Plaatselijk Nieuws Ilifckig verdwijnt door Bi ill meester PUMOL DAN PO THOLEN Onzuiver bleed veroorzaakt Uw Meumatische Pijnen. OUD -VOSSEMEER WAT MuNhaBPT Maakt ISGQED ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK verkouden POORTVLIET ST. FILIPSLAND ANNA JACOBA POLDER armen, maar voor het Deltawerk in z'n geheel. Spreker vroeg zich af of de Pluim- pot niet als werkverschaffingsobject kan dienen. A. L. Hage te Sint-Maartensdijk, de meest jeugdige vragensteller vroeg welke mogelijkheden men in de Pluimpot ziet. Hij zag het vooral als een eilandkwestie en daarom moet het ook iets voor het eiland worden, dus bijv. een sportterrein, zwembad, ijsbaan, enz. Burgemeester van Doorn geloofde niet dat er nog tegenwerkende factoren zullen zijn bij industrievestiging, zoals dat vol gens drs. Verburg met betrekking tot vrou welijke werkkrachten zich voordeed. Notaris Blindenbach: Verwacht LI niet dat Bergen op Zoom grote bezwaren zal hebben tegen een dam naar Gorishoek in verband met de vaargeul. Ir Swaters stelde vast, dat het zonder draaibrug niet gaat. Wat zal het op het ingepolderde land worden: akkerbouw, tuinbouw of recreatie?, aldus mej. van Gorsel van Scherpenisse. De heer I. Vroegop te Slnt-Annaland stelde vraag of de regering nog dezelfde mening is toegedaan, als naar hij meent een tijd geleden, om migratie op Tholen te sti muleren en dus hier geen vestigingen van belang toe te staan, maar het overschot naar elders te doen vertrekken. Drs. Verburg meende dat een kans tot industrievestiging benut moet en gesteund zal worden. De heer Galan te Sint-Maartensdijk vroeg zich af of 1 ha water niet rendabeler ge maakt kan worden dan een ha land en of door migratie de besten uit de streek niet wegtrekken. Vragen kwamen er ook los van de heren A. L. G. van Doorn te Scherpenisse, M. Oerlemans te Tholen en A. Beukman te Sint-Maartensdijk, nl. of de Eendracht te Tholen openblijft, of de haven daar blijft en voldoende diepgang, ook met het oog op eventuele aanleg van een scheepswerf, waarop bevestigend wordt geantwoord. De ander vond de busverbinding vooral op de latere avond met Brabant onvoldoende, op welke vraag mr Hornstra antwoordde dat dit zeker een punt van overweging moet zijn. Zo bleek dat en de belangstelling voor het Deltawerk en in zijn algemeenheid voor de streek Tholen levendig was, wat de be zitter van een radiotoestel woensdag op nieuw heeft kunnen horen, toen de VPRO flitsen liet horen van dit Deltagesprek in welke uitzending men blijkbaar niet dezelfde overtuiging was toegedaan als dhr. Beukman van Sint-Maartensdijk, die de streek meer de gelegenheid tot vragen wenste te geven. Dat wat via de radio kwam, was op een enkele uitzondering na namelijk niet de door de eilandbewoners, maar door de „import", om eenzelfde woord als op deze forumavond te gebruiken, gestelde vragen. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr L. D. A. Looijsen te Tholen, tel. 49. Dr R. C. Renes te Oud-Vossemeer, tel. 19. HOOGWATER in de week van 23 t.e.m. 29 maart 1958 zondag vm. 5.34 nm. 17.56 uur maandag 6.05 18.28 dinsdag 6.40 19.02 woensdag 7.14 19.39 donderdag 7.53 20.21 Vrijdag 8.44 21.19 zaterdag 9.56 22.33 Eerste Kwartier vrijdag 28 maart te 12.18 u. OUDERAVOND U.L.O. Vrijdagavond werd in de zaal van de heer van Boven de ouderavond van de ge meentelijke ULO school gehouden. De voor zitter de heer B. Cornet van Oud-Vossemeer heette de aanwezigen welkom en het deed hem genoegen, dat men in zo n grote ge tale was opgekomen. Hij heette in het bij zonder welkom wethouder A. de Heer, als vertegenwoordiger van de gemeente Tholen. Spreker zei dat de oudercommissie die er nu is, maar een voorlopige is, maar toch heeft zij deze avond georganiseerd en dat is nu niet eens een gewone ouderavond maar een soort feestavond. Het is dus niet een contact met de leerkrachten, maar een avond voor de ouders en leerlingen. Spreker hoopte dat deze avond dan ook mag slagen. Na dit openingswoord gaf hij de leiding over aan de heer A. J. van der Giessen. De heer van der Giessen zeide dat 5 maart 1957 een voorlopige oudercommissie was benoemd en deze zou nu definitief benoemd moeten worden. Daar hij uit ervaring weet dat de leden van deze commissie voldoen, stelt hij voor deze leden bij acclamatie te benoemen. Dit wordt aangenomen zodat tot leden van de oudercommissie zijn gekozen de heren B. Cornet van Oud-Vossemeer, Joh. van Dalen van Tholen, P. J. van der Slikke, Poortvliet, H. D. Wessel, St. Maar tensdijk, H. Gaakeer, St. Annaland en daar er nog een vacature was en hiervoor iemand uit de gemeente Scherpenisse voor in aan merking zou komen, werd gekozen de heer D. Hage. Hierna werd het programma afge werkt dat bestond uit een toneelstukje Zuster Robbedoes, declamatie door één leer ling uit de le klas, uit de 2e klas en uit de 4e klas. Vervolgens was er een U.L.O. koortje onder leiding van Lies Slager en een dameskoor onder leiding van Mej. van der Stel, dat resp. een nederlands, een frans, engels, duits en een latijns liedje zong. Na de pauze kwam er een toneelstukje in drie bedrijven getiteld „Toch Timmerhout". Alles werd zeer goed uitgevoerd. De voorzitter dankte in zijn sluitings woord allen die medegewerkt hebben tot het welslagen van deze avond. In het bij zonder de heer van der Giessen en Mej. van der Stel, die na schooltijd al deze dingen georganiseerd hebben en de leerlingen voor hun medewerking. Als blijk van waardering bood hij mej. van der Stel een tuil bloemen aan en de heer van der Giessen een doos sigaren en de leerlingen, die medegewerkt hadden een stuk chocolade. De oudercom missie van de ulo-school kan terugzien op een zeer mooie en prettige avond. Alles was zeer goed verzorgd. DAMCLUB TWINTIG JAAR Dinsdagavond werd in het verenigingsge bouw het feit herdacht dat de Thoolse Dam- en schaakclub 20 jaar bestond. De voorzitter de heer J. de Rijke heette de aanwezigen welkom en sprak er zijn spijt over uit dat de vereniging thans maar 6 senior leden telt, maar was toch blij dat er 17 juniorleden waren. De penningmeester de heer de Vos gaf een uiteenzetting hoe de vereniging tot stand was gekomen en de secretaris de heer J. Priem gaf een algemeen overzicht. Uit alles bleek dat het een bloeiende vereniging is geweest. Het zou dit weer kunnen zijn, als degene die werkelijk graag damt zich bij deze vereniging aansloot. Men mag gerust zeggen dat het door het volhouden van de heer D. de Vos nog mogelijk is dat deze vereniging bestaat en het zal hem een vol doening zijn dat er zoveel jonge leden zijn, maar het zou hem nog meer beloning voor zijn werk geven, wanneer er meerdere oude re kwamen, zodat men weer in competitie verband kan gaan spelen. Er werden nog enkele consumpties verstrekt, waarna de voorzitter deze bijeenkomst sloot, met nog een woord van dank aan één van de op richters de heer M. C. Meerman, die ook deze avond aanwezig was. ZESTIEN WONINGWETWONINGEN Naar wij vernemen is door Gedeputeerde Staten aan de gemeente Tholen bouwvolume verleend voor de bouw van 16 woningwet woningen. Voor Tholen is dit een bijzonder ver heugend bericht en een welkome bijdrage in de woningnoodleniging. Deze toewijzing is verstrekt uit de van de 500 resterende 80 woningen. DERDE BEJAARDENMIDDAG Er waren woensdagmiddag ongeveer 70 bejaarden uit onze gemeente aanwezig in de zaal van de heer J. van Boven, toen mevrouw Sieling haar openingswoord hield. Ze riep allen een hartelijk welkom toe. Direct hierna werd er thee rondgediend en vervolgens het zendingsspcl „Dokter Ida" opgevoerd, dit door de afdeling Tholen van de N.C.V.B. Mevrouw van Bezooijen hield eerst een inleiding over de inhoud hiervan. Het stuk houdt het levensverhaal in van Dr. Ida Scudder, de pionierster van vrou welijke zendingsartsen in India. Met aan dacht werd het zeer goed gespeelde stuk gevolgd. Des te meer daar de costuums ook het Indiase karakter hadden. In de pauze werd koffie gedronken en een kleine verloting gehouden. Ongeveer 5 uur dankte mevrouw Sieling allen voor de opkomst, in zonderheid de dames voor haar medewer king. Het was eer. mooie middag. Kruschen zuivert dat bloed en jaagt zo die pijnen ernit. Geen wonder datige U al galeen ander voejfgtot jvjj>nder wat in staaf, terwijl gjji—: niet die tergende Rheumatiscjje .Pünen 'van alle dag nauwelijk meer op of néér kunt. Kruschen maakt U weer een ander mens vief, vitaalJaren vallen van U af en ge ziet 't leven weer van de zonnige kant. Uw apotheker of drogist levert U Kruschen graag. JAARVERGADERING N.C.V.B. De zaal van de heer van Boven was goed bezet, toen daar de jaarvergadering werd gehouden van de N.C.V.B. Mevrouw G. Lzban-Wolfensberger hoopte in haar wel- komtswoord, dat de aanwezigen naar li chaam en ziel gesterkt zouden worden op deze bijeenkomst. Er werd gezongen gez. 258, waarna de presidente voorging in ge bed. Vervolgens las mevrouw Zweedijk het jaarverslag en de penningmeesteresse /jievr. v. Bezooijen liet eveneens horen, V'ht er finapcieel gepasseerd was. J'Ifi'HD a*>! Onder leiding' ynn de predikantsvrouwen de dames Bakker en den Hoed werd er een hersengymnastiek gehouden met medewer king van een tiental dames uit de zaal. Hiervoor was grote bijval. Na een ver loting in de pauze met mooie prijzen kwam het voornaamste programmapunt, de opvoe ring van het zendingsspcl „Dokter Ida", waarover in bovenstaand bericht meer wordt gezegd. Ook ditmaal werd er een prima ver tolking gegeven. In haar slotwoord dankte mevr. Laban de medewerksters en hoopte dat elk der aanwezigen iets goeds van deze avond mee naar huis zou nemen. Na het zingen van het Gebed des Heren en Gezang 120 sloot de presidente de goede avond met dankgebed. KANDIDAATSTELLING C.H.U. Vrijdagavond kwam de Chr. Hist. Kies vereniging in vergadering bijeen. De voor zitter, de heer J. v. d. Velde opende met te lezen Philippensen 2, waarna hij voorging in gebed. Daarna riep hij alle leden welkom toe, terwijl hij wees op het verantwoorde lijke werk welke de leden deze avond zou den moeten verrichten, nl. het opmaken van de kandidatenlijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezing. Besloten werd de contri butie met 1 gulden per jaar te verhogen, gezien de hoge onkosten. Hierna werd overgegaan tot vaststelling van de lijst. Na stemming werd deze als volgt: 1. J. v. d. Velde, 2. J. Quist, 3. C. J. Zachariasse, 4. L. J. Stoutjesdijk, 5. M. Overbeeke Johz., 6. J. J. v. d. Zande, 7. Joh. van Dalen, 8. C. Geuze, 9. J. de Laater, 10. W. Pere- stam. Bij de rondvraag werd het beleid van de gemeenteraadsleden nog bekritiseerd in ver band met de laatste inschrijving door enkele winkeliers. Er werd op gewezen, dat slechts één persoon in de oppositie was gekomen. De raad had moeten aandringen op open bare behandeling. Even werd nog gewezen op de geslaagde forummiddag, welke laatst in deze gemeente is gehouden. Daarna slui ting met dankgebed door de voorzitter. DERDE VISSERIJBIJEENKOMST Vandaag en morgen wordt in de jeugd herberg te Vlissingen de derde visserij bij eenkomst gehouden, georganiseerd door de Zeeuwse Volkshogeschool en „Zevibel". In het forum heeft onder meer zitting de heer J. H. Bal, Directeur van „Bona Fides", alhier. BOND VAN OVERHEIDSPERSONEEL Te Tholen kwam de alg. bond van Over heidspersoneel in jaarvergadering bijeen. Er waren 8 van de 22 leden opgekomen. Voor zitter A. L. G. van Doorn te Scherpenisse opende de vergadering, waarna de heer J. F. Kaashoek van Sint-Annaland tot secre taris werd gekozen. Als afgevaardigde naar de algemene vergadering van de afd. Zee land werd dhr. V. i^aban verkozen. Hierna werd het salarisbeeld der regering bespro ken. Getracht zal worden een spreker uit te nodigen voor de eerstvolgende vergade ring om dit onderwerp te belichten. BEJAARDENMIDDAG De dames van de Vrijw. Vrouwenhulp organiseerden de 2e bejaardenniiddag van dit winterseizoen. Bereidwillige autobezit ters brachten de oudjes, die niet goed meer ter been waren, naar het Verenigingsge bouw, waar de dames reeds klaar stonden om hen een goede verzorging te geven. Mevr. Versluijs-Sijbrandy wenste hen in haar welkomstwoord een gezellige middag toe. Nadat mevr. Bevelander-Verschuur een mooi verhaal had voorgelezen, zorgde mevr. Droogers-Jansen voor de vrolijke noot toen zij de geschiedenis van Joosje de klompen maker voordroeg. In de pauze voorzag men de bejaarden ruimschoots van koffie en versnaperingen. Een verloting bracht de nodige spanning. De natuur is niet te verbeteren Wat u ook bewondert: de ein deloze zee, de wind door de toppen der bomen, de zon aan de hemel, de sterren in de nacht, de bloemen in talloze vormen en kleuren: alles in de natuur is goed, zoals het is. Nimmer komt bij u de gedachte op, dat u daaraan iets zou wil len of kunnen verbeteren. Ook King-pepermunt is niet te verbeteren, omdat het bereid is uit het edele natuurproduct, dat aan King z'n weldadige eigen schappen geeft. Voor het vertonen van een film onder vond men nogal wat moeilijkheden. Ten slotte moest timmreman T. M. Hage er aan te pas komen, voor de zaal goed verduisterd was. Hiermee ging nogal wat tijd heen, wat de oudjes gelegenheid gaf op gezellige wijze met elkaar te converseren. Mevrouw van Tilbeurgh-Rijk hield de stemming op peil door haar leuke voor dracht „Joane op de bromfiets" gevolgd door een bijdrage van mevr. van de Zande- Buijs. Dhr. v. d. Slikke uit Stavenisse draaide daarna de film over zijn dorp vóór en na de ramp. Men zag ook het bezoek van koningin en het Koninklijk Paar. Namens de bejaarden sprak dhr. L. Vroegop een woord van dank. Mevr. Versluijs deelde nog mede dat men a.s. najaar weer met dit werk zal voortgaan. GROTE DEELNAME POLIO-INENTING Een opvallend hoog percentage van de knideren, geboren in ^2^-53, '54, '56 en '57 werd onlangs vóór dé ^eerste maal tegen polio ingeënt. Van het totaal van 217 werden er 151 behandeld. Hierbij komen nog 22 kinderen, die toen ziek waren, maar binnenkort zullen worden ingeënt tegelijk met de 151 die voor de 2e injectie zullen worden opgeroepen. Totale deelname dus 173 of 80%. Ook de ouders van de kinde ren geboren tussen 1 nov. en 31 dec. '57 krijgen nu een oproep. JAARVERGADERING N. H. VROLIWENVER. Het N. H. Verenigingsgebouw was vo rige week vrijdag geheel bezet tijdens de jaarvergadering van de N. H. Vrouwenver. „Liefde vindt werk". In zijn openingswoord stond ds. A. Breure uitvoerig stil bij de naam der Vereniging. De ene week is de vergadering gewijd aan Bijbelstudie e.d. en bezinnen de vrouwen zich op het Goddelijk gebod van liefde tot de naaste, terwijl men dit op de volgend? vergadering in praktijk brengt door het maken van kleren, handwerken e.d. De verkoping, die 'men jaarlijks organi seert ten bate van de kerk, brengt altijd buitengewoon veel op. Mevr. Breure, de presidente der Ver., gaf hierna het woord aan Mevr. Bevelan der-Verschuur, die haar inleiding over Joh. 6 voorlas. Een aantal vrouwen had een koortje ge vormd. Zij brachten op verdienstelijke wijze een aantal liederen ten gehore. De dames Droogers, Deurloo en Geuze droegen een samenspraak voor over de be kende figuren uit het boek der Richteren: Neomi, Orpa en Ruth. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel Het gedicht „Vrouwenzand" over het Vrouwtje van Stavoren kwam voor reke ning van mej. J. Pollie. Haar 72 jaren wa ren haar niet aan te zien, toen ze het op zo gloedvolle wijze voordroeg. Er werden weer een groot aantal felici taties uitgebracht o.a. door de kerkeraad, Diaconie, kerkvoogden, Jongeluisver., de beide Meisjesverenigingen, Knapenver., Zang en de Vrouwenver. van St.-Anna- land. De sekretaresse, Mevr. van Dijke-van Daalen, gaf haar jaarverslag, gevolgd door dat van de penningmeesteresse mevr. van Driel-Moerland. In de pauze werden de aanwezigen niet alleen ruimschoots gelaafd met koffie en koekjes, maar hield men ook een verloting. Hoewel de lotjes grif gekocht werden, bleef er nog een behoorlijke voorraad over. Tot ds. Breure ingreep en onder de leus: „Niet een kwartje voor een lot, zelfs niet 1 gul den voor 5, maar 6 voor een gulden" per soonlijk de laatsten wist te verkopen. De opbrengst was totaal 78, Het maatschappelijk Werk is een prachtig terrein voor de vrouwen. „Liefde vindt Werk" is zich daarvan bewuts. Daarom werden er hierover 2 inleidingen geleverd. Een algemeen overzicht gaf Mej. J. Pollie onder de titel „Maatschappelijk begrip", terwijl mevr. Bevelander-Verschuur meer in ging op het eigenlijke Maatschappelijke Werk. Het programma werd verder afgewisseld met samenzang, het zingen van het Bonds lied. Enkele liederen door het koortje w.o. „Hoort gij die stemme,", „Zie negenenne gentig" en ,,'t Is middernacht." De verschillende voordrachten gaven af wisselend ernst en humor. Een wedstrijd hersengymnastiek bracht de knapen een overwinning met een halve punt op de vertegenwoordigers van de kleine Meisjesvereniging. Mvr. Breure sprak het slotwoord op deze 2e jaarveragedring der Vrouwenver. Ds. Breure ging voor in dankgebed. COLLECTEN De opbengst van de collecte, die het Le ger des Heils in deze gemeente hield, be droeg 38.68. EXAMEN VERKEERSONDERWIJS Overal in den lande werd onlangs de schooljeugd bij het Verkeersexamen schrif telijk aan de tand gevoeld. Van de Open bare scholen waren 19 deelnemers, de R.K. 12 en de Chr. School 14. Niemand behoefde te worden afgewezen. Men denkt het prak tisch gedeelte op 25 of 27 maart a.s. te houden. GEVONDEN Bij de Postcommandant der Rijkspolitie zijn inlichtingen te verkrijgen over 1 paar gevonden dameshandschoenen. Wie 1 paar gummi laarzen vindt gelieve daarvan bij de Politie aangifte te doen. ZANG EN VRIENDSCHAP Ds. Westland opende de 1ste jaarverga dering van het mannenkoor „Zang en Vriendschap" vrijdagavond jl. in de chr. school met te laten zingen Ps. 100, gebed en het lezen van die psalm. Met die psalm als richtsnoer wees dominee op de gaven Gods voor de mens ook voor het culturele leven. Die te gebruiken tot Zijn eer is het doel van die gaven. Voorzitter M. J. den Haan Pzn. pleitte in zijn openingswoord voor het verenigings leven in het algemeen en de animo voor het mannenkoor in het bijzonder. Nog te veel wordt op hoeken en kanten gestaan, terwijl de mogelijkheden tot een goede ontspanning er volop zijn. Het mannenkoor, dat 18 leden telt, kan er nog best enige bij gebruiken. Daarom, zo besloot de voorzitter: kun je nog zingen, zing dan mee en wordt lid van „Z.E.V." Een jaaroverzicht van secretaris D. Rid derhof liet horen, hoe het koor was ont staan. Het financiële beleid was goed, maar de uitslag niet gunstig, waar men dit jaar voor een tekort kwam te zitten van 37.30, waardoor het nog overblijvende kassaldo tot f 56.09 terugliep. Hierna was er een prettige afwisseling van zang, muziek en voordracht en het spel „Kent gij uw dorp." Een jaarvergadering van een zangkoor verveelt niet gauw, wan neer daarbij goed wordt gezongen. Daarom riep men nog eens „bis" voor het stuk „De twaalf rovers", aan welk verzoek werd voldaan, eer de voorzitter het slotwoord sprak en ds. Westland met dankzegging eindigde. JAARVERGADERING „ACCELERANDO" Er was een goerde. opkomst voor de jaar vergadering va| .,#.dcelerando" op dinsdag avond jl. gehoulleh bij W. Rijnberg, Molen dijk. Voorzitter Abr. J. Boogaard kon vrij wel alle leden, de ere-voorzitter, ere-dirigent en enkele donateurs verwelkomen. Met vreugde maakte hij melding van 'n toenemend ledental, zo zelfs als tevoren bij zijn weten niet is voorgekomen. Immers op deze verga dering zullen 9 personen, waaronder 8 leer lingen als werkend lid worden voorgedragen. Sekretaris A. J. Scherpenisse gaf in zijn jaarverslag een totaal beeld van de ver enigingshistorie in 1957. Er waren meerdere jubilarissen van boven de 30 jaar werkend lid. De vereniging telt 25 werkende leden wat die avond met 9 werd vermeerderd), 226 donateurs, 6 ereleden, beschermheer, ere-voorzitter .ep,-, er.<?:<&rigent. Dank zij de gehouden actie, waarvan we reeds melding maakten, nam het aantal donateurs toe met 46 plus toezegging van vaste bijdragen en eenmalige giften. Dit blijkt ook nodig te zijn, want penningmeester van Hal had met een nadelig slot gewerkt. Inkomsten 1020,35, uitgaven 1265,37, nad. slot 245,02, waardoor de reserve daalde tot 600,17. Het instrumentenfonds had over het afge lopen jaar 391,82 inkomsten en 557.14 uitgaven, dus ook al een nadelig saldo van 165,32. De reserve bedraagt hier nog 964,87. De „emmertjesactie" leverde 201 op en werd daarom ook voor 1958 stevig aanbevolen. Hierna werden als werkend lid toegelaten de heer J. de Leeuw en de leer lingen Rien v. d. Boogaart, Abr. Dake, Ber- tus Heijboer, A. Goedegebuure Czn, Bertus en Rien van 't Hof, Koos van Poortvliet en Japie Wessels. Als bestuurslid werd dhr. Iz. Overbeeke herkozen. Bode M. J. Over beeke werd met een „insigne" in het zon netje gezet, omdat hij ook al ruim 30 jaar letterlijk werkend lid van „Accelerando" is. De voorzitter deelde mede, dat medewer king is gevraagd door het ZLM bestuur bij de op 21 juni te houden tentoonstelling te Poortvliet, dat er 24 april in het „Holland Huis" een solistenavond wordt gehouden en dat een nieuwe ,,buik"trommel is aan gekocht. Vandaar ook dat weer reeds aan het instrumentenfonds is geknaagd. Be sloten werd na vele jaren weer aan een concours deel te nemen en wel in de 1ste afdeling op 28 juni te Heerjansdam. De jaarlijkse reis komt te vervallen. Er wordt naar gestreefd in de zomermaanden iedere maand een concert op de tent te geven. Met een woord van dank tot dirigent en degenen, die aan de leerlingen les gaven, sluit dhr. Boogaard de geanimeerde jaar vergadering. JAARVERGADERING L.J.G. De L.J.G.-afd. Sint-Annaland hield op 13 maart j.l. haar 2e jaarvergadering, waar voor weinig belangstelling bestond, daar slechts 8 van de 16 leden aanwezig waren. Het gaat niet „hard" met deze vereniging, daar zij slechts 16 leden telt, terwijl er in 't begin nog 28 geweest zijn. De voorzitter de heer A. J. Scherpenisse Cnz. opende de vergadering door allen hartelijk welkom toe te roepen en gaf daar bij tevens een overzichtje van het „werk" van het afgelopen jaar. Hierna kwam de secretaris de heer A. F. Duijzer Czn. aan het woord door voorlezing van de notulen der eerste vergadering, waarmee allen ak koord gingen. Vervolgens gaf de penning meester de heer C. P. van Bendegom A.M. zn. een overzicht van de financiën, waaruit bleek, dat het batig slot 142,91 bedroeg. Wegens periodieke aftreding van de heren A. J. Scherpenisse Czn. (voorzitter) en C. P. van Bendegom A.M.zn. werd stem ming gehouden voor deze vacatures, waarbij beiden werden herkozen. Vervolgens werd gestemd voor de functie van voorzitter (waarbij de heer A. J. Scherpenisse Czn. mededeelde, dat hij zich voor die functie niet meer herkiesbaar stelde) Het resultaat was, dat de heer A. Kramer Azn. als zo- I danig werd gekozen, die deze benoeming aanvaardde. De overige bestuursfuncties zullen in een afzonderlijke bestuursverga dering worden verdeeld. Hierna hield de heer A. J. Klaassen nog een small-causerie terzake van de mogelijk heden die de L.J.G. biedt, waarop een ge- gezellige gedachtenwisseling volgde. Daar na sluiting. VAN DE GEMEENTERAAD Donderdag 20 maart eensgezind met de rug tegen de muur voert de Stavenisse gemeenteraad een laatste wanhopige strijd om het behoud van de haven. De oplossing s een keersluis met verhoging van dijken. Waarom zo veel geld weggegooid voor afsluiting? Zie raadsverslag volgend nummer. BENOEMING De heer W. Brouwer, eerste ambtenaar ter secretarie alhier, werd in gelijke functie met algemene stemmen benoemd in Seroos- kerke. Tevens bekleedt hij daar de functies van gemeenteontvanger, wnd. secretaris en amb tenaar der Burgerlijke stand. Per 1 mei zal hij daar in dienst treden. DER ZEEUWEN TROTS OP BRABANTS BODEM Zo heette de film, die, uitgaande van de Vereen, tot Christelijke verzorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland ver toond werd over de Psych. Inrichting „Vre derust" te Bergen op Zoom. Deze kleurenfilm, waaraan o.a. mede werkte dhr. Piet van Egmond voor de mu- ziakale omlijsting gaf een beeld van het werk, dat deze stichting allemaal doet. Als Zeeuwen mogen we dan ook met recht trots zijn op dit werk van Christelijke barmhartigheid.' TE HOUDEN OUDERAVOND De a.s. ouderavond zal gehouden worden op maandag 24 maart. Van 6.45 - 7.45 is er gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen in de lokalen der O. L. School. Om 8 uur wordt een ieder in het Dorps huis verwacht, waar het verdere programma zal worden afgewerkt. De beroepskeuzeadviseur verbonden aan het Rijksarbeidsbureau te Middelburg zal een praatje houden over „beroepskeuze". ji SLACHTVERq^N^^QEN. Eri de maand februari'- Vèr'den op'het ge- eente-secretarie 13 vergunningen voor huisslachtingen uitgereikt. VERGADERING AFD. „V.A.R.A." Verleden week hield in de zaal van de heer J. Bazen de Vara-afdeling Sint-Maar tensdijk haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de afdeling op 1 januari j.l. 159 leden telde. Bij de bestuursverkiezing werden de heren C. J. Bazen en L. A. Kampman herkozen, terwijl deze tevens werden afgevaardigd naar de districtsvergadering in Goes op 29 maart a.s. Er werd medewerking toegezegd aan een, door de afdeling Sint-Maartensdijk van de P. v. d. A. te organiseren Mei-avond op 29 april a.s. Na nog enkele vragen te hebben jjeant- wódrd, sloot cle voorzitter,aè heer "J. M. vW Qoi£gl^d(^Y.ergade4ng,. GEZINSAVOND Voor gezinsleden en een groot aantal ge nodigden hield vrijdagavond in de zaal van de heer M. J. Steketee de plaatselijke afde ling van de Bond van Plattelandsvrouwen haar jaarlijkse gezinsavond. Deze begon reeds direct met een aardig moment, toen de voorzitster mevr. Blinden bach aan de leidster van het jeugd orkest mevr. Verjaal een embleem overhandigde. Het was een geschenk van de afdeling aan het orkestje, dat onder haar leiding tot stand kwam en lang niet onverdienstelijk speelt. Dit bleek ook nu weer uit de tal van leuke liedjes, die op blokfluit en man doline, daarbij begeleid door orgel en accor deon, ten gehore werden gebracht en bij het publiek best in de smaak vielen. De gehele avond stond trouwens in het teken van muziek, zang en voordracht. Zo was er o.a. een fantasiestukje „De Zand man", waarin alle figuren door kinderen werden uitgebeeld, terwijl in het schetsje „Aan eigen Haard" een tafereeltje van het huiselijk leven werd gebracht, waarbij door twee blokfluiten en twee zangertjes aardig werd gemusiceerd. Heel mooi was het spel „Bosbruiloft", waarin kabouters en elfjes zeer leuk ge kleed de aanwezigen verplaatste fn de we reld van het sprookje. Het door de leidster zelf gemaakte liedje „Het Thoolse land" kreeg een hartelijk applaus en in het daar opvolgende quasi-tragische stukje „Jantje van IJsselstein" kreeg de vertolkster niet alleen de lachers maar ook de zangers op haar hand. Ook de klucht „De scheerwin kel" bracht menige lachspier in beweging, vooral toen op het laatst de half ingezeepte klant de deur uitvluchtte. Tenslotte was er nog het toneelstukje „Jong bloed in onze bond", dat als propa ganda voor de Bond was bestemd en de jongeren opwekte tot deze toe te treden. In het betreffende stukje was het laatste niet alleen de Bond maar ook Amor, die er wel bij vaarde. Zaterdagmiddag werd het gedeelte van het programma, dat door de jeugd werd verzorgd, nogmaals herhaald voor de kin deren van het dorp, die na afloop een ver snapering ontvingen. Dat ook deze veel belangstelling toonden, bleek wel uit het feit, dat niet minder dan 240 kinderen de middag bezochten. Met deze uitvoering heeft de afdeling dan ook wel een zeer goede beurt gemaakt. GESLAAGD Bij de te Breda gehouden examens voor Huishoud Lingerie en Sportkleding, slaag de dezer dagen o.m. onze dorpsgenote mej. Nelly Vroegop, die haar opleiding ontving van mej. M. van As te Scherpenisse. COLLECTE De collecte, die verleden week in de gemeente werd gehouden tot in stand hou ding en uitbreiding van de Leger des Heils arbeid, bracht 42,33 op. VERKEERSONGEVAL Donderdagmiddag tegen half zes had op de Veerweg nabij de Veerdijk een aanrij ding plaats tussen een bestelauto van Elin^, Visser N.V. en een personenauto. De bestuurder van de bestelauto, de heer L. van der Heijden uit Rotterdam, die op weg was naar Sint-Maartensdijk, liep hierbij vrij ernstige verwondingen aan voet en been op, zodat deze in het Ziekenhuis te Bergen op Zoom moest worden opgenomen. De andcrr bestuurder, de heer B. J. Slager, vertegenwoordiger voor N.V. Ban denfabriek te Amsterdam en wonende te Goes, klaagde over pijn in de borst en werd naar het ziekenhuis aldaar overge bracht. Beide voertuigen bekwamen zware schade. Door de politie werd van het gebeurde proces-verbaal opgemaakt. JUBILEUM Op 1 april a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat onze dorpsgenoot, de heer P. Franke, als besteller bij de Posterijen in dienst kwam. Zijn eerste standplaats was Scherpenisse waar hij op 1 april 1918 als hulpbesteller werd aangesteld. Na achtereen volgens in Rotterdam, Aardenburg en Din- teloord werkzaam te zijn geweest kwam hij op 21 september 1929 naar Sint-Maar tensdijk, waar hij inmiddels tot besteller I werd bevorderd. In al deze jaren heeft de heer Franke zijn werk steeds met ijver en tot tevredenheid van zijn superieuren volbracht waarom ook van die kant de dag voor hen niet onop gemerkt voorbij zal gaan. Omdat de aard van zijn werkzaamheden dit meebrengt, ddch mede omdat hij in onze gemeente steeds zeer actief aan het vereni gingsleven deelnam, is de jubilaris in onze omgeving een zeer populaire figuur ge worden en is hij onder de naam „Piet de Post een voor ieder bekend persoon. Ook bij het organiseren van uitstapjes of een of ander dorpsevenement verwierf hij zich in de loop der jaren vele verdiensten en werd nooit te vergeefs een beroep op hem gedaan. Wegens gezondheidsredenen is hij mo mentcel al enige tijd uit de bestelling en verricht hij thans werkzaamheden op het kantoor. Het zal de heer Franke op deze dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Gelukgewenst N.C.V.B. Dinsdagavond werd een ledenvergadering gehouden door de afd. der NCVB. Geopend werd met ps. 22 12 en gebed. Hierna werd een meditatie gehouden. Mej. de Keijzer van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande hield een causerie over „Zo ben ik een goede gast en zo een goede gast-" vrouw." Er werd het Bondslied gezongen en de volgende vergadering vastgeteld op 15 april, waarbij de heer J. Jonkheer te Yerseke het onderwerp zal behandelen „Maagd van Orleans." GROENE KRUISVERG. De jaarvergadering van het Groene Kruis wordt a.s. woensdag gehouden met als periodiek aftredende bestuursleden de heren B. J. van Oeveren, J. A. van Nieuwen- huijzen, W. J. v. Doorn en A. J. Elenbaas. Zuster de Vries zal een film vertonen over groene kruiswerk. DIEF ACHTERVOLGD Toen het echtpaar A. M. v. D. zaterdag jl. een begrafenis bijwoonde en hun woning onbeheerd stond, werd hiervan gebruik ge maakt om 80,uit een bureau te halen. De echtgenote van G. van N, die met haar auto langs „Buitenlust" reed, zag de inslui per in de kamer aan het bureau, maar meende dat het de eigenaar was en groette zelfs nog met de claxon. Toen zij echter thuis kwam, was daar van D. met zijn echtgenote gekomen en begreep zij, dat er iets fout moest zijn. Direct ging van D. met zijn auto naar huis en daar aangekomen was de vreemdeling juist startklaar. Hij had een snelle wagen tot zijn beschikking. Van D. zette de achtervolging in in de richtnig A. J. Polder en langs een andere weg terug naar Noord-Brabant. Het ging met onver antwoordelijke snelheid en Van D. wenste het risico niet te nemen de verkeersveilig heid in gevaar te brengen. Hij had zelfs geen kans het nummer van de auto.op te nemen. De heer L. G„ die de insluiper op de Oostelijk had gezien, kon wel een signale ment opgeven van de man, maar had de auto niet gezien. Alle nasporingen bleven tot heden vruchteloos. NIEUW CAFE De heer D. Verwijs opende zaterdag jl. onder grote belangstelling zijn nieuw café. Deze zaak heeft hij overgenomen van dhr. H. Plantsoen, welke daarin kruideniersbe- drijf en café uitoefenden. Dhr. Verwijs heeft het pand vernieuwd en de winkel bij het café gevoegd, zodat er een grote verbou wing aan voorafging. Nu beschikt hij over een mooie zaak, voorzien van biljart, enz. ONGEVAL De heer J. Kwaak kreeg toen hij bezig was met stenen te bikken een stuk in zijn oog en moest zich onder doktersbehandeling stellen. Dokter Menger constateerde een bloedstorting en oogschudding, waartoe be handeling in het ziekenhuis te Bergen op Zoom nodig was. COLLECTEN De opbrengst van de collecte door het Leger des Heils heeft in de gemeente de som van 159,41 opgebracht. De voor de gerepatrieerde Indonesiërs gehouden collecte in de Oud Geref. Gem. bracht 419,49 op. KIEZERS Het aantal kiezers voor stembureau I bedraagt 1035 in de gemeente en voor stembureau II in A. J. Polder 327. UITVOERING „CONCORDIA" In de goedgevulde zaal van Ons Dorps huis gaf de muziekvereniging „Concordia" te St. Filipsland een uitvoering In zijn openingswoord hoopte de voor zitter der vereniging, de heer F. P. Feleus, dat de muziek en het blijspel dat geboden zal worden naar genoegen zal zijn. In het muzikale programma was als pri-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1958 | | pagina 2