WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLDND Tholen en zijn toekomst THOLEN WAT WIL JE? WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Tholen en zijn toekomst* RAADSVERSLAG OUD-VOSSEMEER. Verzoek om R.K. Kleuterschool en om nieuwe chr. kleuterschool - Een openbare komt er niet Er worden nog vier woningwetwoningen gebouwd De badhuisexploitatie beloopt een tekort van ruim 1500 gulden - Unanieme ontevredenheid over gedrag sportclub. De redactie legt U deze week voor: 13e jaargang no. 28 31 mei 1957 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redactie Ring 66, St, Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.85 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen (Eerste artikel in de serie) Weet U, geachte lezers, dat wij allemaal als bewoners van het eiland Tholen, met één en hetzelfde gemeenschappelijke probleem rondlopen Hebt U er wel eens over nagedacht, dat wij allen samen HET PROBLEEM THOLEN zijn Ik mag wel aannemen nietwaar, dat II al menigmaal over de moeilijkheden van onze streek hebt gehoord en gelezen. Het recente bezoek van Dr. Veltkamp, de Staatssecretaris van Economische zaken, is toch Uw aandacht niet ontsnapt, en U hebt toch wel begrepen, dat, als de belangstelling doordringt tot onze hoogste autoriteiten, het ernst is met de moeilijkheden En wat is Uw reactie, wanneer Dr. Veltkamp onomwonden spreekt van HET PROBLEEM THOLEN? Hoe reageert U op problemen in Uw eigen gezin en bedrijf en op moeilijkheden bij Uw werk, voor de toekomst Wanneer U met absolute zekerheid weet, dat U de komende problemen niet uit de weg kunt gaan dan, ja dandan moet U ze wel aanpakken nietwaar Een ieder, die dan ook verantwoor ding voor gezin en bedrijf draagt, doet dit dan ook, zelfs veelal met succes. Zo pakt U aan, wat U zorg baart. Maar wat doet U met het gemeenschappelijk probleem, dat THOLEN heet? Dat is precies als Uw gezin, Uw bedrijf, Uw werk en Uw toekomst, een persoonlijk probleem. Sterker nog, veel van dat wat U vroeg of laat kan treffen, vindt zijn oorzaak in dat wat ons nu (en met ons alle overheidsinstellingen) bezorgd maakt voor de toekomst. Deze artikelenserie, geschreven door mensen uit Uw eigen om geving is bedoeld om: aandacht te vragen, suggesties te geven, reacties op te wekken, met het doel, het probleem THOLEN, zo mogelijk op te lossen. Uw eerste aandacht voorHET PROBLEEM tiger zijn zij, die wel iets verwachten, al worden ze dan wel eens teleurgesteld. Zij kunnen ook wel eens echt blij zijn. Maar, of U iets of niets verwacht, weet, dat Hei probleem Tholen om een oplossing schreeuwt. Brandt de industrialisatie gedachte nu in U? Dat was de bedoeling van dit artikel. In de voorbije, laat ons zeggen 100 jaar, is er wel iets veranderd in de behoeften van alle mensen. Met dat, waar onze voor ouders in 1850 tevreden waren, of het in ieder geval moetsen doen, kunnen wij geen genoegen meer nemen. Gelukkig, dat wij ons veel meer kunnen veroorloven danzij, die alleen maar leefden om te werken, en werkten om te leven. Veel staan wij op hen voor. Van de gewone fiets naar de brommer en scooter, tot auto toe soms. Zij hebben er niet van genoten. Onze betere woningen, voorzien van radio, stofzuiger en wasmachine en misschien zelfs televisie. Zij konden er niet van profiteren. Ook wat, zegt U, nog al logisch, dat was er toen immers nog niet. Ja dat weet ik ook wel, maar dacht U dat zij, indien het er nu eens wel geweest was, het ook hadden kunnen kopen? Met wat zij verdienden, waren ze dikwijls nog niet in staat om in de meest elementaire behoeften te voorzien. U weet toch wel, dat er ook nu nog millioenen mensen van alles wat ons leven veraangenaamt, zijn verstoken? Alleen maar omdat het geld ontbreekt. Dat zijn welis waar de inwoners van de minder ontwikkel de gebieden, die onder zeer primitieve om standigheden leven, zo erg zelfs, dat wij het ons niet voor kunnen stellen. Zij moeten nog bestaan, van wat hun dikwijls schamele akker opbrengt, terwijl deze nog op de meest simpele wijze wordt bewerkt. En dit is juist de oorzaak van hun achter blijven. Wanneer wij nog op dezelfde wijze als onze voorouders van 100 jaar geleden zouden werken, wij waren er niet beter aan toe dan millioenen uit de minder ontwikkel de gebieden. Er was dan wel geen werklozenprobleem op te lossen, vast en zeker was er voor een ieder werk volop in de landbouw. Denkt U zich eens in, de akker te moeten bewer ken zonder zaai- en maaimachines, te dorsen met de wan en vlegel, enz. Heel wat ar beidskrachten zouden er dan in de land bouw nodig zijn, reken maar, maar welvaart zou er niet zijn. Een salaris van 10,per week was misschien mogelijk, zou U het dan beter hebben, dan onze voorouders van 100 jaar geleden? Neen immers. Maar waarom hebben we het dan zoveel beter? Omdat, door efficiënter werkmethodes en door rationeler bebouwing van de akker de produktiviteit is bevorderd, waardoor de opbrengst per man vele malen is verdubbeld. Met minder moeite, in kortere tijd, door minder mensen, meer opbrengst Dat is de reden. Maar er kwamen relatief niet meer gronden voor bebouwing beschikbaar. Wat er aan de ene kant door landaanwinst bij kwam, ging aan de andere kant door vlieg velden, wegen, recreatieruimte en woning bouw verloren. Dit hield dus in, minder mensen nodig voor hetzelfde werk, bij een sterk groeiende bevolking. Wat moest er met al die mensen die niet in het arbeids proces van de landbouw konden worden opgenomen gebeuren? INDUSTRIALISATIE Juist, dat was de oplosing. INDUSTRIE; werk en welvaart voor allen. Een geweldige revolutie vond plaats, die nu, door de heersende hoogconjunctuur tot een ongekende hoogte is gestegen. Behalve op Tholen. Aan Tholen is de industriële revolutie voorbijgegaan. Tholen leeft nog voornamelijk bij de gratie van de landbouw. Gelukkig brengt de herverkaveling wel werk maar dat houdt spoedig op. Even eens is er grote vraag naar personeel, vooral in de industrie-centra van het land, waardoor honderden, die anders werkloos zouden zijn, nu elders werk vinden. Maar nu zitten we dan ook midden in Het pro bleem Tholen. Weliswaar is het nu nog niet urgent, maar op korte termijn bekeken zeer zeker wel. De herverkaveling klaar, tien tallen zonder werk. De hoogconjuctuur ten einde, dus minder werk in de fabrieken, duizenden zonder werk. En wie het eerst? Allen, die vanuit andere streken van ons land per bus naar de fabrieken en havens worden vervoerd, dus ook de Tholenaren. En dan geachte lezers, wat dan? Dan is Tholen een eilandje vol met werklozen. Dan heerst er armoede en ontevredenheid. Dan is het een gemeenschappelijk probleem, persoonlijk en individueel geworden, ook voor U. Eerst voor de werklozen ,dan voor de middenstand en daarna voor de am- bachtsbedrijven. Er is geen geld, zo grijpt alles als raders in elkaar. Zo goed van wel vaart allen profiteren, evenzo worden van armoede allen de dupe. Dit is het probleem Tholen, waarvoor maar één oplossing be staat. N.l. INDUSTRIE Industrie hier, niet in de vreemde. Het blijft niet zo, dat elke morgen de bus U afhaalt, het is en blijft te duur en daarom in strijd met de produktieviteitsbevordering. Zie Uw arbeid elders dan ook als een noodoplossing en streef daarom naar werk in Uw eigen plaats of omgeving. Verkies dit boven het, nu waarschijnlijk iets meer betaalde, maar later ongetwijfeld duur be taalde werk. Het is voor allen zaak, het initiatief in eigen streek te steunen, waar door Uw toekomst en die van Uw gezin, veiliger wordt. Vakverenigingen en werk nemersbonden en de bestuurders daarvan, spreken en schrijven over deze voor Tholen grote zaak en stimuleren het werk op Tho len zelf. Daardoor wordt het mogelijk, dat hopelijk industrie ontstaat, of wordt aan getrokken. Maar in vredesnaam geen ateliers en inpakgelegenheden voor meisjes. Daar is nu juist absoluut geen behoefte aan. Nee, er is juist een tekort aan vrouwelijk per soneel. U zult vele huismoeders en bedrij ven op Tholen een groot plezier doen, met hierover Uw VETO uit te spreken. Ieder die denken kan, weet, dat de inpakgelegen heden straks toch verdwijnen, zo gauw als de werkgelegenheid afneemt. E. Ph. Nieuwkerk tc Poortvliet De artikelenserie „Tholen en zijn toe komst" wordt na onze inleiding in het vorige nummer geopend door onze jongste van het gevraagde tiental, de heer Nieuwkerk te Poortvliet, terwijl we deze serie straks door de jongste op één na, drs Paape te Amster dam, doen besluiten. De heer Nieuwkerk werd op 28 november 1926 geboren en begon in 1948 met de produktie en verkoop van diverse soorten banket (via de handel) in de bakkerij van zijn vader. In oktober 1954 werd de voor vrijwel alle eilandbewoners nu al bekende banketfabriek te Poortvliet geopend en daar mee de banket-produktie in vergelijking met de bakkerij-capaciteit verviervoudigd. Bij een volledige bezetting, wat tegen woordig niet altijd het geval is, werkt men in deze banketfabriek met 25 werknemers. De capaciteit per jaar bedraagt 200.000 kg. banket ter waarde van miljoen gulden. Wat de mening van de heer Nieuwkerk over „Tholen en zijn toekomst" is, vertelt hij in nevenstaand artikel. Mannenwerk is het om werk voor man nen aan te trekken, of ter plaatse te stimu leren. Dat is mooi werk, waar U plezier van beleeft. Heel wat meer dan van het meisjeswerk. Uit eigen ervaring weet ik, dat deze gelegenheden dikwijls een rem betekenen op de gezonde en economisch verantwoorde groei van gevestigde be drijven. En als nu de Thoolse werknemer in Tho len werk zoekt, helpt U dan, nijvere am- bachtsbedrijven en landbouworganisaties, dit te bieden? Wilt U meewerken om uit Uw bedrijf een industrieële onde:-.ler ing te formeren? Deze behoeft niet groot te zijn, 10 tot 25 mensen is een zeer interessant aantal voor een bedrijf op Tholen. Als er over 10 jaar in elke plaats een paar zijn, dan is er misschien werk voor 300 mensen in de Thoolse industrie. Wat zegt U, vindt U het risico te groot en kijkt U eerst liever de kat uit de boom? Dan hebt U het druk, want er zitten zoveel katten in de bomen, dat het Uw gehele leven vraagt om ze er uit te kijken. En als U het risico niet nemen wilt om mislukking te voorkomen, dan loopt U toch nog een ander, nog groter risico, n.l. dat binnen korte tijd door het dalen van het inwonertal en de vrij hoge levensstanddaard, voor U geen bestaan meer is weggelegd. Neen, als het dus allebei risico vraagt, dan liever een groot bedrijf met kans van slagen, dan de zekerheid dat klein blijven .verdwijnen be tekent. En de landbouw? Is het niet mogelijk dat U enige initiatieven neemt? Zoals b.v. de grasdrogerij, waardoor ook andere land- bouwprodukten voor verdere be- en/of ver werking in de industrie komen? Mooi werk voor jonge boeren, die meer voor zaken voelen dan voor de akker, en waarvoor op Vaders hofstede geen plaats meer is. Voor ons allen echter, is deze tijd van bestedingsbeperking, geen beperking van het initiatief, omdat onze toekomst te belang rijk is, om zo maar af te wachten. Het grote gevaar voor Tholen, moet tot staan worden gebracht en omgezet in een economisch verantwoorde ontwikkeling, waardoor men ook in onze streek van werk en welvaart verzekerd is. En als U nu niet tot de optimisten be hoort en U moet het allemaal eerst maar eens zien gebeuren, werk dan in ieder geval mee, omdat het nodig is. Gelukkig is hij die niets verwacht, hij zal ook nooit teleurgesteld worden. Maar nut- Helpt daarom allemaal, om de industriali satiewagen voort te bewegen. De één om te duwen, de ander om te trekken, een derde om te sturen, ieder op zijn eigen plaats met een gemeenschappelijk doel. „VOOR WERK EN WELVAART IN THOLEN." Moedig daarom, desnoods overmoedig, maar minder mismoedig. Want; Mismoedig verlamt de kracht Met moed slechts wordt iets groots volbracht Wie slagen wil in enig werk Zij kloek en door volharding sterk. In deze volgt nog een bijdrage van: J. van den Bos, burgemeester van Sint-Annaland. C. J. Moerland te Stavenisse, voorz. v.d. Alg. Ned. Agr. Bond. afdeling Tholen. W. L. Blindenbach, notaris te Sint- Maartensdijk. Mevrouw G. J. E. Laban-Wolfens- berger te Tholen, presidente van de Christen Vrouwenbond, aldaar. Ir. M. A. Geuze, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, voor zitter van de Z.L.M., te Poortvliet. W. M. Lindhout, voorzitter Chr. Landarbeidersbond te Tholen. Ds. A. Breure, Ned. Herv. predikant te Oud-Vossemeer. Mej. A. Paling, maatschappelijk en sociaal werkster, Scherpenisse. Drs. A. H. Paape, Soc. wetenschap pen te Amsterdam. De lezers weten het: reacties op deze artikelen zijn welkom, hetzij dat U het met schrijver eens is, hetzij dat U een ander mening heeft. De schrij vers zelf hebben daartoe ook de ge legenheid, wanneer ze het met een andere medewerker niet eens zijn. Ieder kan hierover zijn mening ten beste geven. De reacties worden 14 dagen na het betreffende artikel op genomen. THOLEN WAT WIL JE Oud'Vossemeer zit met een mand vol plannen, maar de raad is ontevreden over de voetbalver. Sint Maartensdijk wil 30 woningwetwoningen bouwen. Een spoedeisende raad in Tholen. In september een fokveedag. Muziekavond in Tholen. Grote deelname verwacht voor het 2e hengelconcours In Sint Annaland speelt Vlissingen I tegen Middelburg I. EEN R.K. KLEUTERSCHOOL De Raad van Oud-Vossemeer kwam vrij dagvoormiddag onder voorzitterschap van Burgemeester Versluijs in voltallige ver gadering bijeen. Na het lezen der notulen kwam als eerste stuk ter tafel een aanvraag van het R.K. kerk- en Schoolbestuur om gelden beschik baar te stellen voor 'n nieuwe Kleuterschool, te bouwen aan de Dorpsweg, tussen de Pas torie en de R.K. Lag. School. Het minimum aantal leerlingen is bij Koninklijk Besluit van 30 op 20 teruggebracht. Uit de overgelegde ouderverklaringen blijkt dat meer dan 20 kinderen de school zullen bezoeken. Verder gaat de aanvraag vergezeld van de wette lijk voorgeschreven verklaringen inzake het storten van een waarborgsom van 20 der kosten en dat de school is aangesloten bij een beroepscommissie inzake eventuele geschillen met het personeel. Uitvoering volgens de overlegde tekening, een ontwerp van de architecten F. J. Ram part en J. W. Muis te Bergen op Zoom, wordt begroot op niet minder dan 56754, Hoewel het niet de bedoeling is dat de Raad direct een besluit neemt, (de aanvraag gaat eerst om advies naar B en Ws), lijkt het de voorzitter nuttig dat men eerst goed van de zaak kennis neemt; de tekening wordt dan ook terdege bestudeerd. De voor zijde van het gebouw komt op enige af stand van de weg. De speelplaats, met grasveld, piasvijvertje en zandbak komt achter de gebouwen. De voorzitter deelt dhr v. d. Klooster mede dat de kosten voor rekening van de gemeente komen. Via de financiële verhou ding met het Rijk kan de gemeente hier wel wat van terug krijgen. Indien de ge meente niet bij machte is te betalen, zal ze hiervoor inderdaad grote schulden moeten maken. Dhr. v. d. Klooster meent dat degene, die de gemeente tot deze uitgaven verplicht, ook maar voor de financiering moet zorgen. De aanvraag wordt dan in handen van het Dagelijks Bestuur gesteld. Verder worden voor kennisgeving aan genomen de volgende ingekomen stukken: Dankbetuigingen van het Kon. Wilhel- minafonds voor de kankerbestrijding voor het over 1956 ontvangen subsidie van 25, en van de Muziekvereniging voor het sub sidie 1957, bestaande uit 475,voor de Vereniging en 125,voor het Onder- houdsfonds voor de Muziektent. Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd; de raadsbesluiten betreffende: a. de bezoldigingsverordening. (wijz. i.v.m. benoeming havenmeester) b. de geldlening van 50.000,aange gaan bij de Coöp. Boerenleenbank te Tholen tegen 4J4 c. idem bij de Wezen Armen, lening 4000,tegen 3J4 d. div. begrotingswijzigingen. Ook de rekening 1955 werd reeds vast gesteld van Ged. Staten terugontvangen. B en Ws doen verder mededeling dat Ged. Staten hun besluiten tot het verhuren van tuintjes achter de Ring aan W. C. Bevelander en A. H. Ridderhof hebben goedgekeurd. Dan komt aan de orde vaststelling van een wijziging van het uitbreidingsplan, waarvan het ontwerp reeds voor alle in woners ter inzage heeft gelegen. Er zijn echter geen bezwaren ingekomen. Deze wij ziging maakt het mogelijk dat de bedrijfs woning van dhr. Anth. v. d. Klundert aan de Patrijzenweg kan worden gebouwd. ALLE EENDJES ZWEMMEN IN HET WATER Nu door de Herverkaveling de volks tuintjes Onder de Molen onder handen zijn genomen, kunnen de perceeltjes opnieuw worden verdeeld, waarbij één tuin meer in pacht kan worden uitgegeven. Een en ander vergt een nieuw raadsbesluit, waarin B. en Ws bevoegd worden verklaard zelfstandig te verhuren. Dhr. Mees vindt dat het stuk land op een eigenaardige punt uitloopt, hij kan verder op de tekening de watervlakte niet ontwaren, die door de vele regens voor de woning van de naastwonende, wethouder van Driel, is ontstaan. De voorzitter vindt het eigenaardig dat op de tekening van de R.K. Kleuterschool een niet bestaand piasvijvertje wél was aangegeven. Van andere zijde wordt wet houder van Driel gevraagd of hij voorne mens is eendjes te gaan houden. Doch al met al is het voor betrokkene, die er wijselijk het zwijgen toe doet, erg onplezierig. De oorzaak van het ongemak blijkt bij de Her verkaveling te liggen. Dhr. v. d. Klooster vraagt zich af of voor de bewerkte grond de voorschriften met betrekking tot de aardappelmoeheid nog gelden. De voorzitter denkt dat men dit wel als nieuwe verse grond zal beschouwen. Het besluit tot overdracht van de ver- huurbevoegdheid aan B. en Ws wordt dan aangenomen. GEEN OPENBARE KLEUTERSCHOOL Het Bestuur der Stichting tot oprichting en instandhouding van een Alg. Chr. Kleu terschool vraagt of de Raad er in principe toe bereid is medewerking te verlenen aan de bouw van de nieuwe school. Het Be stuur beschikt, in tegenstelling tot dat van de R.K. School, niet over een z.g. urgentie verklaring. De voorzitter deelt mede dat de overge legde stukken nagezien en in orde bevon den zijn. Nu er dus een nieuwe R.K. en Chr. Kleuterschool gaat komen wordt ver ondersteld dat het niet de bedoeling is dat een Openbare School wordt opgericht. Vol gens de wettelijke bepalingen moet de Raad nl. bij het verlenen van medewerking tot het bouwen van een Bijzondere school over de laatste vraag beslissen. Zonder enige discussie besluit men de medewerking te verlenen en geen openbare school te stichten. Tegen het verlenen van een tegemoetko- ming in de buskosten, verbonden aan het bezoeken van een B.L.O.-school te Bergen op Zoom door een dochtertje van dhr. H. M. Plompen, bestonden geen bezwaren. De vergoeding gaat in bij de aanvang van het nieuwe schooljaar, wanneer de leerling de kleuterschool alhier heeft doorlopen. De aan de Bijzondere Lagere Scholen toekomende vergoeding van de exploitatie kosten, berekend naar de geraamde uit gaven voor het Openbaar Onderwijs, wor den voor 1956 vastgesteld op 33.89 per leerling, dus voor de R.K. School met 107 leerlingen 3626,23 en voor de Chr. School met 89V3 leerlingen 3027,39. De in werke lijkheid en terecht gedane uitgaven over dat jaar bedragen resp, 4388,28 en f 3397,34. NOG VIER WONINGWETWONINGEN Aannemer L. de Wilde heeft zich bereid verklaard nog een 4-tal woningwetwonin gen te bouwen tegen de van regeringswege vastgestelde curveprijs van 42.000.Het betreft hier woningen van dezelfde grootte en indeling, als die van Fa. van Driel aan de Bou Kooljmanstraat zal bouwen. Alleen wat betreft de bijbehorende grond is er een klein verschil. De plaats van de bouw ligt tegenover het badhuis aan een ontworpen straat, die begint tussen het Gemeentehuis en de woning van dhr. A. H. Ridderhof en evenwijdig met de Verlengde Raadhuisstraat loopt. De financiering hoopt men te kunnen put ten uit een geldlening, die de Bank voor Ned. Gemeenten wellicht beschikbaar zal stellen uit het leningsfonds voor de Woning bouw, dat door een aantal Levensverzeke ringsmaatschappijen is samengesteld. Het dagelijks Bestuur stelt nu voor Rijks- steun aan te vragen voor de bouw van deze woningen. Dhr. Mees merkt op dat de gemeente met een mand vol plannen zit en informeert of er reeds Rijkssteun voor de andere 12 wo ningen is toegezegd. Volgens de voorzitter is het college van B. en Ws hiervoor op het Departement ge weest, waar werd medegedeeld dat de be slissing over Rijkssteun begin mei zou afko men. De Provinciale Direktie in Middelburg daarentegen noemde een tijd van eind mei, begin juni. De reden van dit uitstel mocht het Gemeentebestuur niet worden medege deeld. Nu de aanvraag voor de 12 woningen eerst op 8 april op het Ministerie is aange komen, verwacht dhr. v. d. Klooster dat het voor deze 4 dus nog erg lang kan duren en stelt daarom samenwerking tussen de beide aannemers voor, in die zin dat Van Driel b.v. 4 van zijn 12 woningen door L. de Wilde laat bouwen. Men vindt dit een voortreffelijk idee, doch de uitvoering dient in onderling overleg tussen beide aanne mers tot stand te komen. De gemeente zou niet meer kunnen doen dan hen deze moge lijkheid voor te leggen. De meeste raads leden zijn van mening dat deze oplossing bij de aannemers op te veel moeilijkheden zal stuiten. Nadat dhr Mees nog heeft opgemerkt dat reeds 4 woningen klaar geweest zouden zijn indien aannemer van Driel er direct na de afbouw van het gymnastieklokaal aan had kunnen beginnen, besluit men ook voor deze woningwetwoningen steun uit 's Rijks kas aan te vragen. £5f «3 -it 9! GROENE KRUIS IN FINANCIËLE MOEILIJKHEDEN Uit een schrijven van het Bestuur der PI. Afd. v. h. Groene Kruis blijkt dat de Vereniging in financiële moeilijkheden ver keert Tegenover een totaal aan uitgaven van 9460,op de begroting 1957 van de exploitatie van het Wijkgebouw staan met inbegrip van 3250,contributie, 8300,— inkomsten. Dit geraamde tekort van 1160 hoopt men op te vangen door een contribu tieverhoging van 10,per lid. Wat het badhuis betreft, hier dreigt een tekort van 1692,50. Een tariefsverhoging zou hier averechts kunnen werken, want verwacht wordt dat veel gebruikers dan niet meer verschijnen. Thans worden er gemiddeld 300 baden per week genomen tegen een, in verband met de abonnementen, gemiddelde van 0.20 per week. Geraamde inkomsten derhalve 3000, waar 4692,50 uitgaven tegenover staan. Het Groene Kruisbestuur heeft 2 leningen aangegaan. Voor de bouw van het Badhuis

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 1