Belastingverhogingen op komst Plaatselijk Nieuws ZENUWRUST Het Parlementair Overzicht Poortvliet's Boerenleenbank feestvergadering bijeen. in Fa. B. WOLF De redactie legt U deze week voort THOLEN 13e Jaargang no. 4 14 december 1956 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.60 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertentiën 0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen De redevoering die minister Luns ver leden week in de Tweede Kamer heeft gehouden was ongetwijfeld een goed stuk werk. Hier sprak de beroepsdiplomaat die zijn woorden zorgvuldig overweegt, maar die toch ook genoeg politicus is om de dingen scherp te zeggen. Bovendien weet hij in het parlementaire debat te beschikken over het machtige wapen van de humor. Wie over humor beschikt en daarvan alleen een gepast gebruik weet te maken heeft in onze Tweede Kamer ongetwijfeld een streep je voor. Minister Luns heeft wel een snelle carriere gemaakt. In 1952 werd hij minister zonder portefeuille naast de minister buiten landse zaken, mr. Beyen. Hij had dit minis terschap alleen maar te danken aan het feit dat de k.v.p. aan haar trekken moest komen. De zesde ministerszetel was voor deze partij slechts te bereiken door op het deftige departement op het Plein twee ministers te laten zetelen. Minister Luns was duidelijk de tweede man. Erger nog, hij werd aan geduid als behorende tot de tweede garni tuur. Omdat apen geen betere kon vinden heeft men hem tenslotte maar genomen als minister zonder portefeuille. Zo was de start van minister Luns. Het is allemaal erg meegevallen. Minister Luns wierp zich energiek op de wereld politiek, terwijl minister Beyen zich meer met Europa bezig hield. De harde werker Luns had de wind mee. Hij boekte enige diplomatieke successen. Zo werd bijv. ver leden jaar de kwestie Nieuw-Guinea niet op de agenda van de Verenigde Naties geplaatst. De minder harde werker Beyen, maar begaafd met een buitengewoon ver stand, had de wind tegen. Wat voor plannen hij ook indiende, de Europese integratie kwam maar niet verder op gang. Tijdens de formatie van, dit jaar verdween de heer Beyen uit de ministersploeg. Minister Luns nam zijn plaats in. Hij had het voordeel van een partij, de k.v.p. te zijn, terwijl mr. Beyen als partijloos wordt beschouwd. Het is duidelijk dat bij de politieke touwtrekkerij de partijloze man altijd het eerst het loodje legt. Het heengaan van minister Beyen is te betreuren. Als geen ander kan hij bogen op grote internationale ervaring. Hij was een financieel-economisch expert van wereld klasse. En bovendien was hij een vurig Europeaan. Aan de Europese gezindheid van minister Luns is wel eens getwijfeld. Daaruit is te verklaren dat verleden week, bij de behandeling van de begroting van buitenlandse zaken, de Kamer met veel na druk heeft gevraagd of de minister de ver dere eenwording van Europa met kracht wil bevorderen. Gelukkig heeft de bewindsman daarop een antwoord gegeven dat aan duidelijkheid niets te wensen overliet. De noodzaak van een Europese politiek is de laatste maanden duidelijker gebleken dan ooit. Het is de vraag of alle moeilijkheden tussen Amerika enerzijds en Frankrijk en Engeland anderzijds zo groot zouden zijn geweest als de leider van de westerse we reld had geweten niet alleen maar met Frankrijk en Engeland te maken te hebben, maar met West-Europa. De twijfel aan de Europese gezindheid van de leiding van het departement van Buitenlandse Zaken werd nog groter bij de bekendmaking dat drs. v. d. Beugel, top functionaris voor de militaire hulpverlening, benoemd zou worden tot staatsecretaris op dat department. Deze benoeming is binnen kort te verwachten. De partijgenoten van de heer v. d. Beugel, de socialistische Twee de Kamerfractie waren tegen de benoeming, juist omdat zij twijfelden aan zijn Europese instelling. Zij zullen echter deze benoeming slikken. De p.v.d.a. weet dat anders een staatsecretaris behorende tot de k.v.p., zal worden benoemd. In zijn rede heeft minister Luns zich ge keerd tegen degenen die geen verschil zien in het optreden van Rusland in Hongarije en van Engeland en Frankrijk in Egypte. Het Russische optreden, zo zeide hij, was gericht tegen de democratie en de zelfbe schikking en betekende een rechtverkrach- ting. De Brits-Franse actie richtte zich tegen overtrokken nationalisme, dictatuur en fanatisme en was in wezen een poging tot herstel van het recht. Dat vond de minister een verschil van dag en nacht. Over de Verenigde Naties was de bewindsman niet enthousiast. Het niveau der debatten is gedaald, men is steeds minder geneigd naar argumenten te luisteren en vele landen laten zich leiden door een dubbel moraal. Als er niet in het openbaar over deze zeer bedenkelijke ontwikkeling wordt gesproken en wanneer er niet ernstig naar wordt ge streefd deze fouten te verbeteren, dan zal de V.N. onherroepelijk de weg naar ont binding opgaan. BELASTINGVERHOGING Minister Hofstra heeft deze week mede gedeeld dat de regering het rapport van de Sociaal Economische Raad over de beste dingsbeperkingen in principe heeft aanvaard. Gevolgen daarvan de directe belastingen worden met 50,— min verhoogd en de indirecte belasting met 60.min. Maar de bewindsman liet wel duidelijk doorsche meren dat er nog meer belastingverhogingen zijn te verwachten. De landbouw stelt aan ons zware financiële eisen. Wij kunnen daaraan alleen maar voldoen door de be lastingen te verhogen. Wat er precies gaat gebeuren is nog niet bekend. Het nieuwe landbouwbeleid is één van de zeer moeilijke problemen waarvoor het nieuwe kabinet Drees zich ziet geplaatst. Daarover bestond aanvankelijk in de boezem van het kabinet nog al verschil van mening. Hoe moeilijk het voor de ministers is om tot een unanieme gedragslijn te komen blijkt wel uit de om standigheid dat minister Mansholt nog steeds niet in zijn Memorie van Antwoord heeft ingediend. Minister Hofstra heeft een uit eenzetting gegeven over de achteruitgang van onze deviezenreserves, van de stand van 's rijkskas, van de handelsbalans, om tot de conclusie te komen, dat de toestand van ons land nog niet alarmerend, maar wel ernstig is. De regering is vastbesloten om in te grijpen, waardoor de gaande lijn weer enigszins omgebogen kan worden. Daarom deed de bewindsman van financiën zijn op zienbarende mededelingen. Het zag er n.l. naar uit dat een deel van de Tweede Kamer niet veel voelde voor het eenvoudige wets ontwerp om het bijzondere invoerrecht op benzine en het accijns op gedistilleerd te verhogen. De regering heeft deze betrekkelijk envoudige maar zeer onaangename zaak, nu geplaatst tegen de achtergrond van de hui dige financieel-economische ontwikkeling van ons land. De Tweede Kamer heeft deze week ook de begroting van Verkeer en Waterstaat z.h.s. aangenomen. Het debat daarover was vermoeiend door de behande ling van talloze détailpunten. Ieder jaar op nieuw is deze „parlementaire boemeltocht" door alle streken van het land een ver schrikking. Natuurlijk is het nuttig dat er afgevaardigden zijn die de belangen van hun streek willen behartigen. Maar het moet de gewoonten worden dat deze plaatse lijke zaken worden behandeld in de verga deringen van de vaste commissie van Ver keer en Waterstaat en in de schriftelijke stukken. Dat zou het voordeel hebben dat de mondelinge behandeling van deze be langrijke begroting zich beperkte tot het hoofdlijnen van het beleid. (Nadruk verboden) Vorige week in Scherpenisse, deze week een lustrum van de Coöperatieve Boerenleenbank te Poortvliet, die met 109 leden in feestvergadering bijeen het 40 jarig bestaan der Bank op waardige, gulle, feestelijke wijze herdacht. Gegroeid van een omzet in 1916 groot 178.442,92 met een winst van 12.20 naar een omzet in 1955 van niet minder dan 9.464.327,32 en een reservepost van 39.814,30, met ook in het afgelopen jaar 7063 dagboekposten. Deze en de gehele andere omvangrijke administratie van deze Bank worden verwerkt door alleen en uitsluitend de kassier C. J. Steenpoorte en dat op bijna 70 jarige leeftijd. Voor deze groei en deze administratieve prestatie petje even af. ons MET ELKANDERVOOR ELKAAR Het was de titel van de tijdens de feest vergadering op woensdag 12 december in hotel Kesteloo vertoonde passende Bank- film, maar dezelfde gedachte moet er zijn geweest op 29 januari 1916, toen enkele heren zich naar een notaris spoedden om de oprichtingsakte van de Poorvlietse Co öperatieve Boerenleenbank te laten vast leggen. Het waren de heren W. Carels, Hoofd der School, C. P. Vogelaar, land bouwer, J. de Bruijne, zonder beroep, M. G. van Nieuwenhuijze, landbouwer, G. Mosselman, landbouwer, J. K. Krijger, Mo- leenaar en C. P. v. d. Slikke, eveneens landbouwer en allen wonende te Poortvliet, die dit initiatief namen. Een initiatief in na volging van verschillende andere gemeenten, maar dan toch een initiatief, waarvan de noodzaak ook in Poortvliet werd gevoeld. Het doel was niet anders dan van een Boerenleenbank elders, wat uitvoeriger om schreven, maar neerkomend op de korte en krachtige definitie „met elkandervoor elkander." En thans 40 jaar later werd in tegenwoordigheid van het huidige bestuur, de commissie van toezicht, in tegenwoor digheid ook van burgemeester en mevrouw Van Doorn en ruim 100 leden het initiatief van toen opgehaald, werd gememoreerd hoe de Bank in de loop der jaren groeide, zoals de begin- en eindcijfers, hiervoor vermeld wel zeer duidelijk aantonen, werd gewag gemaakt van de vele bestuursmutaties, werd aan ieder aanwezige een gulle tractatie ge boden, werd een nuttige en daarnaast nog een film vol natuurschoon vertoond, kortom was men op gepaste, maar toch feestelijke wijze bij elkaar. Er was bij dit alles toch ook nog een schaduw, zoals er bij veel zon toch altijd nog ergens weer schaduw is. Immers, de rustige figuur van de voorzitter, de heer P. J.Vroegop, ontbrak op deze bijzondere samenkomst, afwezig door een vrij onver wachte ongesteldheid. Daarmee was het de heer J. A. van Nieuwenhuijze, die als vice-voorzitter de aanwezigen en daarbij inzonderheid het echtpaar Van Doorn een hartelijk welkom toeriep. Met dankbaarheid herdacht spreker de voornoemde initiatiefnemers van wie niemand meer in leven is. Een resumé van de Bank-geschiedenis wenste de voorzitter over te laten aan de secretaris G. K. Krij ger, terwijl hij er voorts op wees, dat in vele gemeenten bankgebouw-uitbreiding of vernieuwing nodig is, maar dat dit er j plaatse vooralsnog niet nodig zal zijn, om dat men goed gezeten is. Hij hoopte ten slotte dat het voor allen een gezellige avond zou zijn. Daarna kwam het overzicht van de secre taris, die behalve het hiervoor vermelde vele andere hoogte- en dieptepunten der Bank schetste, een Bank die groeide van 56 leden tijdens de eerste algemene vergadering tot 212 leden op dit ogenblik, waar in 1936 TROUW- en VERLOVINGSRINGEN In diverse breedtes en elke prijsklasse Fortuinstraat 13 - Bergen op Zoom de kassier 978 dagboekposten had te ver werken, maar dit aantal in 1955 is gestegen tot zevenduizend drie en zestig, terwijl deze met de vele andere administratieve werk zaamheden nog steeds door één man wordt verwerkt, de kassier, welke functie sedert 1945 wordt bekleed door de oud gemeente ontvanger en thans bijna 70 jarige C. J. Steenpoorte, die er na 14 dagen dienst bij zonder warmpjes werd ingezet met de juist aangevangen geldsanering. Behalve de op richters werden nog vele andere namen genoemd ,aan wie de Bank voor het vele dat door hen is gedaan, grote dank is ver schuldigd Namen als de oud-voorzitter H. Uijl en kassier Blaas, namen van bestuurders en commissieleden. Ze werden door de secretaris gememoreerd en herdacht. Het overzicht besloot met te wijzen op het voor al gedurende de laatste jaren sterk toege nomen giraal-verkeer, wat niet alleen zeer gemakkelijk, maar vooral zeer effectief is voor de leden. Degenen, die hier dan ook nog geen gebruik van maken, werden aan gespoord daarop eveneens in te haken. De secretaris kreeg na zijn slotwoorden, die de beste wensen voor de Bank inhielden een verdiend applaus voor zijn goede samen vatting van de veertigjarige Bankhistorie. ZO'N PLAATSELIJKE INSTELLING VAN BELANG Burgemeester Van Doorn, was de eerste die bestuur en leden met dit 8ste lustrum feli citeerde en voor de uitnodiging dankte. Met vreugde had hij de groei der Bank vernomen, terwijl hij evenzeer dankbaar was voor de prettige verhouding, die er altijd tussen de Bank en het gemeentebestuur, wanneer om één of andere oorzaak contact nodig is. Het is prettig te weten, dat er een plaatselijke instelling als de Boerenleenbank is, aldus de burgemeester, die nog een persoonlijk woord richtte tot kassier Steenpoorte om met de wens te besluiten, dat het alles mag strek ken tot verdere bloei en ontwikkeling der bevolking van Poortvliet. De secretaris van de Commissie van Toe zicht, de heer J. M. Deurloo bracht op zijn manier felicitaties uit namens de Coöpera tieve Kolenbond, welke steeds een dankbaar gebruik maakt van het verstrekte krediet, feliciteerde eveneens namens het Onder steuningsfonds en de afdeling der Z.L.M. Spreker eindigde met een spontaan,, Lang leve de Boerenleenbank van Poortvliet." De heer M. C. van Ast feliciteerde namens de leden en wees er eerst op, hoe zich elders in de wereld botsingen voltrekken, spanning heerst, geweld wordt gebruikt, oorlog woedt, de mensheid lijdt, verzets helden strijden, armoe wordt beleefd en hier nog in rustig samenzijn het 40 jarig bestaan der Bank kan worden herdacht. Met voorbeelden toonde de heer van Ast aan, welke voordelen een lokale bank biedt, een instelling gevormd uit het volk, door het volk en voor het volk, van eenvoudigen voor een voudigen en daarom voor het plat teland zeer doeltreffend. Deze vlotte spreker eindigde met de hoop, dat Gods zegen ook op dit werk zal mogen rusten en dat deze zich zal mogen paren aan de welvaart der bevolking en tot heil van de Bank. Ten slotte feliciteerde ook de heer Vroon inspecteur van en sprekende namens de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht, de ju bilerende vereniging. Zijn slotwoord, gekruid met een anecdote verwekte grote hilariteit Met een pauze als afwisseling werd daarna genoemd fimprogramma vertoond en was men vervolgens nog enige tijd gezellig bijeen. Wij besluiten het verslag met de samenstelling te geven van het huidige be stuur en de 40 jarige bank ook langs deze weg geluk te wensen met het feit, dat ze in een flinke behoefte voorziet en met het na 40 jaar bereikte resultaat. z Het bestuur bestaat uit: P. J. Vroegop voorzitter G. K. Krijger, secretaris J. A. van Nieuwenhuijze, bestuurslid De commissie van toezicht: J. E. Mosselman, voorzitter J. M. Deurloo, secretaris G. J. Hoek, lid. Kassier is: C. J. Steenpoorte. JAARVERSLAG CHR. STICHTING VOOR SCHOOL- EN BEROEPSKEUZE Op 12 juli 1952 werd te Goes de chr. stichting voor school- en beroepskeuze in Zeeland opgericht. Ze werd opgebouwd uit de Chr. Besturenbonden in Zeeland, de chr. middenstandsorganisaties, de chr. boeren- en tuindersbond, het chr. werkgeversverbond, schoolraad, afdeling chr. M.U.L.O. in Zee land,prot. chr. onderwijzersvereniging, ver. van chr. middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs, de Ned. chr. Vrouwenbond en de chr. B.oerinnen- en Plattelandsvrouwen bond in Zeeland. Het eerste jaarverslag is nu verschenen. Bij de inleiding wordt er op gewezen, dat door en tengevolge van de 2e wereldoorlog grote veranderingen in ons volksleven zijn opgetreden. En daarvan is dat het gehele leven in al zijn schakeringen, veel inge wikkelder, veel onoverzichtelijker is ge worden. Meer dan ooit gold, dat getracht moest worden de juiste man op de juiste plaats te brengen. Daartoe dient gebruik gemaakt te worden van de nieuwere in zichten van het psychotechnisch onderzoek en in verband daarmee het bevorderen van School- en beroepskeuze. De leemte hiervan werd ook in Zeeland gevoeld. De stoot om U STAPT BINNEN BIJ DUIZENDEN GEZINNEN, wanneer U met vele anderen een NIEUWJAARSGROET plaatst in de EENDRACHTBODE. Gemakkelijker, voordeliger en even goed. Opgave uiterlijk DINSDAG 18 DECEMBER bij de bezorgers of de administratie in Tholen. Belasting verhoging op komst Zal december weer een zachte maand worden Poortvliet's Boerenleenbank veertig jaar De prijzen voor de Verkeersprijsvraag Landbouwbelang in St. Annaland (ER IS NIETS TE VREZEN DAN DE VREES) hierin verandering te brengen ging in Zee land uit van de Hervormde Stichting voor de Geestelijke Volksgezondheid en van het 9e district van de Schoölraad. Het resultaat van vele moeizame besprekingen met diverse chr. maatschappelijke en onderwijsorganisa ties, enz. resulteerde helaas niet in een eensgezinde actie. Maar de Stichting kwam er toch zoals hiervoor reeds opgemerkt. Van de bestuursleden behoren er 3 tot de Ned. Herv., 5 tot de Geref. en één tot de chr. Geref. Kerk. De Stichting aanvaard als grondslag de Heilige Schrift. Per 1 januari 1954 werd op advies van prof. Waterink als psycholoog bij deze Stichting benoemd mevrouw Dra A. M. de Kam-Bouma te Goes. Er werden sub-commissies samengesteld voor de verschillende Zeeuwse Eilanden. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en «temmen U weer moedig en rustig. Voor Tholen zijn dat- de heren T. Dijkslag, C. Boender, Schippers en V. Laban. Van 41 gemeenten in Zeeland wordt een subsidie ontvangen, evenals van Bergen op Zoom. In 1954 begon het eigenlijke werk, toen 106 onderzoeken tot stand gekomen zijn, waarvan 17 meisjes en 89 jongens. In 1955 waren deze cijfers 94, verdeeld als volgt: 22 meisjes en 72 jongens. De Stichting heeft 3 inkomstenbronnen, t.w. organisaties en scholen: subsidies over heidslichamen: bijdragen ouders en/of op voeders. Het verslag besluit met de wens dat velen van de dringende noodzaak van het werk dezer Stichting overtuigd mogen zijn, zodat de ouders voor de rijpende jeugd niet zonder het wetenschappelijk verantwoord advies van dit bureau een keuze maken van de voortgezette school of het beroep en ook in werkgeverskringen belangstelling komen voor dit werk, een belangstelling welke zich ook openbaar in milde jaarlijkse bijdragen. „Zegene God ook in de toekomst onze arbeid ten bate van de Zeeuwse jeugd", aldus besluit het eerste jaarverslag van de bij de aanhef genoemde stichting. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG 16 december 1956 L. D. A. Looijsen te Tholen, tël. 49. R. C. Renes te Oud-Vossemeer, tel. 19. HOOGWATER in de week van 16 t.m. 22 dec. 1956. Zondag vm. 2.15 uur nm. 14.33 uur Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Maandag Maandag 11.10 uur. 3.05 3.51 4.37 5.21 6.06 6.51 15.20 16.09 16.55 17.43 18.32 19.19 17 dec. Volle Maan te 20.06 u. 24 dec. Laatste Kwartier te VERFRAAING INTERIEUR Deze week is aan het interieur van de Ned. Herv. Kerk een verandering aange bracht, die het geheel zeer ten goede komt. In het middenschip zijn n.l. 4 koperen kro nen opgehangen, die geheel overeenkomen met het karakter van deze kerk. De kronen zijn ontworpen naar een oud model en heb ben een doorsnee van 1.20 m. Voorlopig hangen ze nog aan een staaldraad daar de pendels nog niet klaar zijn. RESTAURATIE STADHUIS De restauratie werkzaamheden aan het stadhuis vorderen gestaag. Deze week wer den in de hal van het stadhuis onder de zgn. moerbalken gebeeldhouwde consoles aan gebracht van natuursteen, in totaal 8 stuks. Deze gebeeldhouwde consoles stellen voor verschillende ambachten, zo zien we uit gebeeld Metselaar, Steenhouwer, Veeteelt, Visserij, Fruitteelt, Landbouw, Waardin, Muziek. Hierdoor is deze hal weer wat verder gebracht in zijn oorspronkelijke bouwstijl. GESLAAGDE AVOND Voor een vrij goed bezette zaal van het Holland Huis te Scherpenisse vond op 11 december door het poppentheater van Henk Zoutendijk „In den vroeden zotscap" een opvoering plaats van het beroemde werk van Henrik Ibsen's Peer Gynt. In z'n openingswoord memoreerde de voorzitter van het Nutsdepartment St.Maar- tensdijk, o.a. dat deze unieke uitvoering mogelijk was geworden door de samenwer king der beide departementen op het eiland Tholen met de stichting Zeeuwse Volks universiteit, terwijl het hoofdbestuur van de Mij tot Nut van 't Algemeen financieel had bijgedragen. Het betrof hier immers een experiment, om ook de niet-leden van de bei de Nutsdepartementen een goede culturele avond deelachtig te doen worden. Daarna kreeg de heer Zoutendijk gelegen heid om in een korte inleiding te wijzen op de betekenis van Peer Gynt, als de tot-het- uiterste-doorgevoerde egocentrische mens, met als tegenhanger de Solveg figuur, die het altruïsme vertegenwoordigt. De ontwikkeling van de levensgang van Peer Gynt waarbij aan ieder denkend mens een spiegel werd voorgehouden was werkelijk af, was meesterlijk De figuur van Solveg was wat zwakker, wat niet te verwonderen is, waar „mén" veel meer ego- dan altruïstisch is. Het dankwoord door de voorzitter van het departement Tholen gesproken, werd dan ook door een dankbaar applaus onder streept. Al met al een prachtige avond, en we verwachten van de zeer nuttige samen werking van de beide Nutsdepartementen met Z.V.U. en hoofdbestuur van het Nut tot 't algemeen, meer actuele avonden. De afwezigen hadden zeer zeker ongelijk niettegenstaande het slechte weer. TOURNEEDAG Door het verbond voor Veilig Verkeer zal een tourneedag worden gehouden te Tholen op woensdag 19 december 1956. Op die dag zal te 10.00 uur een propa- ganda-geluidswagen arriveren, die door onze gemeente zal rijden. De propagandawagen zal worden geflan keerd door verkeersbrigadiertjes, die ook bij diverse werkzaamheden behulpzaam zullen zijn. In de namiddag te 2.00 uur zal bij de O. L. school in de Dalsemsestraat een ver koopstand worden geopend, waarin boek werkjes te koop zullen zijn, betrekking hebbende op het verkeer. Deze stand is ruim gesorteerd, niet alleen in boekjes, maar ook in puzzle-boekjes, voorrangstrips veilig verkeer spelen enz. Bovendien zal van 's middags 4.00 uur tot 's avonds 8.00 uur het verkeerslokaal in de O. L. school in de Dalemsestraat voor een ieder vrij toegankelijk zijn om de ver- keerstafel van de gemeente Tholen te kun nen bezichtigen. U vangt dus twee vliegen in één klap en het is werkelijk de moeite waard. Voorts zal in de namiddag, op nader aan de schoolhoofden bekend te maken tijd stippen meerdere films aan de schooljeugd worden vertoond, in de grote zaal van „Hof van Holland.' Ook de jeugd H.B.S.'ers enz. die elders naar school gaan en juist die middag vrij zijn, kunnen van deze gelegenheid gebruik maken. De entreéprijs is voor de jeugd gesteld op 0.25. 's-Avonds te 8.00 uur precies zal eveneens in het „Hof van Holland" voor de vol wassenen een propagandabijeenkomst wor den gehouden, waarbij verschillende films vertoond zullen worden. Tijdens deze filmavond, zal ter afwisseling een hersengymnastiek worden gehouden tussen twee groepen van de thans lopende verkeerscursus voor volwassenen te Tholen. De toegang voor volwassenen is vrij, doch gehoopt wordt dat allen zich zullen opgeven als lid van het Verbond voor Vei lig Verkeer Afdeling Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 1