Plaatselijk nieuws Ve vets/tofimna. it w Si Si si RANG is alleen RANG als er RANG op staat E X 3 c £5S®E 33K3 ffl ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS STEMMEN VAN LEZERS Herverkaveling Tholen SPECIALE aanbiedingen. tot 159.50 Rundveekeuringen PANG ji- a PANG deelnemen) naar de Vissershaven. Daar zal hij o.a. de schipper van de SCH 196, die verleden jaar de best verzorgde haring van de Scheve- ningse vloot aanvoerde, toespreken, 's Avonds trekt een fakkeloptocht langs de haven en wordt Bengaals vuurwerk ontstoken. In Schevenin- gen wordt ook het feit herdacht, dat honderd jaar geleden door de rege ring toestemming werd verleend aan Scheveningen om gekaakte haring aan de markt te brengen. Ook in Vlaardingen wordt feest gevierd. Hier zullen o.a. grote water ski-demonstaties achter raceboten op de Maas worden gegeven. Voor af heeft het hijsen van de Bedrijf schapswimpel door de burgemeester plaats. In Vlaardingen en IJmuiden wordt de vloot 's avonds in het licht der schijnwerpers gezet. Ongetwijfeld zullen weer duizen den naar de haringhavens trekken om te genieten van de rijk bevlagde vloot. Dinsdag 21 mei, vertrekken de sche pen. Dan begint de grote haring ja- gerij. Wie brengt de eerste haring aan? Een Scheveninger, een Vlaar- dinger, een Katwijker of een IJmui- denaar? Wanneer alles naar wens verloopt gaat in de namiddag van woensdag de vloot voor het eerst ,,aan schot", worden de netten uitgezet. In de nacht van woensdag op donderdag gaat men halen. Als er dan gevan gen is varen de schepen der ploegen combinaties van vaartuigen naar de jager om de vangst over te geven. Zo gauw mogelijk vertrekt de jager dan met de gezamenlijke vangst naar het vaderland; volle kracht stomende, in de hoop de race te zullen winnen. Aan te nemen is, dat, tenzij de haring zich de eerste nacht niet laat vangen de winnende jager vrijdag 24 mei het vaderland bereikt. Dan zijn ze er: de malse maatjes! BURGERLIJKE STAND over de maand april 1957 Geboorten: 12 april Aplonia Johanna, dochter van Cor nells Jan van den Hoek en van Johanna Anna Pleune. 14 april Lena Aplonia, dochter van Adri- aan de Graaf en van Johanna Adriana van den Hoek. 16 april Maartje Jacoba, dochter van Adriaan Cornells Steketee en van Maartje Polderman. 16 april Cornelia Suzanna, dochter van Adriaan Cornelis Steketee en van Maartje Polderman. 17 april Jan Pieter, zoon van Jacobus Bu- tijn, en van Elisabeth Suzanna den Herder. 17 april Adriana Dina, dochter van Leen- dert Neele en van Lijdia Elizabeth Nelisse. 17 april Willem, zoon van Willem Nij- hof en van Aaltje Mostert. 22 april Dinant Johan, zoon van Dinant Johan Bentschap Knook, en van Janna Dirkje Geuze. 28 april Hendrik zoon van Jan Andreas Jopse en van Janna van As. 29 april Willem Jan, zoon van Anthonie Johannes Oudesluijs en van Cornelia Hu- berdina Zwagemaker. 30 april Arend Marinus, zoon van Jan Willem van Hemert en van Catharina Adri ana Bolier. Huwelijksaangiften 4 april Mattheus Hendrikse, oud 23 jaar, landbouwersknecht en Dingena Johanna Wilhelmina Stoutjesdijk, oud 20 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Sint-Maartens dijk. 11 april Marinus Kornelis van Driel, oud 23 jaar, chauffeur, wonende te Stavenisse en Cornelia Jacomina de Rijke ,oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Sint-Maartens dijk. 11 april Pieter Cornelis Ista, oud 23 jaar, landarbeider, wonende te Poortvliet en Ja comina Johanna de Rijke, oud 20 jaar, zon der beroep, wonende te Sint-Maartensdijk. 25 april Jacobus Anthonij Vroegop, oud 26 jaar, landarbeider en Adriana Jannetje Cornelia Bos, oud 19 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Sint-Maartensdijk. 25 april Izak Lindhout, oud 23 jaar, land arbeider en Elizabeth Jacoba van Ast, oud 18 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Sint-Maartensdijk. 25 april Leendert op den Brouw, oud 26 jaar, landarbeider en Tannetje Christina Ja coba Franke, oud 20 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Sint-Maartensdijk. Huwelijken: 4 april Johannes Vroegop, oud 25 jaar,, en Neeltje Johanna Knoet, oud 21 jaar, beiden wonende te Sint-Maartensdijk. 18 april Mattheus Hendrikse, oud 23 jaar, en Dingena Johanna Willemina Stoutjesdijk, oud 20 jaar, beiden wonende te Sint-Maar tensdijk. 25 april Marinus Kornelis van Driel, oud 23 jaar, wonende te Stavenisse en Cornelia Jacomina de Rijke, oud 21 jaar, wonende te Sint-Maartensdijk. 25 april Pieter Cornelis Ista, oud 23 jaar, wonende te Poortvliet en Jacomina Johanna de Rijke, oud 20 jaar, wonende te Sint- Maartensdijk. Overlijden 17 april Cornelis Johannis Knuist, oud 68 jaar, echtgenoot van Catharina Wilhelmina Scherpenisse. Loop der bevolking. Ingekomen personen: 6 april Pieter de Veij van Middelburg naar Koningin Julianastraat 9. 24 april Cornelia Jacoba Korsman, echt genote van Cornelis Adriaan van der Ree, van Tholen naar A 335. 25 april Albert Willem Wiltink en gezin van Arnhem naar D 23d. Vertrókken personen: 2 april Hendrik Vermeer, van A 37 naar Vlaardingen. 2 april Antonia van Loenhout, van D 37 naar Oud-Vossemeer. 9 april Jacoba Maria Hoek, van A 344 naar Oostkapelle. 15 april Hendrina Elizabeth de Haan, echtgenote van Jacobus Hendrinus Franke en kinderen van C 124 naar Rijnsburg. 24 april Johanna Anna Pleune, echtgenote van: Cornelis Jan van den Hoek en kind van A 31 naar Dordrecht. 25 april Cornelia Jacomina de Rijke, echt genote van Marinus Kornelis van Driel van A 59 naar Stavenisse. 29 april Adriaan Priem van C 36 naar Poortvliet. DAMESCONFECTIE-ATELIER GESTART Maandagmorgen is een begin gemaakt met het nieuwe damesconfectie bedrijf „E.I. V.I.". Het is ondergebracht in de oude be waarschool, die daartoe geheel opnieuw werd ingericht. De heer Visser, hoofd van dit bedrijf, opende met een toepasselijke speech, waarna het personeel werd getrak teerd op koffie en gebak. Daar het de bedoeling is op bescheiden schaol te beginnen, zijn tot nu toe een twaalftal meisjes te werk gesteld. Dit aan tal kan later tot 40 worden opgevoerd, zodat zij, die voor dit werk voelen, zich dan alsnog kunnen opgeven. De meesten van hen, die zich reeds meldden, hebben geen naailes gehad, doch krijgen hierin onderricht, zodat zij in zo kort mogelijke tijd zich in het vak kunnen bekwamen. Hierin zit al het grote voordeel, dat zij tegelijk iets leren, waarvan zij later veel nut zullen hebben. Wat de beloning betreft ontvangen zij naast de vaste verdiensten tevens presta- tieloon. Ook is er verschillend werk mogelijk, zo dat men behalve tot naaister ook kan worden opgeleid tot strijkster of afwerkster. In hoofdzaak wordx japonnen en blouses vervaardigd, die naar Rotterdam gaan en vandaar naar de verschillende afnemers door geheel nederland worden gedistribueerd. Bij dit eerste begin hopen zij, dat deze nieuwe industrie de nodige belangstelling zal blijven ontmoeten en in de toekomst aan de gestelde verwachtingen zal voldoen. KEURING MIL. DIENST Voor de dezer dagen in Breda gehouden keuring van de diensplichtigen lichting 1958 waren te dezer plaatse 10 ingeschrevenen. Van hen werden 8 goedgekeurd, 1 voor goed ongeschikt verklaard, terwijl 1 niet verscheen wegens vrijwillige militaire dienst. OPENING SPAR-WINKEL Verleden week donderdag opende de heer P. Poot zijn nieuwe zaak in het pand, waar voorheen de slagerij van de heer Verburg gevestigd was. Daar gebrek aan ruimte in de vorige zaak zich de laatste jaren steeds sterker deed voelen, ging men thans over tot een grondige verbouwing van het nieuw aangekochte perceel, met als resultaat een modern ingerichte kruidenierszaak, die zon der overdrijving met de mooiste stadswinkel kan wedijveren. Door het bijvoegen van een woonkamer is een zeer ruime winkel ontstaan, waaraan in verband met de vele assortimenten grote behoefte bestond. Vele van deze artikelen zijn in aparte vakken ondergebracht. Zo is er een afdeling voor wijnen, chocolade, biskwie, kaas, drogerijen, rookartikelen, tex tiel enz. Ook treft men er een vleeswaren- hoek aan, terwijl men tevens beschikken kan over allerlei diepvries-artikelen als vis- en groente e.d. Wat de verdere inrichting be treft zijn de nieuwste snufjes toegepast. Zo is de gehele vloerbedekking met colooyniel- tegels uitgevoerd, terwijl het bovenblad van de toonbank van formica is vervaardigd. Op de dag zelf was er voor de opening al veel velangstelling, wat bleek uit de zeer vele bloemstukken en nog meerdere geluk wensen, die de fa. Poot-Pense die dag in ontvangst had te nemen. Wij voegen hierbij graag de onze en wensen de heer Post met deze prachtige zaak veel succes! SLACHTVERGUNNINGEN In de maand april werd ter gemeente-se cretarie 8 vergunningen voor huisslachting afgegeven. COLLECTE Ter bestrijding der tuberculose werd voor de sanatoria „Sonnevanck„Zonnegloren" in een alhier gehouden collecte een bedrag van 81,69 bijeengebracht. BURGERLIJKE STAND over de maand april 1957 Huwelijksaangiften: Frans Moelker, 25 jaar en Jannetje J. Zandee, 22 jaar. Huwelijken: I Cornelis W. van der Jagt,25 jaar en Cornelia W. Vroegop, 24 jaar. Overlijden: Abraham van As, oud 80 jaar, gehuwd geweest met Wouterina van As. Loop de bevolking Vetrokken: Jozina C. Steijn naar St. Filipsland. Cornelis G. Hartog en echtgenote naar Oud-Vossemeer. P.D.V. DE REISDUIF Wedvlucht 4 mei 1957 C. v. d. Have, Scherp. 1-8-21-23. Voorw. en sprint; K. Zisseveld Pol. 2-3-11-12-14-15; M. K. Speijer Pol. 4-7-10-18: B. Suurland Scherp. 5-17; D. Uil Pol. 9-13; L. Priem St. M. 16-22; J. W. Hage Pol. 20-24. BURGERLIJKE STAND over de maand april 1957 Geboren: Pieter Leendert, zoon van L. P. Stokman en P. W. van der Jagt. Overleden: Cornelia Hage, wed. van L. Koppenhol, oud 88 jaar. ingekomen personen: A. Hordijk uit Zwijndrecht. W. Reijnierse en gezin uit Sint-Laurens. H. Jeroense, ev. L. J. Janssens uit Rotter dam. Vertrokken personen: H. Bevelander naar Randfontein Z. Afri ka. UITREIKING VERKEERSDIPLOMA'S Dinsdagavond 7 mei werd de uitslag be kend gemaakt van het op. maandagavond 29 april jl. gehouden verkeersexamen uit gaande van de Afd. Poortvliet v.h. Verbond van Veilig Verkeer. De voorzitter dhr. J. van Dijke opende met allen een hartelijk welkom toe te roepen op deze laatste bijeenkomst van de eerste verkeerscursus van de Afd. Poortvliet van het V.v.V.V. Hij sprak een bijzonder woord van wel kom tot Burgemeester van Doorn en stelde het ten zeerste op prijs dat deze aanwezig was, waaruit de waardering en sympathie voor het werk ter bevordering van de Vei ligheid van het Verkeer op de weg blijkt. Na het openingswoord kwam het belang rijkste punt de uitreiking van de diploma's, waarvan de burgemeester de uitslag bekend maakte, en aan 15 van de 24 cursisten het diploma uitreikte, welke hij allen feliciteerde met het behaalde succes. Voorts richtte hij zich tot hen die het diploma niet hebben behaald en deelde hen mede de moed niet te laten zakken. Hierna kregen allen een kop koffie. Daarna gaf de wachtmeester der Rijks politie de heer Erwich een algemeen over zicht over de cursus en gaf daarna het woord aan wachtmeester de Lange, die de uitwerking van het examen-werk behandelde. Voorts werd deze avond gevuld met „mastklimmen", welke vragen bestonden uit allerhande en aan hersengymnastiek dat uit sluitend bestond uit vragen op verkeers gebied. Namens alle cursisten nam de Heer van Hoften het woord en richtte zich tot de beide cursusleiders de Lange en Erwich en dankte deze voor het gegeven onderwijs en overhandigde de heren een boekenbom Tenslotte bracht de voorzitter een woord van dank voor deze gezellige avond en sprak de hoop uit, dat allen nog vele jaren als lid van de afd. Poortvliet van het V.v.V.V. deze vereniging trouw zouden blijven. ONDERSCHEIDING Op de verjaardag van H. KJ. de Koningin is aan de Heer L. W. Anthonisse een Ere medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend in verband met 45 jarige trouw dienst bij de fam. van der Slikke op hoeve „Welgelegen" welke op voornoemde datum door Burgemeester W. J. v. Doorn is uitgereikt, in bijzijn van de familie van der Slikke. op zondag 12 mei 1957 THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. J. den Hoed en 3 uur ds. F. van Dieren. Beide diensten collecte voor Nood lijdende kerken en Personen. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. Bakker. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 1 uur leesdienst. Ned. P r o t B.o n d 5 uur ds. O. Elseman. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 en 6.30 uur ds. A. Breure v.m. Bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. A. Koning. Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur ds. W. Baaij van Doorn. Ger. Gem. in Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. SINT-ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. P. Westland. Extra collecte voor de Kerk. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Vrije Geref. Gemeente 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst. STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. H. Bouter. Oud Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur de heer J. W. Slager. SINT-MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2 uur de heer v. Teilingen van Leiden. Collecte Kas Chr. Belangen. Rehoboth 6.30 uur ds. J. Breeuwsma te Zevenbergen Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Heden vrijdagavond 7 uur ds. Mieras v. Krimpen a.d. IJssel. Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 uur ds. J. Brons, vm. H. A., nm. Dankzegging. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur student Hofman. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. C. J. P. Lam, Bediennig H. A. 6.30 uur ds. C. J. P. Lam, Nabetrachting H. Avondmaal. Geref. Kerk 10 uur leesdienst en 2.30 uur ds. Bakker. Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst. ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds. F. van Dieren, 2.30 uur ds. J. den Hoed, Tholen. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Woensdag 15 mei 7 uur Student Wisse van Tholen. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6>Uur de heer Gebraad ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. Knoppers uit Soest. JAARVERGADERING J.V. EN M.V. Op donderdag 30 mei a.s. Hemelvaarts dag komen in Utrecht in de Beatrixhal de N.H. Jongelings- en Meisjesbonden op G.G. weer in jaarvergadering bijeen. Als alle ja ren wordt voor deze Bondsdag weer grote belangstelling verwacht. Na de hemelvaartsmeditatie door ds. G. H. van Kooten te Genemuiden spreekt ds, H. Bout over „Jeugd in de afval van het avondland". Na de middagpauze komt ds. G. Graafland met het thema „Jeugd in de voortgang van het Evangelie" en ds. W. de Bruijn over „Jeugd in het aanlichten van Christus' wederkomst." Er is ook weer samenzang wat mede tot een goed samenzijn zal bijdragen. SINT MAARTENSDIJK. Ds. M. Lekkerkerk te Montfoort be dankte voor het door de Ned. Herv. Kerk op hem uitgebracht beroep. SINT FILIPSLAND De in de Oud Geref. Gemeente gehouden collecte ten bate van predikantsweduwen en wezen bracht 436,op. PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Eiland Tholen: premiekeuringen voor stie ren en vrouwelijk fokvee op maandag 20 mei. Tholen 8.30 uur, Poortvliet 10 uur Scher penisse en St. Maartensdijk (bij Noom) 13.30 uur. St. Annaland 14.30 uur, Oud- Vossemeer 16 uur. (buiten verantwoordelijkheid v.d. redactie) M.deR. Woensdag 24 april werden we in Sint- Annaland plotseling opgeschrikt door» het geloei van de sirene. Een ieder dacht: waar zou het zijn. Al spoedig bleek dat de land- bouwschuur van dhr. B. Brooijmans in brand stond. Door een meevallers waren we spoe dig bij de rampplaats aanwezig. Daar bleek dat de schuur verloren was, maar het huis gespaard kon blijven. Wij kond enniet beter doen dan de dijk vrijmaken voor de komende brandweer. Tot onze verwondering kwam de brandweerauto langzaam aangereden, omdat we op dat ogenblik niet wisten, dat het langzaam rijden tot doel had mensen levens te sparen. Bij navraag bleek ons dat de autorijders tijdig aan de kant van de weg gingen staan (alle lof), maar dat ver schillende brommers en fietsers midden op de weg bleven rijden. Verder hoorden we enkele critische opmerkingen die alle grond misten. Nu willen wij dan enkele opmer kingen maken. En dan stetllen we voorop dat burenhulp goed, ja noodzakelijk is. Wanneer de sirene loeit is dat voor de Brandweer en/of B.B. het teken zich zo spoedig mogelijk naar de plaats van de ramp te begeven. Mag een ander er dan niet komen. Dat beweren we niet, maar men dient toch te zorgen, dat die mensen geen hinder ondervinden van het publiek bij hun optreden. Heeft men critiek op dit werk? Denkt u dan soms dat u het beter kunt dan die personen, die elke week enkele uren van hun vrije tijd geven om te oefenen. Wanneer er brand of een ramp is, roept men direct om de brandweer of de redders, denk er dan bij dat deze personen hun vrije tijd voor u geven. Zeg niet dat u ze niet nodig hebt. Dat wist ook de heer Brooijman niet van te voren en niemand weet wat hem kan treffen. Weggebruikers, van groot tot klein, kijk eens na: Wie heeft er voorrang op de weg? Met dank voor de plaatsing. Hoofd Zelfbescherming L. J.. v. P. De Agrarische Subcommissie Tholen en het B. v. U. menen, dat de grondgebruikers in de polders, waar momenteel herverkave lingswerkzaamheden worden uitgevoerd, met name een gedeelte van de Noordpolder en de Poortvlietse weihoek, verplicht zijn de percelen, die momenteel in bewerking zijn en reeds zijn klaargekomen, goed onkruidvrij te houden., Iedere goede grondgebruiker houdt immers zijn percelen onkruidvrij. Ja, is er zelfs trots op, dat hij zijn buren en omge ving kan tonen weinig onkruid op het land te hebben. Doordat er nu wel eens misver standen ontstaan tussen oude en nieuwe grondgebruiker is het gewenst een regeling te maken. Deze is als volgt. Ie. Iedere grondgebruiker houdt, totdat de tijdelijke toedeling officieel is bekend gemaakt en op het veld uitgezet, zijn oude percelen onkruidvrij. 2e. Nadat de tijdelijke toedeling op het veld is uitgezet houdt de nieuwe gebrui ker de percelen onkruidvrij. 3e. Mochten er na het uitzetten van de nieuwe percelen nog gewassen van de oude gebruiker op het veld staan, dan zijn deze van de oude gebruiker, die ze in overleg met de nieuwe gebruiker van het veld kan halen. Laten de gebruikers, die er mee te maken hebben, deze re geling goed uitvoeren. Het is voor u en ons niet prettig artikel 17 van de herverkavelingswet toe te passen. Dit kan n.l. leiden tot onaangename finan ciële consequenties voor betrokkene. Bewijst u en uw buurman een dienst. HET BUREAU VAN UITVOERING HERVERKAVELING THOLEN CENTRUM VOOR KRAAMZORG VOOR ZUID- EN NOORD- BEVELAND EN THOLEN Onder voorzitterschap van de heer A. I. Vos, arts te Wolfaartsdijk werd dinsdag in het Medisch Centrum te Goes de algemene vergadering van het Centrum voor Kraanj- zorg van het Groene Kruis voor Zuid- en Noord- Beveland en Tholen gehouden. De secretaris, de heer A. de Lange, deelde in zijn jaarverslag mede, dat de cijfers van het aantal geholpen kraamvrouwen en van het aantal verzorgingsdagen in 1956 belang rijk hoger waren dan in 1955, ja dat zelfs in 1956 de hoogste cijfers geboekt werden in de geschiedenis van het Centrum. In 1956 werden 715 kraamvrouwen aan kraam hulp geholpen tetgen 640 in 1955. Het aan tal verzorgingsdagen bedroeg 7,380 (v.j. 6700). Het aantal aanvragen dat afgewezen moest worden, was belangrijk lager dan in 1955. Het aantal kraamverzorgsters, hoe wel groter dan in 1955, is nog steeds te klein. Het aantal gediplomeerden bedroeg op 31 Dec. 1956 28 tegen 23 een jaar te voren. Het aantal leerlingen bedroeg op het eind van het jaar zes. Het dagelijks Bestuur kon onlangs be sluiten om de financiële vergoeding voor de kraamverzorgsters enigszins te verbeteren. Ook de tegemoetkoming aan de leerlingen kon iets worden verhoogd. Toch hoopt het Bestuur, dat o.a. door hogere subsidies de salarissen nog op beter peil kunnen worden gebracht. De rekening van de penningmeester, de heer C. Corstanje te Kloetinge over 1956 en de begroting over 1957 werden goedge keurd. De voorzitter werd bij acclamatie herkozen Nadat de heer De Lange nog enige toe lichting had gegeven op de op landelijk niveau gevoerde besprekingen over de sala- risering en pensioenregeling van de kraam verzorgsters, werd de vergadering gesloten. Heden overleed nog kort stondig, mijn vriend M. ZEEDIJK Zijn nagedachtenis zal bij mij steeds in herinnering blijven. D. Dorst St. Maartensdijk Het Alg. Wezen-Arm bestuur te St. Maartensdijk geeft met leedwezen kennis van het overlijden van de heer Martinus Zeedijk in leven ontvanger van bovengenoemde instelling in de leeftijd van ruim 75 jaar Namens het bestuur St. M'dijk, 8 mei 1957 Voor de vele blijken van belangstelling die wij zowel van hier als van elders bij de herdenking van onze 25 jarige echtvereniging mochten ont vangen zeggen wij allen ook namens onze kinderen hartelijk dank. J. v. Dijke C. E. v. Dijke-v. Daalen Tholen, mei 1957 Kruittoren 17 Heden overleed plotseling onze geliefde en zorgzame Echtgenoot, vader, behuwd- groot en overgrootvader Danker Willem Kesteloo in de ouderdom van 82 jaar en 3 maanden Poortvliet: Wed. M. J.W. Kesteloo- Nortier Rotterdam: J. J. Verhoeve-Kesteloo J. A. Verhoeve Beverwijk: J. C. J. Provily-Kesteloo C. P. Provily klein- en achterklein kinderen Poortvliet, 9 mei 1957 Molenstraat A 273 De begrafenis zal D.V. plaats hebben op maandag 13 mei a.s. nam. 2 uur Ondergetekende betuigen mede namens hun kinderen, hun op rechte dank voor de vele blijken van belangstelling van onze dorpsgenoten en van el ders voor de mooie cadeaux en bloemstukken die wij mochten ontvangen, ter gelegenheid van onze 25 jarige echtvereniging I. J. v. Daalen M. P. v. Daalen- v. Oudenaarden Scherpenisse, mei 1957 Kerkstraat 218 De echtparen Hendrikse-Everaers en Hendrikse-Hout danken U Stavenisse, Stoofdijk 9 Kapelle-Biezelinge, Abdijstraat 33 Voor de zeer vele blijken van belangstelling van hier en elders ontvangen bij onze 25 jarige echtvereniging en voor de mooie cadeaux en bloem stukken, zeggen wij U allen hartelijk dank. M. Verkerke J. L. Verkerke-Opree Tholen, mei 1957 Dalemsestraat 51 Ondergetekende zegt familie en vrienden en kennissen vaar wel toe en zegt ook alle lid maatschappen op, wegens ver trek naar Creil - N.O.P. - Vurenpad 20. J. de Boer Poortvliet SPIERINKJES NU IS HET TIJD om uw Rijwiel of Brommer te laten moffelen. Wij moffelen in alle kleuren. Schrijft briefkaart of bel even en wij komen U bezoeken door het gehele eiland. Moffelinrichting Van Daalen, tel. 35, St. Annaland. Mantels en Mantelkostuums vanaf 69.50 tot 149.50 Zwarte Dames Mantels ook in extra grote maten vanaf 89.50 tot 139.50 Heren en junior kostuums in kamgaren vanaf 69.50 Regenkleding o.a. gabardine vanaf 52.50 SLAVINKEN 3 st. voor 1.— Keurslager M. v.d. Eijk,Tholen TE KOOP een i.g.s.z. kook- haard Hogedorp A 114, Poort vliet. DEZE WEEK 100 gr ham en 100 gr palingworst samen voor 95 ct. 200 gr gekookte worst 50 ct. Keurslager M. v. d. Eijk Tholen. VERLOREN rijwieltassen tus sen Poortvliet en Scherpenisse tegen beloning terug te bezor gen bij J. Bevelander Stoofstr. A 80, Poortvliet. TE KOOP Jawa Junior. Bouw jaar 1956, kleur: zeegroen; heeft 6450 km gelopen, als nieuw. H. Bolier, garage Scher penisse, tel. 29. TE KOOP z.g.a.n. motor rijwiel B.S.A. 125 cc. A. Hage, Molendijk W11, Stavenisse, tel. 130. Doublé DAMESHORLOGE de bekendste merken met 1 jaar garantie. Verkrijgbaar bij M. Janse, Tholen. VERLOVINGSRINGEN met garantie verkrijgbaar bij M. janse, Horloger, Tholen. MOEDERDAG Gero Zilmeta theelepeltjes, gebakvorkjes, vleesvokjes, puddingscheppen, enz. M. Janse, Tholen. HUISMOEDERS. De onder getekende is weer in het land van Tholen om ook bij U bin nen enkele dagen Uw messen en scharen te komen slijpen. B. Schut, Haven, Oud-Vosse- TE KOOP wegens overcom pleet z.g.a.n. badkuip 70x188 cm en i.g.s.z. motorrijwiel merk Sparta 125 cc met duo, voorts een divan en 2 armstoelen. Kon. Julianastraat 7, St. Maar tensdijk. OUD-VOSSEMEER zitting dinsdag 14 mei van 26 uur Voetverzorging, Steunzolen, Elast. kousen, Corsetten, B.H.'s en Breukbanden. Zr. Rijstenbil- Scheffer, tel. 73, Scherpenissse Op maandag 20 mei a.s. zullen de jaarlijkse premie- keuringen voor stieren en vrouwelijk fokvee wederom plaats hebben op Tholen. Tholen» 8.30 uur Poortvliet 10 uur Scherpenisse en St. Maartensdijk (bij Noom) 13.30 uur St, Annaland 14.30 uur Oud-Vossemeer 16 uur RIJKS H.B.S. A en B TE BERGEN OP ZOOM Burg. Stulemeijerlaan 24 tel. 873 Aangifte voor het TOELATINGSEXAMEN voor alle klassen kan tot 1 juni a.s. dagelijks mondeling of schriftelijk plaats vinden aan de school. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijgbaar bij de concierge of worden op aanvraag toegezon den. Spreekuur van de directeur: elke donderdagmiddag van 2-3.30 u. in het schoolgebouw De Directeur, Dr. J. W. BOEHMER

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 2