WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLOND I Keuringsveearts Steendijk nam afscheid Ongeval met dodelijke afloop te Tholen. Afscheid Opper de Witte MT IEDER WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT RAADSVERSLAG THOLEN. Bouw van 16 woningwetwoningen kan be ginnen - Honderd gulden voor ZLM-tentoon- stelling - Bijdrage aan openluchtspelcomité geen f 500,- maar 250.- - Benoeming onder wijzend personeel. Hoofd van de vleeskeuringsdienst eiland Tholen Dc redactie legt U deze week voor: Tholen kan z'n 16 woningwetwoningen gaan bouwen Discussie rond het openluchtspel Afscheid van keuringsveearts Steendijk Opper de Witte met pensioen Onttrek u niet aan het bevolkingsonderzoek Dodelijk ongeval te Tholen Good Luck 2 degradeert naar 2e klasse A Geneer u voor uzelf, als begin van alle voortreffelijkheid. 19-jarige landbouwerszoon was het slachtoffer* tc Oud-Vossemeer 14e jaargang No. 28 6 juni 1958 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.85 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen In de vrijdag 30 mei door alle leden bij gewoonde openbare raadsvergadering feli citeerde de voorzitter, nir A. J. van der Hoeven de woensdag jl. herkozen raads leden. Er was een groot aantal ingekomen stukken, merendeels goedgekeurde raadsbe sluiten, die voor kennisgeving werden aan genomen. Voor kennisgeving werd ook aangenomen een verzoek van het gemeentebestuur van Finsterwolde om adhaesie te betuigen aan de suggestie van zeven natuurkundigen, ge richt aan de minister van defensie, om de kernexplosies te staken in verband met de grote gevaren, die zulks meebrengt. B. en w. van Tholen zijn echter van mening dat dit niet op de weg van de gemeente ligt. Op voorstel van het dagelijks bestuur wordt zonder hoofdelijke stemming besloten om aan het verzoek van de ZLM tot het geven van een subsidie voor de ZLM ten toonstelling te voldoen, tot een bedrag van 100.—. De voorzitter kon verder de verheugende mededeling doen, dat nu ook de financiële regeling voor de bouw van de 16 woning wetwoningen in orde is en daarom ministe riële goedkeuring is verkregen. Over enkele dagen kan met de bouw worden begonnen. Besloten wordt om een geldlening aan te gaan van 32.000 met de n.v. Bank voor Ned. Gemeenten. BENOEMINGEN Zowel aan de LILO- als aan de openbare school is een vakature ontstaan of is dat binnenkort het geval. Voor de vakature ULO-school is er maar één kandidate, nl. mevrouw A. J. Maurer-Molt te Amsterdam. De heer Bal vraagt of men er zeker van kan zijn. dat genoemde solicitante na benoe ming ook zal komen, omdat het al eerder plaats vond, dat een benoemde zich terug trok. De voorzitter antwoordt dat men ditmaal gerust kan zijn. De heer Bal vraagt verder nog enkele inlichtingen omtrent de solicitante. De voorzitter antwoordt dat mevr. Maurer- Molt directrice is geweest van een oplei dingsschool voor kleuteronderwijs te Leiden en bevoegdheid heeft te doceren in alle talen. Hierna wordt genoemde solicitante met algemene stemmen tot lerares aan de ULOschool benoemd, zulks nadat de wets wijziging voor het LILO-onderwijs van kracht wordt. In de vakature onderwijzer aan de o.l. school wordt uit twee tijdelijke krachten de heer J. J. Wisse benoemd. ONTRUIMINGSTERMIJN ONBEWOONBAARVERKLAARDE WONING VERLENGD B. en w. stellen hierna voor om de ont ruimingstermijn van de onbewoonbaarver- klaarde woning Hoogstraat 11 te verlengen, daar de bewoner er nog niet in is geslaagd te verbouwen of te bouwen. De heer Berrevoets zegt niet zozeer tegen het voorstel van b. en w. te zijn, maar waarom heeft betrokkene een bestaande kans niet aangegrepen. Zover hem bekend heeft hij namelijk al een woning gehad, die hij tijdelijk kon betrekken. B. en w. doen nu of dit niet het geval is. De voorzitter antwoordt, dat het wel juist is, wat dhr. Berrevoets zegt, maar dat pand was voor verzoeker te klein. De heer oKt: Hij behoefde het toch maar tijdelijk te betrekken, hij kan niet inzien, dat die bezwaren zo groot zijn geweest. Het is voor hem de vraag of verzoeker nog spoedig zo'n kans zal krijgen. De voorzitter zegt dat het tenslotte geen ongerief voor de raad, maar voor betrok kene betekent. Hij zit zelf met zo'n groot bord op z'n huis en dat is niet zo aange naam. Verschillende raadsleden vinden dat men de verlengingstermijn niet verder moet uit strekken dan een jaar, omdat betrokkene de kans heeft gehad elders in te trekken. De voorzitter heeft daar geen bezwaar tegen, omdat onbewoonbaarverklaring be tekent, dat het betreffende pand volgens het gemeentebestuur niet meer veilig genoeg is voor bewoning of niet meer aan de eisen van de gezondheidsdienst voldoet. De voor zitter merkt dit op, nadat weth. Jansen heeft verklaard, dat er voor hem geen beperking van een jaar behoeft te worden opgelegd. Alle leden verklaren zich daarmee tenslotte toch akkoord, zodat de ontruimingstermijn van pand Hoogstraat 11 met maximaal een jaar wordt verlengd. Zonder hoofdelijke stemming worden vervolgens verordeningen vastgesteld inzake duurtetoeslag, looncompensatie i.v.m. huur verhoging, verhoging kindertoelage en zo meer. De heer G. C. Quist, Vossemeerse Poort 8 vraagt een stuk grond achter zijn woning in erfpacht te mogen ontvangen, waartegen niemand van de leden bezwaar heeft. Het wordt voor 30 jaar verleend tegen 8 cent per m2. GARANTIE OPENLUCHTSPEL Het comité Openluchtspel Tholen vraagt een subsidie om ook dit jaar weer een op voering te geven. De voorzitter herinnert er aan, hoe dat vorig jaar is verlopen en hoe het de bedoeling is om het in 1958 weer te doen, al weet hij niet zeker of het al of niet kan doorgaan, In verband met een ge vraagde bijdrage van de gemeente heeft hij zich ook in verbinding gesteld met de pro vincie, met name dan van de Stichting Zee land voor Maatschappelijk en Cultureel Werk. Geadviseerd is daar geen subsidie, maar een garantie in het tekort te geven. Genoemde Stichting is dan bereid tot een evenredig bedrag als de gemeente, garant te zijn. B. en w. stellen voor een garantie te verlenen tot maximaal 500, De heer M. v. d. Sande vraagt hoeveel vorig jaar door de gemeente is bijgedragen. De voorzitter antwoordt, dat het toen anders lag. Ten eerste is door de gemeente toen een subsidie verstrekt van 250, dus zonder voorbehoud of er een tekort was of niet en voorts hebben toen zowel leve ranciers als ambachtslieden veel belange loos gedaan, wat men niet opnieuw kan vergen. Het is toen gedaan, omdat het voor de eerste maal was en men de zaak op gang wilde brengen. Dezelfde geste kwam van de kostuumleverancier en de verzorger van lichteffecten. De heer Kot verklaart in de eerste plaats principieel tegenstander te zijn van een dergelijke opvoering en in de tweede plaats vindt hij het om zuinigheidsoverwegingen een vergaand voorstel van b. en w. Hij zal tegen stemmen, indien men zoiets wil orga niseren, moet men het ook zelf bekostigen. De voorzitter zegt dit een gevaarlijk standpunt te vinden, temeer omdat vorige spreker ook zakenman is en juist van der gelijke gebeurtenissen als bloemist, waar al tijd bloemen bij te pas komen, moet bestaan. De heer de Korte valt dhr. Kot onmiddel lijk bij en zegtik verkoop geen bloemetjes, maar ik ben er ook tegen. De heer Kot vindt de opmerking van de voorzitter onjuist. Het principe moet de hoofdzaak zijn en daarom heeft hij dat als eerste argument aangevoerd. Daar staat zijn beroep buiten.' De heer Drooger zegt dat hij misschien met een voorstel genoegen zou kunnen ne men, ware het niet dat hij had vernomen, dat men voornemens zou zijn om een ver eniging van buiten de gemeente voor de opvoering aan te trekken. Bovendien is hij het in zoverre met dhr. Kot eens, dat men in deze tijd toch aan bezuiniging moet denken en daarnaar ook handelen. De voorzitter zegt dat de garantie alleen wordt verleend, wanneer inwoners van de gemeente het spel opvoeren. De heer Droogerr dan sta ik er in zoverre wel achter. PLEIDOOI VOOR GARANTIE Hierna wordt door de voorzitter het voor stel van b. en w. krachtig verdedigd. Het i^ verkeerd, zo meent de heer van der Hoeven, wanneer men deze garantie zou zien als alleen voor een bepaalde groep alleen voor degenen die het openluchtspel opvoeren. Het is immers de bedoeling om de burgerij van zo'n avond te laten genieten, door dat gene wat de vereniging organiseerd. Zo is het ook vorige jaar geweest, toen het een zeer geslaagde avond is geworden. De heer Drooger blijft de grootte van de garantie een bezwaar vinden en de heer van der Velde acht 500,eveneens te hoog. Hij zou willen voorstellen een garantie tot 250,te verlenen. De heer Berrevoets zegt dat 500, inderdaad niet weinig is. Bovendien wil b. en w. ook nog ontheffing geven voor ver makelijkheidsbelasting. Dat zou dan niet moeten. De heer Drooger vindt dat men voor zo iets altijd vermakelijkheidsbelasting moet heffen, waarvoor zou men het dan anders nog moeten doen. De voorzitter zegt dat b. en w. in deze altijd een royaal standpunt hebben ingeno men tegenover de eigen verenigingen. Wan neer we aan de ene kant subsidie gaan ge ven en het aan de andere kant weer via vermakelijkheidsbelasting gaan terughalen kan hij dat geen steun meer noemen. Hij zou terzake graag het soepele beleid handhaven. De heer Berrevoets merkt op, dat men de begroting van vorig jaar ook niet heeft ge zien, het is daarom zo moeilijk te weten wat men moet doen. De voorzitter antwoordt dat dit maar ten dele waar is. We hebben toen immers ge zegd je krijgt een subsidie van 250, zonder dat het persé een dekking van het tekort moest zijn, nu ligt dit anders. Boven dien heeft hij persoonlijk wel de rekening ingezien van vorig jaar. DOODT HET INITIATIEF NIET De heer Bal zegt dat het oorspronkelijk wel in de bedoeling heeft gelegen om een toneelgezelschap van elders te laten komen. Hij staat ook op het standpunt, dat de ga rantie verleend moet worden voor Thoolse amateurs en niet voor gezelschappen van buitenaf. Maar dan kan hij ook volledig in stemmen met het voorstel van b. en w. om een garantie tot 500,te verlenen. Zo veel gebeurt er niet en als er dan nog eens wat initiatief komt, zouden we het direct gaan afsnijden. Dat geeft de burger weinig moed, in dit geval hen, die belangeloos zo'n opvoering organiseren, een opvoering niet alleen voor de Thoolse burgerij, maar voor het gehele eiland, zoals ook vorig jaar wel is gebleken. We moeten toch ook laten zien, dat we de voornaamste gemeente van het eiland zijn, die iets kan bieden, wat men in een andere gemeente niet heeft. Bovendien wordt het ditmaal een garantie en niet zoals vorig maal een subsidie. De initiatiefnemers schatten een tekort van 750,wat betekent dat, indien naast de gemeente ook de provincie bijdraagt voor ieder 375,en is er dus geen 500, nodig. Dhr. Bal verklaart tenslotte er direct voor te zijn, om de voorgestelde garantie te verlenen en er niet aan te gaan knibbelen, omdat het toch wel bijzonder jammer zou zijn, dat de initiatiefnemers zich zouden terugtrekken. De voorzitter zegt het met dhr. Bal eens te zijn. Men doet het voor de Thoolse be volking, er zit zeker een stukje cultuur in. En in dit opzicht is men hier heus niet verwend. De heer Berrevoets vraagt vervolgens of er vorig jaar nog groter tekort was dan de gemeentelijke bijgepaste 250, De voorzitter antwoordt hierop, dat dit zeker het geval is geweest. Alleen dank zij de grote medewerking van leveranciers, enz. die tenslotte nog een steekje lieten vallen, is men er uitgekomen. De heer Berrevoets meent dat men dit maal duurder materiaal gaat gebruiken en vraagt waarom dat nodig is. De voorzitter zegt dat het vorig maal uitstekend slaagde, maar alleen dank zij het zeer gunstige weer, anders was het materiaal totaal verregend. Men mag niet bij voorbaat rekenen op eenzelfde gunstige weersgesteld heid. Vandaar dat men geen bordpapieren materiaal wil gebruiken. De heer Droogers zegt dat hij tot 250, zou willen garanderen, omdat het door een eigen vereniging gedaan zal worden. Weth. de Heer verklaart dat hij er prin cipieel tegen was in de b. en w. vergadering. Nu zegt men wel, dat het voor de gehele bevolking is, maar een deel is er tegen, dat zoiets gebeurt. Dat moet dan ieder voor zich weten. Daarbij komt echter, dat er steeds meer van de gemeente wordt ge vraagd. Men gaat iets organiseren, maar dan liefst ten koste van de gemeente. Spre ker hoorde trouwens dat de Thoolse ver eniging niet voldoende tijd meer had om nog gereed te zijn en het daarom aan een vereniging van buiten Tholen gevraagd had. De voorzitter zegt het met vorige spreker eens te zijn, dat men er dan ook wat voor over moet hebben, maar dat is ook het geval. Er wordt een entreeprijs gevraagd en de vereniging zelf heeft er genoeg voor over. Zoals het echter vorig jaar is gegaan kan men er naar zijn mening gerust steun aan geven. Het zal vorige spreker wel niet bekend zijn, zo meent de voorzitter, hoe de gemeene Groningen voor een vereniging, namelijk het stedelijk orkest een kwart mil joen gulden subsidieert. Ook verhoudings gewijs komt Tholen daarbij nog ver ten achter. Dat betekent niet, dat ik er voor ben om te overdrijven. Weth. de Heer: Is er ook toezicht op wat wordt gespeeld De voorzitter: ja zeker, de burgemeester moet goedkeuring geven, maar zoals het vorig jaar was, een stukje historie, kan nie mand zich er aan stoten. Of men dat in een boek leest of men ziet het voorgedragen, maakt m.i. geen verschil. Weth. Jansen meent dat men het van de gemeente moet zien als een suggestie om zo'n initiatief te steunen. Hij zou genoemd bedrag dan ook liever niet gehalveerd wil len zien. Vorig jaar heeft hij de uitvoering zelf bijgewoond en niemand behoeft ziclv er aan te stoten. Ik kan daarin werkelijk geen principieel bezwaar in zien. Daarom zou spreker het betreuren, wanneer men zich nu van de „kleine kant" liet zien en de subsidie gaat halveren. De voorzitter vindt dat deze zaak thans voldoende is belicht en brengt het voorstel van b. en w. om 500,te garanderen in stemming. Voor zijn weth. Jansen, Bal, v. d. Sande en Berrevoets. Tegen: de Korte, v. d. Zande, Kot, de Heer, de Jonge, Drooger en v. d. Velde. Hierna stelt de heer J. v. d. Velde voor om het comité 250,te garanderen (of subsidiëren?). Dit wordt door de heer Droo ger gesteund. In stemming blijken voor te zijn de heren Jansen, Bal, Berrevoets, v. d. Sande ,v. d. Velde en Drooger. Tegen de Heer, de Jonge, Kot, de Korte, v. d. Zande. Dit is dus met 6-5 aangenomen. Bij de rondvraag merkt de heer Drooger op, dat de nieuwe huisnummering lang uit blijft. De voorzitter meent dat de gewenste nummerplaatjes er nog niet zijn. Daarna sluiting. Met ingang van 1 juni 1958 is door de raad van Sint Maartens dijk aan de heer A. C. Steendijk, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag verleend uit zijn functie van hoofd van de vleeskeuringsdienst. Bijna 40 jaren heeft de heer Steendijk zijn functie vervuld. Hij begon namelijk reeds in april 1919 met de keuring van in nood geslacht vee en was sedert 1922 (het in werking treden van de vleeskeuringswet) hoofd van de vleeskeuringsdienst, omvat tende 5 gemeenten van het eiland Tholen, welke kring in 1955 werd uitgebreid met de gemeenten Oud Vossemeer en Tholen en alzo dus het gehele eiland. Inzonderheid voor de slagers en alle veehouders is dokter Steendijk een goede bekende. Maandag 2 juni om half vier waren er een klein aantal genodigden bijeen om in intieme kring afscheid te nemen van de heer A. C. Steendijk. Op speciaal verzoek van de scheidende veearts was hieraan zo weinig mogelijk ruchtbaarheid gegeven en daarom werd het meer een gezellig onder onsje, dan een officieel afscheid. Het was wel weer officieel, toen bugre- meester D. C. Bouwense van Sint-Maartens dijk de heer Steendijk namens zijn gemeente en namens de vleeskeuringsdienst dankte voor alles wat hij in zijn 40 jarige ambts periode heeft gedaan. Hij wenste de familie Steendijk nog vele gelukkige jaren toe en overhandigde mevrouw Steendijk bloemen en dhr. Steendijk een envelop met inhoud. Namens de slagersvereniging sprak de heer Koopman, die een mooie platenspeler aanbood. Toen de heer Steendijk de enve- veloppe, hem door de burgemeester aange boden, opende, Dleek ze een bon te bevatten voor de aankoop van een aantal gramofoon- platen. Het woord werd verder gevoerd door de burgemeester van Poortvliet, de heer W. J. van Doorn namens het gemeentebestuur en door de heer Bos, die een 8 tal jaren als keurmeester aan deze dienst is verbonden. Deze verklaarde de heer Steendijk veel dank verschuldigd te zijn, vooral in de be ginperiode, nadat spreker voor het eerst een functie als keurmeester had aanvaard. Wet houder J. C. Moerland sprak namens de gemeente Stavenisse en ook de heer Meloen, oud-sekretaris van Sint-Maartensdijk voerde het woord om de fam. Steendijk namens enige vrienden een plan aan te bieden. Er kwamen nog meer vriendschappelijke toespraken, o.a. van rar H. H. Schuller, thans burgemeester van Maartensdijk. Deze wees er op, dat dhr. Steendijk zich ook buiten zijn ambtelijke functie verdienstelijk heeft gemaakt voor zijn woonplaats, nl. voor de muziekvereniging te Scherpenisse en voor de stichting gemeenschap Sint-Maar tensdijk. Het is bovendien iemand, die ook in zijn functie meer als mens tegenover mens, dan als ambtenaar is opgetreden en juist op grond daarvan veel ambitie had voor zijn werk en daarom ook een goed functionerende vleeskeuringsdienst wist op te bouwen. Ook de wethouders Hage en Bout van Sint-Maartensdijk wensten de scheidende veearts alle goeds toe en haalden oude her inneringen op. Nadat de heer Steendijk alle sprekers af zonderlijk dank had gebracht en verklaarde zeer erkentelijk te zijn voor de verkregen medewerking, die het hem mogelijk hadden gemaakt de vleeskeuringsdienst goed te doen functioneren releveerde spreker nog enkele bijzonderheden uit zijn ambtsperiode, bijv. uit de dertiger jaren, toen 10 pond spek voor een gulden werd verkocht, aan de oorlogsjaren, evacuatie en de steeds toe nemende werkzaamheden door een steeds groter aantal voorschriften. Hij dankte in het bijzonder de slagers voor de prettige samenwerking en ook de politie voor de uitstekende medewerking bij verkopingen van noodslachtingen. Burge meester Bouwense sloot hierna de bijeen komst met een woord van dank, in het bij zonder voor de komst van de burgemeester van Maartensdijk en de heer Suijkerbuyk, directeur van het abattoir in Bergen op Zoom wees er op, dat de vertegenwoordi gers der gemeenten Sint-Annaland en Oud- Vossemeer tot hun spijt verhinderd waren. Men was hierna nog enige tijd gezellig bijeen. Maandagmiddag omstreeks 5 uur was de ruim 19 jarige M. v. d. Slikke per tractor met aanhangwagen op weg naar de weide om te gaan melken. De aanhangwagen was geladen met een tank water. Zijn zuster reed mee op die aanhangwagen. Bij het ingaan van de bocht Oudelandsedijk - Kerkweg raakte het rechtervoorwiel van de tractor een zgn. schrikband - een in de berm van de weg liggende paal - waardoor de watertank van de aanhang wagen afschoot en zijn zuster aan de rechterkant van de weg in de sloot terecht kwam. De tractor zelf schoot links van de weg en kwam in de sloot. De 19 jarige bestuurder heeft waarschijnlijk geen gelegenheid gekregen zich in veiligheid te stellen. Hij werd tussen slootkant en trekker ge vonden en moet vrijwel op slag zijn gedood door de gekantelde tractor. Het slachtoffer had een schedelbasisfractuur en ingedrukte borstkas. Zijn zuster, die op haar hoofd in de sloot terecht kwam, liep hoege naamd geen letsel op. Voor de tweede maal binnen enkele weken een droevig ongeval in Tholen, waardoor in de gemeente verslagenheid heerste. Het gezin van der Slikke, afkomstig van Sint Annaland woont sinds een jaar onder Tholen op een gemengd bedrijf. Het echtpaar had twee kinderen. Het slachtoffer werd donderdag te Tholen begraven onder grote deelneming van de bevolking. Wanneer een politieman 33 jaar lang aan dezelfde gemeente verbonden is, dan ontstaan er bijzondere banden. Hoe stevig die banden gelegd waren ten aanzien van opperwachtmeester M. de Witte te Oud Vossemeer, bleek vrijdagmiddag j.l. toen deze Postcommandant der Rijkspolitie wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van 60 jaar afscheid nam van de gemeente, superieuren en collega's. In de raadszaal waren aanwezig burge meester en wethouders, luitenant van Ooijen namens het district Zeeland der Rijkspolitie, vele collega's van alle eilandgemeenten en vanzelfsprekend de heer de Witte met echt genote en kinderen. De burgemeester, mr J. J. Versluijs, her innerde er aan, hoe de Opper reeds van zijn 20ste jaar af het uniform der overheid heeft gedragen. Eerst in 1918 gedurende 9 maan den als dienstplichtige, daarna bij de Kon. Marechaussee. Dat uniform wisselde per 1 februari 1925 voor dat van veldwachter te Oud-Vossemeer. Burgemeester Versluijs meende uit de sollicitatiebrieven te hebben gelezen, dat zijn toen a.s. echtgenote daarbij de Kon. Marechaussee te Philipinne de ge nadeslag heeft toegebracht. Ook toen de gemeentepolitie in 1943 rijks politie werd veranderde niets in de prettige verhouding ter plaatse. Spreker dankte de scheidende politieambtenaar zeer voor de aangename wijze, waarop hij heeft willen samenwerken. Het betekende meer dan een zakelijke verhouding tussen burgemeester en postcommandant. Een politieman heeft nooit waardering van het publiek, zo meende de heer Ver sluijs. Als hij op handen wordt gedragen, is er iets fout. Mocht de heer de Witte dus kritiek hebben ontmoet, dan kan hij zich troosten met de gedachte dus een goed po litieman te zijn geweest Bij zijn aanstelling in 1918 waren de uitrustingsstukken 1 kle wang, karabijn met bajonet, gummiknuppel, revolver en meer van die „barse" dingen. Het geschenk, dat de burgemeester nu aan bood, was van heel wat vredelievender aard, al kan het ook een scherp wapen zijn nl.: een vulpen. Majoor van Ballegooijen de Jong, devml. districtscommandant kon niet aanwezig zijn. Namens hem voerde luitenant van Ooijen het woord, die verklaarde veel respect te hebben voor het aanpassingsvermogen dat de Opperwachtmeester toonde, toen de ge meentepolitie werd opgenomen in het gro tere geheel der rijkspolitie. Het feit dat dit afscheid wordt gehouden in de gemeentelijke raadszaal onder zo grote belangstelling, be wijst voldoende de mate van waardering, die dhr. de Witte alom genoot. Ook de groepscommandant, adjudant C. Griep, dankte de scheidende opper hartelijk voor alles wat hij in het belang van de dienst heeft gedaan. De goede onderlinge verhoudingen in de groep Tholen zijn niet in de laatste plaats het werk van Opper de Witte, aldus dhr. Griep. Het gehele korps en de plaatselijke reser visten hadden hun bijdrage geleverd voor het prachtige cadeau, dat nu werd aange boden: een droogscheerapparaat. Mevrouw de Witte ontving een taartschep. Met de wethouders had de postcommandant slechts zijdelings contact gehad. Wethouder P. van Driel kon zich nog goed herinneren, hoe de heer de Witte in marechausseeuniform aan wezig was op de boeldag bij de Wed. v. d. Weijgaard. Hoewel de wethouder zich er zeer gestreeld door voelde, dat de bevolking van Oud-Vossemeer bij de rijkspolitie zo goed staat aangeschreven, dat gemeend wordt dat ter plaatse met één politieman kan worden volstaan, hoopte spreker toch dat de vakature van een 2e man niet te lang onvervuld blijft. Als afgevaardigde van de afd. Tholen der Ned. Politiebond sprak wachtmeester Westdorp van Tholen. In het bestuur der afdeling zal men de ervaring van de Opper node missen. De heer Witte kreeg hierop een aktetas en zijn echtgenote bloemen aan geboden. De laatste spreker was de heer J. Barend- se, lid der reservepolitie. Gezien zijn uit drukking dat er ten aanzien van de heer de Witte zowel „spijt" is geweest bij zijn ko men als bij zijn gaan, gevolgd door de mede deling dat spreker toen 12 jaar oud was, is de gedachte niet ongegrond, dat hij wel eens met de fameuze stok van de Witte heeft kennis gemaakt. Hoe het zij, dhr. Ba- rendse koesterde daarover geen wrok meer, integendeel, hij huldigde de scheidende op per voor de prettige wijze, waarop hij met de reservisten samenwerkt. In het werk van een politieman kan zijn echtgenote hem tot grote steun zijn. Daarop had reeds eerder de heer Griep gewezen en ook de heer Barendse dankte haar voor de grote gastvrijheid, waarop ze steeds alle politiemannen ontving. Mede namens zijn echtgenote dankte de

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1958 | | pagina 1