WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLOND Jaarvergadering Kring Tholen en St. Filipsland der ZLM Oprichting Afd. Tholen van de ARJ0S WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Plaatselijke kledingindustrie bouwt met ge meentelijke garantie eerste fabricagehal op industrieterrein. Kledingindustrie vestigt zich op industrieterrein. Tholen in beweging Causerie door Ir» C. S. Knottnerus, voorzitter Kon» Ned. Landbouwcomité RAADSVERSLAG ST. MAARTENSDIJK. De redactie legt U deze week voort STEMMING IN DE STREEK Tholen in beweging werd op ZLM vergadering geconstateerd Voor plaatselijke industrie wordt hal gebouwd op Smerdieks industrieterrein Arjosafdeling opgericht Schuur in Oud - Vossemeer afgebrand Voor de Landbouw Voor de sportliefhebbers Jubileum Plattelandsvrouwen in St. Filipsland Onreinheden in Uw bloed veroorzahen die Rheumatisehe Pijnen. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG 15c jaargang No. 16 13 maart 1959 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 57 b.g.g. 246 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.85 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen In tegenwoordigheid van 52 leden werd vorige week de jaarvergadering gehouden door de Kring Tholen en St. Filipsland der ZLM onder voorzitterschap van de heer A. J. Groenewege, die in zijn openingswoord de vraag stelde of er na verloop van tien jaar nog wel iets nieuws te brengen zal zijn voor ons platteland, dan wel, dat dit gebied dan een industriecentrum met randstad-allures moet worden genoemd? Ir. Knottnerus was er van overtuigd, dat de EEG nuttig werk kan doen, al ziet spreker daarbij de positie van de Nederlandse zuivel minder rooskleurig. Men moet niet alles verlangen van de Nederlandse staat, maar zich gezamenlijk (coöperatief) sterk maken. Verantwoorde arbeidsbezetting - Intensivering - Uitbouwen De Kringvoorzitter verwelkomde in het „Holland Huis" o.a. de spreker van deze middag, ir. C. S. Knottnerus, voorzitter Koninklijk Nederlands Landbouwcomité, dr. ir C. W. C. van Beekom met zijn staf van voorlichtingsambtenaren, ir. A. Quak van de Cultuur Technische Dienst, eveneens met verschillende ambtenaren van het Bureau van Uitvoering, en later ook dc alg. secre taris der ZLM mr J. Schlingemann. „Het is wel eens beangstigend te be kennen", zo begon de heer Groenewege zijn openingswoord, „wat wij bijvoorbeeld over 10 jaar nog als activiteit moeten ontwikke len in ons gebied, wanneer men ziet, hoe Tholen met name het laatste halfjaar in be weging is. Zal er over 10 jaar nog iets nieuws te brengen zijn of is het platteland dan zover leeggelopen, dat het verenigingsleven aan bloedarmoede gaat lijden. Of heeft ons ge bied door industrialisatie dan misschien randstad-allures Wordt de bevolking door dit alles niet plan-moe Spreker meent van niet, wanneer hij ziet, welk een belangstel ling er is voor de verschillende cursussen door de ZLM georganiseerd, waaraan door 200 mannen en jongens wordt deelgenomen. Zo wordt de roep naar betere landbouw technische ontwikkeling ten volle verstaan, evenals de noodzaak van intensivering door het klein bedrijf. En niet alleen is er bedrijfstechnische be- belangstelling, er is evenzeer een bewust of onbewust leven bij de bevolking voor de agrarisch sociale vraagstukken. Kijk maar naar de kadercursussen, naar de lezingen cyclus georganiseerd door de Stichting Eiland Gemeenschap Tholen, de program ma's van LJG en Bond van Plattelands vrouwen, het tot stand komen van een streekverbeteringsplan, een voorbeeldwoning, enz. En daarbij belangstelling voor het onderwijs, als de Landbouwhuishoudschoolo, de LTS en tenslotte ook voor de tentoon stelling van de werkgelegenheidscommissie onder het motto „Dit Maakt Tholen". Het agrarisch sociale vraagstuk raakt niet alleen onze leden, maar het totale platte land. Met ons allen vormen we de gemeen schap en hebben allen een dienende taak in die gemeenschap. Daarom mag dit belang niet ondergeschikt gemaakt worden aan groepen belang. Dit betekent niet, dat we niet moeten waken, dat het groepen belang niet in het gedrang komt. Daarom ook de vraag hoe wij als landbouworganisatie tegenover het structuurprobleem staan van Tholen en St. Philipsland. Mechanisatie vergt weliswaar mind werknemers, maar dan toch ook weer meer vakbekwame arbeidskrachten, vraagt goede geoutilleerde garagebedrijven in het gebied zelf en dus mogelijkheden voor leerlingen van de technische school. Mecha nisatie vraagt goed uitgeruste loonbedrijven met grotere machines en vakbekwaam per soneel. Ook de be- en verwerking van onze produkten kan in eigen gebied plaats vinden. Denk aan droog- en schoningsinrichting voor granen, zaden en peulvruchten, be waarplaatsen en sorteerinrichtingen voor aardappelen, uien enz., uitbreiding van droogmogelijkheden voor bloembollenteelt, veredelingsbedrijf voor groenvoeders, het tot heden grootste industriële bedrijf op Tholen. En wat zijn er nog voor mogelijkheden in de land- en tuinbouwbedrijven zelf Spreker denkt aan intensivering tuinbouw, klein fruitteelt, bloembollen, enz. Een vaste bezetting van arbeidskrachten, aangepast aan bedrijfsgrootte en arbcidsbehoeften zal de arbeidsrust zeker bevorderen. Daarnaast zullen een aantal mensen van ons eigen gebied in een andere arbeidstak werk moeten vipden. Daaraan kunnen wij als landbouwgemeenschap niet schouder ophalend voorbijgaan, maar zullen mede met de anderen en overheidsinstanties moeten helpen zoeken naar mogelijkheden. ciele opbrengst behoorlijk kan worden be- invloed. Vorig jaar was een uitstekend melkjaar. Te constateren valt, dat de op brengsten voor bedrijven beneden de 5 ha teruglopen, welke categorie dan ook het meest verdwijnt. Die tussen de 5 en 10 ha lopen weinig terug. Er wordt steeds meer gevoeld voor nabetalingen en gestreefd naar beperking van garanties. Bij de melk is door het Landbouwschap wel een limiet geaccep teerd, maar bij de suikerbieten niet, omdat het niet opgaat bij de melk te zeggen, dat alleen dat gedeelte gegarandeerd kan wor den, dat Nederland nodig heeft. Dan zou het maar 1/3 van de opbrengst zijn. Het is gewenst de kostprijs zo laag moge lijk te krijgen, daartoe is alle onderzoek nuttig en dus voorlichting en onderwijs. Sprekend over de Europese Economische Gemeenschap (EEG) wees ir Knottnerus er op, hoe het doel hiervan is om een ge meenschappelijke markt te maken in de 6 deelnemende landen, de grenzen op te heffen, wat men in 15 jaar wil bereiken en waaraan heel wat vast zit. Al dient men van deze EEG niet zo gek veel wildnieuwe dingen te verwachten, toch mag men de langzame uitbouw van export niet over het hoofd zien. Met name voor de tuinbouw zag spreker de EEG niet ongunstig voor Nederland, al zitten er bijv. voor de appels (vanwege de Italiaanse markt) wel voet angels en klemmen. Slecht zag spreker het in voor de zuivel, waarvan een overcompleet is. In EEG verband zag hij voor Nederland geen verhoging mogelijk voor de voeder- granen. Concluderend meende spreker dat men niet alles van de Staat zal moeten ver wachten (garantieprijzen), maar door eigen inspiraties de productiekosten zien te ver lagen en zich door samenwerking sterk te maken. Hierna werden nog enige vragen gesteld, waarbij er o.a. op werd gewezen, dat de ontplooiing in de richting van de klein- fruitteelt wordt gestremd door de erken- ningseisen, inzonderheid voor wat de prak tische eis betreft. Een en ander zal via de tuinbouwcom- missie bij het Landbouwschap aanhangig worden gemaakt. Verder kwamen ook de pachtprijzen nog ter sprake, waarna de heer Groenewege met een woord van dank tot de spreker en voor het bijwonen der vergadering de bijeenkomst voor gesloten verklaarde. Ideaal zou zijn, verschillende kleinere industrietjes verdeeld over het eiland, welke een 200 tot 300 mensen konden opnemen. Maar het ideale is in dit leven niet te be reiken en daarom moeten we onze blik verder richten, waarbij dhr. Groenewege denkt aan het Kreekrakplan, weliswaar niet een directeoplossing, maar dat toch evenmin uit het oog verloren mag worden. Spreker vat zijn openingswoord hierna samen met de conclusie In vi.ze agrarische laad- en tuin bouwbedrijven een verantwooorde arbeidsbezettingmet mogelijkheden van intensiveringaanverwante bedrijven, direct verband houdende met onze land- en tuinbouwbedrijven stimuleren; eventueel uitbouwen en daadwerkelijk medewerken aan nieuwe vestigingen van industriële bedrijven in het gebied zelf of in naaste omgeving. DAN KAN EN ZAL ONS PLATTE LAND BEWOONBAAR ZIJN EN BLIJVEN. Vervolgens deed *de secretaris-penningmee ster de heer M. C. J. Kosten rekening en verantwoording over het afgelopen boek jaar, wat een voordelig saldo van 123,19 heeft opgeleverd, terwijl de totale bezittingen der Kring geboekt zijn voor een bedrag van 6383,82. Tot dusver was het zo, dat de algemeen voorzitter der ZLM, ir M. A. Geuze ook Kringvoorzitter was en er dientengevolge voor de Kring Tholen nog een apart Hoofd bestuurslid was benoemd in de persoon van de heer C. J. C. Kooijman van St. Anna land. Waar ir M. A. Geuze het Kring voorzitterschap onlangs heeft neergelegd en als zijn opvolger de heer A. J. Groenewege werd benoemd, meende de heer Kooijman zijn mandaat als hoofdbestuurslid ter be schikking te moeten stellen, opdat het Kring voorzitterschap met het zijn van Hoofd bestuurder beter tot zijn recht komt. De heer A. J. Groenewege werd dan ook bij acclamatie in het Hoofdbestuur der ZLM gekozen, waarop deze voor het vertrouwen dankte en namens de Kring zijn erkentelijk heid betuigde tegenover de heer Kooijman, die niet alleen in deze functie, maar op velerlei wijze de belangen van het platte land verdedigt. Als kringbestuurders werden herkozen de heren J. F. Brooijmans van Oud-Vossemeer, C. van Putte van Stave- nisse en J. A. Stols van St. Filipsland. De heer D. Dormaar als tuinbouwvertegen- woordiger stelde zich niet meer herkiesbaar in wiens plaats werd gekozen de heer J. L. J. van de Berge uit Tholen. Algemene landbouwpolitiek Ir. Knottnerus vreesde weinig nieuws te kunnen vertellen, temeer daar in de voor laatste ZLMvergadering ook mr. Schlinge mann reeds de landbouwpolitiek had be licht. Spreker begon met er op te wijzen, dat landbouwpolitiek niet alleen datgene is, wat de Overheid op dit gebied doet, al is het dan wel een belangrijke factor. Neem bijvoorbeeld de belangrijke maat regelen voor melk, suikerbieten en tarwe. Vergeten we niet, dat agrarisch Nederland nog altijd voor 55 uit grasland bestaat. De laatste minister van landbouw wilde van de gemiddelde kostprijs berekening afkomen en zich meer baseren op de moderne grote graanbedrijven. Spreker verklaarde van mening te zijn, dat de mechanisatie in de bedrijven doorgang moet vinden, als daar mee de kostprijs gedrukt kan worden. Im mers een lagere kostprijs, kan in de garantie prijs tot uitdrukking worden gebracht: min der lasten, minder hoge garantieprijs en dus meer mogelijkheden. Het is niet altijd een voudig onze belangen te verdedigen, wan neer men ons verwijt: de boeren klagen, maar kijk eens naar de Boerenleenbanken, die een overvloed aan geld hebben. Men vergeet immers vaak, dat de boer zit met het weerrisico, waardoor de finan- Circa 40 personen, voornamelijk afkomstig van de gemeenten Oud-Vossemeer, Tho len en Poortvliet, waren vorige week don derdag te Tholen in het hotel van dhr. Engelvaart bijeen, toen daar de Thoolse Afdeling van de ARJOS, afkorting van A.R.Jongeren Studieclubs, werd opgericht. Namens de initiatiefnemers nam dhr. B. Rutten te Oud Vossemeer de leiding. Hij opende de vergadering met Schriftlezing en gebed en begroette vervolgens de aanwe zigen, inzonderheid dhr. C. Balkenende te Kapelle, lid van het Prov. Arjos-bestuur, de burgemeesters J. J. Versluijs en J. v. d. Bos en de vertegenwoordigers der A.R. Kiesverenigingen, waarvan die te Poortvliet afwezig waren. Dhr. C. Balkenende leverde een zeer vlot en levendig betoog over het onderwerp „Wat is de ARJOS, hoe werkt ze en wat is haar doel?". Politiek bestaat z.i. niet uit een tegen elkaar opbieden met leuzen en beloften, maar heeft ten doel beinvloeding van de maatschappij met de eigen beginse len. Ruw genomen bestaan er drie begin selen, drie idealen: een Christelijk (Prot. en R.K.); een democratisch socialistisch en een liberaal. Het Chr. beginsel fundeerde spreker op de volgende stellingen: Geen politiek zonder maatschappijbe schouwing. Geen maatschappijbeschouwing zonder mensbeschouwing. Geen mensbeschouwing zonder religie. In de Bijbel vinden we richtlijnen over het gedrag tegenover de naaste. Zij geeft houvast over de verhouding tussen de be grippen vrijheid en verantwoordelijkheid. Doel en historie van de A.R. bespre kend, zei inleider hoe de partij tot stand kwam in een tijd, waarin het liberalisme, in wezen gegrond op de vrijzinnigheid, hoogtij vierde. Ze heeft in de loop van de tijd gevochten voor de vrije school en voor sociale rechtvaardigheid. Haar taak is nog niet afgelopen. De defensie vraagt alle aandacht. Op sociaal gebied kan de z.g. 2e industriële revolutie, veroorzaakt door verder gaande mechanisatie, grote spannin gen oproepen. Internationaal gezien be staan, wat de verdeling der inkomens betreft, schrijnende toestanden, 34% van de bevolking geniet 80% van het wereld inkomen. Spreker becritiseerde de P.v.d.A.-leuze progressief of conservatief. Wat bedoelt men daarmee? Een schoenenhandelaar prees zijn producten in een advertentie aan als „progressieve schoenen". Betekent dit dat conservatieve schoenen met de hakken vooruit gedragen moeten worden? De enige manier om uit deze spraakverwarring te geraken is bestudering van de partijpro grams. Dan blijkt dat de linkse partijen uit gaan van de autonome mens, die het gezag van de Chr. levensbeginselen ontkent. Hun opvattingen gaan uiteindelijk terug op de leuze der Franse revolutie „Geen God, geen meester", en zijn in wezen oer-conser- vatief. Voor de jongeren is politiek wel eens saaie kost, Niettemin hebben wij de op dracht als Christen midden in het leven te staan, het politieke niet uitgesloten. Het is onmogelijk zich niet met de politiek te bemoeien. Wanneer we het „Onze Vader" bidden, spreken we de bede uit, „Geef ons heden ons dagelijks brood",' daarmee Gods souvereiniteit ook over het stoffelijke er kennend. Zo gezien is politiek een Chr. levensopdracht, het mag nooit een hobby worden. De A.R.-jongeren hebben in dit opzicht hun taak verstaan. Spreker kon de a.s. nieuwe leden mededelen dat ze lid worden van de grootste politieke jongerenorganisa tie van Nederland. Hij gaf hen tenslotte het devies mee: „Niet links of rechts, maar eerst omhoog en dan vooruit". Na de pauze gaven zich circa 25 perso nen op als lid van de nieuwe afdeling. Men besprak nog de verschillende onder werpen, die op de ledenvergaderingen aan de orde zullen komen. De leeftijd voor ARJOS-leden ligt ongeveer tussen de 16 en 35 jaar. Dhr. Balkenende wees nog op het vruchtbare contact, dat de ARJOS met buitenlandse organisaties heeft. Tot voorzit ter koos men dhr. B. Rutten. Het bestuur zal verder bestaan uit vertegenwoordigers uit de woonplaatsen der leden. Als zodanig koos men mej. A. Potter te Poortvliet, A, Lindhout te Tholen en C. W. Droogers te Oud Vossemeer. Tijdens zijn slotwoord noemde burgemees ter v. d. Bos beginselstudie op het eiland Tholen zeer nodig. Hij merkte op dat er alom, doch vooral te Sint Annaland een verhoogde politieke activiteit schijnt te be staan. Men dient dan echter te weten waar voor men strijdt. Het zou hem zeer verheu gen indien te Sint Annaland, in navolging van andere partijen, ook een A.R.Kiesver. werd opgericht. Burgemeester Versluijs sloot de bijeen komst met dankgebed. In een spoedeisende raadsvergadering op 9 maart jl. des avonds om half acht werd het belangrijke besluit genomen tot het verlener! van een gemeentelijke garantie aan een plaatselijke kledingindustrie tot de bouw van een fabriekshal op het industrieterrein. Alle leden aanwezig. Voorzitter D. C. Bouwense, secretaris T. C. Benou. De voorzitte r opent de vergadering en deelt mede, dat de punten die thans op de agenda voor deze spoedeisende vergadering staan, beslist geen verder uitstel konden lijden, maar dat door tijdnood nog geen normale vergadering kon worden belegd. Hij stelt het eerste punt aan de orde, te weten het aangaan van een kasgeldlening Eenheid en eenvoud zijn de: beide ware bronnen van schoonheid Zonder hoofdelijke stemming worden hierna voorlopig vastgesteld de rekening der gemeente over 1956 en de rekening van het gemeentelijk woningbedrijf over 1956, terwijl goedgekeurd wordt de rekening van het wezen algemeen armbestuur over dat jaar. Burgemeester en wethouders delen nog mede, dat een bouwvolume voor 10 wo ningen is toegeween. Op hun verzoek wordt machtiging verleend om aan de totstand koming hiervan verder te werken. Getracht zal worden met een vorige aannemer hier over tot. overeenstemming te komen. Voorts zal met spoed worden verder gewerkt aan de uitvoering van het bestratings en riole ringsplan west, terwijl burgemeester en wet houders worden gemachtigd om over de aan koop van het pand van L. v. d. Ree te onderhandelen. Besloten wordt nog het voorste lokaal van de kleuterschool in gebruik te geven aan het waterschap Tholen. Tenslotte zal met de Ned. Heide Mij. ge tracht worden een oplossing te vinden voor de onhygiënische toestand bij de watergang. Hierover zal nog advies van de opzichter gevraagd worden. Hierna sluiting der vergadering. In aansluiting op bovengenoemd besluit van de gemeenteraad vernemen we, dat bedoelde industriehal wordt gebouwd voor het kledingbedrijf van de heer P. W. Priem te Sint Maartensdijk, thans gevestigd op de Markt A 307. In 1945 kwam de heer Priem van Stavenisse naar Sint Maartensdijk en vestigde zich aanvankelijk als kleermakerij aan de Kaaistraat. Het was daar voor hem al spoedig te klein, zodat hij naar het pand A 307 aan de Markt verhuisde, waar hij nog niet zo lang geleden het naburig pand aankocht, omdat opnieuw expansie nodig was. De laatste 3 jaren is deze kledingindustrie echter zodanig gegroeid, dat de moeilijkhe den in het huidige bedrijfspand steeds gro ter werden. Het is niet geschikt om het mo menteel reeds 21 man tellende personeel plus de nodige machines ruimte en plaats te geven. Per 31 december 1957 kreeg dit bedrijf een order van 1500 kostuums voor Narobi en Zuid-Afrika, welke order hij in samenwerking met een collega op juli 1958 in het Zwarte Werelddeel afle verde. Daarom zal zo'n bloedzuiverende Kruschenkuur U goed doen. 'n Heerlijke gewaarwording, dat bevrijdende gevoel dat over U komt, naarmate de aan sporende werking van Kruschen's zes mine rale zouten zich op lever, nieren en inge wanden doet gelden en zo Uw bloed sneller gaat stromen. Stramheid en pijn vallen als 't ware van U af en ge voelt Uzelf allengs weer helemaal de oude. Vraag Krusschen bij Uw apotheker of drogist. Een toenemende afzet mogelijkheid noopt dit bedrijf tot verdere uitbreiding, waarom dan ook de aanvrage is gedaan voor de bouw van een industriehal, de eerste op het Smerdiekse industrieterrein, al zijn daar al eerder enkele vierkante meters verhuurd voor de plaatselijke uienbereidingsindustrie. De nieuwe industriehal wordt 400 m2 groot met een lengte van 30 en een breedte van ongeveer 13 meter. Het is de bedoeling dat er spoed achter de bouw wordt gezet en ze per oktober a.s. kan worden opgele verd. Het grootste deel hiervan wordt be stemd als machine hal. Verder komt er een modelkamer, een perskamer, kantoor en kantine, keukentje en toiletten Een optie is aangevraagd om daarnaast zonodig eenzelf de hal te bouwen. Priem's kledingbedrijf wil trachten de personeelssterkte binnen 1 y2 jaar tot 40 personen zowel mannelijke als vrouwelijke werkkrachten op te voeren. Dat het in dit vak, wanneer men personeel uit eigen omgeving wil aantrekken, niet anders dan geleidelijk aan mogelijk is, spreekt vanzelf. Waar het uitbreiden van bestaande klein- industriën of ambachtsbedrijven mee kan werken tot bevordering van de werkgele genheid en vooralsnog tot het meest te verwezenlijken aspect van de industrialisa tie behoort, kan ook dit initiatief niet anders dan toegejuicht worden, waarom het ook prettig is, dat er van de zijde van het gemeentebestuur medewerking werd ver leend. Moge het ook andere bedrijven waar mogelijkheden tot uitbreiding liggen stimuleren tot verantwoorde adspiraties, zo wel in Sint Maartensdijk als in de andere eilandgemeenten. Ondertussen willen we voornoemd bedrijf graag succes toewensen bij haar verdere expansie. van ƒ900.000.met de Bank voor Neder landse Gemeenten voor 3 maanden, tegen en rente van 2%. Deze lening wordt zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Tegen een geringe wijziging van het raadsbesluit tot het aangaan van een geldlening, dat in de vorige vergadering is genomen bestaat even min bezwaar. Hierna komt aan de orde het verlenen van een gemeentelijke garantie voor een plaatselijk confectiebedrijf voor de bouw van een industriehal op het industrie terrein. Besloten wordt garantie te verle nen voor 80% van de netto-bouwkosten, te weten voor rente en aflossing, terwijl tevens in principe wordt besloten tot ver koop van de daarvoor benodigde grond. UITSLAG; „MAAK ZELF UW KRUISW OORD-PUZZLE 1958" De oplossing met het hoogste aantal pun ten te weten 312 luidt als volgt Guts - tros - ezel - keel - soort - reven - loon - sire - toss - krop - geef - tres - loken - kroes - roet solo - slot - rots - nier help De deskundigen, die deze puzzle hebben samengesteld, waren van mening dat deze zo moeilijk was, dat slechts een gering aantal deelnemers voor een prijs in aanmerking zouden komen. Bij de ruim 26.000 inzendingen heeft de praktijk echter het tegengestelde aangetoond, namelijk: in groep I: 5.329 goede oplossin gen en in groep II: 1.723 goede oplossingen. Afgezien van het zeer vele werk en de tijd die gemoeid is geweest met het sorteren op puntental en het controleren daarvan, stelde de uitkering van het zeer grote aantal geringe geldsbedragen, nl. in groep I 0.61 en in groep II 1.02, de organisatoren voor een aantal problemen. Een suggestie, om onder de goede inzen ders te loten, kon niet worden aanvaard, daar dit niet alleen in strijd zou zijn met de gegeven voorwaarden, maar omdat hiervoor tevens een vergunning van de Min. van Justitie is vereist. Met het uitschrijven van postwissels en alle daaraan verbonden werkzaamheden zouden zulke hoge onkosten gepaard gaan, dat ook dit niet verantwoord was. Van deskundige zijde werd ons geadvi seerd het aan de prijswinnaars toekomende bedrag in postzegels uit te betalen, hetgeen èn voor de prijswinnaars èn voor het Rode Kruis de meest efficiënte wijze is. Vorige jaren werden steeds de namen van de prijswinnaars op de uitslaglijst vermeld, doch in verband met het grote aantal prijs winnaars (ruim 7.000) is thans besloten hier van af te zien en alleen de oplossing te publiceren. Aan de winnaars zal rechtstreeks bericht worden gezonden. Gaarne vertrouwen wij dat U met boven staande regeling, die ons de beste oplossing leek, akkoord kunt gaan. Het Nederlandsche Roode Kruis is alle deelnemers aan de puzzle zeer erkentelijk voor hun extra bijdrage in de vorm van overfrankering. Dat degenen, die niet tot de prijswinnaars behoren, op deze wijze toch een goed doel hebben gesteund, moge hun voldoening schenken. Dr L. D. A. Looljsen te Tholen, tel. 49. Dr R. C. Renes te Oud-Vossemeer, tel. 19. HOOGWATER in de week van 15 t-e.m. 21 maart zondag vm 7.00 uur en nm 19.24 uur maandag 7.35 20.00 dinsdag 8.14 20.46 woensdag 9.10 21.50 donderdag 10.30 23.11 vrijdag 11.50 zaterdag 0.36 13.10 Eerste kwartier dinsdag 17 maart te 16.10 uur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 1