WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Plaatselijk nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Intensieve veevoeding-voorlichting. RAADSVERSLAG STAVENISSE. GEEN BELANGRIJKE PUNTEN AAN DE ORDE. VERVOLG RAADSVERSLAG ST. ANNALAND. De redactie legt U deze week voort THOLEN DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG 13e jaargang no. 17 15 maart 1957 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.60 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen Donderdagavond 7 maart kwam de raad te Stavenisse in openbare vergadering bijeen onder leiding van burgemeester A. Sluijmers. Alle 16 leden waren aanwezig. De gemeente rekening 1952 is door ged. staten van Zee land vastgesteld. De aankoop van twee per celen grond voor aanleg van de nieuwe begraafplaats van de wed. P. J. Stoutjesdijk- Hage en van de Erven Wed. D. M. v. Zorge-Kievit is door genoemd college goed gekeurd. Het controlerapport van het Veri ficatiebureau gaf geen aanleiding tot opmer kingen. Het wederopbouwplan der gemeen te is door het betreffende ministerie goed gekeurd. Een uitkering ineens over 1956 aan secretaris-ontvanger en ambtenaren van de burgerlijke stand met ingang van 1 juli 1956 heeft bij gedeputeerde staten geen bezwaar ontmoet. Overeenkomstige voor zieningen worden voor 1957 getroffen. De wethoudersbezoldiging wordt voor deze gemeente per 1 januari 1957 van 425,op 510,per jaar gebracht. Voorgesteld wordt een rekening-courant overeenkomst aan te gaan met de plaatse lijke Boerenleenbank tot 50.000 tegen J4 boven het promesse disconto van de Ned. Bank met een minimum van 5 De Cen trale Raiffeisenbank te Utrecht kon zich daarmee verenigen. Gezien de moeilijke fi nanciële positie der gemeente wordt voor gesteld deze overeenkomst aan te gaan, waartegen geen der leden bezwaar heeft. De bouwkas Ned. Gemeenten sluit een lening van 7 miljoen gulden, waartoe de gemeente Stavenisse garant moet zijn voor 10.000,zijnde mede een deelnemende gemeente aan die bouwfonds. B en W stellen voor dit garantie te verlenen. De heer Tazelaar: we hebben a gezegd en kunnen niet nalaten b te zeggen, al doe ik het dan niet graag. Spreker is niet zo bouw- kas-achtig, omdat men elders nog eerder goedkoper terecht kan dan onvoordeliger. Hij wil nu niet tegenstemmen, maar zou er toch wel graag vanaf willen. Zonder hoof delijke stemming wordt daarna besloten de garantie te verlenen. Evenals voor het Rijkspersoneel zal een regeling van toepassing worden verklaard om alsnog een uitkering van 10% te geven aan het gemeentepersoneel van het bedrag dat aan kindertoelage en kindertoeslag is ontvangen tussen 1 okt. 1956 tot 1 jan. 1957. DE OMROEPER VERHOOGD Tot dusver moest men voor het omroepen van berichten 0.75 betalen. Voor een der gelijk bedrag kan de omroeper het dorp onmogelijk rond, waarom het dan ook op 2,wordt gebracht, aangezien deze functionaris er ongeveer een uur voor nodig heeft. Aangeboden wordt de begroting voor het dienstjaar 1957, die door de leden zal wor den onderzocht. Op zijn verzoek wordt aan de heer C. L. Quist een premie toegekend voor het doen vervangen van het tonnenstelsel in een closet. De heer Tazelaar vraagt wan neer de premie aan de andere mensen wordt uitbetaald. De voorzitter antwoordt dat hiertoe een aanvrage is gedaan aan het Rijk, op wiens goedkeuring het wachten is. Aan de 1ste ambtenaar ter secretarie wordt voor 1956 een premieteoelage toege kend, iets wat jaarlijks opnieuw zal worden bekeken. Daarna sluiting. Een 5 tal ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. In verband met het in werking treden van de algemene ouderdomswet werden de sala- risen van het gemeentepersoneel verhoogd, zulks eveneens voor secretarissen, ontvan gers en ambtenaren van de burgerlijke stand De wethouders vallen hieronder ook en krijgen voortaan 645.inplaats van 530.per jaar. WONINGWETBOUW De gemeente heeft voor 1957 een primair subsidie-contingent van 21 woningen. Een ingesteld onderzoek naar de belangstelling voor particuliere bouw in de gemeente le verde het resultaat op, dat zich 14 persons daarvoor aanmeldden. Daarenboven komt het b. en w. noodzake lijk voor om alsnog pogingen aan te wen den (nu de celectieve eilandregeling is mis lukt) om tot woningwetbouw te komen. In dit geval kunnen er dat nog 7 zijn. Daartoe wordt verder voorgesteld om per woning een bedrag te voteren van 11.500.—(bouw en grondkosten) en t.z.t. aan te vragen een bijdrage uit 's rijks kas. Men gaat dus niet meer in combinatie met andere eilandgemeen ten, maar plaatselijk trachten tot deze wo ningbouw te komen. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming en zonder discussie aanvaard. De vergoeding voor de kleuterschool over 1956 wordt voorlopig vastgesteld op 1937.50, waardoor het schoolbestuur nog 42.50 terug moet betalen. Het voorschot voor 1957 wordt op het zelfde bedrag bepaald, berekend naar 2 lokalen 650.— 1300.— en 75 leer lingen x ƒ8.50 ƒ637.50. De commissie tot wering van het school verzuim heeft haar rapport ingediend over 1956. Daaruit blijkt dat zich één geval van ongeoorloofd schoolverzuim heeft voorge daan. Het had betrekking op een jongen, die eerst de r.h.b.s. te Bergen op Zoom had be zocht, doch daarna door zijn ouders van die school werd genomen, terwijl hij nog leer plichtig was. Er werden voorts nog 5 ge vallen behandeld, die geoorloofd bleken te zijn. AANKOOP PERCEEL GROND In verband met de realisering van het uitbreidingsplan onderdeel „achter de bo- gerd"s is het noodzakelijk het perceel van de heer C. W. Heijboer, groot 0.33.40 ha aan te kopen. De erfpachter genoemde Heijboer, kan zich met de voorgestelde schadeloosstelling verenigen. De heer J. A. den Engelsman vraagt hoeveel grond genoemde Heijboer nog achter z'n woning overhoudt, waarop de voorzitter antwoordt, dat het daarachter liggende bo- gerdje voor de eigenaar kan blijven. De heer M. Moerland vraagt of men dan vanaf de brugstraat al kan doortrekken, waarop wordt geantwoordt dat men daar mee bezig is. De rapporten komen succes sievelijk binnen en dan kan met de betrok kenen worden overlegd. Niemand heeft er bezwaar tegen genoemd perceel aan te ko pen. De gemeenterekening 1955 wordt voor lopig vastgesteld op de volgende bedra gen: gewone dienst ontv. 302.439.60, uit gaven 298,388,28, batig saldo ƒ4.051,32 kapitaaldienst ontv. ƒ645.341,32, uitgaven 776,033,08. De voorzitter wijst er op, dat met deze 'vaststelling de achterstand volkomen is ingehaald. SCHADEVERGOEDINGEN VOOR BEWONERS OOSTSTRAAT Als gevolg van de gemaakte nieuwe riolering in de Ooststraat liepen een drie tal percelen schade op, nl. een schuur van de heer P. J. Hage, een schuur van Wed. J. Slager en de woning van de heer C. K. Slager. Door genoemde personen was een verzoek om schadevergoeding ingediend. Daaromtrent werd door b. en w. advies ge vraagd aan het technisch adviesbureau van de ver. van Ned. gemeenten, waarna b. en w. met het volgende voorstel komen om onderstaande bedragen te vergoeden. a. aan P. J. Hage 60.aan C. K. Sla ger 10.aan wed. J. Slager 900.De heer Dorst is er voor dat de aangebrachte schade wordt betaald, maar wie moet dat doen de gemeente of de aannemer. Volgens het bestek dat hij las moet de aannemer het doen. Hierover ontstaat een uitgebreide discussie, maar uiteindelijk komt vast te staan, dat het voor gemeenterekening zal komen, aangezien er op het bestek nog een aanvullende nota is gemaakt. Een andere vraag is of de gestelde vergoeding voldoen de is. De heer Stols meent van niet en voor zover het de schuur van de heer P. J. Hage betreft. Laatstgenoemde heeft trou wens 250.plus 60.gevraagd, het eerste bedrag voor waardevermindering, het tweede voor herstelkosten. Met algemene stemmen wordt besloten de vergoeding voor dit perceel op ƒ310.te stellen. Voor de andere twee blijft het respectieve lijk 10,en ƒ900,in de hoop dat daarmee betrokkenen voldoende schadeloos zijn gesteld. Het pand Weststraat 14, tijde lijk bewoond door L. Heijboer, wordt onbe woonbaar verklaard met een ontruimings termijn van 6 maanden of voor zoveel langer als voor de tijdelijke bewoner noodzakelijk. Het gemeentepersoneel krijgt over het 4e kwartaal 1956 de verhoogde kindertoelage. De bijzondere school krijgt op haar ver zoek een voorschot op de exploitatierekening 1957 ad 5.917.87 plus een bedrag als voor schot voor vakonderwijs. Goedgekeurd wordt de rekening van ,het groene kruis", zoals deze is opgesomd in het vorige nummer in het verslag over de gehouden algemene vergadering van deze vereniging. Er is thans een keurige staat van in komsten en uitgaven aan de raad overlegd, zoals dat vorig jaar door een der leden wenselijk werd geacht. Aan het verzoek van dè heer J. de Goffau om een tegemoet koming in vervoerskosten voor zijn zoon, die de u.l.o. bezoekt, kan niet worden vol daan, gezien de financiële positie van aan vrager en de daartegenover staande wette lijke normen. In verband met diverse salarismaatregelen wordt de begroting 1956 gewijzigd. BOUWRIJP MAKEN „ACHTER DE BOGERDS" Nu in het uitbreidingsplan onderdeel „Cu- reelanden" alle beschikbare grond voor woningbouw is uitgegeven is het noodzake lijk zo spoedig mogelijk het onderdeel „achter de Bogerds, bouwrijp te maken. Daartoe zijn reeds verschillende maatregelen genomen, o.a. het horen door de onteige ningscommissie van diverse eigenaren en het laten maken van een plan voor de riole ring en bestrating. Dit alles passeert thans de ambtelijke molen, wat tegenwoordig wel enige tijd vergt. Het is de bedoeling dat er voorshands wel een riolering wordt aangelegd, maar geen trottoir, opdat bij materiaalaanvoer en verwerking de zaak niet kapot gaat. Ook wil men vooraf een noodstraatje aanleggen, zoals dat in de Tuinstraat is gebeurd. De heer Stols vindt het jammer, dat er voor de bouw achter het weeshuis ook geen noodstraatje is gelegd. De voorzitter erkent dat de beste manier is, de zaak eerst bouwrijp te maken, maar dit lukt niet altijd, tenzij men tijdig genoeg de beschiking over de grond heeft. Wat de riolering betreft is het noodzake lijk, dat die vanaf de Centra-winkel naar het huidige „dorsterrein en vandaar naast de woning van oud-burgemeester Boogaard loopt om op de Bierensstraat uit te monden. Zo komt ook de straat te liggen. De sloot bij de Centra-winkel kan en mag niet dicht alvorens het gemaal in de Noordpolder gereed is. Hierover worden door de leden nog enkele inlichtingen ge vraagd. Tenslotte is er de mededeling dat in overeenstemming met de inspecteur l.o. een wijziging in het leerplan der o.l. school wordt vastgesteld, waar bij de toelatings datum voor leerlingen van 1 april wordt verschoven naar 1 september. Dit jaar wor den op beide data nog leerlingen toegelaten. Naar aanleiding van een gemaakte opmer king tegenover de adviescommissie onteige ning gronden zijn de panden van J. A. v. Poortvliet, Wessels, jb. Moerland en Van Zetten opnieuw getaxeerd en een verhoogde vergoeding vastgesteld. Later zal dat ook gebeuren voor de beide Fase's op de Hoen- derweg. De voorzitter stelt vast dat er een mooie vergoeding voor wordt gegeven. RONDVRAAG De heer Moerland wijst op een grote put in de Bierensstraat. De voorzitter antwoordt dat dit besproken is. Wanneer de Bierens straat wordt gerioleerd zou men er eigenlijk trottoirs moeten kunnen leggen, maar weth. Moerland merkt op, dat zulks niet mogelijk is, daar de gebouwen dan in de laagte ko men te liggen. De heer Moerland had gezien het schetsplan verwacht dat de Tuinstraat gesierd zou worden met fraaie rozenstruiken. Daarom was hij lichtelijk teleurgesteld toen hij een „monster" van een heg zag geplant. Weth. Moerland die hiervan meer weet nodigt vorige spreker eens te komen kijken in augustus a.s. Besloten wordt dat experiment met aandacht te volgen. De heer J. A. den Engelsman attendeert er op, dat het straatvuil eigenlijk niet langer meer op de schorren gebracht kan worden. Het wordt een onhoudbare toestand. De voorzitter is het daarmee volkomen eens ,maar wie weet er iets anders te vinden? ALS DE NIEUWE HAVEN ER NIET VLUG KOMT De heer Dorst wijst er op, dat op het havenplein voor het centraal bureau een grote gleuf ligt, die veel moeilijkheden ver oorzaakt bij laden en lossen van schepen. Weth. Moerland is het daarmee volkomen eens. De haven is voor onze gemeente een flinke bron van inkomsten en ze ligt er het meest slecht bij. De oorzaak hiervan is, dat we steeds maar wachten op de nieuwe ha ven en we zoveel mogelijk onkosten op de oude willen vermijden. Maar het kan niet meer lang zo duren. De heer Stols is van dezelfde gedachte. Als het niet zou doorgaan met de nieuwe haven, wordt het voor de gemeente een ramp, omdat de bestaande ook in verval is geraakt. De heer Dorst zegt dat op de hoek achter het Tonhuis ook mankementen zijn aan de haven. Voorts dringt hij er op aan de be palingen die er ten aanzien van de haven zijn, na te volgen. Pas is nog een schip met „slakken" voor de wegen gelost en enorm veel van die stenen kwamen in de haven terecht. De voorzitter concludeert dat men het er unaniem over eens is, dat spoedige voor ziening van het havenprobleem urgent is. Besloten wordt vooralsnog het havenplein te herstraten voor zover nodig. De heer Stols vraagt of er naast de 2 woningen in de Cureestraat, die naast het wijkgebouw staan nog een derde wordt aangebouwd, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt. Er kan ook nog een vierde staan, waartoe de heer M. den Engelsman aan de Hoender- weg voorkeur geeft. Achter de woningen komt een pad. De heer Stols vraagt voorts het toegangs pad tussen 2 woningen in de Suzannaweg (een pad van de gemeente) te betegelen, wat bekeken zal worden. De heer Stols dringt er verder op aan zo vlug mogelijk het rioolgemaal te bouwen, opdat men met de riolering niet vast loopt. Ook dit is reeds een punt van bespreking geweest in b. enw. Het zal er eerst moeten komen alvorens het overige dorpsdeel wordt gerioleerd. De heer Stols vraagt voorts nog of er achter de woningen, die door aannemer Muller in de Tuinstraat gebouwd worden en bijna klaar zijn, nog een straat komt. Het blijkt dat een grindpad wordt aangelegd. Voor de tuintjes komt er voorts riolerings mogelijkheid. Tenslotte vraagt de heer Stols of er aan dacht geschonken is aan een brief van de Min. v. Sociale Zaken in verband met de A.O.W.-compensatie en andere verhogingen voor de arbeiders in sociale dienst. De voor zitter antwoordt bevestigend. DE VEILIGHEID PRIMAIR Weth. Goedegebeuure merkt op, dat de voorzitter een keurig overzicht gaf van hetgeen in 1956 is gebeurd. Terwijl we nodig het havenplein moeten herstraten zit ten we met verlangen uit te zien naar aan leg van de nieuwe haven.Hij herinnert zich in dit verband wat door de Commissaris der Koningin is gezegd, toen die ter plaatse was nl. dat 't voor de gemeente van econo misch belang is dat er 'n nieuwe haven komt, maar nummer één is toch de beveiliging. Spreker hoopt dan ook dat er spoed betracht zal worden door de hogere instanties om de nieuwe haven te kunnen aanleggen. Voorts wijst de bejaarde wethouder er op, dat de lagere scholen zijn afgekeurd en voor 1957 voor deze gemeente geen nieuw bouw op de urgentielijst staat. Hij adviseert alsnog te trachten dit zo spoedig mogelijk gedaan te krijgen. Met het omtrent de haven opgemerkte is de voorzitter het volkomen eens. Wat een nieuwe school betreft, weet hij dat de In specteur l.o. voor Zeeland maar een klein aantal op de urgentielijst 1957 heeft kunnen plaatsen, omdat men ten Departemente op het standpunt staat, dat, wanneer je als school maar een dak boven je hoofd hebt, Een bizondere zangavond in Tholen Ook de Stavenisse omroeper deelt in de verhogingen Verwezenlijking „achter de bogerds" te St. Annaland Vraagpunten van de Z.L.M. Veeverbetering op Tholen Poortvliet's groene kruis een tekort De lente in het land Denk om toenemend verkeer Eerzucht is slechts de kwade schaduw van edel streven. je het er wel mee kunt doen, omdat door aanwas der bevolking toch al zoveel nieuwe scholen gebouwd moeten worden. We moe ten ons dus nu al inrichten op 1958. Daarna sluiting. Maandagavond 11 maart werd in het „Holland Huis" te Scherpenisse een alge mene vergadering gehouden voor de deel nemers aan de intensieve veevoedingsvoor lichting. De heer A. C. van Heusden riep allen een welkom toe, inzonderheid dierenarts Rinses als deskundige van de commissie en de heer C. den Engelse, hoofdass. A. bij het Rijksveeteeltconsulentschap. Dank zij de assistenten van de voorlich tingsdienst, aldus de voorzitter, is er gestart met 86 deelnemers. Als speciale voorlichter voor veevoeding fungeert de heer J. Kats- man. De commissie heeft enige tijd geleden in principe besloten om voor belangstellen den hoogwaardig fokvee aan te kopen elders in den lande. Een deskundige zal die op dracht uitvoeren, aangezien die fokdieren aan hoge eisen moeten voldoen. Er zijn nu ongeveer 15 aanvragen. Tot 23 maart a.s. is er nog gelegenheid zich op te geven, daarna wordt overgegaan tot aankoop van het aantal. Hierna kwam de heer C. den Engelse aan het woord, die op duidelijke en vlotte wijze, met behulp van het flanelbord, waarop hij; telkens weer andere schema's wist te tove ren, de voedertoestand van de deelnemers uitenzette. Er waren bedrijven met vol doende voorraad, met grote overschotten, maar ook met zeer ernstige tekortkomingen, wat altijd veel geld kost. Hieronder volgen de resultaten van de kernveevoeding op Tholen in 1956. RESULTATEN KERN VEEVOEDING THOLEN 1956 1. Deelname: 86 bedrijven. 2. Gemiddeld beschikbaar voeder per groot stuk vee per dag: 3 hoogsten Klaver- en luzernehooi 1,2 kg Weidehooi 4,3 Peulvruchtenstro 1,0 Graanstro en -kaf 1,3 droog ruw-voer 7,8 kg Voederbieten 24,7 kg Kuil bietenloof 27,2 Kuilgras Kuilpulp 6,6 Diverse voerdermiddelen 0,3 3 laagsten 1 kg 13,5 kg 60 70 sappig voer 58,8 kg 23 3. Voederwaarde van het gemiddelde ruwvoeder-rantsoen. gem. 3 laagsten 15,7 kg 6,8 kg 23 121 Droge stof vert. ruw eiwit Zetmeelwaarde 891 7300 3 hoogsten 21,6 kg 1465 g 10000 g J»- g g 3200 g 4. Doelmatig rantsoen per dier per dag vergt per dag in 160 dagen oppervlakte land 7 kg weidehooi 1100 kg 20 are 7,5 kuilgras 1200 10 are 12,5 ingek. bietenloof 2000 10 are 9 gewenst 7 kg 15 12,5 7,5 35 gewenst 13 kg 1000 g 5600 g 15 1 voederbieten stro/kaf 5. Voeder-normen Pink Kalfvaars Koe oudemelks/droog Koe 25 kg melk Paard weinig werk 6. Doelmatige rantsoenen. Pink Kalfvaars Koe oudmelks Koe 25 kg melk Paard 2400 160 g vre ZW 470 2600 850 4500 1000 5670 1920 9680 615 5600 3 are are hooi bieten 4 8 7 10 7 10 9 20 5 25 Als tweede spreker kwam aan het woord de heer M. A. de Hond, rayon assistent van de lanbouwvoorlichtingsdienst, die het voe der- en weideplan uiteenzette. Het onderwerp werd behandeld aan de hand van een voorbeeld, waarvan ieder der aanwezigen een afdruk kreeg. Hij wees er met nadruk op, dat men steeds dient te rekenen, dat, wanneer men met een be paald aantal stuk vee de winter ingaat, of de juiste hoeveelheid voeder er ook is, wanneer men midden in de stalperiode tot de ontdekking komt dat er een tekort dreigt, kan dit alleen maar verholpen worden door te veel geld uit te geven. Veehouders, past hier voor op, zo waarschuwde de heer de Hond. Ook wees hij er op, dat niet alleen in 't voorjaar stikstof op het grasland aange- goed kuilvoer krachtvoer 0,8 (C-meel) 15 0,5 (D-meel) 20 0,5 (D-meel) 25 3,- (D-meel gerst) 1,- (haver) wend moet worden, maar dat men daarmee moet doorgaan tot half september, wat zeer zeker is verantwoord. Stalmest op grasland is van zeer groot belang. Na dit resumé ontwikkelde zich een geanimeerde discussie waarin ter sprake kwam de kopziekte en de watervoorziening van het grasland op Tholen. Tenslotte werden door de heer J. G. van Liere nog enige films vertoond, betrekking hebbende op het werk van de kunstmatige inseminatie en het beweiden van het gras land. De voorzitter hoopte dat er nog vele veehouders van deze unieke gelegenheid tot aankoop van hoogwaardig fokvee ge bruik zullen maken en stelde vast dat er deze winter met groter voordeel beter ge voederd was. dr. A. Kugel, Poortvliet, tel. 10 dr. J. Vermet, Nieuw-Vossemeer, Tel 10. HOOGWATER van 17 t.e.m. 23 maart 1957 zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag vm 4.30 nm 16.55 5.15 5.55 6.38 7.18 8.— 8.47 17.38 18.20 19.05 19.47 21.45 21.22 Laatste kw. 23 maart 6.04 uur AMERIL STEEN SPRONG IN STUKKEN Zaterdagmiddag was de heer C. J. de Jonge aan een reparatie bezig, waarbij ge bruik werd gemaakt van een Ameril slijp steen. Plotseling sloeg de steen kapot en de Jonge kreeg de stukken in zijn gezicht met grote kracht. Hij werd dan ook ernstig ver wond. Dokter Kugel verleende eerste hulp, waarna het slachtoffer voor verdere be handeling naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom moest gebracht Eén van zijn ogen is ernstig gewond. BIZONDERE ZANGAVOND In de Ned. Herv. Kerk had maandag avond een bizondere zangavond plaats met medewerking van de bekende bariton Kees Deenik. De bijeenkomst stond onder auspi ciën van de Bijbel Kiosk vereniging. De kerk was geheel gevuld toen ds. Bakker, geref. predikant de avond opende met het gezamenlijk zingen van ps. 150:1, 2 en 3 en voorging in gebed. Vervolgens las domi nee Joh. 18: 12-29. Kees Deenik zong ver volgens een drietal liederen, waarna ds. J. den Hoed een kort overdenking sprak naar aanleiding van het voorgelezen Schrift gedeelte. Spreker stelde daarbij allen de vraag: „Brandt Gods licht in U". Hij wees er op, dat alle christenen hun licht moeten laten schijnen in deze wereld. Het licht van Gods Woord kan ook schijnen in een kleine cel, in de gevangenis, al is het maar door een opgehangen tekst. Hierna volgde weer samenzang, waarop de heer Bekker een toelichting gaf op het werk van de Bijbel kiosk vereniging en op wekte om daarvan lid te worden. Kees Deenik zong de solo Negro Spon- tuals en het hervormd kerkkoor te Oud- Vossemeer, dat onder leiding van de heer Ridderhof haar medewerking ook aan deze avond verleende zong Ps. 103. Onder leiding van de heer Deenik was er vervolgens samenzang, waarna ds. Bakker de bijeenkomst sloot met dankgebed en het gezamenlijk doen zingen van Ps. 118:1 en 14. Het was een zeer mooie avond, waarbij de samenzang machtig klonk in het echo volle oude kerkgebouw. Ook het koor van Oud-Vossemeer maakte een goede indruk, terwijl de zang van Kees Deenik, zoals ver wacht, voortreffelijk was. En dan behoeven we ook de lof niet te onthouden aan de organiste mej. Maddy van de Velde, die maar een korte tijd had om de door Kees- Deenik gezongen liedsren in te studeren en toch uitstekend begeleidde. De vele aan wezigen hebben genoten. DAMUISLAGEN J. Elenbaas P. Scot 20 P. Jeroense P. Bout 02 S. Bout - K. Deurloo 11 J. Hoogerheide K. v. d. Jagt 02 M. Schot J. de Rijke 11 D. de Vos C. de Korte 02 C. Gebraad J. Jansen 20 P. Schot S. Bout 02 J. Elenbaas P. Bout 20 C. Elenbaas J. Hogerheide 20 K. v. d. Jagt P. Jeroense 20 K. Deurloo P. Schot 20 M. Schot J. Jansen 11 C. de Korte J. Priem 11 J. de Rijke D. de Vos 02 TOENEMEND BADHUIS-GEBRUIK Nu het badhuis enkele weken loopt, kan worden vastgesteld, dat de animo daarvoor met de week toeneemt. De eerste week wer den er 196 baden genoteerd, dat toen enigs zins teleurstellend was. Terecht meende men, dat het nog wel niet voldoende bekend zou zijn. En dat was ook wel zo, wanneer men nagaat, dat in de 2e week het aantal reeds gestegen was tot 270 baden. De 3e week lag het weer al belangrijk hoger en redelijk mag men nog steeds een stijgende lijn ver wachten. Dit brengt met zich, dat er enkele top-uren ontstaan. Vandaar dat langs deze het verzoek uitgaat naar de ouders om de kinderen zoveel als mogelijk is op vrijdag middag of zaterdagmorgen naar het bad huis te laten gaan. Dit kan de top-uren op de vrijdagavond of zaterdagnamiddag ont lasten. In sommige naburige gemeenten is het zo, dat kinderen beneden de 16 jaar na 13.00 uur zaterdagmiddag niet meer in de gelegenheid gesteld kunnen worden te baden, omdat anders een te lange wachttijd voor

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 1