RANG is alleen RANG als er RANG op staat, Plaatselijk Nieuws Firma van TOOR Vlaardingen Hamersheeft DIE 9°eie Steunschoenen DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN OUD -VOSSEMEER Drijf de onzuiverheden uit Uw bloed. ST. ANNALAND STAVENISSE Hoofd juffrouw Naaisters Leerling-naaisters GROTE MARKT BERGEN OP ZOOM ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND De Prijzen voor de ver- keerswedstrijd worden in j het volgende nummer be kend gemaakt. ANNA JACOBA POLDER PREDIKBEURTEN Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsook op het beschermend omhulsel van ieder Rangetje RANG, een product van de Kingfabrieken 9 november 1956 Dr. P. J. Duinker te Tholen, tel. 40. Dr. J. Menger te St. Filipsland, tel. 20. HOOGWATER in de week van 8 t.m. 15 december 1956. Zondag vm. 7.47 uur nm. 20.12 uur Maandag 6.30 21. Dinsdag 9.20 21.57 Woensdag 10.22 23.07 Donderdag 11.38 Vrijdag 0.19 12.50 Zaterdag 1.24 13.43 Maandag 10 dec. a.s. Eerste Kwartier te 12.51 uur. Maandag 17 dec. Volle Maan te 20.06 uur. DAMSPORT Uitslag onderlinge competitie van de Thoolse Damclub gehouden op 27 nov. '56. S. Bout P. Bout 0-2 P. Schot J. Hogerheide 0-2 P. Jeroense K. Deurloo 0-2 C. Elenbaas K. v. d. Jagt 2-0 Elenbaas A. Schot 2-0 C. Gebraad M. Schot 2-0 Uitslag van 4 dec. J. Hogerheide J. Elenbaas 0-2 A. Schot P. Bout 0-2 K. v. d. Jagt P. Schot 2-0 K. Deurloo C. Elenbaas 2-0 C. Gebraad C. de Korte 0 - 2 GEVONDEN VOORWERPEN 1 paar groene wollen wanten, 1 wieldop van Volkswagen, 1 snoer parels, 1 fietstas met enig gereedschap, 1 zwarte alpinomuts, 1 paar zwarte glacé dameshandschoenen, 1 slipover, grijs met rood en twee borst zakjes met ritssluiting, 1 paar zwart lederen nieuwe motorwanten. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Tholen NUTSAVOND Naar wij vernemen, zal op 11 december a.s. de bekende Henk Zoutendijk met zijn poppentheater in het Holland Huis te Scher- penisse een voorstelling geven van het be roemde werk Peer Gynt van Henrik Ibsen Deze uitvoering is mogelijk geworden door de samenwerking der Nutsdepartemen- ten Tholen en Sint Maartensdijk met Stich ting Zeeuwse Volksuniversiteit. Voor verdere bijzonderheden omtrent verkrijgbaar stelling der toegangsbewijzen zie men de desbetreffende advertentie. Er zullen van alle plaatsen op ons eiland extra bussen lopen. BURGERLIJKE STAND Gehuwd. Pieter Marinus Riedijk, oud 23 jaar, oesterwerker, wonende te Yerseke. en Dina Aalbrechtse, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Tholen. UITVOERING MUZIEKVFR. Dhr. G. W. J. de Graaff opende vorige week woensdag de uitvoering van de mu- ziekver., die in hotel Mees werd gehouden. De, in vergelijking met vorige jaren, minder volle zaal, was volgens de voorzitter te wijten aan de vele mogelijkheden tot ont spanning in de tegenwoordige tijd. Hij betreurde het verlies van dhr. H. S. Ridderhof, die na 31 jaar lid te zijn ge weest, nu wegens vertrek naar een andere plaats moet bedanken. De voorzitter wees er verder op dat de heren J. Engelvaart en A. Ridderhof niet minder dan resp. 20 en 25 jaar lid zijn. Het dan volgende muzikale programma onder leiding van dhr. Oomes was evenals vorige jaren, weer uitstekend verzorgd. Na de eerste stukken „Door zand en heide" en het mooie „Gebed voor de vrede" uit „Casanova", waarin dhr P. A. W. Mees een voortreffelijke pistonsolo speelde, volg den enkele marsen en een wals van Strauss. Op de pauze met de gebruikelijke ver loting, volgde opvoering van een vrolijk toneelstukje in 2 bedrijven door 3 heren en 2 dames. „Grensgeval" bleek een kostelijke parodie op de woningnood. Aan de vrolijk heid van het publiek is echter de onwillige snor van de heer A. Geerts niet vreemd geweest. Voorzitter G. W. J. de Graaff sprak een sluitingswoord. Na afloop was er bal. Deze avond werd op vrijdag 30 november herhaald. ONTSPANNINGSAVOND CHR. METAALBEWERKERS De Chr. Metaalbedrijfsbond bestaat dit jaar 55 jaar. In verband hiermee bood de Bond haar leden een ontspanningsavond aan, waarvan enkele, waarlijk prachtige films de hoofdschotel vormden. Zoals dat ook met de films van het bijbelgenootschap het geval was, profiteerde de jeugd van de Chr. en de O. Lagere School hiervan. Toen ze 's middags in schoolverband naar het verenigingsgebouw trokken, bleek de toeloop zo groot, dat 2 vertoningen nodig bleken. Voor een goed gevulde zaal, waarin naast afdelingsleden uit Oud-Vossemeer en Ber gen op Zoom veel belangstellenden aan wezig waren, sprak ds A. Breure alhier een openingswoord. De ietwat droog aandoende titel „Oude en nieuwe Engelse tuinen" verborg prachtige panorama's van Britse tuinarchitectuur. Om dat het een kleurenfilm was, kwamen de talloze bloemschakeringen goed uit de verf. Dhr. J. Lodder, districtsbestuurder, sprak met het oog op het lidmaatschap van de Bond, daarna over „De kans gegrepen Spreker nam daarbij duidelijk stelling tegen de socialistische vakbeweging. Op de pauze volgde de hoofdfilm over „De reis van Konigin Juliana en Prins Bernhard naar de West." Het enthousiasme van de bevolking, de ongedwongen houding van het Koninklijk Paar en vooral het natuurschoon maakte het verslag in cellu loid van deze reis bijzonder aantrekkelijk. Ds A. Breure sloot tenslotte de bijeen komst. BRANDALARM Maandagmorgen huilde plotseling de sirene. Toen de brandweerauto even latei- op de plaats des onheils, de Boshoeve, arriveerde, was de brand reeds geblust. Een juist gemonteerde propaangasbrander was de oorzaak van het ongeluk. Mevr. C. M. van Tilbeurgh was in de omtrek aan het werk toen zij in het washok achter de woonkeet een ontploffing hoorde. De druk regelaar was van de fles gesprongen en het vrijkomende gas vatte direct vlam. Bij haar pogingen het vuur met water uit de op de brander staande wasbus te doven, liep mevr. van Tilbeurgh verschillende overigens on gevaarlijke brandwonden aan benen, handen en armen op. Haar echtgenoot bedwong het vuur met 2 snelblussers. Bij de renpartij naar de kelder, waar de snelblussers lagen, viel nog een gewonde. Dhr. M. E. van Tilbeurgh, broer van S. M„ kwam daarbij met het hoofd op een zó onzachte manier met een balk in aanraking, dat hij enige tijd uitgeschakeld was. Dhr. S. M. van Tilbeurgh zelf was die dag ook niet goed in orde, en zo had dokter Kugel uit Poortvliet, die de zieken kwam bezoeken, opeens drie patiënten. GEVONDEN VOORWERPEN Bij de postcommandant der rijkspolitie is als gevonden voorwerp een leren vest ge deponeerd. COLLECTE In de laatste week van november werd een collecte gehouden voor de Interkerkelijke Protestante Stichting „Zuid-Nederlands Sanatorium." De opbrengst was slechts 28,- JEUGDFILMVOORSTELLING N.V.V. Vorige week dinsdagavond gaf het N.V.V. in de zaal van dhr. Ampt een filmavond voor de jeugd. Dhr. Cornelisse uit,Tholen draaide een Micky Mouse filmpje en „De club van zessen klaar". Vanzelfsprekend stelde de jeugd deze avond, die ook op andere plaatsen van het eiland werd gehouden, buitengewoon op prijs. Er waren ongeveer 90 kinderen van leden en niet leden aanwezig. De avond, die om half 7 was begonnen, was ca. 9 uur afgelopen. SLACHTVERGUNNINGEN November was dit jaar een echte slacht maand. Niet minder dan 100 varkens werden voor huisslachting aangegeven. Daarmee verlost ge Uzelf van Rheumatische Pijn. Kruschen Salts is daartoe het aangewezen middel. Dat komt omdat de stimulerende werking van Kruschen de bloedzuiverende organen weer tot jeugdig-krachtiger werking aanspoort. Zodra dat gebeurt kunnen on zuiverheden in 't bloed zich niet meer vast zetten, doch worden die prompt afgevoerd langs natuurlijke weg. En daarmee behoren Uw pijnen tot het verleden. Geen wonder dat duizenden lijders aan rheumatische pijnen de werking van Kruschen een verlossing vinden. FILMS BIJBELGENOOTSCHAP Slechts enkele tientallen personen waren vorige week vrijdagavond in het Ver. ge bouw aanwezig toen daar onder auspitiën van het Ned. Bijbelgenootschap enkele films werden gedraaid. Ds. A. Koning, Geref. predikant, opende de bijeenkomst. In de bekende propagandafilm van het Ned. Bijbelgenootschap „Geen grenzen meer", kon men het dagelijkse werk gade slaan in het Bijbelhuis te A'dam. Vanzelf sprekend vormde ook de vertaalarbeid een belangrijk onderdeel van het vertoonde. Voor de Indonesische talengroep kwamen reeds vele vertalingen tot stand. De adjunct-secretaris van het Genoot schap voor het Zuiden van het land be pleitte de totstandkoming van een zelfstan dige plaatselijke afdeling. De tweede, ditmaal een stomme film van Amerikaanse origine, gaf de toeschouwer een indruk van de vertaling en verspreiding van de Heilige Schrift door de eeuwen heen. Deze film werd in de tijd van het voorspel van de 2e wereldoorlog vervaardigd, van daar de titel „Het boek voor de wereld van morgen" en het feit dat het werk van de Volkenbond zozeer werd belicht. Met zeer fraaie natuuropnamen eindigde deze film. Ds. A. Breure, Ned. Herv. predikant, eindigde. AANBESTEDING Door het Waterschap van de Calamiteuze Suzanna polder werd aanbesteed het onder houd van de zeewering gedurende 1957. Inschrijvers waren de firma W. van Vossen Zn. voor 14.315,en de heer K. J. Moerland voor 14.344,Voorlopig (be houdens goedkeuring van gedeputeerde staten) is dit werk gegund aan de laagste (eerstgenoemde) inschrijver. a - i. IS5JÏ 3 HAZENJACHT De eerste drijfjacht werd woensdag jl. gehouden, waarbij een 400 ha werd bewerkt in de Annavosdijk, Bredenvliet en omgeving en 74 hazen, 18 patrijzen en 1 fazant werden geschoten. Hoewel deze zomer nogal ge klaagd is over schade aan de gewassen is de wildstand blijkens bovengenoemd resul taat toch niet bijzonder groot te noemen. AFSCHEID ONDERWIJZERES Wegens vertrek naar Veenendaal nam mej. T. Knuist afscheid als onderwijzeres aan de School met den Bijbel alhier, welke functie ze daar ruim zeven jaar vervulde. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer P. Quist sprak waarderende woorden voor wat deze onderwijzeres voor de school heeft gedaan. Het bericht van haar benoeming in voornoemde gemeente was voor het be stuur zeer teleurstellend, maar men moet er zich bij neerleggen. Toch is het prettig te kunnen getuigen van het goede werk dat hier is verricht, waarvoor het bestuur dan ook zeer erkentelijk is aldus de voorzitter. De heer C. van Winkelen sprak namens het personeel en twee leerlingen uit de vijfde klas droegen een gedicht voor, waarin werd gehoopt, dat juffrouw Knuist nog eens aan de Sint-Annalandse belhamels zou terug denken. Hieruit blijkt tevens welk een grote plaats ze bij de kinderen heeft ingenomen. Tenslotte sprak het hoofd der school de heer Chr. Kali nog enige waarderende woorden. Hoe groot de teleurstelling bij haar vertrek dan ook was, juffrouw Knuist kreeg ondanks dat verschillende jadeaux waaronder een prachtige vulpenset en tafel couvert in etui. Voor dat alles dankte mej. Knuist allen zeer hartelijk, evenals voor de prettige tijd, door een goede samenwerking en sfeer, in deze gemeente ondervonden. BENOEMING Als vakonderwijzeres voor nuttige hand werken is met ingang van 1 december jl. aan de School met den Bijbel benoemd mej. J. Boender uit Tholen. ST. NICOLAAS BEZOEKT KLEUTERSCHOOL Zoals vorige jaren bracht ook nu weer de goede Sint met zijn trouwe knecht een bezoek aan de leerlingen der kleuterschool. Ze zongen hem spontaan toe, terwijl Piet de nodige versnaperingen ronddeelde. Wellicht waren er die dachten, dat ze deze keer niets kregen, maar dat is toch wel meegevallen, want na enkele spelletjes te hebben gedaan onder leiding van de juf frouw mocht ieder toch een mooi geschenk mee naar huis nemen. Niet alleen de kinderen vonden deze middag fijn, maar ook de moeders hebben genoten van al die blijde kindergezichtjes. TONEELCLUB In het dorpshuis wordt zaterdag 15 dec. door de toneelclub „Stavenisse" een toneel stuk opgevoerd onder de titel „Liefde". Gezien de belangstelling van vorige jaren verwacht de club ook ditmaal weer een groot aantal bezoekers. ALGEMENE VERGADERING VERENIGING HET „GROENE KRUIS" Onder voorzittersschap van burgemeester A. Sluijmers werd de algemene vergadering gehouden in het Dorpshuis. Na allen harte lijk welkom te hebben geheten werden de voorstellen van het Bestuur om hypotheken op te nemen voor het nieuwe gebouw en voor de tuingrond, resp. 8000,en 7000,met algemene stemmen goedge keurd. Het was maar een korte agenda en men was al vlug aan de rondvraag toe. De heer I. Vos vroeg of het bestralings- aparaat verschilde met dat wat in Bergen op Zoom wordt gebruikt en of de mensen wel goed op de hoogte zijn met het gebruik ervan. Dokter Zoeteman antwoordde hierop, dat er geen verschil tussen is. Daarna gaf de secretaris een financieel overzicht. De bouw van het gebouw heeft gekost 35.250, De inrichting van het oude gebouw 6.000, Hypotheek op 't oude gebouw 5.550, Ontvangen rijksbijdragen Ontvangen diversen Ontvangen verkoop oud gebouw Blijft voor rekening Groene Kruis 46.800,- 25.000,- 3.975,- 8.500,- 37.475,- 9.325,- Verder werd nog medegedeeld dat de Goese Rotaryclub 250,had beschikbaar gesteld voor aankoop van een hoogtezon. De voorzitter bood alle aanwezigen nog een kop koffie aan om redenen dat hij voor de eerste maal als voorzitter fungeerde. Niets meer aan de orde zijnde, wenste hij allen een goede nacht en hoopte dat op de a.s. jaarvergadering het gehele gebouw bezet zou zijn. 15 jaar had hij iets bijzonders meegebracht nl. een groeidoos met een hyacintenbol. Er was een gebruiksaanwijzing bij, zodat ieder kind die bol volgens de regels in bloei kan brengen. Eind februari zullen de bollen waarschijnlijk in bloei zijn en zal een wed strijd gehouden worden, waarbij de eigenaar van de mooiste bloem een prijsje krijgt. Nadat alle kinderen weer met glunderende school. Behalve de kleintjes uit deze school waren ook de kinderen uit de 3 laagste klassen van de lagere school aanwezig, zo dat de Sint, toen hij ongeveer 2 uur arri veerde, door meer dan 200 jongens en meisjes werd begroet. Het hoge bezoek werd verwelkomd door burgemeester D. C. Bouwense, de plaats vervangend leidster der kleuterschool, mej. Voor een te vestigen regenkledingatelier te St. Maartensdijk worden tegen begin januari gevraagd Inlichtingen betreffende loon en arbeidsvoorwaarden worden gaarne verstrekt op dinsdagavond 11 december tussen 7 en 9 uur in een aparte zaal van Hotel Hof van Holland. Na 11 december voor inlichtingen Arbeidsbureau Tholen gezichten in de zaal zaten, riep de Sint nog enkele personen bij zich, Allereerst Hans Muller die zich zo verdienstelijk had ge maakt met zijn accordeon, daarna de dames Steketee en Verjaal. Mevr. Steketee was die dag net jarig, werd dus gefeliciteerd en kreeg een aardigheidje, zij werd tevens be dankt voor de grote medewerking die zij altijd op de avonden van de Bond geeft. Mevr. Verjaal werd bedankt voor het goede werk dat zij nu al ruim 3 jaar doet met het groepje blokfluiters. Ook buiten de gezins avonden om blijft deze club onder haar leiding samenspelen, zij kreeg eveneens een aardigheidje. Tenslotte bedankte mevr. Blindenbach Sint Nicolaas en zijn knecht voor hun komst en onder afscheidsgezang verlieten de hoge gast en zijn zwarte knecht de zaal. In de pauze werden alle aanwezigen ge- tracteerd op limonade of koffie en een dik stuk speculaas. Na de pauze werd de klucht „Amalia Azalea" vlot en geestig op gevoerd. Het was een humoristisch stuk, gespeeld door volwassenen, en door oud en jong zeer gewaardeerd. Tot slot van deze avond bedankte mevr. Blindenbach alle zichtbare en onzichtbaar gebleven mede werkers een zestigtal bij elkaar voor hun medewerking en sprak haar vertrouwen uit, dat 't volgend jaar iedereen weer met eenzelfde enthousiasme deze avond zou helpen slagen, gelijk dit jaar. FILMAVOND A.s dinsdagavond wordt in de bioscoop zaal van de heer M. J. Steketee een film avond gegeven door de Thoolse Bestuur- dersbond van het N.V.V. Vertoond wordt de film „Honderd man en een meisje" voor de afdelingen Sint- Maartensdijk, Scherpenisse, Poortvliet en Stavenisse. Voor de andere afdelingen van het eiland werd in september dezelfde film reeds in Tholen gedraaid. In de voorfilm krijgt men o.a. opnamen te zien van het Stadionfeest in Amsterdam, dat deze zomer t.g.v. het 50 jarig bestaan van het N.V.V. aldaar werd gehouden. TOELATING LEERLINGEN KLEUTERSCHOOL Voor kinderen, die op 1 december de leeftijd van 4 jaar hebben bereikt, was maandag jl. gelegenheid tot de kleuterschool te worden toegelaten. Van de gelegenheid werd ditmaal drukker dan anders gebruik gemaakt en werden niet minder dan 11 nieuwe leerlingen, t.w. 7 jongens en 4 meisjes ingeschreven. De eerstvolgende datum van aanmelding is 1 maart 1957. BOTSING Op de Hogeweg heeft tussen twee luxe auto's, bestuurd door de heren P. P. en J. P. een botsing plaats gehad. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar wel was er aanzienlijke materi ele schade. COLLECTE De collecte van de Interkerkelijke Prot. Stichting „Zuid-Nederlandse Sanatorium" te Breda, die van 19 tot 25 november in onze gemeente werd gehouden, bracht 69,op. EEN SINTERKLAASGEZINSAVOND Op vrijdagavond 30 november is de oude kindervriend met zijn knecht enige uren de gast geweest van de afdeling St. Maartens dijk van de Plattelandsvrouwenbond. In de stampvolle zaal van de heer Steketee, heeft de Sint genoten van toneelstukjes die kin deren van diverse leeftijden voor hem heb ben opgevoerd, van muziek, gemaakt door de blokfluitclub van mevr. Vergaal en -door de accordeonist Hans Muller. Bij de stukjes was veel werk gemaakt van de costuums en alles was zorgvuldig ingestudeerd, zodat de avond keurig en vlot verliep. Toen de kin deren klaar waren met het door hen ver zorgde gedeelte, beklom Sinterklaas het toneel en dankte allen voor het gebodene. Hij had voor alle aanwezige kinderen een cadeautje bij zich; voor de kleinste een flin ke taaipop en voor de schoolkinderen tot HUISSLACHTINGEN Het aantal vergunningen voor huisslach ting, dat over de maand november ter ge meentesecretarie alhier werd afgegeven, bedroeg 99. SCHIETWEDSTRIJD Maandagavond hield de plaaselijke schietvereniging „Exelsior" in de hal van het gemeentehuis weer haar eerste wedstrijd. Het ging ditmaal niet enkel om de eer, maar er waren in verband met St. Nicolaas prijzen beschikbaar, die varieerden van boterletters tot speculaas. De uislag was als. volgt: 1. Johs. de Graaf, 2. J. Hoogesteker, 3. Abr. Stoutjesdijk, 4. W. Stoutjesdijk. 5. J. Ge- leyns, 6. A. v. Spronsen, 7. J. M. van Gorsel, 8. Mars. Stoutjesdijk, 9. Jacs. Gueq- uiérre, 10. J. P. den Engelsman, 11. C. G. Guequiérre, 12. J. v. d. Rhee, 13. J. Oude- sluijs, 14. J. v. d. Schaaf, 15. Adr. de Graaf, 16. W. Dane, 17. Adr. van Gorsel, 18. J. J. W. van Houdt. ST. NICOLAAS OP SCHOOL Zoals ieder jaar bracht St. Nicolaas ook ditmaal weer een bezoek aan de kleuter- J. Jasperse, terwijl naast het voltallig per soneel der beide scholen Anth. L. Hage en secretaris Th. C. Benon aanwezig waren. De Sint informeerde naar de wederwaar digheden van het afgelopen jaar, prees de leerling, die vlijtig was geweest maar be rispte ook degenen, die minder goed zijn best gedaan had. Herhaaldelijk werden de gasten met de bekende St. Nicolaasliedjes toegezongen en natuurlijk werden ook verschillende tracta- ties niet vergeten. Om ongeveer 4 uur werd het bezoek be ëindigd, waarna Sint en Piet per auto een rondrit door het dorp maakten, daarbij door de bevolking hartelijk toegejuicht. Voor de hogere klassen werd er 's mor gens in de kleuterschool een kinderfilm door het hoofd der openbare lagere school, de heer J. de Bruijn, gegeven. GESLAAGD Geslaagd voor het Candidaatsexamen econo mie aan de economische Hogeschool te Rot terdam de heer Abr. Priem, alhier. EINDE SEIZOEN De Grasdrogerij is weer aan het eind van het seizoen gekomen. Dinsdag jl. draai den de machines voor het laatst. Het vaste personeel zal zich nu gaan bezig houden met het mengen van het meel en werkzaam heden in het koelhuis. OUD BANKGEBOUW Het oude Bankgebouwtje van de Boeren leenbank in de Bakkarstraat is verkocht aan de afdeling van „het groene kruis" voor materialenbergplaats, waar de oude berg plaats aan de Platteweg niet meer voldoet. WINTERUITVOERING Op woensdag 28 en vrijdag 30 november hield de Gym. Ver. Excelsior haar winter- uitvoering in de O.L.School. In haar openingswoord heette de voor zitster Mevr. Kugel de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de ouders en donateurs en genodigden, en gaf een overzicht van het wel en wee der ver. in het afgelopen jaar. Daarna werd in een vlot tempo de ver schillende nummers afgewerkt. Hoogsprin gen, springkast touwklimmen en vrije oefeningen en wisselden elkaar af, waarna de kleine meisjes o.l.v. Mejuf. v. d. Maas het le gedeelte afsloten met een alleraar digste poppendans. In de pauze werd een verloting gehouden, waarvan allen druk gebruik maakten en daarmede de kas wat aan te vullen. In het tweede gedeelte blonken uit Thool se Boerendans, evenwichtsbalk en knots oefening, uitgevoerd door M2 en de dames groep. De voorzitster bood mej, v. d. Maas en de heer Huismans een geschenk aan omdat zij beiden 5 jaar als leidster en leider aan de Ver. verbonden zijn. Mevr. Huismans ontving een verrassing als een kleine ver goeding voor haar medewerking. Nadat Burgem. van Doorn ook nog een woord gesproken had tot de leiders dankte de voorzitster de Burgem. voor het ge sprokene en de aanwezigen voor hun op komst waarna sluiting. IN MEMORIAM Er waren veel blijken van meeleven, toen woensdagmiddag de ouderling der Geref. Gemeente wijlen Jacobus Geluk werd be graven. In het kerkegebouw werd om half één een rouwdienst gehouden, welke door ds. van Gilst uit Dirksland werd geleid. Ook aan de groeve voerde deze predikant het woord, waarbij hij wees op de verganke lijkheid van de mens maar dat dit graf weer eenmaal wordt geopend zoals alle andere op de jongsten dag. Met een vermanend woord tot alle getuigen en een troostwoord tot de familie besloot ds. van Gilst zijn toespraak. Een neef van de overledene, de heer Jagt van St. Annaland dankte voor de grote belangstelling, waarna de begraafplaats werd verlaten. EEN TELEURSTELLING Naar we vernemen zullen de plannen, die er waren ten aanzien van industrie vestiging, met name het inmaken, sorteren en pellen van witte uien, om verschillende oorzaken niet doorgaan. De firma' 't Hart en Co te Oud Karspel zal deze plannen dus niet doorzetten, wat betekent dat de ver wachte werkgelegenheeid voor ongeveer 70 mannen en vrouwen er evenmin komt. Opnieuw een teleurstelling. BENOEMING ONDERWIJZERES In de vakature van mejuffrouw den Engelsman, onderwijzeres aan de chr. school alhier is thans benoemd, mejuffrouw M. Deij, werkzaam aan de chr. school te Barneveld. EERSTE JAARVERGADERING VAN DE „STICHTING ONS DORPSHUIS" Vrijdagavond vergaderde de „Stichting „Ons Dorpshuis" in café Quist onder leiding van haar voorzitter, de heer G. J. de Jager. In zijn openingswoord zei hij o.a. dat de Stichting wel drie jaar bestaat, maar dat de eerste twee jaar maar een aanloop waren om tot het doel te geraken. Het laatste jaar is echter zoveel werk verricht en zijn de plannen zover gevorderd dat op dinsdag 4 december aanstaande aan het Dorpshuis begonnen zal worden, dit laatste in overleg met de aannemer, fa. W. A. Ligtendag en Zn. te St. Filipsland. Het voornaamste doel van dit gebouw is: De jeugd van straat te houden. Ons verenigingsgebouw moet een trekpleister voor de jeugd zijn. Verschillende spelen zullen hiervoor worden aangekocht. Nog veel werk zal verzet moeten worden voor alles op rolletjes loopt. De heer A. L. Abrahamse is bereid gevonden als opzichter bij het werk te fungeren. In zijn jaarverslag memoreerde de sekre- taris, ds Kr. Smit, op kernachtige wijze de lijdensweg van de Stichting. Diverse reizen naar Den Haag en Middelburg waren nodig om de verschillende vergunningen en derge lijke te bemachtigen. Ook het eindresultaat van de gehouden bazar was tot volle te vredenheid van het bestuur, dank zij het vele werk door het bazarcomité en haar medewerkers werd verricht. De penningmeesteresse, mevr. van Hoeve- Noordermeer, gaf in haar jaarverslag weer, waar zij met de penningen bleef, die aan haar zorgen waren toevertrouwd. Toch kwam zij nog met een batig saldo van 5.993.73 uit de bus. We moeten er allen de schouders onder zetten, aldus de voorzitter. Aan de hand van de verschillende kontributies meende hij te kunnen konkluderen dat deze nog wel ver hoogd zou kunnen worden, wil men in de toekomst een blijvende eksploitatie behouden. Volgens een ontvangen schrijven zal de gemeente St. Filipsland 87.000,voor de gehele bouw gegeven zal worden. Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend waren de heren G. J. de Slager, C. Zuidweg, P. de Kok en mej. Maas. De heren stelden zich allen herkies baar en werden door de aanwezigen met grote meerderheid van stemmen herkozen. Mej. M. Maas stelde zich niet herkiesbaar omdat zij haar werkzaamheden buiten de gemeente had. Op voordracht van het be stuur werd toen met algemene stemmen ge kozen Mevr. van Dijke-de Rijke. Rondvraag. De heer A. L. Abrahamse vroeg of de voorzitter ook in zage heeft gehad van de gevoerde correspondentie tussen spreker en het architectenbureau Bije. Daar dit niet het geval was drong spreker er op aan dit alsnog te doen. De heer C. Wagemaker achtte de post „onvoorzieneuitgaven' nogal hoog. Hij wenste hierop een nadere toelichting, welke hem door de voorzitter werden verstrekt. Op een vraag dienaangaande deelde de voorzitter mede het maken van een begro ting voor het aanschaffen van meubilair voor het verenigingsgebouw nog niet moge lijk was. op zondag 9 december 1956 THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 en 3 uur ds. J. den Hoed. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. H. Bakker. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 uur leesdienst. 6.30 uur ds. Keuning van Barendrecht. Ned. Prot. Bond 5 uur ds. I. J. van Houtte, N.H. pr. te Middelburg. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 en 6.30 uur ds. A. Breure. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. A. Koning. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. J. Keuning uit Baren drecht. 6.30 uur Leesdienst. SINT-ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. P. Westland. n.m. Be diening H. Doop. Woensdag 12 dec. 7 uur ds. P. Westland Bijbellezing. Collecte voor de J.V. enM.V. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Vrije Geref. Gemeente 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. H. Bouter. In beide diensten collecte kinderzorg. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur dhr. J. W. Slager. SINT-MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur leesdienst en 2 uur ds. H. Bouter. Rehoboth 6.30 uur ds. C. J. v. d. Sluijs te Overschie. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Oud Geref Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 2