Öwwie de Plaatselijk Nieuws Hebt u de nieuwe RANG al geproefd het gezonde gebaar ^■PJUUUUUUUJUUU.M-8-O-aJULUJ.M.U.IUUUUUULUJIJUUULUJUUUUUUJ^^ THOLEN In één nacht Uw handen gaaf en zacht OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND een luchtige combinatie van cacao- chocolade en suiker. Bereid volgens een frans recept tot een unieke ver snapering voor jong en oud. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG 15 december 1957 Dr. A. Kugel te Poortvliet, tel. 10. Dr. J. Vermet te Nieuw-Vossemeer, tel. 10. HOOGWATER in de week van 15 t.e.m. 21 december 1957. zondag vm. 9.36 nm. 22.23 uur maandag 10.50 23.36 dinsdag - 12.06 woensdag 0.42 13.10 donderdag 1.40 14.05 vrijdag 2.28 14.52 zaterdag 3.14 15.37 14 december Laatste Kwartier te 6.45 uur. 21 december Nieuwe Maan te 7.11 uur. KRINGVERGADERING ZLM In hotel „Hof van Holland" werd zater dag jl. de kringvergadering gehouden van de ZLM Tholen en St. Filipsland. Het woord werd hierbij gevoerd door de alge mene voorzitter van de ZLM, ir. M. A. Geuze te Poortvliet en door de algemene secretaris mr J. F. G. Schlingemann. Ir Geu ze begon met te wijzen op de toestand in Indonesië, waar het tot een volledige breuk is gekomen met Nederland en waar vele Vaderlanders zich een bestaan hadden ge bouwd. De moeilijkheden daar zullen over de gehele linie in ons land een terugslag geven. De koude oorlog is tot een uit barsting gekomen en de gevolgen hiervan zijn voor onze nationale economie nog niet te overzien en dat terwijl die economie reeds in een dieptepunt zit. De gevolgen van dit alles zullen ook uitstralen over de land bouwsector, waarvan de boeren een bijzon der moeilijk jaar achter de rug hebben. Een jaar gekenmerkt door een slechte aardappel oogst en door grote prijsschommelingen. Ook de bietenopbreugst is beneden normaal gebleven als gevolg van het slechte weer en de vergelingsziekte. De graanopbrengst, nog het best te noemen, kan het verlies aan andere produkten geleden, niet meer goed maken. Over het twee-prijzen stelsel van de bieten was ir Geuze helemaal niet tevreden. Bin nenkort zal vijftig cent per 100 kg. suiker moeten worden afgestaan aan de boereu op de lichtere gronden. Spreker deelde mede, dat de boerenorganisaties hier met klem tegen op zullen komen. Ook de vlasverbouw ziet er weinig rooskleurig uit, mede als ge volg van de Russische dumping van vlas, aangeboden tegen afbraakprijzen. Door dit alles zal de vlasverbouw met een derde deel van de totaal-oppervlakte moeten worden ingekrompen. Alles bij elkaar zag ir Geuze de toekomst weinig hoopgevend maar we moeten trachten over het dieptepunt heen te komen en dan vooral de export hand haven. VOORDELEN VAN VRIJHANDELSGEBIED Hierna hield Mr J. F. G. Schlingemann een causerie over „De algemene toestand in de boerenstand". De voortschrijdende tech niek zal grote invloed uitoefenen op de land bouw, zo meende spreker, waarbij hij er op wees dat zelfs de atoomenergie, ruimtevaart en automatisering indirect gevolgen voor de landbouw zullen hebben. Hij was groot voorstander van de Euromarkt en wees op de voordelen die voor de landbouw kunnen voortvloeien uit het vrijhandelsgebied, dat wordt nagestreefd bij het instellen van een Euromarkt. Het inmiddels in zes verschil lende landen goedgekeurde verdrag zal 1 januari 1958 in werking treden en in drie perioden van vier jaar worden verwezenlijkt. Intern wordt getracht om door industria lisatie het overschot aan arbeidskrachten aan het werk te houden, ook al omdat in de landbouwsector nieuwe werkkrachten geen werk meer kunnen vinden. Industrialisatie mag echter niet ten koste gaan van de land bouw. De zelfstandige positie van de land bouw dient gehandhaafd te blijven, waartoe goed onderwijs heel veel kunnen bijdragen, zo meende mr Schlingemann. De huishoudelijke zaken worden in de volgende algemene vergadering afgewerkt. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: 7 dec. 1957 Willem Deurloo, oud 27 jaar, tuinder, wonende te Tholen en Johanna Pou- line van de Velde, oud 22 jaar, zonder be roep, wonende te Tholen. 7 dec. Kornelis Jan Bout, oud 23 jaar, visser, wonende te Tholen en Pieternella de Kok, oud 21 jaar, zonder broep, wonende te Tholen. 7 dec. Nico Anthony Moeliker, oud 26 jr., machine-bankwerker, wonende te Vlaardin- gen enAdriana Cornelia Meerman, oud 24 jaar, zonder broep, wonende te Tholen. Overleden Te Bergen op Zoom, op 9 dec 1957 Willem Moerdijk, oud 60 jaar, ongehuwd, wonende te Tholen. VREEMDE ARRESTANTEN Van zondag op maandagnacht ontmoette de groepscommandant der Rijkspolitie zo rond half drie een knaap van een varken op de Hoogstraat. Hij was bevreesd voor ongemakken met het oog op de Kerstdis. Maar de groepscommandant wist er wel weg mee. Maandagavpnd brak een stier los, die ook bestemd was straks in menig huisgezin tot Kerstmaal te dienen. Hij kwam in een oesterput terecht en daar gevangen ge nomen zag hij weer kans op de Hoogstraat te ontsnappen, maar uiteindelijk was ook hij definitief arrestant. De vervoerder zal de ontstane schade aan de oesterput ver goeden. GESLIPT Dinsdagmorgen slipte tandarts R. v. D. bij Kettingdijk door de gladheid van de weg in een bocht en vloog tegen enkele boompjes aan. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor, maar de auto werd zwaar beschadigd. EEN KIPPENJAGER Molenvliet was in de nacht van zondag op maandag een onveilig oord voor de kip pen. Vermoedelijk door een hond werden er 15 doodgebeten op „Luchtenburch", eige naar J. v. Gorsel, op „Molenvliet" bij J. Nieuwenhuijze 28 en bij Iz. Hage op Mo lenvliet 7. De politie stelde een onderzoek in. DAMMEN Uitslag van de onderlinge Competitie ge houden op dinsdag 10 december 1957. W. Nieuwenhuyzen J. Hogerheide 2-0 K. Deurloo S. de Korte 0-2 C. van Iwaarden L. van Dijke 2-0 P. Jeroense Iz. Deurloo 0-2 M. Schot J. de Rijke 0-2 C. Gebraad D. de Vos 2-0 NUTSAVOND Dinsdagavond jl. trad voor het Nutsde- partement te Tholen op de heer C. J. Voor- douw uit Bodegraven, bekend door zijn ver zorging van de catalogi van „Turkenburg". Na een interessante inleiding over bloe men en planten in het algemeen en selectie van zaden, projecteerde de heer Voordouw prachtige kleurendia's van vele bloemen en planten en schitterende dia's van het be kende lustoord „de Keukenhof". Zelfs vertoonde hij prachtige foto's van Tholen en omgeving, zodat men kon zien hoe mooi ook ons eiland is. Heel jammer was het dat de opkomst van de Nutsleden gering was op deze prachtige en tevens leerzame avond. VERKOPING DOOR J.M.V. SOLI DEO GLORIA De verkoping van de handwerken, ver vaardigd door de leden van de Herv. Jonge Meisjesvereniging „Soli Deo Gloriadie gehouden werd op zaterdagmiddag, 30 no vember jl. heeft opgebracht 't mooie bedrag van ruim 775,Allen, die aan het wel slagen hiervan hebben bijgedragen, ook door hun gaven, worden hartelijk dank gezegd. BEJAARDENMIDDAG De dinsdagmiddag gehouden bejaarden samenkomst in huize Ten Anker, is een groot succes geworden. Niet minder dan 130 oudjes namen er aan deel. 't Was al een mooi gezicht hen tegen half 3 in groep jes naar het tehuis te zien trekken. Enkelen, die slecht ter been waren, werden per auto's gehaald. In korte tijd was de conversatiezaal geheel gevuld. Allen waren in opgewekte stemming en blijkbaar vol verwachting naar wat deze middag brengen zou. Mevr. v. d. Velde sprak een kort openingswoord, waarbij ze allen hartelijk welkom heette en hen veel genoegen toewenste op deze middag, aange boden door de gezamenlijke vrouwenvereni gingen, die hierdoor in staat gesteld waren door de Zeeuwse collecte. Ook de leden van het bestuur van Ten Anker, burgem. v. d. Hoeven en de heren Blindenbach en v. Oeveren heette ze welkom, en in 't bijzonder mevrouw Glerum uit Vlissingen ,die op zich genomen had de middag te vullen met decla matie en verhalen. Nadat de heer Blinden bach nog even gesproken had, werd thee gepresenteerd en toen kreeg mevrouw Gle rum het woord. Ze vertelde eerst, dat ze, omdat het in de adventstijd was, een kerst programma had opgesteld. Toen begon ze met het reclameren van kerstgedichten, dub bel mooi door de onnavolgbare manier waar op deze woordkunstenares ze voordroeg. Daarna vertelde ze een ontroerend kerst verhaal, waarin ze de personen die er in voorkwamen, voor ons deed leven in al hun woorden en daden. Na dit geestelijk genot moesten de tongen weer gestreeld worden, en de rappe meisjes van Ten Anker ser veerden koffie met cake. Gezellig werd de pauze al babbelend doorgebracht, terwijl er nog een verloting gehouden werd met 10 aardige prijsjes. Na de pauze vertelde me- vropw Glerum nog een verhaal, en toen was het hoog tijd huiswaarts te gaan. Mevr. v. d. Velde sprak het slotwoord, waarbij ze ieder dankte, die meegewerkt had om deze fijne middag te bieden, ook de milde gevers, die de tractatie mogelijk gemaakt hadden. Verder vertelde ze, dat het de bedoeling was, als het kon ieder maand de oudjes, die willen, gelegenheid te geven, samen te komen. Te zijner tijd zal men er in de Eendrachtbode meer van horen. En toen ging men voldaan en verblijd huiswaarts. We geloven, dat er deze middag een begin van contact gelegd is tussen de Ankerbe woners en de andere oudjes van Tholen. FEEST VOOR DE JEUGD De jeugd van Oud-Vossemeer is niet door Sinterklaas vergeten. Naast de belangstel ling die hij voor de klanten van een levens- middelenbedrijf aan de dag legde, strekte zijn gave zich ook uit tot de schooljeugd. Nadat hij op maandag de R.K. Kleuterschool had bezocht verscheen hij vrijdag, vergezeld van zijn knecht in de openbare lagere school. Vandaar ging hij naar hotel Ampt, waar de kleuters van de chr. kleuterschool met de leidster mej. C. Rijstenbil en „juffrouw Bella" aan het hoofd, zijn komst met span ning verbeidden. Het werd daar een zeer gezellige middag, De oudere kneuters hadden zelfs een to neelstukje „De kabouterdokter"in gestudeerd. Sinterklaas vond het prachtig. Natuurlijk werden er een flink aantal Sinterklaasversjes gezongen en kreeg elke peuter een cadeautje. De moeders hebben niet het minst genoten. BENOEMING Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School benoemde het bestuur in de plaats van mej. Pollie met ingang van januari a.s. de heer H. E. Sonncga te Den Haag. De heer Sonnega was sinds november als tijde lijk onderwijzer aan de chr. School te Tho len verbonden. P.I.T.-COLLECTE Een collecte voor het Protestants Interker kelijk Thuisfront bracht alhier 91.50 op. VOLLEYBAL NIEUWS Aan spanning heeft het maandagavond 9 dec jl, bij de volleybalwedstrijden niet ont broken. Vio ontving S.M.W. II en P.B.B Vio I had met S.M.W. II weinig moeite en liep vlug naar een 2-0 overwinnig. Vio II wist ook een set van S.M.W. II te winnen maar verloor de game toch met 2 - 1 Tegen P.B.B. ging Vio II ook kansloos ten onder, evenals tegen Vio I. Vio I tegen P.B.B. ging echter niet zo vlot. Het begon met een groot overwicht van Vio I. De eerste set werd 15 - 4. Toch zette P.B.B. door en wist na veel serve wisselen toch de 2e set met 17-15 te win nen. Deze concurrent moest overwonnen worden en in de 3e set sloeg Vio I toe. Deze vereniging staat nu 4 pnt achter Vio I. De strijd is echter nog lang niet beslist. Vio I heeft evenals Olympia II 16 punten. Olympia II heeft echter een wedstrijd min der gespeeld evenals Smevo dat 2 punten minder heeft als Vio I. Er is dus nog van alles mogelijk. Kans hebbers voor de le plaats zijn: Olympia II, Smevo, Vio I en P.B.B. De financiële toestand is normaal en de IJsclub kan zich nog steeds als een van de weinige culturele verenigingen zien, die geen beroep behoeft te doen op de Overheid om subsidie. En toch betaalt men maar 0.75 per jaar als lid, maar daar staat dan ook tegenover dat men zo tegen de 650 leden heeft, wat uitstekend genoemd mag worden. Herdacht werd het verlies van 2 aan de vereniging door overlijden ontvallen personen. Het jaarverslag van de secretaris kon zeer kort zijn door het gemis aan een ijswinter. Wel werd er in meegedeeld, dat het niet mogelijk bleek het ijsclubterrein aan te ko pen, ook niet, nu dat tijdelijk in handen komt van de Herverkaveling. Wel wordt vanwege laatstgenoemde instantie alle mede werking verleend, opdat wanneer het ter rein straks van pachter verwisseld de IJs club dat opnieuw zal kunnen onderhuren. Penningmeester J. Kurvink liet horen, hoe een bedrag was ontvangen in 1957 van 499.77, uitgegeven 368.04 en er dus dit jaar een batig saldo was van 131.73. De reserve bedroeg 461.84, waardoor de kas- stand per 10 dec. jl. 593.57 bedroeg. De heren A. v. d. Meer en J. Moerland hadden de bescheiden gecontroleerd en ad viseerden tot goedkeuring, waarmee de ver gadering zich verenigde. Herkezen werden de bestuursleden J. Kurvink en G. Heijboer en de commissarissen L. Hage Mzn., A. Goedegebuure Lzn en Jacs. Slager Kzn. Het verouderde reglement werd aan de Vio I - S.M.W. II 15-11 15- 6 2-0 Vio I - P.B.B. 15- 4 15-17 15-8 2-1 Vio I - Vio II 15- 9 15- 9 2-0 Vio II - S.M.W. II 4-15 15-13 6-15 1-2 Vio II - P.B.B. 8-15 11-15 0-2 Stand per 9 december Olympia II 10 8 2 16 16- 6 Vio I 11 8 3 16 17- 9 Smevo 10. 7 3 14 15- 8 P.B.B. 10 5 5 10 13-11 S.M.W. II 8 2 6 4 7-12 O.V.C. II 2 1 1 2 2- 3 Vio II 11 0 11 0 2-22 DE KAMPIOEN Op de internationale vogeltentoonstelling „Benelux 1957" behaalde P. Ketting alhier het kampioenschap van de Harzer zangka naries met 1 van 91 1 van 72, 1 van 76, 1 van 70, 1 van 60, 1 van 63, 1 van 64 punten. Aan hem werd een beker overhan digd. Er waren van dit soort 35 inzendingen. PAARD OP HOL Dinsdag ging het paard van A. P. Goede gebuure, op dat ogenblik bestuurd door J. J. Goedegebuure met ploeg en al op hol in de buurt van het spookwegje. De ploeg werd beschadigd en het paard liep wat ontvellingen öp, eer hij voor de stal stil hield. STRAATNAAM-WINNARES Enkele weken geleden werd een persoon lijk initiatief genomen om te komen tot nieuwe straatnamen in deze gemeente aan gelegde nieuwe straten, welke nog geen officiële naam kregen. Daarbij werd als prijsje een boekenbon van 7.50 beschikbaar gesteld. Enkele inzendingen kwamen binnen. De gemeenteraad nam deze week een voor stel over van het dagelijks bestuur om de door ons bij deze prijsvraag bedoelde straat te noemen Schoolstraat. Hierdoor is de in zendster mej. R. Slager winnares van de boekenbon geworden. De lezers vinden het misschien interessant te vernemen, welke straatnamen zoal zijn genoemd voor deze vanaf de Bierensstraat naar de Hoenderweg lopende nieuwe weg. De volgende opgave kwam binnen: Kerk straat, Bogerdstraat, Koning Willem III str., Oranjestraat, Bogerdlaan, Bourgondiëstraat, Prinses Marijkestraat, Michel de Ruyterstr., Jhr. de Casembrootstraat, Dokter van Ess- straat, Midden-, Achter-, Anna-, Zuid-, School-, Wilhelmina- en Langstraat. Voor de raad was er dus wel voldoende keuze. VERGADERING IJSCLUB In de zaal van de heer W. Rijnberg op het Havenplein hield de IJsclub „Sint-Anna- land" haar jaarvergadering. Bij afwezigheid van de voorzitter riep de secretaris de 32 aanwezige leden een welkom toe, in het bijzondei' daarbij erelid A. A. Goedegebuure. In tegenstelling met twee jaar geleden bracht de afgelopen winter geen ijspret, al dus spreker, waarmee een geringe stijging van het ledental gewoonlijk gelijke tred houdt. Toch telt de vereniging nog het mooie aantal van 644 leden. Twintig hadden bedankt door vertrek of om andere reden. gewijzigde omstandigheden aangepast en artiekelsgewijze doorgenomen en vastgesteld. Er werden ter vergadering nog enkele nieuwe leden opgegeven. Het bestuur deelde mede, dat was ingeschreven op een te koop aangeboden keet voor consumptietent, maar itaen kwam niet tot de hoogste bieder. Ter zake blijft men attent. Van uit de verga dering werd er evenwel op aan gedrongen daarmee spoed te betrachten een begroting te laten maken van een nieuwe consumptie tent. Het merendeel der vergadering sprak zich uit deze in eigen beheer te houden en dus niet te financieren in samenwerking met een consumptietenthouder onder bepaalde voorwaarden. Men achtte insignes nodig voor bode, bestuur en commissarissen, waar voor zal worden gezorgd. Het organiseren van ijswedstrijden werd voor een jaar geheel in handen gelegd van de Commissarissen. Na nog enkele huishoudelijke zaken volgde sluiting met de wens dat dit jaar weer wel enige dagen van de ijspret genoten zal kun nen worden. BURGERLIJKE STAND over de maand november 1957 Geboren 2 nov. Maria Maatje, dochter van Abra ham J. Soeters en Maria D. van der Rhee. 15 nov. Cornelis, zoon van: Adriaan Heij boer en Cornelia P. Rijnberg. Overlijden 27 nov. Adriana Cornelia Ridderhof, oud 50 jaar, echtgenote van Johannes Scherpe- nisse (overleden te Bergen op Zoom). Loop der bevolking Ingekomen Jocoba van den Bos (wed. Markusse) van Waarde naar Ring 24. Anthonia W. Theunisse van Krimpen aan den IJssel naar a/b „Adriana", p/a West straat 8. Vertrokken Johannis J. van Putte van Tolweg 2 naar Kloctinge. Joseph Mendes en gezin van Bierensstr. 22 naar Gisborne (Nieuw-Zeeland). Jacob H. Jeroense en gezin van Noord straat 23 naar Zierikzee, KERKBOUW GEGUND Behoudens goedkeuring van het Rijk is de uitbreiding van de Ned. Herv. Kerk alhier alsmede de daarbij komende werk zaamheden, nl. van het slopen van het schoollokaal der o. 1. school en het cate chisatielokaal en het bouwen van een nieuw catechisatielokaal gegund aan de frma A. Muller-Franke te St. Maartensdijk voor de som van 176.000,in massa. BURGERLIJKE STAND over de maand november 1957 Geboren 4 nov. Maria, dochter van Pieter de Rijke en Neeltje Jacoba Wesdorp. 7 nov. Elizabeth, dochter van Willem Marinus Wesdorp en Lena de Vos. 15 nov. Izaak Johannes, zoon van Johan nes Pieter van der Reest en Dina Pieter nella Overbeeke. Overleden 11 nov. Dirkje Cornelia Dane, oud 85 jaar, weduwe van Jan van Oost. 15 nov. Elizabeth Wesdorp, oud 8 dagen, dochter van Willem Marinus Wesdorp en Lena de Vos. Huwelijksaangiften 14 nov. Johannes Abel den Braber, oud 22 jaar, landbouwer en Jacoba Pieternella van Zetten, oud 21 jaar, zonder beroep. Huwelijken 7 nov. Louis van Dijke, oud 24 jaar be drijfsleider en Jacomina Steendijk, oud 21 jaar, gezinsverzorgster. 21 nov. Johannes Abel den Braber, oud 22 jaar, landbouwer en Jacoba Pieternella van Zetten, oud 21 jaar, zonder broep. Loop der bevolking Vertrokken Jacomina Steendijk van Prinses Irenestraat 6 naar Breda. Johannes Moerland en gezin van Prinses Irenestraat 14 naar Ridderkerk. Johannes Stoutjesdijk van Stoofdijk 69 naar Ridderkerk. DUIKERS GEREED De duikers door de Paaldijk en die door de dijk bij de landbouwer C. Groenwege zijn gereed gekomen, zodat het werken weer nor maal doorgang kan vinden. Ook de betonbrug over de waterleiding bij de landbouwer G. Hoek in de Noord polder is klaar,zodat ook hier het zo lastige omrijden tot het verleden behoort. OP MARS In het Dorpshuis werd door het Leger des Heils de film vertoond „Op Mars", die de werkzaamheden, welke door hen worden verricht in beeld bracht. SLACHTVERGUNNINGEN Op het gemeentesecretarie werden in de maand november 76 aangiften voor huis slachtingen afgegeven. ST. NICOLAAS OP BEZOEK Ook in Stavenisse bracht de goede Sint een bezoek aan de kleuterschool. De kinderen deden spelltejs en gingen alle met een cadeautje naar huis. Vele moeders waren aanwezig om de vreugde der kinderen te beleven. Echter was er ook voor de groten een St. Nicolaasfeest, en wel van de donateurs en leden van de muziekvereniging O.B.K in hotel Wielaard. Hij richtte het woord tot alle aanwezigen. Er werd een verloting ge houden en men was er de hele avond ge zellig bijeen. BURGERLIJKE STAND en loop der bevolking over november 1957. Ingekomen 11 nov. Jan van Gorsel uit Steenbergen. 26 nov. Adri W. van Sliedrecht (e.v. J. N. Noom) uit Dinteloord ca. 27 nov. Corre P. Kant met echtgenote en 1 kind uit Middelburg. 29 nov. Klasina Hart (e.v. G. A. R. Meeuwsen) uit Haarlem met 2 kinderen. Geboren 4 nov. Johannis Jan Willem van Houdt, zoon van Pieter Jacctbus en van Catharina Janna Bijnagte. 9 nov. Phillippus Martinus Hartog, zoon van Cornelis en van Pieternella de Witte. 9 nov. Adriana Commerina Hartog, doch ter van Cornelis en van Pieternella de Witte. 26 nov. Geertje Adriana Wielaard, doch ter van Marinus Cornelis en van Cornelia Bartelina Schot. 28 nov. Cornelis Johannes Leendert Vos hol, zoon van Gerrit en van Wilhelmina Pieternella Stoutjesdijk. Vertrokken 12 nov. Cornelis Priem naar Katwijk. 14 nov. Jan Knuist naar Scherpenisse. 25 nov. Iman J. Hartog naar Axel. 25 nov. Jan van Dalfsen met echtgenote en 4 kinderen naar Wieringen. 26 nov. Maatje W. Bazen (e.v. J. Keur) naar Sint-Annaland. 29 nov. Wilhelmina van Akkeren (e.v. P. P. Hoekman) naar Wemeldinge. Overleden 19 nov. Marinus Pieter van Gorsel, oud 85 jaar. Gehuwd 7 nov. Hendrik van As met Jacoba Cor nelia Scherpenisse. 7 nov. Dingenus van Gorsel met Johanna Kleppe. 26 nov. Johannis Keur met Maatje Wil helmina Bazen. 28 nov. Pieter Philippus Hoekman met Wilhelmina van Akkeren. Over de hele wereld vinden meer mensen baat bij RENNIES dan bij enig ander maagtablet. Rennies blussen brandend maagzuur onmid dellijk. Gewoon laten smelten op de tong en Uw pijnen verdwijnen in korter tijd dan U nodig had om deze advertentie te lezen, ST. NICOLAAS OP SCHOOL Zoals ieder jaar bracht St. Nicolaas ook ditmaal weer een bezoek aan de kleuter school. Behalve de kleintjes uit deze school waren ook de kinderen uit de twee laagste klassen van de lagere school aanwezig, zo dat de Sint toen hij ruim twee uur de grote zaal van de Kleuterschool binnentrad, door ongeveer 200 jongens en meisjes werd toe gezongen. Het hoge bezoek werd verwelkomd door burgemeester D. C. Bouwense en de beide hoofden der school, resp. mej. N. G. den Engelsman en de heer j. de Bruijn, terwijl naast de oudercommissies ook het voltallig personeel der beide scholen alsmede de beide wethouders aanwezig waren. De Sint informeerde naar de wederwaar digheden van het afgelopen jaar, prees de vlijtige leerling, maar berispte ook hem of haar, die minder goed zijn best had gedaan. Een aantal bekende St. Nicolaasliedjes wer den de gasten, daarbij begeleid door de piano, door de kinderen toegezongen, die op hun beurt door Zwarte Piet op allerlei lek kers werden getracteerd. Het was een alleraardigste middag waar op door groot en klein heel gezelig en intiem St. Nicolaas is gevierd. Voor de kinderen van de hoogste klassen werd 's morgens een tweetal films vertoond, waaronder de filmstrip „Dombo ,het vlie gende olifantje" van Walt Disney meer be stemd voor de kleineren en de film „De Negerhut van Oom Tom", waarvan vooral de groteren genoten. Ook hier kregen de kinderen enkele tractaties. GELD VERMIST Verleden week bemerkte de huisvrouw van de heer H. Uijl, toen zij na enige tijd op de zolderverdieping te hebben vertoefd weer in de huiskamer terugkeerde, dat hier iemand tijdens haar korte afwezigheid was binnen geweest. Zij kwam hierbij tevens tot de ontstellende ontdeking, dat uit een porte feuille een bedrag van 200,was ont vreemd. Door de politie wordt naar het voorval een onderzoek ingesteld. EINDE BIETENCAMPAGNE Op de kleine hoeveelheid bieten na die thans'nog op het haventerrein voor vervoer naar Puttershoek liggen te wachten, is men weer aan het eind van het bietenseizoen 1957 gekomen. In totaal werden 7.637.780 kg bieten aan gevoerd, tegen 8.203.773 kg vorig jaar. Hiervan waren bestemd voor Dinteloord 2.746.390 kg en voor de Centrale Suiker Mij Steenbergen 2.579.060 kg, terwijl voor de fabriek in Puttershoek 2.312.330 kg werden afgewogen. VOETBAL I.v.m. de gebruikelijke onderbreking van de competitie bij de jaarwisseling staan er voor a.s. zaterdag voor ons eerste en tweede elftal geen weSstrijd op het programma. De eerstvolgende ontmoetingen zullen, in dien het weer geen spelbreker wordt, weer plaats vinden op zaterdag 11 januari vol gend jaar. Daar ook de juniores a.s. zaterdag vrijaf hebben, valt er voor onze voetballiefhebbers deze week dus niets te beleven. BURGERLIJKE STAND november 1957 Geboorten Johannis Marinus, zoon van Marinus Vroegop en van Dina Jacoba van den Hoek, Leendert Karei, zoon van Willem Dekker en van Willemyna Hendrika van der Werf. Huwelijken Jan Knuist, 25 jr. en Anna CorneJia Sla ger, 21 jaar. Overlijden Wiliemina Potter, 77 jaar, gehuwd ge weest met Pieter Bolier. Loop der bevolking over de maand.nov. '57. Ingekomen Johannes Bernardus Wilhelmus .GeeHings en echtgenote van Amsterdam, Jan Knuist van St. Maartensdijk. Vetrokken Adriana Ploontje Overbeeke -Verkerke naar Middelburg. BURGERLIJKE STAND adc.r-a.d 4HB.H over de maand november 1957 Geboren Marian, dochter van J. M. Overbeeke en J. Dekker. Wiliemina, dochter van A. Monteau en van J. N. Kurvink. Cornelia Pieternella, dochter van S. Zijl stra en A. P. Kuijper. Dingenus Jacob, zoon van W. J. Hage en M. I. Ketting. Vertrokken personen J. Jansens naar Nederhorst den Berg. P. de Visser en gezin naar Oudelande. KERSTMIDDAG VOOR BEJAARDEN De federatie van de U.V.H. afdeling Poortvliet organiseert op woensdag 18 de cember een kerstmiddag in het gemeentehuis. Op deze middag zijn alle bejaarden hartelijk welkom. Wanneer allen hun kopje mee brengen zorgen de dames wel, dat er iets inkomt. De middag begint om half drie. VEERTIG JAAR N.C.L.B. Dinsdagavond om 7.30 uur hoopt de af deling St. Filipsland van de ^Ned. Chr. Landarbeidersbond in hotel „De., Druiven tros" het feit te herdenken dat* zij 40 jaar geleden is opgericht. BURGERLIJKE STAND non Loop der bevolking over november 1957 Geboorten: Andries Adriaan, zv D. Vermeij en M. M. Filius. Willem Adriaan, zv M. Ligtendag en M. Bakker. Huweijken: A. M. Steijn, oud 24 j. en K. K. Reijn- goudt, oud 24 j. B. v. d. Sluijs, oud 22 j. en J. Steijn, oud 20 jaar. Overlijden: J. P. Boogert, wed. van H. de Kok, oud 80 jaar. Janna Kempeneers, echtg. van J. den Bra ber, oud 64 jaar. Ingekomen personen: T. Hoek, gek. van Bruinisse. Vertrokken personen: J. P. van Dijk naar Haarlem. J. Steijn naar Kampen. G. Braam en gezin naar Kapelle. P. Joppe naar Bergen op Zoom. ZORG VOOR DE VOGELS Het comité „Wintervoedering van Vo gels" heeft op de gemeentebesturen opnieuw een beroep gedaan nodige voorbereidingen te willen treffen voor wintervoedering van vogels. Vorig jaar is dit door de zachte winter niet nodig geweest, maar het is niet zeker of het opnieuw zo zal gaan. Graag geven we deze suggestie door opdat ieder in deze doe wat zijn hand vindt te doen. wanneer de noodzaak daar is. PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Stavenisse 10 december filmavond Leger des Heils. Oud-Vossemeer 11 dec. filmavond Leger des Heils. nsbv BERICHT De Stichting „Hulp aan Landgenoten in Indonesië", Anna Paulownastraat 11, 's Gra- venhage, is thans de enige organisatie hier te lande, die onze behoeftige Nederlanders in Indonesië, die steeds meer in de ver drukking komen, hulp kan verlenen. Geeft zoals U bij de Hongaarse ramp deed thans ook spontaan op giro nummer 308 van ge noemde Stichting.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 2