PANG RANG RANG RANG OPRUIMING „YVONNE" Sporthoekje OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND Uw hi gaaf i STAVENISSE „IN BLIJDE VERWACHTING" ST. MAARTENSDIJK is alleen als er op staar ENORM SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND Ook Spierpijn ANNA JACOBA POLDER PREDIKBEURTEN VEILINGEN BURGERLIJKE STAND Geboren 3 januari 1957, Adriana Jacoba Melse, dochter van Johonnes Melse en van Janna van Burg. 5 januari 1957, Johanna Huiberdina de Jonge, dochter van Wilhelmus Josias de Jonge en van Johanna Cornelia Donken. 31 december 1956, Jan Bout, zoon van Jan Bout en van Martina Johanna Verkam man. TOOGAVOND CHR. LANDARBEIDERSBOND Voor dit jaar was Tholen de centrum plaats tot het houden van de districts toog- en familieavond. En 't moet de gastvrouwe - de afdeling Tholen een groot ge noegen zijn geweest dat de zaal van hotel „Hof van Holland" meer dan bezet was dooi de leden èn echtgenoten van de chris telijke landarbeidersbond district Tholen. De districtsvoorzitter, de heer W. M. Lindhout opende de bijeenkomst met een welkomst woord en richtte zich daarbij inzonderheid tot de voorzitter van de Bond, die mede aanwezig was, de heer P. Stokman en dis trictsbestuurder de heer R. yan Wensen, in onze omgeving geen onbekende meer. Het deed de voorzitter genoegen allen in Tholen te mogen ontvangen. Hij hoopte dat het voor alle opgekomenen een goede en gezellige avond zou worden. De heer Stokman wees er op, dat men zijn persoon lijke verantwoordelijkheid nooit uit het oog mag verliezen, maar dat men ook als or ganisatie zijn standpunt dient te bepalen. Er is een gezonde samenwerking in Neder land tussen de verschillende landarbeiders bonden op sociaal-economisch gebied. Van daar dat een zekere binding in de P.B.O. mogelijk is geworden. Spreker hoopt dat het Nederlandse volk bereid zou zijn om met de overheid, het financieel mogelijke in te lopen voor wat betreft de bestaande achter stand in de landbouw. De heer Van Wesen sprak over „Tot vrijheid geroepen, tot gehoorzaamheid ver plicht". Men is dus vrij in beroepskeuze, zo stelde deze spreker vast, doch in het volksleven dient men zijn standpunt te be palen. En tot gehoorzaamheid verplicht wil zeggen: gehoorzaam zijn in het gebod der liefde. Wij zijn mede-verantwoordelijk in het maatschappelijk leven. Tussen de spre kers door trad het zangkoor „V.Z.O.S." uit Sint-Annaland op onder leiding van de heer J. Ridderhof met enkele aandachtig beluisterde zangnummers. Een zeer leuk toneelstuk werd opgevoerd door leden uit Tholen, die het aardig goed voor elkaar gebracht hadden en wel onder de titel „Hannes wil emigreren." Menigmaal wekte het hilariteit onder de aanwezigen. Een spraakwaterval en het gezamenlijk zingen, dat besloten werd met het „Dankt, dankt nu allen God" maakte het geheel tot een goede en gezellige toogavond van de N.C.L.B. GESLAAGD Voor het gehouden examen praktijk-diplo ma boekhouden slaagde de heer J. de Korte Cz. BENOEMINGEN Tot tijdelijke onderwijzeres aan de O. Lagere School alhier benoemden burgemees ter en wethouders Mevr. A. M. A. W. Cor net-van Veenendaal. Tot havenmeester werd benoemd dhr. M. de Klerck, alhier. BURGERLIJKE STAND Ingekomen 1 dec. '56 Thomas Ligtendag met echtg. van Tholen. 1 dec. '56 Catharina J. Buijs, van Tholen. 6 dec.'56 Dingetje L. Droogers van Go- rinchem. 14 dec. '56 Johanna Langejan van Scher- penisse. 13 dec '56 Neeltje van Gorsel van Velsen. 18 dec. '56 Adrie W. van Poortvliet met echtgen. en een kind van Tholen. 21 dec. '56 Aleida Hondius. Vertrokken 6 dec '56 Hubert M. van den Boogaard met echtgen. naar Helmond. 7 dec. '56 Hendrik A. Guiljam met echt gen. en 3 kinderen naar Tholen. Geboren 8 dec. '56 Janna Elizabeth, dochter van Vincent A. van Poortvliet en van Elizabeth van Driel. 18 dec. '56 Adriana Maria Catharina, doch ter van Johannes Antonius Henraath en van Maria Catharina Bosters. 24 dec. '56 Johanna Hendrika, dochter van Merardus E. en van Cornelia M. Uijl. 28 dec. '56 Cornelis Leendert Marinus, zoon van Kornelis J. en van 'Wilhelmina Bosters. Overleden 3 dec '56 Michiel Kievit, ongehuwd, oud 82 jaren. 7 dec. '56 Pieternella Cornelia van Gor sel, weduwe van Jan van der Werff, oud 82 jaren. 23 dec. '56 Wilhelmus Cornelis van Oos terhout, echtgenoot van Johanna Maria Cleijmans, oud 70 jaren. Ondertrouwd 27 dec. '56 Antonie Hovestadt met Lena Dingetje Droogers. Huwelijken geen. AANBESTEDINGEN Deze week werd aanbesteed het aanslui tend gedeelte van het wegvak Poortvliet-St. Annaland onder de gemeente Poortvliet. Inschrijvers waren firma Uil te Middelburg voor 174.000, N.V. Mesu te Rotterdam voor 166.000, M. v. d. Velde te Bruinisse voor 158.000, Gebr. Verlaat te Hardinxveld voor 157.200, Wandel te Nieuwerkerk voor 157.620, A. v. d. Werf te St-Maartens- dijk voor 152600, D. J. Janssen te Middelburg voor 140,100, firma W. v. Vossen en Zonen te St. Annaland voor 139.385, De raming was 147.000, Voor reconstructie van de Schansstraat te Halsteren was de hoogste inschrijver Dijkstra te Breda 97200,en de laagste firma W. v. Vossen te St. Annaland voor 87500,—. EEN GOED RESULTAAT Waar de belangstelling (altans voor deze gemeente) niet bijzonder groot was tijdens de door de muziekvereniging „Accelerando" rond de Kerst georganiseerde bazar zal de netto opbrengst de vereniging zeker niet zijn tegengevallen. Er was namelijk een bruto-opbrengst van de verschillende „stan den" van 4359,34, terwijl een verkoping van verschillende artikelen nog 435,95 opleverde, in totaal een brutobedrag van 4795,29. De uitgaven door inkopen, schoonmaken school, enz. bedroegen 2789,- zodat er een batig saldo is overgebleven van 2006,29. Weer een belangrijke stap naar een schuldvrij instrumentenbezit. GEVONDEN VOORWERPEN 1 wollen sjaal, 1 paar dameshandschoenen glacé, 1 dameshandschoen (glacé). Inlich tingen bij de Rijkspolitie. GEVALLEN Begin deze week kwam de echtgenote van de heer C. Ridderhof door een misstap van de zolder te vallen en liep daarbij een hoofdwonde op, die door dokter van Es met 5 krammen moest worden gehecht. Ook andere lichaamsdelen waren bezeerd, waar door ze rust moet houden. DE VIJF WONINGEN Achter het weeshuis zijn voor rekening van het Wezen Armbestuur vijf woningen in aanbouw, waarmee de aannemers Bur gers-den Engelsman een paar weken gele den zijn begonnen en waar al behoorlijk schot in zit. Het is de bedoeling van het Wezen Armbestuur die woningen te ver huren. In eerste instantie heeft men daarbij gedacht aan bejaarde echtparen, bejaarde alleenstaanden of kleine gezinnen. Naar we deze week vernamen hebben er zich thans reeds meer gegadigden opgegeven dan er woningen beschikbaar zijn. Toch wil het Wezen Armbestuur niemand de gelegenheid onthouden zich voor zo'n woning op te geven. Die mogelijkheid is er dan ook tot 18 januari a.s., waartoe men zich tot de voorzitter van voornoemd bestuur dient te wenden, de heer J. D. Jagt, Langeweg, alhier. BURGERLIJKE STAND over de maand december 1956 Geboren 8 dec. Cornelis Marinus, zoon van A. Rijnberg en van C. Westdorp. 23 dec. Elizabeth Neeltje Wilhelmina, dochter van A. J. Boogaard en M. Bolier. Huwelijken Johannes Josias Lindhout, 24 jaar wonen de te Oud-Vossemeer en Elizabeth Janna Gaakeer, 23 jaar, alhier. Overlijden 10 dec. Clasina Lena Ketting, oud 69 jaar, echtgenote van A. Goedegebuure. 19 dec. Kaatje Burgers, oud 85 jaar, echtgenote van C. Scherpenisse. 21 dec. Bartel Buijs, oud 88 jaar, we duwnaar van H. P. Stols. Loop der bevolking. Ingekomen Joseph Mendes van Wellington (Nieuw Zeeland) naar Bierensstraat 22. Emma van Vossen-Siefert van Hirsch- horn (Duitsland) naar Klippelstraat 31. Vertrokken Elizabeth J Lindhout-Gaakeer van Ton- huisstraat 13 naar Roosendaal. HUISSLACHTINGEN In de maand december 1956 werden ter gemeentesecretarie 52 vergunningen uitge reikt voor huisslachting. In totaal werden 309 huisslacht-vergunningen uitgereikt in 1956. DERTIG MAN WERK Deze week is de Nederlandse Heide maatschappij begonnen met de werkzaam heden op een regieobject onder de gemeente Stavenisse. Ongeveer dertig personen zijn hierop reeds te werkgesteld. Dit boek van Dr. A. J. M. Lamers gratis bij aankoop van een Babyderm-Set, waarin poeder, zalf, olie. zeep, a f 4.95 Voorradig in Apotheek en Drogisterij Weteft is gerust zijn GROND WORDT AFGEVOERD De grote hoeveelheid grond, die langs de waterleiding aan de „Poesdreef" ligt, min dert gestadig. De aannemer J. van Vossen van St. Annaland gebruikt deze grond voor het ophogen der percelen achter de boerderij van de heer C. v. Putte langs de water leiding tot aan de Ijsbaan. De grond wordt met behulp van draglines geladen en per spoor afgevoerd. BURGERLIJKE STAND over de maand december 1956 Geboren 7 dec. Cornelis Jacobus Bart, zn van A. C. Gaakeer en R. Wilkes. 23 dec. Jacob Jacobus, zn. van J. van Beveren en J. C. Dorst. s, 23 dec. Elbert Jan, zoon van N. van van de Bunt en D. J. Onink. Overleden 6 dec. Neeltje Wilhelmina Cornelia van Oost 60 jaar, echtgenote van Marinus van Zuien. Huwelijken Geen: Loop der bevolking. Ingekomen Johannes Eerland, van Uden naar Stoof- dijk 25. Vertrokken Jacob C. Hout, van Wilhelminastraat 14 naar Krimpen a.d. IJssel. Johanna C. Hout van Wilhelminastraat 14 naar Krimpen a.d. IJssel. Dirk D. Boogaard van Stoofdijk 55 naar Dordrecht. VERGADERING Vrijdagavond 4 januari hield de reis- vereniging „Nooit Gedacht" onder voor zitterschap van hun voorzitter, dhr. J. v. d. Schaaf, in de zaal van dhr. M. J. Steketee de jaarlijkse ledenvergadering. De drie aftredende bestuursleden, dhr. W. Priem als secretaris, dhr. C. G. Guequi- èrre als penningmeester en dhr. J. M. van Gorsel als gewoon bestuurslid, werden allen met algemene stemmen herkozen. Als leden van de kascontrole werden aan gesteld de heren C. Lindhout en C. Vroegop Besloten werd het reisplan voor het aan staande seizoen aan te houden en dit op een later tijdstip nader vast te stellen, terwijl men verder overeenkwam zoals gebruikelijk ook dit seizoen weer een gezellige avond te organiseren. ZONDAGSSCHOOL Wegens vertrek van mevrouw de Jong uit onze gemeente zal zij als medeleidster van de Zondagsschool worden opgevolgd door Mevrouw Lindhout-v. d. Werf. Tevens is thans aan het Zondagsschoolwerk ver bonden mej. R. Poot, die eerstgenoemde bij haar taak de nodige hulp zal verlenen. Als bijzonderheid kan eveneens nog wor den vermeld, dat de Zondagsschool dit jaar haar 50-jarig bestaan hoopt te herdenken. HUISSLACHTINGEN Het aantal huisslachtingen bedroeg in de maand december alhier 52, w.o. één kalf, zodat vanaf de opening van het slachtsei- zoen op 1 oktober in totaal 187 vergunnin gen voor huisslachting werden afgegeven. NUTSAVOND Dinsdagavond hield het Nutsdepartement in het hotel van de heer M. J. Steketee weer één van haar ontspanningsavonden en werd voor een talrijk publiek de bekende en zeer mooie film „Canaris" vertoond. Overduidelijk liet deze film zien, dat reeds voor de oorlog en ook daarin niet iedereen zich in Duitsland met de toenmalige regering leiders kon verenigen, ook al bracht dit verdenking en gevaar met zich mee en zelfs Het merk Rang staat duide lijk op iedere Rangrol, als ook op het beschermend omhulsel van ieder Ranget je. EEN PRODUCT VAN DE KINGFABRIEKEN dikwijls de dood, zoals ook met de hoofd persoon in deze film admiraal Canaris het geval werd. Wat de groei van de vereniging betreft was deze avond eveneens een succes door opnieuw verscheidene bezoekers zich als lid opgaven. EEN OUDE TEKENING Toen een paar weken geleden de heer F. van Twist zijn nieuw kantoor naast zijn woonhuis op de Markt opende en we daar een kijkje namen om ons te overtuigen van een zeer practisch moderne kantoorruimte, zagen we bij de verschillende door de heer van Twist ontvangen cadeaux ook een schilderijtje hangen aan een kantoorwand. De daarin gelijste tekening toonde ons het stadhuis van Tholen. Op zichzelf nog geen bpzonderheid, daar dit stadhuis er nog steeds staat, ja momenteel wordt gerestau reerd. Maar dit was een tekening uit 1743 van de heer J. C. Philips. En dus al ruim 2 eeuwen oud. Het was de heer Twist aangeboden door een verzekeringsmaat schappij uit Rotterdam. Intussen wensen we de heer Van Twist nog veel succes met zijn nieuwe aanwinst op het gebied van ruimte en outillage. AANBESTEDING Op maandag 7 januari des nm. 2 uur werd in hotel „Hof van Holland" alhier door de Ned. Heide Mij aanbesteed Bestek TD no. 1085, inzake het aanleggen, ver beteren en verharden van wegen, ter lengte van 6.1 km met bijbehorende werken in de Noordpolder (westelijk gedeelte) De aanbesteding verliep als volgt a) Uitvoering met hoogovenslakken Fa. J. D. Janse M'burg 459.000.—. Fa. M. de Oude K. T. de Jonge Zierik- zee 463.000.—. C.V. v/h Fa. Jasper van 't Verlaat 6 Zoon Hardinxveld 478.000. G. v Herk Tz. Nieuwerkerk a.d. IJssel 478.000.—. M. Uil M'burg 492,000.—. N.V, Aann. en Handelsmij. „Necu" Rot terdam 565.000. N.V. Aann. Mij. v/h Hillen Roosen, Amsterdam, 573.000. b) Uitvoering met lavasteen F. J. D. Janse, M'burg 479.000. M. Uil, M'burg, 495.700.—. C.V. gebr. v. 't Verlaat Neder-Hardnixveld 582000.—. Het begrotingsbedrag was geraamd voor a) 453.960.en voor b) 475.175. Door fa. J. D. Janse, Middelburg werd dus voor het laagste bedrag ingeschreven en wel voor resp. 459.000.en 479.000.—. Besloten werd de gunning in beraad te houden. BURGERLIJKE STAND over de maand december-1957 Geboren 5 dec. Johannes, zoon van Marinus Jo hannes van Steutel en Jozina Janna Cor nelia Hoogstrate. 7 dec. Willem, zoon van Johannes Leen dert Koopman en Wilhelmina Quaak. 7 dec. Elizabeth Wilhelmina, dochter van Hubertus Hoek en Martina Hartog. 16 dec. Pietra Cornelia, dochter van Marinus Koopman en Jannij Witte. 29 dec. Jacobus Jan, zoon Marinus West dorp en Jacomina Wilhelmina Dijkema. 28 dec, Johannis Jan Willem, zoon van Pieter Jacobus van Houdt en Catharina Janna Bijnagte. Huwelijksaangifte geen. Huwelijken '6 dec. Danker Roozemond 25 jr., water bouwkundig opzichter wonende te Gorin- chem en Pieternella Wilhelmina Marina Kloet 25 jr. zonder beroep, wonende te St. Maartensdijk Z. 13 dec. Willem Cornelis van den Berge, 22 jaar, landarbeider en Elisabeth Johanna van Gorsel 23 jr. zonder beroep, beiden wonende te St. Maartensdijk. is onze nog steeds alle dagen HONDERDEN NIEUWE KOOPJES Dames- en Kinderkledingmagazijn Bosstraat 34 tel. 1521 B. op Zoom Overleden 5 dec. Marinus van Gorsel, 61 jr, echt genoot van Elizabeth van den Abeelen. 19 dec. Maatje Johanna Geluk, 76 jr. weduwe van Adriaan Boogert. 21 dec. Jacoba de Zwarte 68 jr, echtge note van Anthonie Wilhelm van der Werf. 30 dec. Lucretia Marina van den Hoek, 95 jr. weduwe van Cornelis Marinus de Graaf. Loop der bevolking Ingekomen Johanna Elizabeth Hartog, van Bergen op Zoom naar A 406. Marinus Louis Schrier, van 's Graven- hage naar D 14. Cornelis Rommen, van Rotterdam naar A 280. Vertrokken Pieternella Wilhelmina Marina Kloet, echtgenote van Donker Roozemond, van D 114 naar Gorinchem, Jagerslaan 22. Geertruida Cornelia Kunst, van C 142 naar Veenendaal, Eenvoudlaan 53. Cornelis Priem, van A 73 naar Den Helder, Buitenhaven 5. Jacobus Dane, van B 65 naar Koude- kerke, Vlissingsestraat 19. Izak den Haan, van A 122 naar Poortvliet Malland B 43. Jacobus Anthonie de Rijke, van A 352 naar Middelburg, Jachthaven Kinderdijk. BURGERLIJKE STAND over de maand december 1956 Geboren Johanna Suzanna, dochter van H. A. van Houte en van G. Meeuwsen. Adriaan Christoffel, zoon van W. Bijl en van L. Rottier. Huwelijksaangiften Johannes C. Duijnhouwer, 20 jaar en Cornelia J. Bevelander, 20 jaar. Huwelijken Johannes C. Duijnhouwer, 21 jaar en Cornelia J. Bevelander, 20 jaar. Overlijden geen. Loop der bevolking over de maand dec '56. Ingekomen Josina C. van der Reest-Koppenhol van Poortvliet. Krina Corbijn van Kortgene. Vertrokken Tannetje M. Verkammen naar Wemel- dinge. Gilles A. Steketee en echtgenote naar Poortvliet. Wed. L. de Kwak-Koolaard naar Oud- Vossemeer. Bernardus Helleman naar Bloemendaal. PLATTELANDSVROUWEN Op 3 januari kwamen de plaatselijke le den van de Bond van Plattelandsvrouwen met hun gezinsleden bijeen in café „De Tol" voor hun jaarlijkse gezinsavond. Werd het programma andere jaren geheel verzorgd door de leden en hun kinderen, dit jaar was juffrouw Ganzeman uit Kapelle uitgenodigd om de aanwezigen met haar voordrachten aangenaam bezig te houden. En zij is daar volkomen in geslaagd, hoe kan het ook anders, wanneer men schetsen hoort voor dragen van L. Huizinga, Annie M. G. Schmidt, Simon Carmiggelt, Felix Timmer mans en W. Vaarzon MorelHaar wijze van voordragen is in korte tijd reeds zover ontwiikeld, dat het publiek met veel ge noegen keek en luisterde, in 't bijzonder waar het de Zeeuwse verhalen betrof. Daar de gezinsavond dit maal aan het begin van het jaar werd gehouden, was er voor deze gelegenheid een jaarverslag op rijm gemaakt, (mogelijk gemaakt dank zij de welwillende medewerking van de redactie van de Eendrachtsbode) die werd voorge dragen door Thomasvaer en Pieternel in Thoolse dracht, waarin de aanwezigen tot hun verrassing ontdekten dat in deze kledij schuil gingen de dames M. van Doorn-de Jonge en C. Quist-Geuze. Na afloop dankte het plaatselijk bestuurs lid, Mevrouw D. Kugel-Swart, alle mede werksters voor het welslagen van de avond, voor de prijzen beschikbaar gesteld voor de verloting, Thomasvaer en Pieternel voor hun vlotte voordracht en juffrouw Ganze man voor haar gezellige voordrachten. Na het gemeenschappelijk zingen van het Zeeuwse volkslied werd deze geslaagde avond gesloten. GESLAAGD Voor het volledige staatspraktijkdiploma bedrijfsadministratie slaagde onze vroegere dorpsgenoot de heer J. van IJseldijk, thans wonende te Bergen op Zoom. OVERPLAATSING De wachtmeester der Rijkspolitie W. A. Boogerd alhier werd per 15 december 1956 overgeplaatst naar Colijnsplaat en vertrok eind vorige week uit onze gemeente. GEVONDEN Een nieuwe motorstofbril. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. NU EEN 1STE PRIJS Werd er vorige week melding van ge maakt, dat onze dorpsgenoot Machiel Geuze op de Studieclub schilders te Bergen op Zoom een 2e prijs behaalde, thans kunnen we er aan toevoegen, dat hij op de centrale Studieclub te Utrecht een 1ste prijs won en daarmee de wisselbeker en een waarde bon van 40, Z.L.M. VERGADERING Op donderdag 3 januari jl. kwam de afd St. Filipsland der Z.L.M. in een algemene vergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer J. A. Stols. Na afwerking van de huishoudelijke za ken gaf mr. Schlingemann, alg. secretaris der Z.L.M., een beschouwing over diverse actuele landbouwonderwerpen. De heer de Lange van het Z.V.V. gaf hierop een uiteenzetting over diverse ver zekeringen bij de Z.L.M. Op deze onderwerpen volgde een geani meerde bespreking. De aanwezigen hebben ongetwijfeld een leerzame vergadering meegemaakt. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jan Izaak, zoon van L. Walpot en J. M. Quist. Nehemia Andries, zoon van P. C. v. d. Reest en J. C. Goudzwaard. Jan Pieter, zoon van A. Labuyère en W. A. de Ruijter. Elisabeth Cornelia, dochter van C. Ver- kerke en C. J. Quaak. Neeltje Wilhelmina, dochter van M. C. Noorthoek en L. Roukema. Huwelijken J. A. Wisse, 24 jr. en M. A. Kleppe, 25 jr. H. van Riet, 29 jr. en A. Filius, 26 jr. Overleden Cornelia J. Faasse, 83 jaar. Joh. Vaders, 76 jr, echtg. van M. van Prooijen. Adriaan van Gilst, 70 jaar echtg. van J. C. Feijtel. Ingekomen personen: G. J. Wisselink en Gezin, van Aalten. B. J. H. Westerveld, van Aalten. P. J. van der Dussen, v. s' Gravenhage. W. P. H. Kramer, van Utrecht. N L. de Oude en gezin van Serooskerke. Vertrokken personen: L. den Braber naar Steenbergen. J. Aarnoudse en echtgenote naar Tholen. en rheumatische pijnen wrijft U weg met UITVOERING Dat niet alleen de ouderen, maar ook de jeugd van St. Filipsland weet wat musi ceren is, heeft het jeugdorkest „Con Amore" onder de bezielende leiding van de heer de Bruin, weer bewezen op haar laatste uitvoering. Het muziekminnend deel der gemeente, dat in zeer grote getale was op gekomen, zodat de bovenzaal van „De Druiventros" propvol was, heeft zich niet behoeven te beklagen dat ze deze avond was komen luisteren. Ook hier kan gezegd worden dat het ten gehore gebrachte goed werd vertolkt, het muzikale gedeelte alsook het toneelstukje, dat door eigen leden werd opgevoerd. KLAPROOSCOLLECTE De vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening organiseerde in de laatste week van decem ber de jaarlijkse klaprooscollecte. De opbrengst was 117,32, te weten: St. Filipsland 57,32 en Anna Jacobapolder 60,—. Zondag 13 januari 1957 THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 en 3 uur ds. J. den Hoed. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. Bakker. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur leesdienst. Ned. Prot Bond 5 uur ds. J. J. Goorhuis, Ned. Herv. pred. te Tilburg. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. A. Breure. Bediennig H. Doop en voorbereiding H. Avondmaal en 6.30 uur ds. P. Westland van Sint-Annaland. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. A. Koning. Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Donderdag 17 januari 7 uur ds. W. Baaij uit Doorn. Geref. Gem. in Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. SINT-ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. P. Westland en 6 uur ds. A. Breure van Oud-Vossemeer. In beide diensten extra-collecte. Woensdag 16 januari 19 uur ds. P. West land, Bijbellezing. Collecte Chr School. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Vrije Geref. Gemeente 9.45, 2.15 en 6.15 uur leedienst. STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. H. Bouter. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur de heer J. W. Slager. SINT-MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds. C. J. P. Lam en 2 uur kan didaat A. v. Brummelen uit Barneveld. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Rehoboth 6.30 uur ds. de Vey-Mesdagh te Den Haag. SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 en 2.30 uur ds. J. Brons. In beide diensten collecte voor het restauratiefonds. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur kandidaat A. van Brummelen uit Barneveld en 2.30 uur ds. C. J. P. Lam. Geref. Gemeente 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Bakker. Geref. Kerk 10, 2 en 6 uur leesdienst. SINT -FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 uur ds. F. van Dieren. Collecte Verwarming. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6 uur dhr. Gebraad. ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. de Regt van Nieuwen- dijk. ST. ANNALAND Dinsdag 8 jan.: Uien middel 26.2126.70; Bonken 27.12; Drielingen 28.49; Picklers 29.70; Stek 5.24; Aanvoer 170 ton Donderdag werd niet geveild Peen B 10.90. SCHERPENISSE Dinsdag 8 jan. Uiten middel 26.59; Bon ken 27.30; drielingen 28.Picklers 29.30. Aanvoer 10 ton. Donderdag werd niet geveild. ST. MAARTENSDIJK: Donderdag 10 jan.: Uien middel 26.50 26.30. Bonken 28.80; Drielingen 28.70; Picklers 29.Stek 5.20. Aanvoer 50 ton. Peen B 11.20; Peen C 10.—; Stek 3.40. Aanvoer 20 ton. DE COMPETITIESTANDEN Volgens afspraak zouden we de competie- standen nog even weergeven voor de tweede voetbalronde begint. Dat is officieel het geval op 19 januari. Maar zaterdag a.s. zullen er bij gunstig weer reeds een paar inhaalwedstrijden worden gespeeld. De stand in de eerste klasse A is, voor zover we het hebben kunnen uitkienen tot en met 31 december jl. als volgt. SSC 1 10 9 0 1 18 54 19 V.V.N. 11 8 1 2 17 43 25 NAC-veteranen 12 6 1 5 13 24 31 Kogelvangers 10 5 2 3 12 34 21 Vrederust 13 4 2 7 10 26 35 HNC 1 9 3 2 4 8 26 25 ONI 10 3 1 6 7 20 37 Seolto 10 2 3 5 7 21 28 Smerdiek 7 3 0 4 6 19 21 Chrislandia 10 1 2 7 4 17 36 Uit deze stand blijkt wel, dat ook VVN een harde dobber zal hebben om het tot het kampioenschap te brengen. Het ziet er naar uit dat de nieuwe club in deze af deling Sprang Capelle op het kampioen schap afstevend. Wat het spel betreft moe ten wij en iedere deelnemer toegeven, dat dit elftal dat ook ten volle verdient. Nac heeft dit jaar tot op heden een goede beurt gemaakt door 13 punten te halen uit de overigens reeds 12 gespeelde wedstrijden. Zoals te doen gebruikelijk staat Vrederust op de middenmoot. Smerdiek heeft op Vre derust nog een grote achterstand in ge speelde wedstrijden. Toch is de vraag ge rechtvaardigd of het veel hoger zal komen dan voornoemd elftal. Het zou verwonderen als Chrislandia in deze afdeling geen hek kensluiter zou blijven. De 2e klasse A. Sprang 2 11 7 3 1 17 33 13* Good Luck 2 10 6 3 1 15 35 15 Blauw wit 11 5 3 3 13 30 25 HNC 2 11 4 4 3 12 28 29 W.H.S. 7 4 2 1 10 24 15 PTT 8 4 0 4 8 32 29 DEB 9 3 1 5 7 29 32 The Gunners 28215 517 28 SSC'55 2 9 1 1 7 3 10 23 Zwal. Boys 2 7 1 0 6 2 15 29 We meenden, dat Good Luck de leiding had genomen, maar deze stand stelt het nog even anders. Good Luck 2 staat op de tdeede plaats, maar heeft ook 'n behoorlijke kans. Blauw Wit heeft al meer verliespun- ten en uit deze stand blijkt tevens, dat WHS nog wel alle krachten zal moeten inspannen om het tot de bovenste regionen te brengen, laat staan het kampioenschap te behalen. Daartoe heeft het in Good Luck 2 en Sprang 2 kwade partners. PTT is na een slecht begin bezig terrein te winnen, terwijl voor DEB het omgekeerde geld. Ook The Gunners 2 kwam er gedurende de laa- ste wedstrijden beter in, wist zelfs van de leider Sprang 2 te winnen, wat niemand anders nog gelukt was. Het ligt voor de hand, dat Zwaluwse Boys 2 zo niet de hekkensluiter, dan toch zeker in de onderste regionen zal blijven. De 3e klasse A zullen we in volgend num mer weergeven.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1957 | | pagina 2