Plaatselijk Nieuws PANG RANG RANG RANG Blijf meester HAMEA DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN Verwaarloos ze niet die Rheumatische Pijnen. lL&i OUD -VOSSEMEER is alleen als er op staar ST. ANNALAND Ruwe, schrale huid Eet wat U wilt- Ij RÏËP! y^f//T1PS Tere huid? COIFFEUR SCHEERMESJES COIFFEUR SCHEERZEEP COIFFEUR BRILLANTINE's Uitsluitend verkrijgbaar Bij uw KAPPER STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE komsten de kolommen* van het Rechtsge leerd Magazijn gesierd zou hebben, maar die voor de lezers van de Eendrachtbode on leesbaar geworden was. De juiste opvatting van de door U gewraakte zin is dan ook, dat gehuwde vrouwen in het algemeen even weinig bevoegdheden hadden als minder jarigen. De tweede opmerking betreft een onjuist heid, die inderdaad in dit artikel geslopen is. Naast de tekts van de nieuwe wet, die volledig tot mijn beschikking stond, heb ik niet de moeite genomen alle vervallen ar tikelen van het oude Burgerlijk Wetboek na te lezen. Zodoende kon deze fout in het artikel komen. Ik bied de redaktie van de Eendrachtbode hiervoor mijn excuses aan. H. v. d. Kooij. 27 januari 1957 Dr. L. D. A. Looijsen te Tholen, tel. 49. Dr. R. C. Renes te Oud-Vossemeer, tel. 19. HOOGWATER in de week van 27 jan. t.m. 2 febr. 1957 Zondag vm. 1.15 uur niB. 13.40 uur Maadag 2.15 14.36 Dinsdag 3.05 15.20 Woensdag 3.45 16.05 Donderdag 4.22 16.28 Vrijdag 4.54 17.13 Zaterdag 5.23 17.42 Nieuwe Maan 30 januari te 22.24 uur. BENOEMING Naar wij vernemen zijn de heren J. C. Baaij en H. M. Uijl alhier tot dusver hulpbestellers met ingang van 24 dec. 1956 benoemd tot besteller in vaste dienst. KINDERZEGELS De verkoop van Kinderzegels te Tholen en ressort heeft opgebracht 410,01 (het jaar tevoren was dit 929,45), mede dank zij de actie van het Plaatselijk Comité te Tholen en voorts van de besteller le kl. A. J. op den Brouw te Stavenisse, die kans heeft gezien voor 120,alleen te verkopen. Verkocht werden 1435 kinderzegels van 2/5 cent 167 kinderzegels van 5/8 cent 250 kinderzegels van 7/12 cent 1658 kinderzegels van 10/15 cent 140 kinderzegels van 25/33 cent De frankeerwaarde van deze verkochte zegels bedraagt 255,35, terwijl de toeslag ad 154,66 ten goede komt aan het hulp behoevende kind. N.C.V.B. Op 16 januari hield de afdeling Tholen van de N.C.V.B. haar maandelijkse ver gadering. Na een welkomstwoord liet de presidente zingen gez. 229 1 - 3, ging voor in gebed en las Rom 8 33 - 39. Na behandeling van de huishoudelijke zaken luisterden de aanwezigen met grote aan dacht naar mevrouw Veldman-Keij uit Co- lijnsplaat, die een boeiende causerie hield over „De problemen der ouder wordende vrouw." Ne enige bespreking werd tot slot gezongen gez. 180 2 en 9, waarna me vrouw Veldman met dankgebed eindigde. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van THO LEN maken bekend, dat door de Reinigings dienst scherven zullen worden opgehaald op dinsdag, 29 januari 1957, het eerste ge deelte en op vrijdag, 1 februari d.a.v. het overige gedeelte. Tegen donderdag, 31 januari a.s. bestaat gelegenheid tot aangifte voor ruiming van privaatputten. THOLEN, 22 januari 1957 Burgemeester en wethouders voornoemd, DAMMEN A. Schot S. Bout 2-0 J. Elenbaas K. Elenbaas 2-0 K. Deurloo P. Bout 0-2 Joh. Hogerheide K. v.d. Jagt 2-0 M. Schot J. Priem 1-1 J. Jansen J. C. de Korte 0-2 S. Bout A. Schot 2-0 K. v. d. Jagt C. Elenbaas 2-0 M. Schot C. Gebraad 0-2 J. de Rijke J. Priem 1 - 1 C. de Korte J. Jansen 0-2 EINDE EN AANVANG VERKEERSCURSUS 29 cursisten namen op 21 januari '57 deel aan het verkeersexamen voor volwassenen van de Afdeling Tholen. Dit examen om vatte het beantwoorden van een 50 vragen, terwijl daarvoor bij wijze van repetitie reeds een 60 vragen en 25 verschillende voorrangskwesties waren beantwoord. De voorzitter van de Velde, tevens cur sist, bracht op deze laatste avond aan de leider, de heer Westdorp, hartelijk dank voor de leerzame en toch geanimeerde avon den en overhandigde, namens de cursisten, aan hem, als blijk van waardering, een fraaie vulpen. De leider dankte voor dit mooie geschenk en in het bijzonder voor het aandachtig ge hoor wat hij op de lesavonden heeft gehad. Dat de deelnemers met enthousiasme de cur sus hebben bijgewoond, moge blijken uit de zeer weinig absenten gedurende die cur sus. Voorts werd bekend gemaakt dat a.s. maandag 28 jan. 's avonds van 7.00 tot 8.00 uur het examenwerk besproken en de uitslag zal worden bekend gemaakt in het Verkeerslokaal. Daarna zal te 8.00 uur een aanvang wor den gemaakt met een nieuwe cursus, waar voor zich reeds een tiental personen hebben opgegeven. De liefhebbers en liefhebsters worden op gewekt om dus maandag 28 januari te 8.00 uur naar het Verkeerslokaal in de Openbare school te gaan. Gehoopt wordt, dat, zoals bij de afgelopen cursus, ook nu weer een aantal dames zullen deelnemen. De cursus is voor de leden van Veilig Verkeer gratis, terwijl een ieder daarvan lid kan worden voor minimum één gulden per jaar. BURGERLIJKE STAND Geboren Paulus Jacobus Joannes Deurloo, zoon van Johannis Deurloo en van Adriana Goorden. Geboren 11 januari 1957. Gehuwd 22 januari 1957: Lodewijk Jacobus Heij- boer, oud 66 jaar, wonende te Halsteren, en Johanna Helena Moeliker, oud 53 jaar wonende te Tholen. 23 januari 1957: Franciscus Hagenaars, over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel WAT Mijn HARPT Maakt is GOED oud 24 jaar, wonende te Bergen op Zoom, en Adriana van den Boom, oud 25 jaar, wonende te Tholen. 24 januari 1957: Leendert Job van de Zande, oud 23 jaar, wonende te Tholen, en Johanna Moeliker, oud 26 jaar, wonende te Tholen. 24 januari 1957: Hendrik van den Boom, oud 52 jaar, wonende te Rotterdam, en Johanna Schooff oud 49 jaar, wonende te Tholen. WEER EEN ZEEHENGELCONCOURS Bij de plaatselijke V.V.V. bestaat weer het voornemen op Tweede Pinksterdag 1957 een internationaal zeehengelconcours te or ganiseren. Er kan dan gevist worden van 11 tot 2 uur. Eer het zover is, zullen wel nadere mededelingen volgen. MUZIEKSCHOOL-JEUGDCONCERT Teneinde de muziekliefhebbers en vooral de muziekbeoefenaren in de gelegenheid te stellen eens nader kennis te maken met enige in onze omgeving weinig bespeelde instru menten, organiseert de Zeeuwse Muziek school in de plaatsen waar haar afdeling zijn gevestigd een aantal muziekschool- jeugdconcerten, te geven door de heren Cees v. d. Berg (hobo) en Henk de Wit (fagot) leden v..ijjj,. Rott. Philharmonisch Orkest, beiden lerdreaan de Z.M. Er wordt een mondelinge toelichting bij gegeven. In Tholen wordt dat concert zaterdag 26 januari om 3 uur gegeven in de Muziek school, Brugstraat 16. Anders kunt U straks niet meer op of neer Begin morgen die bloedzuiverende Kruschen- kuur, om zelf te ondervinden en al spoe dig 1 hoeveel beter ge U voelt, naar lichaam en geest. Want ook Uw stemming heeft van Rheumatische Pijnen zo te lijden. Eigenlijk vergallen die pijnen Uw hele leven, belemmeren U in Uw doen en laten. En dat terwijl hulp voor 't grijpen ligt. Neem toch Kruschen. De kleine dagelijkse dosis doet wonderen. Op uw hele gestel. VINGER BIJNA AFGEZAAGD Toen dinsdag de heer W. Blaas bezig was met de zaagmachine kwam zijn rechterwijs vinger er te dicht bij en werd bijna afge zaagd. In het ziekenhuis te Bergen op Zoom werd hij behandeld en wel zodanig dat zijn vinger behouden blijft. AANLEG INDUSTRIETERREIN GEWENST Blijkens een bericht in de P.Z.C. be treurde een lid van het Provinciaal Bestuur het ten zeerste, dat voor de investerings beperkingen de voor het eiland Tholen ge plande aanleg van industrieterreinen niet kan doorgaan. Dit lid was er van over tuigd, dat er na de herverkaveling te veel arbeiders op Tholen zullen zijn en vond het heel wat beter de arbeiders ter plaatse in de industrie te kunnen onderbrengen dan hen naar de randstand Holland te zien gaan. Dit Statenlid beschouwde dat laatste als ,,'n wegzuigen van het levensbloed van Zee land." Het lid vroeg zich af of Ged. Staten de minister niet kunnen overtuigen dat de be wuste investeringsbeperking fout is, temeer daar werklozen gesteund moeten worden. Ook Ged. Staten zijn van oordeel dat het voorzien in werkgelegenheid op Tholen dringend noodzakelijk is, waarom de po gingen tot aanleg van een industrieterrein niet worden opgegeven. Geneest ruwheid en schraalheid DE LAATSTE BRUG Zo goed als in alle gemeenten, waar de Roode Kruisfilm deze week werd vertoond, waren de zalen vol. De avonden werden door het plaatselijk bestuurslid of door de burgemeester geopend, waarbij inzonderheid de laatste Rode Kruisinzameling voor hulp aan Hongarije werd onderstreept en daar naast het vele wat het Rode Kruis interna tionaal doet. De hoofdfilm met bovenge noemde titel voldeed bij de bezoekers onge twijfeld aan de verwachtingen, al was het weer een ander genre dan de vorige, uiter aard kwam het Rode Kruis werk terdege in het licht te staan. Jammer was, dat niet overal de onderschriften duidelijk waren. De inhoud was een Duitse versie op de partisanenstrijd in Joego Slavie. Voor de jeugd waren middagvoorstellingen georgani seerd. Ook daarbij was de belangstelling in de verschillende gemeenten groot. C. Hommel, N. Verhees en J. de Zeeuw. Na de pauze speelden de accordeonnisten samen of afzonderlijk nog enkele stukken en voerden N. Verhees, J. Heijboer en C. Hom mel tenslotte „Een uitgelopen vrouwtje" op. De sekretaris der vereniging F. de Zeeuw sprak er zijn voldoening over uit dat de leden deze avond zelfstandig hadden ge organiseerd en dankte allen voor hun mede werking. Na dit offidele gedeelte volgde een bal. 10 JARIG BESTAAN „SPIDO" De gymnastiekvereniging „Spido" viert op donderdag 31 jan. en vrijdag 1 februari met een uitvoering haar 10 jarig bestaan. Het is de bedoeling om op de eerste avond een normale uitvoering te geven zoals dat elke winter gebeurt, dus met medewerking van alle leden. De 2e avond krijgt een wat officiëler karakter, alleen de leden die ouder zijn dan twaalf jaar treden dan op en men eindigt met een bal. De vereniging werd op 18 nov 1946 op gericht. Initiatiefneemster was wijlen mevr. Jekel-Seben. Na haar overlijden werd dhr. P. A. W. Mees voorzitter. Bij de oprichting waren verder betrokken: Adr. van Poort vliet, P. Lobbezoo en Mevr. van Vossen de Wilde. Als trainer treden achtereenvolgens op de heren Huismans, de Haas en Spiesens, allen uit Bergen op Zoom. ,f A,. M Gedeponeerd handelsmerk Er kan gezegd worden dat „Spido" een bloeiende vereniging is. Ze telt thans ruim 100 leden, meest junioren. De uitvoeringen worden in de zaal van dhr. P. A. W. Mees gehouden, en zoals gewoonlijk verleent „Oud-Vossemeer's Muziekvereniging" weer haar medewerking. VERGADERING LEZERS CHR. VOLKSBIBLIOTHEEK In het uitleenlokaal kwamen vrijdagavond jl. de leden van de Chr. Volksbibliotheek bijeen. Voorzitter G. Overbeeke opende met gebed. Uit de jaarverslagen van sekre taris C. W. Droogers en penningmeester G. v. Driel Pzn. bleek dat de bibliotheek gestadig groeit. In 1956 werden 500 boeken meer uitgeleend dan in het jaar daarvoor. Met dankbaarheid werd geconstateerd dat FEESTAVOND V.V. „VOSMEER" De leden van de voetbalvereniging „Vos meer", hun huisgenoten en belangstellenden kwamen dinsdag jl. in de zaal van dhr. Hommel voor een ontspanningsavond bijeen. Voorzitter M. van Tilbeurgh hoopte dat deze avond de onderlinge saamhorigheid zou versterken. Het programma bestond uit korte schets jes en voordrachten zoals „Eerste Liefde van Kobus", „Papiertjes Maniak" en „Het wenende meisje", terwijl ook „Kees Pummel voor de dokter" op verdienstelijke wijze ten tonele werd gevoerd Een en ander werd afgewisseld met accordeonnummers, uitgevoerd door het trio Het merk Rang staat duide lijk op iedere Rangrol, als ook op het beschermend omhulsel van ieder Ranget je. EEN PRODUCT VAN DE KINGFABRIEKEN de overheid steeds meer oog krijgt voor het belang van een goede lektuurvoorziening. Mede dank zij het gemeentelijk en provin ciaal subsidie konden vorig jaar meer dan 100 nieuwe boeken worden aangeschaft. Met grote energie werd in 1956 een reorganisatie van de boekenvoorraad aangepakt. Enkele honderdtallen versleten en verouderde boe ken werden verwijderd en een geheel nieuwe alphabetische catalogus samengesteld. Het bestuur zal rekening houden met de naar voren gebrachte wens vooral jongens- en meisjesboeken aan te kopen. Met algemene stemmen werd besloten het leesgeld per week, dat na een verhoging per 1 dec. van 5 op 7 cent was gebracht, a.s. najaar tot f 0,10 te verhogen. Eveneens met algemene stemmen herkoos men het aftredend bestuurslid G. Overbeeke. Na nog enige tijd gezellig bijeen te zijn geweest, sloot de voorzitter met dankgebed. BRANDWEERFEEST De jaarlijkse feestelijke bijeenkomst der Vrijwillige Brandweren op het Eiland werd vorige week donderdag te Oud-Vossemeer in hotel Mees gehouden. De manschappen van Scherpenisse waren afwezig. Onder de aanwezigen telde men Burge meester en Wethouder van Oud-Vossemeer, Inspecteur van Schendel en dhr. Cortes van de Inspektie Brandweerwezen en de heren van Voornveld en J. Blaas namens de B.B. Een drietal burgemeesters gaven van hun belangstelling blijk, anderen hadden zich doen vertegenwoordigen. In het openingswoord, door burgemeester Versluijs op verzoek van de plaatselijke Commandant gesproken, deed spreker het voorstel een „Goed Zo 1" aktie te onder nemen. Dit initiatief werd met applaus be groet. De slotwoorden „Hoe meer er wordt geklapt, hoe harder er in Uw portemonnaie wordt gekapt" hadden ten gevolge dat 154,23 bijeen kwam. De diverse korpsen waren „aangeslagen" naar 5 ct. per koppel en 1 cent per meter slang. De inspektie leg de daar 1/7 bovenop. Het zingen van een brandweerlied, tekst T. M. Hage en muzikale begeleiding A .H. Ridderhof. bracht er goed de stemming in. De Rederijkerskamer „Eendracht" speelde daarna het stuk „Morgen schijnt de zon" van Ar. v. d. Lugt. De goede inhoud van het stuk behoeft hier geen vermelding. Het werd uitvoerig besproken nadat de Rederij kers het op 27 en 28 dec. jl. voor de eerste maal speelden. Het spelgehalte was ook nu weer goed. De rol van Krielewaal werd dit maal gespeeld door een lid van een Toneel ver. uit Rilland Bath. De Brandweercommandant, dhr. T. M. Hage, dankte in het bijzonder de heren Raaijmakers, Douw, Geluk, Romhouts en de invaller voor het vele werk dat deze opvoering weer met zich bracht. Tijdens de pauze sprak de brandweer- inspekteur een kort woord en organiseerde men een verloting. Na afloop was er bal. AANBESTEDING Donderdagmiddag werd op het Gemeen tehuis aanbesteed het voor rekening van de Gemeente bouwen van een ambtswoning voor de hoofdonderwijzer der O.L. School. Er werd als volgt ingeschreven J. Vos, Tholen 31970. Fa. C. B. Bijl, Tholen 32000, C. Schillemans, Halsteren 33225, Chr. Videier, Bergen op Zoom 33637, A. C. v. Loon, Bergen op Zoom 34240. Gebrs. v. Dijke, St. Annaland 34529, Fa. Soetens, St. Annaland 34705. T. M. Hage, Oud-Vossemeer 34740. A. L. v.d. Maas. Oud-Vossemeer 35615. J. C. v. Driel, Oud-Vossemeer 36140, De raming was 32458, VERKEERSCURSUS Waar overplaatsing van de postcomman- dant der Rijkspolitie, wachtmeester P. J. Engeldorp-Gastelaars nog wel even zal aan lopen, is hij voornemens alsnog met een verkeerscursus te beginnen. De eerste van de waarschijnlijk uit 8 lessen bestaande cur sus wordt a.s. woensdagavond gegeven in een lokaal van de o.l. school om 7.30 uur. Iedere deelneemster of deelnemer is welkom. UITVOERING „W.H.S." In de zaal van de heer F. Rijnberg werd vorige week door de voetbalvereniging „W.H.S." de jaarlijkse uitvoering gehouden. Er was een behoorlijke opkomst. Voorzitter A. J. Soeters wenste in zijn welkomstwoord de aanwezigen een gezellige avond toe, waarna de toneelvereniging ,,'t Fort" uit Bergen op Zoom het Toneelstuk „De kwade Huishoudster" opvoerde. Terwijl zowel spel spel als inhoud van het eerste bedrijf hoge verwachtingen wekte, viel dat bij de volgen de 2 bedrijven wat tegen. Ter dekking van de onkosten werd een verloting gehouden, terwijl er na afloop een gesloten bal was. VERGADERING MIDENSTANDSVERENIGING Voor de algemene vergadering van de middenstandsvereniging „Activa" op dins dag 22 dezer waren ongeveer 30 leden op gekomen naar de zaal van de heer P. Moer land. Voorzitter F. J. Stols wees er in zijn openingswoord op, dat de vereniging in 1956 naar buiten minder activiteit aan de dag had gelegd dan vorige jaren, vooral omdat in 1956 geen winkelactie was gehou den. Een jaartje rust kon, zo meende men, geen kwaad en vooral toen de tijdsomstan digheden in het najaar minder gunstig wa ren door de spanningen in de wereld, heeft men van zo'n actie afgezien. Overigens werden nog verschillende werkzaamheden verricht. Het bestuur gaf „acte de presence" bij opening van het groene kruisgebouw, deed evenals de andere vereniging mee aan een gift voor het jubilerend „Accelerando", zorgde voor lunchpaketten tijdens de reis van Ouden van Dagen en had enige be moeienis met de middenstandscursus ter plaatse, waarvan dit jaar goede resultaten te melden waren. Dit alles bleek uit het jaarverslag, gelezen door de secretaris A. Gunter, terwijl pen ningmeester J. de Goffau mededeling deed van het feit, dat er in 1956 een bedrag van 514,94 was ontvangen en 418,47 uitge geven. Het kassaldo bedroeg per 31 dec. 1956 1092,55, waaronder ruim 300, provisie van de leverancier inrichting van het nieuwe wijkgebouw. De heren F. J. Stols, M. v.d. Maas, C. J. v. Oost en J. de Goffau werden vervolgens als bestuursleden herkozen. Voor het af- tredend controlelid J. Gunst werd eerst de heer M. de Graaf benoemd, die zijn be noeming niet aanvaardde en daarna de heer W. Rijnberg Azn. Bij het punt bestuursmededelingen wees de voorzitter er op, dat het door medewer king van het groene kruisbestuur ontvangen bedrag van de leverancier inrichting wijk gebouw, bestemd is voor de gehele midden stand, waarom dan ook de niet-leden op deze vergadering waren uitgenodigd ter be spreking van het verdelingsprobleem. Hier van was maar één middenstander ter ver gadering gekomen, die zich bij het bestuurs voorstel om dit bedrag te bestemmen voor het houden van een jeugdactie, evenals de leden, kon neerleggen. Verder werd na stemming het verzoek van het Comité Ouden van Dagen tot het opnieuw verstrekken van een lunchpakket bij eventuele reis in 1957, ingewilligd. Mededeling werd gedaan, dat eind febru ari of begin maart een gezinsavond zal worden gehouden voor de middenstands leden onder auspiciën van de K.N.M.B. Bij de rondvraag werd door een der leden voorgesteld dit jaar weer wèl een winkel actie te houden. Het merendeel bleek er voor te zijn om dat rond augustus te doen. Nadat de voorzitter had verklaard, dat de vereniging terzake van middenstands- belangen ook in 1957 actief hoopte te zijn, volgde sluiting. WIE WIL BOUWEN In verband met een toewijzing van 21 woningen voor 1957 aan de gemeente Sint- Annaland (bouw met premie) is er van ge meentewege een circulaire aan alle inwoners gezonden, teneinde geinformeerd te worden omtrent het aantal gegadigden voor een nieuwe woning. In die circulaire werd op duidelijke manier een fictief voorbeeld ge geven van de te ramen stichtingskosten voor een woning en de daarop te verwachten premie. Daarbij werd opgemerkt, dat, gelet op wat in deze gmeente voor oude wonin gen wordt ingeschreven (en dat is van re cente datum) nieuwbouw aanzienlijk gunsti ger ligt. Maar wess wel voorbereid als er iets „verkeerd valt" Zorg voor Rennies! Met Digestif Rennies bij de hand geeft zelfs de hevigste zuurbrand U geen zorgen meer. Die blussen Rennis van de ene minuut op de andere, 'n Wonder die Rennies I En zo eenvoudig om in te nemen gewoon laten smelten op de tong, zonder water of wat ook 't Tabletje opgelost zuurbrand geblust. Om te komen tot een billijke verdeling van het aan de gemeente toegewezen con tingent, verzoekt het gemeentebestuur de genen, die een nieuwe woning wensen, een aan genoemde circulaire gehecht formuliertje in te vullen. Verder wordt de. vrees geuit, dat de 20 woningwetwoningen, welke zou den worden gebouwd door de zgn. regeling der streekbouwcapaciteit niet tot stand zullen komen, aangezien de curveprijs te hoog ligt en de minister daartoe geen vergunning geeft. Toch zal ook hieraan nog gewerkt worden. Tenslotte wordt degenen, die be hoefte aan woongelegenheid hebben, nog maals verzocht genoemd formuliertje in te leveren. WEZEN ARMEN WONINGEN TOEGEWEZEN Overeenkomstig de aanbeveling van het Wezen Armbestuur adviseerde de „woon ruimtecommissie" ter plaatse de 5 woningen achter het Weeshuis toe te wijzen aan de volgende personen en/of gezinnen Wed. M. Boogaard, Wed. Johs. Slager, Johs. B. van Dijke, C. Leinse, W. de Groen. Verwacht wordt dat de woningen juli a.s. kunnen worden opgeleverd. Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 50 ct. B.B.-BINDINGSAVOND „U bent niet aan de kant blijven staan met kritiek, maar bent tot de B.B. toege treden en als gemeente zijn we er trots op zo n aantal B.B.ers te mogen tellen, aldus burgemeester J. v. d. Bos in zijn openings woord op de B.B.-bindingsavond, welke maandag 14 januari gehouden werd in het café van W. Rijnberg op de Haven. Daarbij was aanwezig het KHBB, de heer J. van Voorneveld met echtgenote en later ook de voorzitter van de kringraad burgemeester W. van Doorn van Poortvliet .De zaal was goed bezet door B.B.ers,echtgenoten, ver loofden en belangstellenden. Wanneer men door eigen initiatief kans ziet een ontspan ningsavond te vullen, geeft dat altijd meer voldoening, dan wanneer men er een ander gezelschap bij moet halen. En zo zal het de heren Jagt en v. Popering, die bij deze organisatie het leeuwenaandeel hadden, tot voldoening zijn geweest, dat deze ontspan ningsavond toch in de B.B. sfeer bleef en gevarieerd genoeg was om geslaagd te doen heten. Toen burgemeester van den Bos allen een genoeglijke avond had toegewenst kon de heer Jagt tot zijn genoegen meedelen, dat de B.B. ter plaatse 66 man telt. Men kreeg daarvan een visuele voorstelling, toen het blokhoofd Van Popering op humoris tische wijze de verschillende onderdelen aan kondigde en op het podium liet komen en daarbij de E.H.B.O. dienst zelfs nog werk liet uitvoeren. De heer Van Voornveld wees er op, hoe de heer J. D. Jagt niet alleen plaatselijk Hoofd Zelfbescherming is, maar ook kring commandant Opruimings- en Reddingsdienst. Babyderm-zeep De heer Jagt introduceerde voorts de Mobiele Reddingsploeg, waarvan de heer Jac. v. d. Klooster leider is en welke uit 15 man bestaande, eveneens ter plaatse gevormd kon worden om over het gehele eiland op te treden. Ook de brandweer telt 15 man, waarvan de commandant de heer A. Burgers Fzn aan de hand van een tekening liet zien, hoe het korps is ingedeeld en hoe ieder weet, wat zijn taak is. De postcommandant der Rijkspolitie, wachtmeester P. J. van Engeldorp-Gaste laars kon een 5 man sterke dienst presen teren en wees voorts op het misschien uiter lijk we] bescheiden, maar toch niet minder noodzakelijke werk van de politie bij rampen. De verbindingsdienst liet zich ook zien èn horen. Via de mobilofoon werd met de centrale post te Tholen contact gezocht en werden enkele wensen uitgewisseld. Tenslotte werd nog gewezen op de soci ale dienst, bestaande uit Gez. v. Popering en P. van Popering Jaczn. Het geheel was be slist geen onaardig en in elk geval wel zeer gepast programmapunt op deze B.B. avond. Het woord werd daarna op geestige wijze gevoerd door wethouder G. Goedegebuure en door de voorzitter van de Kringraad, burgemeester Van Doorn. Na de pauze vertoonde de heer W. Cor- nelisse uit Tholen een paar films over de B.B. en nog een mooie bloemenfilm in kleu ren. Het filmpje „De Vlag" bracht de be zettingstijd weer in herinnering. Door alles heen was er een gulle tractatie, was er tenslotte nog een hersengymnastiek spelletje en het uit volle borst zingen van een B.B. lied, waarvan het bekende refrein tje het zo goed deed, dat burgemeester v. d. Bos na zijn slotwoord voorstelde daarmee de avond stemmig te besluiten. SUIKERBIETEN In het seizoen 1956 werden onderstaande hoeveelheden suikerbieten geleverd. Puttershoek 1.839.733 kg. Dinteloord 1.469.180 kg. Zevenbergen 1.598.698 kg. Roosendaal 1.481.526 kg. C.S.M. 881.791 kg. 7.270.928 kg. GESLAAGD De dames Foortje Hage en Maatje, Wes- dorp slaagden te Bergen op Zoom voor het diploma machineschrijven. Ze genoten hun opleiding bij de heer K. Koetsdijk. „DRAAGT ELKANDERS LASTEN" Vorige week donderdag hield de ver eniging van Varkenshouders „D.E.L." de jaarvergadering, waarbij 55 leden tegen woordig waren. Voorzitter Vroegop opende met. zijn vreugde te uiten over de goede opkomst. Het was de 20ste jaarvergadering en de voorzitter kon meedelen, dat de beste wensen waren ingekomen van burgemeester Bouwense en weth. Hage, die verhinderd waren tegenwoordig te zijn. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat er per 31 dec. jl. in de kas was 3245,67. Gedurende de afgelopen 20 jaar werd een bedrag van 3827,57 voor ge storven varkens vergoed. Met recht, zo stelde de penningmeester vast, draagt de vereniging de naam van „D.E.L.". Hij hoopte dat men tot in de verre toekomst bereid zou zijn gezamenlijk de verliezen te dragen. Bij de daarna gehouden bestuursverkie zing werden met zo goed als algemene stemmen herkozen de aftredende bestuurs leden F. Lindhout, seer., J. C. Knuist, penningm. en C. J. Geluk, commissaris. Als lid der controlecommissie werd de heer W. Robbe gekozen. Na de pauze werd een verloting gehou den van verschillende beschikbaar gestelde artikelen. De big, zijnde de hoofdprijs, werd gewonnen door het lid P. B. de Vliet Jz. Men was nog geruime tijd gezellig bijeen. ARM GEBROKEN Bij het voetballen kwam J. M. v. H. al hier zo ongelukkig te vallen, dat hij zijn pols brak en voor behandeling naar Bergen op Zoom moest. OPRICHTING L.J.G.-AFDELING 21 Januari jl. werd door het bestuur van de Z.L.M.-afdeling alhier een aantal jonge lui uitgenodigd om tot oprichting te komen van een afdeling L.J.G. Voorzitter J. J. Hage heette inzonderheid de heren A. C. van Heusden, hoofd der lagere landbouwschool alhier en de heer Kosten uit Tholen welkom. Het verheugde spreker dat zovelen aan de oproep gehoor gegeven hadden, waar uit de presentielijst bleek, dat er 25 jongeren aanwezig waren. De heer van Heusden wees er vervolgens op, wat het doel is van de initiatiefnemers, namelijk op in iedere gemeente van Zee land een dergelijke vereniging, zover nog niet bestaande, op te richten. Dit teneinde een samenbundeling van alle plattelands jongeren op elke gemeente te bewerkstelli gen, ongeacht hun beroep. Het is dus niet alleen voor boerenzoons of landarbeider jongeren, maar voor alle jonge mensen uit de gemeente. Dan wordt contact gelegd met elkaar, gedachtenwisseling over hun werk en de poort gevormd, die tot het later leven toegang geeft, wanneer men zelfstandig de maatschappij gaat dienen. Het is goed dan ingelicht te zijn over het verenigingsleven, het zelfstandig kunnen optreden, het duide lijk en onbevreesd geven van zijn mening. De heer Kosten onderstreepte het voor gaande en wees er op al jaren de L.J.G. te hebben vertegenwoordigd, wees er ook op, van hoeveel nut dit voor hem persoonlijk reeds was en adviseerde de aanwezigen met klem mee te doen aan deze vorming. Er worden op de bijeenkomsten sprekers uit genodigd op elk leerzaam terrein, leerzame films vertoond, enz. Er worden gedachten uitgewisseld, wedstrijden georganiseerd, maar bovenal kennis bijbrengen, wat in zonderheid een winstpunt in het latere leven betekent. Nadat enkele vragen waren beantwoord gaven zich alle 25 aanwezige jongeren op voor de L.J.G. afdeling. Direct werd een bestuur gekozen, dat een vlot verloop had. Benoemd werden Jo Noor- dijke als voorzitter, Adr. Duijnhouwer, secr. penningmeester, G. v. Ast, P. I. Jagt en Gab. Kleppe, leden. Aan de eerstvolgende bijeenkomst zullen de heren A. C. van Heusden en A. Breure uit Sint-Maartensdijk als zijnde ook een zeer actieve L.J.G.-er medewerking verlenen. Na een woord van dank volgde sluiting. GESLAAGD Bij het te Bergen op Zoom gehouden examen voor het praktijkdiploma moderne bedrijfsadministratie slaagde de heer J. Keur Hz. alhier. OEFENING Op donderdagavond 10 jan.'57 om onge veer half 7 loeide de sirene boven onze ge meente waarmede de aanvang van een oefening van de blokploeg van Scherpenisse werd ingeluid. Dit bleek, een grootscheepse oefening te zijn waaraan door verschillende ploegen uit het Eiland werden meegedaan, o.a. door de plaatselijke Brandweer onder leiding van de heer Vinjé, het Mobiel Ge-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 2