VERSCHIJNT IEDERE VRIJDAG I I I I I I WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST. FILIPSLOND WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Het geschenk uit de Zeeuwse collecte officieel overgedragen door mevrouw de Casembroot - baronesse van der Feltz. Plaatselijk Nieuws Een goede raad „Ten Anker" bewoners zagen de gouden koets, THOLEN OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK De redactie legt U deze week voort inzake een probleem dat velen thans bezig houdt. 13e jaargang No. 46 4 oktober 1957 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redactie Ring 66, St. Annaland Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 34, Tholen Tel. 57 Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.85 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen Waar een mens toch niet in kan komen", knikte de 82 jarige weduwe A. Elenbaas-Beeke uit St. Annaland, die in huize „Ten Anker" te Tholen met haar huidige buurvrouw, de 87 jarige Wed. Quist uit Poortvliet en de oudste Anker- bewoonster, de 91 jarige Wed. van Dijk uit Tholen op verzoek van de fotograaf met niemand minder dan mevrouw de Casembroot poseerden voor het zo pas overgedragen televisie toestel, een geschenk van de Stichting voor Maatschappelijk en Cultureel werk. DES ONDERSCHEIDS Het toestel was al enkele weken in ge bruik, want één van de oudjes vertelde er ons gelijk bij, hoe mooi ze het had gevonden op de derde septemberdinsdag, toen de gou den koets door Den Haag reed en Koningin Juliana in de Ridderzaal de troonrede uit sprak. Een kinderprogramma kan ook nog wel aardig zijn, maar van al die andere poespas moet ik niets hebben. Ik kom er dan ook 's avonds niet voor naar beneden, want bovendien worden je ogen er zo moe van, aldus onze bejaarde zegsvrouwe. Maar het groepje van de inwoners dat anders ook altijd naar de conversatiezaal komt en vooral het merendeel der mannelijke' in woners begroet het televisietoestel als een prettige afleiding, al is men begrijpelijk heel wat kieskeuriger met het programma dan in menige huiskamer het geval is. Maar repor tages over bepaalde landen, natuuropnamen, visvangst en dergelijke, ja dat is toch mooi om te zien en de avond is dan vlug om. De bejaarde televisiekijkers in Ten Anker zijn het tenslotte toch wel eens met mevrouw de Casembroot, dat men ook wat dit be treft tot de jaren des onderscheids is geko men en de eventuele gevaren van televisie toch wel heel wat minder dan dit voor de jeugd het geval kan zijn. UIT DE ZEEUWSE COLLECTE Dat „Ten Anker" een televisietoestel rij ker is geworden vindt zijn oorzaak in de bestemming van de Zeeuwse collecte 1956. Zoals bekend zou de opbrengst daarvan worden aangewend voor de Bejaardensoci- teiten, dus hetzij voor eventuele bijdragen in consumptiekosten, lectuurvoorziening of aankoop van ander ontspanningsmateriaal. Maar Tholen heeft geen bejaardensociteit. Tholen heeft wel „Ten Anker en waar ons eiland bij de Zeeuwse collecte in haar bijdrage niet achterblijft wilde men daarvan ook Tholen laten profiteren. Zo ontstond de gedachte aan schenking van een tele visietoestel, een plan dat werd uitgewerkt en dinsdag 2 oktober was voltooid door de officiële overdracht van het toestel, wat op verzoek geschiede door mevrouw de Casem broot, geb. Baronesse van der Feltz. Daarbij waren tegenwoordig de bestuurs leden van de Stichting Tehuis van Ouden van Dagen te Tholen en St. Filipsland met hun huisgenoten, enkele regenten, een ver tegenwoordigster (bij verhindering van mr Hornstra) van de Stichting Zeeland M.C.W. en afgevaardigden van vrouwenorganisaties in onze omgeving. De voorzitter van „Ten Anker notaris W. Blindenbach uit Sint-Maartensdijk riep mevrouw de Casembroot een bijzonder wel kom toe. Niet alleen tegenwoordig bij de opening van ons Tehuis, maar dat U thans weer „Ten Anker" wilt bezoeken verheugt ons zeer, aldus de voorzitter tot mevr. de Casembroot. Hij deelde voorts mede, dat het met „Ten Anker" goed gaat wat het aantal inwoners betreft. Men is geregeld vrijwel vol en al moet het bestuur steeds attent zijn terzake van de financiële aspec ten, wil men de eindjes aan elkaar kunnen knopen, het gaat tot op heden nog. Spreker wees er voorts op, hoe uit de Zeeuwse collecte, tot welke inzameling de „Vrijwil lige Vrouwen Hulpverlening veel had ge daan en waarvan mevrouw de Casembroot presidente is, „Ten Anker' een der begif tigden is geworden. Hij kan zich indenken, dat men elders jaloers is en hoopte dat de bewoners van Tholen en St. Filipsland ook dit jaar en in de toekomst de Zeeuwse col lecte als hun eigen collecte zouden zien en te helpen dat ook anderen daarvan kun nen profiteren. „Wij kregen reeds, helpt ook anderen krijgen." Hij dankte de Stich ting Zeeland en V.V.H. voor hun mede werking om er tenslotte op te wijzen, dat er hedenmiddag geen televisieprogramma was, zodat zou worden volstaan met het wegtrekken van de over het toestel aange brachte vlag. Als blijk van waardering kreeg mevr. de Casembroot een schaaltje met fruit aangeboden. DE ZEEUWSE COLLECTE 1958. Gaarne heb ik aan Uw verzoek voldaan, 2o verklaarde mevrouw de Casembroot, om het toestel officieel over te dragen, omdat er toch al enige banden zijn met „Ten An ker", dank zij bijwoning van de opening en omdat we ons toch wel zeer voor Tholen interesseren door vroegere familiebanden. Waar er in Tholen geen bejaardensociteit is, schonk de Stichting Zeeland een televisie toestel voor „Ten Anker", nadat gevraagd was of dit werd gewenst. Het verheugde mevrouw de Casembroot, dat de Zeeuwse collecte in Tholen altijd bijzonder hoog is, ja dat men hier aan het hoogste gemiddelde in het gewest komt, mede dank zij de da- mes-collectrices. Hoewel dat niet helemaal juist is, wordt er veelal gezegd: we willen wel aan die collecte bijdragen, maar dan dienen we er ook iets van te krijgen. Daar mee zal men bij de komende collecte reke ning houden en een zeker percentage voor de plaatselijke federatie afstaan. Toch mo gen we niet vergeten, dat het ónze collecte is, waarvan de opbrengst in elk geval in de provincie wordt besteed. Dat moet toch al „eigen" genoeg zijn. Mevrouw de Casembroot was verheugd dat „Ten Anker" goed loopt en hoopte dat het blijvend aan zijn doel zou mogen beantwoorden. Het speet haar dat de direc trice reeds lang ziek is geweest en dat nu weer is. Dat er bijna uitsluitend heren in het bestuur van „Ten Anker" zitting heb ben, becritiseerde mevrouw de Casembroot, die meende dat er meer dames in het be stuur moeten worden opgenomen, waar dit toch wel specifiek vrouwelijk werk is. Men mag van mening verschillen over de wense lijkheid van een televisietoestel voor een Tehuis als dit, maar zeker is toch wel, dat men als inwoner van „Ten Anker" tot de jaren des onderscheids is gekomen en met de keuze van de programma's niet dat gevaar zal lopen, wat er mogelijk voor de jeugd nog in kan zitten. Mevrouw de Casembroot besloot met de wens dat het „Ten Anker" en haar bewo ners wel mag gaan. Daarna werd nog even het gebouw be zichtigd en hier en daar een kort bezoek gebracht bij een inwonoer, terwijl in de conversatiezaal de drie al in de aanhef ge noemde bejaarden nog even apart met me vrouw de Casembroot kennis konden maken en unaniem verklaarden, dat ze het in Ten Anker best kunnen wennen, ook al vergeten ze dan nimmer hun geboorteplaats en de zo vertrouwde buurt waar ze vele jaren hebben doorgebracht. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG 6 oktober 1957 Dr L. D. A. Looijsen te Tholen, tel. 49. Dr. R. C. Renes, te Oud-Vossemeer, tel 19. HOOGWATER in de week van 6 t.e.m. 12 oktober 1957 zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag vm. 2.14 nm. 14.37 uur 2.53 3.25 3.50 4.17 4.45 5.18 15.12 15.19 16.05 16.30 17.00 17.35 8 oktober Volle Maan te 22.42 uur. BEKENDMAKING Nu de werkzaamheden aan het industrie terrein beëindigd zijn ligt het in de bedoe ling de nog beschikbare grond uit te geven voor volkstuintjes ter grootte van 150 200 m2. Zij, die op eigen risico voor zo'n tuintje in aanmerking wensen te komen, gelieven daarvan vóór 10 oktober a.s. mededeling te doen ter gemeente-sekretarie. Burgemeester en wethouders van Tholen. VERKOOPDAGEN UITGESTELD Naar wij vernemen zijn in verband met de vele zieken en het bezet zijn van het Ver. Lokaal de verkoopdagen van de Ned. Herv. Dameskrans één week uitgesteld. Deze zullen thans worden gehouden op vrijdag 11 cn zaterdag 12 oktober a.s., opening vrijdagmiddag om 4 uur. RAAD VRAAGT HOGERE UITKERING Maandagavond jl. werd een spoedeisende raadsvergadering gehouden onder leiding van mr A. J. v. d. Hoeven. Na ambtsgebed sprak de voorzitter er zijn spijt over uit, dat niet alle leden deze eerste vergadering in de nieuwe raadszaal kunnen meemaken. De heren Bal en de Korte waren door ziekte verhinderd. De heer Gelderblom was ook niet aanwezig, terwijl wethouder de Heer niet kon komen vanwege de ernstige ziekte van zijn echtgenote. De voorzitter hoopte dat de raadsleden spoedig hersteld zouden zijn en wenste de in zo zorgelijke omstandig heden verkerende echtgenote van genoemde wethouder sterkte toe. Er was maar één agendapunt, nl. een voorstel tot aanvraag van een verhoging der algemene uitkering uit het gemeentefonds 1958. Uit de ter inzage liggende stukken heeft de raad kunnen concluderen, aldus de voorzitter, dat er zeer veel geld nodig is, waarbij men er met de gewone uitkering niet zal komen. Een aanvraag om verhoging moet voor 1 oktober geschieden, waarom dan ook deze spoedeisende vergadering is uitgeschreven. Met het voorstel genoemd verzoek aan de Minister van Binnenlandse Zaken te doen, kon de raad zich geheel verenigen. Geen bezwaar was er tegen de door de Waterleiding Maatschappij gevraagde ga rantstelling bij een aan te gane lening van 200.000 bij de Bank van Ned. Gemeenten en een kasgeldlening van 360.000, be stemd voor in uitvoer zijnde of nog uit te voeren werken. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt. De heer Berrevoets had nog wel iets, maar wilde niet van de gewoonte om bij spoedeisende raadsvergadering geen rondvraag te houden, niet afwijken en zal dit bewaren tot een volgende maal. Daarna sluiting. VAN ZES METER HOGE LADDER GEVALLEN Zaterdag jl. kwam de timmerman L.L. alhier, werkzaam bij de firma Jansen ta- Bergen op Zoom van een zes meter hogel ladder te vallen. Per ziekenauto werd hij thuis gebracht na eerst door een dokter te zijn verbonden. In het gelaat en aan het hoofd had hij verwondingen opgelopen toen hij in een omheining van prikkeldraad te recht kwam. Toch is deze val, gezien de hoogte, goed afgelopen. NED. ORGANISTENVER. IN THOLEN Zaterdag 28 september hield de vereni ging van Nederlandse organisten, afdeling Zeeland haar jaarvergadering in de Ned. Herv. Kerk alhier. Daarbij waren een twintig leden uit ons gewest naar Tholen gekomen. Ds. de Roos van 's Heer Hen drikskinderen opende als voorzitter met ge bed en las ps. 145. Hij deelde mede dat secretaris P. Bakker uit Zierikzee door om standigheden verhinderd was, waarom de notulen werden aangehouden. Er was een schrijven ingekomen over tijdens de alge mene vergadering te Den Haag besproken punten. Dit schrijven zal eerst onder de leden circuleren om er dan op een volgende vergadering op terug te komen. Daarna gaf de heer C. J. Zachariasse een historisch overzicht over Kerk vanaf haar ontstaan tot en met de nog aan de gang zijnde restaura tie. De president-kerkvoogd, de heer P. J. Drooger ging op dit laatste na een rondgang door de kerk nog dieper in. Na de thee werd de datum voor de volgende in Goes te houden vergadering bepaald op 16 no vember. Men bezichtigde nog het orgel dat bespeeld werd door de heer Jan Reijn, organist te Middelburg, door mej. v.d. Vel de, terwijl ook nog enkele andere leden het orgel probeerden. De leden werd gevraagd zoveel mogelijk disposities te verzamelen van kerkorgels in Zeeland. Na dank door de voorzitter voor de gezellige samenkomst en de sprekers voor hun uiteenzetting sloot de heer J. Klein met dankgebed. AANVANG VERKEERSCURSUS Op maandag 14 oktober 1957 zal te 19.30 uur in het Verenigingsgebouw Brugstr. 16 te Tholen een aanvang worden gemaakt met de Verkeerscursus. Het steeds toenemende verkeer eist van ons allen gedegen kennis van de uitgebreide verkeersvoorschriften en het is een morele plicht gedurende een 10 tal weken, daaraan één avond per week op te offeren. De lessen zullen verduidelijkt worden met behulp van de verkeerstafel en film- projetor. Opgave tot deelname kan van heden af geschieden bij het Bestuur van de Afdeling Tholen van het Verbond voor Veilig Ver keer, of bij de Postcommandant der Rijks politie, de heer A. M. Westdorp, Een- drachtsweg 9 Tholen, telefoon 23. Op 7 oktober a.s. zal van 's avonds half acht tot half negen het verkeerslokaal in de openbare lagere school in de Dalemse- straat voor een ieder vrij toegankelijk zijn, alwaar de diverse leermiddelen bezichtigd kunnen worden, terwijl men zich ook daar kan opgeven tot deelname aan de cursus. Gedurende de cursus zal bijzondere aan dacht geschonken worden aan de bepalingen voor bromfietsers en de nieuwe voetgangers regeling. De cursus is gratis, doch verwacht wordt dat men lid of donateur wordt voor zover men dat nog niet is van het Ver bond voor Veilig Verkeer. De contributie of donatie is minimum één gulden per jaar. Verwacht wordt dat ook thans een aan tal dames zullen deelnemen, ook zij begeven zich in 't verkeer. Ook de niet schoolgaande jeugd, die reeds in het bezit zijn van een jeugdverkeers- diploma, worden bij deze opgewekt hun verkregen kennis op te frissen; c.q. hun kennis te vermeerderen. n De cursus omvat een tiental lessen, waar na een examen zal worden afgenomen en bij gunstige uitslag een verkeersdiploma of wel een bromfietsdiploma zal worden uit gereikt. LEZING KINDERVERLAMMING Woensdag sprak in de zaal van de heer J. van Bcoven voor de Mij tot Nut van 't Algemeen Dr. P. J. Duinker in verband met de aanstaande inenting tegen kinderverlam ming. Na opening door de secretaris de heer E. D. van de Velde begon Dr. Duinker eerst met een anatomische uiteenzetting van het menselijk lichaam voornamelijk wat be treft het zenuwstelsel en noemde vervolgens de factoren welke aanleiding kunnen geven tot kinderverlamming, waarna hij wees op St. Filipsland wil uit eigen middelen bejaardenwoningen bouwen St. Maartensdijk acht stichting van een prot. chr. huishoudschool nodig Over invloed van de geest op ziekte en gezondheid sprak dokter Menger „Ten Anker" kreeg een televisietoestel Het blijft beter te geven dan te ontvangen A. Duine, bestuurd door dhr. C. v. d. Stel. Spoedig ontstond er een verkeersopstopping en nauwelijks had men de, overigens ge ringe, materiële schade opgenomen, of er ontstond een nieuwe aanrijding toen dhr. C. E. Vogelaar uit Oud-Gastel zijn melk- auto achteruit in de Coentjesweg manou- vreerde en daarbij onzacht in aanraking kwam met de volkswagen van dhr. de Gouw uit Drunen, die zich eveneens in de file wachtende auto's bevond. Ook hier ontstond weer wat materiële schade aan spatbord en bumpers. Nadat de Verkeerspolitie de zaak had be keken en er proces-verbaal was opgemaakt, kon de verkeersknoop weer worden ontward. De berichten van de laatste dagen hebben de zg. Aziatische griep weer in het centrum geplaatst van de publieke belangstelling. Van officiële zijde is echter al verschil lende malen verzekerd, dat voorshands niet kan worden gesproken van een ernstig karakter. Tot nu toe is de „Aziatische griep" niet dramatischer dan de influenza, waarmee de bewoners van onze lage landen zo regel matig worden geplaagd. Terwijl het op het ogenblik zeker in ieder geval is aan te bevelen, bij griepsverschijn selen uw dokter te raadplegen, zal hij er geen bezwaar tegen hebben, dat u intussen ook zelf een verstandige maatregel neemt, door „Aspirin" toe te passen. Het is bekend, dat „Aspirin" bij griep uitstekende resultaten pleegt op te leveren. Dit populaire geneesmiddel, ontwikkeld in de wereldberoemde laboratoria van het Bayer- concern, neemt nog altijd een aparte plaats in. Als „huismiddel" is er nog nooit een ver vangend praeparaat van gelijke kracht voor gevonden. Men vergewisse zich ervan, dat men het originele Bayer-product in handen 'krijgt, voorzien van het bekende Bayer-kruis. En men neme nu alom „Aspirin" in huis, om bij de eerste griepverschijnselen, die zich in het gezin voordoen, te kunnen ingrijpen. („Aspirin" en „Bayer": gedeponeerde handelsmerken). het na vele onderzoekingen door Dr. Salk samengestelde vaccin tegen kinderverlam ming. Het was een zeer interessante lezing en mede in verband met de aanstaande inenting tegen kinderverlamming, was het jammer dat de opkomst niet groot was. Van het gebruik om vragen te stellen werd zeer veel gebruik gemaakt. De heer van de Velde dankte na afloop Dr. Duinker voor zijn mooie lezing. BEJAARDENMIDDAG De plaatselijke Vrouwenorganisaties wil len op 29 oktober a.s. de bejaarden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw een ont spanningsmiddag aanbieden. Alle inwoners van 65 jaar en ouder zullen persoonlijk worden uitgenodigd. Op het programma staat o.a. een voor dracht van mevr. Breure, zang door Mej. A. M. T. de Wit, enz. Financiëel is de plaatselijke Vrijwillige Vrouwen Hulp hiertoe in staat door af dracht van een zeker percentage van de opbrengst der Zeeuwse Collecte, die de dames, zoals bekend alhier met succes heb ben verzorgd. OVERZETVEER WEER IN BEDRIJF Tengevolge van werkzaamheden aan de veerdam was het overzetveer naar Nieuw- Vossemeer voor auto's enige tijd gestremd. Bij laag water had men nogal eens moeilijk heden bij het aanleggen van de pont. Dit euvel is nu verholpen door het veranderen van de glooiing der veerdam. Verder is de weg naar Nw.-Vossemeer die vroeger door de coupure in de zeedijk leidde, nu over de dijk heen gebracht. In de loop van vorige week werd het veer weer voor alle verkeer vrijgegeven. VERKOPING N. H. VROUWENVER. De dames van de Ned. Herv. Vrouwen ver. houden volgende week woensdag 9 oktober in het Ver. gebouw weer een open bare verkoping van kleding enz., die ze in het afgelopen jaar hebben gemaakt. Het gebouw zal van 's middags half 3 tot in de avond doorlopend geopend zijn. Men verwacht ook dit jaar weer veel koop lustigen. Zo mogelijk zal dan ook de trekking plaatsvinden van de gebruikelijke loterij. Hoofdprijs is weer een sprei. EEN ONGELUK KOMT ZELDEN ALLEEN In het hol van de leeuw, recht tegenover de woning van opperwachtmeester M. de Witte, deed zich maandagmiddag een aan rijding voor. De fruittelersknecht van dhr. F. Hommel, die met zijn tractor met aan hangwagen in de richting van het dorp reed, ramde de uit tegengestelde richting komen de vrachtwagen van de aardappelhandelaar UITSLAG BALLONWEDSTRIJD Als een lopend vuurtje ging het dinsdag morgen onder de jeugd: Anna Stols heeft de scooter gewononen. Inderdaad was het 5 jarig dochtertje van de heer L. Stols eerste prijswinnaar van de op 31 augustus ge houden ballonwedstrijd, waarvan de uitslag deze week bekend werd. Haar ballon had door het bewijs van de teruggestuurde kaart de meeste kilometers afgelegd door in Ke- maten bij Wels in Oostenrijk neer te komen. Op de grens Oostenrijk-Duitsland aan de rivier de Inn was er ook een kaart ge vonden en de houder daarvan, Betsy van der Jagt in de Tuinstraat kreeg de tweede prijs: het hobbelpaard. Nummer drie werd Joke Kurvink Jansd. met een schoolbord. Haar ballon kwam in Neder-Beieren. Num mer 4 Ina van Oudenaarde, een strategospel (ballon in Mittelfranken, Duitsland), 5e Ina Van Vossen, een figuurzaag (ballon bij Neurenberg) Zesde prijswinnaar met het nummer 275 (is nog niet afgehaald). Num mer 7 werd Jos Burgers, nummer 8 Wim Hage, Ooststraat 38. Nummer negen is ons niet bekend. Nummer 10 is Anna van Ou denaarde, die met haar ballon gevonden in de omgeving van Mainz laatste prijswinnaar werd. In totaal kwamen er 77 kaarten terug, te beginnen vanaf Oud-Vossemeer, België, Limburg tot één in Oostenrijk toe. Met enkele afwijkingen vertoonden de gevonden ballonen toch een vrijwel rechte lijn Noord- west-zuidoost. Bij de jeugd is de spanning er uit en voor de Middenstandsvereniging was dit in feite het besluit van de eind augustus gehouden winkelactie. SEMI-ZELFBEDIENING Opnieuw werd aan de Nieuwstraat een verbouwd winkelpand heropend en het was weer een Centra-kruidenier. Ditmaal de heer Abr. Gunter, die op de hoek Nieuwstraat en in aanleg zijnde Kloosterstraat op een voudige wijze een grote verbetering in zijn winkel heeft aangebracht, waarbij inzonder heid de verlichting voortreffelijk uitkomt. De buurtvereniging spreekt zelfs van „Lijn baan-vergelijkingen." Tijdens de openings dag gaf na de middag burgemeester van den Bos blijk van zijn belangstelling, terwijl tevoren ook het bestuur van de Midden standsvereniging haar secretaris met hero pening kwam feliciteren, evenals verschil lende leveranciers en ambachtslieden. De in richting is bij semi-zelfbediening aangepast wat betekent dat men door de winkel rond te lopen zich van het merendeel der beno digde artikelen zelf kan voorzien. Vele bloemstukken getuigden van meeleven en de geboden gratis feestkoek met ballon voor de kinderen waren voor de talrijke kopers attractief. Dat met een mooie winkel een straat opknapt wordt ook hier bewe zen. Gezien de verkoop in de eerste week lijkt het erop dat de eigenaar van de verbe tering geen spijt zal hebben, wat we graag met hem hopen. IN HET KORT Ter verbreding van de Bierensstraat te genover het gemeentehuis en postkantoor is men begonnen met de heiningen aan de linkerzijde wat te verplaatsen, zodat er daar ook een trottoir komt. De aanleg straat is al in vergevorderd stadium, evenals achter de Bogerds. Op de verkeerscursus, gedoceerd door wachtmeester P. J. van Engeldorp Gaste laars zijn 15 deelnemers. De eerste bieten werden deze week op de haven voor Puttershoek aangevoerd. Ook de C.S.M. en Dinteloord zijn de cam pagne begonnen. De moeilijkheden in de landbouw zijn hier evenals elders in den lande groot. Kwaad en rot in de aardappelen, uien op sprei vastgeregend, gehalte suikerbieten mi niem. Een uitkomst was nochtans de paar dagen mooi weer in de afgelopen week. Voor de kerkelijke lening (ad 100.000 is al voor 40 mille ingetekend. Zaterdag wordt biggenmarkt gehouden, welke indien het goed weer is, weinig be langstelling zal trekken door drukke land werkzaamheden. Ter plaatse geldt weer de winter-winkel- sluiting, waardoor de winkels 's avonds om 6 uur dicht zijn met uitzondering van de koopavond op vrijdag. GESLAAGD Aan de Chr. Huygensschool te Rotterdam slaagde voor het vakdiploma horlogemaker de heer Jan Walhout Jzn alhier. VERKOOP KEET Overeenkomstig het besluit van de Raad was de inschrijving opengesteld voor de verkoop van de houten keet, staande aan de Prins Bernhardstraat. 5 inschrijvingsbiljetten werden ontvangen. Ze werd toegewezen aan de hoogste in schrijver de heer L. Neele voor de prijs van 855.—. VERGADERING N.C.V.B. Onder leiding van de presidente mevr. Bouter werd in de consistorie der Ned. Herv. Kerk een vergadering gehouden. Ds. den Hoed uit Tholen hield een le zing over het onderwerp „doop en avond maal". Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan men druk gebruik maakte. Deze vergadering werd met dank voor de opkomst^ met dankgebed gesloten. ONGEVAL De heer J. Bouwmeester techn. ambt. bij de N.H.M. kwam met zijn motor in de Steenbergsestraat te Bergen op Zoom te vallen, doordat hij krachtig moest remmen voor een kind, dat plotseling de rijweg over stak. Hij liep een lichte hersenschudding op en is per auto naar zijn woning vervoerd. Zijn motor kreeg lichte schade. Het kind kwam met de schrik vrij. ONGEVAL Het zoontje van de heer H. Vermaas speelde met enkele vriendjes op de haven. Op een gegeven moment kreeg hij en nogal zware plank op zijn been. Het gevolg was, dat hij nu thuiszit met een gebroken enkel. UITSTAPJE De afdelingen St. Maartensdijk en Scher- penisse van de N.V.V.vrouwenbond brach ten verleden week een bezoeoko aan de „Li- ga"-fabrieken te Roosendaal. Het gezelschap werd rondgeleid door een der personeelchefs en de verscheidene in teressante bijzonderheden getoond, die zich bij de fabricage van dit merk biscuit voor doen. Na de ronodleiding kreeg men in de can- tine van de fabriek koffie aangeboden, waar bij een tractatie in de vorm van het bekende „Liga"-koekje natuurlijk niet ontbrak. Op de terugreis werd nog een uurtje gezellig gewinkeld, zodat het voor de dames naast een leerzame tevens een prettige mid dag was. HENGEL WEDSTRIJD Ter afsluiting van het seizoen hield de hengelsportvereniging „De Zeebaars" voor haar leden een wedstrijd. Deze' wedstrijd 6

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 1