WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Plaatselijk Nieuws Voor 109 meisjes een diploma van de Thoolse Landbouwhuishoudschool Vertrek van directeur L»T»S. WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT RAADSVERSLAG STAVENISSE. Weer een geldlening. Nieuwe adviescommissie woonruimftewet 1947. Nieuwe raadsleden toegelaten. Afscheid van de scheidende vroede vaderen. De redactie legt U deze week voort DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN OUD -VOSSEMEER 14e jaargang No. 34 18 juli 1958 n^-r<vw-* *1- j Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.85 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen In de zaal van „Hof van Holland" te Tholen was er dinsdag 15 juli weer zo'n bijeenkomst, als we ieder jaar om deze tijd kunnen meemaken. Een bijeenkomst, die de afsluiting van een schooljaar aan de Lagere Landbouwhuishoudschool Tholen betekent en wat van nog meer belang is: voor een groot aantal der leerlingen het diploma. Het waren er dit jaar zelfs 109, die hetzij de 2 jarige primaire, hetzij de assistentenopleiding, hetzij de 1ste of 2de jaars naaicursus moet goed gevolg hadden doorlopen en het begeerde „dokument" in ontvangst namen, zulks uit handen van de immer krasse, ruim tachtigjarige voorzitster van de com missie van toezicht, mevrouw L. Klompe de Lange. Met haar verheugden zich over dit resultaat de overige commissieleden, de voorzitter van de Stichting ZLM huis houdscholen, burgemeester Ter Haar Romeny van Wol- faartsdijk, mej. A. A. van der Leeden, vertegenwoordigsters van de Bond van Plattelandsvrouwen, de talrijke aanwezige moeders, de leraressen en leraren en natuurlijk niet in het minst de gediplomeerden zelf. Een record aantal,, dat de 75 in 1956 en de 72 in 1957 ver klopte. Hieruit blijkt te meer hoe hard het nieuwe gebouw nodig is, waarop al zo lang wordt gewacht. Van alles wat Burgemeester Ter Haar Romeny hield zijn openingswoord kort, zich bepalend tot een welkom en op het verheugende van de middag wijzend, niet alleen voor de ge- geslaagde leerlingen, maar ook voor alle andere aanwezigen. Vervolgens werd een gevarieerd programma afgewerkt door de leraren en leerlingen, bestaande uit blok- fluitspel, zang en schetsjes, terwijl vooral de voordracht „Het wel en wee van bloem en plant" het met de daarbij gegeven aan schouwelijke voorlichting bijzonder goed deed. Na de pauze hield mevr. Klompe-de Lange vóór de diploma-uitreiking een korte toespraak, er op wijzend, dat het geleerde geen nut zou hebben, wanneer het niet in de praktijk wordt toegepast. De bejaarde voorzitster hoopte, dat men zich door han del en wandel een voorbeeld zou tonen van een met recht geslaagde huishoudschool leerling, wat tegelijk voor dit onderwijs een goede reclame betekende. Met een handdruk reikte ze aan iedere geslaagde het diploma of getuigschrift uit. Burgemeetser Ter Haar Romeny van Wolfaartsdijk onderstreepte de felicitatie en meende dat het aantal gediplomeerden het beste bewijs is van de harde noodzaak voor een nieuwe school, die nog steeds tot de vrome wensen behoort, hoezeer hieraan dan ook wordt gewerkt. Hij wees verder op het vertrek van de leraressen mej. H. A. H. v.d. Hoogen (naaldvakken) en van mej. P. J. J. Bruijn- zeel, terwijl ook de directrice mej. C. Har- tog, wegens benoeming in gelijke functie te Gouda per 1 oktober a.s. de school gaat verlaten. Alle drie medewerksters dankte hij voor de aan de school bewezen diensten. Mej. Hartog feliciteerde vervolgens de gediplomeerden eveneens en deelde mede, dat er dit jaar een bijzondere goede assis tentklas is geweest. Zó goed zelfs dat vol gens de daarvoor aangelegde normen er dit maal 6 met lof zijn geslaagd, die dus allen voor een presentje in aanmerking zouden komen, wat evenwel niet mogelijk was. Uit die 6 is daarom weer de beste gehaald, nl. Willy Kasander uit Bergen op Zoom, terwijl er bij de 2 jarige primaire opleiding 4 met lof zijn geslaagd. Hiervan was de bste Janneke van Dalen uit Scherpenisse. Ook zij kreeg een presentje van de directrice en met alle anderen een applausje uit de zaal. Nadat ook mevrouw Blindenbach-Korte- weg nog het woord had gevoerd namens de Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Tholen, sloot burgemeester Ter Haar Romeny de inzonderheid voor de moeders gezellige bij eenkomst. De geslaagden zijn Diploma Assistenten in de huishouding 1. Margi van Dalen te Sint-Annaland 2. Cobi Deurloo te Bergen op Zoom, 3. Tiny Goedhart (met lof) te Bergen op Zoom, 4. Maatje Hout van Stavenisse, 5. Nellie Kaashoek van Sint-Annaland, 6. Willy Kasander (met lof) te Bergen op Zoom, 7. Corrie Lindhout (met lof) te Sint-Maartensdijk, 8. Greta Noordijke (met lof) te Scherpenisse, 9. Leny Polderman te Sint-Maartensdijk, 10. Rina Potappel te Sta venisse, 11. Adrie Praat te Tholen, 12. Mina Ridderhof te Sint-Annaland, 13. Ria Suur- land (met lof) te Scherpenisse, 14. Ank Verkamman te Tholen, 15. Corrie Vroegop (met lof) te Sint-Annaland, 16. Corrie de Witte te Sint-Annaland. Bij deze cursus waren er geen afgewezen. Diploma 2 jarige primaire opleiding. 1. Rita Blaas, 2. Ida Contant, 3. Catrien Deurloo, 4. Willy van Dijke, 5. C. A. Ge luk (met lof), 6. Catrien Schot, 7. Corrie Schot, 8. Annie Schot, 9. Nelly Schot, 10. Anneke Slager, allen te Tholen, 11. Anneke Rijstenbil, 12. Nelly Vaders van Oud-Vossemeer. 13. Plona Boogert, 14. Leuntje Duijzer, 15. Christien Dijkema, 16. Corrie Goedegebuure, 17. Jozien Polderman, 18. Mina Riddc.hof, 19. Sina Scherpenisse, 20. Trix Westdorp, allen van Sint-Anna land, 21. Krina van Driel, 22. Nella Goede gebuure, 23. Nellie Hage, 24. Jannie Hoek, 25. Betsie Moerland, 26. Ria Oostdijk, 27. Willen inzenders de copie voor volgend nummer sturen aan de administratie te Tho len, Oudelandsestr. 9 i.v.m. afwezigheid van de redactie. Adrie Stoutjesdijk, allen van Stavenisse, 28. Jannie Knuist, 29. Tini Koopman, 30. Corrie de Korte, 31. Leuntje Lindhout (met lof), 32. Adrie Nelisse, 33. Nellie Oudesluijs, 34. Koosje Scherpenisse, 35. Cobie Nelisse, 36. Alie Vermeulen, allen van Sint-Maar tensdijk, 37. Celia Andriesse, 38. Janneke van Dalen (met lof) 39. Mini de Jager, 40. Lineke Hage, 41. Lineke Kievit (met lof), 42. Dirkje Poot, 43. Woutje Potappel, 44. Ineke Tichem, 45. Stien van der Werf, allen uit Scherpenisse, 46. Maartje Berkey uit Halsteren, 47. Adrie Provily uit Bergen op Zoom. Bij deze cursus werden er 6 afgewezen. Ie jaars naaicursus. 1. Nellie Baay, 2. Gerda van Driel, 3. Jans Dijkema, 4. Plonie den Engelsman, 5. Ineke Kestelo, 6. Janny Keur, 7. Adrie Koppenhol, 8. Janny Lindhout, 9. Rina Lindhout, 10. Adrie Oudesluys, 11. Adrie Overbeeke, 12. Bep Snoep, 13. Coba Stoutjesdijk, 14. Maatje Suurland, 15. Tina Voshol, 16. Lenie Moer land, 17. Liza Timmermans, 18. Anna van Oudenaarde, 19. Jans van Iwaarden, 20. Anna Rijnberg, 21. Christina van Dijk, 22. Maria Quist, 23. Inge Guiljam, 24. Nellie den Hollander, 25. Lenie Saarloos, 26. Catha- rina Robbe, 27. Marina Slager. 28. Mien van Egmond, 29. Corrie van Poppering, 30. Janny van der Jagt, 31 Jo Kalle. V er volg naaicursus. 1. Sarie Schot, 2. Pleuntje Saarloos* 3. Jo. Bazen, 4. Leydie Duine, 5. Dicky Pollie, 6. Dirkje Pollie, 7. Adrie Hage, 8. Truus Braai, 9. Maartje Moelker, 10. Hannie van Dijk, 11. Jo Koopman, 12. Sina Ridderhof, 13. Dien Scherpenisse, 14. Tina Suurland, 15. Corrie Gunst. Zoals reeds eerder in een plaatselijk be richt aangekondigd gaat de directeur van de Lagere Technische School te Sint-Maar tensdijk per 1 september a.s. ons eiland alweer verlaten door een benoeming in ge lijke functie aan de LTS te Leerdam. Het is slechts een periode van 2 jaar geweest, dat dhr. Kant op ons eiland werkzaam was, maar in die korte periode kwam veel tot stand. Hij was het die o.m. voor de gehele inrichting van de school zorgde, dat aan kocht en plaatste. Degenen onder de lezers, die het gebouw en de inrichting met eigen ogen hebben aan schouwd, weten hoe het er allemaal uitziet. Nog maar sinds kort had dhr. Kant het genoegen een inwoner van het eiland te zijn, nadat hij \]/2 jaar van Middelburg naar St. Maartensdijk had gereisd, toen zijn woning in laatstgenoemde gemeente nog niet klaar was. Tot januari 1958 bekleedde hij verschillende functies in Middelburg, o.a. was hij hoofdinstructeur brandweer van de B.B voor Walcheren en tevens werkzaam als Technisch brandmeester bij de Middel burgse brandweer, evenals transportleider bij het Roode Kruis. Jammer dat hij op het eiland geen emplooi kon vinden in deze richting. Naast zijn veelzijdige ontwikkeling was dhr. Kant in het bezit van 5 nijverheidsakten en studeert nu nog voor zijn middelbaar paedagogiek aan de nutsacademie te Rotter dam. Sinds februari 1958 was hij werkzaam als voorzitter van de bond van chr. direkteuren en leraren in Zeeland. Zijn vertrek uit Sint- Maartensdijk betekent ook een afscheid van de chr. middelbare landbouwschool te Mid delburg, waaraan hij ook geruime tijd leraar is geweest. Zijn leerlingen zijn er wel het minst over te spreken, dat hij Leerdam voor Sint-Maar tensdijk gaat verwisselen. We menen dat de Technische school in dhr. Kant een goede direkteur verliest, die we overigens het beste toewensen. Gelukkig schijnt het in deze sector met de gegadigden niet zo krap te zitten als bij het gewoon onderwijs, zodat het gemeente bestuur van Sint-Maartensdijk met overleg en wijs beleid degene kan benoemen of voordragen, die haar het meest geschikt lijkt, wat betekent dat ook de nieuwe direc teur grote technische bekwaamheden zal moeten bezitten en daarvan het bewijs via behaalde akten kan leveren. Wellicht is dit bij een zo groot aantal sollicitanten niet zo heel moeilijk. In een korte raadsvergadering te Stave nisse op woensdagavond 16 juli jl. met alle leden tegenwoordig werden een 6 tal stuk ken voor kennisgeving aangenomen, waar onder een schrijven van de commisie van overleg voor het Landschapsherstel, hou dende toekenning van een subsidie ad 280 voor de beplanting van de nieuwe begraaf plaats. De gemeenterekening over het dienstjaar 1956 is opgemaakt en wordt ter onderzoek aangeboden. Een door de Bank voor Ned. gemeenten aangeboden geldlening van 9000,tegen 4% wordt aanvaard. Afgewezen worden de verzoeken om sub sidie door het Hum. thuisfront en de stich ting tot steun van prot. geestelijke verzor ging v. h. ned. leger. Er is geen voldoende geld om hierin te gaan bijdragen. De verhoogde kindertoelage, de duurtetoe- slag over het 2e halfjaar 1958 en de interim- regeling ziektekosten worden ook voor het gemeentepersoneel van toepassing verklaard. Geen adhaesie wordt betuigd aan het verzoek van 's Heerenhoek om tegen de ver hoogde veertarieven te protesteren. In de commissie ingevolge de woonruimte- wet 1957 worden benoemd de heren A. Keur, A. J. J. Tazelaar, G. M. Steendijk, C. Priem en P. C. J. Steendijk. De geloofs brieven van de nieuw gekozen raadsleden, t.w. J. Hage Izn, N. M. Klippel, C. J. Moerland, J. A. Nortier, J. L. Potappel, A. J. Priem en C. Priem Jzn worden onderzocht en daarna tot toelating geadviseerd, waar mee de raad zich kan verenigen. AFSCHEID Waar het zeer waarschijnlijk de laatste raadsvergadering is in de oude samenstelling richtte de voorzitter zich tot de scheidende raadsleden. Hij herinnerde er aan, hoe 28 mei jl. de bevolking ter plaatse een uitspraak heeft gedaan, wat tot gevolg heeft, dat 3 van de 7 raadsleden niet zullen terugkeren, zij het dat 2 daarvan de wens daartoe reeds tevoren te kennen gegeven hadden en zich dus niet herkiesbaar hebben gesteld. Over die uitspraak der bevolking wenste spreker niet te oordelen. Men heeft het zo verlangd. Hij dankte de scheidende raadsleden voor het vele en belangrijke, dat ze voor Sta venisse deden, niet geheel zonder gebreken, zoals ieder die heeft en welke daarom ver geven moeten worden, maar dan toch in het belang van Stavenisse gewerkt. Voor de nieuwe raad staan nog belangrijke besluiten te nemen. Spreker denkt o.m. aan demping van de haven. Hij hoopte dat de goede ver standhouding van blijvende aard zal zijn en dat God de gemeente zal mogen zegenen. Ook dankt de voorzitter beide wethouders voor hun grote medewerking. De gediplomeerden van de Huishoudschool Een nieuwe reeks van geslaagden en bevorderden Toegelaten nieuwe raadsleden in Stavenisse Vele bejaarden maakten een uitstapje Vertrek direkteur Technische School Medio augustus opening kerkelijk verenigings lokaal te Sint-Annaland Reizen is het hart verwijden. De heer Tazelaar dankt de voorzitter voor de gesproken woorden, evenals de heer Pot appel. Wethouder Moerland dankt voor de samenwerking in de afgelopen periode, ook voor de medewerking van burgemeester Verburg. Of hij wethouder zal blijven moet nog uitkomen, anders hoopt hij als raadslid de belangen van Stavenisse de komende periode opnieuw te mogen behartigen. Waar niemand iets had voor de rondvraag volgde hierna sluiting. Dr P. J. Duinker te Tholen, tel. 40 Dr H. Menger te St. Filipsland, tel. 20. HOOGWATER in de week van 20 t.e.m. 26 juli zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag vm. 6.10 6.53 7.40 8.30 9.30 10.42 11.58 nm. 18.25 uur 19.09 19.58 20.50 19.54 23.10 Eerste Kwartier woensdag 15.19 uur. 23 juli te UITVOERING „OLYMPIA" Naar we vernemen is de Gymnastiekver eniging „Olympia" voornemens bij goed weer, op vrijdag 25 juli een uitvoering te ge ven. Deze keer eens niet op de Markt maar in het bosje bij de Molen wat zeker ook wel belangstelling zal hebben. Aan de uit voering zal de harmonie „Concordia" ook z'n medewerking verlenen. REIS OUDEN VAN DAGEN Het was Dinsdagmorgen weer een drukte van belang op de markt, voor de jaarlijkse reis met de Thoolse bejaarden. Men ging dit jaar nu eens niet met auto's maar er stonden om 8 uur reeds 2 bussen gereed om de oudjes een plaatsje te geven. Het was half negen toen men van de markt vertrok om direct koers te zetten naar Hoek van Holland waar men om 1 uur arriveerde. Na de koffie en nog wat op de pier gewandeld te hebben, werd de reis voortgezet door het Westland, met z'n duizenden kassen naar Delft. Omstreeks 1 uur was men in Delft voor het middagmaal, waar allen dan ook van gesmuld hebben. 's Middags stonden een bezoek aan de Nieuwe kerk en het Prinsenhof op het pro gramma. Het was 5 uur toen de stad Delft weer verlaten werd om via Rotterdam en Moerdijk naar het Liesbos te rijden waar te midden van de bossen de avondboterham werd gebruikt. Om 8 uur stond „Concordia" weer al aan de brug om de oudjes op te wachten. Ook 's avonds was de belangstel ling weer groot. De organisatoren kunnen weer op een goed geslaagde dag terug zien, want allen hebben genoten van de mooie reis. IN KAMPEMENT De Thoolse Jongensclub van het Chr. Jongeren Verbond zal met 50 jongens deel nemen aan het C.J.M.V.-Jongenskamp bij Amersfoort. Het kamp wordt gehouden van zaterdag 26 juli tot zaterdag 2 augustus. De reis heen en terug geschiedt per bus. De jongens verblijven in tenten, zij vormen tesamen het eerste Zeeuwse kamp van dit seizoen. In het voorlopige programma zijn vele leuke spelen opgenomen, bosspelen, douanespel, vossenjacht, wandelrally, voet bal en volleybalwedstrijden, etc. Het is reeds de negende keer dat de Thoolse Jon gensclub in Leusden gaat kamperen met een steeds stijgend aantal deelnemers. ORGELBESPELING De orgelbespeling in de fraaie Herv. kerk door Feike Asma ligt bij de toen aanwezige liefhebbers nog vers in het geheugen. Het was een prachtige avond. In het kader van de orgelconcerten onder auspiciën van de stichting Orgelcentrum is voor onze om geving opnieuw een orgelbespeling georga niseerd en wel op maandag 21 juli a.s., weer op het fraaie orgel der Herv. kerk. Ditmaal komt de even bekende organist Dirk Jans zoon Zwart voor de tweede maal naar Tholen om een mooi programma uit te voeren, nl. composities van zijn vader Jan Zwart, van Buxtehude, Pescetti, J. S. Bach, Handel en Widor. Ongewijfeld zullen opnieuw vele liefhebbers yan mooi orgel spel, ook uit andere eilandgemeenten a.s. maandag in de Thoolse kerk komen lui steren. DAMMEN Uitslag van de onderlinge competitie ge houden op dinsdag 8 juli 1958. L. van Dijke P. Jeroense 2-0 P. Steyns Iz. Deurloo 0-2 C. Gebraad M. Schot 2-0 Einduitslag van de competitie Senioren J. de Rijke 30 punten C. de Korte D. de Vos M. Schot J. Priem C. Gebraad 27 punten 20 punten 19 punten 18 punten 16 punten Zo dat J. de Rijke thans in het bezit is gekomen van de wisselbeker. Llitslag van de onderlinge compettiie ge houden op dinsdag 15 juli 1958. P. Jeroense L. van Dijke 0-2 B. Leunis L. Moeliker 1 - 1 Einduitslag van de Junioren Groep B. B. Leunis L. Moeliker L. van Dijke C. Potter Iz. Deurloo 36 punten 35 punten 33 punten 27 punten 26 punten C. v. Iwaarden 26 punten P. Jeroense 22 punten P. Steyns 19 punten Met september a.s. begint weer de nieuwe competitie. BURGERLIJKE STAND Overleden 25 juni 1958 Nicolaas Anthonie Moeliker, oud 58 jaar, echtgenoot van Anthonia Guil jam. Ondertrouw 30 juni 1958 Johannis Quist, oud 42 jaar, landbouwer, wonende te Tholen en Jaco- mina Tramper, oud 38 jaar, hulp in de huishouding, wonende te Tholen. BURGERLIJKE STAND over de maand juni 1958 Geboren 14 juni: Leendert Cornelis Aarnoudse, zn. van Theunis Aarnoudse en Codelia van der Klooster. 14 juniAbraham Cornelis Potappel, zn. van Willem Jacob Potaapel en Marie Klip- pel. 16 jurii Leintje Vogel; dt. van Pieter Bar tel Vogel en Neeltje Catharina van Keulen. 10 juni te Bergen op Zoom Maria Cornelia Ampt, dt. van Jan Cornelis Ampt en Cor nelia van Oeveren. Overleden 19 juni: Marius Boot, 47 jr. echtgenoot van Maria Holleman. Gehuwd: 3 juni: Rumoldus Cornelis Hermus 36 jr. wonende te Hoeven en Cornelia Eliza Maria Goorden, 29 jr. wonende te Oud- Vossemeer. 10 juni Johannes Leonardus Luijsterburg, 24 jr. wonende te Nieuw-Vossemeer en Adriana Anthonia Hommel, 21 jr. wonende te Oud-Vossemeer. 26 juni: Jacob Eliza Slager, 26 jr. wonen de te Portugaal en Neeltje Geertruida den Engelsman, 26 jr. wonende te Oud-Vosse meer. Ondertrouwd: Geen. Ingekomen: Cornelia Baaij, echtenote van L. J. Nelis, met 2 kinderen van Gouderak. Vertrokken: Merardus E. Hoeijenbos met echtgen. en 6 kinderen naar Breskens. Cornelia E. M. Goorden, echtgen. van R. M. Hermus, naar Hoeven. Jacob M. Minheere, weduwnaar naar Tholen. Izabella H. Lindhout, ongehuwd naar Utrecht. REIZEN EN TREKKEN Verschillende verenigingen zijn ook de laatste dagen weer op reis geweest. De oudere meisjesvereniging maakte met die van St. Annaland een tocht naar Dinant. Het St. Annalandse clement was rijk vertegen woordigd met 22 meisjes onder leiding van mevr. Westland en zuster Krijger. Van Oud- Vossemeer was er buiten mevrouw Breure maar de helft van dat aantal. Om 6 uur 's morgens werd gestart. Nadat in Leuven was ontbeten was men om half 12 in Dinant. Het gunstige weer maakte 's middags een gezellige picknick-partij op een hoge heuvel top mogelijk. Te voet of per kabelbaan be zocht men de bekende citadel. Op de terug weg verbleef het gezelschap nog een uurtje in Namen. De reis voerde voorts langs Waterloo, waar het panorama werd be zichtigd en het gedenkteken beklommen. Brussel bood bij avond een fantastische aanblik. De meisjesver. trof het weer goed met alleen in de morgen- en avonduren wat regen. De jongelui van klas 5 t/m 7 van de openbare school hebben vorige week vrijdag een reis naar de Expo gemaakt. Om 7 uur werd vertrokken, waarna men om half elf op de plaats van bestemming was. Bijzonder aantrekkelijk was voor de jeugd de af deling Vervoerswezen. Via een projectie- apparaat maakten de kinderen o.a. een reis mee langs de Rijn. Verder bezocht men de paviljoens van Nederland en Tunesia. De jongens bekenken „Rusland", de meisjes „Engeland", 's Middags werd een rijtoer door Bussel gemaakt waarbij de Grote Markt en het bekende Manneke niet wer den vergeten. Op de terugweg bood Rozenoord nog een extra attractie. Onge veer 9 uur was het gezelschap weer thuis. Zowel de kleuters van de alg. chr. als van de R.K. kleuterschool maakten dinsdag een reisje naar de speeltuin „Vrouwenhof" te Roosendaal. Zo werd het bij het vertrek der autobussen een hele drukte van zwaa iende peuters en wuivende ouders. Voor de leidsters werd het een drukke dag. Mej. Rijstenbil werd terzijde gestaan door enkele bestuursleden of hun echtgenoten en ook de leidster van de R.K. school kreeg hulp van enige meisjes. De gehele dag viel er veel te beredderen. Elke kleuter wilde minstens één keer een ritje maken in het karretje, dat door zo'n lief paardje werd getrokken, 's Middags werden dorstige kelen met ranja gelaafd. Intussen maakte in Oud-Vossemeer de omroeper alom bekend, dat de kleuters zich in blakende welstand bevonden, maar in verband met een interne regeling van de autobusdienst een half uur vroeger zouden arriveren dan was afgesproken. Na nog een flesje chocomel te hebben verwerkt werden de kleuters weer ingeladen en ging het langs de kortste weg naar huis. De ouders waren ook nu weer present om hun kroost na die heerlijke dag in ontvangst te nemen. In een confortabele autobus maakten 43 leden van de reisvereniging. „De Vriend schap" vorige week woensdag en donderdag een reis naar Duitsland. Via Putte kwam men in België, waar in St. Truden de maal tijd werd gebruikt Duitsland kwam men binnen via Luik door het prachtige dal van de Vesdre ardennen en vervolgens ging het naar de alom beroemde duitse stadjes Mon- schau en Euskirchen, waar mooie wande lingen werden gemaakt. Het was 6 uur toen het eerste eindpunt werd bereikt: Mon- schau. In het hotel stond de warme maaltijd reeds te wachten. Men maakte er een ge zellige avond van. De volgende morgen startte de autobus om 9 uur met bestemming Koblenz, een der mooiste plaatsen langs de Rijn. Daar komen Moezel en Rijn samen. Het vergezicht vanaf de Drachenfelts rots met een tandradbaan uit Köningswinter te bereiken was enkele uren later een nieuwe attractie. Daar is de loop van de Rijn over kilometers te volgen. Via Keulen en Roer mond leidde de terugreis naar Eindhoven. Het weer was vooral de eerste dag prima, maar sloeg op het eind van de tweede dag om tot een zware onweersbui. De bus was echter waterdicht en nadat in Eindhoven het avondeten was gebruikt, strekte men in Breda voor het laatst de benen, waarna men om 12.15 uur in Oud-Vossemeer terug keerde na een prachtige 2 daagse tocht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1958 | | pagina 1