Bij het Korps Rijkspolitie En toch wint BUYS het met z'n kwaliteit: Jansen Tilanus ondergoed - Beva werkkleding - Libelle Nylon kousen Sureau werving Rijkspolitie W. RIKKEN Wasdag Tobt U nog op een verouderde naaimachine? ADSPIRANT DER RIJKSPOLITIE Tob niet langer. Ruil Uw oude naaimachine in. Schaf U de moderne Pfaff aan PFAFF NAAIMACHINEHUIS onder No, 138 Ouderavond een werkpaard Het WOONHUIS Openbare aanbesteding SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND ANNA JACOBA POLDER Met grote droefheid geven wij kennis, dat van ons is heengegaan onze lieve zorg zame vader, behuwd- en grootvader, broeder en zwager Pieter Adriaan Schipper sinds 1939 weduwnaar van Marina Baaij in de ouderdom van bijna 80 jaar. St. Laurens: A. C. Schipper T. Schipper-Simonse Piet Salome Tholen: A. K. Schipper en wederzijdse familie Tholen, 19 febr. 1957 Kerkstraat 7 De begrafenis zal D.V. plaats hebben op vrijdag 22 februari nm. 1.30 uur. In plaats van kaarten. Heden ontsliep zacht en kalm in haar Here en Hei land, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder A. VAN DRIEL geb. Van der Wal in de ouderdom van 80 jaar Tholen, 19 februari 1957 A. van Bezooijen- van Driel W. A. van Bezooijen Annie Wim Voor de vele blijken van belangstelling van hier en elders ondervonden bij de vie ring van onze 55-jarige echt vereniging betuigen wij hierbij mede namens onze kinderen en kleinkinderen onze harte lijke dank. Chr. Kauffmann E. H. Kauffmann-van As St. Maartensdijk, febr. 1957 Voor de vele blijken van belangstelling ontvangen bij de gedenking van onze 25-jarige echtvereniging, betuigen wij ook namens onze kinderen hartelijk dank G. Vis C. Ph. Vis-van Vossen Tholen, februari 1957 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer grote belangstelling bij onze 25 jarige echtvereniging onder vonden. L. J. Breure J. B. W. Breure-Boogaard St. Annaland, februari 1957 Ring 32 Voor de hartelijke blijken van medeleven, ons betoond bij het overlijden van mijn geliefde moeder, dochter, zuster, be huwdzuster en tante Dina Neele-Goudzwaard getuigen wij U allen onze har telijke dank Uit aller naam L. Neele St. Annaland, Bierensstraat 37 Ondergetekenden betuigen langs deze weg hun hartelijke dank voor de vele bewijzen van belangstelling, tijdens de ziekte en het overlijden van onze geliefde echtgenoot, va der en behuwdvader Johannis Bijl Tevens onze bizondere dank aan dokter Kugel en zuster Slager voor de liefdevolle be handeling en verpleging Wed. M. J. Bijl-Ista S. W. Oosdijk-Bijl Chr. Oosdijk M. W. Bijl Poortvliet, 22 febr. 1957 Mede namen mijn ouders hartelijk dank voor het mede leven en de mooie bloem stukken en cadeaux bij onze 25 jarige echtvereniging ont vangen. Maddie Singerling Tholen Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank, ook namens onze kinderen, voor de vele blijken van belangstelling on dervonden bij onze 25-jarige Echtvereniging P. den Boef-Quist Tholen, Verbrandestraat 8 Geen bezwaar Met me CENTRIFUGE uw wasgoed strijkdroog Vraagt inlichtingen en demonstratie bij J, J. VOS - Installateur Oud-Vossemeer tel. 82 1Slaat Uw oude naaimachine steken over 7 Dan heeft U geen houdbare naad. 2. Breekt bij Uw oude machine de draad 7 Dat is tijdrovend en geeft een lelijk stiksel. 3. Gaat er veel te weinig garen op Uw spoel- klosje 7 Bij de Pfaff heeft U daar geen last van. 4. Kunt U dikke en dunne stoffen met even groot gemak naaien? De Pfaff doet het spelenderwijs. 5. Moet U zelf nog de draad in de naald steken 7 De Pfaff doet dat automatisch. 6. Heeft U bij het naaien van tricot last van knappende draden 7 Met de elastische zigzagsteek van de Pfaff kan U dat niet gebeuren. 7. Breekt Uw oude machine vaak naalden 7 Dat beschadigt Uw naaigoed en kost U onnodig geld. 8. Durft U niet met rimpel-elastiek te naaien 7 Doe het gerust, als U een Pfaff bezit. 9. Gaat Uw oude machine rammelend en zwaar 7 De Pfaff loopt geruisloos en spelend licht. 10. Heeft U dikwijls reparatiekosten 7 Een Pfaff geeft U de zorgeloze vreugde van een ongestoord bezit. bestaat gelegenheid tot plaatsing als in vaste dienst met een proeftijd van S jaar. BRUTO SALARIS PER MAAND: f 328.28 voor ongehuwden, f 349.55 voor gehuwden, ver meerderd met toelagen voor kleding, vakantie en rijwiel en eventueel met een kindertoelage. OPLEIDING: aan de centrale opleidingsschool ontvangt men van rijkswege een opleiding tot WACHTMEESTER der Rijkspolitie. BRUTO AANVANGSSALARIS NA HET BEHALEN VAN HET DIPLOMA: f 361.99 per maand, vermeerderd met toelagen. AANSTELLINGSEISEN Minimum-lengte 1.75 m, goed gezond, behoorlijke alge mene ontwikkeling (MULO-diploma niet vereist, strekt wel tot aanbeveling), leeftijd 21-28 jaar. In bijzondere gevallen kan van de maximum-leeftijd van 28 jaar enigs zins worden afgeweken, mits sollicitant aan de andere eisen volledig voldoet.j Trekt de VERKEERSTAAK u in het bijzonder Als maatregel van tijdelijke aard is voor de Adspiranten, die de daartoe vereiste geschiktheid zullen blijken te bezitten, de mo gelijkheid opengesteld om ter stond na de eerste opleiding tot Wachtmeester een speciale VER KEERSOPLEIDING te volgen. Na het vol brengen hiervan zul len zij met een ver- keerstaak worden belast. Inlichtingen en sollicitaties: mwm Koningskade 8 - Den Haag 1 sinds 1862 Kortemeestr. 1 7 Bergen op Zoom Tel. 688 9roepsco J>laatsel ijke Telefonisch aangesloten Oud-V ossemeer W. v. d. WEELE Rolandseweg 3 HUWELIJK Kennismaking zoekende Zeeuwen van alle leeftijden en standen. Wendt U voor serieuze huwelijksbemiddeling tot de Zeeuwse afdeling van de 10 samenwerkende huwelijk- bemiddelingskantoren. Talloze dankbetuigingen ter inzage Nederlandse bemiddelingscen trum, Hoofd-administratie Post bus 6037, Amsterdam, Ont vangkantoor te Vlissingen Beursstraat 35 Ontvangdagen zaterdag en maandag 28. Desgewenst huisbezoek. Het Bestuur van de Alg. Chr. Kleuterschool te Oud-Vosse- meer nodigt bij deze alle ouders, donateurs en begunsti gers en houders van renteloze voorschotten uit, tot het bij wonen van haar OUDERAVOND Welke zij hoopt te houden op 28 febr. a.s. 's-avonds om 7 u. in de zaal van den heer J. C. Ampt. Het Bestuur TE KOOP A. L. HAGE Reigerburg St. Maartensdijk VERKOPING te THOLEN Notaris E. D. v. d. Velde te Tholen zal op zaterdag 2 maart 1957 des av. om 8 uur in het café van dhr. A. J. Engel vaart te Tholen in het open baar verkopen, ten verzoeke van de erven van wijlen de Heer A. Laban met SCHUUR en ERF *e Tholen, Doelweg 38, sectie F nr. 2045 groot 1.56 aren en erfpacht van sectie F. nr. 2144 groot 14 centiaren. Te bezichtigen zaterdag 23 febr. en zaterdag 2 maart des nam. van 26 uur Nadere inlichtingen ten kan tore van genoemde notaris. Namens onze opdrachtgevers, zal door ondergetekende overeenkomstig het aanbestedingsreglement W.B. in het openbaar worden aanbesteed HET BOUWEN VAN ACHT WONINGEN met daarbij behorende werken in de gemeente St. Annaland Zolang de voorraad strekt zijn bestek en voorwaarden met tekening ad 12.50 verkrijgbaar bij het Coöp. Bouwbureau van de Landbouw in Zeeland, Dam 43 te Middelburg of worden na ontvangst van een post wissel groot 12.75, toegezonden. Restitutie 10. bij ongeschonden inlevering op de dag v. aanbesteding De aanbesteding vindt plaats op vrijdag 15 maart 1957 op een in de nota van inlichtingen nader aan te geven plaats en uur. De Architect, Bouwbureau v. d. Landbouw in Zeeland DE VARKENS-BOND Ter gelegenheid van het 60 jarig bestaan hield de vereniging van varkenshouders in hotel „De Gouden Leeuw" een feestavond. Voorzitter C. G. Hartog riep de aanwezigen een welkom toe en wenste alle een prettige avond. Er was na een inkomen van 454.10 en uitgaven van f 333.10 een saldo over van f 120.76, waardoor het bezit der ver eniging op 3002,88 kwam. Er waren 62 varkens gemerkt en er had den er zich geen ernstige verliezen voor gedaan. Daarna werd een stukje historie verhaald. Toen de vereniging 60 jaar ge leden werd opgericht betaalde men 5 cent per varken. Achtereenvolgens hadden de leiding C. A. Geuze, M. Rijstenbih M. v. d. Slikke en C.G. Hartog vanaf 1938. Als bestuurslid werd gekozen de heer P. Noordijke en tot lid van de financiële commissie P. v. Ast Gz. De voorzitter had vanwege zijn leeftijd bedankt. De heer C. v. Ast stelt voor hem tot erelid te benoemen, wat met applaus werd onderstreept. Als aandenken kreeg de heer Hartog een lectuur bak met rookstandaard. De secretaris hield daarbij een hartelijke toespraak en wenste hem tenslotte nog vele gezonde jaren toe. Onder dank werd het mooie cadeau door dhr. Hartog aangenomen, evenals het ere lidmaatschap. De heer A. v. Ast achtte dit bij de rondvraag de uitkering der varkens tot 25 kg. te laag en stelt voor dat te ver hogen. Na debat werd besloten dit van ,- op f 1,25 per kg te brengen. Er werden voorts nog enkele films gedraaid, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. GESLAAGD Bij de gehouden examens te Breda van de Eerste Nederlandse Modevakschool slaag den de volgende dames. Maatje Geuze, Moderne Sierkunst, Poortvliet; Corrie Zwa- gemaker, Costumière, St. Maartensdijk; Jannie v. Dijke, Costumière, St. Annaland; Deze genoten hun opleiding bij: Mevr. v. d. Jagt-de Groen, Hoofd-Lerares, Scherpenisse. OUDERAVOND In de „School m. d. Bijbel" werd vrij dagavond de jaarlijkse ouderavond gehou den. Een groot aantal vaders en moeders waren aanwezig plus enkele belangstellen den. Na het zingen van Ps. 25 4 en het lezen van Ps. 119: 1 - 32 en gebed sprak de voorzitter een welkomstwoord en hoopte op een vruchbare en leerzame avond, waar bij de ouders in de gelegenheid werden gesteld het werk van hun kinderen met de onderwijzers te bespreken. De heer Hollebrands sprak vervolgens over „domme kinderen" en schetste daarbij verschillende karaktertrekken, als onwil, slordigheid, enz. die zo gauw voor dom worden aangezien. Verschillende voorbeel den werden gegeven en waren zeer leerzaam. Er ontstond een uitvoerig debat op. In de pauze werd iets gebruikt en geruime tijd besteed aan het bezichtigen van het ge maakte werk. Na de pauze leverde de heer W. S. Quist een inleiding over Genesis 45 1 tot 5. Ook deze inleiding werd be sproken. Nadat nog gezongen was Ps. 84 3 eindigde de hoofdonderwijzer A. C. de Keijzer met dankgebed. GROENE KRUIS Deze afdeling heeft haar leden ook weer opgeroepen naar de algemene jaarvergade ring te komen, waarbij naast de huishoude lijke zaken door dokter Kugel een lezing wordt gehouden over „Inentingen". Zuster de Vries vertoont een Groene kruisfilm. Het bestuur hoopt op flinke opkomst. NCVB In een lokaal van de chr. school verga derde de NCVB, waarbij de presidente met het laten zingen van Ps. 14 3 en gebed opende. Na het lezen van Jacs. 3:1-12 volgde meditatie. Na de pauze sprak de heer Laarman uit Den Haag over „De heiligheid van Gods Naam en de lectuur van deze tijd." Op de gebruikelijke wijze werd geëindigd. PUBLIEKE VERKOPING In de zaal van de heer A. J. Kesteloo werd door notaris E. D. v. d. Velde te Tholen publiek verkocht: 1 woonhuis aan Strijenham, die voor 4,werd verkocht aan dhr. P. Luijk. De daarbij staande schuur voor 500,aan M. van Ast Mzn. Daarna werd de kop gecombineerd en verkocht aan P. Luijk voor /1250, Voorts een woonhuis, bewoond door P. Luijk te Strijenham verkocht aan C. P. Bijl voor 400,Ten derde een woonhuis, bewoond door de heer M. van 't Hof aan Strijenham, verkocht aan W. v. Burgh voor 200,Ook de laatste 2 kopen werden gecombineerd, doch niet hoger ge boden. Verder wat land en enkele sierraden verkocht. Verder werd eveneens door notaris v. d. Velde een woonhuis met schuur en erf ver kocht namens de erfgenamen van wijlen C. J. Breure. Koper werd J. van Ouden aarde voor 1125, A.N.A.B. VERGADERDE In hotel „De Druiventros" hield de afde ling St. Filipsland van de A.N.A.B. onder voorzitterschap van de heer D. Tichem haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek, dat de kas sloot met een batig saldo en dat het leden tal stijgende is. Als bestuurslid werd her kozen de heer M. Noordhoek en nieuwge- kozen werden de heren A. den Braber en D. Verwijs Jz. een districtsbestuurder, de heer J. Lukaart, biedt een inleiding over de loon- en prijspolitiek. Uitvoerig belichtte spreker de problemen, die met de voorstellen van het Landbouwschap gepaard gaan en hij ging na welke houding de A.N.A.B. ten opzichte hiervan inneemt. JAARVERGADERING K.N.M.B. In de bovenzaal van hotel „De Druiven tros" te St. Filipsland kwam de afdeling St. Filipsland/Anna Jacobapolder van de Kon. Ned. Middenstandsbond in jaarver gadering bijeen onder leiding van haar voorzitter, de heer C. M. Stouten. De sekretaris deelde in zijn jaarverslag mede dat bij de oprichting op 24 januari 1956, 33 leden zich opgaven. Óp 31 decem ber 1956 was dit aantal gestegen tot 51. Een bedrag van 125,41 van de winkel- weekaktie werd aan de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis overhandigd. Dat ook het bestuur deskundig met de financiën omsprong bleek uit het jaarverslag van de penningmeester die met een batig saldo eindigde. De heren M. Verwijs en P. de Kok wer den met grote meerderheid van stemmen herkozen. Daar eerstgenoemde wegens fa milieomstandigheden genoodzaakt was het sekretariaat neer te leggen werd de heer J. M. Neele bereid gevonden dit over te nemen. Deze vervulde reeds de funktie van tweede sektretaris. Van de muziekvereniging „Concordia" te St. Filipsland welke dit jaar haar 55-jarig bestaan hoopt te vieren, was een verzoek om medewerking te verlenen met een te houden bazar. Ook is het de bedoeling twee bestuursleden in de huldigingscommis sie zitting te doen nemen. Op een vorige ledenvergadering werd een vakantieregeling met 21 voor en 6 stemmen tegen aangenomen. Nadat de voorzitter hierover nog een uiteenzetting had gegeven en verschillende leden hun mening hadden gezegd kwam men tot de slotsom dat dit het beste onderling en branche gewijs ge regeld kon worden. Ook de heer W. van Dommelen, tweede voorzitter, was deze mening toegedaan gezien de uitspraak van het forum op het gehouden middenstands congres te Zierikzee, waar ook deze kwestie ter sprake kwam. In zijn dankwoord sprak de erevoorzit ter, burgemeester L. J. de Jonge, er zijn spijt over uit dat de sekretaris zijn werkzaam heden moest staken wegens droeve familie omstandigheden. De overige bestuursleden dankte hij voor hun belangrijk werk tijdens de winkelweek. Betreffende de besproken vakantieregeling merkte spreker op dat di- rekt overleg is gepleegd met de plaatselijke postcommandant, de heer v. d. Velde. Nadat de verschillende verordeningen waren door gesnuffeld kwam men tot de konklusie dat dit beter uit de boezem der leden kon ko men. Het is prachtig dit gezamenlijk in el kaar te zetten. Hij hoopte dat de vereniging in dezen zal slagen en geen overheidsin stantie nodig zou hebben. Hierna memoreerde hij de moeilijkheden van de plaatselijke mu ziekvereniging. Hij hoopte dat de te houden bazar zal slagen en de plaatselijke afdeling van de Koninklijke Nederlandse Midden standsbond haar steun in dezen niet zal onthouden. Moge deze afdeling steeds groter worden. Tot slot van deze geanimeerde jaarver gadering werd nog een nummertje hersen gymnastiek weggegeven waaraan 10 dames en 10 heren deelnamen. Door de andere aanwezigen werd dit met spanning en inter- resse gevolgd. OUDERAVOND CHR. SCHOOL Op vrijdag 8 februari werd in de Chr. school de jaarlijkse ouderavond gehouden. De voorzitter, dhr. Gebraad, voorganger der Oud Geref. kerk opende de bijeenkomst door te laten zingen Ps. 119 vers 3. Hierna ging hij voor in gebed. Aan de hand van een gedeelte van Math. 18 hield hij zijn openingsrede, In de eerste plaats dankte hij ouderling Wagemaker, die als voorz. was afgetreden om gezondheidsredenen, voor al hetgeen hij gedaan had voor de Chr. school. Verder noemde spr. het een voorrecht, deze bijeen komst gezamelijk te mogen bijwonen. Hier van komt alleen God de ere toe. Spr. zei, veel voor Chr. onderwijs te voelen, indien dit op de goede grondslag wordt gegeven. Alle Chr. onderwijs is nog geen chr. onder wijs. Verder wees hij de ouders op hun plichten dienaangaande, er voor waarschuwend dat deze onderwijsinstelling geen insstelling is waar kinderen bekeerd worden. Het perso neel kan slechts de weg aanwijzen, aan de hand van Gods Woord, daarbij zelf bidden de om wijsheid en verstand van Boven. Hierna gaf hij 't woord aan het hoofd der school, dhr. A. Boone. Deze hield een inleiding over het onderwerp: „Gevaren die ons kind omringen". Spr. dacht hierbij aan vele gevaren, voor al die, welke niet duidelijk naar voren komen. Hij behandelde o.a. de Nieuwe Bijbelvertaling. Na enkele voorbeelden te hebben gegeven, kwam spr. tot de conclusie, dat iedere rich ting zijn ideeën nu kan staven met voor beelden uit deze vertaling o.a. de mensen die veel aan Bijbelkritiek doen. Hij ver maande de aanwezigen dan ook, zich stipt te houden aan de oude, beproefde Staten vertaling. Een ander gevaar volgens spreker is de film. Men begint met onschuldige filmpjes, zoals verkeersfilms, doch waar blijven we, indien we daaraan toegeven. Het bioscoopbezoek neemt steeds toe. Ook hier moeten wij onze kinderen van daan houden. Een ander gevaar is o.a. de omgang met anderen. Het ene kind kan dikwijls een verkeerde invloed uitoefenen op het andere. Let daar op. Niet om het ene kind beter te achten dan het andere Weer een ander gevaar noemde spr. de boeken, die gelezen worden. Daarop dient zeker nauwkeuriger te worden gelet. Is 't niet zo, dat de uitvinding van de boekdrukkunst enerzijds een stap ten hemel, anderzijds een stap ter helle is De bovengenoemde ge varen werden alle met Bijbelse voorbeelden vergeleken. Hij eindigde met te wijzen op de plichten der ouders en onderwijzers en sloot zich aan bij de woorden van de voor zitter, n.l. dat het gebed in de opvoeding van onze kinderen ons sterkste wapen moet zijn. Hierna gaf dhr. Boone een korte openbare les met de leerlingen van klas 7 en 8. Be handeld werd een stuk diekunde aan de hand van een plaat. Daarna volgde de pauze, waarin het werk der leerlingen kon worden bezichtigd en een kopje koffie werd geschonken. Na de pauze kreeg dhr. W. Beens, onder wijzer, het woord. Hij hield een referaat over het vak Vaderlandse geschiedenis Niet alleen een opeenvolging van gebeurte nissen, maar de leiding Gods, die we hierin moeten opmerken. Het is God, die de ge schiedenis maakt. Ons chr. onderwijs heeft volgens spr. een voorsprong bij het geven van geschiedenis-onderwijs vergeleken bij andere soorten onderwijs. Wij beginnen n.l. al in het eerste leerjaar met Bijb. gesch. De leerlingen zijn dus al gewoon aan enkele namen en uitdrukkingen, die in de geschie denis voorkomen, tevens weten ze al namen van enkele landen en werelddelen. Dit ver gemakkelijkt het geschiedenis onderwijs. Verder behandelde hij nog de vraag: Zijn de uren, die aan dit onderwijs besteed wor den niet nutteloos Dit is de mening van velen, die zelf maar weinig meer weten van Vad. Gesch. dan enkele overbekende jaartallen. Breedvoerig behandelde hij 't nut van dit vak. Leert de Vad. Gesch. niet hoe God ons land gerukt heeft uit de klauwen van Rome Idem van uit Spanje's macht Hoe zouden we de hedendaagse toestanden be grijpen, zonder kennis van het verleden Worden er door middel van dit onderwijs geen kloeke karakters gevormd? Zijn figuren als Prins Willem van Oranje, Stadhouder Koning Willem de Derde, geen voorbeelden voor ons allen Als wij hun strijd goed kennen, moeten we dan niet beschaamd zijn, als we het hedendaagse staatsbestel bekijken? Niet dan we aan heldenverering doen, maar letten wij erop hoe God deze mensen als middel in Zijn hand heeft gebruikt, mogen we ze dan geen helden noemen Mensen, die „goet ende bloed" over hadden voor het Vaderland, moeten in een goed licht worden gesteld. Verder behandelde hij nog, de manier waarop dit onderwijs wordt gegeven. Geen schilderen van bloedige oorlogstaferelen met duizenden doden, geen beschouwingen over klederdracht enz. Wel een zekere kern be spreken en die jaarlijks uitbreiden. De onderwijzer dient dan ook een gedegen kennis te bezitten van de geschiedenis. Te vens dient hij zich voor elke les voor te bereiden. Na nog even de recente gebeurtenissen in Hongarije en Midden Oosten te hebben be keken, eindigde spreker met de hoop uit te spreken, het nut van dit onderwijs te hebben aangetoond. Na dit interessante onderwerp, dankte de voorz., alle aanwezigen voor hun opkomst en een ieder, die er toe heeft bijgedragen deze avond te doen slagen. Ouderling van Hekken sloot met het laten zingen van Ps. 25 2 en dankgebed. JAARVERGADERING KLEUTERSCHOOL De eerste jaarvergadering van de ver eniging tot voorbereidend lager onderwijs der chr. kleuterschool „Prinses Marijke" werd onder leiding van de heer J. van Hekke gehouden, die na psalmgezang, ge bed en schriftlezing een inleidend woord sprak waarin het doel van dit onderwijs naar voren kwam. Met klem werd er op gewezen, dat het nodig is reeds in de prille jeugd te wijzen op het noodzakelijke om te kunnen leven en sterven. Wij hebben op dracht de kinderen in de eerste beginselen te onderwijzen en we komen er niet af met te zeggen, dat ze er niets van beseffen. Spreker is er van overtuigd dat ze dat wel doen. Hij roept vervolgens burgemeester de Jonge en wethouder Mol een bijzonder hartelijk welkom toe. Uit het jaarverslag van secretaris A. M. Steijn blijkt het voornaamste gebeuren in het afgelopen jaar en mevr. Zwagemakers-van Elzaakker toonde in haar financieel over zicht dat er nog al eens moeilijkheden waren geweest. De inkomsten bestonden voorna melijk uit voorschotten van Rijk en ge meente, waarvan nog geen enkele afreke ning plaats vond, waardoor het moeilijk is thans reeds cijfers te geven. De aftredende bestuursleden mevr. Zwagemakers en dhr. Joh. Reijngoudt werden bij acclamatie her kozen. Tot leden van de controle commissie werden benoemd de heren A. Labruijère en M. Geense. De voorzitter wijst er op hoe moeilijk het is leerkrachten te krijgen. Thans is al leen de hoofdleidster bevoegd, wat finan cieel ook niet voordelig is. Mej. de Ruyter zal binnen afzienbare tijd examen doen. Hopenlijk slaagt zij, wat ook voor de school verblijdend zou zijn, omdat het een goede kracht is. Momenteel wordt roulering van leerlingen toegepast. Tijdens de rondvraag werd het OUDE TIENTJES INLEVEREN Per 1 maart 1S»57 worden de bankbiljetten van 10.model 1945 E en model 1949 ingetrokken. De bankbiljetten van beide modellen vertonen aan de voorzijde de beel tenis van Koning Willem 1. De biljetten van model 1945 E zijn gedateerd 7 mei 1945 en dragen de handtekening van mr. L. J. A. Trip en van mr. J. Westerman Holstijn. De achterzijde van deze biljetten vertoont een afbeelding van het Mijngebied Limburg. De bankbiljetten van model 1949 zijn gedateerd 4 maart 1949 en dragen de hand tekeningen van dr. M. W. Holtrop en van prof. mr A. M. de Jong. De achterzijde van deze biljetten vertoont een reproduktie van het schilderij van Jacob van Ruisdael ge titeld „Molen bij Wijk bij Duurstede". Dus vóór 1 maart inleveren. beleid enz. nog uitvoerig besproken, waarna de heer Boone op verzoek van de voor zitter met dankgebed eindigde. ERNSTIGE AANRIJDING Zaterdag jl. vond op de rijksweg ter hoogte van de Noorddijk een ernstige aan rijding plaats. B.B.A. autobussen kwamen achter elkaar met overigens de nodige tussenruimte uit richting Zijpe. De voor ste autobus stopte en het 10 jarige dochtertje van de heer N. den Ouden stapte uit. Het meisje liep direct langs de bus heen om dwars de weg over te steken, waarbij ze werd gegrepen door de achterop komende B.B.A. bus. Dokter Menger verleende eerste hulp, waarna zij met vermoedelijk een schedel- basisfractuur naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom werd overgebracht. ONGELUK Toen het 11-jarige dochtertje van de fam. de Oude zaterdagmiddag omstreeks half vier de bus verliet liep ze tegen een achter opkomende bus. Het slachtoffertje werd bij omwonende binnengebracht. De ontboden plaatselijke geneesheer, Dr. H. Menger, konstateerde een schedelbasisfraktuur. Per ziekenauto werd ze daarna naar het Algemeen Burgergasthuis te Bergen op Zoom overgebracht JAARVERGADERING N.C.L.B. Op 15 februari jl. hield de afdeling Anna Jacobapolder van de N.C.L.B. haar jaarvergadering in café Quist, welke goed bezocht was. Van het hoofdbestuur was aanwezig de heer R. van Wensen. De vergadering stond onder leiding van haar voorzittter de heer Iz. Quist Azn. Na de verslagen van sekretaris en pen ningmeester sprak hoofdbestuurder van Wensen over de Ouderdomswet en de Loon vorming. Bij de bestuursverkiezing waren aan de beurt van aftreden de heren P. L. Bolier, die werd herkozen, en de voorzitter Iz. Quist, die niet meer herkiesbaar was. Id zijn plaats werd gekozen de heer J. Quist A.zn.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 4