WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EK ST.FIIIPSLAND paas-qeöachten. Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT STAARTJE VAN DE WINTER. RAADSVERSLAG ST. ANNALAND Voor aansluitende werken zou de gemeente met een ton wel wat gebaat zijn. Omwenteling door Herverkaveling en Havenaanleg* Aankoop krotwoningen en verbetering voegwerk toren* Dc redactie legt U deze week voor: KANTONGERECHT THOLEN. THOLEN 27 maart 1959 15e jaargang No. 18 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Adm, Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 57 b.g.g. 246 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.85 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen De gebeurtenissen, die in de paasweek worden herdacht, hoe na liggen zij aan het hart van de huidige mensheid. Kruisiging en opstanding, leed en herrijzenis. Het leed is een vertrouwde gezel van het mensengeslacht van nu. Er is geen eeuw in de gehele geschiedenis, waarin meer bloed is gevloeid, meer onschuldigen werden geofferd, meer onrecht geschiedde. En als er ooit gesproken kon worden van een zondige staat, waarin de mensheid leeft dan is dat de staat van heden. Na twee oorlogen met al de misdaden die zij brachten, is geen wereldherstel gekomen, maar verdere wereldontwrichting. Wij leven onder dreiging en angst, wij zien een toe komst naderen die ons verder vernietigt. Wij bouwen de atoombommen en met de atoombommen bereiden wij de zelfmoord der mensheid. Het slechte verstand overwoekert de krachten der ziel. Niet het ontzag voor God beheerst de wereld van tegenwoordig, maar de overmoed, die de natuur wil beheersen, de afstanden wil overbruggen in steeds stij gende snelheden. Maar op het ogenblik waarin de techniek geslaagd is, vliegtuigen te bouwen, die ons een half etmaal sneller brengen in Amerika, verkommeren miljoe nen, sluipt het monster der werkloosheid aan, mislukken de pogingen der diplomaten om het enige te verrichten wat noodzakelijk is: die vrede en samenwerking te vinden, waardoor de volken tegen nieuwe bloed- jaren worden beveiligd... Wij smeden straal jagers, maar wij laten menselijke woningen ongebouwd. Het is niet de liefde, waardoor de men sen van nu bewogen worden, maar het is de wreedheid en de eigenbaat. Wie denkt in deze tijden aan zijn naaste Wie is niet bezig de naaste te verloochenen, met een glimlach om de lippen. De glimlach, hij vormt de mode in deze tijd van ontzetting. Maar staart ge lang op die immer glim lachende portretten in de couranten dan verandert die glimlach in een grijns, dan wordt hij het masker van de dood. De diepste zonde der mensheid van tegen woordig is haar verleugening. Wij bedienen ons van fraaie, idealistisch klinkende leuzen en termen en onder deze dekmantel plegen wij ons verraad. De grote levenswaarden van het christendom worden met de mond beleden, maar met de voeten getrapt. Wij verloochenen Christus dagelijks, om dat wij Zijn boodschap in liefelijk klin kende termen opbergen, maar Zijn gebod weerstreven. Deze schijnheiligheid, waar door wij behekst zijn, komt uit de Duivel en niet uit God. De Paasklokken luiden, zij verkondigen opstanding, herrijzenis. Is er één indruk wekkender, één adembenemender klank voor een gefolterde mensheid dan deze Dus tóch. Töoch wordt ons een heilsverkondi- ging gegeven, een verlossing uit onze el lende, töch wordt ons het betere, het hogere leven in uitzicht gesteld, terwijl wij de in strumenten des doods vervaardigen en onze zonde zich openbaart in erger dan euvele daden, in de list, waarmee wij leven. De diepste nood waarin wij verkeren, kan niet worden opgelost door optimistische verwachtingen, door voorspellingen, dat er wel een andere tijd zal komen, dat de we reld zichzelve wel zal genezen. De enige verzekering vinden wij in de evangelische belofte, in de belofte, in de boodschap van hogere orde, die al onze menselijke ellende en misdaad doorbreekt. Toen de elf discipelen waren heengegaan naar Galilea, naar de berg, waar Jezus hen bescheiden had, was het laatste woord van den herrezen Christus, een woord, dat ook tot ons is gericht „En zie, ik ben met ulieden alle dagen tot de voleinding der wereld" (Matheus 28 20). Moge het paasfeest ons de hogere ver troosting breng® en de inkeer, het ene no dige voor de mens en de mensheid van nu. dr. P. H. RITTER (Nadruk verboden) Woensdagmorgen 25 maart kwam de vol tallige gemeenteraad te Sint-Annaland in openbare vergadering bijeen onder leiding van burgemeester J. van den Bos. Notulist de heer J. Leune. Elf ingekomen stukken bevatten .bijna evenzovele goedgekeurde raadsbesluiten, o.a. ook de wijziging begroting voor de bouw van het dorpshuis. Verder een verslag van de commissie tot wering van school verzuim over 1958 zonder opmerkingen. Een voorstel tot aankoop van 4 krotwo ningen ontmoet geen bezwaar. Het betref fen woningen van de heren J. A. Heijboer, Tonhuisstraat 11 975,-J. Geluk, Klip- pelstraat 27 1500,Wed. W. van Vossen 1550,-en P. de Jonge, Nieuw- straat 14a 1830,voor wat de laatste betreft indien deze zaak rond zit. De bouwcombinatie Burgers-den Engels man, Kurvink en Goedegebuure heeft de aankoop verzocht van een perceel bouw terrein voor de bouw van 10 woningen in het uitbreidingsplan „achter de bogerds". Dit terrein is gelegen aan de aan te leggen straat op het voormalig terrein van dhr. D. J. Duijzer. Voorgesteld wordt deze 2050 m2 grond te verkopen voor 10,m2. De heer Stols vraagt of de grondprijs nu definitief f 10,per m2 is. De voorzitter zegt: nee, want er is juist een brief inge komen van gedeputeerde staten, waarin wordt opgemerkt, dat de grondprijs ƒ11, per m2 moet zijn als overgang tot 1 juli en daarna 12,per m2. B en w zullen evenwel trachten op voornoemd besluit nog goedkeuring te krijgen voor 10,omdat deze aanvrage al enige tijd loopt, vóór de brief van g.s. er was. De voorzitter ver klaarde hieromtrent echter geen enkele toe zegging te kunnen doen. De heer M. Moerland vindt het knap duur worden voor de particuliere bouw. Daarmee zijn allen het eens. Vastgesteld wordt de vergoeding bijzon der lagere school over 1958, zijnde ƒ5821,08, terwijl 6114,58 aan voorschot is ontvangen en de school dus nog 293,50 moet terug betalen. Het bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven is evenwel 6298,73, terwijl voor vakonderwijs kon worden uitgegeven 1442.70 en hiervan een voorschot is ontvangen van 1080,—. Uiteindelijk krijgt de school nog 362,70. Het voorschot wordt bepaald op zeao... Het voorschot 1959 wordt bepaald op 198V3 leerling x 29.50 5850,83. De slotwijziging der begroting 1958 ont moet geen bezwaar. Rioolgemaal Gewijzigd wordt eveneens de begroting 1959, zulks in verband met het op verzoek toekennen van een bedrag ad 730, voor nieuwe gordijnen en stoelen in de bijz. school en voor de bouw van een nieuwe kleuterschool. Voorts achten gedeputeerde staten het ge wenst, nu aan de minister het verzoek wordt gericht door de gemeente, om goedkeuring op de bouw van een rioolgemaal, een ver zoek wat door g.s. zal worden gesteund, de kapitaalskosten daarvan op te nemen in de begroting 1959. Niemand heeft daar be zwaar tegen. De voorzitter hoopt dat dit nu tot stand zal komen, omdat dit zeer nodig is. Aangegaan wordt een vaste geldlening van 25.000 voor consolidatie van de vlottende schuld, alsmede een lening van 10.000 van de Boerenleenbank voor ver nieuwing van de straatverlichting Nieuw- straat en Hoenderweg. Er is niet het minste bezwaar tegen het voorstel om in de Lange- weg nabij de nieuwe veiling een lichtpunt te plaatsen. De kosten daarvan worden op 450,geraamd, eveneens te financieren uit de lening Boerenleenbank. Overname onderhoud Bierensstraat Een definitief besluit wordt genomen het gedeelte Bierensstraat vanaf Schermerspad tot aan de woning van dhr. Dormaar, thans in onderhoud bij het waterschap Tho len, voor gemeenterekening te nemen. Het betreft, zo voegt de voorzitter er aan toe, een onderdeel van de gehele omvorming, die er komt door de nieuwe wegen onder Sint-Annaland, die door de Herverkaveling worden aangelegd en waarvan die, welke aansluiten op de gemeentekom ook voor gemeenterekening komen, voorzover ze daarbinnen vallen. De rondweg die via het zgn. spookwegje naar de veiling en Java- dijk voert, is geplaatst op het tertiaire we genplan, zoals door gedeputeerde staten is besloten. De heer M. Moerland wijst er op, dat het verkeer na die rondweg voor de Bie rensstraat belangrijk zal verminderen. Aangekocht wordt een strook grond aan de Tonhuisstraat, waarop een oude schut ting stond, die in verband met het door gaand verkeer zeer hinderlijk was en vaak kapot werd gereden. De Gez. Bruijnzeel hadden hiervan als eigenaresse meer last dan gemak. De gemeente koopt nu deze strook grond voor 0.25 de massa en de schutting wordt voor gemeenterekening ver plaatst en in orde gemaakt. 7 Januari besloot de raad een perceel bouwgrond aan de Nieuwstraat, groot i 75J4 m2 voor 5,— per m2 aan de heer M. C. van 't Hof te verkopen, die daar een nieuwe woning wil doen bouwen. Gede puteerde staten vinden deze prijs echter te laag en keuren dit niet goed. Dhr. van 't Hof blijkt thans bereid 10,per m2 te geven, zodat eerstgenoemd besluit wordt in getrokken en het nu voor genoemd bedrag wordt verkocht, in de hoop dat g.s. het nu wel goed zal keuren. Aangezien een hogere uitkering uit het gemeentefonds dringend nodig is voor dek king kosten financiering aanleg nieuwe ha- ven, wordt op voorstel van b en w besloten een subjectieve verhoging van de algemene uitkering uit dit fonds aan te vragen. De legesverordening 10 jaar geleden vastgesteld behoeft enige wijziging en ge deeltelijke optrekking der tarieven. Er is geen bezwaar tegen. Dhr. Kurvink vraagt waarop de verhoging is gebaseerd en of die ook geldt voor bouwvergunningen. De voorzitter antwoordt op het laatste ont kennend, evenmin als huisslachtingvergun- ningen zijn verhoogd. Maar voor sommige dingen was een kleine verhoging nodig, door gedurende de laatste 10 jaar veroorzaakte kostenstijging, terwijl men dan tevens gelijk komt met de andere gemeenten. Geen bezwaar is er tegen een wijziging in de bezoldigingsverordening. Reisvergoeding gemeente-ontvanger. Door de districts-ontvanger der gemeen ten Stavenisse en Sint-Annaland M. van Dijke werd verzocht een vergoeding in de autokosten van 250,per jaar, waarbij wordt opgemerkt dat op eenzelfde verzoek aan de gemeente Stavenisse gunstig werd beschikt. Gebaseerd wordt het verzoek op de vergoeding voor rijksperoneel van 0,20 per km. B en w stellen voor dit verzoek in te willigen. De heer Stols zegt daartoe niet zo ge makkelijk te kunnen overgaan. Hij vindt het best dat de ontvanger zich per auto ver plaatst, maar waarom de gemeente daarin 250,moet bijdragen is hem niet dui delijk. Stavenisse moet dat zelf weten. De beide gemeenten leveren de ontvanger toch meer op, dan wanneer hij enkel Sint-Anna land zou hebben en is vervoer per auto voor hem mogelijk, dan moet hij dat zelf weten, maar niet voor gemeente-rekening willen doen. Spreker kan zich terzake niét verenigen met het voorstel van b en w. De heer M. Moerland wijst er op, dat het nochtans 800,voordeliger blijft voor Sint-Annaland met een districtsontvanger. Dhr. Stols: maar nu gaan we die 800, toch weer voor een deel uitgeven en mis schien straks ook de rest. De heer C. Ridderhof stelt, dat het voor Sint-Annaland zelf absoluut niet nodig zou zijn, dat de ontvanger van een vervoers middel gebruik maakt. Hij zoekt het er meer achter, dat nu ook de burgemeesters op Tholen reisvergoeding krijgen, de ont vanger het ook maar heeft geprobeerd, overigens zijn goed recht, maar waarom dat nu pas gedaan, terwijl hij reeds vanaf 1952 districts ontvanger is. Dhr. den Engelsman vraagt of de districtsopzichter Jasperse ook vergoeding heeft. De voorzitter antwoordt bevestigend. Dit is bij de Centrale Dienst geregeld en de kosten worden over alle aangesloten ge meenten omgeslagen. Dhr. Stols: Het is niet gevraagd toen hij het per fiets of motor deed. De voorzitter zegt, dat men dhr. van Dijke niet meer moet zien als gemeenteont vanger van St.-Annaland, maar als districts ontvanger, zoals dat bij Koninklijk Besluit is vastgelegd. De ontvanger moet zich dus in het grondgebied Sint-Annaland-Stavenisse ten bate van beide gemeenten verplaatsen. Nadat dhr. Kurvink er nog op heeft ge wezen, dat het precies zo zou zijn, wanneer de ontvanger in Stavenisse woonde en weth. Moerland dat men toch ook in de reiskosten van dhr. Jasperse bijdraagt, zegt weth. Goedegebuure, dat de ontvanger desnoods ook met minder genoegen zou nemen, zoals hij schrijft. De voorzitter brengt het voorstel b en w in stemming om de 250.-toe te staan. Tegen zijn de heren Ridderhof en Stols. De anderen stemmen voor. T oren-voegwerk Nu de hervormde kerk in zijn geheel ook uiterlijk wordt opgeknapt en alle voegen opnieuw gesneden, stellen b en w voor ge lijk de toren (gemeente-eigendom) op de zelfde wijze op te knappen. Daartoe is prijs opgaaf gevraagd aan de aannemer van de kerkbouw, firma Muller Franke, omdat deze de voorkant der kerk ook nog opnieuw moet voegen en daar dan het steigerwerk dus al staat. De aannemer is bereid zulks te doen, in dien het gelijktijdig kan met voorkant kerk voor een bedrag van 1950,iets wat districtsopzichter Jasperse billijk voorkomt. Voorgesteld wordt dit bedrag in de begro ting 1959 op te nemen behoudens goedkeu ring gedeputeerde staten en dit werk dan aan genoemde aannemer te gunnen. Het be treft dan het uithakken van het voegwerk en het opnieuw aanbrengen van gesneden voegen. Dhr. Stols vraagt of dit nodig is. De voorzitter antwoordt, dat men normaal hier mee nog wel enige jaren zou hebben ge wacht, maar gewenst is 't zeker en 't kan nu voordeliger gelijktijdig gebeuren. Bovendien komt er dan meer eenheid in het gebouw. Niemand heeft er bezwaar tegen deze post op te nemen. Verder doet de voorzitter mededeling van goedkeuring van het Dorpshuisplan en legt dit de raad voor. Hierover doen we in een apart artikel nadere mededelingen. Rondvraag De heer M. Moerland hoopt dat spoe dig begonnen kan worden met de rioolin stallatie, omdat dit urgent is. Hij zou ook graag zien, dat de ontsluiting Tuin- en Cu- reestraat naar Hoenderweg nu afgewerkt kon worden. De voorzitter anwoordt dat dit in b en w is besproken en het college er precies een der over denkt. Destijds mocht dat niet meer door de bestedingsbeperking. Getracht zal worden het dit jaar nog voor elkaar te krijgen. De heer C. Ridderhof is het er mee eens, dat het hard nodig is. De voor zitter zegt dat men ook daarvoor weer een vaste geldlening nodig zal heben. De heer M. Moerland vraagt of men al gevorderd is met de sloot van dhr. A. Gun- ter aan de Kloosterstraat en de procedure grond eind Schoolstraat-Bierensstraat. De voorzitter antwoordt dat noch het een, noch het ander al is opgelost. Dhr. Gunter is nog niet bereid en het lijkt er op, dat het een formele onteigening zal moeten worden. Over het andere geval moet de Kroon be slissen. Dhr. J. A. den Engelsman zou graag zien, dat op de Bid- en Dankdagen de Ned. Heide Maatschappij het werk ook stil legt. De voorzitter vermoedt, dat hieraan wei nig is te doen, omdat die dagen niet offi cieel erkend zijn en niet onder de zondags wet vallen. De heer J. A. den Engelsman acht een reserve-havenmeester nodig bij eventuele afwezigheid van dhr. Weijl. Dit zal worden bekeken. De heer den Engelsman hoopt, dat voor Java ook de oplossing nog eens zal komen, voor wat de verlichting betreft, zo als dat eertijds door ambentaren van de PZEM zelf werd voorgesteld. De voorzitter antwoordt dat dit nogal wat kosten meebrengt. Besproken wordt verder demoing van de watergang, de sloot aan de Klippelstraat, enz., alles voortvloeiend uit de werken aan de nieuwe haven of herverkaveling. De voorzitter wijst er daarbij op, dat er nog heel wat te doen valt. En het is alles even duur. Neem bijvoorbeeld de verlichting van de nieuwe haven, die op een halve ton komt te staan. Verder is er de aansluiting voor de gemeente van de toegangswegen op de gemeentestraten en zo meer. De heer den Engelsman vraagt of de Tuinstraat ook wordt herstraat. Geantwoord wordt dat hiervoor een post van 500,is uitgetrokken. De heer Stols stelt voor papierbakken te bevestigen aan enkele palen op de Voor straat om de lawine van patate-zakjes. soms nog met inhoud, in die bakken te doen de poneren. Anders zal men genoodzaakt zijn zaterdagsavonds nog een opruiming te hou den, omdat het zondags dikwijls een zo grote rommel is en ook niet bepaald prettig voor de mensen. Wanneer die papierbakken hangen, zal men toch wel zo beleefd en tegemoetkomend zijn, de zakjes daar In te gooien. De voorzitter zegt dit zeker te willen pro beren, wanneer dhr. Stols daarvan enige verwachting heeft. Laten we het dan langs deze zachte kant eens proberen. Dhr. Stols vraagt of de nieuwe weg door het „nieuwlandje" verschillende kleine boe ren niet te veel ongemak oplevert voor wat de ontsluiting van hun perceeltjes betreft. Dit blijkt te zijn geregeld. Bovendien is men al doende die toegangs- weq te bestraten. Dhr. C. Ridderhof vraagt zich af, of er op sommige perceeltjes geen wateroverlast zal komen. Weth. Moerland meent dat dit niet het geval zal zijn. Dhr. Stols vraagt of er nog vrije wo ningen leegstaan. De voorzitter antwoordt dat dit in feite geen vrije woningen zijn, want de gemeente krijgt alleen goedkeuring voor aankoop, wanneer aan de voorwaarde tot afbraak wordt voldaan, behoudens een enkele uit zondering, zoals op de Molendijk. Speeltuin Weth. Goedegebuure, tenslotte npg het woord vragend, wijst er op, dat er onge veer 5 jaar geleden voor het eerst over een Dorpshuis is gesproken, dat nu verwezen lijkt zal worden. Straks zal men de exploi tatie daarvan dienen te bekijken. Nu men hiermee zover klaar is, denkt hij weer aan iets anders, dat mogelijk ook nog wel 5 jaar kan aanlopen, maar om het ooit te krij gen moet men toch eens beginnen. Dat is namelijk een speeltuin voor de jeugd. Hij stelt voor dat de voorzitter het initiatief neemt tot oprichting van een speeltuinver eniging en daarna te bekijken welke moge lijkheden er liggen. Weth. Moerland meent, dat men dan zal moeten beginnen met als gemeente daar voor een plaats in het uitbreidingsplan op te nemen. De voorzitter acht het wel gewenst, dat de jeugd ergens kan spelen en wil de sug gestie van wethouder Goedegebuure graag in overweging nemen. Daarna sluiting. PAASGEDACHTEN van dr. Ritter Belangrijke punten in discussie bij Oud - Vossemeerse raad Het Dorpshuis in St. Annaland Loswalplan lijkt verwezenlijkt te worden Goede vangst van Thoolse politie St. Annalandse Bank meer dan 4 miljoen spaargeld Thoolse chr. vrouwenver. vierde tienjarig bestaan BB oefening in Poortvliet Dankbare mensen zijn als vruchtbare akkers s zij geven het ontvangene tienmaal terug. „Ik betaal ook belasting", zei B. de J. uit Steenbergen vrijdag middag 20 maart 1959 voor de „groene tafel" in Tholen tijdens de maandelijkse zitting van het Kantongerecht. „En ik neem dit niet", liet hij er kras op volgen. Dat hij belasting betaalt was voor de Kantonrechter wel aan te nemen, al had het bepaalt niets uitstaande met het feit, dat hij was verbaliseert omdat hij zich met zijn fiets niet op het rijwielpad, maar op de grote rijbaan bevond van de rijksweg SteenbergenSt. Filipsland. Omdat de narigheid evenwel was ontstaan door een aan- vangelijk onbegaanbaar besneeuw rijwielpad wilde de Kantonrechter daarmee wel rekening houden en was de boete niet hoger dan 3.of 1 d.h., wat door de J. uiteraard dan toch maar de koop werd toegenomen. Het zat er Inderdaad bij dit geval niet in, dat het een opzettelijke overtreding was, temeer daar men hier niet met een brom mer, maar met een fiets had te doen. Op 13 januari lag er nog wel zoveel sneeuw, dat het rijwielpad van voornoemde rijksweg aanvankelijk niet berijdbaar was geweest. „De fietsers hadden de gehele dag van de grote rijbaan gebruik gemaakt", zei ver dachte en toen hij 's avonds in de richting St. Filipsland reed kon hij onder Steen bergen nog steeds niet over het rijwielpad. Onder St. Filipsland was de zaak echter schoongemaakt en toen was de J. blijven doorrijden op de rijbaan. „Ik heb dat in het donker niet gezien Edelachtbare", ver klaarde hij voor de Kantonrechter. Maar de politie wist het wel en bekeurde de J. houden, zoals dat in 9 van de 10 gevallen gebeurt. Het feit op zich werd door D. niet ontkend. Het vonnis luidde conform de uitspraak 30,of 6 d.h. F. W. de B. te Oisterwijk had als aanne mer op 8 dec. 1958 een karwei aan de Grindweg, had daarbij een sleuf gegraven en verzuimd die 's avonds te voorzien van een behoorlijke verlichting. Het gevolg was geweest, dat een zoon van L. J. daarover was gevallen en daardoor aangifte had ge daan. De schade, die door doktersbehande ling 53.80 beliep was nog niet geregeld. Verdachte verklaarde dat buiten zijn weten was verzuimd te verlichten, al achtte hij de sleuf niet van dien aard, dat er grote on gelukken konden plaatsvinden. De Officier dacht daar anders over en vroeg toewijzing voor dat fietsen op de grote baan. De Offi- van de civiele verordening ad 53,80 plus cier liet de (weers) omstandigheden ook niet een geldboete van 15,of 3 d.h. Mr van geheel langs zich gaan, maar de overtreding achtte hij och wel bewezen, iets wat door verdachte trouwens niet was ontkend. De eis was 6,of 2 d.h. En de uitspraak is hiervoor reeds genoemd. P. J. D.. arts te Tholen had op 15 no vember 1958 met zijn personenauto te veel links van de weg gereden op het moment, dat hij de provinciale (rondweg) moest op draaien. Daarbij was een niet ernstige bot sing met een bestelauto ontstaan, die wel richting aangevend vanaf de provinciale Vloten veroordeelde conform deze eis. P. de R. te Bergen op Zoom reed op 19 februari te Stavenisse met een motorrijtuig door een dichte mist zonder groot licht. Verdachte wees er op reeds 14 dagen in de mist met groot licht te hebben gereden en de akku was vrijwel leeg. Dit had garage Mol tevoren nog vastgesteld. Toen hij dan ook van de ene naar de andere klant reed in Stavenisse had hij het met stadslicht ge daan om z'n akku wat op dreef te laten komen, wat bij te vullen. Maar dat eindje weg richting Oudelandsepoort was geko- kostte hem een proces verbaal en thans men. D wees er op, dat het uitzicht daar 25,— of 5 d.h. conform de eis van de niet te best is en bovendien was hij van Officier, oordeel, dat de auto de provinciale weg zou DOKTERSDTENSTEN OP ZONDAG Dr. P. J. Duinker te Tholen. tel. 40. Dr H. Menger te St. Filipsland. tel. 20. HOOGWATER in de week van 29 maart t.e.m. 4 april 1959 zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag vm. 6.47 7.30 8.18 9.24 10.48 0^55 nm. 19.16 uur 19.58 20.52 22.00 23.33 12.14 13.28 31 maart te Laatste Kwartier dinsdag 12.06 uur. TIENJARIG BESTAAN „TRIFOSA" Onder grote belangstelling herdacht de Ger. Vrouwenvereniging „Trifosa" vorige week haar 10 jarig bestaan. In haar ope ningswoord verwelkomde de presidente, mevr. Lindhout-Schot de zusterverenigingen uit Zierikzee, Bruinisse, Zonnmaire en Oud-Vossemeer, afgevaardigden van de vrouwenverenigingen te Tholen en van ver schillende kerkgenootschappen. Ze gaf vervolgens een uiteenzetting over het verenigingsleven, met name dan voor wat de vrouwenvereniging betreft. Vervol gens was het woord aan de secretaresse voor haar jaarverslag op rijm. Voor de pauze kregen de aanwezigen nog te horen een inleiding over Augustinus en declamatie, terwijl het eerste gedeelte met gezang 14 werd besloten. Een declamatorium ,,'k Heb u lief, mijn Nederland" met als inleiding het staande zingen van het volkslied, was een zeer mooi onderdeel van het afwisselend pro gramma. Men kon in vogelvlucht de historie van ons land horen met tenslotte de ramp 1953, toen ook onze provincie zo zwaar werd getroffen. Trifosa boekte met dit nummer het succes van de avond. Het de clamatorium werd met het Zeeuws volkslied besloten. In de tweede pauze kreeg ieder der aanwezigen 'n aardig prijsje en was er op nieuw tractatie. Mej. Nieuwland, bekend als win nares van de radiowedstrijd „Tot ziens in Jeruzalem" vertoonde met toelichting een kleurenfilm over Palestina, een prachtige opname van het land uit de Bijbel. Het was dan ook al laat, maar zonder dat men zich een ogenblik had verveeld, toen de heer v. d. Linden als tolk van alle aanwe zigen de presidente en leden van „Trifosa" dankte voor de mooie en leerzame avond en tot slot het Avondlied deed zingen, waar na met dankgebed werd geëindigd. De aan wezigen hadden echt genoten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 1