WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Plaatselijk Nieuws I I I I I Nog maar een begin, maar toch goede basis voor nodige landbouwkennis. VERSCHIJ NT IEDER VRIJDAG WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT RAADSVERSLAG THOLEN. Voor de ULO is er weer een lerares Aankoop grond voor woningbouw Van benzine op L.G.P. Eindles lagere landbouwschool* DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN De redactie legt U deze week voort OUD -VOSSEMEER 13e jaargang no. 20 5 april 1957 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.60 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen Voor de openbare vergadering te Tholen op vrijdag 29 maart jl. was de heer J. A. Gelderblom wegens ziekte verhinderd. De voorzitter, mr. A. J. v. d. Hoeven hoopte dat hij toch weer zou mogen herstellen, terwijl hij de heer Kot, na een operatie weer wel tegenwoordig met zijn herstel ge lukwenste. Er waren ditmaal geen punten aan de agenda toe te voegen. Het totaal ingekomen stukken was ook niet talrijk en behelsden voornamelijk een 5 tal goedkeuringen van gedeputeerde staten op raadsbesluiten. Het bestuur van de vereniging tót stich ting en instandhouding van een school voor Chr. voorbereidend L. O. vraagt medewer king voor aanschaffing van ontwikkelings materiaal, hulpmiddelen en schoolbehoeften. Op voorstel van het dagelijks bestuur wordt dit verzoek ingewilligd. Goedkeuring was er ook óp het besluit tot verhuur van het pand Hogewal 2 en op de vastgestelde badhuistarieven. Aan de n.v. Bouwkas voor Nederlandse Gemeenten wordt op haar verzoek een ga rantie toegezegd tot een bedrag van f 10.000 in verband met een door deze Bouwkas aangegane geldlening van 7 miljoen gulden. VUILNISAUTO OP L.P.G. Het gebruik van benzine in de vrachtauto van de reinigingsdienst wordt voor de ge meente Tholen een duur grapje. Daarom lijkt het b. en w. verstandig de motor voor zover nodig, te doen ombouwen en ze op gas te laten lopen. Daartoe vraagt het dage lijks bestuur een crediet van 1500,De voorzitter wijst er op, dat dit absoluut voor deel zal opleveren. De heer Bal vindt het een gelukkige om standigheid dat er ter plaatse een L.P.G. station is, waarmee de andere leden het eens zijn. De heer Drooger neemt aan, dat men op deze ombouwing nog geen idee had tijdens de aankoop, wat de voorzitter bevestigend kan beantwoorden. Toen was er trouwens ook het L.P.G. station nog niet. De heer Berrevoets vraagt of men een zodanig apparaat op de motor bouwt, dat ze zowel op benzine als op gas kan lopen. De voorzitter antwoordt dat dit niet nodig is, omdat de auto toch vrijwel altijd in Tho len zelf rijdt. De heer Bal meent dat het trouwens niet aanbevelingswaardig is om een dubbele installatie te hebben. Allen zijn er voor dat wordt omgeschakeld op gas waarom ook allen voorstander zijn aan b en w. het gevraagde crediet te verlenen. In dit verband vraagt de heer v. d. Velde nog wie de vrachtauto controleert. De voor zitter antwoordt dat zulks door de opzichter wordt gedaan, terwijl om de zoveel kilo meter deskundige controle plaatsvindt. Er is een verordening ontworpen, welke een regeling inhoudt voor vergoeding diens ten door gemeentepersoneel verricht op bij zondere uren. Met het concept kan de raad instemmen. Een eendere regeling wordt in het leven geroepen als bij de ambtenaren voor het ge meentepersoneel voor wat de uitkering kin dertoelage 4e kwartaal 1956 betreft. ONDERWIJZERES ULO. De voorzitter wijst er vervolgens op, hoe vrijwel in iedere vergadring d ULOschool ter sprake komt en dan inzonderheid de personeelsbezetting daarvan. Thans verkeert de gemeente in de gelukkige omstandigheid, dat mej. A. v. d. Stel in Tholen is terugge keerd en een benoeming als onderwijzeres aan de ULOschool zal aanvaarden. De voorzitter hoopt dat het nu voor langere tijd is. De dhtum van indiensttreding wordt aan b. en w. overgelaten, nadat genoemde on derwijzeres met algemene stemmen is be noemd. AANKOOP VAN GRONDEN De gemeente beschikt nog niet in ruime mate over bouwgrond en nu de wed. Don ken-Roggeband bereid is 1.21.20 ha te ver kopen, menen burgemeester en wethouders dit met beide handen te moeten aangrijpen, ook al moet daarvoor dan een bedrag van 18.000 worden neergeteld. De heer Droger: het is duur, maar nodig. Wethouder de Heer: het kon nog erger. De voorzitter: Inderdaad: we kunnen er nog dankbaar voor zijn die zo te kunnen kopen. Verder wordt voorgesteld een stukje grond te kopen van de thoolse stichting Tehuis van Ouden van Dagen voor het maken van een weg in het uitbreidingsplan tussen Ten Anker en de Molenvlietseweg. De gemeente kan hef voor 1,krijgen, mits een tuintje wordt omheind. Dan kost het totaal zo'n 75, Ten derde kan nog een stukje grond worden gekocht tegenover Huize „Ten An ker" van de heer W. Bout voor 1,-per m2. De heer Berrevoets vraagt hoe of het moet met hen, die thans de grond van wed. Donken pachten De voorzitter wijst er op, dat de grond wordt overgenomen met rech ten en verplichtingen. Wanneer het door de gemeente dan ook gebruikt gaat worden, zal met betrokkenen overleg worden ge pleegd. Op een vraag van de heer v. d. Sande antwoordt de voorzitter te menen dat die mensen wel een pachtcontract zullen hebben. In elk geval zullen ze niet worden benadeeld, wanneer de gemeente die grond nodig heeft. PLEIDOOI VOOR VISSERS-BELANGEN Er is niet alleen een voorstel om grond aan te kopen, maar ook om te verkopen. Dit betreft de grond aan de overkant van de Eendracht, waar momenteel verbetering van de zeewering plaats vindt door de Hal- sterse Hoogheemraad. Dat college is bereid die grond, waarmee de gemeente Tholen niet veel kan doen te kopen voor een prijs van 11.185,De gemeente houdt hierbij het recht de zich daar bevindende stortplaats vol te maken. De heer v. d. Sande is er van overtuigd, dat er een stortplaats moet zijn, maar hij vraagt zich toch af of die ook gebruikt moet worden om er snoeihout op te gooien. Ze smijten er alles maar op, zo vervolgt de heer v. d. Sande in een nog minder gebrui kelijke uitdrukking als we hier zetten. De andere raadsleden vinden het evenals de voorzitter, dat het inderdaad wel te ver gaat. De heer Bal het woord vragend wijst er op dat dit voorstel van b en w ook de ge bruikers raakt van de oester- en kreeftenput, welke thans door de gemeente Tholen aan die inwoners wordt verhuurd, maar straks over gaan door deze transactie in eigendom van de Halsterse hoogheemraad. Kan door die gebruikers dan op een zelfde overeen komst worden gerekend (erfpacht). De voorzitter anwoordt dat evenals zo even de gemeente dat bij aankoop grond deed de Hoogheemraad rechten en verplich tingen ook overneemt. Hij gelooft niet dat de gebruikers van de putten moeilijkheden krijgen, al kan de heffing wel verhoogd worden, maar dit was evenzeer mogelijk, wanneer de gemeente Tholen die grond hield. De heer Bal zag toch liever dat die putten eigendom van de gemeente Tholen bleven en is het in deze met de heer Berrevoets eens, die tevoren al in die richting stuurde. Tenslotte, zo betoogt de heer Bal is de Hoogheemraad een meer agrarisch college en het is de vraag of het evenzo met de belangen van de thoolse ingezetenen reke ning zal houden als Tholen dat zelf zou doen. De voorzitter kan niet aannemen, dat ze het leven van de mensen onmogelijk zullen maken. Wethouder Jansen voelt toch wel iets voor de redenering van de heren Berre voets en Bal die de belangen van de mensen zo veilig mogelijk willen stellen. Daarmee is raadslid de Jonge en ook de anderen het eens. De heer Bal is er dan ook voor enkel de grond binnen- en niet buitendijks te ver kopen. Na nog enige discussie wordt het voorstel op advies van de voorzitter aan gehouden om dit nog eens nader te be kijken. Voorts wordt een stukje grond verkocht aan de heer Oerlemans, die dat thans in huur heeft. Aan de heer J. W. M. Schot wordt daarna nog een stukje grond verkocht dat hij in erfpacht heeft. Het laatste^ agendapunt is goedkeuring van een aantal begrotingswijzigingen van 1956 en 1957. RONDVRAAG De heer Berrevoets vraagt of de grond van de heer Potter in de Hofstraat al is geprojecteerd en of dhr. Verkerke daar nog grond kon krijgen. De voorzitter antwoordt dat laatstgenoem de die grond te duur vond. De heer Bal vraagt of er al definitieve plannen zijn voor bouw op de pas aan gekochte grond en of men daar ook als particulier kan bouwen. De voorzitter antwoordt dat het zover nog niet is. De heer de Jonge informeert of het al wel bekend is, wie op de grond van Potter bouwt. De voorzitter antwoordt dat van 4 parti culieren definitieve plannen bekend zijn, ter wijl er voorts het politiebureau wordt ge bouwd. Wellicht wordt dit jaar nog een begin gemaakt, aangezien het Rijk het plan goedkeurde. De heer v. d. Sande herinnert er aan, hoe de heer Gelderblom destijds verzocht grind te gooien op de paden in de Wande ling. De voorzitter zegt dat dit gebeurt. De heer v. d. Velde vraagt of men de oude wagens reinigingsdienst verkoopt, waarop de voorzitter ook bevestigend kan antwoorden. De heer Drooger constateerde dat gede puteerde staten bezwaar maakten tegen te lefoonaansluiting op gemeentekosten bij de loco-burgemeester en bij de sekretaris. Hij stelt vast dat dit wel nodig en billijk is. Daarvan zijn ook b. en w. overtuigd, zo blijkt uit het antwoord van de voorzitter, evenals de andere raadsleden, welk stand punt dan ook nogmaals onder de aandacht van g.s. wordt gebracht. De heer Berrevoets vraagt of er al iets bekend is van aanleg sportveld. De voorzitter antwoordt ontkennend en meent dat er bij de huidige situatie ook wel niet zo gauw meer van zal komen, wat ook al een uitvloeisel is van de bestedingsbe perking. Daarna sluiting. Wanneer men weet dat er tegenwoordig gediplomeerde schoorsteenvegers zijn, die om hun vakbekwaamheid te halen eerst een cursus moeten volgen, een vak waarvan men altijd maar aanneemt dat iedereen dat kan, dan moet het toch wel zeer verwonderen, dat er op ons eiland nog steeds geen voldoende besef is bij de ouderen in de eerste en bij de jongeren in de tweede plaats om alvorens men in de land- bouwpraktijk gaat (of gelijktijdig) de nodige theoretische kennis te vergaren. Dat verwondert te meer, wanneer men hierbij in acht neemt, dat het 8ste leerjaar in de lagere school van kracht werd en men dus na de zesde van dit landbouwonderwijs kan profiteren, zonder dat het zoveel extra lesuren meer kost. Er blijkt uit, dat in onze agrarische streek nog altijd onvol doende wordt beseft, dat de landbouwwetenschap steeds verder gaat en steeds onontbeerlijker is. De eenvoudige kennis daarvan, het allereerste begin kan iedereen opdoen, wanneer "men bijvoorbeeld de lagere landbouwschool in Scherpenisse bezoekt. Zonder deprimatie van het een of het andere beroep, kan evenmin als de schoorsteenveger, tegenwoordig de boer landbouwer zijn en blijven zonder de nodige theoretische kennis. Of, zoals een der sprekers het tijdens de eindles uitdrukte: „Het is niet meer zo als vroeger, dat wanneer je niet kon leren, je maar boer moest worden". TWAALF GEDIPLOMEERDEN Na een 4 jarige cursus sleepten woensdag 3 april 1957 twaalf leerlingen van de lagere landbouwschool te Scherpenisse het einddi ploma in de wacht, hetwelk hun werd over handigd door ir Versteeg, directeur van de landbouwwinterschool te Goes. Hierbij wa ren tegenwoordig de vice voorzitter van de Z.L.M., de heer C. J. J. Kooijman te Sint- Annaland, de voorzitter van de kring Tho len, de heer Abr. Groeneweg, de oud-voor zitter van de Commissie van Toezicht de heer J. J. Hage te Scherpenisse, verschillen de ambtenaren van de Landbouwvoorlich- tingsdienst, ouders van leerlingen en de vol tallige commissie van Toezicht.. Later was ook burgemeester D. C. Bouwense aanwezig. De voorzitter van die commissie de heer W. A. de Wilde GJzn opende met een bijzonder welkomstwoord tot die allen en gaf daarna het woord aan de eerste do cent voor de eindles de heer Markusse, Ass bij de R.L.V.D., die vragen stelde over een zaaimachine. De heer J. J. Hage testte op motoren, terwijl het hoofd der landbouw school de heer A. C. van Heusden bemes tingsleer, gewassen, ziekten en bestrijdingen behandelde. De voorzitter van de commissie kon daarna meedelen, da aan alle leerlingen een diploma kon worden overhandigd, waar toe ir Versteeg werd uitgenodigd. Deze noemde het een succesvol eindresultaat, maar zo'n diploma legt de bezitter er van verplichtingen op, de verplichting om te tonen, dat het geleerde in praktijk wordt gebracht. WAAROM NIET VEEL MEER ANIMO? Ir Versteeg noemde dit onderwijs nog maar een begin van de noodzakelijke land bouwkennis die een goede boer in deze tijd moet bezitten. oZnder theorie is het bestaan van een boer nauwelijks meer denkbaar. Dat wil niet zeggen, dat er geen praktijk moet zijn. Integendeel, spreker stelde de praktijk als nummer één maar noemde de theorie evenzeer noodzakelijk. Daarom is dit begin van een vergaarde landbouw kennis van grote waarde. Er zitten vele mogelijkheden in hierop door te gaan, hetzij door naar de landbouwwinterschool te Goes te gaan, hetzij door gedurende de winter Z.L.M.cursussen te volgen, waartoe op uit gebreide schaal gelegenheid wordt geboden als daartoe liefhebberij is. Er zijn op het Ei land Tholen vele kleine bedrijven. Laat men beseffen, dat 'het uiterst belangrijk is voor Tholen dat de jongeren landbouwonderricht krijgen. Besteed uw winteravonden nuttig door het volgen van cursussen. Spreker drong er nogmaals op aan bij agrarisch Tholen de betekenis van een landbouw school als deze niet te onderschatten. Hij wenste leerlingen, ouders, docenten, com missie van toezicht en Z.L.M.kring met dit resultaat succes en overhandigde een diplo ma aan de volgende cursisten: 1. Joh. van Dijke te Poortvliet. 2. J. van Putte te Sint Annaland. 3. A. Lindhout te Tholen. In deze volgorde waren dit de 3 beste leerlingen. Verder werd een diploma uitgereikt aan Johs. A. Duine en A. v. d. Sande te Oud Vossemeer, Corn. J. Breure te Sint Maartensdijk. Corn, de Boer te Tho len, P. M. Kleppe, Jacob J. Eelenbaas en Machiel de Boer te Poortvliet en aan Corn. Bruijnzeel en Dirk M. Uijl te Scherpenisse. Ook de voorzitter van de Commissie van Toezicht feliciteerde de gediplomeerden e- venals de heer C. J. J. Kooijman namens de Z.L.M., die hoopte dat het geleerde tot zegen zou zijn voor landbouwend Tholen. Aan de beste leerling Joh. van Dijke te Tholen overhandigde hij namens de Z.L.M. een boekwerk. Dat cadeau viel ook ten deel aan nummer twee. Johs. J. van Putte te Sint Annaland die dit uit handen kreeg van de heer A. Groeneweg, voorzitter van de Kring Tholen. Hij constateerde dat er maar een gering aantal leerlingen zijn op de school in vergelijking met wat het zou kun nen zijn. Het kon zijn inziens wel verdub beld worden. Nummer drie A. Lindhout te Tholen kreeg de derde prijs namelijk een boek van de Commissie van Toezicht uit handen van haar voorzitter. Namens de leerlingen dankte A. v. d. Sande te Oud Vossemeer en overhandigde de drie docenten een cadeautje, waarvan aan de heer van Heusden niet minder dan een fraai polshorloge. Deze was daarvoor oprecht dankbaar, maar nog meer voor de zeer goede sfeer en prettige samenwerking tijdens deze vier jari ge periode. Hij wees er op, dat waarschijn lijk cursussen worden georganiseerd in vee voeding te Sint Maartensdijk en Oud Vosse meer (a.s. winter) en wellicht ook nog be mestingsleer. Als laatste spreker wenste ook de oud voorzitter van de Commissie, de heer J. J. Hage de leerlingen, docenten en commissie geluk. Hij had een dag als deze ook vele malen als een hoogtijdag meegemaakt. Hij hoopte dat ieder cursist in de praktijk zou tonen, wat hier geleerd is. Na pauze met koffie werden nog enkele fims vertoond door de landbouwvoorlich- tingsdienst. Met oktober begint een nieuwe cursus. Men hoopt en mag verwachten dat het aan tal leerlingen zou toenemen. 7 april 1957 Dr. A. Kugel te Poortvliet, tel. 10. Dr. J. Vermet te Nieuw-Vossemeer, tel. 10. De Thoolse raad koopt en verkoopt grond Bestaat Concordiaer 113 jaar? Groene Kruis Oud-Vossemeer heeft ook een belangrijk tekort Lager landbouwonderwijs zéker noodzakelijk In Oud-Vossemeer bevrijdingsfeest taling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld de Verordening, bedoeld in artikel 11, tweede lid der Winkelsluitingswet 1951, vastgesteld bij raadsbesluit dd. 18 februari 1957, goedgekeurd bij koninklijk Bestluit van 15 maart 1957, no. 25. Tholen, 2 april 1957 Burgemeester en wethouders voornoemd HOOGWATER in de week van 7 t.m. 13 april 1957 Zondag v.m. 8.06 nm. 20.32 uur Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 9.05 10.21 11.53 0.38 1.44 2.39 21.26 23.05 13J6 14.15 15.10 BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat gedurende drie maanden op de sekretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is neergelegd en tegen be- Eerste Kwartier 7 april te 21.32 uur. EEN PENNING VAN 1849 Door de heer C. de Heer werd dezer da gen in de grond, nabij de stortplaats een zilveren penning gevonden, welke destijds en dat is in 1849 werd uitgereikt door de Zeeuwse Maatschappij van Land bouw en Veeteelt aan het muziekgezelschap „Concordia" alhier. De penning is geda teerd 14 juni 1849. Deze vondst was voor het bestuur van „Concordia" aanleiding eens na te gaan, wanneer de vereniging is opgericht. Een penning daterend uit 1881 was namelijk reeds in het bezit der vereni ging terwijl toch steeds werd aangenomen dat het oprichtingsjaar 1884 was. De oude notulenboeken van het Nutsdepartement ge ven als oprichtingsdatum aan 8 februari 1844, zodat „Concordia" evenals de spaar bank, de brgrafenisbus de bibliotheek, de re derijkerskamer „Cats" zijn opgericht door het nu reeds 124 bestaande Nutsdeparte ment Tholen en het muziekgezelschap dus nu 113 jaar zou bestaan. Het bestuur van .Concordia" neemt aan, dat de thans gevonden penning, die nog in zeer goede staat verkeert en een symbool vertoont van de landbouw en veeteelt uit die dagen, werd uitgereikt door de Zeeuw se Maatschappij van Landbouw en Veeteelt tijdens een in 1849 gehouden landbouwdag. Wellicht is deze vondst aanleiding tot nog meer onderzoekingen in het grijs verleden. JAARVERGADERING CHR. KLEUTERSCHOOL Op 28 maart jl. werd onder leiding van de voorzitter T. Dijkslag de jaarvergadering gehouden doort de chr. Kleuterschoolstichting alhier. Na opening op de gebruikelijke wijze bleek uit de exploitatierekening dat in totaal was ontvangen 7637.90 met een batig sal do van 153.88. In de controle sommissie voor het lopende jaar werden benoemd de heren M. Aarnoudse, H. Deurloo, J. C. Mei- se en H. Nelisse. De aftredende bestuursleden W. A. van Bezooijen, C. Boender en T. Dijkslag wer den herkozen, terwijl de bestuursleden A. Kot en J. J. v. d. Zande zich niet meer her kiesbaar hadden gesteld. In hun plaats wer- gekozen de heren W. Geluk en ds. J. den Hoed. Medegedeeld werd dat het zgn. ver jaringsfonds is opgeheven. Nadat bij de rondvraag nog enkele schoolzaken aan de orde waren gekomen, ging ds. den Hoed voor in dankgebed. De opkomst had' beter kunnen zijn. JAARVERGADERING CHR. VROUWENBOND Woensdag 27 maart hield de afdeling Tholen haar jaarvergadering. Na het ope ningswoord liet de presidente gezang 132 3, 4 en 5 zingen, ging voor in gebed en las Jesaja 53 5 - 8. Naar aanleiding daarvan werd een korte overdenking gehouden uit het boek „De kerk thuis". De jaarverslagen getuigden van een goed verenigingsjaar met een ledental in stij gende lijn. Vervolgens werd geboeid geluis terd naar het declamatorium „Gods Woord houdt stand in de eeuwigheid". Na de pauze genoten de aanwezigen van een samenspraak „Om tante's erfenis". Het spontane applaus bewees dat men had ge noten. Er werden nog enkele mededelingen gedaan, waarna met de avondzang en dank gebed werd gesloten. AANSTELLING De heer C. van Gerven alhier werd op het vliegveld Woensdrecht aangesteld in vaste dienst als administratief ambtenaar C 2e klasse. UITVOERING „OLYMPIA" Donderdagavond gaf de gym een uit voering in de zaal van de heer J. van Boven. Wegens bedanken van voorzitter C. Bijl opende de heer M. C. Meerman deze avond en riep een bijzonder welkom tot de af gevaardigden van „Spido" uit Oud-Vosse- meer. Onder leiding van mej. Paula Schot werden door de kleuterafdeling enkele oe feningen keurig afgewerkt en onder leiding van de heer P. Piessens de afdelingen meis jes, dames en jongens. Het ging als op rolletjes, wanneer men er bij in acht neemt dat er veel jonge leden bij zijn. De waar nemend voorzitter dankt de turnsters en tur ners voor hetgeen ze hadden laten zien, evenals leidster en leider voor de werk zaamheden. Een woord van dank werd ook gericht tot de familie van Boven voor de medewerking en tot de heer M. de Laater, die de toestellen naar de zaal had overge bracht. Spreker hoopte dat meer ouderen lid zouden worden, omdat het toch wel zeer jammer is, dat er thans geen heren afdeling is. Met een gezellig samenzijn werd de avond gesloten. EEN MOOI RESULTAAT De opbrengst voor de Simavi is in onze gemeente weer goed. Er werd 680,inge zameld. BURGERLIJKE STAND Huwelijken 29 maart Jacob Lindenberg, oud 34 jaar, wonende te Yerseke en Neeltje Prince, oud 22 jaar, wonende te Tholen. Geboorten 24 maart, te eBrgen op Zoom, Leendert Deurloo, zoon van Cornelis Deurloo en Jo hanna Jannetje Hage. 27 maart, Bartel van Keulen, zoon van Jan van Keulen en Dina van de Vaate 30 maart Pieter Leendert, zoon van Leen dert Pieter Stokman en van Pieternella Wilhelmina van der Jagt, geboren te Poort vliet. 2 april Johanna Cornelia, dochter van Jan van der Male en van Wilhelmina Bo- gert. Overleden 20 maart, Pieternella Moeliker, oud 84 jaar zonder beroep, weduwe van Adriaan v. d. Jagt. DAMSPORT Uitslag van de onderlinge competitie gehouden op dinsdag 2 april 1957. P. Schot C. Elenbaas 0 - 2 P. Jeroense S. Bout 0 - 2 J. Hogerheide K. Deurloo 2 - 0 Jo. Elenbaas K. v. d. Jagt 2 - 0 J. Priem C. de Korte 2 - 0 C. Gebraad J. Jansen 2 - 0 D. de Vos M. Schot 2 - 0 W. Nieuwenhuyzen S. de Korte 1 - 1 Iz. Deurloo -C. v. Iwaarden 1 - 1 B. Leunis L. de Korte 2 - 0 VOOR HONGARIJE Men heeft een actie op touw gezet tot het versturen van levensmiddelen e.d. naar Hongarije. Namens een comité van aanbe veling wordt deze week aan huis een schrij ven bezorgd, waarin de goederen worden opgesomd, die zonder of met een gering bedrag aan invoerrechten naar Hongarije mogen worden verzonden. Ieder kan zijn gaven in natura zaterdag a.s. van 2 tot 5 en van half 8 tot half 9 in het Wijkgebouw van het Groene Kruis bezorgen. Nu zijn de kosten van vervoer naar Hongarije bij zonder hoog, daarom zijn giften in geld zeer welkom. Men kan zijn bijdrage afge ven bij Mevr. v. d. Ploeg-Snoep of storten op girorekening 136273. Verwacht wordt dat velen een steentje zullen bijdragen tot leniging van de nood der Hongaren. Deze prachtige actie is ieders belangstel ling waard. LEDENVERGADERING GROENE KRUIS In het Wijkgebouw werd vorige week vrijdagavond een ledenvergadering van het Groene Kruis gehouden. Hoewel de belangstelliing niet groter was dan 30 leden, betrof het hier toch een be langrijke vergadering. De penningmeester, dhr. G. P. Timmermans, stelde de leden nl. in kennis van te verwachten grote tekorten in 1957. Volgens de begroting is er voor de exploitatie van het wijkgebouw 1160,- en voor het badhuis 1692.50 te kort. De cijfers over 1956, in ontvang 9824,52 en in uitgaaf 9678,50 schijnen gunstig te zijn, maar zonder de opbrengst van de bazar had men ook hier voor een tekort gestaan. Dan is er nog een schuld van 26.000. wegens bouwkosten. Het Bestuur is echter van mening dat de aansprakelijkheid hier voor op goede gronden in twijfel kan wor den getrokken. De enige oplossing van de financiële moeilijkheden zag men in contributieverho ging. Het Bestuur zal zich nu beraden over

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 1