is alleen RANG als er RAH© op staat. Kindj I t eBABYDERM OUD -VOSSEMEER 'TSrimnc Ruwe handen I Ontloop die pijn van brandend maagzuur. Neem Rennies! ST. ANNALAND ST. MAARTENSDIJK Kremerstraat 11 BERGEN OP ZOOM Voor Uw nieuw Costuum of Winterjas SCHERPENISSE Kremerstraat 11 BERGEN OP ZOOM Voor Dames en Meisjes Mantels en Swaggers STAVENISSE Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsook op het beschermend omhulsel van ieder Rangetje RANG, een product van de Kingfabrieken GEVONDEN VOORWERPEN Een zak inhoudende een plastic papfles en een rubber haasje. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Tholen. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen brengen ter algemene kennis, dat op vrijdag 28 december a.s. des voormiddags 10 uur in de wandeling, te beginnen bij de molen van J. van de Velde, een partij schaarhout publiek zal worden verkocht. Tholen, 13 december 1956 Burgemeester en wethouders voornoemd. AANVARING DOET TH. 10 ZINKEN Schipper en zoon in veiligheid Woensdagmorgen om kwart over tien had op een 500 m uit de wal, voor de haven van Wemeldinge een aanvaring plaats tus sen de schepen Th 10 van schipper B. W. Baaij uit Tholen en het schip „De Onder neming II", waarbij de Th 10 in enkele ogenblikken zonk. De schipper en zijn zoon konden door overspringen op de Onderneming II zich redden. De scheepswand van de Th. 10 werd aan de voorzijde door het anker van de Onder neming II opengereten. Met de kop steil naar beneden, de schroef nog draaiende, zonk het tuig enige ogenblikken. De schip per probeerde het scheepje nog vast te maken, doch dit mislukte. De motorspits Onderneming II, schipper Joh. de Korte uit Tholen, voer met een lading zand in de richting van de Haven van Wemeldinge, terwijl de Tholen 10 evenwijdig met de kust, in westelijke rich ting voer. De Spits ramde de Th. 10 aan de voorsteven, waarbij het anker het schip openreet. De zoon van Baaij bevond zich juist in het vooronder toen de botsing plaats had, en kwam op het geroep van zijn vader direct boven, waarna zij snel over konden springen op de Onderneming II. De Th. 10 ligt op 23 m diepte en is niet verzekerd. Q&tyd gaaf huidje Poeder - Zalf - Olie -Zeep GESLAAGD Voor het te Goes gehouden examen door de Stichting Landelijke Vakopleiding Schil dersbedrijf slaagde de heer Corn. Schipper, opgeleid door de Fa. Sakko, alhier. Aan de Middelbare Meisjestuinbouw school „Huis te Lande" ten Rijswijk slaagde voor het eindexamen mej. J. P. Blaas als tuinbouwkundige. Tevens behaalde zij in deze opleiding de getuigschriften A-bloem schikken en binden; bloemist-knecht. Tweede knecht Hovenier en dé bewijzen voor tweede knecht Groente- en Fruitteelt. Zover ons bekend heeft niemand uit onze omgeving eerder deze opleiding gevolgd en een derge lijk examen met gunstig resultaat afgelegd. DUIKER GEREED Met de werkzaamheden aan de omlegging van de duiker onder de Singel is men zover gevorderd, dat het verkeer weer normaal doorgang kan vinden. KINDERKERSTFEEST Op donderdag 20 december a.s. zal in de zaal van van Boven, de Ned. Prot. Bond afdeling Tholen haar jaarlijkse kinderkerst feest vieren. De kinderen en jongelui zullen een kerstspelletje opvoeren „Van Overal naar Bethlehems Stal". Verder zal er de gebruikelijke kerstvertelling zijn. Iedereen is van harte welkom. De avond begint om 7.30 uur precies. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van THO LEN maken bekend, dat door de reinigings dienst scherven zullen worden opgehaald op dinsdag, 18 december 1956, het eerste ge deelte en op vrijdag, 21 december d.a.v. het overige gedeelte. Tegen donderdag, 20 december a.s. be staat gelegenheid tot aangifte voor ruiming van privaatputten. THOLEN, 11 december 1956. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Sekretaris DAMMEN C. Elenbaas J. Hogerheide 0-2 A. Schot K. v. d. Jagt 0-2 J. Elenbaas P. Bout 2-0 P. Schot - K. Deurloo 0-2 K. Deurloo - S. Bout 2-0 J. Priem C. de Korte 1-1 D. de Vos C. Gebraad 0-2 J. Jansen M. Schot 2-0 EINDE MODDERTIJDPERK De bietencampagne, die altijd een modder poel veroorzaakt op het Veer en waarvan de bewoners van de Kalisbuurt, Hof-, Ach ter- en Molenstraat en vooral de Veerstraat meegenieten behoort weer tot het verleden. Woensdagmorgen is een ploeg arbeiders begonnen de straten schoon te spoelen. Na de voorafgaande regens was de sliklaag zacht geworden en kon de modder gemakke lijk worden weggespoeld. ONGEVAL Bij het uitvoeren van grondwerk i.v.m. de herverkaveling kwam dhr. J. S. Rijsten- bil, alhier te vallen tegen de scherpe rand van een kipkar. Dhr. Rijstenbil was enige tijd bewusteloos. Dokter R. C. Renes, onder wiens behandeling het slachtoffer zich moest stellen, hechtte een ernstige hoofdwond. Het ongeluk gebeurde maandagmorgen op een weidp van dhr. M. Geuze. RATTEKRUID Degenen, die overlast van ratten onder vinden, kunnen ter gemeentesekretarie tegen een geringe vergoeding vergiftigde lokaas in ontvangst nemen. ST. NICOLAASFEEST Vol verwachting klopten de harten van de leerlingen der Ghr. Kleuterschool toen ze vorige week woensdag bezoek kregen van de Sint en zijn knecht. Het hoge ge zelschap werd begroet door de leidster Mej. Rijstenbil, voor deze gelegenheid bijgestaan door de oude leerkracht Mej. Bella Lindhout. Het werd een gezellige middag, de leer lingen zongen diverse Sinterklaasversjes, deden spelletjes enz. St. Nicolaas liet zich een glas gerstenat na zijn lange reis goed smaken. De kleuters zagen eerbiedig toe, zich waarschijnlijk afvragend hoe de grote man het klaarspeelde baard en snor droog te houden. Tenslotte volgde uitreiking van de ver schillende geschenken. Natuurlijk was er voor deze middag veel belangstelling van de zijde der ouders, het schoolgebouw was te klein de feestelijke ontvangst werd dan ook in hotel Ampt gehouden. Ook de leerlingen van de O. L .School werden 's middags met een bezoek vereerd. GESLAAGD Voor het politiediploma A.A., dat op 9 nov. jl. schriftelijk te Rotterdam werd afge nomen, slaagde wachtmeester M. E. Hoeijen- bos, alhier. TRACTOR CURSUS Gedurende de a.s. winter zullen in de zaal van dhr. Ampt 17 wekelijkse lessen worden gegeven over het inwendige van tractoren. Deze cursus wordt onder auspi- tiën van de Z.L.M. gegeven door dhr. M. S. W. J. Rombouts, alhier. Bij de eerste les, die vorige week werd gehouden gaven burg. J. J. Versluijsen en dhr. H. v. Gorsel namens de Z.L.M. van hun belangstelling blijk. Het is de bedoeling dat straks als materi aal voor practische oefening een tractor motor wordt gebruikt. Ongeveer 30 belangstellenden zullen de cursus volgen. VERGADERING „LANDBOUWBELANG" In café „Molendijk" kwam vorige week vrijdag de landbouwvereniging „Landbouw belang" onder leiding van de heer C. J. J. Kooijman, in algemene jaarvergadering bij een. Er waren 55 leden inclusief bestuur opgekomen, welke door de voorzitter wel kom werden toegeroepen. Dhr. Kooijman memoreerde eveneens de verkiezing van de Z.L.M.-voorzitter ir M. A. Geuze te Poort vliet als lid van de Eerste Kamer. Spreker wist namens de vereniging te spreken, wanneer hij de heer Geuze hiermee felici teerde. Ongetwijfeld zal dhr. Geuze op deze belangrijke positie voor de agrarische sector weer goed werk doen, zoals hij reeds zoveel in andere functies deed. Over de internationale toestand sprekend zei de heer Kooijman, dat enkele weken geleden de voornaamste gedachte wel was, hoe het zou aflopen. Thans is de grootste spanning voorbij. Laten we hopen dat het zich verder ten goede keert. Meelevend werd ook de vrijheidsstrijd in Hongarije gevolgd. De goede collecte in deze gemeente toonde dat meeleven. Ik hoop dat het alles niet tevergeefs zal zijn en dat het Hongaarse volk spoedig in vrijheid zal kunnen leven. De lering uit het gebeurde was ongetwijfeld, dat de jeugd lang niet zo beinvloed is ge worden door de jarenlange communistische propaganda, als we gevreesd hebben. Ook in ons land is het wereldgebeuren niet zonder invloed gebleven. Beperkingen, prijsverhogingen, enz. zijn er het gevolg van. De landbouw kan niet op een onverdeeld gunstig jaar terugzien. De opbrengst was in het algemeen niet bijzonder groot en door het natte weer is het werken erg moeilijk van 800,76, het balanscijfer luidde 18.343,88 met 7110,47 op de reserve. Als bestuursleden werden herkozen de heren A. A. van Luijk Nzn en M. Ligten- dag. De heer M. Moerland Mzn stelde zich niet meet herkiesbaar. Na stemming vulde de heer L. J. Breure deze bestuursvakature aan. UMUfUtb. Hamea-Gelei Tube Fl. 1 60 en 95 ct. De voorzitter dankte de heer Moerland voor zijn werk in het bestuur van „Land bouwbelang". Aftredend in de financiële commissie was de heer M. J. Mol in wiens plaats dhr. Th. Overbeeke werd benoemd en voor de financiële commissie van „Eiland Tholen" werd de heer J. L. Goedegebuure JLzn. aangewezen. Plaatsvervangend lid is de heer J. J. Mosselman. Voor beantwoording van de Z.L.M. vraagpunten werden aange wezen M. v. d. Weele, L. A. Goedegebuure JLzn, A. A. Goedegebuure Lzn en Johs. Fase Pzn. Hiermee was de huishoudelijke agenda een eind afgewerkt en kreeg de heer De Lange van de Z.L.M. het woord, die sprak over de W.A. verzekering en er daarbij op wees dat het voor de landbouw toch wel z'n aparte voordelen heeft bij de eigen organisatie te verzekeren, nl. bij Landbouw Risico met een premie van rond de 10, Naar aanleiding hiervan kwamen nog enkele vragen naar voren, die door de heer de Lange werden beantwoord of dat alsnog schriftelijk zal worden gedaan. Als tweede spereker trad deze avond op de heer Markusse van de Rijksvoorlichtings- m i-i.it «ÉI mmm pmm -iA's, clV/' Ae *cdel Co«»lte aan^cïelUw v^aeUe^e« V! lil Yiefdee^10C' a Gtoot .n NedeT^a- uCbtig SC *T.» W*®* IZ •teedS d «e tauor-1" „„.elijt W*>b VdoS,olS Xetet „r 7,ovet 0108 doBs,Ae .O"* AI--V' 1"'* tot ®tan ,00. T .0» het a»»0'' le, e» «os W tussen „Vioxe0' _VnSsP^alX p £e\den te golden vrij®e Vetemg111" v vmae -„„«dan 1 andet Dlt on snen J T dusVette o? trasten s voot v0\Ied'S ,0rden- r Vexenig^t posiüe vex^° a aaninoy dit rw^aT0 „undsche r e v.»e» «s u e» da Se4e ^edi6',e Ga de bo°gte lS' fi. te scWV LS ^g1 WEER EEN VERBETERING Maandag 3 december arriveerde een baggermolen bij het veer. Na een paar da gen baggeren was de situatie zodanig ver anderd, dat ook bij laag water auto's kunnen worden overgezet. Bovendien wordt de roeiboot vervangen door een vlet, opdat bij zeer hoog water per vlet overgezet kan worden. Alsof de maag uit Uw lichaam brandt, zo'n pijn veroorzaakt overtollig maagzuur. De remedie is eenvoudig en afdoende Rennies. Die helpen dadelijk. Gewoon, zonder water of wat ook, op de tong laten smelten, 't Kan niet missen, de brand is gedoofd Eet on bevreesd waar U trek in hebt, maar steeds Rennies bij de hand GEVONDEN Gevonden tussen St. Annaland en Oud- Vossemeer z.g.a.n. Overall. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. HUISSLACHTINGEN Ter gemeente-secretarie van Sint-Arana-- land zijn 89 vergunningen afgehaald voor huisslachijpgen. geweest. De opbrengst van de granen was in het algemeen redelijk, maar droogkosten moesten er voor zo goed als ieder af. De kwaliteit van de aardappelen is evenmin bijzonder goed, het gehalte van de suiker bieten is uiteraard nog niet tegengevallen. Een uitzondering maken de uien, die zowel wat opbrengst als prijzen betreft goed tot zeer goed zijn te noemen. De gladiolentelers, die niet aan voorverkoop deden, zitten even eens goed. Aan de andere kant stijgen de uitgaven jaar voor jaar. Door een tekort aan arbeidskrachten zit men met gedwongen mechanisatie, kortom de landbouw komt in zijn geheel achter bij de industrie. Een dui delijke landbouwpolitiek heeft zich nog niet afgetekend, waaraan de langdurige kabinets- crisus niet vreemd is. Zeker is, dat de positie van minister Mansholt in het nieuwe kabinet moeilijker is geworden. Overschakelend op een ander onderwerp wees dhr. Kooijman er op, dat de Herver kaveling toch dichter in de buurt komt. Omtrent de nieuwe haven kan nog niet veel worden meegedeeld, dan dat getracht wordt tot aanbesteding te komen. Hopenlijk wordt het niet zo, dat er een dam komt van Zijpe tot Stavenisse en de haven wordt afgesloten, maar een dam ten oosten van Sint-Anna- land. Uit het jaarverslag van de secretaris A. A. Goedegebuure bleek, dat een omzet van omstreeks 312.000 was bereikt, dat een landbouwcursus was georganiseerd met 12 leerlingen en dat het ledental door over lijden met 3 was teruggelopen en op 320 staat. De afdeling der Z.L.M. telt 212 le den. De rekening sloot met een batig saldo dienst, tevens contactman bij de Herverka veling. Deze spreker wenste eerst een bij velen heersend misverstand recht te zetten. Het is niet zo, aldus de heer Markusse, dat men maar bij mij behoeft aan te kloppen en de zaak dan wel in orde komt. Velen kennen niet mijn positie. Men dient deze te zien als contactman tussen de Herverkaveling en de landbouw en veeteelt. Wanneer er een of ander is, kan men mij daarvan op de hoogte stellen en indien de klacht of wens reëel is, wil ik die ook verdedigen, maar uiteraard ligt het besluit bij de Herver kavelingscommissie. Vervolgens besprak de heer Markusse enkele Herverkavelingsplan nen. In de eerste plaats wees hij er op, hoe de herverkaveling in de Bredenvlietpolder nog enigszins werd beperkt ten gerieve van de klein-landbouwers en kwam daarmee tegelijk op het grootste probleem, de zeer moeilijke compensatie in Sint-Annaland. Hoe dat moet weet eigenlijk nog niemand, daar er hier eigenlijk veel klein landbouw is en practisch geen grond beschikbaar. In de weihoek was er het probleem om 270 melk koeien en verder nog jongvee beweiding te geven tijdens de daar uit te voeren herver kavelingswerkzaamheden. Spreker kon ge tuigen van grote medewerking bij omliggende veeteelthouders en van medewerking uit de Braakman. Het ziet er dan ook naar uit, dat dit probleem een heel eind opgelost kan worden, al is het vanzelfsprekend wel aan passen. De belofte die hij vorig jaar deed om trent uitbetaling vergoeding voor geleden schade door aanleg van de weg Poortvliet- Sint-Annaland zal wel ongeveer op tijd worden ingelost. Opmerkelijk was hierbij, dat er op de 400 schattingen, welke in dit verband moesten worden verricht maar twee reclames zijn binnengekomen. Van de 128 waterputten die er in de weihoek liggen zijn er 92 goed. Er zullen echter maar 45 putten overblijven, terwijl hard wordt gewerkt aan verkrijging van Waterleiding in dit gebied. De plannen daartoe liggen echter nog in het beginsta dium. Na deze causerie werden nog enkele vra gen afgevuurd, welke niet allemaal direct beantwoord konden worden. Daarvoor lig gen sommige problemen te diep en is nog lang niet alles te overzien. Na een woord van dank door de voorzitter volgde sluiting. VERGADERING IJSCLUB Bij de heer P. Moerland vergaderde de IJsclub maandagavond jl„ waarbij 32 leden tegenwoordig waren. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter A. Burgers Fzn. aan het buitengewoon schaatsseizoen in de algelopen winter. Niet alleen door de langdurige vorst, maar ook door goede medewerking van een aan tal leden kon de baan enkele weken goed in stand worden gehouden. Er werden heel wat nieuwe leden geboekt, waardoor het totaal thans 642 bedraagt. Uitvoerig was het jaarverslag van de sekretaris, waarin de voornaamste gebeurtenissen van het lang durig ijsseizoen werden gereleveerd, terwijl ook uit het verslag van de penningmeester duidelijk werd, dat de IJsclub tevoren een dergelijk druk seizoen niet had meegemaakt in haar 30 jarig bestaan, zoals de inkomsten en uitgaven tevoren nimmer tot een derge lijke hoogte waren gestegen. De ontvangsten waren namelijk 965,26 en de uitgaven WAARNEMEND BURGEMEESTER In verband met de Urker-affaire, waarbij de burgemeester van die gemeente is be trokken, werd deze week als waarnemend burgemeester van Urk benoemd de heer L. A. Verburg, voormalig hoofd van onze gemeente en thans burgemeester van IJsel- muiden. LAGERE TECHNISCHE SCHOOL Op donderdag 6 december j.l. is in de in aanbouw zijnde lagere technische school een gedenksteen geplaatst, bij wijze van eerste steenlegging. Nadat door de architect met een korte toespraak een verzilverde troffel aan de burgemeester de heer Bouwen- es ten geschenke was aangeboden werd de steen door de burgemeester gelegd. Hierna voerde de burgemeester het woord, waarbij hij wees op het grote belang van dit gebouw voor het gehele eiland Tholen. Hij sprak de verwachting uit. dat het ge hele gebouw op 1 september 1957 in gebruik kan worden genomen. Op de geplaatste ge denksteen staat vermeld, dat deze op 6 december is geplaatst, terwijl tevens de namen van de leden van het gemeentebestuur en de architect daarop zijn vermeld Na het plaatsen van deze steen nodigde de burgemeester de aanwezigen uit tot het gebruiken van een consumptie in een zaal van hotel „Hof van Holland", waarmede deze plechtigheid werd besloten. Deze gebeurtenis betekent een belangrijke stap voorwaarts bij de bouw van dit schitte rende gebouw. Het stemt tot tevredenheid, 1260.44, zodat er een nadelig slot was van 295,18. De reserve bedroeg vorig jaar 752,02, zodat er thans nog een kasstand werd genoteerd van 461,84. Er werd op gewezen, dat genoemd nadelig saldo niet uitsluitend is ontstaan door de verstrekte prijzen bij wedstrijden, maar ook door ver betering van het materiaal (schuiven en lichtvoorziening) alsmede door aankoop van een stopwatch. Hoewel met het seizoen voor de deur van de bestaande geldmiddelen geen grote sprongen gedaan kunnen worden, staat de vereniging er gezond voor. Als bestuurslid werd de heer J. Boon Azn herkozen, terwijl in de vakature ontstaan door het bedanken van P. Goedegebuure JLzn werd benoemd de heer Iz. de Wilde. De vozrzitter dankte het afgetreden be stuurslid Goedegebuure voor wat hij voor de IJsclub deed. Omdat het voor hem steeds moeilijker werd als buitenbewoner en vee houder de vergaderingen bij te wonen was hij genoodzaakt te bedanken, wat de ver eniging erg speet. Als commissarissen werden herbenoemd: C. Dijke, B. Keur en W. Fase Wzn„ terwijl door de mutatie Iz. de Wilde, die voorheen commissaris één moest worden toegevoegd. Benoemd werd de heer Jacs Slager Kzn. De voorzitter deelde mede, dat de baan weer in gereedheid was gebracht en dezer dagen wordt ondergepompt, dat er bij openen van de baan een bank extra ge plaatst zal worden om de schaatsen op te binden en dat er wat het terrein betreft contact is opgenomen met de agrarische sub-commissie van de Herverkaveling, waar over nog geen nadere mededelingen konden worden versetrekt. Er blijkt uit de rondvraag weer meer liefhebberij te komen om een con sumptietent te exploiteren, terwijl uit de verdere besprekingen bleek, dat het 30 jaar oude reglement nodig herziening behoeft. Daarna sluiting. EEN BLUSWATERPUT De riolering, maar vooral de bestrating van de Noord-zijde Ring ondervindt veel vertraging, welke eensdeels te wijten is aan het uitblijven van zand en anderdeels, om dat op het kerkplein nog een put gegraven zal worden voor bluswater. Deze put krijgt een diepte van ongeveer 6 meter en een omtrek aan de bovenkant van cirka 14 m. Met de dragline zal ze worden gegraven en de uitkomende grond met vrachtauto's vervoerd, waartoe een stuk van het ijzeren kerkhek tijdelijk wordt verwijderd. Vroeger was er op dezelfde plaats een soortgelijk (onwelriekende) put. dat de bouw, na vele moeilijkheden, thans zo vlot verloopt en het laat zich zeker aan zien, dat de woorden van de burgemeester bewaarheid zullen worden, dat op 1 sept. 1957 het gehele gebouw gereed zal zijn. Het is te hopen, dat dan door een zo mogelijk nog groter aantal leerlingen dan thans het geval is, een nieuwe eerste klas gevormd kan worden. Gezien de grote vraag naar technisch geschoolde vaklieden, kunnen leerlingen, die in de toekomst deze school met goed gevolg hebben doorlopen zeker op een goede plaats in de maatschappij rekenen. Laten wij daarom dankbaar zijn, dat het eiland Tholen met een dergelijk prachtig onderwijsinstituut wordt verrijkt. COLLECTE De „Klaproos"-collecte t.b.v. het Oorlogs- gravencomité, die dezer dagen in onze gemeente werd gehouden, bracht een .bedrag van 69,50 op. VOOR HONGARIJE Na de algemene collecte van enige weken geleden komen nog steeds gelden binnen voor de Hongaarse vluchtelingen. Zo bracht het personeel van dhr A. P. van Damme in overuurwerk, na afronding door de bedrijfsleiding, een bedrag van 25,- bijeen. Als nagift werd verder 20.en nog 2 maal 2,50, dus nogmaals 25,ont vangen, zodat deze week in totaal nog 50,voor de Rode-Kruis-hulp voor Hon garije kon worden afgedragen. KERSTAVOND PLATTELANDSVROUWEN De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Tholen houdt woensdagavond 19 dec. a.s. in de zaal van de heer Steketee haar Kerstavond, welke zal worden verzorgd door de leden van St.-Maartensdijk met medewerking van mevr. Lottie Polet, voor dracht kunstenares. GLIBBERIG Bij modderige, glibberige straten is het gevaarlijk remmen. Dit ondervond J.v.H. uit St. Maartensdijk, die vorige week een met bieten geladen auto van de Spuidam alhier wegreed. Bij afremmen gleed de wagen in een gat van de straat, daar ge maakt voor herstel van de waterleiding. Gelukkig had A.v.B. even tevoren dit gat GESLAAGD Voor apothekersassistente slaagde mej. Tineke van Es. GEVONDEN VOORWERPEN Kinderportemonnaie met inhoud. Bril in etui. Zakmes. FILM VEILIG VERKEER Naar wij vernemen zal vrijdagavond 21 december een film worden vertoond uit gaande van de Bond voor Veilig Verkeer. Deze film heeft tot doel de weggebruikers voorlichting te geven, hoe zich in het ver keer te gedragen. SLACHTVERGUNNINGEN Over de maand november werden ter secretarie 60 slachtvergunningen afgegeven. verlaten, zodat het nu zonder persoonlijk ongelukken afliep. Na enkele vergeefse pogingen kreeg met de auto er later met een kraanwagen van garage Mol te Stave nisse uit. Het verkeer moest IJ^ uur wor den omgelegd. MISVERSTAND Dat het voormalige Bankgebouw in de Bakkerstraat aan de Groene Kruisafdeling zou zijn verkocht, zoals vorige week werd gemeld, berust op een misverstand. Het be stuur heeft in deze richting geen plannen gemaakt, daar het gebouw voor opberg plaats te klein is. Er wordt wel naar een gebouw uitgezien. B.B.OEFENING Vrijdag 21 dec. wordt ter plaatse een grote B.B.oefening gehouden, waarbij ook de sirene in werking komt. Men behoeft zich dus niet ongerust te maken, wanneer men het lugubere geluid hoort, daar het er alleen om te doen is de verschillende diensten zo vlug mogelijk te doen verzamelen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 2