WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLOND Zes jaar geleden DRinses Abnormale trek voorkomen. Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT BeatRix Ere-saluut van Ned. Roode Kruis- voorzitter voor afdeling St. Philipsland. Bescherming bevolking... juist nu! Adm. Oudelandsestr.%34, Tholen - Tel. 57 b.g.g. 246 - Giro 124407 De redactie legt U deze week voort Zijden erewimpel uitgereikt Kadercursus Jongelings- en Meisjesbond. THOLEN 15e jaargang No. 10 30 januari 1959 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIjBOER Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.85 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen We leven snel we vergeten vlug. Dat zullen we a.s. zondag opnieuw moeten er kennen, wanneer we althans met een blik op de kalender ons in herinnering brengen, hoe onze streek zes jaar geleden door een ongekende ramp werd getroffen. We mogen dan bij een gehoorde weers verwachting over zware storm wat meer be langstelling tonen dan vóór zes jaar, aan de ramp zelf wordt nog nauwelijks gedacht.. Het schijnt dat de gecompliceerde tijd ons steeds minder gelegenheid biedt ergens bij stil te kunnen staan. Wel zijn er nog steeds materiele gevol gen van de ramp te bespeuren. Waar geen algehele nieuwlxiuw werd gepleegd, komt men zo nu en dan de narigheid in de wo ningen nog tegen. Dan blijkt dat in een kast, waar vroeger alles zo goed bleef, het eten niet meer bewaard kan worden. Dan blijkt soms, dat een stoel, die er uiterlijk nog best uitziet, het plotseling begeeft of dat een kachel zo maar ,,uit elkaar valt En als we ons eiland zo rond kijken, missen we nog steeds de bomen in de over stroomde polders. Er rijzen trouwens nogal bezwaren om tot aanplant over te gaan. Wij denken daar anders over. Het kan ons niet bekoren, wanneer de materiële kant van het leven altijd maar weer de boventoon moet voeren. Ook de les van de ramp moest ons anders hebben geleerd. Vindt iedereen het niet prachtig, wanneer hij over de brug in Bergen op Zoom ge komen langs de Zoom aldaar het prachtig hoog opgaand geboomte beziet. Daarna weer teruggekeerd in de kale polders be merk je pas weer wat je er mist. Een andere "raag die we na 6 jaar wel mogen stellen hoe het er nu eigenlijk bij staat met de eewering? Zijn nu werkelijk alle zwakke ■laatsen hersteld en verbeterd? Is ook voor zien op de twijfelachtige punten Wanneer we met bovenstaande tot ne gativisme overhellen moeten we aan de andere kant ook niet willen verhelen, dat er nog goede dingen uit het rampzalig ge beuren zijn voortgevloeid. Talrijke grote verbeteringen kwamen er in verschillende dorpen tot stand en het gemeenschappelijk streven om bepaalde doelen te bereiken is ontegenzeggelijk na 1 februari 1953 toe genomen om van de juist daardoor veel sneller gegane ontwikkeling naar modern comfort niet te spreken. Werden in de nieuwe huizen de hedendaagse gemakken aangebracht, waarover men tevoren niet prakkizeerde of dat in een normaal geval slechts geleidelijk aan was gekocht, ook de bewoners van de oudere huizen zijn daar door als het ware wakker geschud. Dit alles heeft in zeker zin slechts be trekking op uiterlijkheden. Maar is door de ramp 1953 ook niet in belangrijke mate de verbondenheid met overig Nederland ge groeid, ja zelfs niet veel meer internationale belangstelling gekweekt De bewijzen van liefde en hartelijkheid, van hulp en vriend schap waren immers overstelpend. En dat vooral zullen we ook al is het dan al weer zes jaar na die tijd niet mogen vergeten. En waar het ooit nodig mocht zijn, wederkerig hulp bieden. De woningtoestanden eisen dringend ver betering. Maar nieuwe en betere woningen zullen hogere huren moeten opbrengen. Dat is evenwel slechts mogelijk, wanneer ook de lonen allengs op een wat hoger niveau ko men. Bij de te voeren landbouwpolitiek mag dit niet uit het oog worden verloren. Er moet gepoogd worden om de productiviteit van de landbouw hoger op te voeren. Ruilver kaveling en andere cultuurtechnische wer ken zijn noodzakelijk. Sedert 1945 is er stellig in de verhouding tussen de landbouwlonen en de lonen in de industrie een gunstige wijziging gekomen. Maar in orde is het nog niet. Ook niet voor wat betreft de lonen van andere, niet agrarische arbeiders op het platteland. Op vermindering van de klasseverschillen in de loonregelingen behoort het streven te zijn gericht. De tijd waarin het leven op het platteland veel goedkoper was dan in de steden ligt achter ons. Het verschil is al kleiner ge worden. Ouders die hun kinderen voor het volgen van onderwijs naar de steden of naar an dere, grotere dorpen moeten zenden, staan uit dien hoofde reeds voor niet geringe uit gaven. Huurverschillen zijn er nog. Maar ook deze verschillen worden steeds geringer. Vooral wanneer nieuwe woningen berokken moeten worden, omdat de oude huizen niet meer aan minimale eisen voldoen. Er moet een verschuiving plaatsvinden van de landbouw naar de industrie. Niet voor alle agrarische jongeren is er in de agrarische beroepen plaats. Zowel uit boe ren- als uit landarbeidersgezinnen zullen vele jongeren elders emplooi moeten zoe- xen. Zij moeten daarop voorbereid worden door het onderwijs en door leiding bij de beroepskeuze. Maar deze voorbereiding brengt ook weer bijzondere kosten voor de ouders mede. In vele gevallen moeten on derwijsinrichtingen en cursussen buiten de woonplaats worden bezocht. Afvloeiing is noodzakelijk. Maar er moet gewaakt worden tegen een afvloeiing die te grote proporties gaat aannemen. Dit gevaar dreigt, als gevolg van de slechte omstan digheden, waaronder in bepaalde platte landstreken geleefd moet worden. Een abnormale trek naar de industrie centra, vooral in het Westen, is niet in het geestelijk en sociaal-economisch belang van ons volk. Zaterdag 31 januari is voor geheel Ne derland een belangrijke datum, dit jaar is het de datum, waarop onze geliefde kroon prinses Beatrix haar 21ste verjaardag viert, een dag waarop het voor ons allen feest is, want h.k.h. prinses Beatrix is dan een vol wassen vrouw, een heugelijke dag dus, die ongetwijfeld ook in het koninklijk gezin met de nodige luister zal worden gevierd. Anderzijds doet het feit, dat de 31ste januari op een zaterdag valt, ons terug denken aan die verschrikkelijke zaterdag 6 jaar geleden, toen het Oranjefeest gevolgd werd door de verschrikkelijkste stormvloed die ons land sinds honderden jaren trof, de overstromingsramp. Dit neemt niet weg, dat we ons op de 31ste januari mogen verheu gen in het jaarlijks weerkerend heugelijk gebeuren van de verjaardag van onze kroonprinses. Wij hopen, dat zij haar ver jaardag nog vele jaren in voorspoed en ge zondheid temidden van ons allen mag be leven. Na zes jaar Kroonprinses BEATRIX jarig Ontvolking voorkomen Installatie Thools waterschap Vernieuwing prov. weg Tholen Poortvliet aanbesteed en gegund Het Nutsdepartement Tholen 125 jaar Mooie muziekavond te Scherpenisse Uitvoeringen en jaarvergaderingen Wie zichzelf hoog stelt, mag anderen niet gering achten. Maar zou er in zo'n geval geen organi satie tot hulpverlening gereed staan, dan werd de ramp nog tienmaal erger 1 De branden moeten geblust worden, be- dolvenen onder het puin vandaan gehaald. De gewonden moeten worden verbonden en naar de ziekenhuizen vervoerd. De daklozen moeten worden verzameld, gevoed, gekleed geopend. Na afwerking van enkele huis houdelijke zaken sprak de heer T. Kolk uit Middelburg over „Kinderbescherming in Nederland". Spreker wees er daarbij op, dat verwaarloosde kinderen een heropvoe ding nodig hebben en hoewel belangrijk is te weten hun uiterlijke noodtoestand, nog veel meer is dat het geval voor wat er van en onderdak gebracht. De leidingen van gas, binnen is scheefgegroeid. Door gebrek aan Spreiding van de industrie is in hoge mate wenselijk. Zij behoort, zo nodig met steun van de publieke lichamen, bevorderd te worden. Een te vèr gaande verstedelijking is uit meer dan één oogpunt bedenkelijk. Maar trekken we daaromheen een tweede cirkel (plm. 2400 meter) dan zien we daar brand, vernieling, in hevigheid afnemend naarmate verder van het explosiepunt ver wijderd. Dan zijn daar vele doden en nog water en elektriciteit dienen ten spoedigste te worden hersteld, de voedsel- en drink watervoorziening geregeld, epidemieën moe ten worden voorkomen of bestreden. Men mag, men kan met deze maatregelen niet wachten tot het zover is, en dan maar op goed geluk gaan improviseren. Zonder een parate organisatie voor hulp verlening (en dat is de BB) krijgen we het allerergste: de chaos. Wanneer dan ook de vraag gesteld wordti heeft de BB ook bij een mogelijke atoomoorlog, nog reden van bestaan? dan kan daarop slechts één antwoord gegeven worden» Juist dan, méér dan ooit 1 Ook niet het minst voor het geestelijke veel meer gewonden. Dat hangt mede af en kerkelijke leven. Men behoeft het platte- van de omstandigheden waaronder de ex- land niet de idealiseren, eens te zijn. om dit met ons Onder deze titel gaf de Nieuwe Haagse Courant in een hoofdartikel een samen vatting van een door ir M. A. Geuze te Zwolle gehouden rede, waarvan kennisname in de streèk ons belangrijk genoeg lijkt om dat artikel hier te laten volgen. Op het landbouwcongres van de Chris- telijk-Historische Unie, te Zwolle gehouden, heeft ir. Geuze erop gewezen, dat voor de agrarische bedrijven nog veel gedaan moet worden. Zij kunnen niet geheel zonder de steun van de overheid de strijd om het bestaan volhouden. Er zijn op het platteland nog altijd misstanden; het staat nog in meer dan één opzicht bij de steden ten achter. Ir. Geuze deelde onder meer mede, dat 22 pet. van de door de Zeeuwse landar beiders bewoonde huizen behoort tot de krotwoningen. Ook in andere provincies wonen nog vele landarbeiders in huizen die aan rede lijke eisen niet voldoen. Niet weinigen mis sen nog de aansluiting bij een waterleiding en ontberen gas en electriciteit. Wel is er, wat dit laatste betreft, allengs verbetering gekomen, maar bevredigend kan de toestand nog niet genoemd worden. De afdeling St. Filipsland-Anna Jacoba- polder van het Nederlandse Rode Kruis hield een bijeenkomst in „Ons Dorpshuis". De voorzitter, dr. H. Menger, sprak er zijn vreugde over uit dat velen met het Rode Kruiswerk meeleven en deze feestgelegen heid hebben aangegrepen voor het van nabij meemaken van de wederwaardigheden van deze afdeling. Voor het eerst werd de bij eenkomst in de Polder gehouden. Aanwezig waren: de voorzitter van het Ned. Rode Kruis, de heer de Graaf, Gene raal van de Kroon; Markedam; v. d. Kleef en van de Kring de heren Heisse en Con- standse. Ook de vroegere sekretaris van de afdeling ds. Kr. Smit was aanwezig. Deze allen werden hartelijk welkom geheten. De afdeling, die 516 leden telt bracht in 1958 op 992,Aan een 19-tal donors en donores zal deze avond de Landsteinerpen- ning worden uitgereikt, aldus de voorzitter, die er verder op wees dit niet als het eind punt te beschouwen. Nogmaals werd spe ciaal op de jongeren een beroep gedaan zich als donor te melden. Ook hier is het Jeugd Rode Kruiswerk gestart. Ook dit is naastenliefde. Bij de hulp van het Rode Kruis is geen rassenonderscheid. In zijn toespraak zeide de heer de Graaf het een eer te vinden op deze avond hier aanwezig te zijn. Uw prestatie heeft mijn grote bewondering gewekt. Deze prestatie bewijst de grote eenheid in een kleine ge meenschap. Hiervoor een eresaluut. Er zijn geen resultaten te bereiken zonder een krachtig bestuur en mensen die het prak tische werk verrichten. Daar u het nu vijf maal hebt gepresteerd het hoogste te be halen is het niet nodig een bezielend woord te spreken, omdat ieder deze bezieling in zich heeft. Daarna volgde de uitreiking van de zijden erewimpel. Kringcommissaris Heisse zeide: „Ik weet dat het niet om lof te doen is en in de krant te komen. Toch moet u lof worden toegezwaaid. Er is een heel bijzondere sfeer nodig dit voor mekaar te krijgen. Het is moeilijk dergelijke prestaties vol te houden, maar hier gelukt het." Het Campagnebord kon nu niet worden uitgereikt maar zal later volgen. „Ik ben een sinterklaas zonder cadeau was het humoristische slotwoord van de heer Heisse. Na zijn dankwoord zeide dr. Menger: Ons devies voor 1959 is: de gemeenschapszin levendig houden. \Ve hebben getoond dit te kunnen. We zullen strijden voor het grote ideaal: De Naastenlifede. De heer de Graaf verrichtte hierna de uitreiking van de Landsteinerpenningen. Daarna werd medegedeeld dat op de jaar vergadering te St. Filipsland een dokumen- tatiefilm vertoond zal worden over het le ven van Florence Nightengale. Vervolgens werd aan de kollektrices een Rode Kruis lepeltje overhandigd. De heer Markedam deelde tenslotte nog mede dat deze afdeling 411.1 van het streefbedrag had behaald en dat Elten (Gld.) daar dicht achter staat. Ook Gouda heeft voor 1959 grootse plan nen in verband met het 10-jarig bestaan van het campagnecomité. We moeten echter niet spreken over een wedstrijdelement. De Kring Zeeland staat voor de zesde maal bovenaan. Gezien de bestedingsbeperking en dergelijke zag het Hoofdbestuur 1958 met zorg tegemoet, maar is opnieuw be schaamd. In 1957 werd 1.416.516 en in 1958 f 1.422.863 van de afdelingen ont vangen. Zelfs in de economisch moeilijke tijd hebben we niet tevergeefs een beroep op het Nederlandse volk gedaan. Als er een handschoen wordt geworpen, aldus de voorzitter, we zullen hem opvatten. We zijn niet bang voor het eindresultaat. Na de pauze werden enkele dokumentatie- films vertoond over enkele Rode Kruistaken, onder andere: de Bloedtransfusiedienst. plosie plaats heeft: of er al of niet de mo gelijkheid geweest is tot waarschuwing en/of alarm, of ze bijv. plaats heeft op een tijd stip waarop zeer vele mensen zich op straat bevinden (spitsuur) enz. De uitwerking van de atoombom is ver schrikkelijk, inderdaad. Door de hoofdbesturen van de N.H. Jon- gelings- en meisjesbond op Gereformeerde grondslag wordt zaterdag 31 januari a.s. een kadercursus gegeven in de consistorie kamer van de Ned. Herv. Kerk te Tholen met als cursusleider de burgemeester van Oud-Beijerland de heer S. Hammer, lid van het hoofdbestuur van de Jongelingsbond. Op deze middagbijeenkomst worden bestuur en leden van de J.V.'s en M.V.'s en allen die bij het jeugdwerk betrokken zijn, uit genodigd. li De uitwerking van de atoombom is verschrikkelijk Maar ook dit gevaar is begrensd. Binnen die grens waagt zich de BB ter ver vulling van haar taakt hel pen en redden. Valt er dan nog te helpen en te redden vraagt men. Is het niet zo, dat een atoombom heel Nederland vernietigen kan Wanneer de „Hirosjima-bom" (met een hoog-explosieve lading gelijk aan 20 mil joen kg. TNT) tot een explosie zou komen, en we trekken rond dat explosiepunt een cirkel met een straal van plm. 1200 meter, dan zal binnen die cirkel de vernietiging vrijwel algemeen zijn. Wie daar levend uit komt, is als door een wonder bewaard. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr L. D. A. Looijsen te Tholen, tel. 49. Dr R. C. Renes te Oud-Vossemeer, tel. 19. HOOGWATER in de week van 1 t.e.m. 7 februari 1959 zondag vm. 8.44 nm. 21.22 uur maandag 9.44 22.30 dinsdag 11.10 - woensdag 0.10 12.44 donderdag 1.23 13.58 vrijdag 2.29 14.54 zaterdag 3.21 15.44 Laatste Kwartier zaterdag 31 jan. te 20.06 u. Nieuwe Maan zaterdag 7 febr. te 20.22 u. BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Tholen maakt bekend, dat op het gemeentehuis voor een ieder ter inzage liggen de beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening van 8 februari 1957, No. L/PA 3037 en de daarbij behorende, op deze gemeente betrekking hebbende kaarten zoals deze op 1 december 1958 op nieuw zijn vastgesteld. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin, gelegen binnen een op de kaarten aangeduid en op de lijst om schreven gebied, tenzij deze teelt wordt uit geoefend op een voor het betrokken teelt jaar in de beschikking genoemd en op dé kaarten aangeduid gedeelte van het gebied. Tholen, 23 januari 1959. De burgemeester voornoemd, A. J. van der Hoeven. DIAMANTEN BRUILOFT Zondag jl. herdacht het echtpaar N. v. d. Zande-Beije het feit, dat ze voor 60 jaar in het huwelijk werd verbonden. Maandag werd deze diamanten verbintenis in de fa miliekring herdacht. Graag willen we de familie nog gelukwensen met dit bijzonder heuglijk feit. WINTERUITVOERING „CONCORDIA" Donderdagavond jl. hield „Concordia" haar muziekuitvoering. Het programma was zodanig ingedeeld dat „Concordia" 't eerste gedeelte verzorgde en de mandolineclub „Tremelando'' het tweede gedeelte. Tussen dit optreden door was er de heer Mol uit Roosendaal als conferencier. Bij afwezigheid van de voorzitter werd de avond geopend door bestuurslid Goedemondt, die o.a. mee deelde dat in de pauze een verloting zou worden gehouden om tenslotte allen een prettige avond toe te wensen. Daarna was „Concordia" aan de beurt met een 7 tal muzieknummers, welk programma gedeelte werdgeopend met Marching Thro Gre- orgia van G. Miller en besloten met de Jhr mr de Casembroot mars van Piet de Rooij. Daartussen was vooral het nummer onder de titel „de postkoets" van Jos Cleber, dat bijzonder in de smaak viel bij de aan wezigen. Alle nummers werden ten gehore gebracht onder "leiding van dirigent van Swijveren, in vlot tempo uitgevoerd en be loond met een welverdiend applaus van de aanwezigen. Na de pauze speelde de mandolineclub „Tremolando" onder leiding van de heer D. Burgers, zulks met een 9 tal nummers. De eerste daarvan was een mars door de dirigent gecomponeerd onder dezelfde titel als de naam van de club. Het was voor de eerste maal dat de nog jonge mandoline club deelnam aan de muziekuitvoering. Er was een bezetting van 14 muzikanten en het was prettig te horen, hoe goed deze nummers werden uitgevoerd. In korte tijd is onder goede leiding heel wat bereikt. Het zou misschien wel aanbeveling verdienen voortaan, met het oog op de gewenste stilte, eerste de mandolineclub te laten optreden. Zoals opgemerkt was er tussen dit uit stekend muzikaal programma een intermezzo van conferencier Mol uit Roosendaal en dit optreden deed het naar onze mening heel wat minder goed dan de muziek van de avond. Waarom er in de door genoemde conferencier zgn. mopjes nu en dan een dominé bij werd gehaald valt moeilijk te be grijpen, evenmin waarom inwoners met name o.a. een wethouder moest worden genoemd bij zo'n verhaaltje. Het leek weinig op origi nele humor en daarom blijven we het mu zikale gedeelte van deze muziekuitvoering als het meest geslaagd beschouwen, wat uiteraard ook het voornaamste is voor „Con cordia", inclusief „Tremelando". NED. CHRISTEN VROUWENBOND Op 12 januari hield de NCVB haar maandelijkse vergadering, welke door de presidente met een welkomstwoord, het doen zingen van ps. 25 2 en 5 en gebed werd liefde is er een zielennood ontstaan, waar deze kinderen uit gehaald moeten. Door naastenliefde en kleine attenties moeten ze worden benaderd, waardoor er voor hen iets open gaat in het leven. Pleeggezinnen worden aanbevolen omdat ze een plaats moeten vinden in het normale leven en le ren dat er inderdaad zorgen zijn, die ze mee moeten dragen en verlichten. De heer Kolk weer op de morele ver plichting hieraan daadwerkelijk of financieel bij te dragen, maar was ook zeer dankbaar voor de grote steun van de Zeeuwse be volking t.g. van „Kinderzorg". Na de pauze werden nog enkele vragen beantwoord, waarop sluiting met dankzeg ging volgde door de heer Kolk. AANLEG NIEUW PROVINCIAAL WEGGEDEELTE AANBESTEED EN GEGUND De vernieuwing van het provinciaal weg gedeelte tussen Tholen en Poortvliet werd dezer dagen aanbesteed en is inmiddels door de provinciale Waterstaat reeds gegund aan de laogste inschrijver van de 22 inge komen biljetten, de firma W. van Vossen Zn te Sint-Annaland voor de prijs van 472.375,— Zoals reeds eerder gemeld betreft deze wegverbetering dat traject tussen de Thoolse en de Poortvlietse rondweg, terwijl het wordt uitgevoerd op dezelfde wijze als laatstgenoemde rondweg, dat wil zeggen met asfaltbedekking. De totale lengte be draagt 3900 meter, de asfaltdeklaag wordt 6 meter breed, daarnaast komt een rijwiel pad, terwijl inclusief de bermen de totale wegbreedte 16 meter omvat. Per september a.s. zal de nieuwe weg berijdbaar moeten zijn, al zal dan nog wel niet alles (zij kanten e.d.) zijn afgewerkt. Daarom ook zal aannemer van Vossen al spoedig met de werkzaamheden beginnen en wil volgende week de werkketen reeds plaatsen. Zodra afzetting van dit weggedeelte noodzakelijk wordt zal hierover mededeling worden ge daan. Hieronder volgt dan nog de uitslag van de aanbesteding. Ingekomen zijn 22 biljetten, waarmede in geschreven werd als volgt Aannemingsbedrijf firma M. van der Velde te Bruinisse, voor ƒ544.830, S. A. Sanders' Aannemingsbedrijf N.V., te Delft, voor 535.000, Gebr. van Wallenburg, te Middelburg, voor 533.300, N.V. Aannemingsmij. v.h. Hillen en Roosen, te Amsterdam, voor 529.000, A. van der Werf, te St.-Maartensdijk, D. C. van der Werff, te Scherpenisse voor ƒ521.000, J. Schauts Aannemingsbedrijf, te Rotterdam, voor 519.000, U. Uil, te Middelburg, voor 518.000, Gebr. J. en H. Geldof, te Serooskerke (W) voor 512.800, C. V. v.h. firma Jasper van 't Verlaat en Zoon, te Hardinxveld-Giessendam voor 505.000,— J. en. K. T. de Oude te Biervliet, voor 504.975,— Aannemersbedrijf M. P. Mol N.V., t e Hulst, voor ƒ503.000, Aannemingsmij. P. C. Zanen N.V., te Tilburg, voor ƒ501.700, N.V. Aannemings- en Wegenbouw bedrijf P. H. Offringa te Den Haag, voor ƒ501.600, J. Moerland te St. Annaland, voor 499.000, Aannemingsmij. W. Rosenberg en Zn., te Breda, voor 496.000, Algemene Bouwonderneming ir. A. van Engelen, te Nijmegen, voor ƒ495.000, Firma J. D. Janse, te Middelburg, voor 494.000, N.V. Aug. van Dijck-Petit Wegen- bouwmij. te Bergen op Zoom, voor 494.000,— M. de Oude en K. T. de Jonge, te Zierikzee, voor 492.800, J. van Vossen en K. J. Moerland, te St.-Annaland, voor ƒ484.000, P. van der Linde, te Zierikzee, voor 484.000,— Firma W. van Vossen en Zonen, Aannemersbedrijf St.-Annaland, voor ƒ472.375,— (Zie vervolg bijblad)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 1