Waarom Esso gas? Het laatste schot Aromaticgebrande Foto Serré NECCHI ik neem voortaan ook de nieuwe Fa. J. MELSE Omwenteling Schoolsportdag te Oud-Vossemeer „Bond van Paardenfokkers op het eiland Tholen" Fa. J. MELSE - Markt 26 THOLEN Voor Bruidsfoto's BERGEN OP ZOOM NAAIMACHINES Markt 26 - Tel. 20 THOLEN EEN NIEUW RIJWIEL dan een PHOENIX Ze staan voor U klaar bij LINDHOUT'S Rijwielhandel ST. MAARTENSDIJK Bioscoop „DE GOUDEN LEEUW" voller van smaak fijner aroma langer vers VOlkOmen XUlver (dus gezond) en toch niet duurder J op het gebied van koffiebranden Omdat Esso Nederland N.V. U garandeert.... j» Kwaliteit door zuiver produkt Inhoud 13 kg per fles Veiligheid - lage druk in gekeurde flessen Service door vakbekwame depothouders Vraagt daarom niet naar „flessengas" maar Voor kokenverwarmen warm water enz.< Met Esso bent U beter uitl Esso Nederland N.V. Esso Gebouw, Den Haag Eveneens verkrijgbaar bij J. P. v. d. GRAAFF P. A. v. AS C. G. GUEQUIERE A. HENDRIKSE Gebr. HENDRIKSE J. J. GELOK J. J. VOS, Onder de Molen Wed. A. W. VERWEIJS JOHS. QUIST Poortvliet Scherpenisse St. Maartensdijk Stavenisse St. Annaland Oud -Vossemeer Oud 'Vossemeer St» Filipsland Anna-Jacobapolder SPIERINKJES TE KOOP aangeboden z.g.a.n. kinder- en wandelwagens en nieuwe kinder- en wandelwa gens. Tevens alle rep. Bosman Koevoetstraat 51, te B.o.Zoom KLOKKEN, wekkers baro meters uitsluitend eerste klas merken, met volle garantie verkrijgbaar bij M. Janse, hor- loger Tholen. TE KOOP gevraagd: kippen en konijnen, W. Rijnberg, Molendijk 6. tel. 62, St. Anna- land. H.H. LANDBOUWERS. Uit voorraad leverbaar: Tolhouten, Draadpalen, Ruiters, Hooibo- men en voorts alle soorten Geriefhout. Beleefd aanbeve lend, P. v. d. Houten, B223 Oud-V ossemeer. OUD-VOSSEMEER: Zitting dinsdag 9 juli 26 uur Gr. Kruisgebouw. voetverzorging, Steunzolen, Elast. kousen, Cor- setten, B.H.'s en Breukbanden. Zr. Rijstenbil-Scheffer, tel. 73, Scherpenisse. WARME DAGENBescherm Uw huid tegen de sterke zon nestraling met onze prima zon nebrandolie „Ambre Solaire" Dames-Kapsalon Carol. St. Maartensdijk, tel. 8. EEN SCHIP VOL van onge woon fijne Virginia tabak kwam in mei in Nederland aan. Daar wordt nu Sterling shag van gemaakt. En nu ligt Ster ling in kwaliteit ver aan de kop. Profiteer daarvan, ver geet niet de volgende keer Sterling shag te vragen. VERLOREN van St. Maar tensdijk via Vossemeerse veer naar St. Filipsland een gabar dine heren-regenjas, kleur grijs-beige. Tegen goede be loning terug te bezorgen bij M. C. Lindhout, Oudestraat A 303, St. Maartensdijk, tel. 112 TE KOOP ploegen, eggen, cultivator, weidesleper, land- slepers, tractorvorentrekker, wiedmachine 2 wielig. Alles franco. W. de Voogd, Dom burg. TE KOOP Combine graan- maaier, Ohela transporteur 7 meter, 1000 meter electrische weide afrastering met palen, Masseij Harris Ponny-tractor met ploeg en cultivator. W. de Voogd Domburg. TE KOOP: metselsteen, mop pen, Dordtse- en IJselsteentjes, trottoirtegels, marmer en blau we hardsteen tegels, plavuizen. W. de Voogd, tel. 446, Dom burg. TE KOOP: grès- en beton- buizen, betonkeerwand voor schuttingen, 200 m2 kraaldelen, balken, platen, baddings, rib ben, planken, panlatten, wei- palen. V/. de Voogd, Domburg TE KOOP en te huur voor de landbouw tentoonstelling te Zierikzee.-verschillende materi alen. V/. de Voogd, Stations straat 2, tel. 446, Domburg. BREDASESTRAAT 6 TEL. 4148 supernova-rechtstik met I automatische stop-inrichting automatisch voir- on achteruit naaien, cortipleet met koffer in orig-, fraaie Ital. uit». 470. Tel. 112 Uw adres voor alles op rijwielgebied ST. MAARTENSDIJK - TEL. 1 PRESENTEERT a.s. ZATERDAG 7.30 uur een adembenemende fibn van liefde en haat Een adembenemende actiefilm in prachtige kleuren krachtiger (meer kopjes per zetsel) Knappend-verse bonen, geroosterd op •wolk van hete lucht, volgens de Aero- therm-methode. 6 x sneller, 6 x beter. Een overvloed van geur en smaak is luchtdicht verpakt in elke boon Even malenha, u ruikt 't al..... Even zettenmmm, u proeft het all Wat een verschil met gewone koffie! ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ raadslid Goudswaard voor. Deze binnen geleid, legt de vereiste eeden af. De heer Goudzwaard is al eerder lid van de raad geweest- De voorzitter feliciteert beide nieuwe leden en wijst er op, dat beiden nu als volksver tegenwoordigers optreden. De kiezers schon ken U het vertrouwen. Goed raadslid zijn is allesbehalve eenvoudig. U dient die taak op te vatten zoals het behoort. Veel belangrijke besluiten zijn er na de ramp genomen en uitgevoerd en dat steeds in een aangename sfeer. Ook voor mij, aldus de voorzitter, was dit elkaar begrijpen, aangenaam. Zoek het vooral niet in kleine en onbelangrijke dingen, maar daarin, waarmee de gemeenschap ge baat is. Immers, er blijft nog genoeg te doen, o.a. de bouw van een nieuw gemeentehuis, waarvoor de plannen gereed liggen, maar die thans stagneren door de bestedings beperking. Nochtans dient de bouw ver wezenlijkt te worden. Spreker hoopt op de volle medewerking van de nieuwe raads leden tot opbouw der gemeente en hoopt tevens dat Gods zegen op het werk mag rusten. De heer Reijngoudt dankt de voorzitter en hoopt dat God hem de kracht zal geven de gemeentebelangen te dienen en die van de S.G.P. te behartigen. In de plaats van mijn partijgenoot geplaatst, aldus de heer Reijn goudt, die door omstandigheden was genood zaakt te bedanken, hoop ik diens voet sporen te drukken. Ook de heer Goudswaard dankt de voor zitter en doet een beroep op hem en de andere raadsleden om gezamenlijk de ge meentebelangen te dienen. WETHOUDER BENOEMD Daarna volgt benoeming wethouders in de vakature L. J. van Nieuwenhuijze. Het blijkt dat de heer J. Verwijs 5 stemmen op zijn naam heeft, dat er één stem is uitgebracht op P. Bolier en één op P. Mol. De laatste stem is ongeldig, omdat dhr. Mol al zitting heeft als wethouder. De voorzitter feliciteert dhr. Verwijs met deze benoeming en wijst er op, dat ook al is de benoemde al jaren raadslid, de taak van de wethouders toch geheel anders ligt. Uw lid zijn van het dagelijks bestuur eist meer werk, beleid en veel meer vergaderin gen. Veel stukken worden alleen door b. en w. verwerkt. Spreker hoopt een prettige samenwerking in b. en w. opdat het waar achtig belang van de gemeente wordt ge diend. Daartoe schenke God de almachtige U de nodige kracht, die voor deze taak zeer nodig is. De heer Verwijs dankt de voorzitter en de raad voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij heeft dit ambt niet geambieerd. Hij wil het dan ook maar voor één jaar op zich nemen en beslist niet langer, ook al zouden er geen veranderingen in de samenstelling van de raad plaats vinden, al wijzen de voor tekenen in een andere richting. Tot deze zware taak geroepen hoopt hij op samen werking met de voorzitter, wethouders Mol, het secretariepersoneel en de gemeenteop zichter, evenals met alle anderen die in enige dienstbetrekking tot de gemeente staan. Hij hoopt dat God hem in deze mag steunen. De heer Stormezand feliciteert dhr. Ver wijs met zijn benoeming, waarbij zich de overige raadsleden aansluiten. VAKANTIE VOOR DE MIDDENSTAND De Kon. Ned. Middenstandsbond, afd. St. Filipsland vraagt de raad een verorde ning te maken, regelende de verplichte vakantiesluiting voor de middenstand. Om beurten zullen deze een week vakantie nemen, waartoe een rooster aan het dage lijks bestuur is overgelegd en door betrok kenen getekend. Gezien het gunstig advies van de Kamer van Koophandel, stellen b. en w. voor aan het verlangen van de mid denstand te voldoen en een desbetreffende verordening vast te stellen. Wethouder Mol wijst er nog op, dat drie middenstanders het rooster niet hebben ge tekend en dus tegen deze vakantie week zijn, waarvan hij op verzoek van de heer Storme zand de namen noemt. Daarna besluit de raad met algemene stemmen genoemd ver zoek in te willigen. Door de heer J. P. Verhage wordt een bouw- en krotopruimingspremie aangevraagd Dat bedraagt voor de gemeente 15 van de bouwpremie of 660.Ook dit ver zoek wordt met algemene stemmen inge willigd. BRANDWEERSLANGEN Van de districtsinspecteur van de Brand weer is een schrijven ingekomen, waarin wordt gewezen op de noodzakelijkheid van 1200 meter slang, terwijl er maar 340 meter no. 3 en 270 m. no 2 aanwezig is. De in specteur adviseert de ontbrekende hoeveel heid in enkele jaren aan te vullen. B. en w. stellen daarom voor tans 175 meter no. 3 en 25 meter no. 2 aan te kopen, zijnde rub ber slangen van binnen gevoerd. Hierover ontstaat enige discussie. Wethouder Mol meent dat men hier met 515 meter slangen no. 3 een heel eind kan komen in de ge meente, maar voor de Polder is het met deze lengte niet opgelost. De heer Stormezand vraagt gelijktijdig hoe het staat met voor de Polder aange kochte tanks. De voorzitter zegt dat de ge meente-opzichter de tanks in overleg met het dagelijks bestuur had gekocht, maar de ver koper, zijnde de heer Jeroense, had de tanks reeds aan een ander doorverkocht. Daar is nog wel het een en ander over te doen ge weest en nu zullen er andere worden geleverd. De heer Stormezand vindt, dat b. en w. in deze te gemakkelijk zijn geweest. De heer Bolier meent dat die tanks niet nodig zijn. Er is in de polder een kreek afgesloten, waarin steeds water en van waaruit met 515 meter slang plus de hoe veelheid nummer 2 de polder goed bereikt kan worden. Aan de andere kant ligt er ook een kreek met bluswater. De heer Goudswaard is het evenwel niet eens met vorige spreker. Met een eventuele strenge vorst is er geen water. Daarom wil dhr. Goudswaard de tanks wel aankopen. Hierover nog even gepraat, besluit de raad 10 tanks van 1500 liter elk, aan te kopen. Het Ned. congres voor openbare gezond heid vraagt subsidie. De voorzitter voegt er aan toe dat het voor scholen is, enz. Waar hier alles reeds goed loopt stellen b. en w. voor dit verzoek af te wijzen. Er komen veel van dergelijke aanvragen en de financiële positie van de gemeente laat dat alles niet toe. Met het voorstel van het dagelijks bestuur kunnen de leden zich verenigen. BOUWGROND VOOR INDUSTRIE De heren A. en P. van Dijke vragen bouwgrond van de gemeente voor industrie vestiging, nl. een machinefabriek voor scheepsmotoren. B. en W. stellen voor ongeveer 1700 m2 te verkopen a 5.per meter. Daarbij is bouwgrond voor een woonhuis inbegrepen. De voorzitter toont de leden de tekening. Er staat ook een kippenhok op geprojec teerd, wat de leden niet kan bekoren. In het fabriekje zullen vooreerst geen ongeschool den te werk gesteld kunnen worden, wat niet wegneemt dat de leden met de verkoop in principe wel akkoord kunnen gaan. Een ander voorstel van b. en w. is om het erfpachtrecht van de grondgebruikers W. Noordhoek en A. den Braber, gelegen aan de Zuiddijk, over te nemen. Ook hier mede kan de raad zich verenigen. De heren M. A. Mol, J. Moerland en P. v. d. Welle vragen eveneens om bouw grond voor stichting van een woning. B. en w. stellen dat te doen voor 7.45 per m2. Daartoe wordt besloten. Voor de aan H.M. de Koningin gezonden gelukwens is een dankbetuiging ingekomen. MUZIEKTENT VOOR „CONCORDIA" Het bestuur van de muziekvereniging „Concordia" vraagt wijziging van het uit- bdeidingsplan tot 't plaatsen van een muziek tent in de omgeving van het komende nieuwe gemeentehuis en de pastorie der Ned. Herv. Begunstigd door prachtig zomerweer be leefde de jeugd van het Eiland Tholen dins dag jl. het jaarlijkse sportevenement in schoolverband. Al was dan het weer prima, volgens de Burgemeester van Oud-Vossemeer, Mr J. J. Versluijs, waren er toch wolken, die deze schoolsportdag verduisterden. Een dag als deze kon z.i. pas volledig geslaagd genoemd worden wanneer alle scholen van het Eiland Tholen en St. Filipsland er aan zouden deelnemen. De Burgemeester vroeg zich af wie er de oorzaak van zijn dat het aantal scholieren belangrijk minder is dan indien alle scholen zouden deelnemen, de Gemeente of de Schoolbesturen? De Burgemeester vervolgde dan: „Ik weet het niet en zou dan ook alge meen blijvend een beroep willen doen op de schuldigen. Onttrek U niet langer. Werkt mede om de eenheid onzer scholieren zo groot mogelijk te maken. Laat U niet weer houden door de vrees dat de regelings commissie het niet aan-kan, wanneer er tweemaal zoveel kinderen zouden komen. Uit dit overzicht blijkt ook wel dat meer dan een derde van het leerlingenaantal, nl. 126 uit Oud-Vossemeer afkomstig was, hoe wel hier weer tegenover staat dat ook de 4e klassers van Oud-Vossemeer aan deze Kerk. De Centrale Dienst heeft het verzoek bekeken en acht het wel mogelijk. Waar ook b. en w. geen andere mogelijkheid zien, stelt het college voor het verzoek in te willigen, waarmee alle leden zich kunnen verenigen. Voor kennisgeving worden enkele goed gekeurde raadsbesluiten aangenomen. Voor de hogere ambtenaren moet het salaris worden gewijzigd, aldus in een brief van de Min. v. B. Zaken. Voor hier is dat van geen belang. De bijdrage ziekenkosten ambtenaren dient bepaald te worden op 112.80 voor gehuwden en 56.40 voor ongehuwden. De salarissen van de gemeentewerklieden worden gelijkgetrokken met die van de rijkswerklieden. De gemeenterekening 1954, waarvan de cijfers reeds eerder werden gepbliceerd wordt met algemene stemmen vastgesteld. Aangeboden wordt de rekening 1955. De voorzitter leest daarna een brief voor van de P.Z.E.M., waarin wordt voorgesteld een bespreking te houden over elektrificatie van 3 boerderijen in de Pr. Hendrikpolder. De aansluiting is tans maar voorlopig en dient plaats te maken voor vaste aanleg. Waar er van de rondvraag geen gebruik wordt gemaakt, gaat men nog even over in besloten zitting. Het is niet zo erg als deze heren eens voor grote moeilijkheden komen te staan; zij zullen er zich wel doorslaan. Zie deze dag niet als een uitgangsdagje voor Uw kinderen, maar wees er van overtuigd dat deze dag, vol gezonde sportbeoefening, een stuk nood zakelijke opvoeding is voor de kinderen, voor wie gij de zorg op U genomen hebt." Spreker herinnerde er verder aan hoe de diploma's A t/m E opklimmen in moeilijk heid, beginnend met A, dat bijna ieder kan halen tot het fel begeerde, maar moeilijk te halen E-diploma. De Burgemeester stelde tenslotte een overwinnigsbeker beschikbaar voor de school, wier leerlingen de meeste E-diploma's in de wacht zouden slepen. Om deze beker is in het voormiddag programma, dat grotendeels gevuld was met het diplomawerk, verwoed gestreden. De leerlingen moesten er voor hardlopen, hoog springen, vèr-werpen en behendigheidsoefe ningen op de Zweedse Bank voor uitvoeren. De beker ging tenslotte naar de Chr. School te Oud-Vossemeer omdat deze op elke kleine 14 leerlingen 'n E-gediplomeerde had. c D E Totaal 27 8 3 67 9 6 1 29 30 5 54 8 2 2 27 13 3 1 45 13 5 35 11 11 2 33 14 13 2 43 333 schoolsportdag mochten meedoen. Van an dere gemeenten was dit klas 5 t/m 8. Intus sen waren er in feite 353 scholieren. De ontbrekende 20 haalden geen enkel diploma of zagen kans te spijbelen. Ditmaal was ook de Openb. School van St.-Maartensdijk aanwezig, doch ontbrak de Openbare School van St.-Filipsland. Voor de leerlingen van de Openbare School te Stavenisse kon het feest wegens ziekte van het hoofd, dhr. van Veenendaal, niet doorgaan. Het totaal aan- 's Middags werden alle leerlingen op li monade getracteerd, waarna om 1.00 uur het programma met de slagbalwedstrijd werd voortgezet. 9 Groepen jongens en meisjes namen hieraan deel. Om het middagpro gramma niet nodeloos te rekken, zag men af van een volledige competitie, maar werd een soort „uitval-systeem" toegepast. De lauwer tak, voor de kampioenen beschikbaar ge steld, ging tenslotte naar de R.K. Lag. School te Oud-Vossemeer voor het beste meisjes-team, terwijl de Openbare Lag. School van Oud-Vossemeer de eerste prijs voor de jongens verwierf. 2e Prijswinnaars waren de Meisjes van de Openbare Lag. School te Oud-Vossemeer. Daarmede was weer een einde gekomen Uitslag van de op maandag 1 juli te Oud-Vossemeer gehouden keuringen. Merrieveulens, geb. voor 1 mei 1957 1. Lady van Broedershof; G. M. Geluk, St.-Maartensdijk. 2. Trix; A. J. Ooms, Oud- Vossemeer. Merrieveulens, geb. na 1 mei 1957 1. Irma v. d. Peukepolder; Gebr.'s Stout- jesdijk, Tholen. 2. Oda van Bleijendaal; J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer. 3. Annie van Buitenzorg; J. P. van Gorsel, Tholen. 4. Olma van Bleyendaal; J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer. 5. Lenie v/d Eendracht; E. J. Kosten 6 Zn., Tholen. 6. Lisette v/d Laatste Stuiver; J. M. F. Goorden, Oud- Vossemeer. 7. Irma, Jac. Boonman, Oud- Vossemeer. 8. Nora; Jac. Hendrikse, Oud- Vossemeer. 9. Olga van Bleijendaal, J. F. Brooymans, Oud-Vossemeer. 10. Emma; M. Verduit, Tholen. 11. Dona; J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer. Hengstveulens, geb. voor 1 mei 1957 1. Dillen van De Wouter; M. A. Geuze, Oud-Vossemeer. 2. Leon van de Eendracht; E. J. Kosten Zn, Tholen. Hengstveulens, geb. na 1 mei 1957 1. Senateur v. d. Maire Hoeve; A. C. P. Timmermans, Oud-Vossemeer. 2. Hengst veulen van C. van Haaften, St. Maartens dijk. 3. Alban v. d. Karnemelkspot; A. A. Geluk, Oud-Vossemeer. 1'jarige Merries (kleine maat) 1. Annie van Hermine; J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer. 2. Herda van Erna; J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer. 3. Merrie van J. Th. M. Akkermans, St-Annaland. 4. Nelly tal deelnemende leerlingen was al met lager dan vorig jaar. Na het examenwerk volgde het onderdei 6 x 60 m estafette. Hiervoor splitste me zich in groepen. aan dit sportfeest. Het plaatselijk Comiti van schoolhoofden, dat de organisatie ver zorgt, kan tevreden zijn over haar werk zaamheden. Dit jaar had men voor het eersl gebruik gemaakt van een luidsprekersinstal latie, wat vooral bij estafette en slagbal erg praktisch bleek te zijn. Dhr. Klompe, Rijksconsulent voor Licha melijke Opvoeding, opperde met het oog op de goede organisatie en het gebruikte sportveld, het idee de schoolsportdag 1958 voor de 3e achtereenvolgende maal te Oud- Vossemeer te houden. Herinnerend aan wat de Burgemeester bij de opening sprak, wensen wij het organi satie-comité toe, dat ze dan voor nog grotere moeilijkheden zal komen te staan. van Marquis; J. F. Brooijmans, Oud-Vosse meer. 5. Merrie van J. Th. M. Akkermans, St.-Annaland. 6 Idem. 1-jarige Merries (grote maat 2. Nelly van Buitenzorg; J. P. van Gorsel, Tholen. 2. Kora van de Eendracht; E. Kosten Zn, Tholen. 3. Carla van de Wouter; M. A. Geuze, Oud-Vossemeer. 1-jarige Hengsten. 1. Hengst van J. F. Brooijmans, Oud- Vossemeer. 2. Nico v. d. Joanna Maria Polder; J. C. Kooijman, St. Annaland. Oudere Merries, geb. voor 1947 1. Merrie van G. M. Geluk, St.-Maartens dijk. 2. Lady van Hautain; M. A. Geuze, Oud-Vossemeer. Fokgroepen 1. J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer. 2. Gebr's Stoutjesdijk, Tholen. 3. E. J. Kos ten Zn., Tholen. 4. J. P. van Gorsel, Tholen. Merries met afstammelingen. 1. Merrie van A. C. P. Timmermans, Oud-Vossemeer. 2.Lady van Hautain; M. A- Geuze, Oud-Vossemeer. Stalgroepen 1. J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer- 2. Gebr.'s Stoutjesdijk, Tholen. 3. J. P- v' Gorsel, Tholen. 4. E. J. Kosten Zn-, Tholen. 5. M. A. Geuze, Oud-Vosemeer. V ierspannen 1. J, F. Brooijmans, Oud-Vosemeer. 2- Idem. Alg. Kampioen Clara; Gebr's Stoutjesdijk, Tholen. De einduitslag luidt; Openbare Lag. School, Tholen A B Chr. Nat. School, Tholen 9 20 Openb. Lag. School, Oud-Vossemeer 3 10 Chr. School, Oud-Vossemeer 6 13 R.K. Lag. School, Oud-Vossemeer 6 9 Openb. Lag. School, St.-Annaland 6 22 O. Lag. School, St.-Maartensdijk 2 15 O. Lag. School, Scherpenise 9 2 12 De uitslag luidt: Kleine meisjes (10 en 11 jr.) Ie Prijs Openb. Lag. School, Tholen (Ploeg I) 9 groepen 2e Prijs Openb. Lag School, Scherpenisse 3e Prijs Openb. Lag School, Tholen (Ploeg II) Kleine jongens (10 en 11 jr) le Prijs Openb. Lag. School, Tholen 8 groepen 2e Prijs Openb. Lag. School, Scherpenise (I) 3e Prijs Openb. Lag. School, Scherpenisse (II) Grote meisjes (12 jr en ouder) le Prijs Openb. Lag. School, St.-Maartensdijk 11 groepen 2e Prijs Openb. Lag. School, St.-Annaland 3e Prijs Openb. Lag. School, Scherpenisse Grote jongens (12 jr en ouder) le Prijs Chr. Nat. School, Tholen 2e Prijs Openb. Lag. School, St.-Annaland 3e Prijs Openb. Lag. School, St.-Maartensdijk

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 6