PANG Oiwte de Corny JÏüjtips1*™ huid? Modehuis, Yvonne Heeft u uw vrouw al eens verrast met de nieuwe RANG rol OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND v.z.o.s. Neem iedere dag de kleine dosis EHUSCHEN en drijf zo die Rhenmatischo Pfjnen uit Uv ledematen. STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE IVOftOL Elke tand een SHQSIlW%Vi"t'j0 POORTVLIET ST. FILIPSLAND ANNA JACOBA POLDER LLnfii6§ 9enezen snel met jyojwaflp PROL ^IULXUUUUUUJU1XIUUUUUUUUUJUUUUUUUULIUUUUUUX«XJUXLIUUULUXIUUL^^ ^rmrmrrmxrmTrmrrrrnrrnnrrnnrrrrnpprmr^^ een luchtige combinatie van cacao- chocolade en suiker. Bereid volgens een frans recept tot een unieke ver snapering voor jong en oud. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat kinderen beneden 12 jaar met ingang van 14 maart 1958 alleen op vrijdagmiddag en zaterdagmorgen tegen het tarief van 0.15 tot het badhuis zullen wor den toegelaten. Bij gebruik door hen van het badhuis op vrijdagavond en zaterdagmiddag zal het tarief van 0.25 in rekening worden gebracht. Tholen, 6 maart 1958 Burgemeester en Wethouders voornoemd, BEJAARDENMIDDAG De dames van de Vrouwenhulp organi seren tegen woensdag 12 maart a.s. in het Ver. gebouw weer een bejaarden middag. Een van de programmapunten is het verto nen van een film over Stavenisse. Aanvang half 3. De bejaarden moeten zich vooraf opge ven bij een der dames van het Comité. JAARVERGADERING ..SAMUEL" Deze werd donderdag 27 februari in de chr. school gehouden onder leiding van de heer W. Goedegebuure. Er waren met de leden verschillende ouders en andere geno digden meegekomen, zodat een lokaal der school geheel gevuld was. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van ps. 123:1, terwijl ouderling G. J. Breas bij verhindering van ds. P. Westland het openingswoord sprak n.a.v. Matth. 21 7 tot 17. Kees Goe degebuure verwerkte het 4e agendapunt, waar met talrijke vraagtekens was vermeld: een batig saldo? Maar dat was er toch heus wel, nl. ruim 194, Japie Goedegebuure liet echter horen, wat er zoal was uitgegeven, ook niet weinig. Sekretaris K. Hage gaf een keurig over zicht onder de titel „het wel en wee van een jaar K.V.," terwijl Tony van Luijk als bibliothecaris een duik deed in de boeken kist. i'oen was het weer tijd om met zang van het Bondslied wat variatie te brengen. Het bijbels opstel „Jona" van Piet Mos selman werd aandachtig beluisterd. Na deze eerste pauze kwam er een gevarieerd pro gramma met gedichten, verhalen, spraak waterval, waarbij Hans Moerland, Karei Hage, Kees Kaashoek, Bram Dake, Rien Keur, Japie van Popering, Wim Goedege buure Lzn., Witte Rijnberg, Han Elenbaas, Jan van Dijke, Bart Vroegop en Wim Scherpenisse hun uiterste best deden, terwijl het Koortje van Zuster J. Krijger de gezel ligheid verhoogde. Er was tussen dit alles door traktatie en een afgevaardigde van de K.V. Oud-Vossemeer deed op originele wijze z'n beste wensen toekomen. Ds. West- land kon tenslotte nog enkele prijsjes ver delen en sloot de avond met dankzegging. Het ledental der K.V. bedraagt 37. OOK DE J.V. De J.V. „Tot de Wet en tot de Getuige nis", hield naar we pas vernamen reeds enige tijd geleden haar jaarvergadering on der leiding van ds. P. Westland. In ledental staat deze vereniging minder sterk dan de K.V. De heer Adr. Hage hield een bijbel inleiding en de heer C. Polderman Adzn. een inleiding over Zuid-Afrika, J. M. Vroeg op las een verhaal, terwijl er voorts nog wat declamatie was, het samenspel „Wie brengt me thuis" en zang van een meisjes koortje. Het chr. gemengd zangkoor „V.Z.O.S." was ook toe aan haar jaarlijkse bijeenkomst en dit gebeurde ook in een lokaal van de chr. school nu het catechisatielokaal is af gebroken. Geopend werd door ds. Westland, nadat was gezongen psalm 651 en 2. Voorzitter C. Scherpenisse riep vervolgens Voor de jeugd ontbreekt het aan goede leiding, wat misschien wel „vreemde" lei ding moet zijn. Financieel gaat de ver eniging jaarlijks achteruit door de dure competitiereizen en de geringe belangstel ling der supporters. Wel beschikt men nu over een 25 juniores. De leden onttrekken zich te gemakkelijk aan hun verplichtingen met betrekking tot het opkomen voor wed strijden. Een bloeiende vereniging kan het dan ook niet worden genoemd. Bij ziekte van sekretaris A. Kurvink las de voorzitter ook het jaarverslag, waaruit bleek dat er 4 leden zijn bijgekomen, waar door het steeg tot 61. Het donateursgetal daalde van 112 naar 99, terwijl 25 junioren staan ingeschreven. Het geluid van penning meester J. den Engelsman was ook niet optimistisch, waar er afgelopen jaar een nadelig slot was van 434,54 en het finan cieel bezit der vereniging hierdoor tans nog 1487,83 bedraagt. Wel waren er baten van de wedstrijd Middelburg I Vlissingen 't Is alsof U een wonder beleeft, als U al betrekkelijk gauw de gunstige^ invloed van de aansporende werking van Kruschen s zes minerale zouten op Uw bloedzuiverende organen ondervindt. Naarmate het bloed wordt vrijgemaakt van alle pijnverwekkende onreinheden, leeft ge weer helemaal op en voelt ge li allengs weer de oude, fit van lijf en leden en vrij van pijn. I en voordeel door deelname aan de voet balpool van een overigens klein aantal leden. Herkozen werden de bestuursleden A. Kurvink, P. Scherpenisse en J, den En gelsman evenals het elftalcommissielid Heij- boer. Meegedeeld werd. dat het bestuur zal trachten met Pasen en Pinksteren thuiswed strijden te organiseren, waartegenover men met Hemelvaartsdag 's middags elders zal moeten spelen. Pogingen worden ook gedaan om a.s. zomer weer nederlaagwedstrijden te krijgen, terwijl voor wedstrijden in de week de veteranenelftallen van Tholen, St. Maar tensdijk en Oud-Vossemeer worden uitge nodigd, evenals Herverkaveling en Heide Mij. Het jeugdtournooi met een wisselbeker als inzet werd eind mei gepland. De heer Levering wil bemiddelen om een jeugdelftal uit Vlissingen hier te krijgen en een ont moeting Vlissingen I MOC I. Tenslotte zal worden geprobeerd een trainer aan te trekken. Hierna hield de heer Levering een cause rie over de voetbalsport. Hij beantwoordde daarbij eerst de door hem zelf gestelde vra gen: Waarom voetbal je (voor je plezier) en wat heb je daarvoor nodig (verenigings verband). Gedraag je je daar altijd naar? Dit vrijwillig toetreden tot een voetbal vereniging brengt immers rechten en plichten mee. Rechten op een mogelijkheid die lief hebberij uit te oefenen op behoorlijke wijze, plichten omdat je in clubverband meespeelt. Blijf je achter, dan dupeer je daarmee niet jezelf, maar je clubgenoten. Niet alleen je eigen teamgenoten zijn je vrienden, maar evengoed de tegenpartij, ook scheids- en grensrechters. Een voetbalwedstrijd wordt gespeeld met 25 en niet met 11 vrienden. Natuurlijk mag het om de overwinning gaan, reeds haar 25 jarig bestaan vierde. Wat de streek betreft staat behoort de afdeling nog tot de koplopers, waar ze na Tholen werd opgericht. Nu zijn er ook afdelingen in Poortvliet en St. Maartensdijk. De afdeling hield zich bezig met het haar gestelde doel, bevordering van de verkeersveiligheid, o.a. meer door het organiseren van cursussen, waarbij vooral wachtmeester P. J. Engel dorp-Gastelaar zijn kosteloze medewerking verleent. Uit het jaarverslag bleek dan ook dat er heel wat werk is gedaan. Sekretaris G. Hage gaf daarvan een uitvoerig resumé. Penningmeester C. J. van Oost liet horen, hoe er 328,95 was ontvangen en 260,30 was uitgegeven, alzo een batig slot van 68,65. Bestuurslid W. Dake werd herko zen. De heer J. Lanooy wenste niet meer voor herkiezing in aanmerking komen in wiens plaats dhr. Joh. Quist in het bestuur werd benoemd. Als leden van de kontrolc- commissie werden gekozen de heren A. Dake, A. Kurvink en A. van Driel. Bij de rondvraag werd gewezen op de gevaarlijke situatie in de Cureestraat. Meegedeeld werd dat het bestuur dit reeds aanhangig Heeft gemaakt. Vermoedelijk komt cr, eenrichtings verkeer, waarbij inrijden bij kapper Quist verboden zal worden. Moeilijk vond een aanwezig lid ook het parkeren tussen de waterkeringsmuur en hotel Havenzicht. Grote wagens kunnen hierdoor nauwelijks passeren, wanneer ze een bocht vanaf de Voorstraat moeten nemen. Tenslotte bleek er ook animo te zijn voor een oriëntatierit. Hierna vertoonde wachtmeester Westdorp uit Tholen met een projectieapparaat enkele leerzame verkeersstrips, welke met aandacht werden gevolgd. BAZAR MUZIEKVERENIGING Vanavond en morgen wordt in het dorps huis ten bate van de plaatselijke muziek vereniging „Oefening baart Kunst" een ba zar gehouden, waarbij de bezoekers ver schillende attracties te wachten staan. A.s. dinsdag vindt trekking van de verloting plaats. Velen zullen een kijkje gaan nemen, om daarmee tegelijk O.B.K. te steunen. De Jaargetijden op rijm vertolkt door een aantal meisjes was bijzonder aardig. Ds. Bouter sloot deze mooie avond. GESLAAGD Dezer dagen slaagde aan het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie te Wageningen onze dorpsgenoot dhr. M. C. Wielaard voor instructeur in het maaidorsen en opneembalen persen. N.C.V.B. Onder leiding van de Presidente Mevr. Lindhout hield maandagavond de afd. Ned. Christen vrouwenbond haar maandelijkse vergadering. Spreker voor deze avond was Ds Bouter van Stavenisse, die het onder werp besprak: „Plaats voor het gebed in ons gezinsleven." Op 25 maart D.V. zal voor de afdeling spreken Ds. de Hoed uit Tholen. geopend en door die van het Thoolse De partement dr P. J. Duinker besloten. ONGELUKKEN Toen vrijdagmorgen de heer J. Tichem met de bietensnijmachine aan het werk was, had hij het ongeluk op het ogenblik dat hij een volle kist gesneden bieten wegpakte met zijn hand de messen te raken. Een wijs vinger en pink werden ernstig verwond. Met 16 krammetjes werd de wond door dokter Helleman verzorgd. teit, een film vertoond van het „V.U. festi val 1955". Alvorens hiertoe over te gaan werd hij ingeleid door ds Kr. Smit die, naar aan leiding van een gelezen Schriftwoord zeide, dat een huis stevig gegrondvest moest zijn. Ons leven moet gebouwd zijn op een stevig fundament. Dit is ook het geval met de wetenschap. Ook de V.U. wil de mensen stevig doen staan. Het doel leidt tot heil van de naaste en tot eer van God. De V.U. heeft dit jaren geleden begrepen. Babyderm-zeep WEER GELD VERMIST Maandagavond bij haar thuiskomst be merkte de vrouw van A. J. van Spl., dat de achterdeur niet was gesloten, hetgeen bij haar vertrek wel het geval was. Niet vermoedend, dat er enige boze opzet in het spel was, werd hier aan verder geen aandacht geschonken. In de loop van de daaropvolgende dag kwam men evenwel tot de onaangename ontdekking, dat tevens een bedrag aan geld uit huis was wegge nomen. Direct werd de politie gewaarschuwd, die nu een onderzoek naar het gebeurde heeft ngesteld. OUDERAVOND Maandagavond 3 maart j.l. werd in de kleuterschool alhier de jaarlijkse ouderavond gehouden, die door vele ouders werd bijge woond. De avond werd geopend met een kort woord door de heer L. A. Riedijk als voor- DAMES I Voor het nieuwe seizoen hebben wij voor U weer een met zorg samengestelde collectie MANTELS, MANTELKOSTUUMS JAPONNEN enz, van de NIEUWSTE MODELLEN en STOFFEN ZIE ONZE ETALAGES 99 BOSSTRAAT 34 TELEFOON 4412 BERGEN OP ZOOM GESLAAGD Bij de gehouden examens te Breda slaagde voor coupeuse mej. Nellie Goedegebuure alhier en voor costumière mej. Nellie Vroeg op uit Sint-Maartensdijk, die hun opleiding genoten bij mej. M. v. As. VERGADERING GROENE KRUIS In het Dorpshuis hield het Groene Kruis - r - r haar algemene vergadering, waarvoor, ver maar, aldué de heer Levering, er »s heel wat ]eken mct andere jaren goede be]angstel. werkelijker vreugde, dan die van een voet- g bestond L-,1r>T>A»i-,i>^ninn nn I^aaI urnf xiTOrl/nliil'nr X ?or*_ baloverwinning en heel wat werkelijker ver driet dan het verdriet om een nederlaag. Blijf daarom voor en boven alles sportief, ook wanneer een tegenstander daarover anders denkt. Een scheidsrechter kan fouten maken, maar zelf maak je er veel meer, vergeet dat nooit. Wanneer WHS tracht zich zo te bouwen, heeft het recht van be staan, moet het gemeentebestuur, dat er misschien anders over denkt, dolgelukkig zijn dat er een voetbalvereniging bestaat, allen welkom en wenste daarbij, dat het ook Waar de jeugd gepaste ontspanning vindt, -oeken nfoelecd op de repetities altijd zo druk was als op waar ouderen zich om kunnen verblijden. t De voorzitter burgemeester A. Sluijmers sprak een openings- en welkomstwoord, en vond het fijn, dat zovelen aanwezig waren. Daarna volgden de notulen en het jaar verslag door de heer C. J. Moerland. Het publiek moet weten wat het Groene Kruis doet en op Stavenisse was het Groe ne Kruis dan ook populair, aldus de heer Moerland. Het jaar 1957 was rustig. Het aantal leden steeg van 461 tot 465. Door de zuster werden 2362 verschillende deze „grote avond". Het lid zijn van welke vereniging dan ook brengt naast rechten ook verplichtingen met zich. Daaraan moet men zich niet willen onttrekken, waarom spreker hoopte dat men ook in 1958 de repetities geregeld zal willen bijwonen. Uit het jaarverslag van sekretaris J. M. Vroegop bleek, hoe er enkele mutaties voor kwamen in het bestuur. De dirigent J. J. Ridderhof bedankte als voorzitter en werd opgevolgd door C. Scherpenisse. J. M. Vroegop werd sekretaris en Gent v. d. Repe als nieuw bestuurslid bibliothecaris. Het le dental steeg met 1 nieuw lid tot 33, maar daarvóór werd de vereniging gedupeerd toen 6 alt-zangeressen door trouwen en ver trek moesten bedanken. Aan een 7 tal leden werd voor hun tienjarig lidmaatschap een insigne uitgereikt. In 1957 werd 3 maal in het openbaar opgetreden. Ook de sekretaris Maar wanneer een gemeentebestuur dat niet zo aanvoelt, mag men zich als vereniging eerst wel afvragen of het niet bij haar ligt. Verwacht je, dat wanneer je je er als lid zelf niets van aantrekt, een gemeentebestuur dat wel zal doen Begin dus bij jezelf, eerder heb je geen recht iets van anderen De rekening en verantwoording over 1957 gaf als inkomsten 19.760,15 en als uit gaven 19.419,52. De begroting 1958 was sluitend, maar erg krap. Het bestuurslid de heer J. Wielaard werd bij acclamatie herkozen. De voorzitter deelde mede, dat het in het te verlangen Wanneer daarnaar oprecht voornemen het volgend jaar cen fiimpje wordt gestreefd, neem je deel aan een goede {e ,aten draajen medisch gebied. Mocht opvoeding van de jeugd tot sport.eve leden -emand hiert bezwaar hcbben dan zou van de gemeenschap. I jie(. niet doorgaan. Enkele leden vonden dit Op deze duidelijke en leerzame causerie van de heer Levering volgden nog enkele vragen, waarna sluiting. MUZIEKAKTIE De stand van de wervingsaktie donateurs en vrijwillige bijdragen door de muziekver eniging „Accelerando" is, dat er 41 dona teurs zijn bijgekomen, 114,aan vaste deed in zijn uitvoerig jaarverslag 'n beroep jaarlijkse bijdragen is toegezegd en 110, op de leden de vereniging trouw te blijven aan eenmalige bijdragen. De aktic wordt af- steunen. Het verslag van penningmeester Jb. gesloten op 18 mart a.s. met het houden Gunst zag er aanvankelijk zeer somber uit, maar uiteraard was er toch nog een kas saldo van 221,11, al was dit door hoger uitgaven dan inkomsten het afgelopen jaar met 142,89 verminderd. Inkomsten waren 564.40, uitgaven 707,29. De penningmeester dhr. Gunst werd nog even in het zonnetje gezet, toen bleek, dat hij gedurende 10 jaar lid was, waarvan 9 van de jaarvergadering. GEVONDEN VOORWERPEN 1 paar dameswanten. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. JAARVERGADERING ZAADTELERSVERENIGING Deze werd woensdagmiddag jl. bij dhr. echter niet juist (één lid was tegen) dat door dit ene lid dit niet kon doorgaan. Wanneer het plaats vond na de vergade ring kan wie wil toch weggaan Er werd nog wat gesproken over een aankoop van een röntgenapparaat, maar daar de kosten hiervoor te hoog zijn, zal dit niet kunnen, ook al ni verband met de krappe begroting. De voorzitter dankte allen voor hun op komst en sloot de vergadering. „WEES EEN ZEGEN" VIERDE HAAR 10-JARIG BESTAAN In het Dorpshuis kwam de kleine M.V. bijeen om voor de tiende maal haar jaar feest te vieren. De opkomst was prima en allen hebben een gezellige avond gehad. Na samenzang sprak ds. Bouter een openings- en welkomstwoord tot allen, in het bijzon- Jilj utuuituut iV JC1U« Cl OI «aai v Cill y .rvva^uuyuimv.u«j J •-**»* J Q 1 1 jaar bestuurslid. Hij kreeg een insigne en F. Rijnberg gehouden. Voorzitter Dormaar ^er tot "e oprichtster mevr. Sinke, tot bur- voor zijn verdienstelijk financieel beheer was door ziekte verhinderd, zodat de ver een pracht leeslamp. Hierna werden nog gadering door de heer H. Overbeeke werd 15 programmapunten uitgevoerd, voorname- geleid, die inzonderheid dhr. Bakker uit lijk bestaande uit zang door het gehele en Noord Holland welkom heette. Na het jaar door afzonderlijke koortjes onder leiding verslag van sekretaris Geluk verklaarde van de dirigent J. J. Ridderhof en de heer penningmeester M. Ligtendag dat er nog C. Scherpenisse. De zang, vooral door het 8.68 in kas was overgebleven. Bestuurslid koor, werd goed uitgevoerd. Verder was A. W. Beurkens uit St. Filipsland had zich er ditmaal niet veel variatie in het pro- niet meer herkiesbaar gesteld in wiens plaats gramma. De traktatie in de pauze was zoals de heer N. Klippel uit Stavenisse werd ge- gewoonlijk gul. JAARVERGADERING WHS In de zaal van dhr. F. Rijnberg hield de voetbalvereniging WHS zijn jaarvergade ring, bijgewoond door 22 leden en het erelid de heer A. W. Levering uit Vlissingen. Laatstgenoemde kreeg van voorzitter A. kozen en dhr. Iz. Geluk herbenoemd. Hierna hield de heer Bakker een causerie over het teeltverloop in 1957 en de algemene ver wachting voor dit jaar. VEILIG VERKEER De Sint-Annalandse afdeling van de be kende Bond hield woensdag bij W. Rijn- J. Soeters een bijzonder welkomstwoord te berg Mzn. haar jaarvergadering, waarbij 28 horen. Hij vond het prettig dat dhr. Leve- leden aanwezig waren. Voorzitter P. Moer- ring als oud-voorzitter nog zo met WHS land riep een bijzonder welkom tot wet- meeleefde, dat hij zich de moeite van de houder G. Goedegebuure en later tot wacht- verre reis had getroost om deze avond een meester A. J. Westdorp uit Tholen. De af- korte causerie te houden. Spreker stelde een deling is nog jong, daar dit de eerste jaar- matig verenigingsleven voor WHS vast. vergadering is, terwijl de landelijke Bond gemeester en mevr. Verburg, tot mevr. Huysmans en tot de afgevaardigden der M.V.'s Tholen, St. Maartensdijk en Oud- Vossemeer. De Bijbelinleiding over het dochtertje van Jairus werd verzorgd door Coba Stoutjes- dijk, terwijl voorts enkele liederen werden gezongen. De declamaties „Willem Teil" door Adrie Stoutjesdijk en „Ons reisje" door Adrie Moerland en Jo Wielaard vielen zeer in de smaak. De afgevaardigden der drie M.V.'s brach ten felicitaties over. Ook burgemeester Ver burg en de heer W. v. Prooyen, de laatst genoemde namens de Kerkeraad. met 42 punten. De le prijs qing naar Maatje Wesdorp In de pauze werden vele mooie hand werken en een 2 tal poppen verloot en werd een kopje melk aangeboden. De leidster mej. Priem ontving een mooie bureaulamp. Na de pauze zong men het Bondslied en werd door Matty Letzer en Janny Hoek nog een tweetal gedichten gedeclameerd. zitter der oudercommissie, die de aanwezi gen hartelijk welkom heette inzonderheid het gemeentebestuur, waarbij burgemester Bou- wense, die verhinderd was te komen, werd vertegenwoordigd door wethouder A. L. Hage. Mejuffrouw N. G. den Engelsman, hoofd der school, sprak daarna over de kleuters, in het bijzonder wat hun tekenen Betreft. Ze toonde aan dat ook hierin een geleide lijk ontwikkeling valt te constateren, die begint bij de zgn. krabbelperiode tot het ogenblik, dat aan het onderwerp een min of meer geslaagde vorm wordt gegeven. Na deze uiteenzetting werd door de ou ders het werk der kleuters bezichtigd, het geen bestond uit tekenen, plakken, prikken, vouwen en ander fröbelwerk, waarvoor men als altijd weer veel belangstelling had. Toen werd onder het genot van een kopje koffie enige tijd gepauzeerd, waarna kleu terleidster mej. J. A. Jasperse een gedicht voordroeg, dat tot titel had „Lief en leed van een kleuterleidster", waarmee zij bijzon der veel succes had en dat herhaaldelijk de lachtlust der aanwezigen opwekte. In de oudercommissie werd vervolgens gekozen mevr. Muller-Jansens, wegens het aftreden als lid van mevr. van Oosten- Servaas. Bij de rondvraag bleken geen vragen te zijn, zodat de avond werd gesloten door wethouder Anth. L. Hage, die de leidsters bedankte voor het werk in het afgelopen jaar verricht en de goede leiding van deze ouderavond, die vele ouders weer opnieuw het nut heeft doen inzien van goed kleuter onderwijs. BEZOEKT vandaag en morgen DE BAZAR te Stavenisse GEVONDEN VOORWERPEN Een portemonnaie, een kinderwantje en een jockey-pet. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. GEZINSAVOND Vrijdag 14 maart organiseert de plaatse lijke afdeling-van de Bond van Plattelands vrouwen in de zaal van de heer M. J. S'te- ketee de jaarlijkse gezinsavond. Op deze avond, die dus is bestemd voor de huisge noten der leden en genodigden speelt het orkestje van mevr. Verjaal-Prince, wordt een korte kinderoperette opgevoerd en en kele voordrachten, w.o. ook door ouderen. De daaropvolgende dag, zaterdag 15 maart wordt hetzelfde programma nog eens afge werkt voor de overige kinderen van het dorp. ROB GERAERDS In het „Holland Huis" was woensdag avond flinke belangstelling naar schat ting ruim 200 personen voor de solo toneelvoorstelling in 12 taferelen van Hil- debrands Camera Obscura door de bekende dramaturg Rob Geraerds. Hij heeft de ver wachtingen van zijn publiek niet beschaamd. Zoals altijd was zijn voordracht subliem. Allen vonden het dan ook een prachtavond en voor de Nutsdepartementen een waardige afsluiting van het winterseizoen. De bijeen komst werd door de voorzitter van het Nut St. Maartensdijk dhr. W. L. Blindenbach Donderdagmiddag gleed bakker Zandee tijdens broodbezorging in Wc-stkerke over cen glibberige plek, kwam te vallen en na dat omstanders hem hadden thuisgebracht, achtte de ontboden dokter Helleman over brenging naar het ziekenhuis nodig. Ver moedt wordt dat hij een hersenschudding en gebroken sleutelbeen heeft opgelopen. WEEGBRUGVER. Tot sekretarispenningmeester van de weegbrug „Vooruitgang" alhier is met in gang van 1 maart benoemd de heer P. Jagt Pzn in plaats van D. C. Duijnhouwer, die hiervoor bedankte. BENOEMING Tot hoofd van de chr. streekschool Boas te Meliskerk is met ingang van 1 juni be noemd onze vroegere dorpsgenoot de heer J. Zandee, thans onderwijzer aan de chr. school te Rijssen, Overijsel. OVERPLAATSING Met ingang van 1 maart werd de com mies der Belastingen de heer W. Buyze overgeplaatst in gelijke functie naar Ove- zande (Z.B.). De heer Buyze was 714 jaar in onze omgeving werkzaam en daarom al een goede bekende. GOED AFGELOPEN Toen het elfjarige dochtertje van W. van As gisterenmiddag bij de splitsing Provin ciale- en Nieuwe weg naar Oud-Vossemeer, uit de bus stapte en onmiddellijk hierna zonder uit te kijken de weg overstak ont snapte ze aan een groot gevaar, achter de bus kwam n.l. de auto van dhr. Murre, be stuurt door zijn dochter Janny aangereden en alleen door krachtig remmen en hierdoor tegen een paaltje op te rijden kwam het kind niet onder de auto terecht. De bumper van de nieuwe personenwagen werd be schadigd. Overigens kwam ieder met de schrik vrij. De politie stelt een onderzoek in. BENOEMING De onderwijzeres aan de chr.. school mej. Deij is met ingang van I mei in gelijke betrekking benoemd aan de chr. school te Waarde. POLIO Van de kinderen die geboren zijn in 1952 tot en met 1957 zijn er 90 opgegeven voor polio-inenting. POMPBEDIENER Aan de volgende' personen is het getuig schrift voor pompbediende bij de gemeente lijke vrijwillige brandweer uitgereikt: Jac. Verwijs Azn., M. A. van Duuren, Abr. Kosten, M. J. Zwagemaker en P. P. Wolse. OUDERAVOND In Ons Dorpshuis werd de Ouderavond van de Christelijke school geopend door de voorzitter van de schoolvereniging, de heer A. C. van Strien. „Als er kritiek is laat ze dan opbouwend zijn", aldus de voorzitter in zijn openings woord. Een punt van de agenda, „Met z'n allen op schoolbezoek bij de kleintjes van juf frouw Wolff", was mogelijk door een les- opname met een bandrecorder. „Inleiding - doorleiding - opleiding", was de titel van het prevelementje, zoals hij het zelf noemde, van de hoofonderwijzer, de heer P. van 't Hoog. Hierin begon hij over zijn sollicitatiebrief naar deze school en wat er aan voorafging, daarna gaf. hij een toe lichting op de andere indeling der rapporten om ten slotte op te merken dat een twee jarige opleiding aan de lagere school voor het toelatinkseksamen van H.B.S. of LI.L.O. zijns inziens niet gewenst is. Een veel kortere opleiding geeft hetzelfde effect. Hij heeft dit aan de praktijk getoetst met goede resulta ten. De gave der kinderen wordt door een twee-jarige opleiding niet vergroot. In zijn afscheidstoespraak was de heer J. Koolstra dankbaar voor alle medewerking, welke hij hier heeft ondervonden. „We staan er eigenlijk nooit bij stil," aldus spre ker, „maar we moeten dankbaar zijn met een Christelijke school. We vinden het meest zo vanzelfsprekend. We moeten dan ook allen meewerken Gods koninkrijk te doen bouwen. Hier ligt voor allen een taak. Hoewel ik hier pas vier jaar sta is er toch een zekere band ontstaat. Alles gaat hier zo gemoedelijk." Daarna dankte de voorzitter de scheiden de onderwijzer voor alles wat hij voor de kinderen heeft gedaan, waarna hem een Engels muziekboek werd aangeboden. Na de pauze, waarin koffie werd geser veerd, ging men naar de school waar het werk der kinderen werd bezichtigd. GESLAAGD Bij de te Breda gehouden examens der Eerste Nederlandse Modevakschool slaagde voor coupeuse o.a. mej. Coba Lindhout alhier, die haar opleiding genoot bij mej. N. v. d. Sande te Nieuw-Vossemeer. CAUSERIE MET LICHTBEELDEN Op initiatief van de raad der gereformeer de kerk alhier werd door de heer J. Kalis vaart propagandist van de Vrije Universi- HET VOLK TEN BAAT De spreuk van dr. Kuyper: „Geen duim breed is er op heel 't erf waarvan Christus niet zegt: dat is Mijn", raakt uit de tijd, aldus de heer Kalisvaart in zijn toespraak. Toch houdt deze spreuk verband met de V.U. Het is een machtige opgave. Alles op eisen voor Christus. Ook de wetenschap opeisen voor Jezus. De V.U., in 1880 opge richt, heeft de spot en hoon van anders denkenden getrotseerd en is in geloof haar weg gegaan. Wat denkt u van een opschrift als: Laat alle hope varen, gij die hier bin nengaat?", aldus spreker. Het is ontmoe digend maar toch is men in het vaste ver trouwen in Gods woord verder gegaan. Het kruis, dat van de katheders was ver dwenen, moest weer centraal gesteld wor den. Nu zijn ruim 100 hoogleraren aan de V.U. verbonden en worden de colleges door 2300 studenten bezocht. Heel ons econo misch bestel is afhankelijk van de weten schap. De V.U. wordt ook wel de wapen smidse van ons christenvolk genoemd. Zij is het volk ten baat. Ieder Christen dient zijn naaste te helpen die in lijden is. Er is een konkreet verband tussen een dokter en een dominee. God zelf heeft de schakeringen in de menselijke samenleving gelegd. De V.LI. heeft niet alleen uw geldelijke steun maar bovenal ook uw gebed nodig. OPENBARE VERGADERING VAN DE A.R.P. Door de Anti-Rev. Kiesvereniging „Ne derland Oranje", werd een openbare ver gadering gehouden in „Ons Dorpshuis", welke werd geopend door de voorzitter der vereniging de heer P. Boudeling. Uit het voorgeiezene uit Gen. 2. memo reerde hij in zijn openingswoord dat in den beginne de gehele wereld door vier rivieren werd bevochtigd. Verder memoreerde hij de verkiezingen voor 1958, daar we mannen nodig hebben die vragen naar Gods Woord. In aansluiting op de openingswoorden van de voorzitter zeide de heer Hagoort: „Vreest God en houdt Zijn geboden," dit geldt als regel van de A.R. voor het gehele leven. De kennis van goed en kwaad gaat de gehele wereld door en lag in de Schep ping opgesloten. Groen van Prinsterer was de grondlegger van onze Partij. Hij werd genoemd de veldheer zonder leger. De Franse revolutie bracht een breuk in het leven. De politiek die gevoerd wordt moet getoetst worden aan het Woord van God, daarin moet men schouder aan schouder staan. De Partij bestaat nu 100 jaar. Door het geloof loopt door de geschiedenis een goudep. draad. Door Da Costa werden onder een christelijke regering, de sociale oudingen opgebouwd, onbewust omdat ij de een niet voor de ander trok. Werk gever en werknemer groeien naar elkaar toe. Zo niet de socialisten. Gods weg gaat door de geschiedenis naar het eindpunt. Vooral in deze verkiezingstijd moeten we trouw zijn aan Gods Woord, want dat is het Centrale punt. God regeert en Zijn volk triomfeert. Na de pauze werden vragen gesteld die door de spreker vlot werden beantwoord. Na de jaarverslagen werd de lijst voor de gemeenteraadsverkiezing vastgesteld als volgt: 1. P. Bolier, 2. P. Boudeling, 3. A. C. van Strien, 4. A. B. v. d. Reset, 5. Chr. Wisse en 6. P. Vogelaar Jzn. Deze vergadering werd gesloten door de heer A. C. van Strien. LIEFST GEEN RADIO-ACTIEVE BOT Ir M. A. Geuze stelt minister S uur hof en Algera vragen. Het lid der Eerste Kamer der Staten Ge neraal, ir M. A. Geuze te Poortvliet heeft de ministers van Sociale zaken en Volksge zondheid en van Verkeer en Waterstaat dinsdag 4 maart de volgende vragen gesteld: 1. Dragen de Ministers kennis van de inhoud van een bekendmaking van de bur gemeester van Tholen, gedateerd 27 februari 1958, waarin wordt medegedeeld, dat in de week van 3 maart 1958 in het Goereese Zeegat proeven zullen worden genomen met radio-actief zand, terwijl tevens wordt ge waarschuwd, dat het vissen in een nader aangegeven gebied gevaar oplevert en der halve vermeden moet worden? 2. Door welke instantie is deze bekend making ingegeven en mag worden aange nomen, dat deze in alle bij de visserij be trokken gemeenten is afgekondigd 3. Kunnen de Ministers mededelen of wetenschappelijk voldoende vaststaat, dat deze proeven naar wordt aangenomen met gebruikmaking van radio-actieve glas parels geen gevaar op zullen leveren voor de volksgezondheid a. tengevolge van verspreiding buiten het proefgebied van plankton. b. tengevolge van zich buiten het proef gebied verspreidende en elders gevan- j gen vis, een en ander teneinde geruchten dienaan gaande en mogelijk onjuiste reacties van consumentenwege, mede gezien het recente gebeurde in Putten, te voorkomen, aldus ir M. A. Geuze. Het antwoord van de Minister zal in onze streek ongetwijfeld met belangstelling wor den tegemoet gezien. Ook al is het voor de vissers en voor de consument niet nodig zich hierover bij voorbaat zorgen te gaan maken, omdat het alles wel zal meevallen, kan men terzake niet voorzichtig genoeg zijn en daarom is het zeer juist, dat ir Geuze de aandacht van de Minister op een en ander heeft gevestigd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1958 | | pagina 2