Plaatselijk Nieuws 1 Ook O Têrhorst REGENKLEDING KOOPJES YVONNE Aspirin voor SPECIALE PRIJZEN THOLEN hoort in uw bagage OUD -VOSSEMEER SCHERPENISSE ST. ANNALAND STAVENISSE DUIZENDEN en nog eens DUIZENDEN vindt U gedurende de opruiming bij BEZIET STEEDS ONZE ETALAGES POORTVLIET ST. MAARTENSDIJK ST. FILIPSLAND PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS Stiny van Dijk en Ria Jansen te Tholen, Nelly Hendrikse te Stavenisse, Maatje van Gorsel, Sjaan van 't Slot en Willy van Zetten te Sint Maartensdijk, Adri Hage te Scherpenisse en Janny de Groen te Poort vliet. Primaire opleiding (2j. cursus) Adri Praat, Willy van Poppel, Lies de Korte, Alie de Kok, Gerda van Driel, Nelly Baay allen te Tholen. Marie Guiljam en Matie Deurloo te Oud Vossemeer. Corie de Witte, Corrie Vroegop, Mina Ridderhof, Janny Keur, Nelly Kaashoek, Plony den Engelsman, Jans Dijkema en Margi van Daalen, allen te Sint Annaland Maatje Hout, Adri Moerland, Nelly de Rijke en Coba Stoutjesdijk te Stavenisse. Leny Bijl, Corry Koopman, Jo Koopman, Corry Lindhout, Janny Lindhout, Greta Noordijke, Leny Polderman en Maria Pot- appel, allen te Sint Maartensdijk. Ria en Maatje Suurland te Scherpenisse. Adri Overbeeke, Adrie Koppenhol, Ineke Kesteloo en Adri Oudesluijs te Poortvliet Tiny Goedhart en Willy Kasander te Ber- gen op Zoom. Getuigschriften werden uitgereikt: voor de vervolg-naaicursus aan: Maartje Moeliker, Leny de Hond, Saartje Schot, Jo van Dijk, Betsy Geuze te Tholen Corry Gunst te Oud Vossemeer. Aaltje van Daalen, Aagtje Goedegebuure, Maatje Rijnberg, Ina Riderhof, Dina van Dijke en Leny Moerland te St. Annaland. Jo Gaakeer en Martina Suurland te Sta I venisse. Jacoba llyl en Adri Voshol te Poortvliet. Wil Wagentiers te Hoeven. 1-jarige naaicursus Willy Zwagemaker, Jo Bazen, Leny Deur loo, Adri Schot, Saartje Sakko te Tholen. Nelly van Driel en Lyda van Driel te Oud Vossemeer. Lucie Hartog te Sint Annaland. Tona Kesteloo en Janny Overbeeke, Poort vliet. SCHIETWEDSTRIJD JAGERSVERENIGING Zaterdagmiddag hield de Thoolse Jagers vereniging op de hofstede van de heer M. C. Friederichs een schietwedstrijd op klei duiven en lopend haas. Er was een korps wedstrijd, een persoonlijke wedstrijd en vrije baan. Men schoot op afgaande en inkomende duiven en lopend haas. Er waren bezoekers uit Schouwen-Duiveland, Flakkee, Hoeksewaard en Steenbergen. De vooi'zitter, de heer M. J. Buijs, heette allen hartelijk welkom. De leiding van de wed strijd was in handen van de heer W. Ga- keer. De uitslagen waren: korpswedstrijden: le prijs, een beker, korps Steenbergen met 575 p.; 2e prijs, een lauwerkrans, korps Flakkee met 530 p.; 3e prijs, een lauwer krans, korps Tholen met 445 p.; 4e prijs, een lauwertak, korps Hoeksewaard met 410 p.; 5e prijs, een lauwertak, korps Schouwen-Duiveland met 390 p.; Persoon lijke wedstrijd: le prijs, E. van de Spelt, Steenbergen, beker en medaille: 2e prijs, E. Verbeek, Steenbergen, medaille: 3. J. Kooijman; 4. M. Koenraad; 5. J. Mol; 6. H. Poot; 7. Doornbos; 8. Joh. v. Nimwegen; 9. Bouwman; 10. Blokland; 11. J. Elenbaas; 12. V. Kaam; 13. Maas; 14. W. Gaakeer; 15. K. L. Slis; 16. B. A. van Dijke; 17. A. Fridericks; 18. P. Struijk; 19. A. van Dijk; 20. Mastenbroek; 21. Abr. van Nieuwen- huijzen; Vrije baan: le prijs, Bouwman met 270 punten; 2. A. van Dijk; 3. Maas; 4. H. Poot; 5. J. Kooijman; 6. M. Koenraad; 7. Huijbregts; 8. Doornbos; 9. L. van Es; 10. E. van Dijk; 11. M. Punt; 12. E. Ver beek; 13. B. A. van Dijke; 14. A. van Nieuwenhuijzen; 15. A. P. Geluk; 16. Van Ceters; 17. E. van de Spelt; 18. A. Fride- richs; 19. C. J. J. Kooijman; 20. J. I. v. d. Bout. De heer J. Kooijman van St. Annaland ontving de wisselbeker als beste schutter van de Thoolse Jagersvereniging. DAMMEN J. de Rijke J. Priem 1 J. Hogerheide S. Bout 0-2 L. van Dijke L. de Lange 2-0 B. Leunis P. Steyns 2-0 J. de Rijke -M. Schot 2-0 „TROUWE DUIF" Orleans, 445 km, 13 juli 1957. L. Laban 1 4 6 J. Deurloo 2 14 17 M. de Groot 3 15 F. v. Koppenhol 5 A. de Jonge 7 8 J. Praat 9 P. de Boeff 10 A. Wagemaker 11 12 M. Tazelaar 13 J. So mers 16 N. Bijl 18 SCHOOLREISJE De leerlingen van de laagste klasse van de openbare school in Tholen hebben vrij dag een schoolreisje gemaakt, 's Morgens om 8 uur vertrokken de kinderen met twee autobussen. Over Perkpolder ging het naar Aardenburg, waar een speeltuin werd be zocht. De terugreis voerde over Breskens Vlissingen, zodat de scholieren ook nog een bootreisje meemaakten, 's Avonds om 8 uur waren ze weer in Tholen terug. AUTO'S BOTSTEN IN BERGEN OP ZOOM Op de hoek van de Bredasestraat en de Moerstraatsebaan te Bergen op Zoom is de auto van G. de K. uit Bergen op Zoom aangereden door een auto, bestuurd door H.G. uit Tholen. De K. stopte plotseling en H.G., die achter hem reed, kon niet zo snel remmen, met het gevolg, dat hij tegen de auto van De K. opbotste. Beide voer tuigen werden zwaar beschadigd. OPENLUCHTSPEL Hard, ja hard wordt er gewerkt in onze Gemeente. Als men 's avonds door Tholen een „rondje" doet hoort men, als men goed luistert, in loodsen en schuren het late ge klop van een hamer, het krasen van een zaag en in een huiskamer het zachte zoe men van een zig-zag-naaimachine. Een en keling steekt zijn neus wel eens om de hoek om te kijken wat daar wordt gewrocht doch zij kunnen er ook geen touw aan vastknopen. Het enige wat zij ontwaren is een warwinkel van dikke en dunne latten, karton en tussen deze halffabrikaten enkele druk bezig zijnde fantasten, die hopen uit dit nog vormloze materiaal iets wezenlijks te produceren. Menig vrij uurtje is in de af gelopen maanden reeds besteed aan plannen, waarmede men in toneelkringen al jaren rondloopt. Wat is n.l. het geval? En om uw nieuws gierigheid nu meaar meteen te bevredigen zij reeds thans onthuld, dat de bekende Thoolse toneelvereniging „Ons Genoegen grote plannen heeft op 31 augustus a.s. Op de verjaardag van Prinses Wilhelmina hoopt die vereniging voor de eerste maal in onze Gemeente een openluchtspel op te voeren. Omdat het een Oranje-dag is viel de keuze op het stuk: „In naam van Oranje" De initiatiefnemers stellen u daarbij in staat een brokje geschiedenis te beleven, dat gij op de schoolbanken reeds leerde uit uw ge schiedenisboekjes. Gij zult de geschiedenis aanschouwen van duistere machten die trach ten Oranje van te Troon te stoten. Wie her innert zich niet meer de namen van een Balthazar Gerards, Anna van Saksen, Louise de Coligny. Welnu op 31 augustus a.s. zult gij deze geschiedenis zich zien herhalen in „het bos je" nabij de molen „de Hoop'. Gij zult daar kunnen aanschouwen wat zich afspeelde in hofkringen in die tijd, compleet met de prachtige costuums, die toen werden gedra gen en daardoor een apart cachet geven aan die avond. Gij zult zelf toeschouwer kunnen zijn van het drama, dat zich in de 16e eeuw voltrok. Niet voor niets wordt door de ruim 20 medewerkers hevig gestudeerd en geoefend. Allen doen hun best om de figuur, die zij uitbeelden zo goed mogelijk te benaderen. Ook het Gemeentebestuur heeft zich niet onbetuigd gelaten en is zo bereidwillig ge weest toestemming te verlenen een gedeelte van „het bosje" beschikbaar te stellen ten einde de nodige apparatuur aan te kunnen brengen. Zelfs financieel heeft onze gemeente een tegemoetkoming verstrekt teneinde de uiter aard hoge kosten, althans gedeeltelijk te kunnen dekken, 0000000000000 Gedeponeerd handelsmerk O O O O O O O O O O O O O O O oooooooooooooo Om een ieder in de gelegenheid te stellen aanwezig te kunnen zijn bij deze voor Tho len zo belangrijke gebeurtenis wordt getracht de toegangsprijs zo laag mogelijk te houden. Men moet alleen niet vragen wat voor be raadslagingen, besprekingen, cijferwerk, tele foontjes, enz. nodig zijn om zo'n karwei tot een goed einde te brengen. Het is nu een maal zo, dat een openluchtspel in ieder opzicht veel hogere eisen stelt aan mensen en materiaal en aan de financieën. Aan de organisatoren zal het niet liggen. Zij doen hun best om in onze Gemeente steeds weer eens wat anders, zo mogelijk wat beters, te brengen op toneelgebied. Reeds thans nodigen zij alle eilandbewoners uit om 31 augustus a.s. hun gast te willen zijn. Gij zult er zeker geen spijt van heb ben I REIS OUDEN VAN DAGEN Een 70-tal oudjes uit deze gemeente maak ten vorige week donderdag in 2 autobussen hun jaarlijks uitstapje. Het was de bedoe ling van de organisatoren, het Oranjecomi té hen ditmaal eens iets te laten zien van West-Brabant, wat het voordeel had dat lange vermoeiende busreizen vermeden wer den. In Dinteloord kregen de oudjes een kof fiemaaltijd aangeboden. Koffie is een bij uitstek nationale drank en onder de ouderen zeer bemind. Om 11 uur volgde in Lage Zwaluwe weer kofie en bij de maaltijd die 's middags om 1 uur in Waalwijk werd ge nuttigd ontbrak ze evenmin. Over de prachtig ingerichte terreinen van ,,De Efteling" in Kaatsheuvel maakte men een grote wandeling. In het Tilburgs Ziekenhuis brachten een paar afgevaardigden nog een bezoek aan een polio-patientje uit deze gemeente. Toen de oudjes om 5 uur in Breda aan kwamen stond reeds een goed middagmaal te wachten, dat men ale eer aandeed. Hierna volgde de laatste etappe. De aankomst was, zoals gewoonlijk, bij zonder feestelijk. De muziekver. had zich bij Onder de Molen opgesteld en kortte de tijd met vrolijke marsen. Men hoefde niet lang te wachten. Op het vastgestelde uur, half 9, kwamen de autobussen aan. De feestelijke intocht werd besloten met een mars naar het Gemeentehuis, waar dhr. L. Vroegop na mens de oudjes een woord van dank sprak. Hij vergat daarbij niemand, de muziekver., het Oranjecomité, Burgemeester en Wethou ders, de Wijkverpleegster, zuster de Nooijer en ook de inwoners, die door intekening op de lijst, deze geslaagde reis hadden moge lijk gemaakt. MEDICIJN Door een noodlottige vergissing kreeg het 4 jarige zoontje van de Wede. Steijns-Ha- vermans in plaats van zijn hoestdrankje een lepel lysol. De vergissing werd eerst be merkt toen het kind pijn kreeg. Dr. Renes, die men in alerijl waarschuwde was eerst niet thuis en daarna had men nog moeilijkheden met het bespreken van een taxi alvorens het ventje naar het zieken huis in Bergen op Zoom kon worden ver voerd. Het kind maakt het nu gelukkig wel. SCHOOLREISJES Van de leerlingen van de openbare school waren de ouderen vorige week vrijdag aan de beurt voor een schoolreis. Het werd een mooie dag, die de kinderen niet alleen ont spanning bood, maar ongetwijfeld erg leer zaam was. De autobus bracht hen naar het vliegveld Schiphol. Ook stond een bezoek aan de tentoonstelling „Het Atoom", een rondvaart door de grachten en natuurlijk „Artis" op het programma. Het personeel van de Chr. School ging dezelfde dag met de jongere leerlingen naar Oosterhout, waar temidden van veel natuur ervaring vertellen. Ze zitten er sinds vorig jaar november mee. Maar vrijdag jl. werd achter het grootste gedeelte toch een punt gezet door heropening van hun uitgebreid en verbouwd pand aan de Nieuwstraat. De grootste wijziging kwam er in de Slijterij, die geheel nieuw en volgens de niet weinige bepalingen van de Drankwet werd opgezet, en 'n oppervlakte beslaat van 35 vierk. meter zijnde voor deze „volledige vergunning" de voorgeschreven oppervlakte. De nieuwste bouwstoffen werden hierbij toegepast en het interieur doet naast modern toch ook wel zeer beschaafd aan, vooral door de harmo nieuze kleuren aan plafond en wanden. Dat er voorts een moderne winkelinrichting werd aangebracht is te begrijpen. De ruime sor tering is hierdoor zeer overzichtelijk gewor den. Behalve deze nieuwe Slijterij werd het In het bestuur werden gekozen: mevr. I. Bazen-Priem, voorz. mevr. K. Bos- de Touw, secr. mevr. P. Bazen-Robbe penm, mevr. J. de Viet-Stoutjesdijk en mevr. N Bazen-van Zetten bestuursleden. Na een gelukwens door mevr. van Dijk namens het centraal bestuur en P. Koopman namens de A.N.A.B. sloot de voorz. onder dank de vergadering. KINDERMIDDAG Zoals ieder jaar werd ook thans een kindermiddag georganiseerd door en voor de kinderen van de leden der Plattelands vrouwenbond. Het was de tiende keer dat dit plaats vond. En dat deze middagen Oók 'T ZIT GOED....4 't is van..... BERGEN OP ZOOM schoon de speeltuin „De Waranda" ligt. De dag werd op prettige wijze doorgebracht met speeltuinvermaak, zwemmen in het zwembad en wandelingen door de bossen. Op de terugreis bracht men nog een kort bezoek aan een speeltuin bij Bergen op Zoom. BOOM DOOR BLIKSEM GETROFFEN De bomen op de Thoolse dijk hebben deze zomer nogal van onweersbuien te lijden. Werd vorige week een iep zijn krui verlie zen door een plotselinge stormvlaag, nu sloeg de bliksem in de nacht van maandag op dinsdag op een andere boom, niet ver van de eerste af gelegen. De bewoners van Oud Vossemeer maar vooral van Tholen werden circa half twee opgeschrikt door een harde slag, die zo hevig was dat men aanvankelijk meende dat ergens een ontploffing had plaats gehad. De forse iep is geheel van zijn bast ont daan. Stukken uit de kruin en houtspaanders lagen overal verspreid. OPENING GYMNASTIEKLOKAAL Op zaterdag 27 juli a.s. wil men in deze gemeente een sportdag houden. Het ligt in de bedoeling dan tegelijk het gymnastiek lokaal oficieel te openen. Het programma is nog niet definitief vast gesteld wellicht kunnen er volgende week nadere mededelingen over worden gedaan. WEDVLUCHT ORLEANS De leden van „De Zwaluw" namen za terdag met 51 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Orleans over 483 km, met de vol gende uitslag. J. van de Zande 1 4 10 A. van Treijen 2 13 14 J. B. Tholenaar 3 C. van Tilbeurgh 5 en 3e overduif Joh. Nuts 6 en 2e overduif S. M. de Heer 7 17 C. Timmermans 8 G. Havermans 9 Jac. Boogaart 11 16 P. van As 12 15 A. Hommel le overduif. GEVONDEN Een zonnebril. Inlichtingen bij de Rijks politie. OP REIS Vorige week vrijdag was het voor de 2e en 3e klas van de chr. school feest. Toen was het namelijk hun schoolreis. Om 7 uur vertrok de jeugd en om half tien stopte de bus voor een dronk in het Liesbos. Daarna werd Burger's Dierenpark in Tilburg be zocht en om 2 uur was men weer in de Wa randa bij Oosterhout, waar tot 5 uur werd gezwommen, gevaren en gespeeltuind. Om dat „Rozenoord" in Bergen op Zoom weer uitbreiding onderging, werd ook deze speel tuin nog een uurtje bezocht, waarna men om precies 8 uur na een heerlijke dag weer thuis was.. levensmiddelen bedrijf uitgebreid met de ruimte van de oude slijterij en voorts ook geheel gemoderniseerd. Iedere winkel is na verloop van jaren te klein en nu Moerland toch eenmaal met de verbouw bezig was, moest ook de kruidenierszaak er wat ruimte en gemak voor de klant betreft, beter op worden. Bij deze ook geheel nieuwe winkel inrichting is zelfs gedacht aan een begin van zelfbediening, met de mogelijkheid daar op over te schakelen. Vrijdag jl. dan wapperde voor de woning de Centra-vlag en waren binnen de geno digden, waaronder ook burgemeester J. van den Bos, architect Sturm, vertegenwoordi gers van verschillende leveranciers, familie en kennissen. Bovendien stond de slijterij, zowel als het levensmiddelenbedrijf in de bloemetjes. Om 2 uur werd de zaak geopend voor het publiek en al spoedig zag men vele kin deren met luchtballons lopen, die als attrac tie bij deze opening werden verstrekt. Met deze verbouw is de gemeente en de Nieuw straat in het bijzonder een modern winkel bedrijf rijker, waarmee we tenslotte de ex ploitant succes wensen. SCHOOLREISJE De zomer is de tijd om reisjes te maken, niet alleen voor de groten, maar wel in het bijzonder voor de kleinen. Vol goede moed en met glunderende ge zichten stapten dan ook de kinderen om acht uur in de bussen, om de reis te aan vaarden, waarvan- het hoofddoel wel was het bezoek aan de sprookjestuin „de Efte ling". In snelle vaart ging het eerst tot Breda, waar in het Mastbos even de gelegenheid werd gegeven eens lekker uit te draven. Toen op weg naar Burgers dierenpark in Tilburg, waar de verschillende dieren, voor al de aapjes veel belangstelling van de jeugd ondervonden. Niet alleen echter de dieren, maar ook de speeltuin en de poppenkast vonden gretig aftrek en niet te vergeten de ijsjes en de limonade. Maar al spelend werd het twee uur en tijd om de sprookjestuin te gaan bezoeken. Dus weer maar ingestapt en door het mooie Brabantse land naar „de Efteling", en daar konden ze met eigen ogen waarnemen, dat Sneeuwwitje nog steeds sliep, trouw be waakt door de kabouters. Daar zagen ze de reus, die daar lag als was hij zo uit het sprookjesboek weggelopen. Gelukkig was daar een speeltuin, want over het algemeen vinden die toch bij de jeugd (ook bij de groten) de meeste aftrek. Maar de tijd vloog om en tenslotte moest men weer noodgedwongen op huis aan doch niet voordat ze in Oosterhout hun dorstige kelen hadden gelaafd. Aan de ingang van het dorp gekomen wachtte hen nog een verrassing, want daar zich in toenemende belangstelling mogen verheugen bewees wel de ruim 200 aan wezige kinderen met begeleiders die voor mevrouw Kugel van Poortvliet als presi dente van de Bond, in het „Holland Huis" werden verwelkomd. Het programma werd door de kinderen voor het grootste gedeelte zelf verzorgd afgewisseld met enkele door dhr. W. (£or- nelisse uit Tholen vertoonde films. Zo werd een bijzonder leuke voordracht opgevoerd door kinderen van Oud-Vosse- meer onder leiding van mevrouw Renes met pianobegeleiding door de heer Oomés. De „Kippenschool" en „in de Klas" waren de titels van voordracht welke door de kin deren van St. Maartensdijk werden ver tolkt onder leiding van mevrouw de Bruijn, mevrouw Hogesteger, evenals een blokfluit club uit die gemeente onder leiding van mevr. Verjaal. En uiteraard viel ook de op gevoerde „Kabouterdokter", vertolkt door de jeugd van Scherpenisse, zeer in de smaak Hoewel niet alle filmpjes uitgezocht jeugd strips waren, bracht ook dit een aardige afwisseling. Met de tractatie erbij was het voor de jeugd een leuke middag, waarbij het programma vlot werd afgewerkt, maar waardoor het toch nog later werd dan de mannelijke thuisblijvers hadden verwacht. BOSSTRAAT BERGEN OP ZOOM Over de hele wereld vinden meer mensen baat bij RENNIES dan by enig ander maagtablet. Rennies blussen brandend maagzuur onmid dellijk. Gewoon laten smelten op de tong en Uw pijnen verdwijnen in korter tijd dan U nodig had om deze advertentie te lezen. De bejaarden wensten voor de jeugd niet onder te doen en maakten dinsdag jl. hun jaarlijks uitstapje, daartoe in staat gesteld door de medewerking van de Plattelands vrouwen, die een kleed maakten, dat netto ƒ100.opbracht (na verloting) en verder door financiële bijdragen van de inwoners en 'n lunchpakket van de middenstandsver eniging. 36 bejaarden vertrokken omstreeks kwart voor negen met als stopplaats Delft, waar de Nieuwe Kerk en het stadhuis wer den bezichtigd. Daarna ging het naar Sche- veningen voor een tocht over de Boulevard Een zeer aantrekkelijk programmapunt von den de reizigers het bezoek aan Madurodam. Het was inmiddels tijd geworden om in Rotterdam de warme maaltijd te gebruiken en de terugreis weer te aanvaarden. In Bre da werd nog een afzakkertje genomen om precies 9 uur aan de Javadijk te arriveren, waar „Accelerando" een muzikaal welkom bracht en de bus met passagiers naar het schoolplein bracht. Na een toespraakje door de burgemeester dankte de oudste reiziger, de heer G. Goedegebuure de bevolking, comité, „Accelerando" en allen die tot deze genoegelijke reis hadden bijgedragen. Het personeel van de Coöp. Aan- en Ver koopver. „Eiland Tholen" maakte ook al een tocht en wel naar Berg en Dal en om geving. Ook voor hen was het een leuke dag en een onderbreking van het dagelijks werk. Gisteren was het de dag voor de openbare lagere school, terwijl vandaag de hoogste klassen van de chr. school uit zijn, waarop we nog we even terug komen. GEMODERNISEERD Wat verbouw tegenwoordig inhoudt, kan de heer G. Moerland en zijn vrouw uit stond O.B.K. om hen te verwelkomen en met de muziek voorop ging het naar het dorp. Dit was het einde van de reis, men nam afscheid van elkaar en eigenlijk vond men het wel jammer dat deze dag zo gauw voor bij was. Wellicht droomden nog velen van Sneeuwwitje, van de Reus en van de wilde dieren. SCHOOLREIS Woensdag was het de beurt van de hoogste klassen der lagere school een reis je, ditmaal naar Nijmegen en omgeving te maken. Na het Valkhof te hebben bezichtigd ging het verder naar Berg en Dal, waar in de uit spanning „Erica", met zijn speeltuin en dwaaltuin enige tijd vertoefd werd. Ook werd een bezoek gebracht aan de „Bedriegertjes" en de „Kettingbrug" bij Ro- zendaal. Vandaar reed men naar Ouwehands Die renpark annex speeltuin in Rhenen. Over 's Hertogenbosch en Breda ging het daarna weer huiswaarts, waar men ruim tien uur aankwam. Het was voor allen een genotvolle dag. N.V.V. VROUWENBOND Dinsdag 16 juli werd in het filmlokaal der o.l.school een plaatselijke afdeling van de N.V.V.Vrouwenbond opgericht. Na eep in leiding door mevr. van Dijk (centr. bestuur ster) werden enkele filmstrips over het werk én de ontspanning in deze vereniging vertoond. Het geheel viel bij de aanwe zige leden goed in de smaak. VERGADERING N.C.V.B. Dinsdag 16 juli hield de afdeling Poort vliet der N.C.V.B. een vergadering in de chr. school. De presidente liet zingen het Gebed des Heeren, vers 1 en 4 om daarna voor te gaan in gebed. Gelezen werd Ja cobus 5 12 tot 20 en een meditatie gehou den naar aanleiding van dit Schriftgedeelte. Als spreker trad verder op de heer de Rid der uit Amsterdam met het onderwerp: „Wat zal mijn kind worden". Op dit inte ressante beroepskeuze onderwerp volgden enkele vragen. Gesloten werd met Ps. 75 1 en dankgebed. GYM-UITVOERING 6 JULI Zaterdag hield de gymnastiekvereniging „Excelsior" haar openlucht zomeruitvoering Er werd eerst een rondgang gemaakt door de gemeente met de jeugddrumband uit Scherpenisse voorop om vervolgens te ver zamelen op de weide van dhr. Mosselman. Door de warmte was de geluidsinstallatie uitgevallen en omdat toch allen het niet zouden kunnen horen werd door de voorzit ster mevrouw Kugel maar afgezien van een openingswoord. Als genodigden en afge vaardigden waren aanwezig burgemeester en mevrouw van Doorn, mevrouw Huisman uit Bergen op Zoom, de heren Meerman van Olympia uit Tholen en Suurland, leider van de drumband. Onder leiding van de heer Huisman en mej. van der Maas werden verschillende mooie oefeningen gedaan. Zo hadden de kleine meisjes alleraardigste knotsoefeningen en de ouderen mooie ringdemonstraties, vrije oefeningen en de evenwichtsbalk. Het weer werd later te slecht om de demonstratie officieel te besluiten, maar dat allen bedankt zijn voor hun medewerking spreekt vanzelf. BDOEDTRANSFUSIE-AVOND Reeds enkele jaren is het de gewoonte dat er twee maal per jaar een bloedtrans fusie-avond wordt georganiseerd door de afdeling van het Ned. Rode Kruis en wel één in de maand juni en één in de maand december. Dit jaar kon echter deze avond niet doorgaan in de maand juni, daar het Cen traal laboratorium van de Bloedtransfusie dienst te Amsterdam een gedeelte van het laboratorium overbrengt naar het nieuwe gebouw. Tijdens deze verhuizing zijn zij namelijk niet in staat het binnengekomen bloed op de juiste wijze tot plasma te bereiden. Er zal nu naar alle waarschijnlijkheid een avond worden georganiseerd in september en wel 13 of 20 september a.s. OUDERLING OVERLEDEN Vorige week dinsdag ging het bericht door de gemeente dat ouderling Wage maker van de Oud Geref. Gemeente, die was opgenomen in het ziekenhuis plotseling overleden was. Ogenschijnlijk baarde zijn toestand geen zorg, maar plotseling kwam aan zijn werkzaam leven een eind. Zaterdag werd in de kerk een rouw dienst gehouden, waarvoor grote belang stelling was. De heer Gebraad (voorgan ger) had tot tekst Jozua 2429 en stond stil bij de taak van Jozua en het sterven van hem. Het ambt in de kerk is geen grond van eeuwige zaligheid, maar wel de vrije genade Gods. Spreker hoopte dat dit laatste ouderling Wagemaker ten deel was ge vallen en richtte zich met woorden van troost tot de nabestaanden. Een grote schare volgde de baar naar de begraafplaats, waar het woord werd gevoerd door ds. Mieras door burgemeester de Jonge en door ouder ling Noordhoek. De heer v. d. Dussen dankte namens de familie voor de laatste eer aan de overledene bewezen. BEEN GEBROKEN De chauffeur B. Wagemaker had vorige week het ongeluk toen een touw brak van een geladen vrachtauto te vallen en kwam tussen de kade en een schip terecht. Het was laag water en de val had tot gevolq dat Wagemaker met een gebroken been en vleeswond werd opgenomen. Na eerste hulp van dokter Menger werd hij naar het zie kenhuis vervoerd. zondag 21 juli 1957 THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. J. den Hoed Bed. H. Doop en Voorber. H. Avondmaal 3 uur ds. P. ds Jong van Kootwijkerbroek Extra collecte ontheemden Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. H. Bakker. Bed. H. Avondmaal. Geref. Gemeen te 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur leesdienst Ned. Prot Bond 10.30 uur mej. ds. M. C. Jongeling OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur Cand. J. J. Tigchelaar van Kampen 6.30 uur Cand. J. J. Tigchelaar. Ge r e f. Kerk 10 en 6.30 uur ds. A. Koning vm. bed. H. Avondmaal. Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. J. P. Meyering van xuerikzee. 2.30 uur leesdienst Ger. Gem. in Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. SINT-ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. W. Kranendonk van West broek 6 uur ds. W. Kranendonk Geref. Gemeen te 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Vrije Geref. Gemeente 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst. STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. W. L. Tukker van Roterdam 6 uur ds. W. L. Tukker Coll. v. h. Studiefonds der G.B. Oud Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur dhr. Slager vrijdag 26 juli 7 uur ds. E. du Marchie van Voorthuyzen uit Leersum. bed. H. Doop SINT-MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds. Pde Jong van Kootwijker broek 2 uur ds. J. den Hoed. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. woensdag 24 juli 7 uur ds. G. J. Zwoferink. Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Rehoboth 6.30 uur ds. de Vey Mesdagh van Den Haag SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds. N. Luiendijk 2.30 uur ds. J. Vos van Goudriaan Collecte Restauratiefonds. Geref. Gemeen te 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. J. Vos uit Goudriaan 6.30 uur ds. J. Vos Extra colecte voor de Kerk Geref. Gemeen te 10, 2 en 6 uur leesdienst. Ge r e f. Kerk 10 uur leesdienst 2.30 uur ds. H. Bakker ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur leesdienst 2.30 uur ds. Bezemer van Zierikzee Geref. Gemeen te 10, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur de heer Gebraad. ANNA JACOBA POLDER Ge r e f. Kerk 10 en 2.30 uur ds. J. Spoelstra uit Genemuiden SINT MAARTENSDIJK Door de Herv. Kerk alhier is een beroep uitgebracht op candidaat A. van Drummeien te Barneveld. SCHERPENISSE De in de Ned. Herv. Kerk gehouden col lecte voor kerkrestauratie te Waspik bracht 167.78 op. GESLAAGD DUS GEFELICITEERD De laatste geslaagden van de Mulo Tho len, die vorige week eindexamen deden zijn o Cornelisse te Tholen, Joke Bolier te Scherpenisse en Adrie van der Rhee te Sint maartensdijk. Voor hetzelfde diploma slaagde Willy Stoel uit Stavenisse. De oud-Tholenaar J. van der Sande, vroe ger werkzaam bij de firma J. M. C. Pot, slaagde in Den Haag voor de Nijverheids akte NE (letterzetten). Hij is thans leraar bij de Nijverheidsschool voor Grafische vakken te Rotterdam. Voor het toelatingsexamen van de R.H. B.S. te Bergen op Zoom slaagden van St. Maartensdijk: Maddy Zeedijk, Kees Polder man. Ko Pot en Dirk Vermaas. Het diploma Kraamverzorgster bij de Stichting voor Kraamzorg Zuid- en Noord- Beveland en Tholen slaagden de dames W. Bazen en N. Bom te Yerseke, M. Heijstek te Wemeldinge en H. ,Saman te Riland- Bath. Jl. Maandag slaagde voon hoofdakte B te Haarlem de oud-smerdiekse mej. H. M. Sonke, onderwijzeres te Amsterdam.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 2