Plaatselijk Nieuws Oud-Vossemeer gaat z'n burgervader huldigen Voor Uw REGENMANTEL Voor Uw MANTELCOSTUUM Sporfhoekje Zeehengelwedstrijd DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN Voor iedere kamer de juiste gordijnen PIET VAN TILBURG Tel. 5467 - Bergen op Zoom OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND Voor iedere kamer de juiste vloerbedekking PIET VAN TILBURG Tel. 5467 - Bergen op Zoom Voor iedere kamer de juiste meubelen PIET VAN TILBURG Tel. 5467 - Bergen op Zoom «ERQEM ©F PREDIKBEURTEN ADVERTENTIES Verkoping Op 11 april 1934 haalden de inwoners van Oud-Vossemeer met grote vreugde hun nieuwe burgemeester, mr. J. J. Versluijs en diens verloofde, mej. P. J. P. Sybrandy, binnen haar muren. Men is dat niet vergeten. Op 11 april 1959 zal de burgerij het gebeuren van vijf en twintig jaar geleden zelfs nog eens gaan onderstrepen. Op waarlijk grootse en spontane wijze is men doende daartoe de veelomvattende voorbereidingen te treffen. Daarbij zijn originele ideeën geboren, die we - graag meelevend met het aktieve huldigingscomité niet bij voorbaat aan de grote klok willen hangen. Wel kan reeds vermeld, dat een speciale burgemeesterskrant is verschenen, welke uitgave financieel mogelijk werd door de medewerking van de Oud-Vossemeerse middenstand en onder auspiciën staat van de Bond van Plattelandsvrouwen in Oud-Vossemeer. Ter geruststelling voor ons zagen we als aangegeven frequentie een ver schijning van éénmaal in de vijf en twintig jaar. In deze krant staat met betrekking tot de jubilerende burgemeester en zijn gezin veel wetenswaardigs. Een gedeelte daarvan hopen we dan ook bij ver schijning van ons volgend nummer aan de vergetelheid te onttrekken. De voor bereidingen, welke door de bevolking worden getroffen om haar burgervader met gezin op 11 april in het middelpunt te plaatsen maken duidelijk, dat men er in Oud-Vossemeer tot op heden helemaal geen spijt van heeft gehad, 25 jaar geleden mr Versluijs en zijn verloofde te hebben verwelkomd. Juist dat wil de bevolking op 11 april a.s. tonen en op welke manier ze zich dat heeft voorgesteld kunt U a.s. vrijdag lezen. Zes en veertig leden van de zeehengel- vereniging „De Zeebaars", die in Scherpe- nisse zijn zetel heeft en zijn leden uit alle eilandgemeenten telt, namen deel aan het eerste hengelconcours van dit seizoen op Tholen. Het werd gehouden aan de Sint- Annalandse zeedijk, vanaf het eind van de Suzannapolder naar de nieuwe Sint-Anna- landse haven. Het resultaat van deze in het nog vroege seizoen gehouden wedstrijd was zes en zeventig botjes en 1 lamp. Er werd Zo tussen 4 en 6 uur gevist onder redelijke weersomstandigheden. De best geplaatste dame, die de beschikbaar gestelde beker won, was Janny Tichem uit Scherpenisse. Terwijl de leden in de directe omgeving van het viswater met belangstelling kennis na men van de nieuwe havenwerken te Sint- Annaland, hoorden ze later met evenveel interesse de uitslag in hotel „De Gouden Leeuw", waar de prijsuitreiking plaats vond. Die uitslag luidt 1. Pruisen te Stavenisse, 390 punten (herinneringsbeker en zeehengel). 2. M. v.d. Bogert te St.-Annaland, 292 p. 3. A. H. Goedegebuure te St.-Annaland, 278 p. 4. C. Zwagemaker te St.-Maartensdijk, 244 p. 5. Anth. de Jong te Raamsdonkveer, 240 p. 6. C. Poot te St.-Maartensdijk, 219 p. 7. C. Moerland te St.-Annaland, 189 p. 8. Jac. Hage te St.-Maartensdijk, 168 p. 9. A. de Witte te Sint-Annaland, 165 p. 10. A. v. Gorsel te St.-Maartensdijk, 156 p. 12 maart te Bergen op Zoom: Maartje Jannetje, dt. van M. v. d. Klooster en J. N. van Eenennaam. Huwelijken 5 maart Adriaan den Engelsman, oud 56 jaar, grondwerker en Johanna S. Baaij, oud 50 jaar, zonder beroep, beiden te Sint- Annaland. 19 maart Cornelis I. Franse, oud 38 jaar, touwslager, wonende te Heinkenszand en Lena J. Weijler, oud 26 jaar, zonder beroep te Sint-Annaland. 26 maart Johannis A. Dorst, oud 25 jaar, landbouwer te Stavenisse en Elizabeth B. A. van Dalen, oud 19 jaar, kantoorbediende te Sint-Annaland. Overlijden 11 maart te Bergen op Zoom: Dina Vroegop, echtgenote van J. v. d. Graaf oud 61 jaar. 16 maart Marinus Cornelis Moerland, oud 80 jaar, weduwnaar van J..M. Mosselman. 18 maart Adriana Westdorp, oud 85 jaar, weduwe van H. v. d. Klooster. vordering van het chr. technisch onderwijs in Zeeland, wettelijke regeling op korte ter mijn voor schadevergoeding aan de gedu peerden in de visserij, een spoedig onderzoek naar de technische en financiële mogelijk heid van een vaste oeververbinding naar Zeeuws Vlaanderen en reservering van een representatief gedeelte van nog aanwezige natuurgebieden en besteding van bijzondere zorg aan het landschapsschoon, zulks op religieuze, ethische en sociale gronden. Een duidelijk rapport en voor iedereen begrijpelijk. De brochure is verkrijgbaar bij het secretariaat van de ARJOS, Dr. Kuyper, straat 3, Den Haag (0.75). Emigratie Het laatste nummer van het driemaande lijks tijdschrift „Emigratie", grafisch uitste kend uitgevoerd en verlucht met talrijke mooie foto's, bevat artikelen over „Het Ne derlandse bedrijfsleven en de emigratielan- den". „In Australië kun je nog eigen baas worden". „Kerk en emigratie". „De werken- Dr L. D. A. Looijsen te Tholen, tel. 49. Dr R. C. Renes te Oud-Vossemeer, tel. 19. HOOGWATER in de week van 5 t.e.m. 11 april 1959 zondag vm. 1.54 nm. 14.24 uur maandag 2.44 15.08 dinsdag 3.24 15.46 woensdag 4.00 16.22 donderdag 4.34 16.55 vrijdag 5.04 17.25 zaterdag 5.33 17.58 Nieuwe Maan woensdag 8 april te 4.29 uur. BURGERLIJKE STAND Geboren 21 maart ,1959 Jacobus Maria, z.v. Ja cobus Maria^Verbiest en Maria Jacoba de Nijs. 23 maart 1959 Jozina Izabella, d.v. Leen- dert Job van de Zande en Johanna Moeliker. Huwelijksaangiften 20 maart 1959 Johan de Kok, 22 jaar, chauffeur, wonende te Tholen en Maria Mathea Cornelisse, 22 jaar, kantoorbediende, wonende te Tholen. Overleden 17 maart 1959 Leendert Kristelijn, 86 jaar, zonder beroep, e.v. Leijntje Blaas. 25 maart 1959 Adriaan Robbregts, 87 jaar, zonder beroep, wonende te Tholen, on gehuwd. 23 maart 1959 te Bergen op Zoom Adri ana Maatje van Dijke, 56 jaar, zonder be roep, wonende te Tholen, e.v. C. J. Schot. Ingekomen Jan H. den Boef van Rotterdam naar Hoogstraat 33. Johanna C. Schot, w.v. v. d. Male van Oudewater naar Bebouwdendam 13. A. K. Kievit, echtgenote en kind van Middelburg naar Grindweg 52. Elizabeth J. Ampt wed van Veth van Wageningen naar Ten Ankerweg 2. Apolonia M. Engelvaart van Rotterdam naar Visstraat 18. Maria J. Salger, e.v. S. Jansen van Sint- Maartensdijk naar Grindweg 50. Catharina Roggeband van Roosendaal c.a. naar Hofstraat 21. Hendrik P. Roggeband van Roosendaal c.a. naar Singel 50. Maria Snellenberg van Amsterdam naar Singel 72. Vertrokken Hendrik A. Guiljam, echtgenote en 3 kin deren van Roolandpolder 2 naar Oud-Vos semeer. Jan Verkamman van Paulinastraat 6 naar Moordrecht. Annie C. Schot van Visstraat 9 naar 's-Gravenhage. ONGEVAL Vrijdag jl. waren de gebrs. de Jonge be zig met een roeiboot op te knappen. Bij het kantelen kreeg de heer C. L. de Jonge de boot op zijn benen en bezeerde zich zodanig, dat dokters hulp moest worden ingeroepen. Dokter Duinker achtte controle in het zie kenhuis gewenst. Daar bleek dat een been was gescheurd. De heer.de Jonge kon wel naar huis terugkeren, maar zal wel enige tijd rust moeten houden. KRAAMZORG Aan het Centrum voor Kraamzorg voor Z. en N.-Beveland en Tholen te Goes slaag den voor het diploma kraamverzorging de dames S. v. d. Maas te Biezelinge; A. Poel man te Yerseke; J. Verkamman te Tholen en W. Zuijdweg te Schore. BEVORDERING De reserve wachtmeester der Rijkspolitie J. Blaas te Tholen en J. C. Uyl te Poort vliet zijn bevorderd tot reserve wachtmeester der Rijkspolitie 1ste klasse. COLLECTE De ter plaatse gehouden collecte voor het „Hoogeland" bracht 65.70 op. nisme". BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat het ingevolge artikel 92a der Algemene Politie-Verordening Tholen verboden is, gedurende een telken jare door burgemeester en wethouders vast te stellen periode, postduiven anders dan opgehokt te houden. Deze ophokperiode is voor 1959 door hun college vastgesteld voor het tijdvak 4 april tot en met 15 mei. Op grond van artikel 7 van genoemde Verordening is van het verbod, vervat in artikel 92a, ontheffing verleend ten aan zien van: a. jonge duiven, broed 1959; b. postduiven, eigendom van georgani seerde duivenhouders, na 18.00 uur, alsmede gedurende deelname aan op- leer- en wedvluchten. Tholen, 31 maart 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd. COLLECTE Een onlangs gehouden collecte voor het Leger des Heils bracht 35.79 op. 40 JAAR GETROUWD Vorige week zaterdag was het echtpaar J. I. Geuze-J. Heijboer 40 jr. gehuwd. Bruid en bruidegom ontvingen op deze dag vele blijken van belangstelling. Niet alleen van kinderen en kleinkinderen, maar ook van buren, ja practisch van alle bewoners van het Veer. VERBOUW AANBESTEED Woensdagavond jl. vond onderhandse aanbesteding plaats in opdracht van dhr. P. Dekker tot verbouw van de vml. vei lingkantoren in een woonhuis. Van de in schrijvers was aannemer Jacs. Soeters 6 Zn de laagste met 6648,Zijn opvolger was 6685,terwijl de begroting 6692, was. BENOEMING De heer C. L. van Dijke Mzn„ thans werkzaam ter gemeentesecretarie te Sint- Maartensdijk, is met ingang van 1 juni a.s. benoemd tot adjunct commissie A ter ge meentesecretarie van Papendrecht. HUISSLACHTINGEN In de maand maart werden 23 vergunnin gen uitgereikt voor huisslachting. BURGERLIJKE STAND over de maand maart 1959 Geboren 1 maart Neeltje Marliesje, dt. van J. D. de Voogd van der Straaten en E. Goede gebuure. 1 maart te Bergen op Zoom: Philippus Jacob Nathanaël en Jantina Wilhelmina Vasni, zn. en dt. van J. B. Aarnoudse en W. M. Storm. 1 maart te Tilburg: Krijna, dt. van P. den Haan en S. Elenbaas. 4 maart Willemina Maria, dt. van C. van Vossen en L. Hengstmengel. 6 maart Adriaan Johannes, zn. van P. van Dijke en L. J. Gunter. Loop der bevolking Ingekomen Johanna C. Jeroense-Jochems van Bergen op Zoom naar Weststraat 5a. Jacobus Koppejan en gezin van Zierikzee naar Bierensstraat 59b. Vertrokken - Pieter C. de Jonge van Annavosdijk 1 naar Pijnacker. Wilhelm Elenbaas van Julianastraat 24 naar Renswoude. Lena J. Franse-Weijler van Weststraat 15 naar Heinkenszand. Elizabeth B. A. Dorst-van Daalen van Hoenderweg 89 naar Stavenisse. Jacob Geluk van Klippelstraat 27 naar Stavenisse. Binnenverhuizingen Johanna S. den Engelsman-Baaij van Mo lendijk 29 naar Tienhoven 14. Jan Rijnberg en gezin van Klippelstr. 35 naar Julianastraat 26. (Zie vervolg tweede blad) BROCHURES Enkele brochures en een tijdschrift liggen al meerdere dagen op onze tafel, teneinde deze toch even onder de aandacht van de lezers te brengen. In de eerste plaats een nota over het inwonertal van Zeeland, uitgegeven door 't Economisch Technologisch InstittitaÉè' voor Zeeland, waarvan de voor onze streek niet onbekende drs M. C. Verburg directeur is. „Het inwonertal van Zeeland in de laatste 40 jaar", heet deze nota, die naast een to taal beeld van het gewest, de verschillende eilanden nog eens apart onder de loupe neemt om dan met een samenvatting te be sluiten. Voor wat Tholen en St. Filipsland betreft lezen we in de nota: „Dit gebied geeft hetzelfde beeld te zien als Schouwen- Duiveland, namelijk een afneming met 3 sinds 1921 en een stabilisering sedert om streeks 1930. In totaal was er (de laatste 40 jaar) een afneming van 588 inwoners. De gemeenten Oud-Vossemeer, Poortvliet, Scherpenisse, St.-Maartensdijk en Stavenisse namen af met 887 inwoners; St. Filipsland, Sint-Annaland en Tholen groeiden met 299 inwoners. Het geboorteoverschot van 1951 t.e.m. 1958 bedroeg 1504, het vertrekoverschot overtrof dit cijfer: 1589. De groei van Tholen (met 143) met verschillende cen trum functies voltrok zich tussen 1940 en 1950, die van St'. Annaland (met 117) de belangrijkste haven tussen 1920 en 1940. De minimale prognose voor 1966 bedraagt 14.250, de maximale 19.800. Voor het laatste geval moeten in acht jaar 550 arbeidsplaat sen voor mannen gecreëerd worden. In de samenvatting lezen we de conclusie, dat de zuiver agrarisch gemeenten verliezen lijden en veelzijdiger samengestelde plaatsen winst boeken. De toewijzing van woningen heeft invloed, maar zij beperkt zich tot een versnellend of vertragend effect, al naar gelang het platteland weinig of veel wonin gen krijgt toegewezen. Tenslotte wordt dan ook in deze nota vast gesteld, dat het woningcontingent van 650 in 1959 aan Zeeland toegewezen juist vol doende is om de gemeenten met een econo mische groei te bevredigen, maar dat het enige honderden te klein is om ook met het platteland en de belangen van de landbouw - krotopruiming, enz. rekening te hou den. In een 3 tal overzichtelijke tabellen wordt het bevolkingsverloop aangegeven, terwijl dat eveneens schematisch wordt uitgebeeld. Een beknopte, maar zakelijke nota, die meerdere malen van nut kan zijn, wanneer men met dit probleem wordt geconfronteerd. De Antirevolutionair en het Deltaplan voor Zeeland In een rapport van de sociaal-economische werkgroep van de Arjos (de anti-revolutio naire jongeren studie clubs) wordt in 3 hoofdstukken de visie van deze vereniging op een voor ons gewest bij uitstek belang rijk gebeuren, belicht. In Hoofdstuk I lezen we samengevat de „mogelijkheden tot econo mische ontwikkeling van het Deltagebied Zeeland, vervolgens „De sociale gevolgen en enkele bijzondere aspecten" en in hoofd stuk III „Sociologische vooruitzichten". In een 7 tal concrete punten wordt aangedron gen op een doelbewuste politiek van Over heid en bedrijfsleven tot spreiding van woon- en werkgelegenheid, een ruime recreatierege ling voor het Deltagebied, de mogelijkheid aan de Kerken te bieden om hun werkzaam heden, ook in die nieuwe recreatiegebieden, ten volle te kunnen verrichten, krachtige be de vrouw in Canada". „Op zoek naar nieuwe gronden". „Brief uit Amerika". Ver der komen in de „Emigratie-flitsen" talrijke wetenswaardigheden voor. Geinteresseerden hebben ter verkrijging van dit mooie num mer slechts een kaartje te schrijven aan het redaktieadres Piet Heinplein 6, 's Graven hage of kunnen zich daarop abonneren tegen 2.50 per jaar. Sprong in het duister Nu we het toch over emigratie hebben, kunnen we ook gelijk de aandacht vestigen op het vlot geschreven boekje hierover van de bekende auteur Anthony van Kampen, onder bovengenoemde titel. Het boekje is ook op ruime schaal verspreid tijdens de in Tholen gehouden tentoonstelling „Jeugd en toekomst." Stichting Zeeuws Studiefonds Van deze nog te weinig bekende Stichting ontvingen we enkele jaarstukken, die ons gelegenheid biedt de mogelijkheden voor jonge mensen die studeren of dat voorne mens zijn te doen, onder de aandacht te brengen. Het doel van deze stichting is na melijk om de jonge mensen te helpen bij de voortzetting van hun studie. Daartoe wor den renteloze voorschotten verleend, waarbij in sommige gevallen de toelage niet behoeft te worden terugbetaald. In aanmerking ko men jonge mensen, die over meer dan ge middelde aanleg beschikken en zelf niet (of hun ouders) in staat zijn de kosten van verdere opleiding te betalen. Indien men voor zo'n renteloos voorschot in aanmerking wil komen, dient men voor 1 mei van het komende cursusjaar een verzoek te richten tot genoemde Stichting, Dam 51, te Middel burg. Het Zeeuws Studiefonds wordt ge subsidieerd door de provincie en het meren deel der Zeeuwse gemeenten. Voor het stu diejaar 1957-'58 werden 45 aanvragen be handeld en 26 toelagen verstrekt. Voor 1958-'59 kwamen 132 verzoeken binnen, waarvan aan 60 een renteloos voorschot werd verleend. SMERDIEK VERLOOR OOK EEN PUNT IN HNC. Het wordt morgen alweer 14 dagen dat Smerdiek naar Vrijhoeve Capelle trok om daar het eerste elftal van HNC te ont moeten. Een gewaarschuwd man, schreven we in onze verwachting. Gewaarschuwd, omdat de week daarvoor de kampioenskan didaat VVN er ook een puntje had gela ten. Smerdiek had dit nog niet vergeten, toen het op het terrein van de gastheer arriveerde, maar toen ze het terrein verliet, had het evenals VVN een veer aan de HNCers moeten afstaan. Het zag er aan vankelijk wel anders uit. Na 10 minuten opende rechtsbuiten Gebraat voor Smer diek de score, al had men in die tijd reeds ondervonden, dat het op het slechte veld niet makkelijk winnen zou worden: 0-1. HNC stond met zijn antwoord klaar. Aan vankelijk bestond dat antwoord nog maar uit een serie aanvallen, die strandden op een hechte verdediging, maar het gevaar bleek niet denkbeeldig, dat er wat meer uit zou voortvloeien. Ook bij HNC was het een vleugelspeler, maar dan de linksbuiten die HNC die er altijd weer als de kippen bij was dankbaar van profiteerde: 3-2. Het offensief na de rust kwam van Smer diek. En het was opnieuw Van der Ree, die de partijen op gelijke voet bracht: 3-3. Dit offensief duurde voort en verschillende malen kon HNC alleen aan het gevaar ont snappen door paniekvoetbal, maar 't puntje hielden ze hardnekkig vast tot en met het eindsignaal toe Zo blijft Smerdiek 3 punten achter op leider VVN, die nu werkelijk zodanig kam pioenskansen heeft, dat het vrijwel niet meer aan de titel kan voorbijgaan. VVN heeft nl. evenals Smerdiek nog twee wedstrijden te spelen en wel tegen Kogelvangers, welke a.s. zaterdag plaats vindt en tegen Heinin gen. Wint VVN a.s. zaterdag, wat wel waarschijnlijk is, dan is het onbetwist lei der geworden. Smerdiek kan met z'n nog te behalen 4 punten, hetgeen overigens ook vrijwel zeker is (twee thuiswedstrijden tegen ONI en Chrislandia) niet meer boven de 21 uitkomen. Een eervolle tweede plaats is ongetwijfeld het geval en dat mag de Smer- diekers, zeker gerekend na het aarzelend be gin, niet weinig voldoening schenken. Zaterdag jl. werd er niet gespeeld en volgens onze gegevens zou de stand er dan ook als hieronder aangegeven uitzien. Daar uit blijkt dan, dat PTT even zeker van de rode lantaarn is als VVN van het leider schap. Chrislandia deed het nog niet zo slecht, terwijl Seolto vorig jaar nog een ernstig kampioenskandidaat met PTT het meest teleurstelde. VVN 12 9 2 1 20 71 22 Smerdiek 12 8 1 3 17 52 37 Chrislandia 11 5 2 4 12 29 31 Kogelvangers 11 5 0 6 10 30 29 ONI 11 4 2 5 10 33 39 Seolto 10 4 0 6 8 24 41 HNC 12 3 2 7 8 33 39 PTT 11 2 1 7 5 21 56 DE TWEEDE KLASSE Hier gaat het niet bepaald snel met de competitie. En het is de grootste van deze 3 afdelingen, zodat bijvoorbeeld WHS nog 8 wedstrijden voor de boeg heeft. Het gaat te lang duren, wanneer telkens maar moet worden uitgesteld of zoals WHS het al een paar keer meemaakte de bezoe kende club niet verscheen. Vorige week speelde VVN 2 tegen Se olto 2 en won met 4 - 1Good Luck 2 blijft zich aan de kop handhaven en al zijn de verliespunten van haar twee opvolgers wei nig meer, toch zal het de vraag worden of men Good Luck 2 van haar troon kan stoten, zelfs al kon het van Seolto 2 met de hakken over de sloot (2-3) winnen. Serieuze mededingers blijven nog SSC 2, dat de laatste 4 wedstrijden 8 punten be haalde en WHS, dat alleen van SSC 2 met 0-1 heeft verloren. Voor WHS zitten de zwaarste uitwedstrijden er nog niet op, zo dat ook dit elftal nog wel eens een veertje zal moeten laten. De stand in deze afdeling luidt Good Luck 2 10 8 2 0 18 33 13 SSC 2 10 7 2 1 16 28 14 WHS 8 6 1 1 13 27 10 BWR 10 4 2 4 10 32 26 The Gunners 2 11 4 2 5 10 28 26 Sprang 2 9 3 1 5 7 17 22 VVN 2 11 2 1 8 5 9 26 Seolto 2 11 1 3 7 5 14 36 HNC 2 9 12 6 4 12 17 DERDE KLASSE A De elftallen van Smerdiek, ook de reser ves,. doen het deze competitie bepaalt niet slecht. Terwijl het eerste elftal een eervolle tweede plaats op de ranglijst bezet en zal houden, ligt er voor de reserves een be hoorlijke kampioenskans in. Nog slechts éénmaal werd het geklopt en heeft alzo de minste verliespunten. Er staan echter nog een 5 tal wedstrijden voor de boeg, zodat nog niet definitief op de titel gerekend mag worden. Dat zou nog te voorbarig zijn. Immers The Gunners 3 staat weliswaar 3 punten achter, maar in 5 wedstrijden kan er nog wel enige verandering komen. Chris landia 2 komt ook weer wat opzetten, maar is al wat verder achterop geraakt om voors hands een ernstige bedreiging te vormen. Smerdiek moet nog wel enkele lastige klip pen omzeilen, zo bijvoorbeeld a.s. zaterdag die uitwedstrijd in Heiningen. Het zal van grote betekenis blijken te zijn, wanneer deze door Smerdiek kan gewonnen worden. Vre derust 2 zal wel in de middenmoot blijven hangen terwijl Kogelvangers 2, maar vooral Dinteloord 2 wel enige vrees kan koesteren met betrekking tot de rode lantaarn. De stand is hier Smerdiek 2 9 8 0 1 16 36 11 The Gunners 3 9 6 1 2 13 28 14 Vrederust 2 10 3 3 4 9 23 33 Chrislandia 2 8 4 2 2 10 23 16 Kogelvangers 2 9225 615 34 WHS 2 7 2 1 4 5 11 24 Zwal. boys 2 7 2 1 4 5 22 22 Dinteloord 2 9045 41121 DE VERWACHTING lste klasse A VVN verwacht Kogelvangers en zal alles doen om in deze wedstrijd kampioen te worden. Het heeft immers aan deze 2 pun ten voldoende om onbetwist leider te blij ven. Seolto verwacht PTT en mag eveneens op winst rekenen. Smerdiek zal tegen ONI niet falen, al moet het wel behoorlijke te genstand verwachten. Chrislandia kan het thuis vermoedelijk tegen HNC ook wel tot winst brengen. In de 2e klasse A krijgt Good Luck 2 bezoek van Blauw een onhoudbaar schot afvuurde en daarmee Verjaal kansloos sloeg: 1-1. Het werd enkele minuten later zelfs 2-1 door de rechtsbuiten, maar met nog een kwartier in de eerste helft bracht Van der Ree de par tijen weer op gelijke voet, na uitstekend voorbereidend werk van de Smerdiekse spil: 2-2. Het was even voor theetijd, toen Verjaal een schot onvoldoende onder con trole hield, waarvan de linksbuiten van op minstens 1 punt, nu Vrederust op bezoek komt. Chrislandia 2 moet het tegen leider Smerdiek 2 opnemen. Het zal geen zacht eitje worden met een redelijke kans voor Chrislandia om er iets uit te halen, al is het dan niet meer dan één punt. op 5 april 1959 THÖÏ.EN Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. J. Brons, 3 uur ds. J. den Hoed. Geref. Kerk 10 en 5 uur kandidaat W. ten Kate te Utrecht. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. zaterdag 4 april -7-uur Student Ligten- berg van Rijssen. Chr. Geref. Kerk 10 en 6 uur ds. Van Doorn. Ned. Prot. Bond ds. S. A. Vis, Doopsgez. pred. te Aarden- burg. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 en 6.30 uur ds. A^.Breure. vm. Bediening H. Doop, Voorbereiding H. Avondmaal. Extra collecte pensioenfonds. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. A. Koning. Chr. Geref. Ke r-lf, 10 en 6.30 uur leesdienst. 2.30 uur ds. van Doorn uit Tholen. Geref. Gem. in oN e d e r 1 a n d 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. donderdag 9 april 7 uur ds. Ligtenberg van Rotterdam. ST. ANNALAND NJ IJ ed. Herv. Gemeente 10 uur ds. P. Westland, 6 uur ds. J. Brons vm. Doopsbediening. Collecte inwendige Zending. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Student Ligtenberg Van Rijssen. Vrije Geref. Gemeente 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst. STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur leesdienst, 6 uur ds. P. Westland; Voorbereiding H. Avondmaal. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur de heer J. W. Slager. - ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2 uur de Eerw. Heer D. Oskam te Culemborg. Deurcollecte v.d. Verwarming. Rehoboth 6.30 uur ds. A. J. Brinkman te Utrechf. Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. dinsdag 7 april 7 uur de heer J. W. Slager Oud Geref. Ke rk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds. J. den Hoed, 2.30 uur ds. P. Westland. Collecte voor het onkosten beroepings- werk. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. F. van Dieren, 2.30 uur ds. J. Brons. Geref. Kerk -■» 10 uur leesdienst, 2.30 uur kandidaat W. ten Kate van Utrecht. Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst. ST. FILIPSLAND MS-iós, Ned. Herv. Ge me e n t e 9.30 uur leesdienst," 2.30 uur ds. F. "van Dieren. Bed. H. Doop. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. ANNA JACOBAPOLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. A. Nagelkerke van Zweelo. 58 Wit uit Roosendaal en houdt de punten thuis. Sprang 2 wint ook van Seolto 2, ter wijl we voor de 3e thuisclub in dit week end zijnde SSC 2 eveneens de volle buit toekennen, nu HNC 2 daar op bezoek komt. 3e klasse The Gunners 3 krijgt het niet zo gemak kelijk, maar zal thuis toch van Zwaluwse boys 2 gaan winnen. Kogelvangers 2 rekent Bij dezen geven wij kennis dat in Huize „Ten Anker" te Tholen is overleden de Heer Willem Laban Klos Oud burgemeester van Scherpenisse in de ouderdom van 82 jaar en 7 maanden Fam. Jansens Fam. van der Graaff Scherpenisse, 2 april 1959 Kerkstraat 217 De begrafenis zal plaats hebben a.s. maandag 6 april 1959 des nam. 2 uur te Scherpenisse. Isrf? sip'jd ."«lep. - 5:: .10 :.;o r. uli.i: 4nsL Ktepar te St. Maartensdijk De notarissen W. L. Blinden- bach te St. Maartensdijk en E. D. v. d. Velde te Tholen zullen, krachtens artikel 1223 B.W., op woensdag 15 april 1959 des namiddags om 3 uur in het café van dhr. J. G. Meulstee te §t._ Maartensdijk, in het openbaar verkopen Het perceel bouwland en zijkantweg te' St. Maartens dijk, sectie E nrs. 80 en 80bis groot 60.50 aren van dhr, J. Koopman Mzn. Nadere inlichtingen ten kan tore van genoemde notarissen. AANGEB. zaaimachine 2 m, autost. 26 rijen. Melotte wend- ploeg, No. 24, Rumptstad. één- schar-tweeweg-tractorploeg, hydr. hef. met woelers en een 2-wielige wiedmachine. Alles z.g.a.n. Lage prijzen. De Co- ninck's Machinehandel, Zwolle tel. 6760.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 2