WEEKBLOD VOOR HET EILAND THOLEN EH ST.FILIPSLAND Hulp aan Hongarije WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Poortvliet sloot de rij met het vijfde wijkgebouw op ons eiland RAADSVERSLAG STAVENISSE. Dertig agendapunten in een uur afgewerkt Mede werking aan Zeeuwse Muziekschool Geen principe besluit tot bijdrage in molenrestauratie Verbetering van de Kerkstraat. De redactie legt U deze week voor: 13e Jaargang no. 2 30 november 1956 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.60 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen Met het aanbieden van een onderzoekbank, een sterilisator, een hoogte-zonapparaat, een verbandemmer, een kamerthermometer, 15 injectiespuiten en ook nog een mooie groene kruisvlag, toonden de Poortvlietse inwoners, hoe ze met het nieuwe wijkgebouw, waar toe de grootste bijdrage kwam uit een gift van „Chaïne du Bon- heur" in Zwitserland, zijn ingenomen; hoe verheugd ze zijn met dit bescheiden maar praktisch ingericht en naar ze verwachten zeer nuttig „medisch centrum", waar nu de zuigelingenconsulten ge houden zullen worden, waar wellicht de tandarts zitting zal nemen, waardoor nu de hoop een goede grond kreeg, dat er ook kleuter zorg komt en mogelijk ook periodiek onderzoek van aanstaande moeders, waar alles wat met groene kruiswerk te maken heeft een onderdak kreeg en zal krijgen, waar de actieve wijkzuster een gezellige woning heeft en waar hopenlijk in de toekomst nog een badhuis wordt bijgebouwd. EEN GIFT VAN INTERNATIONALE WAARDE Nu Poortvliet als vijfde en laatste ge meente in ons district een wijkgebouw kreeg, dat donderdag 22 november officieel werd geopend door jhr. R. J. H. Q. Röell te Haamstede, voorzitter van de provinciale vereniging, mogen we nog wel eens in her innering brengen, hoe van de 32 wijkge- bouwen die door middel van de enorme Zwitserse gift zijn gebouwd en 20 in Zee land komen te staan en daarvan vijf op ons eiland. Die 2.800.000 welke via de geluks keten Chaine du Bonheur in zo korte tijd door de Zwitsers is gegeven voor het lenigen van de nood na de ramp in ons land spreekt op dit ogenblik nog meer dan anders. Jhr. Röell noemde het een gift van enorme, ja internationale waarde. Spreker vond dat een langgekoesterde wens voor Poortvliet in vervulling was gegaan. Einde lijk is het zover. In 1955 werd het eerste wijkgebouw geopend en nu worden de laatste van de 20 in Zeeland in gebruik genomen. In ieder van deze gebouwen ge tuigt een aangebrachte plaquette van die spontane gift uit Zwitserland. Jhr. Röell betuigde namens de vereniging ook zijn er kentelijkheid aan de commissaris der ko ningin in Zeeland, welke de suggestie deed, toen mejuffrouw Jöhr naar besteding van dit grote bedrag zocht. Spreker bracht het bestuur van de Poortvlietse afdeling hulde met het hier bereikte resultaat en de ge meente kan er trots op zijn. Jhr. Röell wees vervolgens op de vele mogelijkheden die zon medisch centrum biedt en meende dat het staat en valt met de wijkzusters, die als het middelpunt van het groene kruis werk beschouwd mag worden. Zuster Slager werd van harte 'geluk gewenst met de totstand koming van dit gebouw en daarbij tegelijk met haar gerieflijke woonruimte. De ex ploitatie hiervan zal offers vragen, maar hier tegenover staat toch een zeer waardevol bezit. Elk lid van het groene kruis zal zijn verantwoordelijkheid bewust moeten zijn, niet alles af willen wentelen op de gemeente, want één van de mooiste kanten van ons leven is het bewijzen van naastenliefde. Onder het inroepen van Gods zegen en met de hoop dat het gebouw aan de gestelde verwachtingen zou beantwoorden in het belang van de volksgezondheid in het algemeen en van die van Poortvliet in het bijzonder, verklaarde jhr. Röell het wijkge bouw te Poortvliet als officieel te zijn geopend. TOCH GEKREGEN Deze toespraak van jhr. Röell kregen we te horen nadat in de zaal van „De Gouden Leeijw", de voorzitter van de afdeling, oud-burgemeester B. J. van Oeveren een welkomswoord had gesproken. Hij richtte zich daarbij in het bijzonder tot jhr. Röell en tot ir. Geuze, die hij ook vanaf deze plaats nog geluk wenste met zijn verkiezing tot lid van de Eerste Kamer, een functie van een inwoner, waarop Poortvliet trots is. Ook alle andere aanwezigen riep de voorzitter een hartelijk werlkom toe, een gezelschap dat weinig afweek van dat, wat ook in de andere gemeenten de opening van een wijkgebouw bijwoonden, zoals de artsen, wijkzusters, groene kruisbestuurders, bur gemeester, wethouders en plaatselijke raads leden. Op 11 december 1951 spraken we reeds over een wijkgebouw, aldus de voorzitter, maar het bleef tot de vrome wensen behoren. We waren blij met wat ons in het gemeente huis is geboden de bergplaats voor het materiaal, de woonruimte voor de wijk zuster, maar ondanks deze welwillendheid, er ontbrak toch veel aan. En nu zijn we nog op een geheel andere manier, dan we tevoren ooit gedacht hebben aan een wijk gebouw gekomen. En dat zelfs ondanks het feit, dat we als vereniging in feite geen nadelige gevolgen van de ramp hebben ondervonden, ja na dat we zelfs tegenover onze zusterverenigingen nog de helpende hand hebben kunnen bieden. We zijn toch geholpen, omdat we immers ook rampgemeente waren. Het was een groot geluk, want op het gemeentehuis moesten we door verbouw verdwijnen en we wisten niet hoe we met moesten doen, tot er bericht kwam van de algemene en van de provinciale vereniging, dat uit de machtige Zwitserse gift ook onze gemeente 25.000.zou krijgen voor stichting van een wijkgebouw. De algemene vereniging was reeds dank gebracht voor de grote me dewerking, de voorzitter wenste dit thans nog eens te doen tegenover de provinciale vereniging en daarvan in het bijzonder tot jhr. Roëll. de heer De Lange en mr A. J. van der Hoeven, burgemeester van Tholen. Een badinrichting ontbreekt nog, maar we mogen goede hoop koesteren, dat ons gemeentebestuur hier welwillend tegenover staat, waaraan inmiddels het verzoek is gedaan een badhuis te willen bouwen. Spre ker wenste ook het gemeentebestuur zeer hartelijk te danken voor het beschikbaar stellen van het gemeentehuis en voor de aan geboden bouwgrond. Dit dankwoord strekte spreker verder uit tot de Boerenleenbank, de architect, aannemer en onderaannemers, de dagelijks opzichter dhr. G. K. Krijger en alle anderen die op enigerlei manier aan de tot standkoming van het gebouw hebben meegewerkt. Na een gelukwens tot wijkzuster Slager besloot voorzitter van Oeveren zijn ope ningswoord met de wens dat het nieuwe wijkgebouw aan zijn doel zou mogen be antwoorden. BEHOORLIJKE KANS OP EEN BADHUIS Burgemeester W. J. van Doorn als eerste spreker na de officiële opening het woord verkrijgend begon met te zeggen, dat het gemeentebestuur de groene kruis afdeling vanzelfsprekend hartelijk gelukwenst met deze in gebruikneming.. Van welk een hoge waarde is onze gezondheid niet en zouden we dan enig middel daartoe aangewend niet toejuichen? Spreker wenste daarnaast dok ter Kugel en zuster Slager geluk en vond het een uur, die tot bezinning en dankbaar heid moet hopen, als men nagaat, dat vreemde mensen in een vreemd land zo'n naastenliefde toonden. Opnieuw gaan de verschrikkingen over de wereld. Laten we diep beseffen te kunnen ontvangen, maar ook te kunnen geven, indien dat nodig is. Moge dan dit gebouw, dat met zoveel lief de door schenkers is gegeven tot heil van Poortvliet dienen. De burgemeester verwachtte dat het da gelijks bestuur en ook de raadsleden het verzoek van de afdeling tot stichting van een badhuis met grote interesse zullen be handelen en hoopte dat het overleg met de afdeling er toe mag leiden dat het inder daad zal komen tot de bouw van een bad inrichting, dat naar zijn mening onmisbaar genoemd kan worden. Laten we gezamenlijk en effectief de belangen behartigen. Spreker kan tenvolle onderstrepen, wan neer zo even is gezegd, dat men niet alles naar het gemeentebestuur moet afschuiven, maar dat ieder lid en iedere inwoner voor zich mede dient te bouwen. Wanneer we dat doen, krijgen we het wel voor elkaar, aldus burgemeester W. J. van Doorn. GEEN MOEITE TE VEEL. Nadat de heer Van Oeveren mededeling had gedaan van een aan de Zwitserse ge zant verzonden telegram waarin het Zwit serse volk dank wordt gebracht voor de gift, kreeg mevrtmw Geuze het woord namens een comité uit de inwoners van Poortvliet. Met veel belangstelling, aldus deze spreekster, hebben we de ontwikkeling die uiteindelijk leidde tot de totstandkoming van dit gebouw, gevolgd en onze vreugde was groot toen we hoorden, dat ook Poort vliet op een nieuw wijkgebouw kon rekenen. Het heeft nog lang geduurd eer het klaar gekomen is, en ondertussen leek het in de oude raadszaal wel een grabbelton, wan neer daar de moeders met de baby's kwa men. Ten aanzien van het nieuwe wijkge bouw zijn er nog vele wensen. Zo hopen we op kleuterconsult, op een bureau voor aanstaande moeders en op nog enkele an dere dingen, waartoe de mogelijkheid door dit wijkgebouw is ontstaan. Mevrouw Geuze kon vervolgens namens de Poortvlietse in woners het bestuur diverse praktische ar tikelen aanbieden voor de inrichting van het gebouw, waarvan we hiervoor reeds melding maakten. Daarna richtte mevrouw Geuze zich in het bijzonder tot zuster Slager wier werk men in Poortvliet zo heeft leren waarderen. Het is nu de derde maal, dat u gaat verhuizen, zuster. Geen moeite is u ooit te veel wanneer dan ook in onze ge meente sprake is van het groene kruis, denken we aan u, want uw naam is daar mee onverbrekelijk verbonden. Van die waardering hebben de inwoners bij deze gelegenheid ook blijk willen geven, zodat mevrouw Geuze een mooie kloostertafel aan zuster Slager kon aanbieden. MEERDERE FELICITATIES. Namens de Hervormde Kerk sprak ouder ling Deurloo een gelukwens, daarbij dominee C. J. P. Lam verontschuldigend voor zijn afwezigheid door ambtsbezigheden. De heer J. W. van der Slikke feliciteerde namens de afdeling Stavenisse en dankte hierbij tegelijk voor de ontvangen gift van Poortvliet na de rampdagen. Een baby weegschaal werd door hem voor het wijk gebouw aangeboden. Dokter Kugel kon vervolgens melding maken van een gift van 250.van de Rotrie club, te bestemmen voor een even tueel kleuterbureau en tenslotte bood mr. A. J. van der Hoeven te Tholen de afdeling de gebruikelijke klok aan namens de provinciale vereniging. Voor dit alles dankte de heer B. J. van Oeveren zeer hartelijk en stelde de aanwe zigen voor het wijkgebouw te bezichtigen. Van deze gelegenheid maakten alle aan wezigen gebruik. Poortvliet heeft dus ook z'n wijkgebouw. Het staat daar aan het eind van de bur gemeester van Oeverenstraat op een nog ietwat „koude" plaats met een nog wat kale omgeving, het staat echter daar, waar in de toekomst een gedeelte van het Poortvlietse uitbreidingsplan verwezenlijkt zal worden en dan pas goed tot zijn recht zal komen. Een B-wijkgebouw, in hoofdzaak over eenkomend met de andere van deze cate gorie op ons eiland, met daaraan weer enkele verbeteringen die dank zij voor afgaande opening van andere wijkgebou- wen, mogelijk werden, We hebben de in deling in meerdere verslagen reeds opge noemd. Het zal niet meer nodig zijn, dit thans opnieuw te doen, want kort en goedt Poortvliet heeft nu een keurig wijkgebouwtje, waarmee tenslotte ook wij de inwoners van harte gelukwensen. De raadsvergadering te Stavenisse van vrijdag 23 november 1956, waarbij alle leden tegenwoordig waren, liep als gesmeerd vanaf het ogenblik dat burgemeester Sluijmers deze opende met een hamerslag en na 30 behandelde punten 58 minuten later weer sloot op eenzelfde manier. Nu is het ongetweifeld al duidelijk, dat het voornamelijk hamerstukken zijn ge weest, maar dan toch zo, dat er van de 24 voorstellen, die het dagelijks bestuur ter tafel bracht, 23 zonder veel of helemaal geen discussie werden aangenomen. De 1ste ambtenaar ter secretarie, de heer W. Brouwer werd als waarnemend secre taris beëdigd. Het dagelijks bestuur kreeg vervolgens de machtiging om een kolen- toeslag te verlenen van 25,per gezin voor de winter '56/'57 tot een maximum van 1000,- in totaal en dat volgens door b. en w. op te maken lijst van daarvoor in aan merking komende personen. Er werd een kaslening aangegaan van 400.000,en de vervallende lening van 450.0000,gedeeltelijk afgelost. Een overeenkomst werd aangegaan met de bank voor Nederlandse Gemeenten tot een bedrag van 60.000, Op 1 februari werd de heer M. van Beveren benoemd tot schoolschoonmaker met de proeftijd van 1 jaar. Niemand was tegen een vaste benoeming van de heer van Beveren, terwijl het salaris op 600,- per jaar werd afgerond. SUBSIDIE AAN MUZIEKSCHOOL Ook hier kwam het verzoek van de Zeeuwse Muziekschool tot verlening van een subsidie voor het cursusjaar 1955/56 binnen ten bedrage van 31.87 zijnde een bijdrage voor 5 leerlingen uit Stavenisse. Tevens werd verzocht met ingang van 1 september 1956 tot deze stichting te willen toetreden. De meerderheid van b. en w. stellen voor de gevraagde subsidie te ver lenen. Wethouder Hage stemde tegen. Ook de stichting 1940-1945 kreeg weer een bijdrage, groot 15,43 of 1 cent per inwoner. In voorkomende gevallen zal aan de rijkskweekschool te Middelburg subsidie worden verleend, namelijk wanneer daar meisjes uit Stavenisse een opleiding tot kleuterleidster gaan volgen. Als sympathie-betuiging werd aan de Federatie voor verpleeginrichtingen van langdurige zieken te Utrecht een bijdrage van 5,per jaar toegekend. Daarentegen werd een verzoek van de K.N.A.C. om als lid toe te treden tegen een contributie van 25,per jaar af gewezen. Meer nut werd ingezien om toe te treden als lid van de A.N.W.B. met een contributie van 30,— per jaar. VOOR MOLENRESTAURATIE Van de firma J. W. van der Slikke Zoon, molenaars ter plaatse was een ver zoek ingekomen om in principe te besluiten tot het verlenen van een gemeentelijke sub sidie, wanneer restauratie van de molen noodzakelijk zal zijn, teneinde deze voor het dorp te behouden. Dit verzoek werd ingediend in verband met de voorstellen om deze molen op de lijst van monumentenzorg te plaatsen. Het dagelijks bestuur ziet het als een gemeentebelang, dat die molen, die het dorpsbeeld aan de zijde van de haven beheerst, in stand blijft, desnoods met steun van de gemeente. De eigenaar zal naast mogelijke subsidies trouwens voor een rede lijk bedrag in de kosten partipiceren. Omdat echter in vele gevallen rijk-subsidie afhankelijk wordt gesteld van een gemeente lijke bijdrage werd dit verzoek gedaan. Het dagelijks bestuur stelde voor in principe te besluiten tot het verlenen van subsidie tot een nader te bepalen percentage. Dit voorstel ging als enige van de 24 niet zonder meer door. Het ging helemaal niet door. Zo kon de heer L. Hage de adressanten niet volgen, wanneer ze als inwoners van Stavenisse met een dergelijk verzoek komen om een principe besluit te nemen. Dat wenst hij onder geen beding te doen. De heer C. Eerland heeft er bezwaar tegen, omdat vaststelling van een percentage pu nog niet wel mogelijk is en men dus ook niet kan bekijken,welk bedrag er mee ge moeid is. Hij is er voor dit verzoek eerst 'dan te bekijken, wanneer er werkelijk ge repareerd moet worden. De heer Tazelaar is het met vorige beide sprekers volkomen eens. Wanneer er werke lijk kosten aan te maken zijn en dan op ons een beroep wordt gedaan is het vroeg ge noeg om het te bekijken. Immers, wanneer men hiertoe thans in principe zou besluiten en men er later van terug zou komen, omdat de kosten te hoog zijn, zou dat niet fair zijn. De voorzitter wijst er op, dat het doel hiervan is de molen op de lijst van Monu mentenzorg te plaatsen, maar bij stemming zijn alleen de wethouders maar voor om er een principebesluit van te maken. Alle raadsleden stemmen tegen. GEZINSZORG Door de Stichting maatschappelijk werk en gezinsverzorging Eiland Tholen werd ook voor dit jaar om subsidie gevraagd, thans echter een bijdrage van 0,50 per inwoner en ongeveer 0.20 per verzorgings dag. B. en W. zien deze instantie als van algemeen belang zijnde en stellen dan ook voor de subsidie te verlenen. De heer L. Hage vraagt wat de mensen, die verzorging krijgen, zelf moeten betalen. Wethouder Moerland antwoordt, dat dit afhankelijk is van het inkomen. De heer Tazelaar vraagt wat dit in totaal zal gaan kosten, omdat er nog een bedrage bijstaat per interne verzorgingsdag. De voorzitter wijst er op, dat dit niet zuiver is te schatten, omdat men niet weet, hoeveel verzorgingsdagen er in de gemeente komen. Wethouder Moerland zegt dat geschat wordt, dat het voor Stavenisse op 1000,— a 1200,in totaal komt. De hervormde kerk in Stavenisse verhoogde haar bijdrage van 0,20 tot 0,80 per dooplid. Andere kerken geven 0,40. De heer L. Hage vindt dat mejuffrouw Paling voor deze omgeving een duur geval is. Wethouder Moerland antwoordt dat het niet anders kan of er moet leiding zijn. De heer L. Hage vindt het alles bij elkaar erg veel, maar alle raadsleden willen voor één jaar toch wel besluiten om deze subsidie te verlenen. Wethouder Moerland wijst er nog op, dat er meer aanvragen zijn, dan er hulp beschikbaar is. Aan de heer Dorst wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als grafdelver. In deze vakature meldden zich nog geen sollicitanten, zodat de werkzaamheden voor lopig door gemeentewerklieden worden ver richt. De erven Wed. van Zorge-Kievit deden het verzoek tot aankoop van een perceel bouwgrond voor de vervulling van een herbouwplicht. Deze grond ligt op de hoek Prins Bernhardstraat-Pilootweg en is 558 m2 groot. Voorgesteld wordt die grond voor 1587,te verkopen onder voorwaarde, dat er een woning wordt gebouwd. Allen zijn voor. Een aanvulling in de bouwverordening met het oog op de bouw van schuilplaatsen ontmoet evenmin bezwaar. Op het gemeentepersoneel wordt voor het jaar 1956 de Interimregeling ziektekosten, zoals die voor het rijkspersoneel gelden, van toepassing verklaard. VERBETERING KERKSTRAAT Gezien de toestand, waarin de Kerkstraat verkeert, is het wel noodzakelijk dat hierin zo spoedig mogelijk verbetering wordt Poortvliet een nieuw wijkgebouwhet vijfde op ons eiland. Stavenisse gaat de Kerkstraat verbeteren Sinterklaas komt op toeren Welke spelletjes men vroeger deed Een verkeersprijsvraag van de Sint. De collecte voor Hongaarse vluchtelingen steeds hoger Wie zijn hart opent voor de eerzucht, sluit het voor de rust. gebracht, zo menen b. en w. De oorzaak van de slechte toestand is hoofdzakelijk te wijten aan het zware transport, dat na de ramp over die straat moest plaats vinden voor dijkverzwaring. In verband daarmede is een aangifte gedaan bij het Ministerie van Wederopbouw voor de rampschade aan die straat. De Kerkstraat, die voor het landbouw- verkeer in het seizoen te smal is, dient bovendien te worden verbreed, zodanig, dat de rabatten niet meer met grind en eshalite- laag worden verhard doch met klinkers worden bestraat. De geraamde kosten voor deze verbetering zijn 14.000,terwijl voor rampschade 6750,is aangegeven. Gevraagd wordt aan de raad hiervoor een krediet van 8000,te voteren. De voor deligste wijze van uitvoering acht het dage lijks bestuur bij onderhandse aanbesteding aan de heer Klippel, die reeds meerdere straatwerken in Stavenisse uitvoerde. De heer L. Hage zegt er niet op te zullen ingaan, al kon hij wel enkele dingen aan voeren waaruit zou blijken, dat hij het er niet geheel mee eens is, o.a. wanneer er eerder was ingegrepen. Weth. Moerland zegt, dat de P.Z.E.M. er een kabel heeft gelegd. Dit liep nog al een poosje aan, waarom verbetering telkens werd uitgesteld. De heer Tazelaar vindt, dat men niet al leen de linker- maar ook de rechterkant moet verbeteren en maakt daar een voorstel van. De voorzitter vindt dat een zeer reëel standpunt waarmee hij tenvolle kan instem men. De heer L. Hage kan dat ook. Het kost wel erg veel, maar anders blijf je er ook mee zitten. Met algemene stemmen wordt daarna besloten de Kerkstraat aan beide zijden te verbeteren en geheel te herstraten. Geen bezwaar is er tegen het voorstel tot het beplanten van het terrein bij de kleu terschool en tegen vervanging van de dood gevroren beplanting. Evenmin tegen aan koop van een celto-apparaat met papieren handdoeken en afvalkorf ten behoeve van de kleuterschool. Precies eender gaat het met het voorstel tot aanvulling van de raadsbesluiten, hou dende aankoop van grond in het wederop- bouwplan met een clausule, dat de voor be langhebbenden uit de overdracht voortvloe iende belastingschade voor rekening van de gemeente komt. Aan de heer A. Wesdorp wordt in de Prins Bernhardstraat gratis een perceeltje bouwgrond ter beschikking gesteld. Aangeboden wordt de gemeenterekening 1952 ter nader onderzoek. Namens de Erven Moerland-Suurland kwam het verzoek binnen om het onderhoud van het eigen graf af te kopen voor de som van 250.- B. en w. hebben het eens bekeken en aangezien het een vrij groot graf is, wordt voorgesteld de afkoopsom op 500. te stellen, waarmee de raadsle den akkoord gaan. RONDVRAAG De heer C. Eerland vraagt of er al nader nieuws is met betrekking tot de bestem ming van het oude gemeentehuis in ver band met de Hongaarse vluchtelingen. De voorzitter antwoordt ontkennend en dankt de leden daarna zeer hartelijk voor de buiten gewone vlotte afwerking der uitgebreide agenda. Die was inderdaad vlot afgewerkt. De stand in deze rubriek was vorige week Daarbij komt het reeds vorige week onder plaatse lijk nieuws ST. FILIPSLAND gemelde bedrag van de Jeugd Rode Kruisactie, groot Ook de Oud Geref. Gemeente aldaar collecteerde na de lijstcollecte in de gemeente zelf nog eens voor dit doel en voegde er niet minder aan toe dan Het resultaat van OUD-VOSSEMEER is in totaal 3763,77 of 1,73 per inwoner. Hiervan was reeds door ons verantwoord de collecte tijdens de interkerkelijke bidstond ad 514,82, maar opgenomen moet nog worden de lijstinzameling ad Een prachtig bedrag ook van deze huis-aanhuis- inzameling. Daarbij werd nog gevoegd door de R.K. Kerk door de Chr. Geref. Kerk door de Hersteld Apostolische Zendingsgemeente waarmee in Oud-Vossemeer voornoemd totaal bedrag is ingezameld. Het SINT-MAARTENSDIJKSE Mannenkoor en „V.Z.O.S." voegden er tijdens een collecte nog bij De Vrije Geref. Gemeente in SINT-ANNALAND kwam tot het voor deze betrekkelijk kleine groep ook nog tot het mooie bedrag van waarmee men in deze gemeente ook tot cirka 1,70 per inwoner komt. SCHERPENISSE kwam door een huis- aan huis collecte met niet minder dan uit de bus, terwijl een inzameling, gehouden door de Geref. Gem. nog opbracht zodat het totaal uit Scherpenisse op 2169,93 komt of 1,68 per inwoner. Tenslotte is het ook aardig nog te kunnen vermel den, dat tijdens een bruiloft in THOLEN voor hulp aan Hongarije aan ds. J. den Hoed werd overhandigd Het wachten is thans alleen nog op STAVENISSE waarvan ongetwijfeld ook een goede collecte kan worden tegemoet gezien. 15.728,89 1.030,— 1.086,10 2.749,50 366,— 112,— 21,45 43,- 362,75 1561,90 608.03 50,39 De stand is thans 24.720,01

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 1