IVOROL Blijf meester THOLEN OUD -VOSSEMEER verlaagde prijzen dis briljanten ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE Lijders aan brandend maagzuur voelen zich geen half mens. over Uw zenuwen. Neem MQnhardt's Zenuwtabletten DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG 7 juli 1957 Dr. P. J. Duinker te Tholen, tel. 40. Dr. H. Menger te St. Filipsland, tel 20. HOOGWATER in de week van 7 t.m. 13 juli 1957 zondag vm. 11.45 en nm. 23.47 uur maandag 0.19 12.55 dinsdag 1.24 13.53 woensdag 2.21 14.45 donderdag 3.11 15.31 vrijdag 3.54 16.11 zaterdag 4.32 16.46 11 juli Volle Maan te 23.50 uur. DE SIRENE De burgemeester van Tholen maakt be kend, dat de duur van de wekelijkse con trole van de sirene 's zaterdags te 12.00 uur, met ingang van zaterdag, 6 juli a.s. op een volle minuut is gesteld. De beproeving geeft hetzelfde signaal als bij brandalarm. De Burgemeester voornoemd, Tholen, 1 juli 1957. GECOMBINEERDE VERGADERING DER N.C.V.B. Donderdag 27 juni werd in het vereni gingsgebouw een gecombineerde vergadering gehouden, met de afdelingen Stavenisse, Poortvliet en Tholen. Mevrouw Laban heette allen hartelijk wel kom en liet gezang 179 1-2-3 zingen. Na het gebed werd 2 corinthen 3 1-7 en 12-18 gelezen en een hoofdstuk uit het bijbelse dagboek. „Het Hooge woord" Vrijheid. Na de lezing der notulen werden enkele mededelingen gedaan en gaf de Presidente het woord aan mevrouw Kooiker-Mohr uit Poeswijk aan Zee, die sprak over „Meester Rembrandt", naar het mooie boek van Jan Mens. Het werd geen dorre verhandeling, maar een boeiende voordracht, over een mens die werkelijk een zeer bewogen leven ten deel viel. De Presidente dankte Mevrouw Kooiker en allen hoopten tot weerziens. Tot slot werd gezongen Psalm 84 6 waarna spreekster eindigde met dankgebed. VERKEERSDIPLOMA'S Maandag had in het verenigingsgebouw de uitreiking plaats der verkeersdiploma's voor de leerlingen van de lagere scholen door burgemeester Mr. A. J. van der Hoe ven. De burgemeester vond het prettig deze uitreiking te mogen doen. Hij hoopte dat de leerlingen de geleerde verkeersregels ook in de praktijk zullen toepassen. Hij prees hen voor hun ijver en wenste geluk met het behaalde diploma. Het deed hem genoegen dat er 6 leerlingen bij zijn die met lof zijn geslaagd. Hierna reikte de burgemeester aan elke leerling het diploma uit. De leerlingen die met lof waren geslaagd kregen als be loning een vlaggetje. De heer van Liere, hoofd der school meende wel namens alle leerkrachten te mogen spreken wanneer hij de burgemeester dank zegt voor het uit reiken van de diploma's. Hij bracht verder dank aan groepscommandant de heer West dorp voor het geven van het verkeersonder- wijs op de scholen. Spreker kon niet zeggen dat het moeilijker was dan het vorig jaar. maar er waren toch zeer pittige vragen bij en alleen aan uw goede leiding heer West dorp is het te danken dat dit verkeersexa- men zo succesvol is verlopen. U met uw praktische kennis kunt veel beter dan wij dit onderwijs geven en wij zijn U dankbaar dat U dit weer hebt gedaan. Hij wenste ook alle leerlingen geluk met het behaalde diploma, maar men moet nu niet van ge dacht zijn dat men er is. U moet nog maar veel repeteren en alles bijhouden wat op het verkeer betrekking heeft, want er komen steeds nieuwe dingen bij. Marina Bijl dankte namens de meisjes en Jan Meerman namens de jongens van de openbare school de heer Westdorp voor het genoten onderwijs. Van de meisjes mocht hij een sigarettenstandaard in ontvangst ne men en van de jongens een pijp en asbak. Lenie van den Berg dankte de heer West dorp namens de leerlingen van de school op ger. grondslag en bood hem een doos sigaren aan en de heer W. A. Bezooijen, hoofd van de chr. nat. school dankte namens zijn leerlingen en bood hem een doos siga retten aan. De heer Westdorp sprak hierna zijn dank uit en zeide dit werk steeds met liefde gedaan te hebben en hij hoopte dat de leerlingen met het geleerde hun nut zullen doen in de praktijk maar raadde hen tevens aan toch veel de couranten te lezen, om dat daar veel van het verkeer in wordt ge schreven, want dit- diploma is nog maar een begin. Hierna werden er voor de jeugd in de zaal van hotel „Hof van Holland" ver- keersfilms gedraaid. Des avonds werd in de zelfde zaal een filmavond gegeven voor ouderen. De voorzitter van de vereniging „Veilig Verkeer" de heer E. D. van de Velde heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder burgemeester van der Hoeven en wethouder Jansen. Na dit openingswoord sprak de heer de Jong propagandist van Veilig Verkeer waarna verkeersfilms werden vertoond. In de pauze reikte de burgemees ter de diploma's uit aan de ouderen, die de verkeerscursus hebben gevolgd en na een examen dit diploma behaalden. De burge meester zeide dat het hem genoegen deed, nu ook de uitreiking aan de ouderen te mogen doen, daar hij het in de middag aan de jeugd deed. Hij wees er vooral op dat men met dit diploma niet klaar is, want het gaat om de toepassing van deze regels en laat men ook in het verkeer Christelijke naastenliefde betrachten. Hierna ging hij over tot het uitreiken van de diploma's, waarbij er ook 2 waren die met lof geslaagd waren en bij het uitreiken van het diploma aan de heer C. Russcher wees hij er op dat deze man op 68 jarrige leeftijd het gepresteerd heeft deze cursus te volgen en het diploma te behalen. De heer Joh. Hoogerheide kreeg een verkeersspeldje, omdat hij de cursus steeds trouw heeft be zocht. Ook werd nog gesproken over een veilig verkeersrit. Wanneer hier voldoende animo voor bestaat is het bestuur bereid deze te organiseren voor fietsers, bromfiet sers en andere motorvoertuigen. Deze zal dan alleen zijn voor de inwoners van Tho len. De heer Westdorp gaf hier nog een nader uiteenzetting over en men kon zich ook bij hem opgeven. „TROUWE DUIF" St. Denis, 29-6-'57. 320 km. A. Wagemakers 1 2; G. Soomers 3 7 12 14 23; H. de Jonge 4; L. Laban 5 6 18; N. Bijl 8 16; A. Burgers 9 11; L. Jansen 10; M. Tazelaar 13 19; Fr. Koppenhol 15 17; J. Praat 20 22; D. Jansen 21. Limoges 28-6-'57. 670 km A. Burgers 1; A. Wagemaker 2 6; J. Deurloo 3; R. de Poot 4; D. Jansen 5. BURGERLIJKE STAND Huwelijk; 28 juni 1957 Abraham Hugo Goedege- buure en Huberdina Jacoba Schot. Huwelijksaangifte: 2 juli 1957 Pachier Ridderhof en Wilhel- mina Gijsbertha Reijnders. Ingekomen jersonen: Adriana Pieternella Pleune, ev. van den Berge C. L. M. van Poortvliet. J. F. Brugman en gezin van Nieuw Zee land. Adriaan Uijl van Bergen op Zoom. Crommelin, wed. van Fabius, A. M. W. J. en gezin van Bergen op Zoom. M. P. van Kaam en gezin van Halsteren. J. J. van Aert van Halsteren. Vertokken personen: Naar St. Maartensdijk, J. A. J. Haver- mans en gezin. naar Bergen op Zoom, C. M. A. Huij- bregts en gezin. naar Alblasserdam. L. Prince, naar Rotterdam, M. Baaij, en gezin, naar Halsteren, Verkerke, ev. van P. J. Reijen. naar Wemeldinge, J. Heijstek, en gezin, naar Haarlem J. Buijs. naar Norg, A. M. Baaij. naar St. Annaland, Schot ev. H. J. Goe- degebuure. Kunnen geen eten zien - in 't vooruitzicht van zo'n nieuwe aanval, Rennies herstellen prompt 't evenwicht - neutraliseren alle overtollige maagzuur in een wip. Op 't moment dat ge Rennies neemt en deze smelten op de tong, zakt de pijn, om na enkele minuten geheel te verdwijnen. Neem toch Rennies. Gemakkelijk in te nemen - gewoon laten smelten op de tong. En hele maal niet naar om in te nemen. Integendeel: smakelijk èn onopvallend 1 DIEFSTAL RIJWIEL Zondag jl. deed J. v. B. uit Bergen op Zoom bij de politie aldaar aangifte van ver dwijning van zijn rijwiel. Hij meende dit te moeten toeschrijven aan vermoedelijke dief stal. De fiets stond namelijk onbeheerd voor een café in de Steenbergsestraat en iemand had gezien dat een zekere S. K. te Tholen het rijwiel had weggenomen, 's Nacht om twee uur stelde de politie nog een onderzoek in bij K. die evenwel ontkende de fiets te hebben meegenomen. De andere morgen werd het rijwiel echter gevonden (bij laag water) op de veerdam. Toen werd K. opnieuw verhoord en de politie had toen wel zoveel zekerheid, dat hij op transport werd gesteld naar de ge vangenis in Breda en voor de Justitie wordt voorgeleid. Verdachte heeft nog een lopende voor waardelijke straf. HEUPBEEN GEBROKEN De 85 jarige D. W. Klompe had het ongeluk dinsdag jl. van zijn rijwiel te vallen vlak voor zijn woning. Nadat hij was bin nengedragen en de dokter gehaald besliste deze dat overbrenging naar het Ziekenhuis nodig was. Het bleek dat dhr. K. zijn heup been had gebroken, wat gezien zijn leeftijd een ernstig ongeluk is. VELE TOCHTEN Ook uit onze gemeente worden door ver enigingen en scholen vele reizen gemaakt. De reisvereniging nam 27 juni om een flinke reis te maken, namelijk naar Monchau in Duitsland. Het ging via de Putse grens naar St. Trude, waar het eeuwen oude kerkje werd bekeeken en het zeer ingewik keld klokkenspel. Langs Verviers ging het over de Duitse grens naar Monchau en wie daar ooit eerder is geweest kan zich voor stellen welke prachtige vergezichten men daar heeft. In de omgeving werd een boot tocht gemaakt op de „Ruhrsee". Dat is heel anders hoe mooi het hier ook is dan op de Zeeuwse wateren. Daar op rustig water temidden van de bergen met dicht beboste hellingen. Schitterend. Via Aken ging het naar Maastricht waar werd gedineerd om daarna in Eind hoven nog even be benen te strekken. De reisvereniging heeft al weer plannen voor een volgend jaar en indien er nog liefhebbers zijn mee te gaan, de voorzitter schrijft nog graag een tiental leden in. De derde en vierde klas van de chr. nat. school lapten het leren een dagje aan hun laars en trokken omstreeks acht uur de bus in voor een tocht naar Rotterdam. Dat er daar een „Spido"-rondvaart aan te pas kwam spreekt vanzelf en de jeugd keek z'n ogen uit. In de omgeving van de Kralingse plas werd de middagboterham gebruikt, terwijl men daarna enkele uren in diergaarde Blij- dorp vertoefde. De langhalzige giraffen, zwaarlijvige olifanten, lodderig kijkende leeuwen en vier baby-aapjes hadden de bij zondere aandacht. Toen kwam er nog de uitkijktoren en de speeltuin. Ja, die speel tuin. Wat daar al niet te genieten valt. Omstreeks 6 uur begon de terugtocht. De Maastunnel te voet door, vervolgens via Breda met daar een glaasje limonade en nog eens een speeltuin. Om negen uur reed de bus Tholen binnen en werden de kinderen opgevangen door ouders, die (we vergissen ons toch niet?) weer opgelucht waren hun kinderen heelhuids voor zich te zien. Het schoolreisje 1957 met overvloedige zonne schijn, zeer gevarieerd en met een prima humeur zit er weer op. Woensdag maakte de buurtvereniging van de markt een verre reis in eigen land en wel naar Amsterdam en vandaar per boot naar Broek en Waterland Monni kendam Marken en Volendam en via Utrecht en het Gooi weer op Tholen aan. Dat vergt enkele uren in de bus, maar men was tijdig vertrokken en er was nog tijd over om hier en daar de bezienswaar digheden rustig te bekijken. In Broek en Waterland werd o.m. het 16e eeuwse kerkje bezichtigd en de typische kaasbereiding al daar. De zware onweersbui, die gelukkig langs ons eiland trok deed een gedeelte van het programma (in Marken) in het water vallen, want daar ontlastte de inktzwarte lucht zich wel. Men had het er even be nauwd, maar het leek in Nederland wel wat op de tropen, want na de bui was de zon er zo weer bij om de minder aangename gedachten te verdrijven. Daarom werd het bij elkaar toch nog een plezierige tocht. Het is nog niet op met de reizen. De „laagste" klasse van de algemene kleuter school hield het wat dichter bij huis na tuurlijk en bracht een bezoek aan de speeltuin „Rozenoord" in Bergen op Zoom. De hoogste klasse ging naar Breda, bewon derden het Liesbosch en brachten een be zoek aan de „zeven heuveltjes". Dat de peuters zo zwart als roet zagen, toen ze weer in Tholen terug kwamen, deerde allemaal niks, want ze hadden toch zo genoten OUDEN VAN DAGEN Degenen, die willen deelnemen aan een reis Ouden van Dagen kunnen zich op 5 en 6 juli in het wijkgebouw opgeven tussen 3 en 6 en 7 en 8 uur. GESLAAGD Möller Lijceum, afd. M.M.S. voor eind examen 5-jarige cursus, Cato Laban te Tholen. B.B. OEFENING Bij wijze van oefening rukten de B.B.- ploegen, redders, brandweer en E.H.B.O., zaterdag middag uit. Op de hoek Dorpsweg- Patrijzenweg werd verondersteld dat enkele brand- en brisantbommen waren gevallen. Bomtrechters, branden en instortingen waren met vlaggen e.d. aangegeven. De oefening had een vlot verloop .Op een gegeven moment kwam nog het sein „grote brand". Waarschuwing van de Vrij willige brandweer d.m.v. de sirene stond echter niet op het programma, ongetwijfeld tot groot verdriet van de Brandweerlieden. Nadat alle gewonden waren gevonden en verzorgd en de branden geblust, hield men in café Ampt nog een slotbeschouwing, waaraan dhr. van Popering, blokhoofd te St. Annaland deelnam. Men was het er over eens dat de oefening aardig was uitgevoerd, hoewel het gebrek aan training wel aantoonbaar was geweest. REIS „ONDER ONS" De leden van de Reisver. „Onder Ons" maakten vorige week woensdag per autobus een reis naar België. Met het oog op de grote afstand, die moest worden afgelegd, was de vertrektijd bepaald op 5 uur. Alleereerst bracht men in België een bezoek aan de kerk in St.- Truden, waar het beroemde uurwerk staat opgesteld dat wel enigszins is te vergelijken met het smidsklokje te Oud-Vossemeer, maar dan veel grootser. Te Luik genoot men van het prachtige panorama op de benedenstad. De reis ging verder door het prachtige Maasdal naar Namen. Na een angstig steile klim wachtte ook hier een prachtig vergezicht vanaf de Citadel. De maaltijd, die in Namen werd gebruikt, was uitstekend. De terugreis leidde over Brussel, waar de verlichting en het Manneke alle aandacht trokken. In Antwerpen was er nog tijd voor het gebruiken van een kleine versnapering. Het was reeds 2 uur geweest toen men vermoeid doch voldaan, weer in Oud-Vosse meer arriveerde. Reeds nu in alle afdelingen Ziet de étalages Kremerstr. 11 Tel. 01 640-5471 BERGEN OP ZOOM KLAP VAN PAARD Dhr. D. M. van Dijk kreeg vórige week donderdag een trap van een paard tegen het hoofd en moest in het ziekenhuis van Berg enop Zoom worden opgenomen. Het slachtoffer was als knecht van dhr. M. Geuzes middags met een 2 tal paarden in de weide aan het werk. De dieren waren wat ongedurig door de vliegen. De land bouwersknecht, die aan de zijkant van het hoofd-werd geraakt, verloor het bewustzijn niet. Blijkbaar kwam de trap niet hard aan. Een dodelijk ongeluk was anders zeker ge weest. CONCERT OP KIOSK Het concert dat „Oud-Vossemeer's Mu- ziekver." zaterdagavond jl. ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K. Hoogheid Prins Bernhard op de muziektent gaf, werd wel begunstigd door prachtig weer. De Ver. had het zich niet gemakkelijk gemaakt. Er waren verscheidene moeilijke nummers in het programma opgenomen. Vooral het volkslied werd op gevoelvolle wijze uitgevoerd. De publieke belangstelling was niet bui tengewoon groot. GESLAAGD Vorige week ontving mej. E. M. de Kuijer bericht te zijn geslaagd voor de Nijverheidsakte N.A. Dit diploma geeft haar de bevoegdheid tot larares in de Naaldvakken op huishoud scholen e.d. DATUM WIELERRONDE De datum van de wielerronde 1957 heeft het Wielercomité van 31 naar 24 augustus verschoven i.v.m. de feestelijkheden, die op eerstgenoemde datum in Tholen zullen wor den gehouden. DUIVENSPORT Zaterdag nam „De Zwaluw" met 97 duiven deel aan de wedvlucht St. Denis over 322 km. De uitslag luidt: A. v. Treijen 1 14 18 21; A. Lindhout 2 8 28 en le overduif; Joh. Geuze 3 25 29; Joh. Nuts 4 13 20 24; J. B. Tholenaar 5 7 11 23 27 31 32 en 2e overduif; A. Douw 6 30; J. v.d. Zande 9 15 17 19; Jac. Boogaart 10; L. M. de Heer 12; P. v. As 16; C. Tim mermans 22 en 3e overduif; N. v.d. Houten 26; H. de Graaff 33. VOETBALMATCH B.B. BRANDWEER Dhr. T. M. Hage, die namens de Brand weer de B.B.ers voorstelde een voetbalwed strijd te houden, vond een gewillig oor. Men heeft de datum bepaald op woensdag 10 juli a.s. Aanvang half acht, op het sportveld. Hieronder volgt de opstelling der elftallen: Brandweer: T. Hage P. Hommel A. Douw A. v.d. Jagt P. de Wilde A. Vos. H. Voshol M. Rombouts M. v. Driel A. Ridderhof J. v. d. Jagt B.B. elftal J. Vroegop C. v. Poortvliet P. v.d. Zande H. v. Dijke D. Vroegop J. Havermans P. Havermans M. Minheere J. Vaders D. v. Driel S. de Koning Het belooft voor spelers en publiek een aantrekkelijke wedstrijd te worden. Men heeft „Oud-Vossemeer's Muziekver." gevraagd voor de muzikale opluistering te willen zorgen. AANTAL BADEN Het warme weer zorgde vorige week voor het grote aantal van 325 in het bad huis genomen baden. BURGERLIJKE STAND over de maand juni 1957 Geboren: 3 juni Cornelis, zn. van Abr. J. van Po pering en J. M. v. d. Klooster. 7 juni Martinus, zn. van C. v. d. Klooster en E. Heijboer. 10 juni Abraham Willem, zn. van H. Rijnberg en M. F. Weijler. 10 juni Pieternella Jacoba, dt. van D. Rijnberg en P. M. Vos. 11 juni Maria Johanna, dt. van J. B. Aarnoudse en W. M. Storm. 9 juni Laurinus Willem, zn. van L. Zon neveld en L. D. Flipse. 16 juni Machelina, Janna, dt. van C. Moerland en M. de Wilde. 22 juni Pieter Adriaan, zn. van D. van Beveren en L. Elenbaas. Huwelijken: 13 juni Herman Verwer, 26 jaar te West- zaan, boekhouder en Geertje E. van der Male, oud 26 jaar, kantoorbediende, Sint- Annaland. Overleden: 30 juni Cornelis Scherpenisse, oud 83 jaar, weduwnaar van K. Burgers. Loop der bevolking Vertrokken: Ewoud Dorst van Voorstraat 5 naar Amsterdam. Abr. Bruijnzeel en echtgenote van Voor straat 44 naar Utrecht. NOG EEN In de maand juni werd nog één vergun ning uitgereikt voor huisslachting. ER ZIT NOG GROEI IN Passeerde de gemeente eind vorig jaar de 2700 inwoners op 1 januari jl. waren het er 2718 er zit nog steeds groei in en dat ondanks het feit dat er sinds maart geen personen zijn ingekomen. Het aantal inwoners bedraagt per 1 juli 1957 in totaal 2742. GEVONDEN Een portemonnaie met inhoud. Terug te bekomen bij de Rijkspolitie alhier. GESLAAGD Voor het toelatingsexamen R.H.B.S. te Bergen op Zoom slaagde Jacob Houtekamer alhier. VINGERTOP AFGEKLEMD Tijdens het lossen van ijzeren balken ge raakte M. Voshol met zijn linkerhand be kneld tussen een paar ijzeren balken. Eén vingertop moet hij nu missen en de andere is verwond. Na eerste hulp moest hij voor behandeling naar het ziekenhuis. OP REIS Verschillende verenigingen hebben hun jaarlijkse tocht reeds achter de rug. De reisvereniging „Ken Uw Land" heeft het er al weer een hele tijd opzitten. Ook de zangver. „V.Z.O.S." is de tocht al bijna vergeten. De muziekvereniging trok vorige week donderdag naar Berg en Dal en om geving om via Utrecht in Rotterdam een lange pauze te maken. De Hervormde da- meszendingskring trok er op uit onder lei ding van mevrouw Westland naar het Gooi en omstreken, bracht een bezoek aan het Muiderslot, aan Amsterdam en winkelden enige tijd in Utrecht waardoor de avond al weer ver verstreken was, eer men thuis WAT MijnHARDTMAAKTISJLOED kwam. Met de Hervormde Meisjesvereni ging ging het minder vlot, die op het laatste moment de reeds bestelde bus moest afzeggen, wegens onvoldoende deelname. Met de lijndienst en trein trokken de over- blijvenden naar Kaatsheuvel en hadden daar een heel genoeglijke dag in de Efteling. De afdeling Tholen van de Bond van Plattelandsvrouwen gingen 26 juni op reis. De leden hiervan zijn in al onze thoolse gemeenten te vinden, zodat dit gezelschap niet uitsluitend uit plaatselijke deelnemers bestond. Ook zij hadden, evenals alle andere verenigingen prachtig weer en pauzeerden in Utrecht in hotel Noord Brabant voor de koffie. Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan een nertsenfarm van Mevrouw Keiler te Willemsdorp. De ontvangst was daar hartelijk en gul en de rondleiding en toelichting van Mevrouw Keiler voor het gezelschap zeer interessant. Er mag dan veel werk zijn aan deze diertjes, er wordt tegenwoordig ook een flinke stuiver van ge maakt van de huidjes (pelsjes). De door mevrouw Keler aangeboden koffie smaakte uitstekend. Dat er een vriendelijk woord van dank aan het adres van mevrouw Keiler werd gehoord uit de mond van de presidente mevrouw Kugel laat zich verstaan. Men reed vervolgens naar Oisterwijk, genoot daar van het mooie natuurschoon, van een poppentheater en trok rond half zes naar „de Efteling" waar de brabantse koffietafel uitstekend smaakte. Tenslotte werd in Ber gen op Zoom nog wat gebruikt, waarna men rond elf uur onder de bekwame leiding van chauffeur Poot weer aan huis werd afgezet. De herinnering aan deze tocht zal wel een mooie blijven. OVERPLAATSING De heer Z. v. d. Wal, hoofduitvoerder bij de Ned. Heide Mij. werd met ingang van 1 juli overgeplaatst naar Kampen. De fam. v. d. Wal, die ongeveer 2J/J jaar op Stavenisse verbleef, had, ondanks dit korte verblijf zich vele vrienden verworven. Vanaf deze plaats roepen we hun een hartelijk vaarwel toe en nog een goede en plezierige tijd bij de N.H.M. in Kampen. NIEUWE BRANDSPUIT Van het college van Gedeputeerde Staten werd machtiging ontvangen tot aankoop van een nieuwe brandspuit. Zoals we reeds eerder melden was deze dringend nodig. We hopen echter, dat ze geen dienst behoeft te doen. SCHOOLREISJE De kinderen der o.l. school maken 16 juli a.s. een reisje naar de Efteling. Een gezel lige dag toegewenst. GESLAAGD Voor het toelatingsexamen der R.H.B.S. te Bergen op Zoom slaagde Jan Eerland. BURGERLIJKE STAND over de maand juli 1957 Geboren: 13 juni: Lena Lisseija, dt. van Pieter de Rijke en Pieternella Adriana Catharina Hage. .29 juni: Wilhelmina Willempje, dt. van Leendert de Vos en Cornelia Quist. Overleden: 29 juni: Johanna Eerland, 70 jr. echtge note van Willem Marinus Klippel. Loop der bevolking: Vertrokken: 12 juni: Adriana de Rijke, van Prinses Beatrixstraat 16 naar Zierikzee. AUTO TE WATER Zaterdagmiddag had op de Provinciale weg nabij het Veilinggebouw een auto ongeluk plaats, dat wonder boven wonder zonder persoonlijke ongelukken is afgelopen. Nabij genoemd punt moest de heer Ch. Hoppenbrouwers uit Bergen op Zoom, die in zijn auto waarin nog twee andere inzittenden richting St. Maartensdijk reed, een tot nu toe onbekend gebleven tegenligger passeren. Omdat de laatste teveel links aanhield, zag de heer Hoppenbrouwers geen keus dan op het laatste ogenblik links te passeren. Door deze manoeuvre raakte hij evenwel de macht over het stuur kwijt, sloeg daarbij over de kop en kwam vervolgens weer in de nor male stand in de watergang terecht, die daar vlak langs de weg loopt. Gelukkig is deze ter plaatse niet bijzonder diep en konden alle drie inzittenden zonder noemenswaardig letsel te bekomen uit eigener beweging uit de auto en op het droge komen. Een kunststukje, wat wel bewondering, doch zeker geen navolging verdient. I TOCHT OUDEN VAN DAGEN Vrijdag had weer het jaarlijks uitstapje van de ouden van dagen plaats. Ditmaal bleef men in eigen provincie en werd een bezoek gebracht aan Zuid-Beveland en Walcheren. Ook voor deze tocht was een behoorlijke belangstelling en toen de stoet 's morgens tegen half tien als afscheid nog een toertje rond het marktplein reed, telde men ruim 20 auto's en gingen de 63 deelnemers een mooie dag tegemoet. Goes was de eerste plaats waar men onderbrak voor het drinken van een kopje koffie. Vandaar ging men via 'sHeer- Arendskerke en Heinkenszand, door de Quarlespolder richting Middelburg, waar de maaltijd werd gebruikt. Daarna kwam Vlissingen aan de beurt, waar men op de boulevard langs het stand beeld van Michiel de Ruyter reed en men de bekende toren kon zien, die deze volgens het even zo bekende verhaal heeft beklom men. In Domburg verbleef men enige tijd aan het strand en nam men o.a. een kijkje bij de bunkers, die men daar uit de laatste wereldoorlog nog altijd aantreft. Via Mid delburg ging het toen weer op huistoe. Al vorens het echter zo ver was, werd eerst in Hoogerheide (N.Br.) in Hotel „Pannen- huis" de warme maaltijd gebruikt, die allen na een dag vol belevenissen zich uitstekend liet smaken. Bij thuiskomst dankte burgemeester Bou- wense allen, die deze dag hielpen slagen en sprak de wens uit, dat allen ook het volgend jaar weer present mochten zijn. Als ge woonlijk zorgde de heer Meulstee voor de laatste speech. Het was alleen een zeer mooie en aangename reis geweest. GESLAAGD De heren C. M. Oostdijk en M. Stoutjes- dijk, beiden alhier, slaagden dezer dagen voor het op 18 juni jl. gehouden examen voor pompbediener bij de vrijwillige brand weer. SCHOOLREISJES Maandag maakten de laagste klassen van de openbare lagere school een reisje naar Brabant. Langs het vliegveld Gilse-Rijen en de bekende televisie-toren reed men eerst naar Tilburg, waar een bezoek werd ge bracht aan de dierentuin en de speeltuin. Daarna ging de reis verder naar de „Efte ling" bij Kaatsheuvel, met zijn sprookjesbos, waar vooral voor kinderen maar ook voor groten heel wat te genieten valt. In de speeltuin bij Oosterhout bracht men ook nog enige tijd door, waar vooral de kabelbaan met stoeltjes aller belangstelling hacL Na een genotvolle dag keerde men onge veer acht uur weer in de woonplaats terug. VOETBAL Voor de nederlaagwedstrijden spelen a.s. zaterdag het eerste en tweede elftal van voetbalvereniging „Smerdiek"' tegen de resp. clubs van „Dioz" uit Zegge. Eerst speelt het tweede elftal, aanvang 4.15 uur, daarna het eerste om 6 uur. TOT EIGEN VOORDEEL De abonne's, die de Eendrachtbode per post ontvangen, kunnen de innings- kosten van dertig cent besparen als zij bet abonnementsgeld voor het 2e kwar taal 1957 ad 1.60 vóór 15 juli a.s, voldoen ten kantore der administratie, per postwissel of per postrekening Eendrachtbode no. 124.407. RUIM EEN MILJOEN Op 1 juli 1957 kwam de VeilingveTeni- ging St. Maartensdijk en Omstreken in Alg. vergadering bijeen in de zaal van de heer Steketee. De voorzitter der vereniging, de heer A. L. Hage opende met een terugblik over het afgelopen jaar, hetwelk weer een gunstig jaar voor de vereniging is geweest. Op alle bezittingen kon voldoende worden afge schreven, terwijl de uitbreiding van het ge bouw thans zo goed als voltooid is. De notulen, voorgelezen door de secre taris, de heer A. M. Kloet, werden onver anderd goedgekeurd en vastgesteld. De Balans per 30 april 1957, alsmede de Exploitatierekening over het boekjaar 1956- '57 werden door de vergadering goedgekeurd, terwijl het netto batig saldo van 830.63 aan de reserve zal worden toegevoegd. Uit het jaarverslag bleek dat voor het eerst een omzet van boven het miljoen was behaald, n.l. 1.083.265,gulden. Aardappe len werden er 3.271.204 kg aangevoerd voor een bedrag van 336.777,29, Uien 3.606.683 kg voor een bedrag van 677.492, Het aftredende bestuurslid, de heer A. P. Geluk, werd met grote meerderheid van stemmen herkozen als lid van het bestuur, terwijl als lid der financiële commissie in de plaats van het periodiek aftredende lid de heer Joh. C. Knuist, werd gekozen de heer Jac. Kwaak Czn. Besloten werd 5000 kisten aan te kopen en 10.000 kisten te huren van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen. Verder werd het voorstel van het Bestuur om over te gaan tot aankoop van een Prior oogstdroger aangenomen. Bij de uitbreiding van het gebouw is rekening gehouden met een plaats voor het drogen van Uien e.d. Het veilen van Uien en Peen werd hierna voor het gehele jaar verplicht gesteld, ter wijl aardappelen tot en met 21 sept. 1957 veilplichtig zullen zijn. Het inleggeld, contributie, provisie en inslagkosten werden door de vergadering onveranderd vastgesteld, terwijl de kisthuur werd gebracht van 2 op 4 ct voor leden, voor niet-leden van 4 op 6 ct. VIJF EN TWINTIG JAAR VEILING Vrijdag 28 juni vierde de veilingver. Scherpenisse haar 25 jarig jubileum in hotel Sturris. Er waren niet minder dan 121 personen in de zaal aanwezig, waaronder verschillende bestuursleden van de Veiling Sint-Annaland en andere genodigden. Het verheugde voorzitter P. J. Noom, dat zovelen waren opgekomen, die hij een hartelijk welkom toeriep, inzonderheid bur gemeester Bouwense .bestuursleden van de Veiling Sint-Annaland en van de plaatse lijke Boerenleenbank. De neer Noom wierp een korte terugblik op de geschiedenis van de veiling, die in 1932 begonnen met 28 leden is uitgegroeid tot 213. Het zijn niet altijd gemakkelijke jaren geweest. Juist in het oprichtingsjaar waren de prijzen erg laag en dan is het voor buitenstaanders weinig aantrekkelijk, naar door de samenwerking met Sint-Anna land en een taai volhouden is het een goede veiling geworden, waarvan menigeen reeds goed profiteerde. Hij prees het werk door bestuur en leden in deze gedaan en dankte de Boerenleenbank te Scherpenisse voor de verleende mededwerking en hulp. Die hulp werd ook nimmer geweigerd door het ge meentebestuur wat evenzeer op hoge prijs wordt gesteld. Hoe zou men het tegenwoor dig nog zonder veiling kunnen. Denk aan de vroege aardappelen. Maar dat is het niet alleen. Door taai volhouden en door samenwerking, door grotere omzet behaal den we betere prijzen. Bij de historie stond veilingmeester P. Jagt daarna nog uitvoeriger stil. Er bleek uit, dat in het begin de prijzen toch wel erg laag waren de dertiger jaren waar tegenover natuurlijk ook stond, dat de aan koop van materialen zeer goedkoop was en de arbeidslonen laag. Duidelijk viel uit dit verslag ook de opgaande lijn van de veiling waar te nemen. Na de pauze kreeg de heer Brooijmans, ere voorzitter van de veiling Sint-Annaland het woord. Als medeoprichter van de groep Scherpenisse verheugde het spreker hier thans aanwezig te mogen zijn. Ook hij her innerde aan de moeilijkheden in de eerste jaren, maar ook aan de taaie volharding, die tot een goed eind heeft geleid. Een vei ling is strikt noodzakelijk, daarom was het van het toenmalige bestuur een wijs besluit tot oprichting over te gaan, een daad die ruimschoots is beloond en waarvan alle leden tot heden profiteren. Het was ple zierig, dat het tussen Sint-Annaland en Scherpenisse steeds goed liep en steeds goed was geregeld. Tenslotte dankte de heer Brooijmans nog voor de bijdrage van de leden van Scherpenisse tot het mooie ca deau, dat spreker ontving bij zijn afscheid als voorzitter van de veiling Sint-Annaland en hoopte dat de veiling Scherpenisse tot in lengte van dagen zal mogen blijven bloeien en groeien. De heer L. A. M. Elenbaas voerde daar na het woord als voorzitter van de Boeren leenbank, die er op wees dat het eiland Tholen door oprichting van de diverse vei lingen het afzetgebied is geworden voor vroege aardappelen en dergelijke. Hij wees op de goede, gezonde financiële positie der plaatselijke veiling en feliciteerde bestuur en leden met dit 25 jarig jubileum en vier bestuursleden met hun 25 jarige zitting. De heer J. J. Kooijman sprak daarna nog namens de veiling Sint-Annaland en bood een voorzittershamer aan, terwijl namens de „S.I.V.A." de heer J. van Houdt dankte voor de samenwerking en de veiling even eens feliciteerde. Dit 25 jarig jubileum viel samen met het zilveren jubileum van 4 bestuursleden, nl. de heren P. J. Noom, J. J. Hage, C. v. Dalen en Joh. van Nieuwenhuijzen. De heer van Ast was de tolk van de leden, toen hij de voorzitter een schemerlamp met standaard en een pendule aanbood en de andere jubilerende bestuursleden een elek- Plaatselijk Nieuws lêrhorst T ube 95-70 ct

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 2