EENDRACHTBODE Dan maar zo GEREED VOOR DE TOEKOMST Grootste Thoolse veilingcomplex te St Annaland officieel geopend Aanbevelingen voor dijkgraaf, gezworenen en inge landen van het samengevoegd thools waterschap. 15e JAARGANG No. 1 TWEEDE BLAD 21 NOVEMBER 1958 De heer H v-Gorsel te O.-Vossemeer nummer één voor dijkgraaf. Brandend Maagzuur na iedere maaltijd? Wanneer voor alle aanbevelingen van het nieuwe thoolse water schapsbestuur een schriftelijke stemming plaats had moeten hebben tijdens de bijzondere vergadering in „Hof van Holland" te Tholen op maandag 17 november jl„ zouden er 9024 stembriefjes nodig zijn geweest, zo werd ons voorgerekend. Misschien zaten we er dan nog. Gelukkig was dat niet het geval en verliep het drietal voor dijkgraaf, het 21 tal voor gezworenen en het 70 tal voor hoofdingelanden op vlotte wijze, waaruit straks via het advies van het provinciaal Bestuur de Kroon één Dijkgraaf zal benoemen, benevens zeven gezworenen en Gedeputeerde Staten uiteraard uit de 70 personen, die voor hoofdingelande zijn voorgedragen er 35 zullen benoemen. En als het dan verder gaat volgens de plannen, dan zal nog per 1 januari a.s. het nieuwe geconcentreerde waterschap Tholen in werking treden, één waterschap, waarin de thans bestaande 20 polders of waterschappen en ook de 3 calamiteuze polders zijn ondergebracht. De vergadering stond onder leiding van de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot met tevens aanwezig de gedeputeerden ir. G. P. M. Dikötter te Terneuzen en C. Philipse te 's Heer Arendskerke alsmede een 90-tal vertrouwensmannen van de thoolse polders en waterschappen, die met hun volmachten 95 stemmen konden uitbrengen. De commissaris, der koningin deed het veel genoegen, dat slechts een enkeling der vertrouwensmannen verhinderd was deze zo belangrijke vergadering bij te wonen en verklaarde het regelement van het toe komstig waterschap Tholen als geldend voor wat de verkiezingsregelen betrof. Vervolgens informeerde de commissaris of iemand nog iets te vragen had of met betrekking tot de verkiezing der aanbeve lingen niet duidelijk was. Uit het zwijgen constateerde de voorzitter volkomen begrip en stelde hierna onmiddellijk de verkiezing aan de orde. Dijkgraaf Allereerst was er de op te maken aanbeve ling voor dijkgraaf. Daartoe had de verga dering gelegenheid kandidaten voor te dra gen. Nodig was een aanbeveling van drie. Voor de eerste stemming werden als kan didaten genoemd de heer H. van Gorsel te Oud Vossemeer en Anth. de Wilde te St. Annaland. Er werden 95 stemmen uitge bracht, waarvan 66 op dhr. van Gorsel en 29 op dhr. Anth. de Wilde. Als eerste werd alzo op de aanbeveling voor dijkgraaf ge plaatst de heer H. van Gorsel. De tweede stemming gaf als kandidaten: Anth. de Wilde, C. van Dalen te Scher- penisse en A. P. Geluk te Sint Maartensdijk. De uitslag hiervan was, dat C. van Dalen 56 stemmen op zich verenigde, A. de Wil de 24 en A. P. Geluk 15. Als 2de op de aanbevelingslijst werd alzo geplaatst de heer C. van Dalen te Scherpenisse. Aanvankelijk werd de heer Anth. de Wil de hierna bij enkele kandidaatstelling als nummer drie geplaatst, maar later werd op voorstel van het district Tholen daaraan nog toegevoegd de heer A. J. Wagemaker en via het district Sint Maartensdijk, de heer A. P. Geluk. Uit deze 3de stemming verkreeg de heer Anth. de Wilde te Sint Annaland 48 stemmen, A. P. Geluk 21 en A. J. Wagemaker 22 stemmen, zodat de aan beveling voor dijkgraaf er als volgt uitziet: 1. H. van Gorsel te Oud Vossemeer 2. C. van Dalen te Scherpenisse 3. Anth. de Wilde te Sint Annaland. Gezworenen en Hoofdingelanden Zoals de aanbevelingen voor gezworenen als die voor hoofdingelanden geschiedden allen bij enkele kandidaatstelling, wat van zelf een flinke tijds- en werkbesparing be tekende. Het waterschap Tholen is verdeeld in zeven districten, t.w. I (Stavenisse), II (Sint Annaland), III (Sint Maartensdijk), IV (Scherpenisse), V (Poortvliet), VI (Oud Vossemeer) en district VII (Tholen). Uit ieder district zal de Kroon na een ad vies van gedeputeerde staten straks 1 ge zworene benoemen of in totaal 7. Waar voor iedere gezworene een aanbeveling van drie nodig is, werden 7 x 3 of 21 personen op de aanbeveling geplaatst en wel: District I (Stavenisse) 1. C. van Putte, 2. B. M. Suurland, 3. C. W. Groenewege Lzn. District II (Sint Annaland) 1. Anth. de Wilde, 2. N. M. Hage, 3. A. Kodde en omdat dhr. de Wilde ook op de aanbeveling voor dijkgraaf staat nog een reserve nl. J. van Putte. District III Sint Maartensdijk) 1. A. P. Geluk, 2. G. D. Kloet, 3. A. J. Groene wege. District IV (Scherpenisse) 1. C. van Da len, 2. J. Hage JHzn, 3. H. Rijstenbil Jzn. en reserve C. Rijstenbil DKzn. District V (Poortvliet) 1. C. van Westen, 2. J. J. Hage Lzn. 3. J. A. van Nieuwenhuyzen. District VI (Oud Vossemeer) 1 H. van Gorsel, 2. P. W. C. van Westen, 3. J. Boonman, reserve A. M. van Engelen. District VII (Tholen) 1. A. J. A. Wage maker, 2. C. B. Kodde, 3. J. E. van Gor sel, res. K. Geluk. Hoofdingelanden Deze worden benoemd door Gedeputeer de Staten. Er zullen er voor het water schap Tholen 35 worden benoemd, name lijk 5 voor elk district, t.w. 4 voor de on gebouwde en 1 voor de bebouwde. Hier toe waren tweetallen nodig met eventueel een reserve wanneer een persoon ook voor kwam op de aanbeveling voor gezworene. Of angst bij voorbaat bij iedere hap eten? Rennies nemen - en altijd zorgen dat ge ze bij de hand hebt. Een of twee Ren nies - gewoon laten smelten op de tong - neutraliseren al het overtollig maagzuur dat Uw pijnen veroorzaakt. En zo wordt Uw zuurbrand geblust in een paar tellen. Heerlijk middel die Rennies - en ze smaken nog lekker ook. De aanbevelingen luiden: District I ongebouwd a. 1. L. B. M. Suurland; 2. A. C. Gaakeer. res. 2. J. K. Droogendijk. b. 1. J C. de Rooij, 2. M. J. de Wilde c. 1. C. W. Groenewege; 2. L. L. M. Geluk d. 1. C. P. Elenbaas; 2. J. van Putte, res. M. J. de Wilde gebouwd: 1. C. M. A. Steendijk, 2. M. C. v. d. Slikke District II ongebouwd a. 1. A. Kodde; 2. L. Breure, res. H. Brooijmans. b. 1. J. C. Kooijman; 2. M. J. Buijs c. 1. A. A. Geluk; 2. J. van Putte, res. P. Fase d. 1. C. Nelisse; 2. J. L. J. van Popering. gebouwd 1. N. M. Hage; 2. J. A. Akkermans res. H. Elenbaas. District III ongebouwd a. 1. G. D. Kloet; 2. L. J. Ver maas, res. G. J. Hoek. b. l.M. J. Mol JLzn.; 2. A. L. Hage CGzn. c. 1. N. T. J. Polderman; 2. A. P. Geluk AWzn. d. 1. Baron van Tuyl van Serooskerkc; 2. burgemeester D. Bouwense. gebouwd 1. A. Gaakeer Abrzn.; 2. A. M. Kloet. District IV ongebouwd a. 1. J. Hage JHzn.; 2. Joh. Ha ge Iz.; res. Jac. Rijstenbil Jzn. b. 1. Jac. Bevelander; 2. J. C. Hage Jzn. c. 1. H. Rijstenbil Jzn.; 2. W. Bijl Azn., res. P. A. Kievit Azn. d. 1. G. de Wilde; 2. C. Rijstenbil DKzn. res. C. Geuze Gzn. gebouwd 1. D. Kleppe; 2. J. van Houdt. District V ongebouwd a. 1. J. J. Hage Lzn; 2. J. Vroeg- op Jz.; res. J. J. Dronkers. b. 1. J. A. van Nieuwenhuijzen; 2. P. Bur gers, res. J. v. d. Slikke Jzn. c. 1. P. A. v. d. Slikke; 2. Jac. de Rijke. d. 1. H. M. Potter; 2. M. Buijs Bzn. gebouwd 1. Ir. M. A. Geuze; 2. W. A. de Wilde. District VI ongebouwd a. 1. J. Boonman; 2. Adr. Ageluk Azn.; res. A. C. P. Timmermans b. 1. P. W. C. van Westen; 2. M. J. Bevelander; res. M. de Jonge c. 1. A. A. Brooijmans; 2. M. Punt. d. 1. A. M. van Engelen; 2. M. J. Buijs, res. S. J. Polderman. District VII ongebouwd a. 1. C. B. Kodde; 2. L. J. Stoutjesdijk, res. M. H. van Oorschot. b. 1. J. E. van Gorsel; 2. C. W. van Da len, res. J. L. Boot. c. 1. Johs. van Dalen; 2. K. Geluk. d. 1. M. Verduit; 2. P. J. Goorden. gebouwd 1. E. D. van de Velde; 2. Iz. Hage. Nadat deze verkiezingen waren beëin digd, dankte de commissaris der koningin allen voor hun medewerking tot dit vlotte verloop en wees er op, dat het voor de thoolse polders en waterschappen wel een bijzondere dag genoemd moet worden. Uit de streek zelf is een bijzondere bijdrage geleverd tot het vlotte verloop van de komende concentratie, waarbij de dank van jhr. mr. A. F. C. de Casembroot vooral uitging tot gedeputeerde Philipse en de ambtenaren, die heel wat werk verzet had den om dit alles vlot te doen verlopen. Hij hoopte, dat wanneer het waterschap straks zijn werk begint, het goed zal func tioneren en dat allen die voorheen tot de polders of waterschapsbesturen behoorden er niet onverschillig tegenover zullen staan, evenmin als de benoemde gezworenen en hoofdingelanden. Voor hen die in het nieuwe Waterschap geen functie zullen hebben is het eveneens een bijzondere dag. Jhr. de Ca sembroot wenste hen namens het provinciaal bestuur van harte te danken voor al datgene wat ze in langer of korter periode hebben gedaan. En dat is niet zo weinig. Wanneer we alleen maar aan de ramp denken, aldus de commissaris, van hoeveel belang bleek toen niet de daadwerkelijke medewerking der ingelanden, van hoeveel nu het mee leven. Daarvoor en voor al het andere ge dane werk was de commissaris ieder van hen zeer erkentelijk. Namens de aanwezige vertrouwensman nen voerde de heer E. C. W. Geuze van Poortvliet het woord en verklaarde, dat men als polder- en waterschapsbestuurders aan vankelijk zeer sceptisch tegenover de concentratie heeft gestaan. Maar door het er dieper in doordringen, door het meemaken van de voorbereidingen is men langzamer hand wel tot het inzicht gekomen, dat het in deze tijd noodzakelijk is. Hij dankte al len die op enigerlei manier voorlichting hadden gegeven en hoopte dat het het nieuwe geconcentreerde waterschap Tholen wel zou mogen gaan. De commissaris der koningin, de vorige spreker dankend, adviseerde op normale wijze de begrotingen 1959 in te dienen en verder op dè normale wijze door te werken tot de concentratie een feit zal zijn, waarna hij deze belangrijke en bijzondere „polder vergadering" met een hamer tik sloot. Straks zijn de 23 polders en waterschappen met een totaal gebied van ongeveer 11.000 ha. verenigd in één thools waterschap. Indeling in districten Waterschap Tholen Het waterschap is verdeeld in de hieronder nader omschreven zeven districten t.w.: a. het eerste district omvat de polders Stavenisse, Margaretha, Oud-Kempens- hofstede, Moggershil, Nieuw-Kempens- hofstede, Nieuw Maartensdijk, Oude- Zuidmoer, Nieuwe Zuidmoer en Nieuwe- annex-Stavenisse, zonder de scheidings- dijken met het tweede en derde district. b. het tweede district omvat de polders Anna-Vosdijk, Breedenvliet, Suzanna, Oudeland (voormalig waterschap St. Annaland), Ravensoord, Joanna-Maria, Maria en Sluis met de omringende binnendijken. c. het derde district omvat de polders Lliterst-Nieuwland, Noord, Middelland, Oudeland (voormalig waterschap St.- Maartensdijk), Molen, Slabbecoorne en De-Houwer, met inbegrip van de schei- dingsdijken met het eerste en het vijfde district en zonder de scheidingsdijken met het tweede en het vierde district. d. het vierde district omvat de polders Scherpenisse, Geertrui, Muije en het nog niet bedijkte gedeelte van de Pluim- pot met inbegrip van de scheidingsdijken met het derde en het vijfde district e. het vijfde district omvat de polders Poortvliet-en-Malland, Klcias-van-Steen- land, Nieuw-Strijen, Zoute, Pluimpot (deels voormalig waterschap Poortvliet, deels voormalig waterschap St Annaland deels voormalig waterschap St. Maar tensdijk), Baarsdijk, Smaalzij en Groot-en -Klein-Landeke, met inbegrip van de scheidingsdijken met het zesde en het zevende district en zonder de scheidings dijken met het tweede, het derde en het vierde district. f. het zesde district omvat de polders Hollare, Van-Haaften, Nieuwe, Oost, West, Priestermeet, Bartelmect, Broek, Rooland, Hikke, Vogelsang, Kerke, Leguit en Oud-Kijkuit, met inbegrip van de scheidingsdijken met het ze vende district en zonder de scheidings dijken met het tweede en het vijfde district. g. het zevende district omvat de polders Oud-Vossemeer, Slabbccoorn, Puit, Peu- ke, Nieuwland, Dalen, Vijftien-honderd- Gemeten, OudStrijen, Schakerloo, Vrouw Belya, Deurloo en Razernij en de niet tot enige polder of waterschap behorende gronden, gelegen in de gemeente Tholen, een en ander zonder de omringende bin nendijken. In tegenwoordigheid van ongeveer 400 genodigden en leden, allen bijeen in de grote sorteerafdeling van het enorme nieuwe veilingsgebouw te St. Annaland, was het de voorzitter van het Centraal Bureau voor Tuinbouwveilingen in Nederland, de heer M. Prins, welke met het werking stellen van een sirene maandag 17 november 1958 het gebouw officieel in gebruik stelde, na vooraf te hebben vastgesteld, dat de Sint-Annalandse vereniging, hiermee gereed is voor de toekomst. Omzetstijging maakte 86 PAUL BRICKHILL De levensgeschiedenis van Douglas Bader, de Engelse piloot zonder benen. Van meet af aan had Bader het prettige gevoel gehad dat hij tegen Woodhall vrij-uit kon spreken. Zij hadden veel gemeen, ofschoon Woodhall ouder was. Hij was een veteraan uit de Eerste Wereldoorlog, een gezette, grijze man met een gerimpeld, verweerd gezicht. Al droeg hij een monocle, daarom was hij volstrekt niet iemand die tegen zijn minderen uit de hoogte deed; hij stond bekend als een „type", een officier die op het juiste ogenblik de voorschriften aan zijn laars kon lap pen. Die middag had zijn stem helder als een klok door de radio geklonken, rustig en onverstoorbaar. Bader leidde het squadron terug naar Coltishall, en terwijl ze op 200 voet hoogte vlogen, draaide hij in zijn cocpit rond en maakte opgewonden gebaren tegen- zijn vliegers. Die avond landde Leigh-Mallory, overlopend van gelukwensen en Bader benutte de gelegenheid hem een nieuw idee voor te leggen: „Generaal, we zouden nog veel meer succes hebben gehad, als we met méér waren geweest. Andere squadrons werden op de grond gehouden. Hadden we nu niet alle tezamen kunnen opstijgen?" uitbreiding noodzakelijk Van het 85 meter lange en 22 meter brede gebouw was nog maar een gedeelte nodig om de cirka 400 aanwezigen nog ge makkelijk te bergen, al waren de personen achter in die ruimte dan ook nauwelijks meer te zien en al zat men daar niet zo bij zonder goed omdat de geluidsinstallatie niet tot de achterzijde was doorgelegd en de sprekers daar ook nauwelijks te volgen waren. Voor kantoor en mijnzaal was een schat van bloemstukken opgesteld, allemaal attenties van zusterverenigingen, andere coöperaties, kopers, e.a. De voorzitter der veilingvereniging „Sint- Annaland Omgeving" wees in zijn ope ningswoord op de belangrijke dag voor de vereniging en verwelkomde inzonderheid de heer M. Prins, burgemeester en wet houders van Sint-Annaland, de ere-voorzit- ter J. F. Brooijmans, het erelid N. Overbee- ke, de afgevaardigden van de zustervereni gingen, andere plaatselijke en gewestelijke landbouworganisaties, de rijkstuinbouwcon- sulent ir. J. J. Hennik, de heer A. J. Groe newege, vertegenwoordigende de Z.L.M., ir. A. Quak en H. de Koning van het bureau Herverkaveling, de mannen van de RLVD, het hoofd van de lagere landbouwschool, vertegenwoordigers van de plaatselijke boe renleenbank, van de Ned. Heide Mij., van de aan- en verkoopver. „Eiland Tholen" en de pl. landbouwver. „Landbouwbelang" Verder notaris E. D. v. d. Velde uit Tho len, de handelaren, het bestuur en leden van de groep Scherpenisse en vele andere ge nodigden. Toen we 3 jaar geleden het 25 jarig bestaan der vereniging hebben herdacht, Tijdens de opening van het nieuwe vcilingsgebouw te St.-Annaland door de voorzitter van het Centraal Bureau voor Tuinbouwveilingen de heer M. Prins werd een prachtige oorkonde overhandigd door de voorzitter van de veilingvereniging St.-Annaland en Om geving, de heer C. J. J. Kooijman. aldus dhr. Kooijman werd in het historisch overzicht aangehaald, hoe de omzet van 80.000.tot ruim 1 miljoen was geste gen. Die stijging heeft zich voortgezet tot 1.7 miljoen in 1957. Al geruime tijd werd in het oude gebouw en de bijgebouwen moei lijk gewerkt, maar de plannen voor een nieuwe veiling werden aanvankelijk uitge steld, toen bekend werd dat de oude haven zou worden gedicht en een nieuwe aange legd. Het bleek echter dat de oppervlakte aan de nieuwe haven voor ons te klein zou zijn en dat de bouw op het industrieterrein nog te veel tijd zou vragen. Ternauwernood een jaar geleden is het oog op het huidige terrein gevallen en nadat aanbesteding per 31 december van het vorig jaar was ge volgd is de bouw 8 maanden nadat werd begonnen voltooid. De heer Kooijman gaf hierna het woord aan de heer M. Prins en verzocht hem tegelijk de veiling officieel in gebruik te doen stellen. T oekomstverwachting De heer Prins verklaarde de uitnodiging tot opening op bijzondere prijs te stellen, gezien het feit dat reeds jaren een prettige samenwerking met de Sint Annalandse vei ling bestaat. Sint Annaland heeft zich nu in de rij geschaard van de vele veilingver enigingen die na de oorlog zijn overgegaan tot nieuwbouw. Het was nodig en is nu een gelukwens waard. Nu zo'n groot bedrag voor deze bouw is geinvesteerd zal men zich als lid der vereniging ongetwijfeld afvragen of deze gelden verantwoord zijn en wat er van de toekomst kan worden verwacht. Spreker weer er op, dat men aan het begin staat van zoveel nieuwe dingen, zoals Euromarkt en vrijhandelszone, dat deze wel eens be slissend kunnen zijn voor de komende genc- „Maar hoe dacht je ze dan te laten opereren?" Vroeg Leigh-Mallory geïnteresseerd. ,,'t Zou niet moeilijk zijn om laten we zeggen drie squadrons te leiden," antwoordde Bader. „Ik heb 't nog niet uitgewerkt, maar het enige doel van het formatie- vliegen is immer zoveel mogelijk vliegtuigen op één plaats bijeen brengen .Als ik vanmiddag b.v. dri esqua- drons zou hebben gehad, was het niets moeilijker ge weest ze met de vijand in contact te brengen. We zouden dan driemaal zo sterk zijn geweest. Dat is immers alles wat we nodig hebben, generaal. Wanneer het gevecht eenmaal is begonnen, kan de commandant er toch niets meer aan doen." „Naar mijn mening," vervolgde hij „is het zaak op de vijand neer te duiken en zijn formaties uit elkaar te jagen, hoe eerder hoe beter. Dan is 't „ieder voor zich" en in zo'n situatie heeft de jager het voordeel van zijn acht machinegeweren tegenover de twee van de bom menwerper." ,,'t Klinkt prachtig," zei Leigh-Mallory. „Ik ben ervan overtuigd dat we minder verliezen zou den lijden," ging Bader verder. „Eén squadron tegen een formatie van honderd of meer is een hele kluif. We boften vandaag omdat we boven de vijand waren en uit de zon kwamen." Leigh-Mallory beloofde dat hij er over zou denken. De volgende dag kreeg 242 Squadron, nog altijd uit gelaten over zijn successen, driemaal de opdracht boven Noord-Londen te patrouilleren, maar telkens leverde dat een teleurstelling op: er was geen spoor van de vijand te vinden. Het scheen dat 242 er alleen maar op uit werd gestuurd wanneer het tijd was voor lunch of tea, om 11 Groep gelegenheid tot uitblazen te geven, wanneer er geen Duitse vliegtuigen in de buurt waren. Dat was 'n teleurstelling, maar Bader was in de wolken, toen Leigh-Mallory 's avonds opbelde en zei: „Morgen wil ik dat idee van jou met die grote formatie 's proberen. We hebben 19 en 310 Squadron op Duxford. Breng jouw jongens daarheen en zie eens wat je met drie squadrons tegelijk kunt doen." Dankbaar voor Leigh-Mallory's resolute manier van handelen oefende Bader drie dagen met de drie squa drons in het opstijgen en formatie-vliegen. Het 19e Squadron vloog met de snellere Spitfires en daarom hield hij hen boven de anderen als dekking. De Hurri canes van 310 volgden die van 242 op gelijke hoogte. In die drie dagen voerde hij met 242 Squadron ook nog verschillende patrouillevluchten rondom Noord-Londen uit, maar weer zagen ze geen spoor van de vijand. Om dol te worden Eenmaal dacht Powell-Sheddon dat hij iets zag. Ze hoorden zijn stem door de radio: „D-d-duizenden! Links." Even was het stil terwijl alle ogen die kant uitkeken; toen zei een kille, verwijtende stem: „Dat zijn bescher mingsballonnen, jij sufferd!" Verder naar het Zuiden beukte de Luftwaffe nog steeds op Zuid-Engeland en 11 Groep scheen de strijd geheel voor zich te reserveren. Dat was geen stijl! zei Bader herhaaldelijk. Op verzoek van het hoofdkwartier van de Groep schreef hij een verhandeling over het uiteen slaan van een vijandelijke formatie. „Zij kunnen uiteen worden gedreven wanneer de voorste sectie jagers midden tus sen hen in duikt, zo dicht er op als maar enigszins mogelijk is... Wel bestaat er kans op botsingen, maar het is een feit dat juist de kans op botsing de Duitse piloten er toe brengt heftige, ontwijkende manoeuvres te maken, hetgeen natuurlijk het einde betekent van elke hechte formatie. Dit biedt dan niet alleen de jagers een kans, maar belet bovendien de vijand accuraat te bombarderen." Deze opvattingen bleef hij er bij de vliegers van alle drie squadrons inhameren. Hij voegde er aan toe: „En nu nog iets: kijk zo lang het gevecht duurt altijd met één oog in je spiegeltje. Zodra je er een mof in ziet, breek je elke actie af en wel direct!" Op 5 September had hij slechts goed drie minuten nodig om bij een „scramble" al zijn zes en dertig jagers in de lucht te krijgen. Eenmaal in de lucht, was er van enige vorme lijkheid geen sprake meer; dan was het „Hallo,Woodie", en „Hallo Douglas." Leigh-Mallory kwam overvliegen om de squadrons gezamenlijk te zien oefenen en zei: „Goed dan. Bader. De volgende maal dat 11 Groep je oproept, neem je ze alle drie mee." (wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1958 | | pagina 5