol. GEZINSAVOND Voor gezinsleden en een groot aantal genodigden hield vrijdagavond in de zaal van de heer M. J. Steketee de plaatselijke afdeling van de Bond van Plattelandsvrou wen haar jaarlijkse gezinsavond. De zaal was zo goed als vol, toen de voorzitster, mevr. Blindenbach, de avond opende met een hartelijk welkom. Tevens deed zij mededeling, door het plotselinge overlijden van de heer P. Warren uit Borsele, die bij deze uitvoering als goo chelaar zou optreden, het betreffende pro gramma gedeelte moest vervallen. Verder vroeg Zij aandacht voor de actie „Jeugd Rode Kruis" waarbij de kinderen van leden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen te Sint-Maartensdijk met hulp van dames van het Rode Kruis-team zaterdag 18 april een grote inzamelactie1 zullen houden ten bate van het Jeugd Rode Kruis, over welke actie we vorige week op de2e plaats reeds eerder schreven. Het programma opende met het toneel stukje „Jantje in Modderstad", een echt kinderstukje, dat door kinderen Werd opge voerd en daardoor veel succes oogstte. Ook nu liet het jeugdorkest van mevr. Verjaal-Prince zich weer van haar beste kant horen. Leuk en vlot klonken de tal rijke liedjes, gespeeld Op mandoline en blokfluit, daarbij begeleid door orgel en accordeon. Bijzonder aardig was de opvoe ring van „Ons bootje", tweestemmig door een jongen en een meisje gezongen met begeleiding van een accordeon. Hierbij had men een boot op het toneel geplaatst, die door kinderen denkbeeldig werd voortge- roeid. Verder werd opgeroerd een kabou- terspel en 't bekende „Doornroosje", welke beide stukjes door mej. N. Vroegop met een aantal kleuters waren ingestudeerd. Ook voor het accordeonspel door „de drie Jack sons vatt Smerdiek" had men veel waarde ring en kreeg een warm applaus in ont vangst te nemen. In de pauze volgde een gezellige ver loting, waarbij het grote aantal prijzen veel winnaars gelukkig maakten. Daarna volgde nog een toneelstukje gespeeld door ouderen „Een eeuw ten achter" van Godfried Bo- mans. Het stuk toonde aan, dat een te modern doorgevoerde levenswijze ook zijn schaduwzijden heeft en door het loslaten van het Joude ook veel waardevols verloren gaat. Aan het slot van de avond kwamen alle medewerkers nog eens op het toneel en •werden de dames bloemen en de heren sigaretten aangeboden, waarna deze gezel lige en mooie avond met een toepasselijk woord door de voorzitster werd gesloten. Zaterdagmiddag werd het gedeelte van het programma, dat door de jeugd werd verzorgd, nogmaals herhaald voor de kin deren van het dorp, die in de pauze een versnapering ontvingen. Ook van deze mid dag werd druk gebruik gemaakt, niet min der dan 180 kinderen bezochten de uitvoe ring, waarvan zij evenals verleden jaar bij zonder hebben genoten. OPENING „DE ZEESTER" Zaterdagmiddag jl. was er behalve feest in Oud-Vossemeer ook een festiviteit aan de zeedijk te Gorishoek, waar het „zeekant cafetaria" van de heer A. C. Roozendaal te Sint-Maartensdijk werd geopend en waar ter gelegenheid hiervan een zeehengelwed- strijd werd gehouden. Deze wedstrijd, uit geschreven door „De Zeebaars" was mo gelijk gemaakt door de eigenaar van ge noemd cafétaria, die vele prijzen ter be schikking had gesteld. Bovendien kreeg iede re inschrijver een gratis consumptie aan geboden. Op aantrekkelijke wijze is het oude veerhuis omgetoverd in een gezellig café-restaurant, dat voor de verpozers en inzonderheid ook voor de zeehengelaars een pleisterplaats zal worden, waar het pret tig is even te vertoeven. Er waren voor deze wedstrijd heel wat inschrijvers, maar het weer lokte niet alleen uit en zo kwamen er uiteindelijk 56 deelnemers in het parcours Voor de zeer vele gelukwensen bloemen en cadeaux die we zo wel van hier als' van elders mochten ontvangen, zeggen wij U allen ook namens onze kin deren hartelijk dank. J. M. den Braber J. C. den Braber-v. d. Reest Stavenisse Stoofdijk 65 te staan. Om cirka 3 uur werd met de wedstrijd begonnen. De vangst was niet groot. Ze beperkte zich tot in totaal 815 gr. inclusief de ondermaatse vis. De uitslag was als volgt 1. L. de Graaff te Scherpenisse met 254 punten, 2. A, C. v. d. Werff te Scherpe nisse 182 p„ 3. A. Scherpenisse, Sint-Anna- land 176 p., 4. J. Moerland te Sint-Anna- land 158 p. 5. Mevr de Koning te St.- Maartensdijk 15 p., 6. I. v. d. Jagt Pz te Scherpenisse 15 p. 7. J. Schepers te Hal steren 15 p. en na loting nog als 8ste, 9e en 10e resp. S. Lindhout te Scherpenisse, M. de Jager te Scherpenisse en J. van Dijke te Sint-Annaland. In een toespraakje dankte de voorzitter van „De Zeebaars" de heer Roozendaal voor de geschonken prijzen en wenste hem veel succes met „De Zeester". NIEUWE DIRIGENT De muziekvereniging „Eendracht" heeft als nieuwe dirigent benoemd de heer A. C. L. Laanen te Bergen op Zoom, nadat de heer Oomes van Oud-Vossemeer wegens te drukke werkzaamheden daarvoor had be dankt. VERKEERSEXAMEN Bij het ter plaatse gehouden verkeers- examen voor de schooljeugd was de uit slag als volgtbijz. school 11 deelnemers, 8 geslaagd. Openbare school 20 deelnemers 17 geslaagd. GEVONDEN Een lipssleutel. Inlichtingen bij de Rijks politie. COLLECTE De voor „Zonnegloren en Sonnevanck" gehouden collecte bracht 106,14 op. VERJAARDAGSGIFTEN Ook in onze gemeente is het mogelijk een bijdrage te geven voor het aan H.M. de Koningin bij haar 50ste verjaardag aan te bieden cadeau van het Nederlandse volk. Daartoe worden op verschillende openbare plaatsen collectebussen neergezet. VERGADERING BOERENLEENBANK 8 April jl. hield de coöp. boerenleenbank „Scherpenisse" haar jaarlijkse ledenvergade ring onder leiding leiding van de heer L. A. M. Elenbaas. De rekening en balans over 1958 werd met een winstsaldo van 4.279,78 goedgekeurd. De omzet bedroeg ruim 14 miljoen gulden tegenover vorig jaar 12H mijoen. De spaargelden stegen tot 1.729.026,98 (v.j. 1.491.986,33). De heer Jac. J. Hage Lzn. werd benoemd als af gevaardigde naar de algemene vergadering te Utrecht. De kassier is hiertoe plaatsver vanger. Als bestuurslid werd de heer L. A. M. Elenbaas herbenoemd, evenals de heer C. van Dalen als lid van de Raad van Toezicht en de heer J. Tichem als pl. be stuurslid. Bij sluiting der vergadering deelde de voorzitter mede, dat voor alle gewone spaargelden een rente van 3 wordt ver goed zonder limiet. COLLECTE Yoor de Simavi werd ter plaatse 226,70 gecollecteerd, waarvoor allen dank worden gebracht VERBOUWING SLAGERIJ Ook in onze gemeente blijft de midden stand niet stil zitten. Dit blijkt weer uit het feit, dat de heer M. J. Slager a.s. zaterdag zijn geheel gemoderniseerde slagerij gaat heropenen. De geheel nieuwe inrichting met o.a. een gekoelde toonbank, waarin de keu rige vleeswaren geëxposeerd liggen, zal er oorzaak van zijn, dat men nog beter dan voorheen bij slager Slager terecht kan, die we met deze verbouw succes toewensen. GESLAAGD Op het te Breda gehouden examen slaag den voor het diploma Stenografie dhr. Johs. de Wit en voor machineschrijven Corns. Deurloo alhier. PRAKTISCH VERKEERSEXAMEN Na de controle is gebleken, dat alle kan didaten die maandag 13 april deelnamen aan het praktisch verkeersexamen, zijn geslaagd, zowel de deelnemende leerlingen van de openbare- als van de bijzondere school. Ver meldenswaard daarbij is nog dat Jan J. Feijtel, die voor de tweede maal meedeed, zowel het schriftelijk als het praktisch exa men foutloos is doorgekomen. Laten nu deze jongens en meisjes tonen aan de oudere in woners van Poortvliet dat ze geslaagd zijn voor het verkeersexamen en het diploma dan ook in de praktijk toepassen. HERIJK In aansluiting op ons vorig bericht delen we mede, dat de Herijk van maten en ge wichten ook donderdag 23 april zal plaats vinden. DAMCOMPETITIE Uitslag van de damcompetitie van de damvereniging D.O.S. van het seizoen 1958- 1959. 1. W. M. ten Hove, 2. J. v. d. Velde, 3. L. v. d. Velde, 4. J. Bolier, 5. P. C. v. d. Reest, 6. G. van Herk, 7. C. Moerland, 8. J. v. d. Reest, 9. M. Nelisse, 10. A. Ver flage, 11. I. Hage. op zondag 19 april THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 uur Eerw. Heer D. Stolk, hulppred. te Nieuwerkerk aan de IJssel. Voorbereiding H. Avondmaal. 3 uur ds. J. den Hoed. Extra Collecte Chr. Belangen. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. J. D. Speelman, em. pred. te Nieuwkoop. (Bed. H. Av.) Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond geen dienst. OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. A. Breure. 6.30 uur Eerw. Heer D. Stolk uit Nieu werkerk aan de IJssel. Extra collecte Kerktelefoon. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. A. Koning, vm. bed. H. Av. n.m. Dankz. H. Av. Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur ds. Alberts te Vlaar- dingen. Geref. Gem. in Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. J. Brons 6 uur ds. P. Westland. Extra Collecte Kerkvoogdij. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Vrije Geref. Gemeente 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst. en in alle moderne stoffen en kleuren ook in klassieke MANTELKOSTUUMS een pracht sortering MANTELS v.a. 43.50 MANTELKOSTUUMS v.a49.75 Komt U eens binnen en overtuigt U U weet het alle veranderingen zijn GRATIS MODEMAGAZIJN Bosstraat 34 Bergen op Zoom STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. P. Westland, Bed. H. Av. 6 uur ds. F. van Dieren, Dankz. H. Av. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur de heer J. W. Slager. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2 uur ds. J. van der Haar. Voorbereiding H. Avondmaal. Collecte Kas Chr. Belangen. Rehoboth 6.30 uur ds. F. J. Veltman te Colijnsplaat. Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Ke rk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur leesdienst, 2.30 uur ds. J. Brons. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. J. den Hoed, Bed. H. Av. 2.30 uur ds. A. Breure, Dankz. H. Av. Geref. Kerk 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. J. D. Speel man, em. pred te Nieuwkoop. Vorige week donderdag spelde burgemeester mr A. J. van der Hoeven een medaille in brons, behorend bij de Orde van Oranje Nassau op de borst van mej. J. van Elsacker te Tholen in verband met het feit, dat ze gedurende 40 jaar werk zaam is geweest als modiste bij de firma van Splunter. Burgemeester van der Hoeven, was na de plechtigheid de eerste die mej. J. van Elsacker gelukwenste met deze onder scheiding. Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst. ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 uur ds. F. van Dieren. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leësdienst. ANNA JACOBAPOLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. G. D. L. Brederveld uit Souburg. In de 3e klasse A verloor zaterdag WHS 2 met 2-6 van Vrederust 2, waarbij inzonderheid door de keeper van Vrederust een goede partij werd gespeeld en de tal rijke WHS aanvallen niet meer dan 2 doel punten opleverden, terwijl een zwakke WHS verdediging de enkele Vrederust- aanvallen niet wist te keren en daarbij dan ook bijna evenveel doepunten als aanvallen ontstonden. DE VERWACHTING Smerdiek verwacht zaterdag Chrislandia en is vrij zeker van de winst. Seolto kan thuis PTT ook de baas, terwijl hetzelfde van Kogelvangers kan worden verwacht dat ONI thuis krijgt. In de 2e klasse A is de ontmoeting WHS- Good Luck 2 belangrijk. De thuisclub heeft een verliespunt meer, wat omgezet zou kun nen worden in een winstpunt meer, maar dan moeten ook beide punten op Sint- Annaland blijven, waarin nog wel een en ander valt te voorzien. Het lijkt ons dat Good Luck 2 sterker is. i BWR verwacht SSC 2, dat een niet ge- ni'akkelijk tegenstander is. De punten zullen de SSCers wel meenemen. HNC 2 kan op eigen veld wellicht van The Gunners 2 winnen. IN DE 3e KLASSE verwacht Smerdiek 2 de reserves van Chris landia. Ook dit is een belangrijke ontmoe ting, waar er voor Chrislandia nog een weinig hoop bestaat op het kampioenschap. Maar Smerdiek 2 heeft toch de beste papie ren, speelt bovendien thuis en zal wel tot een zege in staat zijn. WHS 2 krijgt een vrij zwakke tegen stander in Kogelvangers 2 en zal nu toch weer een paar punten dienen te winnen. Dinteloord 2 is in staat Zwaluwse boys 2 een gelijk spel af te dwingen. De wedstrijden beginnen, voor zover er twee op het zelfde veld gespeeld worden om half drie en half vijf. SUIKERBIETEN vóór de oogst reeds zekerheid Dat de teelt van suikerbieten zich in de afgelopen jaren in een stijgende belangstel ling mag verheugen, behoeft nauwelijks nadere verklaring. Immers, van weinig an dere gewassen kan gezegd worden, dat het reeds bij de uitzaai de belofte van een goede, geleidelijke opbrengst inhoudt. Deze zekerheid maakt de suikerbiet tot één der meest aantrekkelijke landbouwpro ducten. Nu de bietenprijs voor het nieuwe sei zoen reeds is vastgesteld en de oogst van afgelopen jaar gunstige resultaten heeft ge- In het kader van de industriële spreiding en als uitvloeisel van de laatste industrie nota van de Regering heeft minister Zijlstra enkele dagen geleden voor de verschillende provincies in ons land industriekernen aan gewezen. In ons gewest zijn dat Goes, Ter- neuzen, Zierikzee en Sint-Maartensdijk. Reeds geruime tijd is van deze aanwijzing sprake geweest en voor onze omgeving was bekend, dat hierbij Sint-Maartensdijk de voorkeur zou krijgen. Nu is dat een feit geworden. En onze streek mag zich daarbij mede in deze aanwijzing verheugen. Dat is Sint-Maartensdijk geworden. Het is wel om verschillende begrijpelijke redenen, dat deze gemeente in onze streek als zodanig werd aangewezen, ook al is Tholen nog altijd onze hoofdplaats en voor de overige eiland gemeenten het gemakkelijkst bereikbaar via de busdiensten. Maar als het gaat om een industriekern, dan komen verschillende andere factoren om de hoek kijken, die terzake dan ook belangrijk hebben meegespeeld. In de eerste plaats voelde de minister niet voor kern gebieden, zoals wel door de streek werd gewenst. Verder heeft men in Tholen nog altijd een gemakkelijker uitwijkmogelijkheid al is dat niet in het belang van de streek dan in de overige eilandgemeen ten, die weer verder van Bergen op Zoom verwijderd zijn. In de derde plaats is het aantal werklozen in de gemeente Sint-Maar tensdijk, inzonderheid structuurwerkloosheid, van het hoogste belang op het eiland en zit in die gemeente door afnemende- werkgele genheid in de landbouw het minste perspec tief. Sint-Annaland kan nog wel een en ander opvangen door de talrijke kleine be drijven, die daar gevestigd zijn. In Sint- Maartensdijk is zulks belangrijk minder. In de vierde plaats is er de Lagere Tech nische School gevestigd. Allemaal factoren die ongetwijfeld meespeelden in de aanwij zing van Sint-Maartensdijk als ontwikke lingskern. En dat dit gebeurd is, is voor onze gehele streek van belang. Een afstand van Sta venisse, Poortvliet, Oud-Vossemeer of St.- Annaland naar Sint-Maartensdijk is voor deze tijd geen bezwaar meer. Een arbeider in Rotterdam die in Zuid woont en in Noord werkt is langer onderweg dan iemand die in Oud-Vossemeer woont en in Sint- Maartensdijk zou werken. Bovendien is de Regering niet ongenegen in plaatsen buiten de genoemde ontwikke lingskern de aanleg van industrieterreinen, c.q. vestiging van industrie te stimuleren, wanneer dat om verschillende oorzaken ge wenst is of door de eventuele industrieel gewenst wordt. Ligging aan het water of dergelijke kun nen bijvoorbeeld een rol spelen. De aanwij zing op zichzelf betekent niet, dat er ook direct industrieën gevestigd worden. Het is zoals burgemeester D. C. Bouwense van Sint-Maartensdijk en Scherpenisse verklaar de het werk begint pas. Het werk om de faciliteiten, die^ ongetwijfeld het gevolg zijn van deze aanwijzing, uit te buiten. Wat zijn die faciliteiten Het betekent dat de industriële ontwikke ling van zo'n gemeente door het Rijk wordt gesteund. De overheid draagt o.m. vijftig procent bij in de aanlegkosten van het industrieterrein, het verstrekt een belang rijke subsidie op de bouw van industrie hallen en voorts in aanleg van elektriciteit, gas, waterleiding, de bouw van laad- en loswallen, enz. Dit is dus zeer belangrijk voor de In dustrieel die zich in zo'n kern gaat vestigen. Het is dan ook vrij zeker, dat er in Sint- Maartensdijk komende jaren een verandering zal ontstaan, die in de eerste plaats die gemeente, maar ook de gehele streek ten goede kan komen voor zover het de werk gelegenheid betreft. Vanwege de dichting van de Pluimpot en de te verwachten los- wal bij Gorishoek zijn er trouwens daar meer veranderingen op komst. Het mag tot blijdschap stemmen, dat door deze aanwij zing Sint-Maartensdijk enige compensatie krijgt voor het afsluiten van de haven, dat toch altijd een handicap was voor de Smal- stad en waardoor niet onbelangrijke inkom sten verloren zijn gegaan. Dat in de eerste en laatste plaats de Minister erkentelijkheid toekomt voor deze aanwijzing spreekt vanzelf, maar daarnaast zijn het toch de adviserende instanties in niet onbelangrijke mate geweest, die tot deze aanwijzing hebben gestimuleerd. Met name is dat geschied door het Provinciaal Bestuur van Zeeland, waarvan haar voorzitter en alle leden de ontwikkeling op Tholen de laatste jaren met bijzondere zorg hebben vervuld. Met het Provinciaal Bestuur was het ook het Economisch Technologisch In stituut dat met adviezen is uitgekomen aan de hand van studies en rapporten, die daar toe het nodige duwtje hebben gegeven en tenslotte is de streek de laatste tijd ook wel zodanig wakker geschud, dat men de bel deed luiden en voor wat Sint-Maartensdijk betreft vanzelfsprekend niet in het minst de plaatselijke overheid. Moge de aanwijzing in de toekomst voor onze gehele streek van veel nut blijken te zijn. geven, bestaat er reden genoeg om bij het opmaken van het zaaiplan rekening te hou, den met een rationele verdeling van de gewassen en een zo verantwoord mogelijke plaats voor de suikerbiet in te ruimen. Daarbij dient de rassenkeuze een punt van overweging te zijn. Aangezien de suikerfabrieken een gesprei de aflevering vastgesteld hebben, komen allereerst die rassen in aanmerking, welke gedurende de gehele campagne geleverd kunnen worden. Eén van deze rassen is de Klein Wanzlebener POLYBETA, reeds vele jaren het ras met de meeste kwaliteiten: het kan vroeg gezaaid worden en heeft een zeer gunstige verdeling van een- en twee- kiemige zaden, hetgeen van belang is voor arbeidsbesparing in het voorjaar; het heeft tevens bij de eerste termijnleveringen reeds een hoog gehalte, dat nog aanzienlijk kan toenemen en staat in economische opbrengst ver-uit aan de spits. Wil men hiernaast nog een ras verbou wen, dat behalve een goed gehalte ook een zeer hoge wortelopbrengst geeft, dan is daarvoor de aloude en oogstzekere Klein Wanzleben E zeer geschikt; dit ras bezit thans weer de vroegere, steeds zo gewaar deerde geringe schieterneiging, waaraan nog altijd door talrijke verbouwers de voorkeur boven vele nieuwe, minder oogstzekere ras sen wordt gegeven. Voor de gemengde bedrijven zijn beide rassen bijzonder gewild, omdat de opbrengst aan groen blad en koppen ook zeer hoog is. Een verantwoorde oppervlakte suikerbie ten en een geldelijk hogere uitkomst door een weloverwogen rassenkeuze zijn mede waarborgen voor een gezonde suikerbieten teelt. Voor de zeer vele blijken van belangstelling van hier en elders ontvangen ter gelegen heid van onze 25 jarige echt vereniging, zeggen wij mede namens onze kinderen, harte lijk dank. C. Ridderhof M. Ridderhof-den Haan St. Annaland, april 1959 Voor de bewijzen van deel neming óns betoond bij het overlijden van de heer Willem L. Klos, zeggen wij hartelijk dank. Fam. Jansens Fam. v. d. Graaff Scherpenisse, 14 april 1959 Voor de vele blijken van belangstelling, die we bij onze verloving mochten ontvangen, zeggen we allen vriendelijk dank. Dien Berrevoets en Jacob van Dijke Tholen, april 1959 VERKOPING te St. Filipsland Notaris E. D. van de Velde te Tholen zal, ten verzoeke van de erven van wijlen dhr. A. Kunst, op dinsdag 28 april a.s. des avonds om acht uur in het café „De Druiventros' van dhr. W. Rijstenbil te St. Filipsland, in het openbaar verkopen HET WOONHUIS met erf en tuin te St. Filipsland, Achterstraat 10, kad. bek. sectie F nummer 176 groot 1,84 aren (erfpacht). Na verkregen vergunning van de bevoegde instanties dadelijk te aanvaarden. Te bezichtigen in overleg met Mw. N. Kempeneers-Kunst te St. Filipsland, Achterstraat 9. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemde notaris. Vereniging voor Ziekenhuisverpleging „Tholen en St, Filipsland" UITNODIGING tot het bijwonen van een op zaterdag 25 april a.s. des nm. 3.15 uur in Café Hendrikse Molendijk Stavenisse. Het Bestuur Italiaanse en Franse dessins en de beste Zwitserse stoffen zijn in onze verwerkt Steeds de nieuwste modellen een genot om deze te dragen ■aodeh TE HUUR wegens vertrek voor kleine of grote auto Te bevragen bij D. Dorst Markt A 26, St. Maartensdijk Uit de hand te koop met tuin gelegen Singel 49 te Tholen. Te bevragen C. van Noort Maatsestraat 49 Uden (U.Br.) Kortemeestraat 21-25 Bergen op Zoom H.H. LANDBOUWERS Laat al uw werkzaamheden door ons vakkundig ver richten, o.a. bietendunnen, wieden en rooien. Vraagt telefonisch inlichtingen s avonds na 6 uur onder no. 18 St. Annaland. GEVRAAGD TICHEM-ZACHARIASSE Oudelandsestraat 9 Tholen zijn wij ruim gesorteerd alle prijzen Levenslange garantie Fa. C. DIELEMAN Tholen en St. Filipsland SPIERINKJES DEZE WEEK 100 gr ham en 100 gr gebr. gehakt 94 ct. 150 gr boterhamworst 52 ct. 150 gr gekookte worst 45 ct. I Keurslagerij M. van der Eijk. is het de tijd voor een nieuw COSTUUM of SPORT COMBINATIE hebben wij een pracht collectie JAPONNEN - KINDERJURKJES reeds vanaf 2.25 Voor de schoonmaak hebben wij VITRAGE - OVERGORDIJNEN KARPETTEN - enz. Kerkstraat 5-7 - THOLEN - teL 134 LEESBOEKEN aangeboden tegen advertentiekosten. adres W. A. van Bezooijen, Hoofd Chr. School te Tholen. WIJ HEBBEN voorradig schaakspellen Fa. Dieleman, Tholen. UIT VOORRAAD leverbaar: Avaros - Sportbrommer - Typhoon - Tourist - tevens 2e hands Eysink met J.L.O. motor, Automobielbedrijf A. Vos, Oudelandsestr. 6, Tholen tel. 187, Motoren en Brom fietsen. COSTUUMS 2 en 3 delig, in verschillende modellen COMBINATIES v. jong en oud Zwarte en grijze Damesmantels in verschillende modellen met een extra heup wijdte MEISJESPAKJES en TOPPERS Zwarte MANTELCOSTUUMS JAPONNEN en BLOUSEN Komt U eens kijken of bel eens even De pasvorm en prijs valt U zeker mee Weststraat 12 ST, ANNALAND HET TOPVOORDEEL van deze week: 100 gr pork en 100 gr lunchworst samen 84 ct. 100 gr bacon en 100 gr boter- hamwörst samen 95 ct. 150 gr rollade voor 90 ct. Topslagerij L. Meerman. 8 rol CLOSET voor 105 ct. fa. Dieleman, Tholen en St. Filipsland. Prima KLADBLOCS 200 vel 31 cent, Fa. C. Dieleman, Tholen. Iedere WOENSDAG onze speciale gehaktdag met zakje zout en kruiden. Slavinken 3 voor 1.per stuk 35 cent. Soepcomplet 1.85 en 1.18 Keurslagerij M. van der Eijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 3