Dan maar zo Sporthoekje 53 PAUL BRICKHÏLL lastbare opbrengst van 4.of meer tot 25.belast voor de rioolheffing met 7,50. Voorgesteld wordt hiervoor een nieuw tarief in te voeren, nl. tot cen be lastbare som van 25,voortaan 3,50. Het gaat om 16 gevallen, wat een mindere opbrengst betekent van 64,maar een ook veel billijker regeling. Dat vinden de raadsleden ook. Mededeling wordt gedaan van dc wijzi ging in de regeling van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woning toezicht met betrek king tot uittreding, enz. Er is geen bezwaar tegen deze wijziging. De plaatselijke legesheffing wordt aan voorgaande wijziging aangepast. De heer Priem heeft bezwaar tegen de regeling, dat ook 25,betaald moet worden, wanneer geen bouwvergunning wordt verleend. De heer Tazelaar vraagt of dit vaak voorkomt, waarop de voorzitter ontkennend antwoordt. Hij wijst er voorts op, dat indien men het bezwaar van de heer Priem zou delen, de gemeente dan voor dc kosten die het aan de C.D. moet betalen) zou opdraaien, wat dus niet in het belang van de gemeente zou zijn. De heer Priem wil er geen voorstel i-an maken, maar betreurt deze regeling toch wel. In verband met uitkeringen voor het ge zin I. J. Wielaard zal aan de diaconie der herv. kerk 271 worden terugbetaald. DE BEGROTING 1958 Een commissie bestaande uit de raads leden Eeriand en Potappel (de overigen waren verhinderd) heeft de begroting 1958 onderzocht en een rapport bij de stukken gevoegd. De commissie vraagt of er op de post kosten voor straatverlichting bezuinigd zou kunnen worden. De voorzitter antwoordt dat dit alleen van betekenis zou worden, wanneer die verlichting belangrijk werd in gekrompen, wat niet verantwoord zou zijn. Overigens gaf de begroting geen aan leiding tot opmerkingen. Op de gewone dienst was er bij een onvoorziene post van 1391,21 nog een nadelig saldo van 6500 De kapitaaldienst liet een nadelig slot zien van 208.976,25. De heer Eeriand hierover nog even het woord vragend dankt b. en w. voor het opmaken der begroting en noemt deze be groting een keerpunt in de begrotingsge schiedenis van Stavenise. Immers, de vorige begroting was bij lange na niet zo sober van opzet. Dat is deze wel. Spreker maakte bezwaar, zoals hij dat reeds eerder heeft gedaan, tegen de post telefoonkosten voor de wethouders, die hij hoog vindt en waarmee hij niet akkoord kan gaan. Evenmin kan dhr. Eeriand zich verenigen met de subsidie voor de muziek vereniging „O.B.K." Verschillende andere posten, vooral onderhoud van straten, zou hij wel graag hoger zien, dan de begroting aangeeft, maar dat is thans niet mogelijk. Hij acht het wel gewenst te bezien of de Stoofdijk nog lierstraat kan worden. De voorzitter hierop antwoordend zegt, wanneer men zijn eerlijke mening vraagt, hij de post subsidie O.B.K. erg laag vindt. Andere gemeenten geven meer aan hun muziekvereniging. Het spijt me dan ook, dat het momenteel niet hoger kan. De heer Eeriand, aldus de voorzitter, is misschien tegen deze subsidie om principiële redenen. De heer Eeriand: dat niet direct, maar wel, nu we alles doen om te bezuinigen in deze begroting, kan ik me er niet mee verenigen. De voorzitter: we mogen zelfs tot 500 gaan. En wat de telefoonkosten voor de wethouders betreft, misschien achtten G.S. zulks ook niet nodig, maar ik vind het zeer gemakkelijk en nuttig dat de wethouders zijn aangesloten en soms is dat ook nodig. Wethouder Hage zegt dat deze post ook in b. en w. is doorgepraat en besloten, dat hij de telefoonkosten vanaf 1 januari 1958 voor zijn rekening zal nemen. In de 2e plaats verklaart spreker zich om principiële redenen tegen de subsidie van O.B.K.. maar moest zich bij dc meerderheid van b. en w. neerleggen. EEN AANFLUITING Wethouder Moerland zegt er anders over te denken dan de heer Eeriand, wat deze begroting betreft. Hij vindt ze een aanflui ting voor de gemeente. Ze is zelfs zo slecht, dat er niets door kan gebeuren. Ik moet me er wel bij neerleggen, omdat het niet anders kan. Overigens wil hij er dhr. Eeriand op wijzen, die vorige begrotingen blijkbaar te gul van opzet vond, wat er allemaal in de gemeente is gebeurd. Prima riolering, goede straten, mooie verlichting; prima woningen. Naar zijn mening kan de Stoofdijk nog wel even wachten met bestrating, hij zou liever de Voorstraat-rabatten verbeteren en de oprit naar de Stoofdijk. Tot zijn spijt is er geen geld voor een gymnastieklokaal. Er ontbreekt tevens nog een speel- of sport terrein voor de jeugd in deze gemeente. We zullen ook wel geen vergunning voor de bouw van woningwetwoningen krijgen, de bouw zal dus dit jaar niet kunnen doorgaan. Een verhoogde uitkering uit het gemeente fonds zou dit misschien mogelijk maken. En De levensgeschiedenis van Douglas Bader, de Engelse piloot zonder benen. Toen ze daar aan hun gewone tafeltje in het antiek in gerichte restaurant zaten, voelde hij zich een stuk be haaglijker. ..Erg toepasselijk," merkte Thelma droogjes op. „Hoe lang zou 't duren voor je die rekening hebt afbetaald Hij antwoordde dat hij in de loop van Juni van alles af zou zijn, vooropgesteld dat hij zijn verhoging kreeg. Troostend zei Thelma: „Pieker er maar niet over, schat. Zo leren we sparen voor ons huwelijk." Zwijgend zat hij een tijdje na te denken en barstte toen plotseling uit: „Maar waarom trouwen we eigenlijk niet meteen?" „Waar moeten we van leven? vroeg de practische Thelma. „We zullen heus niet van honger omkomen," hield hij aan. „Jij en ik weten wat we aan elkaar hebben: we zullen heus niet veranderen en daarom kunnen we net zo goed trouwen." Thelma merkte op dat haar ouders er wel eens be zwaar tegen konden hebben. „Waarom zouden we 't hun zeggen?" vroeg Douglas. „Waarom zouden we er met iemand over spreken?" „Maar, lieveling, zelfs in deze tijd kun je maar niet bij elkaar gaan wonen zonder een ander te vertellen dat je getrouwd bent." „We hebben geen geld genoeg om te gaan samen wonen," zei hij, „en daarom hoeft niemand het te weten. Maar als we trouwen, dan hebben we tenminste een doel in ons leven." Ze bespraken de mogelijkheden, zonder de piano zelfs ook maar te horen, en Thelma raakte steeds meer met het plan ingenomen. Na een tijdje zei ze: „Goed dan, lieveling, we doen 't. Wanneer?" „Volgende week Zaterdag," zei hij. Hoe eerder hoe beter. Ik ga meteen op een licentie af." In het bureau van de burgerlijke stand in Hampstead zei hij zonder omhaal tegen een ambtenaar: „Ik wil volgende week Zaterdag trouwen." Dat kon, zei de ambtenaar, maar dan moest hij wel een speciale licentie nemen; dat kwam hem op vijf en twintig guineas. „Goeie genade," zei Bader. „Ik heb zelfs geen vijf en twintig shilling!" De ambtenaar legde hem uit dat hij ook voor dertig shilling kon trouwen, maar dan zou hij drie weken moe ten wachten. Bader ontdekte nog precies twee pond in zijn portefeulle en nam de goedkope licentie. Met een nieuw plan in z'n hoofd ging hij weer naar z'n kantoor en zonder te vertellen dat hij ging trouwen, zag hij kans veertien dagen vacantie los te krijgen, die hij over een week of drie kon nemen. Die avond in Avonmore Man sions, toen de anderen even de kamer uit waren, fluister de hij tegen Thelma: „Zet je schrap voor 5 October." „Lieve help," zei Thelma, toen ze over de verrassing heen was, en ik heb niets om aan te trekken." Toen vertelde hij haar van de huwelijksreis. „Maar," zei ze. „Wat moet ik tegen m'n ouders zeggen als ik met jou weg ga Dat was een nieuw probleem, maar de oplossing liet gelukkig niet lang op zich wachten. Ze liepen nl. een oom van Thelma tegen het lijf. die juist van zijn vacantie in Cornwallis was teruggekeerd, waar hij in een keurig pension in Porthleven had gelogeerd. „Ik heb nog een paar weken vacantie te goed," zei Bader zo langs z'n neus weg. „Wat denkt u zou 't daar wat voor mij zijn?" „Je zou 't daar fijn vinden," zei Oom. „Thelma trou wens ook. Waarom gaan jullie er samen niet 's een poosje heen?" Met een dergelijke warme aanbeveling was dat niet meer zo moeilijk. De volgende twee weken belegde Thelma het geld, dat ze in 't Pannendak had verdiend, in wat kleren. Op Woensdag, 4 October, vroeg en kreeg Douglas de volgende dag vrij voor „dringende particuliere aange legenheden." Donderdagmorgen om 10.30 uur ging mevrouw Addi son winkelen en direct belde Thelma Douglas op en trok ze haar nieuwe jurk aan. Om elf uur kwam Douglas haar halen en gingen ze op weg naar Hampstead. In een somber kantoorlokaal, met linonleum op de vloer, mompelde een ambtenaar iets wat hij uit een boek las en zei toen in dezelfde dreunen wel gefelici teerd, meneer en mevrouw Bader." Toen bleek dat de kantoorbediende, die er bij was gesleept om als getuige op te treden, nog iets van de bruidegom verwachtte, en dat werd bijna een financiële debacle voor Douglas, die de begroting voor de huwelijksreis tot op de laatste cent had berekend. Toen ze in de M.G. wegreden, waren ze beiden ge- ergerd door de nuchtere ceremonie en ze voelden zich allesbehalve getrouwd, afschoon geen van beiden er met een woord over sprak. Toen ze een tijdlang zwijgend hadden gereden, zei Douglas alleen maar: „We doen dat te zijner tijd nog eèns over in een kerk", en Thelma stemde daar ten volle mee in. Ze lunchten in een restaurant aan de Eastbourne Road en Douglas bestelde er een fles champagne bij. Het was de eerste keer van z'n leven dat hij werkelijk iets dronk en toen de champagne hen verwarmde, be gonnen ze zich eindelijk gelukkig en getrouwd te voelen. I wordt vprvnled i aldus weth. Moerland, nu mag dhr. Eeriand de begroting 1957 niet sober genoeg vinden, het heeft toch in ieder geval een verhoogde uitkering van 20,— per inwoner uit het gemeentefonds opgeleverd. Ook deze wet houder zal de telefoonkosten vanaf 1 januari voor zijn rekening nemen. Wanneer men BEZOEKT vandaag en morgen DE BAZAR te Stavenissc daar bezwaar in ziet, kan hij die gelukkig zelf nog wel betalen. De voorzitter zegt het volkomen eens te zijn met de wensen, zoals door weth. Moer land genoemd, maar het is thans onmogelijk ze te verwezenlijken. De heer Eeriand wijst er op. dat het met hoogconjunctuur, dat eigenlijk geen hoog conjunctuur was, net is als met het weer, men heeft het niet in eigen hand. Dc voorzitter: we mogen toch dankbaar zijn, dat de gemeente er nu zo bijligt. Met het opknappen van de door weth. Moerland genoemde oprit zijn alle leden het eens. Weth. Moerland zegt tenslotte nog. dat hij dc subsidie van dc muziekvereniging liever op 25Ö,zou brengen, maar hij ziet in, dat het nu niet gaat. Men mag z.i. blij zijn een muziekvereniging te hebben, het is gelukkig dat er wat nieuw leven in zit. Wanneer men een muziekvereniging nodig heeft, kost het veel die van elders te moeten laten komen. Zonder hoofdelijke stemming en met in achtneming van de bezwaren der leden Hage en Eeriand, wordt hierna de begroting vastgesteld. Opknappen van het pand Stoofdijk 69 gaat te veel geld vergen, waarom wordt besloten het pand bij openbare inschrijving te verkopen aan dc meest biedende. Dhr. Tazelaar wil daarbij in ieder geval niet lager gaan, dan het in de stukken ge noemd bedrag. Niemand heeft iets voor de rondvraag, waarna sluiting volgt. De vele verenigingsverslagen en het ge durende enkele weken ongeregeld verloop van de competitie bracht het sporthoekje in het gedrang. Meer dan een samenvatting van de uitslagen der laatste weken kunnen we ook nu niet geven. Er blijkt uit, dat Vrederust zonder mankeren naar het kam pioenschap rolt. Het won van Scolto met 3-4, en van VVN met 5-2. Het laatste doel punt kreeg Vrederust via een door de Graaf feilloos genomen, maar te zwaar gestrafte penalty. Voor rust was het achtereenvol gens 1-1, 2-2 en met de thee 4-2. Voor rust was VVN niet minder. Doel punten werden voor Vrederust gemaakt door Oppeneer, Vijfwinkel, Potappel. Ver gouwe en De Graaf en voor VVN door P. Ploeg. Vrederust heeft nu 24 punten uit 14 wed strijden en wordt door Seolto gevolgd met 18 p. uit 13 wedstrijden. VVN heeft elke kans verspeeld en voor NAC is het slechts denkbeeldig meer. NAC won met 2 - 1 van Good Luck 2 en verloor van Chrislandia met 3-1. VVN verloor van HNC met 4-2, won van Smer- diek met 5 - 0 en heeft 16 punten uit 14 wedstrijden. HNC blijft ook goed in dc middenmoot. Het speelde thuis gelijk tegen Good Luck 2: 2-2, maar verloor zaterdag in Raamsdonkveer van de goed spelende ploeg van de long met 2-1. Chrislandia heeft zich aardig van de onderste plaats wegge werkt door genoemde zege op NAC en bovendien door winst van Kogelvangers: 2-1. Zaterdag jl. moest het echter bij de uitwedstrijd de meerdere in Kogelvangers erkennen. Het werd 3 - 1 voor de Willem stadse ploeg. ONI bracht het zaterdag tegen Smerdiek tot een gelijkspel: 2-2, waardoor Smerdiek nog steeds in de gevarenzone blijft met 6 punten uit 14 wedstrijden. Het is nog steeds hekkensluiter en zal in deze laatste wedstrijden wel alle zeilen moeten bijzetten. In de 2e klasse won PTT met 8 - 1 van Blauw Wit en met 0-3 van Sprang 2. Zaterdag jl. kwam het echter niet verder dan een 4-4 ge lijkspel tegen HNC 2. Het heeft overigens de beste papieren voor het kampioenschap, al is ook The Gunners 2 nog niet uit te schakelen. Dit elftal won met 0 - 4 van Zwaluwse Boys 2 en heeft nog maar 7 wedstrijden gespeeld waaruit 12 punten. PTT heeft er 22 uit 12 wedstrijden. Momen teel staat Sprang 2 nog op de tweede plaats met 13 punten uit 11 wedstrijden. Blauw Wit won met 5-2 van WHS, laatstgenoemd elftal is ver afgezakt. Seolto 2 wist zich boven Zwaluwse Boys 2 uit te werken door van dat elftal met 3 - 0 te win nen. DEB heeft al 4 strafpunten en ver zuimt telkens weer op te komen. In de 3e klasse A is er nog weinig veranderd en werd ook niet veel gespeeld. Belangrijk was echter, dat Vrederust 2 zaterdag van de ongeslagen kampioenskandidaat WN 2 won met 4-2. Overigens klopte VVN2 vorige week Chris landia 2 met 13-1. In de ranglijst volgt Vrederust 2 op de tweede plaats de leider WN 2. WHS 2 sluit de rij met 2 punten uit zeven wedstrijden. (zie verder sportnieuws pag. 3)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1958 | | pagina 6