Plaatselijk Nieuws Dame8 ivoüos. Elkefand een Smeeuwwifje DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN OUD -VOSSEMEER handen ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ANNA JACOBA POLDER 16 februari 1958 Dr. A. Kugel te Poortvliet, tel. 10. Dr. J. Vermet te Nieuw-Vossemeer, tel. 10 HOOGWATER in de week van 16 t.e.m. 22 februari 1958 zondag vm. 2.38 nm. 15.07 uur maandag 3.23 15.45 dinsdag 4.00 16.21 woensdag 4.32 16.54 donderdag 4.58 17.25 vrijdag 5.30 17.56 zaterdag 6.04 18.27 dinsdag 18 febr. Nieuwe Maan te 16.38 uur. woensdag 26 februari Eerste Kwartier te 21.51 uur. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat door de reinigingsdienst scherven zullen worden opgehaald op dins dag 18 februari 1958, het eerste gedeelte en op vrijdag, 21 februari d.a.v. het overige gedeelte. Tegen donderdag, 21 februari a.s. bestaat gelegenheid tot aangifte voor ruiming van privaatputten. Tholen, 11 februari 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd. VERKIEZINGEN Zitting van het stembureau De voorzitter van t' hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de Pro vinciale Staten van Zeeland in de kieskring IV Tholen, brengt ingevolge artikel H 4, lid 2, der kieswet, ter openbare kennis, dat dit bureau op 15 februari 1958 te 11.uur, in het gemeentehuis in een voor de kiezers toegankelijke zitting zal beslissen over de geldigheid der voor de op 11 februari 1958 te houden stemming ingeleverde candidaten- lijsten en over het handhaven van de daarop voorkomende candidaten. Tholen, 12 februari 1958 De voorzitter voornoemd, VERKIEZINGEN Ter inzagelegging candidatenlijsten De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland in de kies kring IV Tholen, brengt ter openbare ken nis, dat ingevolge artikel H 3 der kieswet op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd de op 11 februari j.l. ingeleverde en door het hoófd- stembureau onderzochte lijsten van candida ten. Tholen, 12 februari 1958 De voorzitter voornoemd, VERKOPING Zaterdagavond werd door notaris E. D. v. d. Velde publiek verkocht de woning van mevr. wed. J. v. d. Velde- de Leeuw, ge legen aan de Markt. Koper werd de heer J. Vos voor de prijs van 9700, FILMAVOND Woensdagavond gaf de bedrijfsstudie- groep Tholen en St. Filipsland samen met de B.V.G. in de zaal van de heer Van Boven een filmavond. Als spreker trad op de heer Van der Plaat uit Pretoria, die sprak over Zuid-Afrika en ook films daar over vertoonde. De voorzitter, de heer B. G. Friderich opende de bijeenkomst met een woord van welkom in het bijzonder tot de heer van der plaat. De eerste film .was, over de wildtuin van Zuid-Afrika, daarna nog een film van Natal en twee van andere delen van Zuid-Afrika. Het waren mooie kleurenfilms. Na afloop dankte de voorzitter de heer van der Plaat voor de filmavond en de aanwezigen voor hun opkomst. WERK AANGENOMEN Het aannemersbedrijf D. Burgers is de bouw opgedragen van een fabriek annex laboratoria, showroom en kantoren te Putte voor rekening van „Diamond Toals" te Soestdijk. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd 6 febr. Jan van Oudenaarden, oud 21 jr. en Marina Ricdijk, oud negentien jaar. 11 febr. Cornelis Jacobus van Zetten, oud 28 jaar en Maria Jacoba Deurloo. DAMMEN Uitslag van de onderlinge Competitie ge houden op dinsdag 11 februari 1958. J. Elenbaas S. de Korte 2-0 M. Heezen C. Elenbaas 2-0 L. van Dijke P. Jeroense 2-0 C. van Iwaarden L. Moeliker 2-0 B. Leunis P. Steyns 2-0 W. Nieuwenhuyzen M. Heezen 2-0 L. Moeliker Iz. Deurloo 2-0 C. de Korte J. de Rijke 0-2 C. Gebraad J. de rijk afgebroken J. Priem M. Schot 0-2 om half 8 in een lokaal der openbare lagere school werd gehouden. Vooraf hadden een 2-tal leerlingen nl. Cocky van Dricl en Coba van den Houten op hun wijze de bezoekers welkom geheten. Zij deden dat door middel van een samen- spraakje en op originele wijze. HAMFA-C BURGERLIJKE STAND en loop de bevolging over januari 1958 Geboren 20 jan. Isabella Johanna Havermans, dochter van Marinus Cornelis Havermans en van Wilhelmina Verhoeven. 21 jan. Dignatus Antonius Maria van der Zande, zoon van Marinus Johannes van der Zande en van Elisabeth Helena Aarden. Overleden 7 jan. Anthonie Marinus de Rijke, oud 63 jaar, echtgenoot van Pieternella A. Ver burg. 14 jan. Adriana Stormezand, oud 75 jaar, echtgenote van Mathijs Geuze. Ingekomen: Jannetje M. Rijnberg, echtgenote van C. Goedegebuure van Sint-Annaland. Adriana A. de Rijke, ongehuwd van Noordgouwe. Vertrokken: Tona C. Hartog, ongehuwd naar Bergen op Zoom. Cornelia J. den Engelsman, ongehuwd naar Bergen op Zoom. Cornelis P. de Schipper met echtgenote en 6 kinderen naar Grijpskerke. OUDERAVOND OPENBARE SCHOOL De voorzitter der oudercommissie, dhr. P. W. C. van Westen, verwelkomde allen hartelijk op de Ouderavond, die vrijdag jl. ruw of schraal HAMEA-GELEIUüëiüsi) Iemand van de Amerikaanse Ambassade zou enkele films vertonen. Dhr. van Westen toonde er zich verheugd over dat de Am bassade hiertoe bereid was gevonden. Hij deed verder mededeling berichten van ver hindering op deze avond aanwezig te zijn te hebben ontvangen van Ds A. Breure en dhr. H. van Gorsel, lid der oudercommissie. Voor de bestrijding der onkosten der ou deravond stelde de gemeente 35,be schikbaar. Dhr. van Westen herinnerde ver der aan de geslaagde kerstmiddag, en ein digde met zijn excuses aan te bieden voor de beperkte ruimte, waarover men in dit ene, zij het dan grote, lokaal de beschikking had. Er waren zeker 30 mensen meer ge komen, dan waarop was gerekend. Het schoollokaal was dan ook overvol. Geluk kig kon bijna ieder een zitplaats krijgen. De jeugd nam in het middenpad plaats. Het staat wel vast dat men voor volgend jaar een andere oplossing zal zoeken, want dit gaat werkelijk niet meer. Na de notulen van dhr. M. van Dienst volgde een pracht filmprogramma dat bijna 2 uren duurde. Op een film over het offi ciële bezoek, dat het Koninklijk paar in 1952 aan de Ver. Staten bracht, kreeg men een goede indruk van het leven van de Amerikaanse boer door middel van de ver filming van een werkbezoek dat een stads- jongen in zijn vakantie aan een boerderij bracht. De laatste film, evenals de vorige in kleuren, was opgenomen in opdracht van de grote Amerikaanse luchtvaartonderne ming, de Pan American Airways. Zij be doelde aan buitenlanders een indruk te ge ven van wat Amerika eigenlijk is en slaagde daarin uitstekend. De natuuropnamen wa ren prachtig. Bijna elk landschapsbeeld ter ere ld is in de Ver. Staten vertegenwoor digd. Niet alleen hierin maar ook op het qebied der ontspanning is het een land van tegenstellingen. Zij biedt allerlei soort van vermaak voor allerlei soort mensen. Uok kwam het verbazingwekkend hoge peil van haar techniek goed tot uitdrukking. Het schoolhoofd, dhr. B. Cornet, sprak ongetwijfeld de dankbaarheid van allen uit toen hij de Ambassade hartelijk dankte voor wat hier was vertoond. Na een traktatie begaf ieder zich naar de aangrenzende lokalen, waar het werk der leerlingen was uitgestald. De verloting die men voor het dekken der kosten .van, de Ouderavond hield, was een groot succes In zijn schoolpraatje zei het Hoofd dat opleidingen, voor de kinderen die voortge zet onderwijs zoals MULO, H.B.S. en Am bachtsschool gaan volgen, hier op de La gere School gegeven kunnen worden. In dien de ouders dit tijdig tevoren mededelen kunnen ze met zeer grote kans op succes bij de toelatingsexamens voor dit onderwijs worden klaargemaakt. Het snoepen, waaraan dhr. Cornet op de Ouderavond van vorig jaar grote aandacht wijdde, is nog steeds niet verbeterd. Spreker had verder de indruk dat de ouders zich niet voldoende verzetten tegen het verlangen der kinderen schoolverzuim te vragen voor familiefeestjes. Nog enkele geuite wensen betroffen r èen spreekkamertje voor het Hoofd, fietsenberg plaats en verfraaiing van de voorgevel van het schoolgebouw wanneer straks het oude gymnastieklokaal gesloopt wordt. Tenslotte kwamen de leerlingen met 2 aardige voordrachten, die op uitstekende wijze ten gehore werden gebracht. De stuk jes waren getiteld ,,De brave buurvrouw en „Mijnheer vraagt een huisknecht". GESLAAGD Vorige week dinsdag slaagde Mevr. M. van Vossen- van Dijke voor het vakdiploma Detailhandel tabak. JAARVERGADERING N.C.L.B. De Ned. chr. landarbeidersbond hield in het wijkgebouw haar jaarvergadering. Voorzitter Adr. Vroegop liet zingen Ps. 25 2, las psalm 103, waarna de heer Van Wensen, hoofdbestuurder voorging in gebed. Hij riep vervolgens een bijzonder welkomst woord toe tot burgemeester J. van den Bos, weth. G. Goedegebuure en dhr. Chr. Kalle. Penningmeester M. J. den Haan liet horen, dat er 3265,95 was ontvangen 3116,42 was uitgegeven en dus een batig saldo van 149,53. Het aantal leden steeg tot 35. Daarna sprak de voorzitter over de vraag: Waarom lid van een chr. organisatie"? Als bestuursleden werden gekozen de he ren C. v. d. Repe en A. Westdorp (Molen dijk). Na de rondvraag vertelde burgemeester J. v. d. Bos iets over industrialisatie .terwijl ook weth. Goedegebuure nog het woord voerde. Namens de pl. afd. der CBTB sprak voorzitter Joh. Overbeeke Nzn. Gezongen werd nog ps. 42 2 waarna dhr. G. .Goede gebuure voorging in dankgebed. Bij de uit gang was er een collecte voor bijzondere hulp in nood, welke 20.65 opbracht. met als prijzen een haan, taarten, fietsband, enz. Het tweede gedeelte van het programma was de hoofdfilm naar het gelijknamige boek „Roman Holiday". Het liet wel bijzonder duidelijk zien, dat vorstelijke personen ook wel eens „gewoon" mens willen zijn. Zo werden 't allemaal vorstelijke films, waarvan de laatste dan met de meeste ontspanning zonder dat het aan spanning ontbrak, maar bovenal luchtig en gezellig met voortreffe lijk spel van de bekende Audrey Hepburne en haar tegenspeler. Hetzelfde programma werd de andere avond nog eens vertoond voor oud-leerlin gen en belangstellenden. De financiële uit komst zal dit jaar wel bijzonder goed zijn geweest. VIJFTIG JAAR „ONS BELANG" Een zeventig leden en genodigden woon den de 50ste jaarvergadering bij van de co öperatieve kolen vereniging „Ons Belang" te Sint Annaland in de zaal van de heer W. Rijnberg, Havenplein. De voorzitter kon in zijn openingswoord in het bijzonder drie oud-voorzitters welkom toeroepen, nl. de heer G. Goedegebuure, A. P. Bil (tans te Vlissingen) en de ere-voorzitter W. A. Boogaard. In het kort liët spreker de afge lopen vijftig jaar voor wat de verenigings geschiedenis betreft de revue passeren. Voor- en tegenspoed is er gekend. Tot tweemaal toe een oorlogsperiode en daarna nog de ramp. Op 10 januari 1908 oprichters had men al direkt 120 leden. Van LEDENVERGADERING SCHOOL M/D BIJBEL Het speet voorzitter P. van Driel, die de ledenvergadering van de Chr. School dins dagavond jl. opende, dat het getal aanwe zigen minder was dan gewoonlijk, wat wel licht te verklaren was uit de ledenverga dering van de Alg. Chr. Kleuterschool, die dezelfde avond werd gehouden. Dhr. M. Lindhout noemde 1957 in zijn verslag een moeilijk jaar. Dit vooral door het personeelstekort, wat voor het bestuur een voortdurende nachtmerrie is geureest. Dhr. Oostveen, die mej. Hondius zou op volgen, moest in militaire dienst. Gelukkig werd de veterane, mej. J. Pollie bereid gevonden tijdelijk waar te nemen; wat ze deed tot 1 februari jl., toen de nieuwe en helaas tijdelijke kracht, dhr. Sonnega, in dienst trad. Het bestuur slaagde er maar op het nippertje in voor dhr. A. van Dalen vrijstelling van dienstplicht te krijgen. En tenslotte kon de plaats van het hoofd, dhr C. P. de Schipper, die naar Grijpskerke vertrok, worden vervuld door dhr. Kegge. De veranderingen bleven niet beperkt tot het onderwijzend personeel. Zo werd Mej. R. van Poortvliet opgevolgd door Mevr. Geuze als schoonhoudster en wisselde dhr. I. J. van Gorsel van bestuurszetel met dhr. M. M. Minheere. De functie van sekretaris wordt nu in plaats van door dhr. S. C. Wessels door dhr. M. Lindhout uitgeoefend. Dhr. L. de Wilde tenslotte jubileerde als het bestuurslid dat 25 jaar penningmeester was. Dat 1957 ook financiëel een zwaar jaar is geweest werd zonder meer uit het jaar verslag van de penningmeester duidelijk. De exploitatieuitgaven overtroffen de gemeen telijke vergoedingen. Bovendien moesten eerder genoten bijdragen van rijk en ge meente als te veel genoten gedeelteijlk wor den teruggestort terwijl het onderzoek naar sollicitanten ook nogal wat vergde. De commissie voor het onderzoek der boeken over 1957 bracht een gunstig rap port op; een nieuwe commissie werd samen gesteld. Na de pauze werden de aftredende be stuursleden S. C. Wessels en J. D. Droogers herkozen en deed de voorzitter mededeling van een kleine geldlening, die men op gun stige voorwaarden had gesloten voor de verbouwing van de woning voor het school hoofd. Dhr. Kegge eindigde met dankgebed. SLACHTVERGUNNINGEN In de maand januari werden ter sekretarie alhier 27 varkens als huisslachting aange geven. JAARVERGADERING HERV. VROUWENVERENIGING De vrouwenver. „Indonesië" hield haar jaarvergadering in de chr. school. Geopend werd door ds. Westland, waarna mevr. Westland de talrijke aanwezigen begroette. Uit het jaarverslag van mevr. Weijler-v. d. Jagt bleek dat de ver. 36 leden telt, terwijl een uitvoeriger overzicht over het wel en wee der vereniging volgde. Penningmeeste- resse mej. H. Bruijnzeel kon laten horen, dat er 1598.02 was ingekomen en 1492,62 was uitgegeven. Batig slot 105,40. De verkoping bracht dit jaar 1244,42 op. 700,hiervan ging naar de G.Z.B., 50,voor een luidklokje aan de kerk te RantePao. Gekocht werd een electrisch kookstel met pannen en 200,werd ter vergadering aan de president-kerkvoogd J. Boon overhandigd voor kerkuitbreiding. Hierna vulden de leden der vereniging de avond met inleidingen, zang, gedichten en vertellingen, alles gevarieerd van opzet. Gefeliciteerd werd namens de verenigingen door ouderling J. Scherpenisse, terwijl ds. Westland de avond met dankgebed sloot. Alle aanwezigen vonden het zeer gezellig, er was van het gevarieerde programma ge noten, evenals van de in de pauzes aange boden verversingen. Een collecte in de eerste pauze bracht 66.30 op en een ver loting in de tweede pauze nog 51.10. IN HET KORT De woningbouw in de Zuidstraat gaat vrijwel letterlijk met sprongen omhoog, ter wijl ook in korte tijd in de Schoolstraat een tweetal huizen werden opgetrokken. Amateur-slopers bewerkten in drie dagen tijds het pand Ring 11waardoor de nauwe verkeershoek op het Ringkruispunt aanmer kelijk wordt vergroot en straks na opknap pen een grote verbetering zal zijn. Het uitbreidingsplan Cureelanden is verbluffend snel tot uitvoering gekomen. En overigens is het al vergaderingen wat de Sint Anna- landse klok slaat. C.B.T.B.-VERGADERING Tijdens een door een 30 tal leden bijge woonde C.B.T.B. vergadering in de school sprak de heer G. J. de Jager uit Anna Ja coba Polder over het Landbouwschap. Het was voor de leden alleszins belangwekkend hierover iets meer te vernemen. de oprichters is alleen de heer N. Overbeeke nog in leven, op deze avond verhinderd van wege zijn 75ste verjaardag. De gekozen naam „Óns Belang" bleek de juiste te zijn. Dat hebben deze vijftig jaar ongetwijfeld bewezen. In 1917 waren er 225 leden en hiervoor was er maar 325 hl. brandstof. Daarna is het met sprongen vooruitgegaan. Er waren omzetten van 1.408.058 kg. al was dit dan ook in het recordjaar 1939. Dikwijls werd de vereniging en werden ook personen uit het bestuur in figuurlijke zin aangevallen. Ook de tweede wereldoorlog bracht veel moeilijkheden, te meer omdat we er nu zelf midden in zaten. Spreker her denkt daarbij wijlen de oud-voorzitter C. van Dussen, die juist in die moeilijke periode enorm veel voor de Bond heeft gedaan, even als daarvoor de heer J. W. Elenbaas. 1957 was een gemakkelijk jaar, daar alle bestelde brandstoffen vlug werden aange voerd. Met een herdenking van de gestorven leden eindigde de voorzitter zijn historisch overzicht. Als tolk van 3 oud-voorzitters voerde de heer G. Goedegebuure het woord, feliciteer de „Ons Belang", haalde oude herinneringen op en bood namens de drie oud-gedienden een bloemstuk aan. Namens de Boerenleen bank wenste de heer D. Dormaar de vereni ging verdere' groei en bloei toe en kwam. ook met een bloemstuk aandragen. De bazar vindt plaats op vrijdag, 7 en zaterdag, 8 maart a.s. in het dorpshuis. De talrijke attracties en prachtige prijzen zullen ongetwijfeld velen er toe brengen deze bazar te bezoeken en zodoende de plaatselijke muziekvereniging te steunen. VERKEERSLESSEN De jeugd van de hoogste klasse der O. L.S. krijgt momenteel praktisch les in veilig verkeer van de plaatselijke politie, in samen werking met het hoofd der school. Op 11 maart zullen de examens worden afgenomen. NIEUWE WEGER Onze dorpsgenoot de heer C. Moerland werd benoemd tot weger aan de weegbrug alhier. GLADIOLENTEELT In de zaal van de heer Wielaard werd een bijeenkomst gehouden, welke was ge organiseerd door de Gladiolentelersvereni- ging alhier, maar waarbij ook niet leden welkom waren. De voorzitter der vereniging de heer A. Klippel werkte het huishoudelijk gedeelte met voortvarendheid af. Hij wees er in zijn openingswoord op, hoe juist de gladiolenteelt iets specifieks is voor het kleinbedrijf. Het afgelopen jaar is voor de telers weer goed geweest. De tulpenteelt daarentegen is wel tegengevallen. De export was goed, maar de prijs te laag. Deze teelt is voor Nederland wel zeer belangrijk, wan neer men nagaat, dat er dit jaar voor zo'n 200 miljoen werd geëxporteerd. Ook ter plaatse neemt deze teelt toe. De voorzitter hoope dat ook 1958 weer gunsitg zou mogen zijn. Uit de rekening en verantwoording door de sekretaris-penningmeester gedaan bleek dat er 231.11 was ingekomen, 69,29 uitgegeven en er zo een goed slot was van 161.82. De vereniging telt 34 leden, wat nog geen derde is van het aantal gladiolen- telers ter plaatse, zodat een beroep op de aanwezigen werd gedaan om lid te worden. De hierna door de heren P. Oosterveer en J. Oostdam gehoud causerie verwerken we in een apart artikel onder de rubriek „Intensivering van de landbouw". HUISSLACHTINGEN Op het gemeente-secretarie werden over de afgelopen maand januari 22 vergunnin gen voor huisslachting afgegeven. OUDERAVOND O.L.-SCHOOL Zoals gewoonlijk was het schoollokaal vorige week donderdag weer geheel gevuld, toen daar de jaarlijkse ouderavond werd ge houden van de openbare lagere school. Met vele ouders kon de voorzitter der oudercom missie de heer Overbeeke, ook begroeten oud-burgemeester F. M. Boogaard, de raads leden M. Moerland en F. J. Stols, oud-com missieleden en enige tijd later ook burge meester J. van den Bos. Het was voor de laatste maal, dat de heer Overbeeke .aan de ouderavond leiding gaf in verband met zijn periodieke aftreding, waarbij hij niet meer herkiesbaar was, nu. al zijn kinderen van de lagere school zijn. Secretaris L. P. Goedegebuure gaf o.m. een uitvoerig verslag van de laatste school reis, waardoor de aanwezigen de dag op nieuw meebeleefden, een natte dag met toch nog veel plezier. Dat een schoolreis tegen woordig gepaard gaat met grote onkosten bleek uit de verantwoording, die tegelijk werd gedaan. Er was 858.ontvangen en ƒ865.15 uitgegeven, zodat er een nadelig slot werd bijgepast door de Oudercommissie van ƒ7.15. Het kassaldo van de Oudercom missie was per 31 dec. jl. 87.83. In de vakature H. Overbeeke werd be noemd de heer J. van Poortvliet Jaczn. Het hoofd der school dankte de heer Over beeke, die 19 jaar lid van de Oudercommis sie was voor alles wat hij voor de school heeft gedaan en was er van overtuigd, dat hij ook in de toekomst daarvoor nog op de bres zou staan. De heer Overbeeke er kentelijk voor de gesproken woorden, wens te de school verdere bloei en groei toe. Zoals te doen gebruikelijk werd de avond voor een groot deel gevuld met een film programma. Het eerste gedeelte daarvan liet een film zien onder titel „Wat is Suri name", een film rijk aan natuuropnamen, een tip lichtend van het leven der inlanders en naar de smaak van het merendeel nog te beknopt van inhoud. Dat was na een te kenfilmpje de volgende rol beslist niet. „Ons Koninklijk Huis" was een pracht do cumentaire, waarvoor grote aandacht was. Voor het eerst werd op deze ouderavond gebruik gemaakt van het „adoptiefilmappa raat" .zulks om de onkosten te drukken. In de pauze kreeg ieder een kop koffie en maakten allen ook van de gelegenheid gebruik het werk der leerlingen te bezichti gen. Smaakvol was het handwerklokaal versierd en vooral daar was het druk.-Men onderhield zich met de leerkrachten en stond dikwijls verbaasd over datgene wat in één jaar tijds met de kinderen was bereikt. Ieder jaar schijnt het aantal prijzen voor de verloting, die gehouden wordt ter ver lichting van de kosten, te stijgen. Geen won der dat er veel lotjes aan de man kwamen Een schriftelijke felicitatie was er van het erelid de heer N. Overbeeke. Daarna wer den de huishoudelijke agendapunten afge werkt. Boekhouder P. den Haan liet horen, hoe er 332.760 kg brandstoffen werden aangevoerd en door nog een voorraad in het pakhuis 371.260 kg werden afgeleverd. De inkomsten hiervan waren 48.328,50, de uitgaven 46.554.74, alzo een goed sjot van 1773,76. In totaal was er een be drijfswinst van 455.20. In zijn jaarverslag wierp ook de boekhouder een terugblik op de afgelopen 50 jaar. In 1957 waren de bestelde brandstoffen goed en werden alle op tijd afgeleverd. De omzet was ietwat minder dan vorige jaar. Elf leden kwamen te overlijden en door andere mutaties liep het ledental van 575 naar 565 terug. In de plaats van de heer J. L. Goedegebuure Azn, die zich niet meer herkiesbaar stelde werd in het bestuur gekozen de heer Abr, Scher penisse Johzn. De lieer Goedegebuure werd dank gebracht voor wat hij als bestuurslid voor de Bond deed en een voorstel hem tot erelid te benoemen bij acclamatie aange nomen. Daarvoor betuigde de heer Goede gebuure zijn erkentelijkheid, die meende zijn plaats voor een jongere kracht te moeten inruimen. Tot plaatsvervangende bestuursleden wer den benoemd de heren A. D. Goedegebuure JLzn en A. Goedegebuure Lzn. Als con trolelid werd herkozen de heer C. Ridder hof. Door bedanken van weger Jb. Hage moest ook in deze vakature worden voor zien. Enige kandidaat was dhr. C. Scher penisse, die dan ook met algemene stem men werd aangenomen. De voorzitter dank te ex-weger Hage voor zijn goede zorg en wees er op, dat alleen vrijdags kolen aan huis bezorgd worden met uitzondering van de grote aanvoer. In verband met het 50 jarig bestaan werden tien halve mudden kolen verloot onder de aanwezigen. Nadat ook de heer A. P. Bil nog een kort woord had gesproken, verheugd zijnde nu ook nog het 50 jarig bestaan te mogen meemaken, na een goede tijd te hebben ge had als bestuurslid van de Bond, het bestuur en de vereniging had opgewekt zo vol te houden, dankte voorzitter J. J. Mosselman Azn voor de getoonde belangstelling en sloot de 50ste jaarvergadering van „Ons Belang." GESLAAGD Te Dordrecht behaalde mej. A. den Haan P. C. d. het diploma gezinsverzorgster. BAZAR EN VERLOTING MUZIEKVERENIGING O.B.K. Wij vernemen van het bestuur van de muziekvereniging „Oefening Baart Kunst", dat men bezig is met het organiseren van een bazar en een verloting, teneinde de zeer slechte financiële positie van de vereniging te verbeteren. Dank zij de medewerking van en 80-tal bedrijven, voornamelijk buiten de gemeente Stavenisse, beschikt men over een collectie prachtige prijzen. Al deze prijzen zijn geheel gratis aan de vereniging beschik baar gesteld. Met de verkoop van de loten is reeds een aanvang gemaakt. Ongeveer -I3 van het aanwezige aantal loten is in ruim 14 dagen tijd reeds aan de man ge bracht. BEZICHTIGING TECHNISCHE SCHOOL N11 de officiële opening van de technische school heeft plaats gehad en de ouders van de leerlingen op donderdag jongstleden de gelegenheid hebben gehad de school in vol bedrijf te zien, wordt op maandagavond aanstaande de nieuwe gemeentelijke lagere technische school ter bezichtiging voor het publiek open gesteld. De school zal bezichtigd kunnen worden des avonds van 7 tot 10 uur. Uiteraard is deze gelegenheid niet alleen voor de inwoners van Sint-Maartensdijk,, maar zullen ook belangstellenden uit 'andere gemeenten van harte welkom zijn. GEVONDEN VOORWERPEN Ter gemeente-secretarie werd als gevon den voorwerp gedeponeerd een muntbiljet. Tevens zijn hier verdere inlichtingen over genoemd biljet te verkrijgen. UITREIKING VERKEERSDIPLOMA'S In café „Smerdiek" -had dinsdagavond de uitreiking plaats van de verkeersdiploma's door de plaatselijke afdeling van het Ver bond voor Veilig Verkeer. De bijeenkomst werd door burgemeester D. C. -Bouwense geopend, die aan de ge slaagde deelnemers van de verkeerscursus tevens de verkeersdiploma's uitreikte. Hij wekte degenen, die niet aan het examen hadden voldaan, op de moed niet te ver liezen en bij een volgende gelegenheid op nieuw deel te nemen. Hierna werd een Amerikaanse film ver toond, waarin duidelijk werd gemaakt, dat ook kleine overtredingen in het verkeer de grootste ongelukken met zich mee kunnen brengen. De tragische afloop, zoals deze zich in de film toedroeg, maakte diepe in druk. Na de pauze vond er een hersengymnas- tiekwedstrijd plaats, waaraan 5 aanwezigen deelnamen en waarbij als onderwerp kennis van het verkeer was genomen. Uit de ant woorden bleek wel, dat de kennis over de verschillende verkeersvoorschriften over het algemeen nog maar erg matig is en dat het volgen van een verkeerscursus voor menigeen geen overbodige luxe zou zijn. Aangezien de aangekondigde spreker van de avond verhinderd was, werden de on geveer 40 aanwezigen daarna nog enige tijd beziggehouden met de vertoning van films waarbij enkele opnamen van tochten van ouden van dagen, alsmede een film van de feestelijkheden ter gelegenheid van de ge boorte van Prinses Beatrix. Daarna werd de bijeenkomst met een slotwoord van burgemeester-Bouwense be ëindigd. OPRUIMEN MESTVAALT Verleden week is men begonnen met het afgraven en opruimen van de gemeente mestvaalt. Daar men elders geen geschikt terrein kon vinden, was het niet mogelijk hiertoe eerder over te gaan. Hierdoor geraakte de stortplaats de laatste tijd overvol en bood deze voor de omgeving een onaesthetische aanblik. Thans is men overeengekomen de vuilnis naar Bergen op Zoom te transporteren, waar het als mest voor het land zal worden gebruikt. Een en ander betekent voor de omwonen den een grote verbetering. Men hoopt dan ook van harte, dat het gemeentebestuur, dat in deze reeds veel moeite deed, alsnog een geschikte plaats buiten de kom der ge meente vindt en de tegenwoordige vaalt voorgoed kan worden opgeruimd. ROODE KRUISFILM Donderdag 20 februari organiseert de af deling Eiland Tholen van het Ned. Roode Kruis in de zaal van de heer M .J. Steketee haar jaarlijkse Roode Kruisfilmavond. In tegenstelling met andere jaren wordt deze avond ditmaal niet verzorgd door het Ned. Roode Kruis, doch doet de afdeling dit voor de eerste keer geheel in eigen beheer. Vertoond wordt het filmwerk „Zwervers van de 20ste eeuw", welke handelt over de vluchtelingen uit de landen van Oost-Euro pa, de zgn. „displaced persons' Wie gewend is elk jaar deze filmavonden te bezoeken, zal ervan overtuigd zijn, dat deze Roode Kruisfilms uitmunten door fraaie opnamen en wat de inhoud betreft alle zonder uitzondering op zeer hoog peil staan. Men verzuime dan ook niet deze film aan staande donderdag te gaan zien. B.B. OEFENING Op dinsdag 12 febr. werd een BB oefe- ning gehouden in samenwerking met de Brandweer van Scherpenisse en St. Anna land. Om 7 uur werden bommen afgeworpen op Scherpenisse waarna de BBers direct op verkenning uitgingen; waarbij ze negen ge wonden uit de belendende percelen ophaal den, uit de vroegere O.L. School. Bij dit bombardement geraakte ook een groot fa briekscomplex aan de Stoofdijk in brand. De BB trof direct de nodige maatregelen, maar zag al spoedig dat zij het niet konden klaarspelen zodat de plaatselijke brandweer werd geallarmeerd omstreeks half acht door sirenegeloei. De commandant ter plaatse, waarschuwde direct de Brandweerauto van St. Maartensdijk, (die eigendom is van St. Maartensdijk en Scherpenisse) maar kan na drie nummers te hebben aangevraagd telkens geen gehoor krijgen daar niemand thuis was. Goede raad was duur, Dan St.- Annaland maar bellen en wachten tot dat de Brandweer auto van St. Annaland arri veerde en men met twintig mannen gereed stond om de brand te blussen terwijl maar voor twee wat te doen was. Wat de brand weer betreft liep deze oefening dus uit op een fiasco. Scherpenisse heeft volgens de wetenschap zelf geen eigen brandweerauto nodig, maar nu blijkt toch wel dat de gezamenlijke auto toch altijd niet te bemachtigen is, dus als b.v. een brand buitenaf plaats heeft en er doet zo iets voor, laat rustig branden, want we hebben wel een brandweer maar geen materiaal. Mocht dit voor Scherpenisse een goede les zijn. Na afloop van deze oefening, die door verschillende hoofden der teams werd toe gelicht, kon worden gezegd dat deze oefe ning goed was geslaagd, alleen was het jammer dat de brandweer, niet volledig aan deze oefening heeft kunnen medewerken. Aan het slot van deze oefening dankte de heer P. Jagt voor de goede opkomst en ge zellige samenwerken. ANAB VERGADERDE De afdeling Poortvliet van de Alg. Ned. Agr. Bedrijfsbond hield een algemene ver gadering in de zaal van de heer W. J. Gunter onder leiding van de heer D. Bijl. Hij wierp een terugblik op het afgelopen jaar en gaf vervolgens het woord aan de sekretaris en penningmeester voor de versla gen. De bestuursleden J. de Rijke, M. Sloot- maker en M. Goudzwaard werden herkozen. Na nog enige huishoudelijke zaken te hebben afgewerkt belichtte de voorzitter de proble men der werkloosheid. Verschillende vragen werden gesteld en beantwoord. De voor zitter hoopte in zijn slotwoord dat de po gingen ter verbetering van de werkgelegen heid zouden mogen slagen. DEMONSTRATIE-AVOND Door bakkerij en kruidenier P. Strijd werd een avond voor de klanten gegeven, waar voor goede belangstelling was en een ge zellig en leerzaam programma werd afge werkt. Men had over verrassingen niet te klagen. „NEDERLAND EN ORANJE" De schietvereniging voornoemd kwam in hotel Kesteloo bijeen. Voorzitter D. Ver burg had hierbij de leiding. Als bestuurs leden werden herkozen de heren J. v. d. Maas, J. Anthonisse en J. Bolier. Daarna gaf de voorzitter een overzicht van afge lopen seizoen. Op de prov. wedstrijd be haalde Poortvliet de 2e prijs en te Scher penisse een 1ste en 4e prijs. Op de prov. wedstrijd te Poortvliet kwam de vereniging met een le, 5e en 14e prijs uit de bus. Er werd hieraan door 20 korpsen en 114 per sonele baanschutters deelgenomen. De wis selbeker, beschikbaar gesteld door burge meester W. J. v. Doorn werd door dhr. Jac. Anthonisse met 97 punten gewonnen. De beker der vereniging won Joh. v. d. Hoven met een gemiddelde van 47% punt per 8 series. Beide sieraden werden namens de burgemeester uitgereikt door de heer Jac. v. d. Maas. 1957 was financieel een gunstig jaar. Ont vangen 985,42, uitgaven 860,55, dus een batig slot van 124.87. Een bondsvoorstel om tot verzekering over te gaan werd aan gehouden. Besloten werd weer te gaan oefenen. Daarna sluiting. N.B.G. A.s. dinsdag wordt een bijeenkomst ge houden van het Ned. Bijbel Genootschap afd. Poortvliet-Scherpenisse in het gemeen tehuis alhier. De heer W. R, Scheuing houdt een praatje en toont een plaatje over de „Bijbel in Nederland." RESTAURANT AAN 'T VEER GEOPEND Het nieuwe restaurant van de Rotter damse Tramweg Maatschappij is zaterdag jl. officieel geopend. Hierdoor is aan beide zijden van het Veer Anna Jacoba Zijpe een uitstekende wachtgelegenheid, waar men naast de nodige uitwendige verwarming ook de lege maag kan vullen. Aanvankelijk was er het plan om in A.J.Polder een hotel te bouwen, maar als gevolg van de hoge bouwkosten ging dit niet door. Het restaurant werd geopend door de inspecteur van het hotelwezen van de R.T.M. de heer J. Moorsel. Het wordt ge ëxploiteerd door de heer J. Mulder uit St. Filipsland. Burgemeester de Jonge zag het ook als een grote verbetering en was verheugd dat men gehoor had gegeven aan het verzoek om de zaak zondag niet open te stellen. De lange wachttijd, die er vooral in de zomer maanden aan het veer kan zijn, wordt hier door aanmerkelijk veraangenaamd. FEESTAVOND K.N.M.B. Als afsluiting van het verenigingsjaar werd door het bestuur van de K.N.M.B., afdeling St. Filipsland/Anna Jacobapolder een feest avond georganiseerd in de bovenzaal van hotel „De Druiventros" te St. Filipsland. In zijn openingswoord deelde de voor zitter der vereniging de heer C. M. Stouten, mede dat het ledental der vereniging geen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1958 | | pagina 2