Beperk uw huishoudelijke bestedingen: VEILINGEN PREDIKBEURTEN Hoe? PFAFF Zig-Zag PFAFF NAAIMACHINEHUIS W. RIKKEN KERKNIEUWS RAADSVERSLAG ST. PHILIPSLAND Behandeling van de begroting 1958- Teruggangoveral - Aanvraag om filmprojectie-apparaat afgewezen - Jammer dat geen bejaardenwoningen gebouwd kunnen worden. Dr. A. Snethlage hulp in de huishouding Bezichtiging Technische School Woning te koop FORUMMIDDAG Prijsverlaging C. V. d. JAGT Gladiolencontradtelers één a 2 H.A. Land Openbare Vergadering Ontspanningsavond Meisje gevraagd noemenswaardige verschuivingen vertoonde. Startte de vereniging in '56 met 13 leden, nu is ze gegroeid tot 49, dus een winst van 36 leden. In zijn financieel overzicht van de winkel week 1957 noemde de penningmeester, de heer J. P. Kramer bedragen, die procentsge- wijs de eerste (1956) overtroffen, zodat deze zeer geslaagd mag heten. De adviseur van de K.N.M.B., mr Kluiver kreeg hierna het woord en vond het altijd prettig een vergadering bij te wonen van een hard werkende vereniging. Toch mag op een feestavond als deze de zakelijke kant niet ontbreken. Daar door de bestedings beperking en dergelijke verwacht wordt dat de verkoop zal dalen blijft een goed geouti- leerde winkel toch aan te bevelen. Hij deed hierbij de suggestie kontakt met de consu menten op te nemen. Daar de belasting zwaar drukt op de Middenstander worden door het hoofdbestuur stappen ondernomen deze te verlagen. Het verheugt het hoofdbestuur altijd weer wanneer de plaatselijke overheid met de middenstand meeleeft. De films die vertoond werden gingen over het werk van de Unicef en een Amerikaans Jeugdorkest, terwijl ter verpozing een paar tekenfilms en een reclamefilm werden ver toond. De avond werd verder gevuld met her sengymnastiek, mastklimmen en verloting. Door de oud-sekeretaris, de heer M. Ver wijs, werd het wel en wee in het ontstaan der vereniging op rijm voortreffelijk voor gedragen. In zijn slotwoord memoreerde Mr. Kuiver de oprichting der vereniging. Daar met 13 leden werd gestart is dit voor de vereniging geen ongeluksgetal geweest, gezien de groei der vereniging en de volle zaal van deze avond. In zijn dankwoord zeide de voorzitter dat dit wel een kleine gemeente is maar des ondanks toch tot grote daden in staat. Burgemeester L. J. de Jong vond het een avond om nooit te vergeten. Ik meen de tolk van al de aanwezigen te zijn als ik u dank zeg voor al het gebodene. 't Is jammer dat nog niet alle middenstanders in de gemeente lid zijn, want eendracht maakt macht. Het was een goede gedachte van het be stuur om van deze jaarvergadering een feestavond te maken. We mogen tevreden zijn met zo'n aktief bestuur. Zij hebben ingezien dat men met traktaties mensen trekt. Moge de vereniging in groei en bloei toenemen. Tot slot sprak de heer Stouten er zijn waardering over uit een erevoorzitter te hebben die nooit op onze vergaderingen ontbreekt. Ook in de praktijk geeft hij het goede voorbeeld, door al z'n inkopen plaatselijk te doen. Hij hoopte dat men op de eerstvolgende vergadering weer eendrachtig zal opkomen om ook dan de zaak van de vereniging te behartigen. ZANGUITVOERING Door de Chr. Gemengde Zangvereniging „Crescendo" werd woensdagavond de eerste zanguitvoering gegeven. Dirigent der ver eniging is de heer Jac. Moerland. De voorzitter der vereniging, de heer P. Quist, vergeleek deze vereniging met de vorige uit deze gemeente. Het programma werd in de opgestelde volgorde afgewerkt. Aan het slot dankte mej. J. W. C. van Strien de zangers voor het gebodene. PAK EVEN UW ZAKBOEKJE THOLEN: 17 febr. vergadering varkensvereniging OUD-VOSSEMEER Vrijdag 14 februari: uitvoering Voetbal vereniging. Toneelavond Eendrachtsruiters. Feestelijke jaarvergadering der N.H. Jeugdverenigingen. Woensdag 19 februari: Vertoning Rode Kruisfilm. ONTWIKKELINGSDAG KLEINFRUITTELERS Te Steenbergen wordt maandag in hotel Concordia een ontwikkelingsdag voor klein- fruittelers gehouden, georganiseerd door de veilingsverenigingen van het eiland Tholen en het West-Brabantse kleigebied. Inleiders zijn ir J. J. van Hennik, de heer L. C. Oele, de heer Th. Bol, terwijl ook een film over teelt en afzet van kleinfruit wordt vertoond. Dinsdag 11 febr. SINT-ANNALAND Uien middel 14.27, bonken 13.53, driel. 15.10, picklers 20.50. Aanvoer 45 ton. Dinsdag 11 febr. SCHERPENISSE Llien middel 14.30, bonken 13.50, driel. 15.10, picklers 20.50. Aanvoer 7 ton. Zondag 16 februari 1958 THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 en 3 uur ds. J. den Hoed Extra collecte Ned. Bijbelgenootschap Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. H. D. Bakker Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur leesdienst Ned. Prot. Bond 5 uur ds. O. Elseman OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 en 6.30 uur ds. A. Breure - vm. H. D. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. A. Koning Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Geref. Gem. in Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. P. Westland - coll. kerk Donderdag 20 febr. nm. 3 uur ds. P.West- land huwelijksbevestigin van K. Goede- gebuure en M. P. Theunisse nm. 7 uur ds. P. Westland - Bijbellezing Collecte Chr. School Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Dinsdag 18 febr. 7 uur ds. A. Elshout van Utrecht Vrije Geref. Gemeente 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. H. Bouter vm Bediening H. Doop Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur dhr. J. W. Slager ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 10 en 2 uur ds. Zandt van Delft Collecte Chr. Belangen Dinsdag 18 febr. 7 uur ds. P. J. F. Lamens te Kamerik (Utr.) voor de ver. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur ds. G. J. Zwoferink Oud GerKerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst R e h o b o t h 6.30 uur ds. P. G. de Vey Mesdagh uit Den Haag SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. J. Brons en 2.30 uur ds. C. J. P. Lam Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. C. J. P. Lam en 2.30 uur ds. J. Brons Extra collecte voor P.I.T. Geref. Kerk 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. H. D. Bakker Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 uur ds. F. van Diereti Geref. Gemeente: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. zaterdag 15 febr. 7 uur Student Blok van Rotterdam Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur de heer Gebraad Door het zelf maken en verstellen van kleding voor U en Uw gezin. Koop daarom 'n moderne, machine die met haar soepele, elastische zig zag steek de meest rek bare stoffen naait. Vraagt nog heden vrijblijvend demonstratie. i Wij bieden U een enorme collectie PFAFF machines op fraaie moderne meubels of als elektrische machine in luxe koffers. Kortemeestraat 17 Bergen op Zoom Telefoon 5878 Lange Brugstraat 30 Breda Telefoon 31745 In plaats van kaartjes. Met dankbaarheid en blijd schap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter JOSINA JOHANNA ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. Kr. Smit ST. MAARTENSDIJK Dinsdag 18 febr. om 7 uur in de Ned. Herv. Kerk voor de verenigingen te spreken ds. P. J. F. Lamens te Kamerik-Utr. BIDDAG VOOR HET GEWAS De biddag voor het gewas is op het eiland Tholen en St. Filipsland bepaald op 26 febr. a.s. Dinsdag 11 februari om 2.30 uur kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Na opening gaat de voorzitter direct over tot het laten onderzoeken van de ge loofsbrieven van dhr. A. K. Guiljam, be noemd als raadslid in de vakature van dhr. Stormezand. De commissie adviseert tot be noeming. De heer Guiljam legt de nodige eeden af, waarna de voorzitter hem geluk wenst met zijn raadslidmaatschap. U bent voor ons geen onbekende en diende reeds jaren de gemeentebelangen op voortreffelijke wijze, aldus de voorzitter tot het nieuwe raadslid. Hij hoopt dat het ook in de toe komst zo zal zijn en dat zijn raadslidmaat schap straks verlengd zal worden. De heer Guiljam dankt voor de gesproken woorden hoopt op een goede samenwerking en wijst er op, dat Gods wegen dikwijls anders uit komen dan onze wegen. Daarna houdt de voorzitter een nieuw jaarsrede in verband met het nog kort be gonnen zittingsjaar. De tijd van hoogcon junctuur is zicht- en voelbaar voorbij, aldus spreker, vooral op het platteland. De land bouwers zien terug op een ongunstig jaar, de scheepvaart is minder, de bouwaktiviteit eveneens teruggelopen. De gemeente heeft ook de bouwplannen in 1957 niet kunnen verwezenlijken door gebrek aan geldmidde len. Het Dorpshuis in de Polder werd in gebruikgenomen en voorziet in grote be hoefte. De verenigingen zijn er zeer mee gebaat, evenals met badhuis, kleuterschool en dependance van het Groene Kruis. De werkloosheid baart grote zorg, een en ander door mechanisatie in de landbouw. De be stedingsbeperking heeft ook zijn terugslag op de gemeentepolitiek. Het aantal inwoners vermeerderde met 7. In de raad waren er de mutaties door het vertrek van dhr. L. J. van Nieuwenhuijze, in wiens plaats dhr. Goudszwaard kwam, dhr. Verwijs werd toen wethouder. De heer Vader bedankte als raadslid en tenslotte ook dhr. Stormezand voor wie respectievelijk de heren Reijngoudt en nu Guiljam vervangen. De samenwerking in de raad is uitstekend, het was een genoegen samen te werken in het belang der gemeente, dat steeds op de voorgrond stond. Zo ook bij de ambtenaren, gemeenteopzichter en werklieden, het onder wijzend personeel, schoonhouders en -houd sters van de openbare gebouwen, de leider van de B.B. en dokter Menger die cursussen EHBO geeft. De heer Breeman geeft een cursus oorlogsvoering voor de B.B. De mobilofoon is hier weg. De dames die het toestel hebben bediend gaan over naar het EHBO van de BB. Ook de brandweer was onder leiding van dhr. Stouten zeer aktief. Het blokhoofd Zuidweg bedankte om ge zondheidsredenen in wiens plaats dhr. Bo- lier is benoemd en diens zetel weer door dhr. C. Overbeeke werd vervuld. Daarna deelde de voorzitter mede, dat de havendijk be- klinkerd zal worden en het uitkomende materiaal aan de Oostdijk oostzijde gebruikt zal worden. B. en W. zullen met voor stellen komen om de westzijde van de Oost- dijk nog in bezit van de Polder te teren. Spreker besloot zijn toespraak met de wens dat God Zijn zegen niet zou ont houden en wenst allen in 1958 gezondheid toe om in het belang der gemeente te mogen werken. Weth. Mol dankt namens de raad de voorzitter voor de goede samenwerking en hoopt ook dat het zo zal blijven, hij dankt voor de tot de raad gerichte wensen en hoopt dat de voorzitter en zijn gezin het in 1958 ook goed moge gaan, dankend ook al de anderen die in enigerlei betrekking tot de gemeente staan. Ingekomen is een schrijven van mr. Lap, waarin wordt meegedeeld dat hij het vorig schrijven namens zijn cliënten intrekt. De voorzitter juicht dit toe, omdat nu de elektriciteit van een gedeelte in de Pr. H. polder doorgang kan vinden. REKENING 1956 De raadsleden, de rekening nagezien, adviseren de rekening 1956 voorlopig vast te stellen met dank aan de samenstellers met de volgende bedragen. Gewone dienst ontv. 447.997,23, uitgaven 448.605,60, nadelig slot 608,37. Kap. dienst 1.804.132,84, uitg. 2.071.397,12, nadelig slot 267.264,28. De 8ste wijziging van de gemeentebegro ting 1957 en een nieuwe instruktie voor de sekretaris gaan onder de hamer door. Het bedrag per leerling 1958 wordt vast gesteld op 38.20. De vergoeding voor de bijz. school alhier op 1250,en voor de A.J.Polder op 1350.Voorschot kleuter school op 9.per kind is 540.en voor de kleuterschool in de Polder op 243.—. De heer D. Tichem schrijft zijn benoeming als lid van de woonruimteadviescommissie aan te hemen. Een nieuwe regeling zal met de gemeente Bergen op Zoom worden aan gegaan inzake besmettelijke ziekte. De opzichter heeft de kosten voor een bergplaats voor de gemeente begroot op 200.waarin dan de BB materialen kun nen worden opgeborgen. De bergplaats komt dan achter het Dorpshuis in de Polder, waarvoor vergunning werd ontvangen van het Bestuur der voornoemde Stichting. Er was echter de voorwaarde aan verbonden om op gemeentekosten de rijwielbergplaats uitT te breiden. Daarmee gaat de raad ak koord. De politieverordening wordt in dien zin gewijzigd, dat er een parkeerverbod geldt voor de Schoolstraat vanaf de hoek Achterstraat tot nummer 22. Dit is nodig omdat meermalen auto's parkeren voor de brandweergarage, zodat het gebeurde dat tijdens een brand de brandweerauto niet uit de garage kon waardoor veel oponthoud werd veroorzaakt. Vijf borden zullen ge plaatst worden voor maximum snelheid, nl. 2 voor het dorp en 3 in de Polder. De heer P. v. d. Berg verzoekt ontheffing belasting voor zijn oliepomp op de haven die hij al jaren niet meer gebruikt De raad verleent hem die ontheffing, maar dan moet de grondverhuur worden ingetrokken. Geen verzuimen waren er bij het onder wijs in de Polder, zo blijkt uit een schrijven van de C. tot W.v.S. Door vertrek van dhr. J. P. van Dijk is in deze commissie benoemd dhr. P. van 't Hoog. In het dorp is commissielid W. Ligtendag vervangen door J. Ligtendag. De politieverordening ondergaat nog een wijziging om een rijwiel met hulp motor als rijwiel aan te duiden. GEEN FILMPROJECTOR Een aantal verenigingen op cultureel ge bied ter plaatse en in de Polder vragen voor het vertonen van films ter ontwikke ling van de inwoners een geluidsprojector- apparaat. Vele ingezetenen zouden dit op prijs stellen, wordt in het schrijven betoogd. De gemeente zou het apparaat dan aan de verschillende verenigingen, die daarom vra gen, kunnen verhuren. Het voorstel van b. en w. is hierop niet in te gaan. Dit ligt naar de mening van het dagelijks bestuur niet op de weg van de gemeente. Men zou nog iemand moeten aanstellen ook, die daar mee regelmatig omgaat. De heer Bolier vraagt of er overleg is gepleegd en deze kwestie is onderzocht. Hij meent dat zo'n apparaat toch een grote levensduur heeft. De voorzitter antwoordt dat er een onder zoek is ingesteld. Het apparaat zou zo'n twee a drieduizend gulden kosten, dus niet weinig. De heer Goudszwaard meent dat de ge meente Bruinisse er wel een heeft. De voorzitter ontkent dit, wel is er een apparaat voor geheel Schouwen-Duiveland. De lieer Quist zegt de de vereenigingen het wel zullen huren en er garant voor moeten zijn. De heer Reijngoudt wijst er op, dat we in een teruggaande tijd leven en zal hieraan niet meewerken. Vele ingezetenen zijn trou wens principieel tegen films. De heren Bolier, Goudszwaard en Quist betogen hierna dat de gemeente ook een taak heeft op cultureel gebied. Degelijke films geen onzin kan daartoe bijdragen. De gemeente kan het zelf in de hand houden, via een commissie die de films keurt. Wethouder Verwijs zegt hierna dat er een aantal verenigingen zijn, die de films gratis vertoond krijgen als zij die wensen. Maar de mensen willen wat anders. En dat ziet spreker niet als taak voor de ge meente. De heer Guiljam vindt de aanschaf duur. Weth. Mol weet dat evenals hij er velen zijn, zo niet de meeste leden, ook van de aanvragende verenigingen, die principiële bezwaren hebben. Wanneer de raad zich straks wijzigt, heeft men ook de commissie en films niet meer in de hand. Het apparaat moet bovendien telkens worden vervoerd naar het Dorpshuis, jeugdgebouw en zaal Rijstenbil, dus zo'n lange levensduur zal het niet hebben. Het heeft voor hem geen zin met de verenigingen te spreken, omdat hij er principieel tegen is en het bovendien te duur vindt. De heren Goudzwaard en Bolier zijn het niet met de laatste spreker eens en willen een apparaat aankopen in overleg met de verenigingen. Daarna wordt gestemd. Voor zijn de raadsleden Bolier, Goudszwaard en Quist, tegen wethouder Mol en Verwijs en de leden Guiljam en Reijngoudt. De heren T. Boudeling en C. Verwijs vragen een tuintje te mogen huren bij hun nieuwe te bouwen woning aan de Wilhel- minastraat .De voorzitter zeg dat er maar één tuintje beschikbaar is. De heer Boude ling was de eerste aanvrager. Aan hem zal het worden verhuurd. Volgende jaar kan men dan weer zien. De heer J. Neele wil een stukje grond huren voor het bouwen van een droog schuur voor gladiolen. Hierover wordt even gepraat, daarna wordt besloten dat b en w het eerst ter plaatse zullen gaan bekijken. DE BEGROTING 1958 Na een woord van dank aan de ontvan ger dhr. Beneder en typistie Capelle wordt de begroting hoofdstuk voor hoofdstuk be handeld. Niemand heeft behoefte aan alge mene beschouwingen. De heer Bolier vindt de post voor woning verbetering te laag. De voorzitter merkt op, dat die post is bedoeld voor premie op W.C. vervanging. Voor woningverbetering kan een aanvraag bij de raad worden in gediend. De heer Bolier zag een groot verschil in de 'post onderhoud begraafplaats in het dorp en in de Polder. Weth. Mol en de lieer Reijngoudt vinden dat er geen verschil be hoeft te zijn. De voorzitter vind het geen eer voor degene die met het onderhoud is belast. Het moet nu eenmaal goed worden onderhouden. De heer Bolier zoekt het meer in de salariëring van betrokkene. Dhr. Goud zwaard mist de zekerheid van te bouwen bejaardenwoningen. Ook dhr. Quist zou 't zeer op prijs stellen, dat deze er kwamen. De voorzitter antwoordt dat hierover juist gisteren nog een bespreking is gevoerd. De zaak zit niet zo best. Al zouden we ze zelf kunnen financiering met geld tegen 6 dan zouden we nog geen vergunning krijgen. Spreker gelooft dat de 500 woningen, die Zeeland kreeg alle naar de industrie centra zullen gaan. Weth. Verwijs licht de gisteren gehouden bespreking nog nader toe en zegt dat b. en w. liever de bejaardenwoningen bouwen dan een nieuw gemeentehuis. Alles wordt dan ook gedaan om het zover te doen komen, doch nu gaat het niet. De heer Goudszwaard vraagt hierna of de bouw van een gemeentehuis niet te ver wezenlijken is. De voorzitter antwoordt dat hiervoor duur geld geleend zou moeten worden en de vergunning zou wel uitblijven. De heer Quist vindt de post onderhoud trottoirs en onderhoud plantsoenen te laag. De voorzitter: dat is ze ook maar het kan, omdat er plantmatcriaal in voorraad is. Het onderhoud wordt door dhr. Felius gedaan, die voor de gemeente niet duur is. De heer Bolier zou aan het Dorpshuis een trottoir willen leggen, het staat daar zo onder wa ter, zodat er ook een goot en afvoer langs moet komen. Dit zal de voorzitter laten bekijken. De heer Bolier wijst op de post brandweer en watervoorziening in de Pol der. Spreker gelooft dat er van die tanks voor bluswater niets terecht komt. Er moet een „aanjager" worden gekocht, er is water genoeg in de kreken ter plaatse, maar laat het eerst een deskundige bekijken. Dhr. Goudszwaard vraagt of nortonpompen de oplossing kunnen geven. De voorzitter zegt dat er brandweerslangen genoeg zijn, maar een aanjaagverband ontbreekt nog. De gemeenteopzichter zou een onderzoek kunnen instellen. De heer Reijngoudt wijst op de post voor 'sociale werkvoorziening van handarbeiders. Die post is veel te laag. Straks komen vele arbeiders ten laste van de gemeente. Met dit bedrag is niets te bereiken. De heer Goudswaard meent dat ze ten laste komen van Sociale Zorg. Weth. Mol zegt dan ze 13 weken rijkssteun krijgen. Enkele zijn hier al bij betrokken. De voorzitter wijst er op, dat bedoelde post is bestemd voor minder valide arbei ders. Komen er meer, dan kunnen ze naar de beschutte werkplaats te Zierikzee. Thans is er maar één. De heer Bolier vraagt of er nog een post van 10.000 aan de Stichting „Ons Dorpshuis" moet worden betaald. Ook ver nam hij dat hierin enkele veranderingen zijn aangebracht zonder toestemming van b en w. De voorzitter antwoordt dat het maar een ramingspost is. Afrekening zal nu spoedig gebeuren. Wethouder Verwijs licht dit nader toe. Over de bejaardenwoningen werd hierna nog even gediscussieerd. Het wordt steeds bejammerd, dat het niet kan doorgaan. José Jac. Gaakeer P. J. Gaakeer-H'eyboer St. Annaland, 9 febr. 1958 Haven 300 Tijd. Algemeen Burgergasthuis kamer 10, Bergen op Zoom Op 16 februari hopen D.V. onze geliefde ouders C. van Haaften en H. P. van Haaften-Hage de dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in de echt werden verbonden. Dat zij voor elkaar en voor ons nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen Piet en Jo Jan en Maike Koos en Adrij Izaak, Adrie Nella, Rien Tevens hopen op donderdag 20 februari a.s. PIET en JO in het huwelijk te treden. Stavenisse, 14 febr. 1958 Molendijk 76 Receptie op 20 febr. van 19.30 tot 20.30 uur in het dorpshuis. I Zondag 16 februari hopen D.V. onze geliefde zwager en zuster C. van Haaften en H. P. van Haaften-Hage de dag te herdenken dat zij I voor 25 jaar in de echt i werden verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van de Fam. Hage Stavenisse, 14 febr. 1958 Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te nemen, na een kortston dig lijden, mijn geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en over grootvader-, broeder, zwa ger en oom de heer Johannes Cornclis Polderman in de ouderdom van 71 jaar en 4 maanden. St. Maartensdijk: Wed. J. Polderman- Moelker Scherpenisse: H. Duijnhouwer- Polderman H. M. Duijnhouwer 's Gravenhage: A. Visser-Polderman P. Visser Cadzand: A. L. Polderman J. Polderman- v. Eenennaam 's Gravenhage: C. Polderman G. W. Polderman- v. d. Bergh Voorburg: M. v. d. Burg-Polderman Th. v. d. Burg N. Helvoet: A. Stolk-Polderman J. Stolk St. Maartensdijk: M. A. Polderman Nieuwdorp: F. C. Polderman S. Polderman- v. Antwerpen St. Maartensdijk: C. J. Geldhof-Polderman A. Geldhof Amersfoort: E. v. Kouswijk- Polderman W. v. Kouswijk Poortvliet: J. J. Polderman L. Polderman-Dekker Kleinkinderen en achterkleinkind St. M'dijk, 9 febr. 1958 Hogeweg B 103 De begrafenis heeft plaats gelild op 13 febr. 1958 te St. Maartensdijk. Heden overleed plotseling onze gewaardeerde mede werken en vriend Eduard Frederik Pairoux in de leeftijd van 36 jaar Zierikzee, 12 febr. 1958 Personeel en Directie Timmerman 6 Verbeek Voor de vele blijken van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster, be huwdzuster en tante mevrouw Regina Antonia Maria Slager geb. Verbeke, betuig ik namens allen hartelijk dank. W. M. Slager St. Annaland huidarts dinsdag 18 februari GEEN SPREEKUUR in het Groene Kruisgebouw in Tholen Wegens huwelijk der tegen woordige een gevraagd mevr. Rinses-Annokkee Vcerweg D 37 Scherpenisse Burgemeester en wethouders van St. Maartensdijk maken bekend, dat op maandag 17 februari aanstaande, des avonds van 710 uur de technische school voor het publiek geopend zal zijn ter bezichtiging. Ook inwoners uit andere ge meenten zijn van harte welkom Tegen maart te aanvaarden, thans bewoond door P. M. B. Bijl Wal A 96. Te bevragen bij M. L. Pleune St. Maartensdijk STATENKRING THOLEN en ST. FILIPSLAND DER CHR. HIST. UNIE Heeft besloten een te houden op ZATERDAG 22 FEBRUARI a.s. in de zaal hotel „Hof van Holland" te Tholen om 2.30 uur. Het forum bestaat uit de weled. gestr. heren C. PHILIPSE, lid Ged. Staten - voorzitter Ir. M. A. GEUZE te Poortvliet - lid Eerste Kamer J. DE RUITER te Heerenveen - lid Tweede Kamer C. F. v. d. PE1JL te Goes - lid Tweede Kamer Vertrek dienstbus St. Annaland 20 min. over één Stavenisse één uur Ruime gelegenheid tot het stellen van vragen. Namens het bestuur 100 gram GELDERSE GEKOOKTE WORST voor 36 cent -f 10 Duikertjes (5 cent) Levensmiddelenbedrijf THOLEN GEVRAAGD ALB. D. DEN HAAN Rijnsburg tel. 4244 St. Maatsendijk tel. 62 TE KOOP GEVRAAGD in het Eiland Tholen (ligging of kwaliteit van minder belang) Brieven onder no. 1844 bureau van dit blad. op dinsdag 18 februari a.s. voor vaststelling candidaten ARBEIDERSLIJST Scherpeniss bij C. Tichem alhier, aanvang 8 uur. COOP. BOEREN LEENBANK POORTVLIET Er wordt beleefd doch dringend verzocht de SPAAR- en REK. COURANTBOEKJES zonder uitstel te komen afhalen ten kantore der Bank op woensdag 19 en op donderdag 20 februari 1958, telkens van 10 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur. Het bestuur. EEN BALPEN koopt U in de kantoorboek handel. Daar wordt gezorgd voor reservestiften. Een keuze in elke prijs bij G. HEIJBOER's kantoorboekhandel Ring 66 - St. Annaland van de L.J.G. en Z.P.M. te houden op vrijdag 21 febr. in Hotel Hof van Holland te St. Maartensdijk. Opgevoerd wordt o.a. het boeiende toneelspel „ZONSOPGANG" van Joh. v. Eekelen Ter opluistering is het L.J.G.- orkest aanwezig. Opening zaal 6.45 uur. EEN VULPEN van 79.50 is geen peulschilletje, maar voor een jubileumcadeau iets zeldzaams. Gegarandeerd voor uw leven De bekende merken bij G. HEIJBOER's kantoorboekhandel St. Annaland bij II. SLAGER Ring 68 - St. Annaland NAAIMACHINE reparatie Fa. J. Melse, Markt 26, Tholen tel. 20. NIEUWE ACCORDEON 80 bas, pianoklavier met 3 jr. garantie. Eiken orgel 6-spel 20 register. Pjano goed voor studie 75.Verder alle soorten muziekinstrumenten, te bevragen Oudestraat A 300 St. Maartensdijk. DROGE SCHOL en gerookte schar bij A. J. Schot, vis handel, Eendrachtsweg 17, Tholen. Weth. Verwijs zegt dat die woningen, zelfs als ze gebouwd zouden kunnen worden veel te hoog in huur zouden liggen, nl. 10, a 11,—. Weth. Mol herinnert er aan. hoe reeds twee jaar geleden in overleg met het eiland Tholen de plannen zijn gemaakt. Toen wil de men niet bouwen voor de curveprijs. Vorige jaar wilden de aannemers wel en toen was er geen geld meer. Daarna wordl de begroting 1958 z.h.st. vastgesteld als volgt Gewone dienst, ontv. 410.069,87, uitg 408.710,18. batig slot of onvoorziene post 1359,69. Ontv. kapitaaldienst 721.325.22, uitg. 993.314,42, nadelig slot 271.898,20. Weth. Mol zegt nog, dat ze sober, maar toch sluitend is. Daarna wordt nog een verzoek behandeld van dhr. C. Verwijs die garantie vraagt voor zijn te bouwen woning via de Bouw- kas. Akkoord, zegt de raad. RONDVRAAG De heer Goudzwaard heeft vernomen, dat er 57 lichtpunten staan en zou er graag zien bijgeplaatst in de Polder. Ook zou er één in de Commandostraat verplaatst moe ten worden. Daar staat er een te veel. Aan het eind van de Langeweg zal wel niets te doen zijn. Weth. Mol zegt dat dit al meer is onderzocht, maar dan moet daarvoor een speciale kabel worden gelegd. Dat is veel te duur. De voorzitter zal het nog eens laten bekijken. Daarna sluiting.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1958 | | pagina 3