RANG is alleen RANG als er RANG op staat. WOLF Sporthoekje OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK HOOFDPIJN! POORTVLIET SCHERPENISSE ST. FILIPSLAND ANNA JACOBA POLDER PREDIKBEURTEN kv* Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsook op het beschermend omhulsel van ieder Rangetje 3SK3 RANG, een product van de Kingfabrieken :«<3 BURGERLIJKE STAND Geboren 22 maart Cornelia Janneke, dochter van W. J. Geluk en van S. E. C. van Splunter. 23 maart Jacob Marinus, zoon van J. C. de Heer en M. J. Verkamman. Huwelijk 5 april Cornelis A. van der Ree, 19 jaar, stuurman te Sint Maartensdijk en Cornelia J. Korsman, 18 jaar alhier. DAMMEN Uitslag van de onderlinge Competitie ge houden op dinsdag 9 april 1957. C. Elenbaas S. Bout 2-0 P. Schot P. Jeroense 2-0 K. v. d. Jagt K. Deurloo 0-2 J. Hogerheide K. v. d. Jagt 2-0 C. de Korte M. Schot 2-0 J. Priem D. de Vos 0-2 J. de Rijke C. Gebraad 1-1 S. de Korte B. Leunis 2-0 C. v. Iwaarden - W. Nieuwenhuyzen 0-2 L. de Lange Iz. Deurloo 0-2 DIEFSTAL OPGEHELDERD Enige weken geleden, nl. op dinsdag 12 maart, werden uit de winkellade van de Gebr's van Dijke, Onder de Molen enkele tientallen guldens ontvreemd. Toen de vol gende morgen bij het tellen van de kas de diefstal werd ontdekt, herinnerde mej. C. van Dijke zich van de vorige avond een merkwaardig toeval. Aan de achterdeur vond zij toen een paar pantoffels. In de mening verkerende dat ze aan een klant toebehoorden, had zij ze op dezelfde plaats teruggezet, doch later bleken ze verdwenen te zijn. Vanzelfsprekend werd dit gebeurde met de diefstal in verband gebracht ,een conclusie, die later juist bleek te zijn. Bij het onderzoek met welke pantoffelheld men hier te doen had, leidde het spoor naar de fabrieksarbeider A. B. S. alhier. Deze hield zich enige tijd schuil. Vorige week woensdag kon hij evenwel in zijn woning worden gearresteerd. Naar wij vernamen heeft hij een volledige bekentenis afgelegd. De dader moet in de winkel enkele bange ogenblikken hebben beleefd toen mej. C. van Dijke naar voren kwam. Hij zou zich toen achter de toonbank verstopt hebben en van pure alteratie hebben vergeten zijn pantoffels aan te trekken. Toch gelukte het hem later nog opnieuw in te sluipen om zijn schoeisel te halen. A. B. S. werd eind vorig jaar wegens diefstal van zilveren lepels van het zieken huis te Bergen op Zoom tot een voorwaar delijke straf van 3 maanden veroordeeld. COLLECTE De collecte voor „Simavi", ter bestrijding van inheemse ziekten in de tropen, heeft alhier de mooie som van 450,25 opge bracht. 55 JAAR Het echtpaar A. de Witte-Goedegebuure aan de Javadijk hoopt 18 april a.s. het heuglijk feit te herdenken, dat ze 55 jaar geleden in het huwelijk trad. Deze belang rijke en bijzondere mijlpaal zal niet onop gemerkt voorbijgaan. Ónze gelukwensen. BEVORDERING De leerling-ambtenaar ter secretarie dhr. P. J. van Popering is bevorderd tot amb tenaar ter secretarie. VERKEERSCURSUS Woensdag jl. werd na een lOtal lessen theroretisch verkeersexamen afgelegd door een 28 tal deelnemers van de verkeerscursus welke met 35 man begonnen, maar waar van er thans enkelen waren verhinderd. Van die 28 slaagden er 20 die over enige tijd het verkeersdiploma uitgereikt krijgen via de afdeling Veilig Verkeer. De cursus werd gegeven door de wachtmeester der Rijks politie P. J. van Engeldorp-Gastelaars aan wien op deze eindles naast een bedankje een presentje werd aangeboden. Voor dit examen werden 75 vragen gesteld. GEVONDEN Een portemonnaie met inhoud en een muntbiljet. Inuichtingen bij de Rijkspolitie. BESTUURSVERKIEZING Het voornaamste agendapunt van de bui tengewone ledenvergadering, gehouden op vrijdag jl. door de Stichting tot instandhou ding van scholen met den Bijbel alhier was het verkiezen van 2 bestuursleden. Daartoe was op een vorige ledenvergadering beslo ten, aangezien de statuten de mogelijkheid openlaten het bestuur, momenteel 5 leden, tot 7 uit te breiden. Na een paar stemmingen werden gekozen de heren L. I. Goedege- buure Czn en M. van Dijke Czn, die beiden hun benoeming aanvaardden. VERGADERING N.C.V.B. In de consitoriekamer van de Ned. Herv. Kerk werd een vergadering gehouden van de Ned. Christen Vrouwenbond onder lei ding van mevrouw Bouter. Daarbij hield ds. Breure van Oud-Vossemeer een causerie over het onderwerp „Christelijke Vrijheid". Met aandacht werd naar het leerzame on derwerp geluisterd, waarvoor spreker dan ook hartelijk werd dankgezegd. KLEUTERSCHOOL VERGADERING De vereniging de van der Lek de Clercque school hield in het Dorpshuis haar algemene vergadering. Voorzittr burgemeester A. Sluijmers riep de leden een welkom toe. Het aantal leden bedraagt momenteel 132, waar van er 4 aanwezig waren. De nieuwe kleuterschool, naar de eisen des tijds ingericht, voldoet in alle opzichten. Een woord van dank werd gebracht aan mejuffrouw van As en aan de heer Nortier voor wat zij in het afgelopen jaar voor de school deden. Mej. van As is niet meer aan de school werkzaam. Het deed de voorzitter dan ook bijzonder genoegen 4->t 'n mej. van' Egi i mond te Tholen een nieuwe onderwijzeres kon worden benoemd. In het jaarverslag over 1956 gaf de se cretaris-penningmeester, de heer J. A. Nor- tier een duidelijk overzicht van hetgeen tot stand was gekomen, waarvan inzonderheid de bouw van de nieuwe school werd ge noemd en het in werking treden van de wet op het kleuteronderwijs. De administratie die veel uitgbreider werd, kost heel wat tijd. Er waren in totaal 69 ingekomen en 60 uitgegane stukken. 184 Posten kwamen op het grootboek. Op 28 febr. nam burge meester L. A. Verburg als voorzitter af scheid en de wnd. burgemeester J. v. d. Bos werd op 21 juni afgelost door burgemeester Sluijmers, ook weer voorzitter van de kleu terschool. Het bestuur is als_.volgt samengesteld: voorzitter burgemeeser A. Sluijmers, secr. penningmeester J. A. Nortier, leden de beide wethouders J. Hage en J. C. Moerland en de heer H. de Vos. Door het vertrek van mej. J. Dourlein naar Sint-Annaland waren er enkele moeilijk heden. Geholpen door mej. Sanderse en mevr. Batenburg-Goetheer. Het aantal leer lingen bedroeg op de 9 teldata in totaal 427 en voor de benoeming van een tweede leer kracht had dat 459 moeten zijn. 13 Kinderen zijn naar de o.l. school gegaan. Men was in 1956 enige tijd aangewezen op het Dorps huis, maar nu wordt in de nieuwe school prettig gewerkt. De rekening 1956 Was groot 10.705,06 en sloot met een nadelig saldo van 212,23, wat weg zal vallen, omdat men van de gemeente nog een bedrag te goed heeft. De begroting 1957 luidt: 10479,62 aan ontv. en uitg. met batig saldo van 885,15. De voorzitter dankte de heer Nortier voor zijn uitgebreide verslagen en het vele andere verrichte werk. De rekeningen werden vol gens concept vastgesteld. De heer J. A. Nortier werd'bij acclamatie gekozen waarna sluiting volgde. NIEUWE AMBTENAAR De heer A. Quist van Tholen, thans werkzaam ter secretarie St-Maartensdijk, is benoemd tot 2e ambtenaar ter secretarie te Stavenisse. OPENING RIOOLZUIVERINGSINSTALLATIE Op 25 april a.s. zal de rioolzuiverings installatie te Stavenisse, als eerste op het eiland Tholen, officieel worden geopend. De hoogedelgestrenge Heer M. D. A. Glerum, Hoofdingenieur-Directeur van de Centrale Directie van de Volkshuisvesting en Bouwnijverheid te Middelburg is bereid gevonden de opening officieel te verichten. De plechtigheid zal plaats vinden op bo vengenoemde datum, des namiddags te 14.30 uur op het terreinn der zuiverigsinstaliatie aan de Molendijk alhier. BURGERLIJKE STAND over de maand maart 1957 Geboren: 2 maart Arend Jacobus, zoon van Teunis Jan Struijk en Jacoba Cornelia Fierens. 12 maart Maria, dochter van Nehemia van Haaften en Leentje de Vos. 19 maart Jacoba, dochter van Marinus Cornelis Knuist en Elizabeth Jacoba van Zetten. Levenloos geboren: 9 maart: zoon van Matthijs Adriaan Klip- pel en Jozina Quist. Overleden: 13 maart Adriana Bouwman, oud 74 jaren, echtgenote van Cornelis van Beveren. Huwelijksaangiften: 16 maart Hendrik Damis Hendrikse, oud 24 jaren, van beroep onderwijzer en Sara Pieternella Hout, oud 20 jaar zonder be roep. Huwelijken: 7 maart Herman Johan Wichmann, oud 37 jaar, kantoorbediende en Adriana Janna Hendrikse, oud 34 jaar, zonder beroep. Loop der bevolking Vertrokken: 7 maart Adriana Janna Hendrikse van Wilhelminastraat 21 naar Sint Maartensdijk. Ingekomen: 14 maart Willemina Cornelia Oostdijk, echtgenote van Johannes Willem Beeke van St. Maartensdijk naar Prins Bernhard- straat 21. 20 maart Hillechien Jansen, echtgenote van Pieter Johannes Gunst van Heteren naar Voorstraat 25. AANBESTEDINGEN Maandagmorgen vond in Hotel „Hof van Holland" door de Ned. Heidemaatschappij aanbesteding plaats van bestek T.D. no. 1176 inzake het egaliseren van percelen en het graven van kavelsloten in de polder Weihoek. Er werd als volgt ingeschreven Fa. Gebrs. Jansen en Co te Lepelstraat 246.314, G. van Herk Tzn„ Nieuwerkerk a. d. IJssel 265.000.— Fa. J. van Vossen en K. J. Moerland, te St. Annaland 268.000. Fa. B. Stegink, Vlisslngen 269.000.— Aann. bedrijf „Zeeland", N.V. Middelburg ƒ271.000.— Fa. J. D. Janse Middelburg ƒ274.800. Fa. Gebr. Hakkers en G. Schenners Zn, Werkendam-Nieuwendijk 277.690. M. Uil Middelburg ƒ278.000.— Fa. A. en D. C. v. d. Werff te St. Maar- tensdijk-Scherpenisse 278.600. N.V. Gebr. van Oord, Werkendam 279.000.— ONZE VOORJAARSCOLLECTIE Is gereed Zie de etalages bij Kortemeestraat 1 - Bergen op Zoom SPREEKUUR TWEEDE KAMERLID Het gebeurt niet vaak, dat een regerings persoon ter plaatse zitting houdt om voor het publiek vragen van allerlei aard te be antwoorden. Blijkens een in dit nummer opgenomen ad vertentie is dit thans het geval en zal de heer drs. Th. J. Westerhout, lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Ar beid, aanstaande zaterdag, dus morgen 13 april in hotel „Hof van Holland" een der gelijke zitting houden. Voor het stellen van deze vragen komt iedere kiezer in aanmerking, ongeacht dus welke politieke richting hij of zij is toege daan. Heeft men dus moeilijkheden, waarvan men denkt dat ze op deze manier kunnen worden opgelost, dan verzuime men niet van deze gelegenheid gebruik te maken. LEESSEIZOEN GESLOTEN De bibliotheek van de Ned. Herv. meis jes vereniging ,Sola Fide" werd deze week weer gesloten. Van de gelegenheid om de lange winter avonden op nuttige en aangename wijze door te brengen werd ook dit jaar ruim ge bruik gemaakt. Er waren ditmaal ongeveer 550 verschil lende boeken, w.o. romans, reisbeschrijvin gen, wetenschappelijke boeken en boeken voor de jeugd. Daarnog niet alle boeken zijn terug be zorgd wordt dringend verzocht deze alsnog uiterlijk a.s.zaterdag 13 april 's avonds van 6.30 tot 7.15 uur aar "'e consistorie in te "4e ver en. W. Uil, Amsterdam 282.00.— C.V. Gebr. van 't Verlaat, Hardinxveld- Giessendam 287.800. Fa. G. Volker, Vlissingen 290.000. N.V. Aann. Mij. v-h Hillen en Roosen te Amsterdam 290.000. Fa. S. A. Sanders, Rijswijk 295.000. C.V. v-h Fa. J. v. 't Verlaat Zn te Hardinxveld 299.400. Fa. H. de Jager en Co Sliedrecht 307.000.— N.V. Amsterdamse Aann. Mij. Den Haag ƒ319.800.— M. de Oude en K. T. de Jonge Zierikzee 335.000.— N.V. Noorder Grondwerken Schagen 339.985.— Door de fa. Gebr. Jansen en& Co. te Lepel straat werd alzo voor het laagste bedrag ingeschreven en wel voor de som van 246.314. Besloten werd de gunning in beraad te houden. Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders. Doos 50 cent Vervolgens vond aanbesteding plaats van bestek T.D. no. 1177 inzake het egaliseren van percelen en het graven van leidingen en kavelsloten in de Noordpolder. Deze inschrijving was als volgt. N.V. Noorder Grondwerken Schagen ƒ209.480.— Fa. M. Uil Middelburg 237.000.— N.V. Gebr. v. Oord, Werkendam 242.000.— Fa. Gebr. Jansen Co, Lepelstraat ƒ245.945.65 B. Stegink Vlissingen 253.000.— J. D. Janse, Middelburg 257.000.- M. de Oude en K. T. de Jonge Zierikzee 260.000.— J. van Vossen en K. J. Moerland Sint Anna land 262.000.— G. Volker Vlissingen 265.000. Fa. Gebr. Hakkers en G. Schenners Zn. Werkendam-Nieuwendijk 266.000. W. Uil Amsterdam ƒ267.000.— N.V. Gebr. C. en Th. Wijnands Werken dam 267.300.— A. en D. C. v. d. Werff St. Maartensdijk Scherpenisse ƒ268.200. C.V. v-h Fa. J. van 't Verlaat Zn. Hardinxveld ƒ269.400.— Fa. Nieuwenhuijze en de Braai Kruiningen 272.000.— PASEN VERLOVINGSTIJD GLADDE RINGEN vindt men (in alle maten en breedten) bij BERGEN OP ZOOM Fortuinstraat 13 N. V. Amsterdamse Aann. Mij. Den Haag 283.450.— Fa. S. A. Sanders Delft ƒ285.000.— Fa. H. de Jager en Co. Sliedrecht 285.000,— Fa. G. van Herk Tzn. Nieuwerkerk a. d. IJssel 286.000.— A. C. Smit en Fa. A. Groenewoud Zn. Wieringerwerf-Hoofddorp 323.200. Door de N.V. Noorder Grondwerken te Schagen is voor het laagste bedrag inge schreven en wel voor 209.480.Besloten werd de gunning in beraad te houden. Tenslotte vond nog aanbesteding plaats van bestek T.D. no. 1178 inzake het aanleg gen, verbeteren en verharden van wegen ter totale lengte van c.a. 3.1 km over het ge hele eiland. De inschrijving hiervoor was als volgt. N.V. Aann. Mij Hillen en Roosen Amster dam 149.700.— Fa. J. D. Janse, Middelburg 156.400.- Fa. J. H. Eleveld en Zn Groningen 157.000.— Fa. M. Uil Middelburg 164.300. G. W. Polderman N.V. Spaarndam 168.900.— Gebr. J. en M. Moerland Zn St. Anna land 169.000.— Door de N.V. Aann. Mij. Hillen en Roo sen te Amsterdam werd dus voor het laagste bedrag ingeschreven en wel voor 149.700. Besloten werd ook deze p'-nning in beraad te houden. UITSLAG BILJARTWEDSTRIJD Maandagavond vond in café Meulstee een ontmoeting plaats tussen de biljartvereniging gen St. Maartensdijk en Herverkaveling, welke door de eerste met 4-3 werd gewon nen Het was de laatse van een serie wed strijden, welke dit seizoen tussen de vereni gingen van St. Maartensdijk, Scherpenisse en Herverkaveling is gespeeld. De eindstand werd: 1. Scherpenisse Te maken carb. 1808 Gemaakte carb. 1811 Percentage 100 2. Herverkaveling Te maken carb. 1232 Gemaakte carb. 1174 Percentage 95.3 3. Sint Maartensdijk Te maken carb. 2580 Gemaakte carb. 2170 Percentage 84.1 Aan de Vereniging van Scherpenisse werd als winnaar van deze wedstrijd een wisselbe ker toegewezen, die door de heer J. C. Meulstee voor deze wedstrijden is beschik baar gesteld en dus voor een jaar naar Scherpenisse gaat. Voor het definitief winnen van de beker is bepaald, dat deze in het bezit blijft van die. vereniging, welke driemaal achtereen of vijfmaal in totaal winnaar wordt. Er kunnen in dit verband dus nog heel wat mooie en spannende wedstrijden tegemoet worden gezien. Zeker is, dat dit initiatief veel voor het beoefenen van deze mooie sport zal kunnen bijdragen en dan ook alleszins zeer te waar deren is. BURGERLIJKE STAND Geboren: 2 maart Anthoniea, dochter van Homine Polderman en van Neeltje Lindhout. 3 maart Marinus, zoon van Cornelis Pie ter op den Brouw en van Johanna van den Hoek. 11 maart Floor Cornelis, zoon van Jacoba Johann Hage 19 maart Willem Hendrik, zoon van La- ban Adriaan Geluk en van Wilhelmina Cor nelia Clazina van Gorsel. Ondertrouwd 12 maart Cornelis Hubrecht van der Werf oud 22 jaar, schrijver eerste klasse Konink lijke Marine, wonende te Den Helder en Cornelia Wilhelmina van Haaften, oud 22 jaar, zonder beroep wonende alhier 21 maart Johannes Vroegop, oud 25 jaar, landarbeider en Neeltje Johanna Kloet oud 21 jaar zonder beroep beiden wonende al hier. Getrouwd 7 maart Adriaan Marinus Quist, oud 26 jaar wonende te 's Gravenhage en Pieter nella Johanna Bil, oud 26 jaar wonende al hier 14 maart Johannes Willem Beeke. oud 20 jaar wonende te Stavenisse en Willemina Cornelia Ooostdijk oud 18 jaar wonende al hier. 28 maart Cornelis Hubrecht van der Werf oud 22 jaar wonende te Den Helder en Cor nelia Wilhelmina van Haaften oud 22 jaar wonende alhier. Overleden 9 maart Pieternella de Graaf, oud 43 jaar echtgenote van Marinus Anthonie Hage 17 maart Elizabeth Verkerke, oud 72 jaar echtgenote van Jasper Jacobus de Graaf Ingekomen personen Adriana Janna Hendrikse, echtgenote van Herman Johan Wichmann van Stavenisse naar D 24e Hendrik van der Bosch van Loenen naar Koningin Julianastraat 7 Cornelia Maria Hage, weduwe van Pie ter van der Slikke van Scherpenisse naar D 63 Cornelia Hage van Sint Annaland naar A 280 Willem de Ruiter van Gouda naar D 36e Vertrokken personen Pieter Johannes van Haaften van D 104 naar Rotterdam Pieternella Hage van A 280 naar Heerlen. Marina Pieternella Hage van A 280 naar Hoensbroek Cornelis Rommen van A 280 naar Rot terdam Cornelia Hage van A 280 naar St. Anna land Willemina Cornelia Oostdijk echtgenote van Johannes Willem Beeke van A 282 naar Stavenisse Marinus Anthonie van Hemert van C 86 naar Ooltgensplaat Abraham Adriaan den Engelsman en echt genote van D 64 naar Bergen op Zoom het was geschrokken bij het tanken van wa ter uit de waterleiding. Met de wagen achter zich holde het dier over de provincialeweg het Spuidamplein op. Een eind verder werd het paard gegrepen. De tank was weer gro tendeels leeg, maar er deden zich geen on gelukken voor. VERKOPING Maandagavond 8 april werd in hotel Sturris een woonhuis verkocht van W, Sla ger, staande aan de Rijksstraatweg 430 en het voormalige bankgebouw van de Boeren leenbank aan de Bakkerstraat no. 62. Inzet huis Slager was ƒ6100.Het werd gekocht voor 8000.- door dhr. D. Duijn- houwer. Inzet vml. bankgebouw 650.— Koper C. Bolier Azn. voor 1000,— DIAMANTEN BRUILOFTSFEEST Op 8 april vierde het echtpaar M. de Jager en E. de Jager-de Zwarte hun dia manten bruiloft. Beide oudjes genieten nog een goede gezondheid, wat in het bijzonder een felicitatie waard is. BURGERLIJKE STAND maart 1957 Geboren Christina, dochter van Jacobus J. van Houdt en Cornelia J. Lindhout. Ondertrouwd Cornelis W. van der Jagt, 25 jaar en Cornelia W. Vroegop, 24 jaar. Overleden Levenloos aangegeven kind van Aarnout Schipper en Neeltje E. Joppe. Ingekomen personen Cornelis W. van der Jagt van Kloetinge Cornelia J. Duijnhouwer-Bevelander van Hilversum Vertrokken personen Hubrecht Quaak naar Gilze ca. Cornelis H. van der Werf naar Den Hel der Wed. Pieter van der Slikke naar St. Maar tensdijk VERKEERSEXAMEN Tijdens het verkeersexamen slaagden er van de o.l.school (20 kandidaten) 15, van de chr school slaagden er 9 van de 20. IN GALOP De landbouwersknecht K. Deurloo reed met een zaaimachine, bespannen met 1 paard Op de hoek Molenstraat Zuidwed pikte de klippel uit en sloeg tegen de benen van het paard, waardoor het schrok en op hol sloeg Deurloo wist zich bijtijds in veiligheid te stellen. Het paard geraakte in de Korte Zandweg de machine kwijt, holde verder door de Grindweg en keerde naar het dorp terug, via de Stoofstraat kwam het in een achterwegje, sprong over een draad en bleef voor de woning van C. Bijl stilstaan. Het werd daar opgevangen om kalm zijn weg te vervolgen. EEN HERINNERING Voor redaktionele aangelegenheden belle men steeds NUMMER 47 - St. Annaland Voor administratieve NUMMER 57 - Tholen EEN NIEUW NUMMER Met ingang van heden is de firma C. Dieleman aangesloten onder het nieuwe nummer 246 Bij geen gehoor 57 DIEPVRIES Elders in den lande, inzonderheid op het platteland worden talloze diepvries coöpe raties gesticht. Deze huishouddiepvriescellen welke ten doel hebben duurzame voedings artikelen te conserveren krijgen hoe langer hoe meer belangstelling, ook in onze omge ving. Behalve dat in Sint Maartensdijk vol gende week pogingen aangewend worden om tot zo'n coöperatie te komen hebben ook de huisvrouwen van Scherpenisse het ver langen daarover iets meer te horen, waarom zij woensdag 17 april a.s. in het „Holland Huis" bijeenkomen om van een deskundige te horen wat er op diepvriesgebied te doen valt. Men zal constateren dat het niet alleen een gemak is voor de huisvrouw, maar dat de voedingswaarde er door wordt verhoogd en daarom de kosten verantwoord zijn. VOLLEDIG Om meer volledig te zijn delen we mede, dat mevrouw E. v.d. Slikke-Minderhoud per 1 mei a.s. tot tijdelijk hoofd van de openbare lagere school is benoemd. BIJ DE P.T.T. Met ingang van 15 april is tot besteller bij de P.T.T. aangesteld de heer Johs. Mol, te Poortvliet, dit in de plaats van de heer W. Slager die werd benoemd op het P.T.T. kantoor te Goes. OP HOL Er was even consternatie toen het paard van de heer J. Vr">e-|op bo1 sloeg nadat DRIE JUBILEA Vorige week herdacht de heer A. den Braber het feit dat hij 50 jaar geleden in dienst trad bij landbouwer A. van Dijke, de grootvander van zijn tegenwoordige werkgever M. van Dijke. Het was gelijk ook 35 jaar geleden dat hij in het huwelijk trad en tenslotte nog 25 jaar dat hij koster is van de Oud Ger. Gemeente. Hij kreeg die dag met zijn vrouw druk bezoek. De driedubbele jubilaris geniet nog een uit stekende gezondheid. Gefeliciteerd. GESLAAGD Voor het praktijkdiploma Machineschrij- ven (typen) uitgaande van de vereniging van Leraren voor Praktijkexamens te 's-Gra- venhage slaagde dezer dagen onze plaat- genoot R. H. Kramer. Hij genoot zijn op leiding bij dhr. W. den Haan te Dinteloord. BENOEMD Op de laatstgehouden spoedbestuursver- gadering van de „Stichting Ons Dorpshuis" alhier is voor de per 1 juli te openen kleu terschool als hoofdleidster benoemd mej. de Ronde van St. Filipsland. BENOEMING Daar het hoofd der Christelijke school alhier wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd zijn taak in november zal neerleggen is in zijn plaats benoemd de heer P. van 't Hoog uit Bodegraven. De scheidende onderwijzer is reeds vanaf 1928 aan deze school verbonden geweest. op zondag 14 april 1957 THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 en 3 uur ds. J. den Hoed, Bevestiging nieuwe Lidmaten. Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur ds. J. den Hoed Geref. Kerk 9.30 en 5 uur ds. Bakker Goede Vrijdag, 19 april 1957 7.30 uur ds. Baker. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur leesdienst. Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur leesdienst. Ned. P r o t B.o n d 5 uur ds. J. van Nieuwenhuizen, Rem. pred. te Hilversu.m OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. A. Breure Bediening H.A. 6.30 uur Dankzegging H.A. Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur ds. A Br-ure Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. A. Koning H. Avond maal en dankzegging Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur ds. A. Koning. Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur leesdienst. Ger. Gem. in Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur leesdienst. SINT-ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. P. Westland Bevestiging Lidmaten. Extra collecte kerk Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur ds. P. Westland. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur ds. A. Honkoop van Goes, Avondmaal en Doop. Dinsdag 16 april 7 uur ds. H. Rijksen van Vlaardingen. Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur leesdienst. Vrije Geref. Gemeente 9.45. 2.15 en 6.15 uur leesdienst. Donderdag 18 april 3 uur en 6.45 uur ds v. d. Ketterij, nm. Huwelijksbevestiging. Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur leesdienst. STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. H. Bouter, Bedienina H. Doop. Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur ds. H. Bouter. Oud Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur de heer J. W. Slager Goede Vrijdag, 19 april 1957 De heer Slager. SINT-MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds. F. van Dieren, 2 uur lees dienst en 6.30 uur ds. J. Brons. Bevestiging nieuwe Lidmaten. Collecte Generale Kas. Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur de heer D. D. Konings uit Putten. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Goede Vrijdag, 19 april 1957 6 uur leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. 6 uur leesdienst Goede Vrijdag, 19 april 1957 6 uur leesdienst. R e h o b o t h 6.30 uur ds. de Vey-Mesdagh te Den Haag. SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 uur ds. J. Brons» Bevestiging nieuwe Lidmaten. Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur ds. J. Brons. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur leesdienst. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 en 2.30 uur ds. C. J. P. Lam. Bedie ning H. Doop. Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur ds. C. J. P. Lam Geref. Kerk 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Bakker. Goede Vrijdag, 19 april 1957 6 uur ds. Bakker. Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst. Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur leesdienst. ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur leesdienst en 2.30 uur ds. F. van Dieren. Bev. Lidmaten. Voorberei ding H. Avondmaal Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur ds. F. van Dieren. Bediening H.A. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Goede Vrijdag, 19 april 1957 7 uur leesdienst. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur de heer Gebraad. ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. J. D. Koers van Loos duinen. DE VERWACHTING In de 1ste klasse A wordt zaterdag niet gespeeld. Voor de 2e klasse A staat de volgende ronde op het programma: Zwaluwse Boys 2 verwacht WHS en moet op verlies rekenen. Spannend kan het worden tussen BWR en Good Luck 2, maar gezien ook het resultaat van zaterdag jl. van BWR moet toch wel op een Good Luck zege worden gerekend, die dan tegelijk kampioen zijn. The Gunners 2 zal DEB het vuur aan de schenen leggen en met een ge lijk spel tevreden zijn. SSC 2 moet van PTT verliezen. In de 3e klasse A kan Dinteloord 2 win nen van The Gunners 3 en zal Seolto 2 dat doen van WHS 2.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 2