Tholen en zijn toekomst lv De stem van Tholen moet worden gehoord Het zang- en zonfestijn in de „Smalstad" Plaatselijk Nieuws Reacties op »Tholen en zijn toekomst' De redactie legt U deze week voort THOLEN 13e jaargang no. 31 21 juni 1957 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.85 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen De artikelenreeks THOLEN EN ZIJN TOEKOMST lijkt van groot belang voor ons eiland, niet in hoofdzaak om aan de lezers van ons blad op het eiland verschillende meningen kenbaar te maken en deswege reacties uit te lokken, doch Vooral om buiten ons eiland de stem van Tholen te doen horen en voor de belangen van dit eiland te pleiten. Er wordt al veel gedaan voor en door Tholen, maar in de toe komst zal nog om meer gevraagd worden, zowel om gelijk te komen met overig Nederland, als om niet weer achter te blijven na uitvoering van het deltaplan. ACTIVITEIT Wanneer in een artikelenreeks reeds drie voorgangers hun mening hebben kenbaar gemaakt over een bepaald onderwerp, zal bij overeenstemmende conclusie met het ge stelde in die voorgaande artikelen deels in herhaling moeten worden gestreden, terwijl daarnaast weer andere facetten van het onderwerp worden belicht. In een betrek kelijk kort artikel zal echter nooit een behan deling van het probleem Tholen als geheel kunnen geschieden; deze reeks moet daarom als één worden beschouwd, waarbij elke schrijver een andere kant van het probleem naar voren brengt. Het stanpunt in alle artikelen tot heden ingenomen, welk standpunt ook door mij wordt gedeeld, is dat voortgaande industrie vestiging op het eiland Tholen een absolute noodzaak is, wil de toekomst voor dit eiland niet desastreus worden. Met industrialisatie alleen zijn we er echter nog niet, gelijk hieronder nader zal worden uiteengezet. Zoals dit gelukkig ook door de landsre gering wordt aangevoeld zal zonder hulp deze industrialisatie niet tot stand kunnen worden gebracht, al zal een grote activiteit op dit punt van ons eiland moeten uitgaan. HOE DE GROOTSTE BAAT Eerst nog even terugkomende op de nood zaak van industrialisatie zou ik het vol gende willen opmerken: men heeft de mening horen verkondigen dat men in landbouw- kringen minder gunstig heeft gestaan tegen over industrialisatie, zowel uit een oogpunt van inneming van agrarische grond, als uit vrees voor een daaruit wellicht voortko mend tekort op de arbeidsmarkt. Indien deze vroeger al eens is geuit, dan geloof ik dat dit de mening van een enkeling is geweest, welke momenteel wel door de meeste van hen is herzien. Het is hier een vicieuse cirkel: de landbouw mechaniseert enerzijds dus vraagt minder handwerk, intensiveert anderzijds, dus vraagt meer handwerk; doch een en ander heft elkander niet op. Er komt een langzaam stijgend arbeidsoverschot, ge lijk de statistiek uitwijst en dit moet worden opgevangen. Dit opvangen vindt op heden reeds plaats, nu dagelijks vele werknemers worden afgevoerd van het eiland naar industrieën elders. Dit is echter een ont wikkeling van zaken welke voor Tholen ongewenst is, want dit dagelijks heen en weer trekken in het begin zal uiteindelijk in vele gevallen een verhuizing naar elders met zich brengen, dus wegtrekken van ons eiland betekenen. Met deze gang van zaken is de landbouw niet gebaat en is geheel Tholen op de lange duur geschaad. Het in nemen van landbouwgrond door de industrie moet en kan worden opgevangen door in tensiever gebruik van de resterende agra rische grond en (bezien in groter verband over geheel Nederland) door landaanwinst. Op welke wijze kan de industriële ont wikkeling van Tholen worden gestimuleerd? Door samenwerking van alle krachten op ons eiland, door verder kijken dan alleen naar plaatselijke belangen, door te werken voor het eiland Tholen als geheel, waardoor tenslotte voor allen de grootste baat zal worden verkregen. KOST VOOR DE BAAT Elders in den lande zien we dat verschil lende gemeenten op dit punt een coördi nerend orgaan, een industrieschap, vormen. Hiervoor lijkt het eiland Tholen een vol ledig afgerond gebied vormend -geëigend. Zou dit industrieschap reeds hebben be staan, dan had dit wellicht in den Haag en Middelburg beter kunnen ageren tot ver klaring van ons gehele eiland tot „ontwik kelingsgebied," wat ik onderschrijf ten volle de mening van burgemeester van den Bos jammer genoeg niet gebeurd is. Ik stel hiernaast echter wel dat de plaatsen Tholen en Sint-Maartensdijk, met de groot ste arbeidsoverschotten, nu niet het eiland als geheel is genomen, het meest voor „ont wikkelingsgebied" in aanmerking kwamen. Misschien is het echter nog niet te laat. Laten alle goedwillende krachten op en buiten Tholen de handen nog eens ineen slaan voor samenwerking op dit punt. Een dracht maakt macht. Er zal echter meer moeten gebeuren: de vestiging van industrie moet aantrekkelijk worden gemaakt, faciliteiten moeten worden gegeven aan hen die van elders industrie naar hier willen brengen. Dit betekent niet alleen het beschikbaar stellen onder gun stige voorwaarden van industrieterrein (of misschien zelfs industriehallen), dit betekent ook het aanleggen van goede aan- en af- voerwegen. dit betekent ook het stichten van woningen, waarin bedrijfsleiders komende van elders, onderdak zullen kunnen vinden. Hier komt men op de taak van de overheid (landelijk, provinciaal en plaatselijk), hier zal geld moeten worden geïnvesteerd, dat eerst op de lange duur baten zal afwerpen, deels direct, deels indirect. Dit mag echter geen bezwaar heten, nog steeds geldt de oude spreekwijze „De Cost gaet voor de Baet uit". En hiermede komt men tot een meer al gemene kant van het probleem Tholen. kunnen betekenen, maar is niet voldoende. Ook een dam Gorishoek-Yerseke zal moeten komen (zonodig met een brug daarin in verband met de belangen van de stad Tho len), om ons meer aan Zeeland te binden. Op korte termijn moeten plannen voor deze ontsluiting van Tholen worden uitgewerkt, want ieder kan begrijpen dat het wegenplan op het eiland zelf hiermee ten nauwste moet samen hangen. De reeds geplande industrie terreinen aan de bestaande grote wegen, moeten verder worden ingepast in het grote geheel en dit zal wellicht nog wel kunnen. Behalve op nieuwe mogelijkheden langs landwegverbinding, zal moeten worden ge let op de waterwegverbindingen. Waar zal uiteindelijk open water blijven, geschikt voor haven en aanlegplaats van vrachtvervoer? Voor de bestudering van deze vraagstuk ken is het echter kort dag. Centraal wordt het deltaplan voortdurend verder uitge werkt; wordt de stem van Tholen daarbij reeds voldoende gehoord? Zullen straks geen onherroepelijke beslissingen worden genomen, waardoor Tholen's belangen, op lange termijn bekeken, zeer zullen zijn ge schaad? Houden herverkavelingsplannen voldoende rekening met het deltaplan en toe komstwensen, welke op de lange duur voor Tholen het beste zullen lijken? Ik stel deze vragen zonder zelf antwoord hierop te ge ven, maar uiterste waakzaamheid en op lettendheid lijkt geboden. Kan hier geen Notaris W. L. Blindenbach te St. Maartensdijk brengt in dit nummer het vierde artikel in de serie „Tholen en zijn toekomst". Het probleem wordt hierin weer van een andere kant belicht en schrijven legt er de nadruk op juist nu de krachten samen te bundelen en de stem van Tholen naar buiten krachtig te laten horen. Schrijver van dit vierde artikel werd te Amsterdam op 4 september 1907 geboren en slaagde novem ber 1930 voor het notariëel examen. Hij was daar na candidaatnotaris in Haarlem en Zierikzee en vervolgens enkele jaren adjunct-Inspecteur der Directe Belastingen. In april 1942 werd de heer Blindenbach notaris te St. Maartensdijk en is zoals bekend o.m. voorzitter van de Stichting Tehuis Ouden van Dagen „Eiland Tholen en St. Filipsland", in welke functie hij zich voor onze omgeving veel moeite heeft getroost. Met belangstelling zullen de lezers ook van zijn mening inzake het thoolse probleem kennisnemen. PLANNEN UITWERKEN Bij de beoordeling van de plaats van industrieterreinen en van de verbindings wegen op het eiland onderling en naar buiten, heeft Tholen momenteel kansen als practisch geen ander deel van ons land, mits het zijn stem doet horen en initiatief neemt. We hebben thans de herverkaveling, we hebben ook het deltaplan; bij beide is Tholen ten nauwste betrokken, zowel dus wat betreft de totstandkoming van werken op het eiland als wat aangaat de verbin dingen naar buiten. Zoals het deltaplan nu bekend is gewor den, schijnt Tholen vrijwel onaangeroerd te blijven liggen; de overige Zeeuwse eilanden krijgen verbindingen onderling en worden ook meer tot één geheel gemaakt met de rest van Nederland, maar Tholen blijft een eiland. De oplossing van burgemeester van den Bos van een aansluiting via Sint-Filips- land op de weg naar Rotterdam, zou iets (studie) taak liggen voor de Stichting Ge meenschap Eiland Tholen? RECREATIE Het deltaplan brengt voor Tholen wel licht nog andere toekomstmogelijkheden: vreemdelingenverkeer, waarbij speciaal ge dacht wordt aan watersportmogelijkheden op de Oosterschelde en aanliggende wateren. Elders zien we reeds activiteiten zich ont wikkelen in die richtinng. Ook op dit punt zal nu reeds vooruit moeten worden gezien: waar zijn de sporthaven(s) te maken, wat moet aan de wal worden gecreëerd om een verblijf in die haven (s) aantrekkelijk te maken? Voor een vereniging van vreemde lingenverkeer ligt nu reeds hier een be langrijke taak. In de stad Tholen bestaat deze en is actief, elders (bijvoorbeeld in Sint-Maartensdijk) is een dergelijke vereni ging opgericht, doch kwam nog niet tot acti viteit. Het enkele jaren geleden opgevatte initiatief om te komen tot samenwerking over het gehele eiland, zou weer moeten worden opgevat. Ook hier is door samen werking meer te bereiken dan door plaatse lijke afzonderlijke activiteit, ook al zullen de feitelijke resultaten wellicht in het begin niet groot lijken. Het probleem Tholen is hiervoor speciaal aan de materiële kant bekeken; andere schrijvers in deze serie zullen de sociale en geestelijke kant wel bezien, welke zeker niet minder belangrijk zijn, in aanmerking ne mende het ontzaggelijke snelle tempo waar mede Tholen bezig is zich aan te passen aan de rest van Nederland. In deze artikelen zullen ook zeker de grote bezwaren van wegtrekken van een deel onzer bevolking naar grote industriegebieden, tegenover de voordelen van aantrekking van industrie naar hier, dus binding onzer inwoners aan ons eiland, uitvoerig worden toegelicht. Samenvattend zou ik de volgende con clusies willen neerschrijven: dat de kansen voor het eiland Tholen om de achterstand ten opzichte van het grootste deel van overig Nederland in te halen en om verder bij te blijven, thans uitermate gunstig zijn; dat aan de oplossing van de daaruit voort vloeiende problemen reeds hard wordt ge werkt, zowel bij de landsregering, als bij het provinciaal bestuur, als op het eiland zelf; dat de financieringskosten, nodig voor inhaling van die achterstand niet alleen uit het eiland kunnen komen, doch ook ge lijk reeds geschiedt voor een groot deel van elders zullen moeten worden gesub- sidiëerd; dat dit echter nooit tot gevolg mag hebben dat in het probleem Tholen, hoe dankbaar hulp van buiten ook aanvaard zal worden, de stem van Tholen zelf geen belangrijke plaats zal innemen, dus ons eiland zonder af te wachten wat van hogerhand zal wor den voorgelegd eigen initiatieven zal moeten nemen en plannen zal moeten uit werken voor zijn toekomstige ontwikkeling en voor dit alles bij voortduring aandacht moet vragen en blijven vragen bij bevoegde hogere instanties. W. L. Blindenbach Sint-Maartensdijk. Reacties op „Tholen en zijn toe komst" zijn welkom. Zendt ze aan de redactie en over een week worden ze opgenomen. Tot op heden verschenen in deze serie een artikel van E. Ph. Nieuwkerk, banketfabri kant te Poortvliet. J. van den Bos, burgemeester te Sint-Annaland. C. J. Moerland, voorzitter A.N.A.B. afd. Stavenisse en voorzitter v. d. federaie Tholen, terwijl nog een bijdrage volgt van Mevrouw G. J. E. Laban-Wolfens- berger te Tholen, presidente van de Christen Vrouwenbond, aldaar. Ir. M. A. Geuze, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, voor zitter van de Z.L.M., te Poortvliet. W. M. Lindhout, voorzitter Chr. Landarbeidersbond te Tholen. Ds. A. Breure, Ned. Herv. predikant te Oud-Vossemeer. Mej. A. Paling, maatschappelijk en sociaal werkster, Scherpenisse. Drs. A. H. Paape, Soc. wetenschap pen te Amsterdam. Het enige plechtige, het enige statige, zaterdag jl. op de Markt te St. Maartensdijk, was daar op de achtergrond de majestueuze prachtig gerestaureerde toren. Al het overige daar op die toch wel stads aandoende markt was lichtig, luchtig, vrolijk. De jeugd verdrong zich rond de patate-kraampjes en de ijskarretjes en op de pui van het gemeentehuis, zwaaide de heer A. L. Riedijk van het jubilerend Smalstads mannenkoor bezielend de dirigeerstok, terwijl het uit 600 Zeeuwse zangersmonden werd gedragen rond en hoog over de Smerdiekse markt: „Heft aan een vrolijk, krachtig lied, De Zangersbond gewijd; Het rijze fors, het zwijge niet, Het klinke wijd en zijd Dit werd de machtige, indrukwekkende muzikale opening van het groot concours der Zeeuwse zangersbond op zater dag 15 juni jl. in St. Maartensdijk gehouden. Een concours, waar beide plaatselijke koren opnieuw uitblonken met 2 eerste prijzen en waar „Crescendo" uit Hoek met 219 het hoogste puntental behaalde. IN DE RAADSZAAL staan, deze zaterdag, want reeds om kwart Al heel vroeg moeten de leden van de over negen waren allen op de markt in zangersbond, vooral in Zeeuws Vlaanderen, Bergen op Zoom verzameld en werden Noord-Beveland en Walcheren zijn opge- daar ontvangen door de concourscommissie onder leiding van de heer M. van Damme. Van daaruit werd het via Tholen, Poort vliet en Scherpenisse een flinke optocht van autobussen, begeleid door 15 motorordansen uit de Smalstad. Ze namen de uitroep van de Poortvlietse jeugd, die in de mening verkeerden dat er ergens in Nederland Ouden van Dagen op uitgetrokken waren voor lief en genoten van de gulle ont vangst en van de vrolijkheid, die hen al bij aankomst in Sint-Maartensdijk ten deel viel. De besturen van de deelnemende koren verzamelden zich in de raadszaal, waar mede tegenwoordig was burgemeester en wet houders, het erecömité, waarin behalve het dagelijks bestuur der gemeente ook de heren D. Smits, A. C. Steendijk, A. Rinses, W. L. Blindenbach, T. C. Benou, J. de Bruijn, C. G. Hage, J. Buteijn en P. M. Koopman zitting hadden. Bovendien was er het vol tallig bestuur van het jubilerend mannen koor uit de Smalstad, de voorziter van de Zeeuwse Zangersbond, de heer Sinke en andere genodigden. Burgemeester Bouwense, die als eerste spreker in de raadszaal het woord nam, verklaarde dat het zo maar geen lege wöorden waren, wanneer hij zei oprecht blij te zijn met de komst van de Zangersbond in de Smalstad. Hij feliciteerde met het Smalstads mannenkoor inzonderheid ook haar dirigent de heer A. L. Riedijk en wenste alle zangers op deze schone con coursdag veel succes toe. De Bondsvoorzitter, de heer Sinke zei, Tholen, laat uw stem horen Het zang- en zonfestijn in de „Smalstad" De Smerdiekse koren deden het weer goed Demonstratie van landbouwmachines Een televisietoestel voor huize „Ten Anker' Wat denkt U van één collecte per jaar Wees zuinig met water als het zomert En pas op bij het zwemmen Elke man van moed is een man van zijn woord. dat het bestuur zich de vraag had gesteld: „Zou het concours dit jaar slagen"? Zou er voldoende saamhorigheid opgebracht wor den om aan het verzoek van Smerdiek te voldoen en om 9 uur in Bergen op Zoom te zijn? Wanneer daaraan getwijfeld is, werd dit vanmorgen wel zeer beschaamd. Spreker dankt voor de eensgezindheid en wijst er op, dat het doel van de Bond is de zangkunst op hoger peil te brengen. Na de gulle ontvangst in Sint-Maartensdijk en gezien het prachtige zomerweer is spreker er van overtuigd dat dit concours zal slagen en eindigt daarom met de woorden: „Door niets belmmerd in zijn groei, leef lang de Zangersbond. Daarna werden nog gelukwensen uitge sproken door de heer W. Katshoek, voor zitter van „Excelsior" te Yerseke, door de heer P. A. Ocke, voorzitter van „Crescendo" uit Hoek, door de heer Schippers, door de heer Riedijk namens „V.X.O.S.", terwijl de voorzitter van de concourscommissie, de heer van Damme nog een bizondere hulde bracht aan dirigent A. L. Riedijk. Tenslotte sprak nog de voorzitter van het jubilerend koor uit Sint-Maartensdijk, de heer Abr. v. Zetten. Hij dankte al de genen, die aan de organisatie van het con cours hadden meegewerkt, inzonderheid de concourscommissie en de heer J. Buteijn, hoofd Ned. Heide Mij. met zijn personeel. Spreker deelde mede, dat een medaille be schikbaar is gesteld door H.M. de Koningin, door de Commissaris der Koningin in Zee land en door diverse inwoners en vereni gingen uit de Smalstad. Van hotel „De Gouden Leeuw" kwam er een wisselbeker, beschikbaar gesteld voor dat Mannenkoor wat de hoogste punten behaalt. Deze wissel beker werd aan de Bondsvoorziter overhan digd. Nadat de erewijn was aangeboden, verza melde men zich voor het stadhuis voor het Bondslied. Inmiddels had zich de muziek vereniging „Accelerando" van Sint-Anna land opgesteld en onder het spelen van een vrolijke mars werd een korte rondgang door de gemeente gemaakt om zich vervolgens naar het concoursterrein te begeven. GROTE BELANGSTELLING Op het Smerdiekse sportveld, waar het concours werd gehouden, was de belang stelling enorm groot. Buiten de leden van de koren om, werd van 800 personen entree geld-ontvangen, zodat er een 1500 per sonen op het terrein zijn geweest en dit coucours dus ook in financieel opzicht pri ma slaagde. Met spanning werd de uitslag van de jury afgewacht, toen alle koren hun num mers hadden gebracht en de voorziter van de jury, de heer O. van Hemel verklaarde dat het geen gemakkelijke taak was geweest. Toch moest hij vaststellen, dat het gehalte in vergelijking met vorige concoursen niet omhoog was gegaan, iets wat door jurylid P. van Amersfoort werd onderschreven, maar die er toch ook blij mee was, dat er in onze provincie veel animo is voor de zang en hard wordt gestudeerd. Men moet, zo vond de heer van Amersfoort, evenwel nog hogere eisen stellen. De keuze van de gezongen liederen was vooral voor wat de vrije nummers betreft, voor het merendeel te gemakkelijk. Terwijl we de uitslagen hieronder vermel den, delen we aan het eind van dit verslag nog mede, dat door „Accelerando" van St- Annaland onder leiding van dirigent M. P. Lanooy 's avonds op de Markt een mooi concert werd gegeven, waarvoor eveneens bijzonder grote belangstelling was. Afgezien nog van het behaalde resultaat door de Smerdiekse koren, mag „Smalstads Mannenkoor" en met haar de gehele ge meente terugzien op een geslaagd concours, op een pracht lustrumviering, ja op een uitstekend verlopen zang- en zonfestijn op deze zaterdag 15 juni 1957. DE UITSLAGEN Nog eenmaal kwam de voorzitter van de concourscommissie, de heer van Damme aan het woord en wel om de lang ver beide, hieronder volgende uitslagen bekend te maken: Derde afdeling gemengde koren „Katho liek Zuid-Beveland", 's Heerenhoek, dirigent Evert Heijblok tweede prijs met 178 punten. Derde afdeling mannenkoren: „Souburgs Mannenkoor", Souburg, dirigent A. Goe- degebure, tweede prijs met 157 punten; Tweede afdeling gemengde koren: „Ons Genoegen", Kats, dirigent A. Platschorre, tweede prijs met 158 punten; „Zanglust", 's Heer Arendskerke, dirigent Plantlnga, tweede prijs met 156 punten; „Zang Ver edelt" Kortgene, eerste prijs met 192 punten; „Zuiderstemmen", Hansweert, dirigent J. van Doeselaar, eerste prijs met 184 punten. Eerste afdeling gemengde koren: „Zang en Vriendschap" Wissekerke, dirigent P. A. van Damme, tweede prijs met 147 punten; „Zanglust", Wilhelminadorp, dirigent J. Tamminga, eerste prijs met 196 punten; „Crescendo", Kruiningen, dirigent A. B. Holster, eerste prijs met 189 punten; „Tot Oefening en Ontspanning", Borssele, diri gent J. H. Tamminga, tweede prijs met 173 punten; „U.D.I." Souburg, dirigent Ab. Lichtendahl, tweede prijs met 174 punten. Afdeling uitmuntendheid gemengde koren: „Nederlands Hervormd Kerkkoor", Axel, dirigent J. P. Smies, eerste prijs met 196 punten; „Excelsior", Yerseke, dirigent J. H. Taminga, eerste prijs met 218 punten; (Wis selbeker); „Crescendo", Hoek, dirigent J. P. Smies, eerste prijs met 219 punten (be ker) .Afdeling uitmuntendheid dameskoren: '„Juliana", Zuidzande, dirigent H. P. Ever wijn, eerste prijs met 203 punten. Afdeling uitmuntendheid Mannenkoren: „Smalstad's Mannenkoor, St. Maartensdijk, dirigent A. L. Riedijk, tweede prijs met 176 punten (be ker). Superieure afdeling gemengde koren: „V.Z.O.S." St. Maartensdijk, eerste prijs met 212 punten; „De Lofstem", St. Maar tensdijk, dirigent J. de Bruijn, eerste prijs met 192 punten. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG 23 juni 1957 Dr L. D. A. Looijsen te Tholen, tel. 49. Dr R. C. Renes te Oud-Vossemeer, tel. 19. HOOGWATER in de week van 23 t.m. 29 juni 1957 zondag vm. uur nm. 23.50 urn- maandag 0.16 12.50 1.16 13.44 2.07 14.30 2.53 15.13 3.36 15.54 4.18 16.35 dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag donderdag 27 juni Nieuwe Maan te 21.53 u. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat door de Reinigingsdienst scherven zullen worden opgehaald op dins dag, 25 juni e.k., het eerste gedeelte en op vrijdag, 28 juni d.a.v., het overige gedeelte. De aandacht wordt er op gevestigd, dat takken, struiken en ander houtgewas als mede zakken, welke met vuil zijn gevuld, niet kunnen worden aangenomen. Tegén donderdag, 27 juni a.s. bestaat ge legenheid tot aangifte voor ruiming van privaatputten. Tholen, 17 juni 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat ingaande 24 juni e.k. uitsluitend op maandag en donderdag tonnen zullen worden opgehaald. eHt ophalen op dinsdag en vrijdag komt dus te vervallen. Tholen, 17 juni 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, „DE TROUWE RUIF" Chateauroux 560 km, 14 juni 1957 D. Jansen 1 12; L. Jansen 2 9; A. Wage- maker 3 5 7; J. Deurloo 4 11; A. Burgers 6; R. de Groot 8; J. Praat 10. St.-Denis 320 km, 15 juni 1957 J. Deurloo 1; L. Laban 2 10 23 29; N. Bijl 3; L. Jansen 4 5 13 28; J. Soomers

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 1