WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLQND voor de gegeven en ontvangen vriendschap. WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Eén raadsbesluit in een buitenge wone openbare raadsvergadering te Oud-Vossemeer. Een feest, dat Oud-Vossemeer en zijn burgemeester niet licht zal vergeten, - DsflkbsST Dc redactie legt U deze week voort 15e jaargang No. 21 17 april 1959 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 57 b.g.g. 246 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.85 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen Degenen die de profetie dat „Oud-Vossemeer Oud- Vossemeer versteld zou doen staan", aan de waarheid hebben willen toetsen, zullen het kunnen beamen, dat derge lijke voorspelling niet overdreven was. Door een spontane gezamenlijke medewerking van het gehele dorp, door het zich zonder aanziens des persoons inzetten om er iets van te maken, door een lichtig bezonde en vrolijk be vlagde gemeente, door een loyaal feesten zonder uitspattingen, gezamenlijk met muziek, zang, ruiters, volks spelen, kinderspelen, met de bejaarden en met de jeugd werd het een huldiging van burgemeester mr J. J. Versluijs en zijn gezin, op zaterdag 11 April 1959, die noch zij, noch de gehele gemeente spoedig vergeten zullen zijn. Een huldiging die werd onderstreept met talrijke praktische cadeaux, een bloemenschat en vele toespraken. Voorzichtig het is hier feest Wie zaterdagmorgen 11 april Oud-Vosse meer naderde, werd als onbevooroordeeld toeschouwer direct geconfronteerd met het geen in dit dorp gaande was. Enkele bor den aan het begin van het dorp hadden hem dan immers al op de hoogte gebracht met de goedbedoelde waarschuwing „voor zichtig, het is hier feest". Die tijdige waar schuwing was goed voor de buitenstaander; voor de bewoners van Oud-Vossemeer was ze bepaald niet noodzakelijk. Die wisten het al meerdere dagen, dat er zaterdag 11 april feest zou zijn in hun dorp. En vooral dc vrijdag hieraanvoorafgaandc is er tot laat in de avond gezwoegd door tientallen Vosmeerders om het zaakje maar zo goed mogelijk voor elkaar te krijgen. En zaterdagmorgen reeds voor zessen werd de rust alweer verstoord door een haastig rij dende auto, een driftig geklop aan een erepoort, waaraan nog iets ontbrak, een nog haastig gezoek naar een vlag, die er toch nog maar bij moest of nog een slinger die over de straat werd gespannen. De laatste hand werd gelegd en af en toe naar boven gekeken of het „luchtje" het toch werkelijk zou houden en een enkele stortbui niet veel van het voorbereidend werk waardeloos zou maken. Het was eigenlijk niet nodig naar het luchtje te kijken, men had meer geloof moeten hechten aan de voorspelling van de voorziter van het feestcomité, dokter Renes die immers overtuigd was van een zonrijke dag. Nee, wanneer men eenmaal in het dorp zelf was, behoefde niemand meer te wor den gewaarschuwd dat het daar feest was. De versierde straten, de prachtige verlich ting, de erepoorten, de vrolijk kijkende mensen, de ongedurige jeugd, je werd ge woon meegesleept in die feeststemming. Honderden dennenboompjes, gekroond met papieren rozen, die nijvere vrouwen handen in massa hadden geknipt versierden bijna alle straten. Een spandoek in de rich ting van het Veer vertelde inwoner en be zoeker: „Ook de Kalisbuurt... werd door U bestuurd." Verder gaande zag men dat de bewoners van het Veer hun gezond gevoel voor humor hadden neergelegd in de kostelijke slagzin: „Ondanks de slechte straathulde aan de Magistraat". En overal het rood- wit en blauw, gemeente- vlaggen, provincie kleuren, slingers en ro zen, het bewoog vrolijk in de wind. Op het plein voor het gemeentehuis en bij het sportveld torenden een aantal ongeveer 15 meter hoge masten boven alles uit. In de avonduren kwamen de etalages, verlichte gevels en de cijfers op erepoorten 1934-1953 nog beter uit. Buitengewoon mooi stak de kerk en toren, gevangen in het licht van 5 schijnwerpers van 1000 Watt tegen de don kere hemel af. Voeg bij dit alles een vrolijke mensenmenigte en het feest is compleet. Het maakte vooral de avond tot een van de mooiste onderdelen. Men feestte even spon taan als waarop in de zo korte voorberei dingstijd het programma tot stand was ge komen. Het plein bij de muziektent was nauwelijks groot genoeg om allen te be vatten die luisterden naar wat een 4 tal verenigingen, ieder gedurende een half uur ten gehore brachten. Allereerst concerteer den de leden van de accordeonclub „Con Brio" onder hun dirigent de heer Pais uit Bergen op Zoom. De leerlingen van de heer Oomes toonden vervolgens dat hun pres taties sinds het jubileum van hun dirigent allerminst waren teruggelopen. Daarna volg de het Ned. herv. zangkoor onder leiding van de heer A. H. Ridderhof met een goede uitvoering, maar waarbij ook een geluids versterking gewenst was, nu de jeugd zich al ging voorbereiden op de komende lampion optocht en van geen stilstaan meer wilde weten. Tenslotte bracht op die tent „Oud- Vossemeers muziekvereniging" nog een luchtig programma nadat ze er reeds een drukke dag hadden opzitten. En hun taak was nog niet afgelopen. Er wachtte nog een slotnummerde lampionoptocht van de schoolkinderen. Jammer dat toen de regen tot grote vreugde de gehele dag uitge bleven zich niet meer stoorde aan hét feest in Oud-Vossemeer, zodat, bijzonder jammer voor de jeugd het feest toch nog ietwat ontijdig werd uitgeblust. Maar de uren daarvóór had men al veel en goed genoten. Immers, het feest was niet pas in de avond begonnen, reeds om 8 uur werd daartoe het startsein gegeven. De optocht Klokgelui en het verschijnen van herau ten te paard zorgden voor dit startsein en alles maakte zich hierna gereed om in de optocht mee te lopen of die te gaan be kijken. Het was een kleurrijke stoet die rond 9 nu - ir de straten trok. Aan het hoofd met roffelende trommen de muziek vereniging, voorafgegaan door een heraut en daarachter landbouwers met versierde wagens volgeladen met kleuters, die tracht ten de muziekvereniging te overstemmen. Triomphantelijk voerde de gymnastiekver eniging „Spido" hun paard mee, dat volgens eerdere publicaties in ernstige mate aan een besmettelijke ziekte zou lijden. Een dikke laag stro kon het beest niet meer baten. Met een veelzeggend geluid kletterde het mes tegen de dijen van een begeleidende paardenslager. Hierna passeerden meer dan 100 school kinderen op versierde fietsen. Er was zelfs een wagentje gewijd aan de jongste Versluijs en diens televisie-ideaal. De BB defileerde, de WH ontbrak niet. Men kon deurwaar der Niemantsverdriet in aktie zien en er een idee van krijgen hoe ten huize van Coentjesweg 53 schoenen worden gelapt, fietsen gemaakt, huiswerk wordt overhoord en kanaries worden afgericht. De nodige afwisseling werd gebracht door een ten tonele gevoerd kalf, een met zijn hoed zwaaiende Piet Hein, koeken-bakkende Plat telandsvrouwen, een voorbijrollend voetbal veld, gymnastieklokaal en een jongedame die naar het stembureau werd gedragen. Tenslotte bespoot de Brandweer ieder en iedereen (waar haalden ze die hoeveelheid vandaan) met confettie. En dit kleurrijk geheel passeerde in de Hofstraat de burgemeester, die met zijn echtgenote in een open rijtuig, omringd door zijn lijfwacht van „Eendrachtsruiters" bij kans verslagen de vindingrijkheid van zijn inwoners bewonderde. Die optocht nam minder tijd in beslag, dan was gepland. Zelfs de keren op het haventje verliep zo vlot, dat alleen daar minstens 20 minuten werd gewonnen op het tijdschema. Vóór het gemeentehuis En zo was men rond half elf al verza meld voor het gemeentehuis, waar even later op het bordes de burgemeester en zijn echtgenote met hun kinderen luide werd toe gejuicht door de daar saamgestroomde menigte. Vooraan de schooljeugd, die het gezin Versluijs het welkomstlied toezong. Het lied was in verband met de repetities van zijn eigen kinderen voor de jubilaris niet meer geheel onbekend. De jeugd vervolgde met het Zeeuws volkslied, waarna enkele kin deren aan mevrouw Versluijs bloemen aan boden. Dokter Renes gaf als voorzitter van het feestcomité de stemming uitstekend weer, toen hij zijn inleiding tot de verschillende toespraken begon met de beginregels te citeren van het gedicht van Jan Prins, waarbij Holland met een bruid wordt ver geleken: „De lucht over de jonge dag was helderder dan ooit. Iets ongewoons verblij- dends lag in weide en veld gestrooid. De torenklok zong wat ze kon; de vlag gen staken uit."....!. Toch gold deze blijde dag in Oud-Vosse meer, een dag van herdenken, niet in de eerste plaats alles wat in 25 jaar tot stand kwam aan openbare werken en gebouwen, ook niet de uitbreiding van de gemeente, die de organisatoren zo'n poets bakte, dat men 50 „burgemeesterskranten" te kort kwam, maar in de eerste plaats de persoon van de burgemeester, die met zijn eenvoud, zijn medeleven, zijn belangstelling voor iedere groep van de bevolking, de harten heeft veroverd, aldus dokter Renes in zijn toespraak. Ook onder de kinderen is hij zeer geliefd. Ze kunnen vrijelijk bij hem in het gemeentehuis komen. En daarom bleek de grote waardering van de bevolking niet alleen uit het grandioze feest, dat was ge organiseerd, maar ook uit het mooie ge schenk, dat dokter Renes namens de bevol king aanbood: een pracht radio met gramo- foonplatenspeler, ingebouwd in één fraaie kast. Het was niet het enige geschenk. Ze bleven stromen. Een elektrisch gas-aan- steker van de V(rijw.) V(rouwen) H(hulp) Een aktetas, aangeboden door mevrouw Renes, namens de Plattelandsvrouwen. De heer T. M. Hage sprak voor niet minder dan 3 verenigingen: Rederijkers, Wielercomité en Groene Kruis en bood resp. een asbakstandaard, sigaren, sigaretten en een .kapstok aan. De landbouwvereniging en het bestuur van de voormalige Broek- en Rooland lieten zich evenmin onbetuigd;. Bij monde van dhr. H. van Gorsel boden zij een vulpen en een boekenbon aan. De heer M. Geuze bedacht de ere-voorzitter van zijn „Een- drachtruiters" met een schemerlamp. De rij van sprekers volgden elkaar op met een soortgelijke stroom van geschenken. Zo waren er bloemstukken van de Bond voor Veilig Verkeer en Spido, wier woordvoer der de heer P. W. A. Mees was. Verder was er de voorzitter van de muziekver eniging de heer G. W. J. de Graaf met een bloemstuk, de heer M. Moerland namens de BB met een taart. M. v. d. Houten, voorzitter van de buurtvereniging der Voor- en Achterstraat met een fraaie plant, de heer M. A. van Tilbeurgh als voorzitter van de voetbalvereniging met een plaquette en Piet Hein, alias A. Deurloo, wiens kos tuum het hem liet aanzten dat hij de Spaanse zilvervloot had overwonnen na mens „alle admiralen, zowel voor als na hem." Ds. de Koning sprak in een wel zeer geestige speech zijn kerkeraadslid-jubi- laris toe als een in goud jubilerende zwij gende „oppervos" en zijn echtgenote als jubilerend in sprekend zilver. En dat alles kon de menigte dank zij de goede geluids installatie uitstekend volgen en tegelijk ge tuige zijn van het stortbad, dat de burge meester als toegift kreeg op de waterpisto- lenaktie, een stortbad tijdens de toespraak van mevrouw Renes namens de plattelands vrouwen, waardoor het baldakijn bijkans be zweek. Wederkerige vriendschap Na al die sprekers kwam de jubilaris zelf voor de microfoon om zich tot zijn be volking te richten. Daarbij dankte mr Ver sluijs in de eerste plaats Hem, in Wiens handen zijn leven was en die, terwijl velen in de gemeente werden neergeveld, zowel ouderen als jongeren, hem en zijn gezin spaarde voor zulke ernstige verliezen. Spre ker memoreerde het overlijden van wethou der Heijboer, die hem 25 jaar geleden had geinstalleerd, het overlijden ook van de vml. gemeentesecretaris en wethouder Daane, als mede van vele andere ingezetenen, zowel jong als oud, die deze dag niet meer beleven. Naast God dankte burgemeester Versluijs al zijn inwoners en gewaagde van de een heid, ondanks de verschillende opvattingen. Die eenheid komt vanzelf sterker tot uit drukking in tijden van oorlog, bezetting, evacuatie of inundatie dan in tijden van rust en vrede, omdat in het eerste geval per soonlijke levensopvattingen en normen op de achergrond worden gedrongen door de éne allen rakende dreiging. Hij wees voorts op het feit, dat hij steeds door alle ver enigingen, van welke richting dan ook op hun uitvoeringen was genodigd en daaraan zoveel als mogelijk was graag gevolg had gegeven. „Dankbaar ben ik voor de vriendschap, die ik heb mogen geven en voor de vriend schap, welke ik in zo ruime mate heb mo gen terugontvangen," aldus de jubilaris. Die eenheid openbaart zich dan vandaag in een bijzondere manifestatie, wat voor ons een reden is tot grote blijdschap. Zich tot de voorzitter van het feetsco- mité richtend, wees mr Versluijs er op, hoe hij op 'n enige weken geleden aan hem ge stelde vraag hoe hij tegenover enige feeste lijke herdenking stond, had geantwoord „een beetje", niet wetend, hoe enkele dagen later Teddy Scholten door dezelfde woorden be roemd zou worden. „In U moge ik geheel Oud-Vossemeer mede namens de mijnen van harte dankzeggen", aldus mr Versluijs in zijn toespraak tot bevolking en feestcom missie. Van de hierna aan de bevolking geboden gelegenheid om de familie Versluijs per soonlijk geluk te wensen met deze dag werd door honderden inwoners gebruik gemaakt, die via het bordes langs de jubilaris en ge zin trokken en hen op die wijze persoonlijk de hand konden drukken. Dat was het be sluit van het aantrekkelijk ochtenprogramma op zaterdag 11 april in Oud-Vossemeer. Op het sportveld Terwijl we van de bijzondere openbare raadsvergadering elders in dit nummer een verslag geven, begon het middagprogram ma met een rijtour van jubilaris en echt genote door de gemeente in een open ca lèche. Het was een goede gedachte van de feestcommissie, dat men ook de Ouden van Dagen niet vergat op deze dag, evenals de zieken die hiertoe in staat waren. Ze vol den met auto's het rijtuig en kregen zo doende ook een indruk van het feest. In elke straat werd het echtpaar Versluijs hartelijk toegewuifd. Inmiddels was de druk te op het sportveld aan het toenemen. Aan de zijkanten waren banen voor de paarden van de „Eendrachtruiters" ingericht. Tel kens was er hier afwisseling. Via een ge luidsinstallatie werden de prijswinnaars be kend gemaakt (zie ook onder plaatselijk nieuws). Op het sportveld werden kinderspelen en volksspelen gehouden met medewerking van onderwijzend personeel, leden van sportver enigingen, enz. Natuurlijk waren er ook veel kijklustigen bij de verrichtingen van de ruiters. Vooraf gaven zij demonstraties haasje over op paardenruggen en andere acrobatische toeren. Na een spannende strijd wist Jan van der Slikke te Poortvliet met zijn paard Yvonne bij de stoelendans de enige overgebleven stoel te bezetten. M. A. Geuze werd met Pol tweede, Spectaculair was ook 't ringsteken. Er werden heel wat ringen gestoken en natuurlijk nog meer ge mist. Chris de Wit te Oud-Vossemeer klasseerde zich als eerste op Fanny, gevolgd door Jan van Daalen te Poortvliet op Vera, Oud-Vossemeer zette op vriendelijke wijze de bloemetjes buiten en de cadeaux binnen het huis van haar jubilerende burgemeester Een uitzonderlijk raadsbesluit De nieuwe kleuterschool in St. Annaland Voorbereidingen in de eilandgemeenten tot viering van Koninginnedag Hengelen aan de Pluimpot Oprichting van CH jongerengroep St. Maartensdijk aangewezen als industriekern Een gouden sleutel opent ieder slot Zo werd het op het sportveld een ge zellige middag, waaraan een zo nu en dan licht regenbuitje niets vermocht af te doen. Het feest werd voortgezet met een avond programma, waarvan we bij de aanvang van dit verslag al mededeling hebben ge daan. Bij elkaar een dag, welke Oud-Vos semeer met het gezin Versluijs niet licht zullen vergeten, omdat 11 april 1959 Oud- Vossemeer... Oud-Vossemeer versteld deed staan door haar spontane gezamenlijke bur gemeestershuldiging. Op dc feestelijke herdenkingsdag te Oud-Vossemeer ter gelegenheid van het 25 jarig ambtsjubileum van burge meester mr J. J. Versluys werd tussen de talrijke programma punten van die 11e april door ook een buitengewone openbare raadsvergadering gehouden, waarbij met de voltallige raad ongekende belangstelling bestond van publieke zijde. Behalve de jubilaris, echtgenote en kinderen, wethouders en alle raadsleden was hierbij ook tegenwoordig het feestcomité, de beide plaatselijke predikanten ds. A. Breure en ds. A. de Koning, de districtscommandant der rijkspolitie en de Groeps commandant van de Kring Tholen, adjudant Griep, alle collega's burgemeesters, het gemeentepersoneel en alle andere functionarissen in plaatselijk of streekverband. De vergadering nam slechts één besluit, zij het dan een bijzondere beslissing en een uitzonderlijk besluit. Samengevat hield het de vogelvrijverklaring in van het gemeentebestuur, telkenjare op 11 april, maar dan onder een bepaalde voorwaarde. De hoofdschotel op deze vergadering werd gevormd door de toespraken van de eerste wethouder, van talrijke vertegen woordigers en tenslotte door de jubilaris zelf. Opnieuw rolden daarbij de cadeaux naar het gezin Versluijs toe. Historie De eerste wethouder Van Driel opende deze bijzondere raadsvergadering met in de eerste plaats de voorzitter van de raad hartelijk te feliciteren met zijn 25 jarig ambtsjubileum. Vervolgens releveerde spre ker in het kort de afgelopen 25 jaar en wees er op, dat daaronder voor de burge meester zeer moeilijke perioden zijn geweest. Allereerst was daar de malaise. In die tijd was er geen raadsvergadering of er werd gesproken over de werkloosheid en haar gevolgen. Toen kwam mobilisatie en de tijd dat er mensen in Duitsland moesten gaan werken, ook uit deze gemeente. Spre ker stond stil bij de oorlogsdagen en het leed van de bezettingstijd. Voor de burge meester vond die moeilijke tijd zijn hoogte punt toen hij in 1953 ter verantwoording werd geroepen te Zierikzee in verband met een in de gemeente uitgebroken staking. Daarna de evacuatie, al was daarvoor reeds aan de wederopbouw der gemeente gedacht door vaststelling van een uitbreidingsplan in 1943. Na de bevrijding was volkshuisvesting probleem nummer één, dat nog niet geheel is opgelost, ondanks dat in 1948 in een keer 16 woningwetwoningen werden ge bouwd en 12 in 1958. Voorts werden bijna alle straten van een nieuw wegdek voor zien, een brandweergarage met droogtoren gesticht, een moderne motorspuit aange kocht, een naar de eisen des tijds gebouwde turnzaal, een dito sportveld, aanzienlijke verbetering der straatverlichting en via de Herverkaveling nu ook voor de buitenbewo ners verlichting plus waterleiding. Een cen traal rioleringsplan is opgemaakt en met de eerste uitvoering reeds begonnen. Twee nog te verbeteren straten worden aanbe steed. Hierna memoreerde de wethouder nog de ramp 1953 en het bezoek van mevrouw Roosevelt. Wethouder van Driel besloot zijn toespraak met de jubilaris hartelijk dank te zeggen namens de gemeente voor het vele dat hij daarvoor in die 25 jaar deed, een woord van dank die tot mevrouw Versluijs werd uitgebreid. „Van harte hoop ik, dat de jaren die komen gaan 's Heeren zegen op U, op Uw gezin en op ons geliefd Oud- Vossemeer mogen rusten," aldus de wet houder. Namens de raad bood hij de jubi laris vervolgens een fraaie leeslamp aan, om, zo voegde hij er aan toe, daaronder ontspanning te vinden en desnoods spruiten voor de 10 spruiten schoon te maken, het lievelingsgerecht van de jubilaris. Met het waterpistool Het tweede agendapunt van deze bijzon dere openbare raad hield tevens het enige besluit in, dat werd genomen. Voorlezing van 't concept werd door secretaris Rijsten- bil gedaan, aangezien verzuimd was het tijdig ter inzage te leggen. Het concept werd met algemene stemmen aangenomen en hield in dat de schooljeugd van Oud-Vos semeer ieder jaar op 11 april het recht wordt verleend met waterpistolen de zich op straat bevindende leden van de ge meenteraad te bewerken onder uitdrukkelijke voorwaarde dat dit besluit eerst in werking treedt, nadbt de burgemeester is gebleken dat het gemeentelijk sportveld door de jeugd niet ten onrechte is gebruikt. Prettige relatie De tweede spreker tijdens deze vergade ring was de secretaris Rijstenbil, die er op wees, dat er in de na-oorlogse jaren 800.000 aan openbare werken in Oud- Vossemeer is besteed. Als eerste ambtenaar had spreker in de uitvoering van de des betreffende besluiten vanzelf een groot aan deel. Daarom te meer was hij dankbaar voor de prettige relatie die er wederzijds bestaat en waardoor het werken ter secre tarie zoveel te gemakkelijker wordt. Dhr. Rijstenbil dankte namens al het personeel en bood als blijvende herinnering een boe kenbon aan om daarmee de nieuwe Van Daalen te kunnen kopen, gezien het feit, dat de jubilaris een verwoed puzzelaar is. Burgemeester mr A. J. van der Hoeven sprak namens de vereniging BS60, de Wa terleiding Maatschappij Tholen en de BB kring Z 5. Spreker verheugde zich er over, dat de inwoners van Oud-Vossemeer er anders over dachten dan burgemeester Versluijs en wèl tot deze huldiging zijn overgegaan. Hij noemde de jubilaris een goede vriend, prettige collega, wiens ad viezen bij de streekvergaderingen met be langstelling worden aangehoord en veelal opgevolgd. Namens BS60 kwam er een gramofoonplaat van Kees Deenik en na mens de BB het boek „Eenzaam maar niet alleen". Burgemeester D. C. Bouwense sprak als voorzitter van het Ned. Roode Kruis, kring Tholen. Deze spreker wees er op, hoe Oud-Vossemeer dit jaar de beker veroverde dank zij de grote aktiviteit van dhr. Ver sluijs. Behalve een bloemetje was er van deze Kring een sigarettenkoker met het Rode Kruis embleem. Burgemeester Bouwense feliciteerde ver volgens ook nog namens de Centrale Dienst „Noord Zeeland", van welke stichting de heer Versluijs vele jaren bestuurslid was. De heer Th. Hage was de tolk van de vrijwillilge brandweer, die naar spreker op merkte altijd en overal de belangstelling heeft van de jubilaris, wat daadwerkelijk is gebleken door het pracht materiaal en de goede berging, die er de laatste jaren is gekomen. Een enorme vooruitgang, dank zij de jubilaris. Van de brandweer was er een pracht bloemenmand. De oud-veldwachter en gepensioneerde rijkspolitieman wacht meester Witte wenste op deze dag niet achter te blijven, nadat hij van de aan vang af onder de jubilaris had gediend tot voor korten tijd zijn pensionering is gevolgd. Ook deze spreker wees op de moeilijke ja ren die gezamenlijk zijn beleefd. Hij wenste burgemeester Versluijs en zijn gezin alle goeds toe. Adjudant Griep, namens de rijks politie Groep Tholen, waarvan ook een bloemstuk was gekomen, wees op de uit stekende verhouding, die er zowel met Tho len als met de plaatselijk gedetacheerde politie is bij burgemeester Versluijs. Hij was daarvoor erkentelijk. Ds. Straling sprak namens de Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinszorg, waarvan burgemeester Ver sluijs, voor zover het de kring Tholen be treft, secretaris is. Een standaardwerk werd hem door deze Stichting aangeboden. De heer Roggeband, gemeentewerkman stelde vast dat hij het langst onder de jubilaris had gediend en bood zijn gelukwensen in deze vorm aan En zo herdenken we heden de dag Dat U voor 't eerst ons dorpje zag. Toen ons dorp kwam binnen gereden. Dat is nu vijf en twintig jaar geleden. Gij beiden waart toen jong en kinderloos (t) Nu hebben jullie al een heel mooi kroost Zo gij onze gemeente steeds zag bloeien Zo zagen wij uw gein steeds groeien. Veel is er in die 25 jaar geschied Zowel plezier als veel verdriet. Nemen we slechts de oorlogsjaren met al zijn ellende en gevaren. Vele jongens werden in die tijd om mee te helpen aan de strijd van huis en haard verdreven moesten hun krachten voor de vijand geven. Toen kwam de tijd van evacuatie want ook met ons had Hitier geen gratie Later nog kwam de watersnood Opnieuw zaten we toen in de nood. Steeds bent U bij ons gebleven Om orders en uitkomst te geven en nu gij op deze heuglijke dag Uw zilveren jubileum vieren mag wens ik U, Uw kinderen en vrouw na 25 jaar van plicht en trouw nog een gelukkig en voorspoedig leven wat niet wij, maar God alleen kan geven en eindig met deze groet „Lang leve allen en 't ga U goed." Voorzittershamer in de kast Na al die sprekers was het woord aan de jubilaris zelf. Burgemeester Versluijs wees er op, hoe ondanks de verschillende groepering der Oud-Vossemeerse bevolking, wat zich terecht ook openbaart in de raad en het college van b en w de voorzitters hamer op zijn plaats kon blijven en het reglement van orde ergens in het archief aan de vergelingsziekte toe is, al is dit misschien niet altijd reglementair juist ge weest. Hij hoopte dat ook in de komende jaren bij de raadsvergaderingen het strenge reglementaire karakter gemist zou kunnen worden en dankte de wnd. burgemeester als mede alle andere sprekers voor de goede woorden en cadeaux. Hij wees er vervol gens op dat de secretarie hem nog ver trouwder is dan de burgemeesterskamer en was vol lof over de verstandhouding met al het personeel. Spreker herdacht de ont-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 1