Plaatselijk Nieuws YVONNE 1934 1959 Sporthoekje Méér dan burgemeester DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN BLAUWE BLAZERS 'n prachtige kleur blauw SPECIALE AANBIEDING Diverse maten NU 26.75 Dames- en Kinderkledingmagazijn TANDPASTA IVO ROL OUD-VOSSEMEER KOOLS DE VISSER ST. ANNALAND bloede nachtrust door Zenuwrust Mijnhardt's Zenuwtabletten STAVENISSE SCHERPENISSE PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS 13bson: kwam tot stand, brandweerkazerne, een pracht gymlokaal en een uitstekend sport veld. Niets kwam geforceerd tot stand. Het werd alles rustig bekeken, uitgepraat en ver antwoord tot werkelijkheid gebracht. En verder lazen we in de burgemeesterskrant, dat de jubilaris in deze 25 jaar aan niet minder dan 150 raadsvergaderingen leiding gaf, evenals aan 501 vergaderingen van het college van burgemeester en wethouders, dat hij 146 paartjes in de echt verbond en dat hij in de bezettingsjaren bij de invoering van de persoonsbewijzen alle identiteitsze gels verbrandde, zgn. op last van het mi nisterie van buitenlandse zaken, terwijl die brief in feite door het Verzet was geschre ven om de zaak in het honderd te laten lopen. Daaraan heeft burgemeester Versluijs, door te doen alsof hij niet beter wist, trouw meegeholpen, ook al is er daarna heel wat over zijn hoofd losgebarsten. Hij wist zich evenwel zodanig voor de domme te houden, dat hij zich tot de bevrijding kon hand haven, wat voor zijn inwoners, zonder tot uiterlijk opmerkelijke daden, te komen, heel wat vruchten heeft afgeworpen. Inderdaad, zoals burgemeester mr A. J. v. d. Hoeven het in de burgemeesters- krant schreef: „In de afgelopen 25 jaren heeft men burgemeester Versluijs leren kennen als een beminnelijk mens, afkerig van grootdoenerij en voor ieder behulp zaam, waar dit maar even mogelijk was." Geen wonder dan ook, dat het gezin Versluijs-Sybrandy in Oud-Vossemeer een heel aparte plaats inneemt, zonder dat het zichzelf die aparte plaats toe meet. Geen wonder, dat men burge meester Versluijs als persoon en om zijn werk alom hoog acht en daarvan mor gen op spontane wijze wil doen blijken, waarvan met alle inwoners ook veel streekbewoners getuige zullen willen zijn. Burgemeester Versluijs moge langs deze weg ook de dank aanvaarden van de streek voor datgene wat hij gedurende zijn 25 jarige ambtsperiode in velerlei opzicht óók daarvoor heeft willen doen. 11 april mr J. J. VERSLUIJS burgemeester van Oud-V ossemeer De heer Versluijs heeft zich niet beperkt tot zijn burgemeestersambt, maar zijn kleine gemeenschap en ook het gehele district op talrijke andere manieren gediend. Ter plaatse is hij ouderling van de Geref. kerk, secre taris van het Groene Kruis, secretaris-ont vanger van het vml.waterschap Broek en Rooland, is voorts lid van de commissie van toezicht op de Centrale Dienst „Noord Zeeland", penningmeester .van de kring Tholen der B.B., bestuurslid van de Stich ting „Ten Anker", secretaris van de Stich ting Eiland Tholen voor maatschappelijk werk en gezinszorg, heeft zitting in het be stuur van de Waterleiding Mij Tholen, be stuurslid van de Commissie Werkgelegen heid Eil. Tholen en het is niet in de laatste plaats om zijn werk, dat de collecte-opbren- sten in Oud-Vossemeer voor het Ned. Roode Kruis aan de landelijke top staan en zijn gemeente ook dit jaar de eilandbeker veroverde. FEESTPROGRAMMA OUD-VOSSEMEER zaterdag 11 april 1959 7.508.00 uur klokgelui. 8.00 uur opening van de feestelijkheden door hoornblazers en herauten te paard. 8.309.00 uur: opstellen van de optocht in de Molenweg. 9.00 uur vertrek optocht. 11.00 uur aankomst van de optocht aan"Jhef gemeentehuis. 11.00-11.30 uur kinderaubade. 11.3012.30 uur begroeting door voorzitter feestcomité en aanbieding geschenk. Toespraken. Défilé van bevolking. 12.302.00 uur: openbare bijzondere raads vergadering ten gemeentehuize. 2.004.00 uur kinderspelen op het sport veld. Tractatie. 4.006.00 uur: ruitersport, ringsteken, stoe lendans, voltige, volksspelen. 7.009.00 uur concert op de muziektent. 9.00 uur lampionoptocht met muziek. Dr. A. Kugel te Poortvliet, tel. 10. Dr. J. Vermet te Nieuw-Vossemeer, tel. 10. HOOGWATER in de week van 12 t.e.m. 18 april 1959 zondag vm. 6.04 nm. 18.28 uur maandag 6.38 18.58 dinsdag 7.10 19.29 woensdag 7.44 20.10 donderdag 8.38 21.04 vrijdag 9.41 22.18 zaterdag 11.00 23.45 donderdag 16 april Eerste Kwartier te 8.32 uur. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat door de reinigingsdienst scherven zullen worden opgehaald op dins dag, 14 april e.k., het eerste gedeelte en op vrijdag, 17 april d.a.v., het overige ge deelte. Tegen donderdag, 16 april a.s. bestaat gelegenheid tot aangifte voor ruiming van privaatputten. Onder de aandacht van belanghebbenden wordt gebracht, dat houtgewassen niet wor den meegenomen en dat zakken niet leegge maakt worden. Tholen, 8 april 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd. ONTTREKKING VAN EEN WEG AAN HET OPENBAAR VERKEER Burgemeester en wethouders van Tholen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat een voorstel tot onttrekking aan het open baar verkeer van een gedeelte van het pleintje voor het stadhuis, plaatselijk be kend als „De Lindeboom" op de secretarie der gemeente is nedergelegd. Het voorstel ligt aldaar van 7 april tot 16 april 1959 ter inzage van belangheb benden. Bezwaarschriften tegen het voorstel kun nen vóór 17 april 1959 bij de gemeenteraad worden ingediend. Tholen, 6 april 1959 Burgemeester en wethouders voornoemd. GEVONDEN VOORWERPEN 26-1-59 een balpoint Bic, gev. d. A. de Vries, Molenvl.straat 34, ged. vinder. 5-2-'59 sleutel, gev. d. K. Baaij, Kruit- toren 21, ged. bur. Pol. 7-2-'59 kinderhandschoen, gev. d. Dienst- Oud-Vossemeer, ged. bur. Pol. 10-2-'59 kinderdas, gev. d. D. de Vos, Beb. Dam 3, ged. vinder. 5-2-59 een vulpen, gev. d. Minheere, Ven- kelstr. 18, ged. vinder. 7-2-59 kinderportemonnaie met inh., gev. door Moeiiker, Oudel. str. 30, ged. vinder. 19-2-'59 handschoen, gev. d. Rijkspolitie, ged. bur. Pol. 21-2-'59 handschoen, gev. d. Rijkspolitie, ged. bur. Pol. 23-2-59 portemonnaie met inh., gev. d. Riedijk, Huish. school, ged. vinder. l-3-'59 een pr. handschoenen, gev. d. v. Zetten, Walstr. 2, ged. vinder. 14-3-'59 één muntbiljet, gev. d. H. v. Dijke, Walstr. 23, ged. vinder. 10-3-'59 z.g.n. schroevendraaier, gev. d. W. Perenstam, Venkelstraat 13, ged. vinder. 25-3-'59 één Engelsesleutel, gev. d. Deur- loo, gem. werkman, Bosstraat, ged. vinder. 3-4-'59 duimstok, gev. d. Rijkspolitie, ged. bur. Pol. 6-4-'59 één ceintuur, gev. d. Rijkspolitie, ged. bur. Pol. Inlichtingen bij de Politie te Tholen. Boschstraat 34 - Bergen op Zoom ONDERSCHEIDING Door burgemeester mr A. J. van der Hoe ven werd gisterenmiddag de bronzen me daille uitgereikt, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau aan mej. J. van El- sacker, in verband met het feit, dat ze op 9 april 40 jaar trouwe dienst heeft gedaan als modiste bij de firma C. A. van Splunter- Blaas, alhier. De koninklijke onderscheiding was voor de jubilaresse een grote verras sing. Graag voegen we nog onze geluk wensen bij de vele die haar gisteren hebben bereikt. WAT TE DOEN OP KONINGINNEDAG? Voor hedenavond om acht uur in de zaal van hotel „Hof van Holland" heeft de plaat selijke oranjevereniging een ledenvergade ring uitgeschreven, waarbij het voornaamste punt van bespreking zal zijn het organiseren van feestelijkheden op a.s. Koninginnedag. In dat opzicht is het kort dag. Daarom is het wel van veel belang, dat vele leden zich voor deze bijeenkomst kunnen vrijmaken, opdat er direct tot een daadwerkelijke or ganisatie kan worden overgegaan. Het zou toch van een bepaalde lauwheid getuigen, wanneer men in Tholen de 50ste verjaardag van H.M. de Koningin ongemerkt voorbij zou laten gaan, inzonderheid dan voor wat de schooljeugd betreft. Laat men dan ook als één man trachten een verantwoorde festi viteit op Koninginnedag te organiseren, dankbaar voor de vrijheid waarin ons land die dag met ons Vorstenhuis mag vieren. DE BÉSTE en niet duur. Tube 95-70-45 ct AANRIJDING Op de hoek bij de Vierwinden had zater dag een aanrijding plaats tussen de perso nenauto van dhr. A. Duine en een brom fietser. De auto, bestuurd door G. Duine, kwam uit richting Patrijzenweg. Hoewel de klap hard aankwam, raakte de bromfietser, een zoon van J. Bosters wonder boven won der niet gewond. Zowel aan auto als brom fiets was flinke schade. De Rijkspolitie te Tholen maakte proces-verbaal op. AANBESTEDING Op het gemeentehuis werd maandagmid dag om 2 uur het verbeteren van de Coen- tjes- en Patrijzenweg aanbesteed. Er kwa men slechts 3 inschrijvingen binnen, nl. J. van Vossen-Moerland, St.-Annaland 63.400,— fa. Johs. en M. Moerland en Zn., St.-Annaland ƒ61.820, fa. J. van Schilt, Lepelstraat ƒ63.100, REGENPAKKEN v.a. 16.— REGENCAPE'S 5.25 REGENBROEKEN 4.50 Fortuinstraat 4-6 Bergen op Zoom BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking maand maart 1959 Geboren 18 maart: Johannes Jacob Paape, zoon van Abraham Paape en Catharina Cornelia van Boogaard. 20 maart: Boudewijn Cornelis Goedege- buure, zoon van Cornelis Goedegebuure en van Jannetje Maria Rijnberg. 22 maart Leonardus Verhees, zoon van Franciscus Jacobus Petronella Verhees en van Helena Jacoba Anna Havermans. 26 maart: Jacob Cornelis Vaders, zoon van Jacob Cornelis Vaders en van Maatje van Driel. 27 maart: Esther van Vliet, dochter van Theodorus Cornelis van Vliet en van Eli zabeth Schipper. 29 maart Fora Cornelia Polderman, doch- :r van David Johan Polderman en van Adriana Catharina Elizabeth Lindhout. 2 maart te Bergen op Zoom: Geertruida Jacoba van Dienst, dochter van Jacobus Adriaan van Dienst en van Jozina Pieter- nella van Daalen. Overleden 3 maart te Bergen op Zoom: Geertruida Jacoba van Dienst, oud 1 dag. 17 maart Cornelis Gerardus Hommel, oud 86 jaren; weduwnaar van Adriana Franken. Gehuwd 26 maart Wilhelmus Petrus Maria Schel- lart, oud 28 jaar, wonende te Alkmaar en Jannetje Johanna Ampt, oud 35 jaar, wo nende te Oud-Vossemeer. Ondertrouw 25 maart: Heinrich August Crone, oud 34 jaar, wonende te Bergen op Zoom en Adriana van Driel, oud 26 jaar, wonende te Oud-Vossemeer. 26 maartAdrianus Cornelis Kooien, oud 25 jaar, wonende te Nieuw-Vossemeer en Anna Catharina Hommel, oud 22 jaar, wonende te Oud-Vossemeer. Ingekomen Matheus A. den Engelsman, ongehuwd uit Vlissingen. Krijn Poppe, met echtgenote en 2 kin deren uit Serooskerke (Schouwen). Hendrik A. Guiljam, met echtgenote en 3 kinderen uit Tholen. Vertrokken Wilhelmina M. M. Kousemaker, onge huwd naar Goes. Johanna C. Boogaart, ongehuwd, naar Breda. Jannetje J. Ampt, (echtgen. van Schellart) naar Heerhugowaard. VERGADERING „ELCK WAT WILS" Tijdens de bij de heer P. Moerland ge houden jaarvergadering door het leesgezel schap en de volksbibliotheek „Elck wat wils" verklaarde de voorzitter de heer C. J. C. Boot, dat het afgelopen verenigings jaar voor de leesportefeuille wat minder gunstig is verlopen door een teruggang van het aantal lezers. Radio, televisie en vooral de verbeterde financiële positie en het daar door eerder overgaan tot het nemen van eigen abonnementen op de verschillende tijdschriften zijn factoren, die aan deze teruggang niet vreemd zullen zijn, zo meen de spreker. Toch blijft het nemen van de lees portefeuille door de hieraan verbonden ge ringe kosten altijd nog het overwegen waard. Dan immers heeft men een 5 a 6 tal tijdschriften voor dezelfde prijs als een per soonlijk abonnement op één van die tijd schriften. De mogelijkheid voor de inwoners blijft dan ook bestaan zich als lid van de leesportefeuille op te geven. Aan de andere kant was het aantal boe ken dat door de volksbibliotheek werd uit geleend weer buitengewoon hoog en wat dat betreft was het dan ook wel een gunstig jaar. Een financieel nadeel betekende hier, dat men een ander uitreiklokaal moest in richten, waarmee enkele honderden guldens gemoeid waren. Voor een deel kon dat uit de reserve gefinancieerd, zodat het komende supplement toch ongeveer eenzelfde aantal nieuwe boeken zal bevatten. Het ledental van het gezelschap was met 5 verminderd en daardoor tot 68 terugge lopen. Getracht zal worden er enkele leden bij te krijgen, zodat het leesgeld gehand haafd kan blijven. De volksbibliotheek gaf vorig jaar 16.071 boeken uit tegen 12.593 in het jaar 1957. De sedert vorig jaar ingestelde jeugdafde ling doet het uitstekend. Er werden door dhr. J. F. Kaashoek aan de jeugd 3669 boeken uitgereikt, terwijl de bibliothecaris Abr. Gunst er aan de ouderen 12.402 ver strekte, waarvan 8677 in het winter- en 3725 in het zomerseizoen. De ontvangsten van de ouderen beliepen een bedrag van 839,38 en van de jeugd 193,10. Hierdoor is het mogelijk telkens voor een goede nieuwe aanvulling te zorgen, wat tegelijk ook een blijvende belangstelling voor de bibliotheek betekent. Minder goed was het bestuur te spreken over de provinciale regeling met betrekking tot de te verstrekken subsidie. Een nieuwe regeling noopte tot aansluiting bij het Werk verbond voor prot. bibliotheken in Zeeland, maar de subsidie blijft uit. Een goed lopende biblotheek als ter plaatse is slechts gebaat met een financiële bijdrage en niet met richtlijnen hoe het nu precies moet gebeuren, zonder dat er van subsidie iets terecht komt. Waar men met subsidie steeds voor een goede aanvulling kan zorgen, is een zgn. reizende boekenkist overbodig. De voorzitter hoopte, dat in de provinciale regeling als nog verbetering zal komen en men even als voorheen over een zeker bedrag zal kunnen beschikken. Hij bracht het gemeen tebestuur dank voor haar bijdrage, evenals voor de gift ad 100,van jhr dr J. S. Witsen Elias te Blaricum, alsmede de ge vers van enkele boeken. Als bestuurslid werd de heer C. J. C. Boot met algemene stemmen herkozen. In een oude woning aan de Noordstraat werd de bibliotheek ondergebracht. Gehoopt wordt, al is dit een goede noodvoorziening, weer spoedig naar het oude uitreiklokaal op het oude gemeentehuis te kunnen terugke ren. Een woord van dank werd aan de heren Gunst en Kaashoek gebracht voor de vele gedane moeite. Daarna werd nog mee gedeeld dat oude tijdschriften bij de biblio thecaris A. Gunst weer kunnen worden ge kocht, terwijl het restant naar het Roode Kruis gaat. Onder de aanwezige leden wer den tenslotte nog enkele boeken verloot. AANBESTEDINGEN Woensdag 29 april worden twee open bare gebouwen in deze gemeente aanbe steed, nl. om 3 uur nm. het nieuwe dorps huis, waarvan aanbesteding op het gemeen tehuis plaats vindt en om 4.00 uur de nieuwe kleuterschool, dat in het hervormd verenigingslokaal zal gebeuren. Het streven is dat beide gebouwen nog dit jaar in ge bruik genomen zullen worden. VERKEERSEXAMEN Woensdagmiddag werd het practisch ver- keersexamen afgenomen van een 43 leeti- lingen der beide lagere scholen, nadat eén paar weken geleden reeds een schriftelijke proef was afgelegd. Van de openbare la gere school namen er 14 leerlingen aan deel, hiervan zijn er 13 geslaagd en 1 afgewezen, van de chr. school waren er 29 deelnemers, waarvan 24 geslaagd en 5 afgewezen. Dit jaar werd over het algemeen een gunstig resultaat bereikt. De practische proef werd afgenomen door de rijkspolitie in sa menwerking met de Bond voor Veilig Ver keer, afdeling Sint-Annaland. De rekening gaf in ontvangsten en uit gaven een bedrag van 5.624.825,75 en de balans gaf 'n bedrag te zien v. 3.039.503,08. De heren J. van Beveren en C. J. Gaa- keer, resp. bestuurslid en lid van de Raad van Toezicht werden met grotere meerder heid herkozen. De rente voor spaargelden zonder limiet is bepaald op 3 voor een jaar vast en voor jeugdspaarders 3J4 crediet in lo pende rekeningen 1 J/jj rente voorschotten met hypotheek 4% idem met borgtocht 5 en debet in lopende rekening 5 De bank telt momenteel 246 leden. De heer J. van Beveren het woord ver krijgende wijst op het gunstige jaar en is de kassier en voorzitter erkentelijk voor het vele werk dat zij deden. U mijnheer de voorzitter offert kennis en tijd op in het belang der Bank en dit zonder bijoogmerken. Namens Bestuur en R. v. Toezicht werd hem een kist met 100 sigaren aangeboden. De voorzitter zei volkomen verrast te zijn en dankte hartelijk voor dit mooie ge baar. Daarna sluit hij de vergadering na alle leden voor hun opkomst dank te hebben gebracht, en met de wens allen een volgen de vergadering weer in gezondheid te mo gen ontmoeten. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Sta- venisse maken bekend, dat dit jaar voor de herkeuring van maten, gewichten en meet werktuigen zitting zal worden gehouden op donderdag, 16 april 1959 van 11.3015.00 uur in het Dorpshuis, Poststraat 32 te Sta- venisse. Burgemeester en wethouders voornoemd, Stavenisse, 7 april 1959 „DE DENKERS" AAN DE SLAG De damclub „De Denkers" is weer actief en telt momenteel reeds vijf en twintig leden. Het Bestuur bestaat uit de volgende heren. J. J. Bosloper, voorzitter: A. Stoutjesdijk, secr.-penningmeester; G. de Rijke, A. v. Oeveren, M. Wesdorp en J. Dijke, leden bestuur. De onderlinge competitieuitslag was als volgt H. Priem Ko v. Oeveren 1-1 W. Quaak Adri Moerland 2-0 A. v. Oeveren S. J. Vermaas 0-2 S. J. Vermaas H. Priem 2-0 G. de Rijke J. Dijke 2-0 J. Dijke G. de Rijke 0-2 Ko v. Oeveren M. Wesdorp 2-0 F. Keur Az. P. Quist 2-0 A. v. Haaften Cor Gaakeer 2-0 Wim Wielaard Wim Vermaas 2-0 F. Keur Lz. A. Riedijk 2-0 M. Smits M. Moerland 1 - 1 M. Moerland A. Riedijk 0-2 M. Smits - F. Keur Lz. 0-2 A. v. Haaften P. Quist 2-0 F. Keur Az. Cor Gaakeer 2-0 A. v. Haaften Wim Vermaas 2-0 Adri Moerland W. Quaak 2-0 M. Wesdorp A. v. Oeveren 0-2 VERKEERSEXAMEN Een 34-tal scholieren uit klasse zes en zeven namen deel aan het praktische ver- keersexamen, en 't resultaat was niet slecht. Dertig ervan slaagden, waarvan twee met nul fout. Hun theoretische opleiding ontvingen ze van het hoofd der school, de heer J. J. van Veenendaal, terwijl de praktische op- BURGERLIJKE STAND over de maand maart 1959 Geboren 1 maart: Marinus Dingenus, zoon van C. Moerland en M. J. van der Rhee. 15 maart: Jansje, dochter van M. K. van Driel en C. J. de Rijke. 21 maart: Hendrik Peter, zoon van P. Kamp en F. A. de Boer. Overleden 2 maart: te Begen op Zoom, Marinus Dingenus Moerland, oud 1 dag. 24 maart: Hendrik Peter Kamp, oud 3 dagen. 25 maart: Hubrecht Marinus Dorst, echt genoot van C. Quist, oud 62 jaar. Huwelijken 19 maart: Leendert Johannes Potappel, oud 24 jaar, landarbeider en Catharina Pie- ternella Adriana Hage, oud 22 jaar, zonder beroep. Loop der bevolking Ingekomen 7 maart: J. Geluk van St. Annaland naar Molendijk 80. 13 maart: J. L. Stoel van Rotterdam naar Voorstraat 28. 17 maart: L. van Wijngaarden en echt genote van Sliedrecht naar de Haven (woonark) 23 maart: P. W. Dane van Vreeswijk naar Molendijk 10. 25 maart: C. W. Suurland echtgen. van L. Hage van Scherpenisse naar Poststr. 17. 26 maart: E. B. A. van Daalen, echtgen. van J. A. Dorst van St. Annaland naar Pilootweg 7. VERGADERING BOERENLEENBANK De Coöp. Boerenleenbank kwam in ver gadering bijeen onder voorzitterschap van de heer A. G. van IJsseldijk. Het was voor de Bank in materieel op zicht een goed jaar geweest en het resultaat was dan ook een winst van 10.606,15. Ook deed het hem en de Raad van Toe zicht een genoegen, dat de leden in grote getale waren opgekomen. De rekening en balans werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. leiding geschiedde doör de plaatselijke politie. Een woord van dank aan hen, alsmede aan de verkeerspolitie die het examen af nam is zeker op zijn plaats. De jeugd van Stavenisse toonde zich „heertjes in het verkeer" te zijn. Een 5 tal zieken, die niet konden mee doen zullen op een nader vast te stellen datum wellicht in een andere gemeente hun proeve van bekwaamheid kunnen afleggen. HERDENKING KONINGINNEDAG Dinsdagavond werd een bijeenkomst ge organiseerd door het plaatselijk Oranjeco mité om te komen tot een feestelijke her denking op 30 april a.s. Het kwam op deze vergadering nog niet tot een officieel besluit. Dinsdag a.s. wordt hiertoe opnieuw ver gaderd. op zondag 12 april 1959 THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 en 3 uur ds. den Hoed. Bediening van de H. Doop. Extra collecte restauratie. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. Gijsb. Leene te Boskoop. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur ds. A. F. Honkoop van Goes. vm. H. Avondmaal, nm. H.D., avond bev. lidmaten. Vrijdag 17 april 7.45 uur Zendingsavond, ds. A. Vergunst en dhr. M. Nijsse. Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. van Doorn. Ned. Prot. Bond 5 uur ds. O. Elseman, N.H. pred. te Ber gen op Zoom. OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 en 6.30 uur ds. A. Breure. vm Bediening H. Avondmaal, nm. Dankzegging H. Avondmaal. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. A. Koning. Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30' uur ds. v. d. Meijering te Zie- rikzee, 2.30 uur leesdienst. Geref. Gem. in Neder Ifénd 10, 2.30 en 6.30 uur leesdien^t.^K ST. ANNALAND Ned. He r,v[0iG'e meente 10 uur Candidaat B. v. d. Wal van Muiden. a9d< 6 uur ds. P7 Wdstland. Geref. Ge f{P£'e n t e 9.30, 2 en 6 pur leesdienst. Donderdag Ifl'april 7 uur ds. Htïge van Middelburg. -i°'v Vrije Geref. Gemeente 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst. STAVENISSE mdeile Ned. Herv. Gemeente .„v 10 uur ds. P. Westland. Bediening H. Avondmaal. 6 uur Candidaat B. v. d. Wal van Muiden. - sbqs Dankzegging H. Avondmaal, Oud Geref. Gemeente -jsir 9.30, 2 en 6 uur de heer J. W„ jigger. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2 uur ds. J. van der Haar. In beide diensten collecte voor de Kerk voogdij. Rehoboth 10 6.30 uur ds. P. G. de Vey Mesdagh te Den Haag. i Oud Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Geref. Ke.rk 9.30, 2.30 en 6v307uur leesdienst. SCHERPENISSE Ned. Herv,: gemeente 9.30 en 2.30 uur ds. J. Brons. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 en 2.30 uur. ds. J. Bakker uit Gies- sendam. vm. Voorbereiding H. Avondmaal. Geref. Kerk 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Gijsb. Leene te Boskoop. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst ST. FILIPSLAND - Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 uur ds. J. de Lange. Zendingsdirector G. Z. B. Maandelijkse collecte Kerk. Geref Gem e-je-n f e 10, 2.30 en 6 uur,4éesdienst. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6*uiïr ds. Gebraad. ANNA JAQOBAPOLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uiir dr M. J. ArntSéfi te t S~> 1 I tfV s uravendeel. EiXOOii \3J0ns SQ 9SiK> TT" THOLEN jri~" Uitgaande van de Ger. Gemeenten op. het eiland Tholen zal op D.V. vrijdag ,17 „april a.s. een zendingsavond worden "g^oui^n in het kerkgebouw der Ger. Gemeente te Tholen, welke begint om kwart voor acht. De sprekers zijn ds. A. Vergunst van Rot-i terdam-C. en de heer M. Nijsse te Middel-' bnrg. AANBESTEDING!.,. q De Nederlandse Heidemaatschappij heeft in het openbaar aanbesteed het aapbrengenj- ener deklaagconstructie ter lengte van 37.7 km en slijtlagen ter lengté' van plm. 5.5 km op diverse wegen op het eiiafid Tholen, een en andere met bijbehorende5 werken. Fa. Rasenberg, Breda 360.600, Fa. v. Dijk-Petit, B. op Zoom ƒ363:500;— Fa. Boezewinkel, Nijmegen 368.000, Fa. Hoyink, Arnhem 373.65P.- N. B. M., Zaandam 375.600, Fa. Offeringa, den- Haag 379.800,— Kon. Mij. Wegenbouw, Utrecht ƒ381.000, Fa. de Moei en Hermes, Alkma»- 382.000,— Aann. bedrijf Oldenzaal, Oldenzaal 386.900,— Fa. v. Oort, Werkendam ƒ388.000, Fa. de Oosthoek, Uden ƒ392.000, Fa. O. Dijkstra, Breda ƒ396.000, BOND VAN MUZIEKGEZELSCHAPPEN JH OP THOLEN EN ST. FILIPSLAND Onlangs werd te Oud-Vossemeer de jaar lijkse bijeenkomst gehouden door de Bond van Muziekgezelschappen op Tholen en St. Filipsland, bestaande, uit afgevaardigden- bestuursleden van de plaatselijke muziek verenigingen in die gemeenten. In zijn openingswoord herdacht voorzitter C. G. Hage van Sint-Maartensdijk het over lijden van het bestuurslid Slootmaker der muziekvereniging „Kunst naar Kracht" te Poortvliet. Als opvolger van de vmll diri gent van laatstgenoemde vereniging werd in het Bondsbestuur gekozen de heer J. Mosselman te Poortvliet. Het zomerprogramma werd als volgt vast gesteld 6 juni muziekavond te Scherpenisse. 11 juli festival te Poortvliet (IfiWe'rband met het 35 jarig bestaan van de plaatselijke muziekvereniging aldaarj.t ik v .1 September (definitieve datum,.pader vast te stellen) festival in Tholen,.(in, verband met het 75 jarig bestaan van „Concordia". Als ensemble mars voor 1959 "werd ge kozen „De Garde" van Cori. 1 7°3<i aC rrabntv qs €1 DE VERWAC.HILNG In de 1ste klasse A zijn er bekerwedstrij den, waarbij Smerdiek het téflin ©ood Luck 2 gaat opnemen en de winst ;tb?Ms za' houden. .- ,3} Voor de competitie spelen in de 2e klasse A HNC 2 tegen BWR. Hoewel Blauw Wit sterker staat hegft. het op het veld van Vrijhoeve Caoplle nog niet gewonnen. SSC 2 ziet Ongetwijfeld kans winnaar te blijven van VVN 2. De aangekondigde wed strijd The Gunners 2WHS is uitgesteld door de Boncë Mogelijk valt er nog een wedstrijd in WHS 1Sprang 2. In de 3e klasse speelt WHS tegen Vre- In de 3e klafcse sjseelt WHS 2 tégen Vre derust 2, partijen, die vrij gelijk tegen elkaar Smerdiek 2 en ook dit is voor Smerdiek geen eenvoudige opgave, al heeft Z&aluwse boys 2 tot nu toe dan weinig.rgoeds laten zien. Zaterdag verloor het-.,ppg met 4-1 van The Gupners 3. Maar toch is uit kijken voor SfffMtfek geboden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 2