U weet het toch ai Het Parlementair Overzicht Laatste speech van minister Manshoit. PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS VEILINGEN Ons Kerstnummer verschijnt a.s. week normaal op vrijdag. Na de Kerst komt de krant NIET op vrijdag, maar op dinsdag 31 dec. uit. De nieuwjaarswensen moeten a.s. week binnen zijn. Raad en Daad 6 Openbare Aanbesteding Kerstboom standaards Openbare Aanbesteding Verlovingsringen Kerstboom- verlichting Fa. J. MELSE H.H. Zakenlieden een woonhuis v- JT" ook in de betere klasse neren en 1/1 Soirée „Een geheim tussen jou en mij" Verkoping Meubilaire goederen Abonneert u op dit blad THOLEN Ned. Herv. Gemeente op zondag 15 december 1957 10.30 en 3 uur ds. J. den Hoed. Extra collecte verwarming donderdag 19 december 3 uur ds. J. den Hoed. .Huwelijksbevestiging van Willem Deurfoö én Johanna Pauline van de Velde G e r e f. "K e r k 10 en fléitor ds. H. D. Bakker. G e r e f. Gie m e e n te 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Chr. Ge'fèf. Kerk 10 en 6.30 uur leesdienst. Ned. Prot Bond 5 uur ds. O. Elseman, Avondmaal. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 en 6.30 uur ds. A. Breure. Collecte voor de kerk. Ge r e f. Kerk 10 en 2.30 uur ds. A. Koning. Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. donderdag 19 dec. 7.00 uur nm. ds. Bakker uit Huizen. Ger. Gem. in Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. SINT-ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. P. Westland. Voorbereiding H. Avondmaal. Collecte Kerkvoogdij. Geref. Gemeen te 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. woensdag 18 dec. 7 uur ds. van Dam van Rotterdam. Vrije Geref. Gemeente 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst. STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. H. Bouter. Oud Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur de heer J. W. Slager. SINT-MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2 uur ds. J. T. Doornenbal van Oene. vm. Bediening H. Avondmaal, nm. Dank zegging H. Av. Extra Wintercollecte. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst R e h o b o t h 6.30 uur ds. Hemmes uit Schiedam. SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 en 2.30 uur ds. J. Brons. Geref. Gemeen te 10, 2 en 6 uur leesdienst. vrijdag 20 dec. 7 uur opening nieuwe chr. school door ds. H. Rijksen uit Vlaardin- gen. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 en 2.30 uur ds. C. J. P. Lam. vm. Bed. H. A., nm. Nabetr. H. A. Ge r e f. Kerk 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. H. D. Bakker. Geref. Gemeen te 10, 2 en 6 uur leesdienst. ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 uur ds. F. van Dieren, vm. Bed. H. A., nm. Bed. H. A. en Dank zegging Geref. Gemeen te 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur de heer Gebraad. ANNA JACOBA POLDER Ge r e f. Kerk 10 en 2.30 uur ds. K. Smit. THOLEN De Ned. Prot. Bond viert op 20 dec. om half acht het kerstfeest in de zaal van hotel van Boven. ST. MAARTENSDIJK Bij de Ned. Hervormde Kerk alhier is een beroep uitgebracht op Ds. J. T. Door nenbal te Oene. (Gld.) SINT ANNALAND dinsdag 10 december Gewone uien 13.33, bonken 12.23-12.02, driel. 21.77, picklers 33.30. Aanvoer 105 ton. donderdag 12 december Gewone uien 13.30-13.51, bonken 12.40, driel. 21.51-21.88, picklers' 30.09-30.19. Aanvoer 45 ton. SCHERPENISSE dinsdag 10 december Gewone uien 13.bonken 12.02, driel 21.03, picklers 32.52. Aanvoer 15 ton. donderdag 12 december Gewone uien 13.30-13.31, bonken 12.40, Aanvoer 9,5 ton. N.P, Betaal ik niet teveel huur voor mijn woning (volgt beschrijving afmetingen en indeling). Antwoord-Ht de prijs die u opgeeft, lijkt ons niet zo hoog, maar wilt u zekerheid hebben, vraag dan het advies aan de huuradvies commissie, secretariaat in het kantongerechts gebouw te Zierkzee. J.S. Op hoeveel graden Celsius worden geprepareerde uitjes geprepareerd Antwoord-R: Dit bedraagt 2528 graden Celsius, is ongeveer 78-82 graden Fahren heit, zulks bij een relatieve vochtigheid van 60 a 70. P.D. vraag betreffende bestrijding rond- knop in zwarte bes. Antwoord-Bl.; die dikke ronde knoppen in uw zwarte bessenstruiken worden veroor zaakt door de mijten van de besserondknop- mijt, „Phytoptus ribis". In het najaar en de winter zwellen de knoppen op, waarin zeer grote getallen mijten, larven en eieren. Deze aantasting geeft een sterke oogstverminde- ring, daar dezë" knoppen in het voorjaar niet of slecht uitlopen. Deze aantasting kan in enkele jaren zo groot worden, dat de struiken geheel onvruchtbaar worden en rooien en verbranden het beste is. De bestrijding is moeilijk en wanneer niet direct bij de eerste symptomen ingegrepen wordt, vaak onmogelijk. Bestrijding: Als de bloemtrosjes juist zich- baar zijn, spuiten met 4 Califomische pap °f 1 WZo spuitzwavel, waardoor de jonge mijten, die zich dan om de takken ver spreiden gedood worden. In sommige streken geeft het toepassen van bovengenoemde zwavelpreparaten soms ernstige beschadiging Bij aankoop van struiken alleen door de N.U.B. gewaarmerkte struiken kopen. Geen stek of planten betrekken van besmette percelen. J. v, E. Betreft vlek in gekleurde zijden japon. Antwoord: In verband met de stof kunt U zelf deze vlek niet verwijderen. Wij raden U daarom met klem aan, Uw japon ter behandeling te geven aan een goede chemische wasserij. B. R. Mijn aronskelk wil niet gedijen. Wat staat mij te doen Antwoord: U schrijft niet in wat voor grond die aronskelk gezet is en in wat voor pot. Een aronskelk moet veel water hebben in de volle groei, doch er moet een goede drainage in de pot zitten, zodat het overtol lige water weg kan. Kijkt U eens of het gat onder in de pot verstopt zit. Het beste is voor het oppotten er een potscherf op te leggen met de bolle kant naar boven. Die vloeibare kunstmest is goed, als het maar met mate gebeurt en niet op droge grond. Ook in de zomer altijd gieten met water op kamertemperatuur. Die gele blaadjes wijzen op een teveel aan water, hetzij dat U teveel giet, hetzij dat de afwatering niet deugt. Dit laatste kunt U constateren aan de grond; ruikt deze muf en zuur, dan is de grond verzuurd. In dit geval is het de beste weg de planten 4 a 5 weken absoluut droog te houden, dan uit de pot te kloppen, alle grond er tussen uitschudden en eventuele rotte wortels verwijderen of inkorten tot op het gezonde weefsel. Vervolgens oppotten in goede voedzame, vrij zware doch toch luchtige grond, b.v. 1 ,deel verteerde stal mest en 1 deel verteerde kleigraszodengrond en eventueel wat scherp zand of vochtige turfmolm er door. Denk om de potscherf. Daarin aangieten en op een lichte, zonnige plaats neerzetten, b.v. op het zuiden in de huiskamer. Is de plant aan de groei, dan weer verder gieten. K. v. V. Moet men teneinde voor emigratie in aanmerking te komen, eerst vol daan hebben aan zijn militaire dienstplicht? Antwoord: Ja (sedert kort wel) tenzij het emigratie betreft in gezinsverband. Mevr. G. E. L. Op welk kasteel ver bleef maarschalk Foch in de eerste wereld oorlog Antwoord: Op het kasteel van Bom- bon in de nabijheid van Melun, van 24-7-' 18 af en voorts op kasteel Senlis, ingaande 19-10-1919. Mevr. J. De zolen van mijn schoenen van slangenleer zijn bruin, met gevolg dat het leer van de schoenen, waarmede ik in de regen liep, bruin geworden is. Wat te doen Antwoord: Als het werkelijk pyton- leer is, raden wij U aan, de bruine vlekken te behandelen met een sopje van synthetisch wasmiddel. Er is echter veel namaak in de handel en dan wordt het moeilijker, want deze schoenen zijn min of meer gekleurd en loopt U kans, dat de kleur verdwijnt. Probeert li dus eerst op een klein plekje» A. K. Op mijn nog bijna nieuwe notenhouten armleggers der clubs vind ik haast elke morgen een wemeling van spelde- knop kleine, witte beestjes. Wat kan de oorzaak zijn Antwoord: Hoogstwaarschijnlijk ko men deze beestjes inderdaad van het houten plafond, hoewel li niet schrijft, dat U die beestjes ook ergens anders ziet op meubelen enz. Wij raden li aan het plafond enige keren te bewerken met DDT-poeder (met de flitspuit). Wellicht houdt het euvel daar mee op. P. v. d. H. Kan ik een los blad van een ficus planten Antwoord: li kunt het proberen. Thans staat het blad reeds in een glas water. Zodra de worteltjes voldoende lang zijn, als ze er aan komen) verpot li het blad in een potje voedzame aarde, niet in de zon plaatsen. Om uitdrogen te voorko men, zet li er een glas of een omgekeerd jampotje over. Succes er mee. H, v, d. K. Wij hebben een pomp. Het water is erg slecht en voor consumptie ongeschikt. Wij willen het laten onderzoe ken. Weet li het adres Antwoord: li kunt li in verbinding stellen met het Waterleidingslaboratorium Midden Nederland, Julianalaan 164a, Bilt- hoven. Abonnee. Mag men achter een brom fiets een handkar of een melkwagentje op luchtbanden bevestigen? Antwoord: U moogt dit karretje er wel aan bevestigen, maar u moogt er niet mee rijden op de openbare weg. Er is geen instantie, die hiervoor vergunning zal ver lenen. De Tweede Kamer Jieef deze week de begroing van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen goedgekeurd. De kritiek op Minister Cals is dus voor lopig weer verstomd. Wel is er z.h.s. een motie van Mevr. Fortanier de Wit (lib.) aangenomen, waarin de Tweede Kamer als haar oordeel uitspreekt, dat grote voortvarendheid ten aanzien van het onderzoek in zake salariëring en het carrièrever loop van leraren bij het V.H.M.O. en met hun vergelijkbare groepen van overheidsuitgaven dringend ver eist is. In dit voorstel wordt Minister Cals verzocht maatregelen te nemen om dit onderzoek op zeer korte ter mijn te doen voltooien. Alleen de liberale fractie had deze motie ondertekend. Maar geen enkel Kamerlid had tegen de inhoud daar van bezwaar. En zelfs Minister Cals niet. Gewend aan de jaarlijkse kri tiek op zijn beleid, zeide hij te be grijpen, dat de Tweede Kamer dit onderwijsdebat met deze motie wilde redden. Er was ook door de socialistische afgevaardigde, de Heer Stufkens, 'n motie ingediend. Daarin werd de re gering uitgenodigd op zo kort mo gelijke termijn een nota over de li chamelijke opvoeding en de sport op te stellen. Aan de hand van deze nota moest er dan een gefundeerde discussie tussen Parlement en rege ring plaats hebben. De heer Stufkens was van oordeel, dat juist in deze dagen van noodzakelijke beperking der overheidsuigaven het dringend gewenst is, dat de Kamer zich een duidelijk inzicht kan verwerven in het toekomstige regeringsbeleid ten aanzien van de voor de volkskracht zo belangrijke terreinen van lichame lijke opvoeding en sport. Dit voorstel werd door de meer derheid van de Tweede Kamer ver worpen. Alleen de P.v.d.A. en de C.P.N. stemden voor. De tegenstemmers hadden geen behoefte aan een nota over de sport, omdat er voor dit belangrijke doel in deze tijd van bestedingsbeperking toch niet meer geld kan worden uitgetrokken. De meerderheid wilde dus dit sportdebat tot betere tijden uitstellen. Minister Cals heeft niet nagelaten, de situatie van ons voortgezet On derwijs nog eens duidelijk uiteen te zetten. Zijn conclusie was overigens niet verheffend: de eerstkomende ja ren zal het niet mogelijk zijn te be schikken over voldoende leraren en lokalen. Wat de wet op het Voortgezet Onderwijs betreft zoals men weet wil de bewindsman dit gehele onder wijs in één wet regelen deelde hij mede, dat zeer belangrijke vraag stukken zeker niet bij algemene maatregel van bestuur zullen worden geregeld. Het belangrijkste is wel, dat de pacificatie-gedachte zal wor den doorgetrokken tot het V.G.O. Als men voldoet aan de objectieve normen, die deze nieuwe wet voor de oprichting van de scholen stelt, dan zal de aanvrage in het centrale plan van de regering worden opge nomen. Uit deze mededelingen kan men concluderen, dat de oprichting van de Ulo en middelbare scholen geen zaak van „Automatisme" wordt, zoals voor lagere scholen het geval is. Ook al voldoet men aan de normen van de wet op het v.g.o., dan nog bepaalt de minister of er een school zal worden opgericht. Over dit punt zal de Kamer t.z.t. nog een hartig woordje spreken. Maar de minister heeft een s troef in zijn handen. De leerp„v-.. geldt alleen maar voor het lager onderwijs. Een spreiding van scho len van het v.g.o. zal dus noodzake lijk zijn. En dat kan niemand beter dan de regering bekijken, zo zal het antwoord van de minister onge twijfeld luiden. V olkshuisvesting Minister Witte is door de Tweede Kamer geprezen, omdat hij er in is geslaagd dit jaar niet minder dan 85.000 woningen te laten bouwen. Dat is een record. Dit is inderdaad een gelukwens waard, zo zeide de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, want het nodige geluk is er aan te pas gekomen. Vooral de weersomstandigheden hebben zeer meegewerkt. In 1958 zal het aantal van 85.000 zeker niet ge haald worden. De bewindsman mikt op 80.000, maar ook dit cijfer kan nog wel eens te hoog liggen. De kapitaalschaarste is ook voor de woningbouw zeer nadelig. Voor al de particuliere bouw stagneert daardoor. In deze sector zullen 40.000 woningen gebouwd moeten worden. Het ziet er niet naar uit dat dit zal gebeuren. Minister Witte was echter ook niet al te somber. Evenals zijn collega Zijlstra zag hij een gunstiger economische ontwik keling in het verschiet. De handels- en betalingsbalans vertonen momen teel een goede tendenz. Daardoor zal onze deviezenvoorraad weer stij gen, hetgeen tot gevolg heeft dat er weer kapitaal vrij zal komen. De financiële opleving volgt altijd zes a negen maanden na een econo mische opleving. Daarom wilde mi nister Witte geen noodmaatregelen treffen om de particuliere bouw te redden. Ook wilde hij geen grote en dure werken gaan uitvoeren om de werkloosheid in de bouwvakken te bestrijden. Men kan slechts hopen dat de minister gelijk heeft. Minister Manshoit heeft woens dag jl. waarschijnlijk zijn laatste speech -in het Parlement gehouden. Sinds 1945 heef hij de begroting van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening verdedigd. Nu zal hij per 1 januari a.s. lid worden van de Europese commissie van de gemeen schappelijke markt. Minister Mans- holt wordt dus „Europees minister". Hij zal zich voornamelijk met land bouwvraagstukken gaan bezighou den. Overigens was het een vreemde gang van zaken. Waarom een mi nister een begroting te laten verde digen, die hij zelf niet meer uitvoert De Kamer had beter tot volgend jaar kunnen wachten. Dan had men meteen de gelegenheid om met de verantwoordelijke nieuwe bewinds man (Dr. Vondeling?) over het landbouwbedrijf van gedachten te wisselen. (nadruk verboden) Zo de Heere wil, hoopt i D.V. op zaterdag 14 dec. onze geliefde grootmoeder Cornelia Vroegop-Duijzer haar 70ste verjaardag te i vieren. Dat zij nog lang voor ons gespaard 'inoge blijven, is de wens van haar dankbare i kleinkinderen Ko Betsie Corrie Theo j St. Annaland Klippelstraat 3 Heden nam de Heere, na een kortstondige ziekte van ons, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder Mevrouw Johanna Adriana Cornelisse-Schot wed. van Marinus Machiel Cornelisse in de ouderdom van 74 jaar en 11 maanden. Rotterdam: H. Cornelisse N. Cornelisse-Bout C. J. Cornelisse C. P. Cornelisse-Burger Tholen M. J. v. Gerven- Cornelisse C. v. Gerven Rotterdam: S. Cornelisse M. M. Cornelisse J. Cornelisse-Melse Klein, en achterklein kinderen Tholerw.ll dec. 1957 Bebouwden dam 13 De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op maandag 16 dec. a.s. des nm. onj .2 uur. DEZE WEEK 100 gr ham en 100 gr gebraden gehakt samen 85 ct. 150 gr boterhamworst 48 ct. Keurslagerij M. van der Eijk. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde zuster en behuwd zuster Neeltje Vermaas, geb. Keur in de ouderdom van 74 jaar en 8 maanden Rotterdam: Arie Keur Eefde: Adriaan Keur St. Annaland: Bart Keur A. Keur-Dijkema Francina Rijnberg-Keur Abr. Rijnberg Rotterdam: Marina Verstrate-Keur W. Verstrate St. Annaland: W. Keur J. Keur-Heijboer Janna de Graaf-Keur J. de Graaf Jan Keur J. Keur-van Dijk m.s. Lucretia: Frans Keur J. Keur-van Oeveren St. Annaland: M. Keur P. A. Keur-Polderman De begrafenis heeft plaats op zaterdag 14 dec. 1957. Voor al het medeleven en vele stoffelijke blijken van be langstelling tijdens mijn verblijf in Laren, maar in 't bijzonder bij mijn thuiskomt ondervon den, betuig ik namens vrouw en kinderen mijn oprechte dank Fam. J. Deurloo Tholen, Bosstraat 15 Bestel tijdig Uw VISITEKAARTJES Ook kunt U bij ons terecht voor huwelijksbrieven en -kaarten verlovings- en geboortekaartjes Monsterboek ter inzage Beleefd aanbevelend J. DE GOFFAU Voorstraat 16 - tel. 110 St, Annaland Namens onze opdrachtgever, de Land- en Tuinbouw- vereniging „Veiling St. Annaland en Omstreken", zal door ondergetekende overeenkomstig het aanbestedings reglement W.B. in het openbaar worden aanbesteed Het bouwen van een VEILINGGEBOUW bestaande uit kantoor, veilinglokaal, werk ruimte en opslagplaats met daarbij behorende werken in de gemeente St. Annaland, opper vlakte 1900 m2. Zolang de voorraad strekt, doch uiterlijk tot 24 dec. 1957 zijn bestek en voorwaarden met drie tekeningen ad 30. verkrijgbaar bij het Coop Bouwbureau van de Landbouw in Zeeland, Dam 43 te Middelburg, of worden na ontvangst van een postwissel groot 31. toegezonden. Restitutie 20.bij ongeschonden inlevering op de dag van aanbesteding. De aanbesteding vindt plaats op maandag 30 dec. 1957 op een in de nota van inlichtingen nader aan te geven plaats en uur. De Architect, Bouwbureau van de Landbouw in Zeeland THOLEN zitting dinsdag 17 dec. 25.30 uur Gr. Kr. geb. Alles voor voetverzorging, bandages, corsetten, b.h.'s, breukbanden, Goede positie- sorsetten en niet duur. Zr. Rijstenbil-Scheffer. ZOEKT li bijverdienste Schrijf dan p.o. aan Postbus 61, Sittard. li krijgt antwoordl Mooie KERSTBOMEN te koop bij W. v. d. Vlies, Pol derstraat 23 Tholen, tel. 123 Namens onze opdrachtgever, de Wel Ed. Gestr. Heer Dr. A. A. Kugel te Poortvliet zal door ondergetekende overeenkomstig het aanbestedingsreglement W.B. in het openbaar worden aanbesteed: Het bouwen van een DOKTERSWONING met praktijkgedeelte met daarbij behorende werken in de gemeente Poortvliet Zolang de voorraad strekt, doch uiterlijk tot 24 dec. 1957 zijn bestek en voorwaarden met tekeningen ad. 20.verkrijgbaar bij het Coöp. Bouwbureau van de Landbouw in Zeeland, Dam 43 te Middelburg of worden na ontvangst van een postwissel groot 20.75 toegezonden. Restitutie 10.bij ongeschon den inlevering op de dag van aanbesteding. De aanbesteding vindt plaats op maandag 30 dec. 1957 op een in de nota van inlichtingen nader aan te geven plaats en uur. De Architect, Bouwbureau van de Landbouw in Zeeland verkrijgbaar bij M. JANSE Dalemsestraat - Tholen verhogen gezelligheid en veiligheid Voorradig in vele soorten VERLAAGDE PRIJZEN Markt 26 - Tel. 20 THOLEN Het Hoofd van het gemeente bestuur van Poortvliet geeft ter voldoening aan het be paalde in art. 37, vierde lid der woningwet openbare ken nis, dat de bij raadsbesluit van 3 september 1957 vastgestelde herziening van het uitbreidings plan in hoofdzaak met voor schriften bij besluit van Gede puteerde Staten van Zeeland d.d. 3 december 1957 onder no. 2851/356, werd goedge keurd. Poortvliet, 11 december 1957 Het hoofd van het gemeentebestuur, W. J. van Doorn Bestel nu reeds voor het nieuwe jaar uw kantoor benodigdheden zoals KASBOEKEN CREDITEURENBOEKEN DEBITEURENBOEKEN SYSTEEMKAARTEN BRIEFORDNERS enz. Fa. C. DIELEMAN Tholen en St. Filipsland De voorraad is beperkt Koop nu reeds uw Kalender Zoals LANDSCHAPKALENDER HONINGDROPPELS BANIER, enz. Fa. C. DIELEMAN Tholen St. Filipsland fe koop bij inschrijving Javadijk 10 nschrijfbriefjes worden inge wacht dinsdagavond 17 dec. bij M. J. DEN HAAN T neren en - (A, FORTUINSTRAAT 25-27 -BERGEN OP ZOOM - TEL. 4767 L ii - vtv ONZE ZITDAG inplaats van donderdag 19 dec., nu WOENSDAG 18 DECEMBER van 93 uur in het GROENE KRUISGEBOUW THOLEN OPTICA A. L. KAMPMAN GOES THOLEN Vanaf 2 januari 1958 weer iedere donderdag bij spoedgevallen s.v.p. briefkaart zenden ziekenfonds leverancier Vereniging „DOOR OEFENING VOLMAAKTER" Tholen te geven door de Rederijkerskamer „Cats" te Tholen op donderdag 19 december 1957, in de zaal van dhr. J. van Boven. Opening der zaal: half acht Aanvang 8 uur Geen plaatsbespreking OPVOERING VAN Successtuk in 3 bedrijven Na afloop BAL Entree 1.50 per persoon belasting Dames van leden 1.00 belasting Hiermede berichten wij li dat hotel-café-restaurant „Hof van Holland te St. Maartensdijk vanaf woens dag 18 december 1957 wordt voortgezet door de heer A. C. ROOZENDAAL-PLUUT te St. Maartensdijk, teL 33. Hopende dat hij hetzelfde vertrouwen zal mogen genieten als de vorige exploitant, blijft hij aanbevelend A. C. ROOZENDAAL-PLUUT TE KOOP electrische houten wasmachine tevens gasfornuis, alles in prima staat. G. P. Contant-Geluk, Dalemsest.r 5 Tholen. TE KOOP aangeboden een z.g.a.n. haard, naaimachine en dressoir. Te bevragen bij Agent Eendrachtbode Rijksstraatweg 431 Scherpenisse. te St. Annaland Notaris E. D. v. d. Velde te Tholen zal, ten verzoeke van de erven van wijlen dhr. Joh. J. Vroegop, in en bij het pand Hoenderweg 127 te St. Anna land, op maandag 16 dec. 1957 des nam. 2 uur, in het open baar verkopen a.m. bestaande uit: dressoir, theemcubel, uittrektafcl, 4 stoe len met 2 clubjes, vloerkleed, keukenstoelen, ledikanten, bij- settafel, keukengerief, enz. NETTE GOEDEREN kunnen worden bijgebracht op maan dagvoormiddag 16 dec. tussen 10 en 12 uur. Bezichtiging der goederen saterdag 14 december des. nm. tussen 2 en 4 uur, en één uur vóór de verkoping TE KOOP een in goede staat zijnd kookhaardje en radiotafel C. Slager, Ring, St. Annaland. TELERS gevraagd voor het telen van plantuitjes, zilveruien en zaaiuien, witlofzaad, plant goed en zaaigoed gratis door het gehele eiland. Ook bestel lingen voor Hybride uienzaad worden weer aangenomen. Schrijf briefkaart en ik kom U bezoeken. J. R. van Dijke, Mo lendijk 41, tel. 54, St. Anna land. MUZIEKBEOEFENAARS die privélessen aan huis wen sen te ontvangen voor piano, orgel, accordeon, gitaar, man doline of banjo door leraar kunnen zich opgeven bij A. Kloet, Oudestraat A 300, St. Maartensdijk. SOEPCOMPLET met zakje kruiden 1.18. Hachécomplet met zakje kruiden 1.85 Keur slagerij M. van der Eijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 3