I I I I I WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FIUPSLAND Protest tegen gelijkschakeling der Vroonlanden. Het inzaaien van grasland Voor de politierechter te Middelburg Plaatselijk Nieuws VERSCHIJ VRIJDAG MT IEDER WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT De redactie legt II deze week voor* THOLEN OUD -VOSSEMEER 13e jaargang no. 11 1 februari 1957 a Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.60 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen WINKELSLUITING. Van politiële zijde wordt de aandacht ST. ANNALAND gevestigd op onderstaande bepalingen be treffende de winkelsluiting op de naleving waarvan streng controle zal worden uit geoefend, terwijl bij overtreding proces- ver baal zal worden opgemaakt. Ingevolge de Winkelsluitingswet mogen ed winkels op werkdagen geopend zijn tot 18.00 Van 29 november tot en met 4 december en van 20 december tot en met 24 december, op 30 december en op 31 december tot 21.00 uur. In afwijking van deze algemene regel mogen onderstaande winkels geopend zijn tot het daarbij vermelde uur. Sigarenwinkels mogen op werkdagen ge opend zijn tot 19.00 uur, doch na 18.00 uur uitsluitend voor zover betreft de verkoop van tabak en tabakswaren. Viswinkels mogen op werkdagen geopend zijn tot 18.30 uur, doch na 18.00 uur uit sluitend voor zover betreft de verkoop van vis en viswaren. Kapperswinkels mogen op werkdagen ge opend zijn tot 18.30 uur doch na 18.00 uur uitsluitend voor zover betreft het verrichten kapperswerkzaamh# en. Door de gemeenteraad kunnen echter van het hiervoren vermelde afwijkende bepalin gen worden vastgesteld, in welk geval uiter aard het daarbij vastgestelde sluitingsuur geldt. In onderstaande gemeenten is voor be- bepaalde winkels een afwijkende regeling vastgesteld, welke bij elke gemeente is ver meld. THOLEN Viswinkels mogen geopend zijn, op maandag, dinsdag, woensdag en zaterdag tot 19.00 uur. Op donderdag tot 20.00 en op vrijdag tot 21.00 uur, doch na het tijd stip van sluiting van de overige winkels uitsluitend voor de verkoop van vis en vis waren. Kapperswinkels mogen geopend zijn op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag tot 20.00 uur, doch na het tijdstip van slui ting der overige winkels alleen voor het verrichten van kapperswerkzaamheden. Op zaterdag mogen zij geopend zijn tot 18.00 Winkels waar uitsluitend of in hoofd zaak textiel-, kruideniers- of vleeswaren worden verkocht mogen op maandag slechts geopend zijn tot 13.00 uur (halve-dag-slui- ting.) De mogelijkheid bestaat dat voor de overige winkels voor het tijdvak van 1 april tot en met 30 september het sluitings uur wordt vastgesteld op 19.00 uur. Het sluitingsuur is thans 18.00 uur. POORTVLIET Kapperswinkels mogen op maandag, woensdag, donderdag en zaterdag geopend zijn tot 21.00 uur. Op vrijdag tot 22.00 uur. Op dinsdag tot 13.00 uur (halve-dag-slui- ting). Slagerswinkels mogen op dinsdag geopend zijn tot 13.00 uur. (halve-dag-sluiting). De overige winkels mogen op werkdagen geopend zijn van 1 oktober tot 1 april tot 18.00 uur en van 1 april tot 1 oktober tot 19.00 uur. SCHERPENISSE Op maandag, dinsdag en donderdag mo gen alle winkels geopend zijn tot 19.00 uur, op vrijdag tot 21.00 en op zaterdag tot 20.00 uur. In de maanden juni, juli en augustus mogen alle fruitwiinkels geopend zijn tot 21.00 uur, voor de verkoop van zacht fruit. Kapperswinkels mogen op dinsdag ge opend zijn tot 13.00 uur (halve-dag-sluiting) De overige winkels mogen op woensdag geopend zijn tot 13.00 uur (halve-dag-slui ting). ST. MAARTENSDIJK Van 1 april tot en met 30 september mo gen alle winkels geopend zijn op maandag, woensdag, donderdag en zaterdag tot 19.00 uur. Op vrijdag tot 21.00 uur en op dinsdag tot 13.00 uur. (halve-dag-sluiting). STAVENISSE Kapperswinkels mogen op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag geopend zijn tot 21.00 uur. Op zaterdag tot 18.00 uur en op dinsdag tot 13.00 uur (halve-dag- sluiting). De overige winkels mogen van 1 april tot en met 30 september op maandag, dins dag, donderdag en zaterdag geopend zijn tot 19.00 uur, op vrijdag tot 21.00 uur en op woensdag tot 13.00 uur (halve-dag- sluiting). Kapperswinkels mogen op maandag, woensdag en donderdag geopend zijn tot 20.00 uur, op vrijdag tot 21.00 uur en op zaterdag tot 18.00 uur. Op dinsdag tot 13.00 uur (halve-dag-sluiting). De overige winkels mogen op vrijdag geopend zijn tot 21.00 uur en van 1 april tot en met 30 september op maandag tot en met donderdag tot 19.00 uur. Op zaterdag tot 18.00 uur. OUD-VOSSEMEER Kapperswinkels mogen op werkdagen ge opend zijn tot 20.00 uur. De overige winkels mogen van 1 april tot en met 30 september geopend zijn tot 19.00 uur. Degenen die op het ingevolge de Winkel sluitingswet of een Verordening geldende sluitingsuur reeds in de winkel aanwezig zijn, mogen nog bediend worden tot ten hoogste een half uur na het sluitingsuur. Na sluitingsuur is het verboden om waren ter aflevering aan het publiek uit te zenden, zodat dan geen bestellingen mogen worden uitgevoerd. Wanneer we recht hebben, dan zullen we dat recht ook zoeken l Wanneer destijds van het gemeentebestuur van Tholen het veer- recht van de thoolse brug niet maar zonder meer kon worden afgenomen, wanneer dat moest worden afgekocht, zoals ook alle andere veer- en tolrechten afgekocht zijn, waarom zou ons privelege op de vroonlanden dan zonder meer terzijde geschoven kunnen worden Niet met dezelfde woorden, maar na veel meer van dezelfde strekking, besloten een dertig landeigenaren, vergaderd op een bijeenkomst in de zaal van de heer F. Rijnberg te St. Annaland protest aan te tekenen, tegen de gelijkschakeling van vroon~ met dijkerslanden, zoals dat tot uitdrukking komt in het reglement tot concentratie van waterschappen op het eiland Tholen. Liever, over vroonlanden wordt nauwelijks gerept. EEN OUD PRIVELEGE? Wat vroonlanden zijn Daarvoor moeten we teruggrijpen naar oude tijden. In de tijd toen grote aanslibbing stichting van dorpen in een streek wettigden, toen edelmoedige Keizers en Koningen die nog onbedijkte schorren aan edellieden of edelvrouwen schonken. En wanneer zo'n Ambachtsheer of Ambachtsvrouwe het indijken voor zijn of haar rekening nam, of misschien één van de dorpelingen dan kreeg die het prevelege het voorrecht om van die ingedijkte polders geen lasten te moeten betalen. Om een voorbeeld te nemen: toen St. Annaland gesticht werd door Anna van Bourgondië en tot indijking werd overgegaan, werd aan die ingedijkte landerijen het privelege gegeven: vrijdom van lasten. Over die „vroonlanden" vindt men zelfs niets meer in de Enscyclopaedie, maar wel heeft Hollestelle hierover een en ander ge schreven. Kort en goed: de vroonlanden zijn bevoor recht boven de dijkerslanden door het prive lege van minder polderlasten, ja aanmerke lijk minder zelfs. Het gevolg hiervan is logischerwijze, dat voor die vroonlanden bij verkoop aanmerkelijk meer moet worden neergeteld ze zijn immer zo goed als vrij van lasten (al is hierin in de loop der jaren al enige verandering ten ongunstge ge komen) en in de exploitatie daarom goedkoper. Plots komt er nu die concentratie van waterschappen, waarbij men naar ons ge voel terecht van de veronderstelling uit gaat, dat iedereen, die beschermd wordt door één en dezelfde dijk maar evenveel (naar eigendomsverhouding natuurlijk) lasten moet gaan betalen. Zover we op voornoemde protestver gadering hebben kunnen beluisteren, wordt die gelijkschakeling (na een overgangs periode) ook door vele vroonlandeigenaren sla juist erkend. „Maar..." zo is daarnaast evenzeer de mening van die eigenaren, „dan toch eerst dat privilege afkopen, zoals het veer, zoals het tolrecht eerst werd afge kocht." En zo werd op initiatief van een groot grondbezitter op het eiland Tholen, mr. L. Bronsgeest te Maastricht deze protest vergadering belegd. Vanwege dat initiatief was het voor de aanwezigen wel een teleurstelling dat mr. Bronsgeest als verwacht en ook als „ge hoopt" deskundige niet op die bijeenkomst aanwezig was, evenmin als zijn rentmeester, maar zich liet vertegenwoordigen door zijn plaatselijke zaakwaarnemer de heer Jb. Moerland Czn. Na uitvoerige bespreking werd uiteraard besloten het protest in te dienen om ver volgens juridisch advies in te winnen ten einde na te gaan welke „kans" dit „recht" maakt. Om tot uitvoering van deze nog summiere stap te komen werd een commissie van vijf personen gekozen, nl. de heren P. H. Commissaris te Ruckphen, C. M. Steendijk te St. Maartensdijk, Jb. Moerland Czn. te St. Annaland, M. Verduit te Tho len en M. C. Geuze te Oud-Vossemeer. Bereids werd het protest, ondertekend door een 25-tal eigenaren van ongeveer 200 ha vroonlanden, naar het Provinciaal Bestuur te Middelburg gezonden. Het zijn ongetwijfeld niet alleen de ondertekenaars die met belangstelling naar de verdere ont wikkeling van deze kwestie uitzien. Nu straks weer diverse grondgebruikers overgaan tot het inzaaien van grasland, lijkt het ons gewenst hieraan een artikel te wijden. Vooropgesteld dient te worden, dat najaarinzaai te prefereren valt boven voor- jaarsinzaai. Doch de omstandigheden nopen velen er toe dit voorjaar in te zaaien. GROND De gedachte, dat de verschillende gras soorten op alle gronden het goed doen is verkeerd. Men dient uit te gaan van gron den met een goede structuur. Wel krijgt men op gronden met een slechte structuur een grasmat, maar naast de uitgezaaide grassen krijgen de natuurgrassen, o.a. tuin tjesgras en kweek, een kans en het is moge lijk, dat deze gaan overheersen, wat het grasbestand niet ten goede komt. Ook is onkruidvrij land van veel belang, immers het onkruid groeit harder dan de diverse grassoorten en kan dit dus overwoekeren. BEMESTING Hoge opbrengsten zijn alleen mogelijk indien voldoende voedingsstoffen beschik baar zijn. Laat daarom voor het inzaaien eerst een grondstofmonster nemen om te zien of de kalktoestand in orde is. Immers een goede verdeling van de kalk in de bouwvoor is slechts mogelijk voor het inzaaien. De fosfor dient men ook goed door de bouw-voor te verdelen. Vooral in de Weihoek zal men aan deze fosfaatbe mesting in de vorm van een voorraadbemes- ting grote aandacht dienen te besteden. De stikstof en de kali mag men niet te lang voor het zaaien geven en in niet te grote hoeveelheden. ZAAIZAAD Het graszaadmengsel is van het grootste belang en men moet dit aanpassen aan het gebruik van het grasland. Het beste mengsel voor blijvend grasland is B.G. V of B.G. VII. Wanneer men een éénjarige kunst- weide aan wil leggen dan is het gebruik van het mengsel 10-10-10 aan te raden. Voor tweejarige kunstweiden dient men het meng sel T.K. 1 te gebruiken, terwijl voor meer jarige kunstweide (wisselbouw) het beste mengsel M.K. 3 is. Om er van verzekerd te zijn, dat het mengsel de juiste soorten en types zijn ge bruikt, is het zaak alleen mengsels te kopen, die van N.A.K. plombe zijn voorzien. ZAAITIJD Voor de voorjaasinzaai is de beste tijd tussen begin maart en half april, in het najaar van begin augustus tot half sep tember. Zaai nooit in tussen half mei en begin augustus, daar door een droogteperi ode de kans op mislukking dan erg groot is. Graszaad heeft veel vocht nodig voor de kieming. DEKVRUCHT Deze dient om het kiembed vochtig te houden en de jonge plantjes tegen uitdrogen te beschermen. Wanneer men graan inzaait als dekvrucht, dus met de bedoeling het graan nog te oogsten doet men het beste de rijen afstand van het graan iets groter te nemen. Een rijenafstand van 33 cm geeft slechts 5 a 10% verlies aan graanopbrengst. Van zelfsprekend dient ook iets minder zaaizaad te worden gebruikt. Dit verlies wordt echter veelal goedgemaakt door de betere stand en ontwikkeling van het gras. Inzaaien zonder dekvrucht verdient de voorkeur. Vroeg in het voorjaar en in augustus kan men goed inzaaien zonder dekvrucht, men heeft dan immers minder kans op verdroging. Voor versteviging van de zoden wordt wel 10 a 15 kg haver per ha meegezaaid. ZAAIEN De diepte van het zaaien dient lJ/£ a 2 cm te zijn. De grond mag niet te los zijn en na het rollen met de cambridgerol ten zeer ste aan te raden. Men kan breedwerpig zaaien met de hand of met de kunstmest strooier. Vooral met de kunstmeststrooier zijn de ervaringen zeer goed te noemen. Het graszaad wordt dan gemengd door kunstmest (in een kort artikeltje komen we hier nog nader op terug). Met de hand dient men timothee en klaverzaad apart te zaaien. Zaaien met de gewone zaaimachine kan ook, doch dit is af te raden, omdat het zaad op de rijen valt en tussen de rijen het on kruid de kans krijgt. Verder duurt het enige jaren, voordat de grasmat vol gelopen is. Bij het gebruik van de kunstmeststrooier dient ingeëgd te worden met een lichte eg, die niet dieper werkt dan 1J^ a 2 cm. Gedenk: Vier jaar geleden, ons district in nood De winkelsluitings-regeling Protest tegen gelijkschakeling van vroon~ met dijkerslanden. Inzaai van grasland Voor de Politierechter Elektrificatie van onrendabel gebied voor Scherpenisse's raad een moeilijk punt Toenemende hoeveelheid plaatselijk nieuws (Vrolijkheid is maar al te vaak vermomde zwaarmoedigheid) BEHANDELING EN GEBRUIK Dit is zeer belangrijk. Het eerste jaar mag nieuw ingezaaid grasland liefst niet gemaaid worden. Na de oogst van een rijpe dek vrucht dient ook zo snel mogelijk beweid te worden. In een natte periode dient men hiermee voorzichtig te zijn. Een nieuw in gezaaid weiland, een keer laten afweiden door schapen, is zeer gunstig. Indien enigs zins mogelijk geen paarden weiden op nieuw ingezaaid grasland. Een dunne laag strorijke mest kan een goede bescherming tegen de winter geven. Eenjarige onkruiden mag men nooit de kans geven het jonge gras te overwoekeren. Goed graszaad, een goede structuur, een goede bemesting en een goede behandeling van het jonge grasland zijn 4 peilers voor het welslagen. Zorg er voor, dat bij U die peilers aan wezig zijn. De assistent A van de R.L.V.D. J. Markusse. Dinsdagmorgen hield te Middelburg zit ting de politierechter mr P. van Empel. Onder meer was gedagvaard de loswerk- man Van D. te Oud-Vossemeer, die er van verdacht werd de 64 jarige timmerman J. B. te hebben mishandeld. Verdachte was met een kruiwagen in een gangetje, dat naast de werkplaats van B. ligt gereden toen hij bij een buurman moest zijn. B wenste niet dat Van D. hiervan gebruik maakte en toen laatstgenoemde even weg was, zette B. de kruiwagen prompt weer op straat. Dat lustte Van D. niet, die de B. een klap en een schop gaf. Hij verbloemde dit voor de po litierechter niet. Zo was het voor de offi cier gemakkelijk het feit van mishandeling bewezen te achten, maar hij vond het op treden van B. toch ook niet bepaald edel. Hij eiste een geldboete van 20,en wees de civiele vordering toe van 42,50 voor het kapotvallen van een bril. De politie rechter bracht de boete terug tot 10,en liet Van D. overigens de bril betalen. De landbouwer M. de J. te Poortvliet was duurder uit. Hij had vorig jaar ontheffing gekregen op de Wet tot Aardappelmoeheid tot een oppervlakte van 70 are, maar niet alleen deze oppervlakte, maar het gehele perceel evenals in 1955 met aardappelen beplant. Hij maakte het erger, toen hij als hoofdkarteerder voor het Landbouwschap op de karteringskaart, waarop zijn perceel was opgenomen een vervalsing aanbracht, voordat een fotocopie van de kaart was verstuurd, die bij een ontheffingsaanvrage moet worden overgelegd. De J. verklaarde tegenover de politie rechter er niets van te hebben begrepen wie er op de kaart aan het uitvegen was ge weest. Hij vermoedde dat zijn broer dit had gedaan. De politierechter wees er op, dat de J. in zijn functie van hoofdkarteerder de kaarten invulde en van een proces-verbaal, voorzien van zijn handtekening, vergezeld deed gaan. Zonder de opmerkzaamheid van de controleur M. de J. uit Bergen op Zoom, die thans als getuige aanwezig was, welke evenals een andere getuige verklaarde dat de broer niets met det zaak uitstaande had, zou de vervalsing niet zijn ontdekt en had De J. van zijn machtspositie misbruik kun nen maken. De Officier vond de verhalen van verdachte dan ook ongeloofwaardig en wilde, wel rekening houdend met de moei lijkheden die verdachte reeds van zijn daad ondervond (ontslag als karteerder), voor deze overtreding een geldboete eisen van 75,of 15 dagen. De uitspraak was con form deze eis. OP ZONDAG DOKTERSDIENSTEN 3 februari 1957 Dr. A. Kugel te Poortvliet, tel. 20. Dr. J. Vermet te Nieuw-Vossemeer, tel. 10. HOOGWATER in de week van 3 t.m. 9 februari 1957 Zondag vm. 5.55 uur nm. 18.08 uur Maandag 6.23 18.39 Dinsdag 6.53 19.10 Woensdag 7.23 19.45 Donderdag 7.58 20.25 Vrijdag 8.41 21.16 Zaterdag 9.39 22.24 Eerste Kwartier 8 februari te 0.23 uur. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van THO LEN maken bekend, dat gedurende drie maanden op de sekretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld de op 19 december 1956 vast gestelde verordening tot wijziging van de Algemene Politie Verordening. Burgemeester en Wethouders voornoemd. THOLEN, 29 januari 1957 „HELPT ELKANDER" Vrijdagavond jl. hield de Thoolse vissers vereniging „Helpt Elkander" de algemene jaarvergadering onder leiding van de heer J. H. Bal. Deze sprak zijn voldoening uit over de opleving in de visserij, die toch kennelijk weer is waar te nemen, terwijl ook het aantal schepen is toegenomen. Uit het jaarverslag bleek dat het een goed jaar is geweest voor de vereniging, welke tevens het 55 jarig bestaan vierde. Het bestuur vergaderde 3 x en de leden 1 x. Geconsta teerd werd dat het met de visserij niet achteruit is gegaan. De garnalenvisserij was goed geweest, de botvisserij lonen, evenals de weervisserij. Broedval voor de oes ters is normaal geweest. De vereniging toonde zijn naam met ere te dragen door hulp te verlenen aan een getroffen lid. Voorts was in het jaarverslag de felicitatie op zijn plaats t.a.v. de voorzitter, die als bestuurslid werd benoemd van de „Visserij op de Zeeuwse Stromen." Na een dankwoord door de voorzitter voor de op hem uitgebrachte felicitatie bleek uit het verslag van de penningmeester dat was ontvangen 279,78 en uitgegeven 597,35, alzo een nadelig slot van 317,05. De bezitting der vereniging bedroeg in na- tura 1158.43, spaarboekje 510,93, in kas 54,Op het boekje van de vismijn staat nog 355,95. Op voorstel van het bestuur werd besloten aan de heer B. W. Baaij (Th. 10) een renteloos voorschot te verstrekken van 800,en dit zonodig uit te breiden tot 1300,voor rechtskundige bijstand. Voorts had de vereniging op de lijst die gecirculeerd had voor een bedrag van 200,ingetekend. De voorzitter dankte de initiatiefnemers, gevers en geef sters voor de financiële steun aan de heer Baaij. Als lid van de kascommissie voor het volgend jaar werden gekozen de heren M. Schot en C. J. Zachariasse. In de pauze werd de rekening over het afgelopen jaar door de kascommissie nagezien en in orde bevonden, waarna de penningmeester werd gedechargeerd. De aftredende bestuursleden J. H. Bal en Kegge werden met algemene stemmen her benoemd. Als adviserend lid uit de kring van garnalenvissers werd aan het bestuur toegevoegd de heer C. Schot Johz. Na ballotage werden twee nieuwe leden toege laten. Op 15 maart zal er weer voorlich tingsavond worden gehouden over de gar nalenvisserij e.a. Dr Havinga zal daarbij het woord voeren. De bode P. Boogerd meende wegens zijn leeftijd (80 jaar) die functie te moeten neer leggen. De voorzitter dankte hem voor zijn betoonde ijver en wenste hem nog vele jaren van rust toe. In zijn plaats werd benoemd de heer D. Roukema. Bij de rondvraag werd nog gewezen op de slechte havenverlichting, op de noodza kelijkheid van het uitdiepen der haven, ter wijl voorts werd gevraagd wanneer de nieuwe Bankstelling er komt. De voorzitter antwoordde op het laatste dat het met de gemeente in orde is, maar nog niet met Waterstaat. In zijn slotwoord wenste de voorzitter de heer Kok, die in het zieken huis vertoeft, een spoedig herstel toe. Daar na sluiting. BRAND Zaterdagmorgen omstreeks half zes loeide in onze gemeente de sirene. Er bleek brand te zijn bij landbouwer C. B. Kodde, waar een houtklamp in vlammen stond. De wind was gunstig om de schuur te vrijwaren. Omstreeks half acht was de brandweer terug. CONCERT ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL In de zaal van het verenigingsgebouw werd zaterdag jl. een concert voor hobo en fagot gegeven onder auspiciën van de Zeeuwse Muziekschool door de heren Cees van den Berg en Henk de Wit. De belang stelling hiervoor was niet groot. Met de daarbij gegeven toelichting en het goede spel van de musici was het nochtans een leerzame middag. DAMUITSLAGEN J. Hogerheide P. Jeroense 2-0 K. Deurloo A. Schot 2-0 C. Elenbaas J. Elenbaas 1 - 1 S. Bout P. Bout 0-2 K. v. d. Jagt A. Schot 0-2 P. Jeroense C. Elenbaas 0-2 J. Priem D. de Vos 1 - 1 J. Jansen C. de Korte 0-2 C. Gebraad J. de Rijke 0-2 BURGERLIJKE STAND Huwelijken Rombout Servaas van Eekelen, wonende te Tholen en Jacomina Cornelia Kegge, wonende te Tholen, 29 januari 1957. Cornelis van Dijke, wonende te Tholen en Maria Slager, wonende te Rotterdam, voltrokken op 30 januari 1957. OPBRENGST BAZAR GROENE KRUIS De bazar, die op 2e kerstdag en de nieuw jaarsdag ten bate van het Groene Kruis werd gehouden, heeft 4544,20 bruto op gebracht. De uitgaven bedroegen 1946,30, zodat een prachtige opbrengst van 2597,90 resteert. Hierin is begrepen de verkoop van 2228 loten a 0,25 en geldprijzen tot een totaal van 250, EEN MOOIE AKTIE Deze week hebben alle huisvrouwen een drukwerk van het Groene Kruis ontvangen oveF de Persil-aktie. Op een bijbehorende kaart kunnen uitgeknipte bons, afkomstig van pakken Persil worden geplakt. De premie, die de fabriek hiervoor betaalt, gaat naar het Groene Kruis. Volgeplakte kaarten kunnen altijd bij dr. Renes, de voorzitter van het Groene Kruis, worden ingeleverd. FILM OVER VREDERUST Niet ten onrechte droeg de film over „Vrederust", die vrijdag jl. in het Ver. ge bouw werd vertoond, de titel „De Zeeuwen trots op Brabants bodem".

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 1