WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST. FILIPSLAND Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT RAADSVERSLAG SINT ANNALAND, Ministeriele goedkeuring op Sint Annalands havenplan Met de uitvoering wordt nog dit jaar begonnen Voor nieuwbouw- prestaties een „van den Bos-straat" Bouw van weer vijftien woningen zal wel doorgaan* Dc redactie legt U deze week voor» DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN 13e jaargang no. 21 12 april 1957 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 57 Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.85 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen Voor de gehouden openbare vergadering op woensdag 10 april 1957 was de heer A. Dorst wegens ziekte verhinderd. De voor zitter hoopte dat dit raadslid spoedig hersteld mocht zijn. Door gedeputeerde staten waren goedgekeurd de raadsbesluiten tot het aan gaan van leningen ad 150.000,-, tot het aangaan van een kasgeldlening ad 50.000 tot aankoop van het perceelgrond „achter de Bogerds" van C. W. Heijboer, een be grotingswijziging en de mededeling dat er geen bedenking was tegen de getroffen sala risvoorzieningen voor gemeentepersoneel. HAVENPLAN GOEDGEKEURD EN VOORSCHOT VASTGESTELD Het meest belangrijke punt van de agenda was het vierde: „aanleg haven." Ter in leiding hiervan sprak de voorzitter namens het college zijn dank uit jegens de minister van verkeer en waterstaat, het college van gedeputeerde staten en de commissaris der Koningin, door wier medewerking deze zeer gunstige beslissing omtrent de havenwerken is verkregen. Spreker dankte voorts de hoof den van dienst en de daarbij betrokken ambtenaren van rijks- en provinciale water staat, die ter zake van advies hebben ge diend en de betreffende ambtenaren van de provinciale griffie, welke het college grote medewerking verleende. „Nu door deze beslissing het aspect van de uitvoering der havenwerken zeer gunstig is geworden", zo vervolgde burgemeester van den Bos, „hopen wij dat deze uitvoering zeer spoedig een aanvang kan nemen en wel om tweeërlei redenen: 1. ter versterking van de zwakke plaats, daar het volgens deskundigen niet ver antwoord is om deze situatie langer te laten voortduren; 2. voor het verkrijgen van bedrijfsterrein op de gedempte haven. Het is namelijk zo, dat van enige zijden aanvragen zijn ontvangen om op het oude terrein van de gedempte haven bedrijfjes te stichten, b.v. garagebedrijf e.d. Voor de bevordering van de werkgelegenheid is dit van veel belang. Ook denken wij hierbij aan de voorgenomen uitbreiding van veiling en gebouwen van de coöperatieve aan- en verkoopvereniging „Eland Tholen", welke door demping der oude haven gerealiseerd zal kunnen worden. Hoewel wij realist willen blijven, menen wij toch te moeten herhalen, dat de nieuwe haven met de bedrijfsterreinen voor onze gemeente een ontwikkeling met zich mede zal brengen, die voor de werkgelegenheid in het bijzonder, maar ook stellig voor de welvaart in het algemeen van bijzonder gunstige betekenis kan zijn. Het is dan ook onze wens, dat de uit voering der werken een vlot verloop mogen hebben en dat zij volgend jaar mogen zijn voltooid," aldus de voorzitter ter inleiding van punt vier der agenda: aanleg haven. De voorzitter kon namelijk met veel ge noegen mededelen, dat gedeputeerde staten hebben bericht, dat de minister van verkeer en waterstaat zijn goedkeuring hecht aan het ingezonden plan voor de havenwerken en dat een voorschot van 80 wordt ver leend ten behoeve van de financiering dezer werken, een percentage zoals verwacht is. Bovendien is een zodanige verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds te verwachten, dat de rente-kosten, verbon den aan de overige uitgaven voor de aanleg van deze haven, daarmee volledig kunnen worden gedekt. BINNENKORT AANBESTEDING Het ingenieursbureau Witteveen en Bos te Deventer berichtte op 26 maart jl. dat het ontwerp-bestek binnen 3 weken gereed zou zijn, wat dus thans het geval kon zijn. Het college van b. en w. meende dan ook de gerechtvaardigde conclusie te mogen trekken dat de havenwerken nog dit jaar een aanvang zullen nemen, iets waarvan de ingezetenen ook met belangstelling kennis zullen nemen. ALLEN ZIJN ER BLIJ MEE Raadslid A. den Engelsman meende na mens zijn collega's te mogen spreken, wan neer hij de voorzitter dankte voor het zeer vele werk, dat door hem was verricht om de nieuwe haven verwezenlijkt te krijgen. Nu men niet alleen goedkeuring heeft op het plan, maar ook het voorschot is toege zegd kan men beginnen met de uitvoering, aldus raadslid den Engelsman, De heer Stols vraagt of er nog wijzigin gen zijn gekomen op het ontwerp-plan voor wat de ligging en de toegangswegen betreft. De voorzitter antwoordt dat er enkele technische wijzigingen zijn aangebracht, maar geen ingrijpende veranderingen. Wethouder Moerland spreekt met lof over het werk van het ingenieursbureau. In de nieuwe haven was er echter een plaats waar de bodem niet goed was (wit zand). Dit ongeveer midden in de haven. Het in genieursbureau adviseerde dat uit te graven en daarvoor klei in de plaats te storten. Het college van b en w achtte uitgraving alleen wel voldoende, daarmee 40.000,bespa rend. Gemiddeld blijft er bij laag water in de nieuwe haven een meter water staan. Er komen twee toeganswegen. Nummer één vanaf de Javadijk, die ook aansluit op de nieuwe weg naar Poortvliet en nummer twee in de Suzannapolder die ten noord westen van de Tienhoven wordt aangesloten op de weg naar Stavenisse. De heer Ridderhof vraagt of het ook bekend is, hoeveel water zal blijven staan na verwezenlijking der Deltaplannen. Weth. Moerland zegt hierop niet te kun nen antwoorden, omdat niet bekend is welk waterpeil men hier zal krijgen na afsluiting der zeearmen. Maar dan heeft men ook geen hoog en laag water meer. Het is mogelijk dat na afsluiting de havenwal een meter te hoog komt te liggen, wat moeilijk zou zijn bij lossing met mankracht. Aange zien tegenwoordig practisch alles mecha nisch wordt gelost en geladen is ook dat geen bezwaar. De heer M. Moerland wijst er op, dat wanneer het havenplan wordt verwezenlijkt en er langs de Suzannapolder een nieuwe dijk komt, het hemelwater uit die polder via een duiker geloosd zou moeten worden, dan wel in het gemeenteriool moet worden afgevoerd. De heer Ridderhof heeft ook iets gehoord over aanleg van een dam naar St. Filips- iand en vraagt hoe het daarmee zit. De voorzitter antwoordt dat men dient te onderscheiden het Deltawerk op zichzelf, dus afsluiting der zeearmen en de wensen die regionaal uit de Deltawerken naar voren komen. Dat is voor wat de provincie Zee land en het thoolse gebied aangaat onder meer een dam naar Zuid-Beveland voor hechter aansluiting met overig Zeeland en een dam Noord-oostelijk van Sint-Annaland naar St. Filipsland voor een nadere ver binding met de Randstad Holland. Deze laatsten behoren vooralsnog tot de vrome wensen. Wethouder Goedegebuure voelt zich ook gedrongen de voorzitter te danken voor wat hij voor de aanleg van een nieuwe ha ven heeft gedaan. Het is Uw stuwkracht geweest, aldus de wethouder tot de voor zitter, die, toen er sprake was van één ha ven op het eiland Tohlen, het oog en oor van de betrokken instanties op Sint-Anna land heeft gericht. De voorzitter zegt dat „we uiteindelijk allemaal blij zijn dat men een nieuwe haven krijgt, dus een haven behoudt en kan zich indenken, dat het voor andere gemeenten, die een haven moeten missen, een hard gelag is". En hiermee hebben alle raadsleden aan dit belangrijke onderwerp aandacht geschon ken, terwijl nu verder op de aanbesteding kan worden gewacht. AANKOOP KROTWONINGEN Van de volgende eigenaren wordt een krotwoning aangekocht, waarbij met de re geling van de herverkaveling een vervan gende woning zal worden gebouwd: mej. A. Goudzwaard, Erven J. Hendrikse, A. de Jonge, M. Ketting, M. C. van 't Hof, D. A. Luljkx en de van Beveren. De heer Stols vraagt in dit verband of het mogelijk is dat de aankoopsom van de krotwoningen zo vlug mogelijk wordt uit betaald, omdat de betrokkenen anders in financieringsmoeilijkheden komen. De voorzitter anwoordt dat hierin de moeilijkheden niet zitten, maar veroorzaakt worden door het uitbetalen der Rijkspremie (Krottoeslag) hetwelk eerste kan geschieden nadat een bepaald gedeelte van het werk is uitgevoerd. Daarom wordt de betrokkenen ook geadviseerd de „gele kaarten" zo spoe dig mogelijk op te sturen. De raad kan zich overigens met aankoop van genoemde krot woningen verenigen. Het exploitatiebedrag voor het openbaar lager onderwijs over 1956 wordt voorlopig vastgesteld op 3565.04, waarvan beschik baar werd gesteld 3002,46 (1021/3 leerling X 29.34), waardoor het bedrag met 562.58 is overschreden. De vergoeding voor het bijzonder onder wijs voor 1956 wordt bepaald op 202-1s X ƒ29.34 of 5946,24, waarvan reeds aan voorschot is ontvangen 5.799.54 en nog uit te betalen is 146.70. Voor vakonderwijs krijgt de bijzondere school over december 1956 175.49, terwijl een voorschot van 180,— is verleend. Het bestuur van die school moet dus nog 4.51 terugbetalen. De kleuterschoolstichting krijgt 500, voor 1956 voor vergoeding lokalen volgens rijksregeling. De rekening van het wezen armbestuur 1955 wordt vastgesteld met voor wat de gewone dienst betreft 10.392,65 aan in komsten, 8.875,18 aan uitgaven met een batig slot van 1.517,47. Kapitaaldienst inkomsten 20.449,26, uitgaven nihil. SUBSIDIE Op verzoek wordt aan de boekencommis- sie van de christelijke bibliotheek 23,50 subsidie verstrekt of 5 cent per boek. WAT IS EEN NAAM? 'De eerste, nog maar geringe, moeilijkhe den tijdens deze vergadering rijzen, wanneer een straatnaam moet worden gegeven. Bin nen afzienbare tijd zullen namelijk de bejaar denwoningen achter het weeshuis gereed zijn en moet de daar aan te leggen straat toch een naam hebben. Het pad, waarop de nieuwe straat wordt aangelegd was in de volksmond bekend onder weeshuis- dreef je." B en w wisten niet beter te doen dan deze in de volksmond bekende naam maar te handhaven, zij het dan af te korten tot het simpele „Dreef". De heer Stols vindt dit nogal „dreef- achtig". Straks wordt het een straat en dan toch „dreef", nee, dat kan hem niet be koren. Hij heeft een andere gedachte en ander voorstel. Gezien het zeer vele wat burgemeester van den Bos de laatste paar jaar, sinds z'n komst in de gemeente voor wat de bouw aangaat tot stand heeft ge bracht, mag aller bewondering afdwingen en naar de mening van de heer Stols z'n openlijke waardering vinden in het voorstel de „dreef" de meer welluidende straatnaam te geven van „van den Bosstraat". Weth. Moerland zegt niet 't minste te willen afdoen aan de eer die de voorzitter toe komt vanwege zijn bouw-aktiviteit, maar acht de tijd thans niet gekomen een straat naar de burgemeester te vernemen. De heer Ridderhof wijst er op, dat be doelde straat wordt doorgetrokken naar de Tienhoven en het dus beslist geen dreef meer is. Hij kan het voorstel van dhr. Stols voor wat de naam betreft steunen. De heer J. A. den Engelsman is er meer voor om het in het traditionele te zoeken. Wethouder Moerland wijst er op, dat achter die straat de vroonlanden liggen, die gaan verdwijnen. Om daaraan te herinneren zou men er ook „Vroonstraat" van kunnen maken. De voorzitter, zich buiten de dis cussie houdend, meent dat een stemming maar moet beslissen, hoe de „dreef" moet heten. Weth. Goedegebuure en de raads leden M. Moerland, Stols enRidderhof zijn er dan voor om het „Van den Bosstraat" te laten worden, waartoe dan wordt beslo ten met de stemmen van weth. Moerland en J. A. den Engelsman tegen. Vastgesteld word vervolgens de huur prijs van door de gemeente aangekochte krotwoningen, die nog worden bewoond. Meegedeeld wordt vervolgens, dat in ver band met het vertrek naar Nieuw Zeeland aan mevr Mendes-Windhorst per 1 april eervol ontslag werd verleend als onder wijzeres aan de openbare lagere school en dat met ingang van gelijke datum tijdelijk is benoemd mevrouw de Kuijer-van Baar te Oud-Vossemeer. Er zijn nu een 8 tal sollicitanten waaronder 5 onderwijzers en 3 onderwijzeressen. Voorts wordt medegedeeld, dat de sloop van woning Klippelstraat 39 is gegund aan J. A. Jeroense voor 50,(te betalen aan de gemeente) en de sloop van de woningen Cureestraat 20a en 20b en Nieuwstraat 23a aan P. Rijnberg-Ridderhof voor 1125. terwijl voor sloop van een tweetal woningen aan de Javadijk de firma Rijnberg-Ridderhof eveneens hoogste inschijver werd voor ƒ410.totaal. Als gevolg van een in vorige vergadering breedvoerig besproken schadevergoedings regeling voor de panden in de Ooststraat, welke door rioleringswerken zijn beschadigd wordt thans bepaald, dat aan dhr. C. K. Slager 25.wordt toegekend en aan Wed J. Slager in totaal 1050. De leerling-ambtenaar ter secretarie P. J. van Popering is bevorderd tot ambtenaar, zo deelt de voorzitter tenslotte nog mede. RONDVRAAG De heer Stols vraagt of het pad in de Su- zannaweg tussen de woning van Scherpenis- se al is aangelegd, waarop bevestigend wordt geantwoord. Het werd door de ge meente werklieden keurig uitgevoerd. De heer Stols vraagt of er nog iets komt van de stichting van het verenigingsgebouw. Hij is laatst in het „Holland Huis" te Scher- penisse geweest en stelt vast, dat die ge meente een bijzonder mooi gebouw heeft, wat ook hier hard nodig is. Hij betreurt het dat deze zaak stagneert. De voorzitter wijs er op, dat het een ge volg is van de investeringsbeperking. Er is nog verschillende malen contact over ge weest, maar het is gebonden aan Rijksgoed keuring en dat krijgt men op dit moment niet. Dat is inderdaad spijtig, waar het, hoe langer het duurt, hoe duurder het ook zal worden en men voorts een reservepost op de begroting voor dit doel heeft van 30.000. en een gift uit het Rampenfonds is toegezegd van 25.000. Wethouder Moerland wijst er op, dat het zelfs particulieren niet mogelijk zou zijn hierop thans goedkeuring te krijgen. De heer Stols vraagt zich af of het pand van F. Rijnberg er niet voor geschikt te maken is. De voorzitter vindt dat een verenigingsge bouw, hoewel in de onmiddellijke nabijheid van het centrum toch rondom vrij moet staan. Er is een plan ontworpen voor 300 zit plaatsen. maar het moet op dit moment wel blijven liggen. De heer Stols vraagt vervolgens wat men met de riolering aan de Javadijk denkt te doen. De voorzitter weet ook niet welke moge lijkheid daar in zit. De heer Ridderhof wijst er op, dat de Her verkaveling de watergang achter de Hoen- derweg zal dempen en men dus t.z.t. wel een of andere mogelijkheid moet toepassen met betrekking tot de riolering van de Java- dij. De heer Stols vraagt vervolgens of er naast de woning van M. Bruijnzeel in de Cureestraat nog wordt gebouwd, waarop de voorzitter bevestigend antwoord. De heer Stols vraagt of de brandput voldoende water houdt. Ook hierop kan het antwoord bevestigend luiden. De put zal voor gemeenterekening en op verzoek van de Hervormde Kerkvoogdij worden omheind. De heer den Engelsman wijst er op, dat men na kerkuitbouw het regenwater ook in die put kan afvoeren. De heer Stols vraagt in welk stadium de kerkuitbouw staat. De voorzitter zegt dat in verband met het hierbij betrokken schoollokaal het colle ge van b. en w. een onderhoud had met de Inspecteur van het lager onderwijs, die deze kwestie logisch van onderwljsstandpunt be kijkt. Spreker heeft de tekening gezien, een zeer mooi ontwerp. De afspraak is dat binnenkort in het gemeentehuis een bespre king wordt gehouden met de Kerkvoogdij, het schoolbestuur, b. en w„ Inspecteur en Bouwkundig Inspecteur L.O. en de archi tect. Waar op de verbouw ook rijksgoedkeu ring moet worden verleend kan hij op de vraag van de heer Stols alleen maar ant woorden, dat het nog wel even zal aanlopen De heer M. Moerland heeft zich nog eens bezonnen op een stortplaats voor afval. Hij heeft aan de „rietvelden" gedacht in het Giljamswegje (bij D. D. de Rijke.) De heer Ridderhof heeft hierover even eens gepiekerd en wijst op de mogelijkheid die er voor de gemeente Tholen is gekomen een stuk grond te kopen van de Herverka veling. De gedachten gaan vervolgens weer uit naar de Karrevelden. Men zal dit vraagstuk eens nader gaan bestuderen. VOOR DE CURVE-PRIJS Terwijl de rondvraag is afgewerkt komt de heer Boot van de Centrale Dienst Noord Zeeland met de mededeling, dat er een mo gelijkheid bestaat om de 20 woningen, die de gemeente had opgegeven bij eventuele gezamenlijke bouw door de gecoördineerde streekaannemers, alsnog te bouwen. Er is een aannemer buiten de streek die daartoe bereid is dat tegen curveprijs 10.500. per woning) te doen. Hierover wordt van gedachten gewis seld en besloten vooralsnog de plaatselijke aannemers de kans te geven en hen af te vragen of zij bereid zijn het tegen genoemde prijs te doen. Daartoe zal zaterdagmorgen een bespreking plaats vinden. Gaat men er plaatselijk niet toe over, dan zal men zich opnieuw met de heer Boot in verbinding stellen om daarvoor een andere aannemer te vinden. Het zullen dan 15 woningen wor den omdat in het bepaalde gedeelte „achter de bogerds" geen 20 woningen kunnen staan Daarna sluiting. PRIJZEN VOOR DE PAASVEETENTOONSTELLING Ook bij de handel is het bekend, dat zo goed als ieder Nederlander met Pasen een extra stukje vlees op tafel heeft. En daar om moet het tegen deze tijd aangevoerde vee van bijzondere kwaliteit zijn, wil men „toehappen". Daarom zijn ook de Paasvee- tentoonstellingen te Goes, Rotterdam en Den Bosch bijzondere gebeurtenissen. Dat er ook van Tholen en St. Filipsland goed vee komt, bewijst de door een drietal van onze veehouders behaalde prijzen. Te Goes verwierf J. Hage te Scherpenisse een 3e prijs met 1 os met 4 brede tanden en Jac. Geluk te Sint Maartensdijk in de boerenklasse een 1ste prijs met een os met 4 brede tanden, een 1ste prijs met één met 6 tanden en nog een 1ste prijs met een os met 4 brede tanden. N. van Westen te Sint Filipsland kreeg in de handelsklasse voor twee ossen ook twee eerste prijzen met een met respectieve lijk 4 en 6 tanden. Te Den Bosch was Jac. Geluk ook geluk kig door eveneens twee eerste prijzen weg te slepen voor 2 ossen met resp. 4 en 6 bre de tanden. Te Rotterdam had dezelfde veehouder ook een paar pracht beesten aangevoerd en kreeg een 1ste en 2de prijs. Daar maakte ook N. van Westen een goede beurt met een 1ste prijs met een os met 4 en een derde prijs met een os met 6 brede tanden. Op dezelfde tentoonstelling kreeg M. Ver duit te Tholen nog een 4e prijs met een os. Deze prima dieren werden aan- en ver kocht via de ZEcova Een eerste prijs beha len op een Paasveetentoonstelling te Rotter dam en Den Bosch spreekt voor zichzelf. De ossen van veehouder Geluk zijn aange kocht voor Paasvlees door de fa. Welling te Den Haag, die van Van Wésten door de gebrs. Broos te Breda en die van Verduit door de fa. van der Laan te Den Haag. Sociale zorgen rond het huispersoneel Rede van ir Geuze in de Eerste Kamer De zachte maand maart Ministeriele goedkeuring op het St. Annalandse havenplan Een toenemend aantal diepvries-coöperaties Onze veehouders kwamen goed voor de dag APRILLETJE ZOETDE KACHEL DOET NOG GOED HET INSCHAREN VAN VEE Door allerlei omstandigheden, niet in het minst ook in verband met de uitvoering van herverkavelingswerken, komt het veel vuldig voor dat landbouwers vee ter inscha ling aannemen. Dikwijls komen hieruit later moeilijkheden voort. Het is dan ook ge wenst, een schriftelijke overeenkomst aan te gaan terwijl het is voorgeschreven dat voor af goedkeuring van de Grondkamer (voor Zeeland, adres Grote Markt 28 Goes) ge vraagd wordt. Inlichtingen hierover kunt U ook verkrijgen bij de assistent voor Grond- en Pachtzaken, P. C. J. Steendijk, v. d. Lek de Clercqplein 3, Stavenisse, te lefoon 83. PROVINCIALE BIJDRAGE VOOR INDUSTRIETERREIN TE THOLEN Ged. Staten stellen 12.000 voor Ged. Staten van Zeeland stellen aan de Provinciale Staten voor om aan de ge meente Tholen in de aanlegkosten van het industrieterrein n bijdrage te verlenen van f 12.000. Ged. Staten wijzen er in hun voorstel op, dat het college gemachtigd werd om in daartoe leidende gevallen aan gemeenten subsidie te verlenen in de aan legkosten van industrieterreinen. Als voorwaarde werd gesteld, dat het rijk eveneens in de aanlegkosten moet bijdragen. In het verzoek om subsidie van het ge meentebestuur van Tholen is echter niet aan deze voorwaarden voldaan. Aanvankelijk was voor de aanleg van het industrieterrein een DACW-subsidie toegezegd, maar in verband met de investeringsbeperking is deze toezegging in getrokken. Ged. Staten menen echter, dat, gezien de belangstelling die de Staten aan de dag leggen voor het eiland Tholen en omdat hun er veel aan gelegen is de werkgelegenheid op het eiland zoveel mogelijk te bevorderen, zij voor dit geval een uitzondering willen maken. Rekening houdende met het gestegen prljs- pijl sinds het opmaken van de begroting van kosten voor het industrieterrein zou het DACW-subsidie ongeveer 24.000 hebben bedragen. Het komt Ged. Staten alleszins redelijk voor, dat de provincie hiervan de helft voor haar rekening neemt en dat de gemeente Tholen de andere helft betaalt. In het voorstel wordt nog opgemerkt, dat eind februari van dit jaar op Tholen 125 werklozen waren, waarnaast dan nog 23 personen geplaatst waren op aanvullende werken. (Uit de P.Z.C.) 14 april 1957 Dr. P. J. Duinker te Tholen, tel. 40. Dr. H. Menger te St. Filipsland, tel. 20. HOOGWATER in de week van 14 t.m. 20 april 1957 vm. 3.27 nm. 15.55 uur 4.10 16.38 4.54 17.20 5.35 18.05 6.15 18.45 6.56 19.24 7.37 20.16 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Volle Maan 14 april te 13.09 uur. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat gedurende drie maanden op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is neergelegd en tegen be taling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld de door de raad in zijn vergadering van 18 februari 1957 vastgestelde VEROR DENING tot wijziging van de Verordening op de heffing van begrafenis- en andere rechten voor de Algemene Begraafplaats, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 30 maart 1957, No. 18. Tholen, 10 april 1957 Burgemeester en wethouders voornoemd, BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken op verzoek van Gedeputeerde Staten van Zeeland bekend, dat ter voldoening aan art. 13 der Waterstaatswet 1900 ter Provinciale Griffie, te Middelburg, alsmede ter secretarie van deze gemeente ter inzage is neergelegd een voorstel tot wijziging of aanvulling van het Algemeen reglement voor de polders of waterschappen in Zee land. Belanghebbenden worden in de gelegen heid gesteld van het voorstel kennis te nemen en hun bezwaren daartegen aan de Provinciale Staten schriftelijk in te dienen uiterlijk 24 april 1957. Tholen, 10 april 1957 Burgemeester en wethouders voornoemd, BENOEMING Als districtsopzichter Bouw en Woning toezicht werd voor de gemeenten Bruinisse en St. Filipsland benoemd de heer S. W. de Korte Azn alhier. VERGADERING KORFBALVERENIGING In de zaal van dhr. D. van Zanten hield de K.V. „Eendracht" haar algemene jaar vergadering. Voorzitter Bal betreurde dat de opkomst niet groter was. De animo is niet groot en het niet bezitten van een be hoorlijk speelterrein zal hieraan ook niet vreemd zijn. Uit het jaarverslag bleek dat de vereniging thans 24 leden en 76 dona teurs telt. De penningmeester moest een nadelig saldo van 9,laten horen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. H. Bal en M. Tichem bij acclamatie her kozen. Als kascommissieleden zullen mej. J. Jansens en de heer J. de Laater fungeren. Besloten wordt verder dat ieder die zijn sportkleren moet vernieuwen voortaan een blauwe broek en witte shirt zal aanschaffen, voorheen was het zwarte broek. De compe- titiereizen zijn duur en indien Scherpenisse geen bezwaar maakt zal zoveel mogelijk met één bus worden gereden, wat dan goed koper uitkomt dan met de trein. Daarna sluiting met de opwekking zoveel als het kan uit te zien naar een bespeelbaar korf balterrein. DE ORANJEVERENIGING Donderdagavond kwam de Oranjevereni ging alhier in algemene vergadering bijeen met een wel betere opkomst dan vorige maal, maar met toch nog uiterst geringe belangstelling. Besproken werd of men de verjaardag van H.M. de Koningin al dan niet feestelijk zal herdenken. Door een der leden werd opgemerkt dat het aantal leden wel erg is teruggelopen en het nu zo is, dat er geen vertegenwoor diging van alle gezindten in het bestuur is. De waarnemend voorzitter antwoordde hierop, dat het ledental de laatste jaren constant is gebleven en wat de bestuursver- tegenwoordiging betreft, wanneer er ver kiezing wordt gehouden komt men niet ter vergadering. Het bestuur zelf zag ook niets liever dan een vertegenwoordiging van alle gezindten. Zo is het voor het bestuur veelal moeilijk werken omdat velen de vereniging in een verkeerd daglicht zien. De vereniging heeft ten doel bij voorkomende gelegenhe den feest te vieren met de gehele bevolking, maar enkele groepen verkiezen geen mede werking te verlenen. Dat blijkt o.a. bij trak tatie van schoolkinderen. Zelfs daarmee kan één school zich niet verenigen. In dit verband wordt ook dansmuziek ge noemd, waarbij er op gewezen wordt dat de bevoegdheid alleen berust bij het hoofd van de gemeente en de vereniging daar volko men buiten staat. Door één der leden wordt voorgesteld bij de herdenking van H.M. verjaardag des morgens een gemeenschappelijke kerkdienst te houden. De voorzitter merkt op dat dit ook de vorige keer is geprobeerd, waartoe een bespreking in de raadszaal werd ge houden met vertegenwoordigers der kerken, maar het niet is gelukt. Hij wil het wel opnieuw proberen. Besloten wordt het feest te houden op 30 april a.s. Gedacht wordt een programma samen te stellen, waarin een kerkdienst wordt opgenomen om vervolgens kinder- en volks spelen te organiseren en dan s avonds een muziek en zo mogelijk zangconcert te geven. Dit alles moet evenwel nog nader worden uitgewerkt Daarna sluiting. KLEUTERONDERWIJZERES Tot leidster van de Van der Lek de Clercq kleuterschool is benoemd mej. van Egmond alhier.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 1