HAVENARBEID ARBEIDERS HOLLAND ELECTRO Batig Saldo Tkvuzé&mde Extra geur. extra smaak Douwe Egberts fü3ü De grootste keusDe beste service Firma P. L. SEGERS ZONEN ZILfïlETf) van 21-50 jaar Stuwadoors Maatschappij „Rotterdam Terminal N.V." VRAAGT KERA-NOVA en PARAFEU-COLORIT KOOP zó een SERVIES bij G. HEIJBOER Ring 66 - St. Annaland Melkkoeien en Kalfvaarzen Verlovingsringen Net dienstmeisje heeft nieuwe fantastisch soepele lichte plastic slang De slang die U om Uw vinger kunt winden! Nog meer praktische voordelen: STOFZUIGERS de fijne Engelse Melange Antwerpsestraat 14 - Grote Markt 36 Tel. 758 - Bergen op Zoom 42 van het Eiland THOLEN, voor tewerkstelling in vaste dienst in haar bedrijf te Rotterdam. (Stukgoederen, fruit; geen erts of kolen) Het dienstverband kan desgewenst bij het begin van het Landbouwseizoen beëindigd of onderbroken worden. Voor het aangaan van een dienstverband kunt U zich melden 1. dagelijks op ons hoofdkantoor, Vierhavensstraat 26, Rotterdam. Hiertoe kunt U gebruik maken van onze speciale bus (firma C. v. d. Klundert), terwijl U deze dag uitbetaald krijgt. Vertrektijden bus 's morgens 5.50 uur 6.00 uur 6.05 uur 6.10 uur 6.20 uur St. Annaland (Haven) St. Maartensdijk (Markt) Scherpenisse (Markt) Poortvliet (Postkantoor) Tholen (Bushalte Brug) 2. Bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Tholen, onder vermelding van de naam van ons bedrijf. Bij voldoende aanmeldingen uit Oud-Vossemeer wordt voor vervoer Oud-Vossemeer-Tholen v.v. zorg gedragen. VAN OVEN NAAR TAFEL Het Kera-Nova servies Désirée uit de bekende Maastrichtse fabriek van (/'de Sphinx" is een nieuwe creatie, in edele pasteltinten, die U bewonderen zult! Maarer is nog een vondst uit de schatkamers van "de Sphinx" bij ons te zien. Ovenvaste Parafeu-Colorit schalen en schotels in dezelfde prach tige pasteltinten als het Kera-Nova servies. Reuze practisch zo van oven naar tafel zonder de harmonie op Uw gezellig gedekte tafel te ver storen U moet beslist eens komen kijken. Vooral als U trouwplannen hebt! Elke combinatie is mogelijk! Wij geven U gratis een veelkleurige foto-folder met alle modellen, prijzen en inlichtingen. TE KOOP LEO VAN VOSSEN Oud-Vossemeer Tel. 71 ruime keuze M. A N S E - horloger Dalemsestraat 17 - Tholen gevraagd voor halve dagen G. M. GELUK „Broederhof" St. Maartensdijk Belangrijk Voor U als U deze veek een stofzuiger koopt! Ja mevrouw, U vindt bij Holland- Electro altijd alleen praktische verbeteringen. Waar U als huis vrouw wat aan hebt. Die Uw dagelijks werk lichter, plezieriger maken. Laat U daarom morgen eens zo'n prachtige Holland-Elec- tro met fantastisch soepele, lich te plastic slang demonstreren! Soepel glijdt hij langs stoelen en tafels. Lenig voegt hij zich in alle bochten. Licht! (900 gPraktisch onverslijtbaar. En... gemakkelijk op te bergen. Neemt bijna geen ruimte In! papieren binnen-stofzakken die u mèt het stof kunt weggooien, zodat u de buiten-stofzak niet hoeft leeg te schudden en uit te kloppen zuigkrachtregelaar waardoor kleine kleedjes enz. niet meer in zuigmond worden getrokken éénhandssluiting vergemakkelijkt het uitnemen van de stofzak - klik-klak-klaar! oersterke motor Is In de ware'zin van het woord een krachtbron loopt op rolletjes dat maakt de stofzuiger nèg gemak' keiijker verplaatsbaar draaibare mondstukken om gemakkelijk onder stoelen, tafels en bedden te zuigen frontaanzuiging zuigt het stof direct weg van plin ten en uit hoeken 8.T. model met 9 draaibare hulpstukken en handige papieren binnen stofzakken de stofzuiger met het sterkste hart Extra geur extra smaak Dat is kenmerkend voor Pickwick Thee, de superieure Engelse melange van Douwe Egberts. Pickwick Thee is met de meeste zorg samengesteld uit de speciale theesoorten van hooggelegen plantages. De rijkdom aan smaak en geur van Pickwick Thee zijn wer kelijk opvallend en ook de afschenk is ongewoon royaal. Ceylon Melange 108 ct. Engelse Melange 94 ct. Pickwick Theezakjes in doosjes van 20 stuks 98 ct. in doosjes van 10 stuks 50 ct. O TABAKSFABRIEKEN - ROOSENDAAL Let op dc verlaagde prijzen van onze KOFFIE, THEE en TABAK Gelieve mij te zenden kilo Koffie (zwart merk) van 1.95 per 250 gram kilo Java-Koffle van ƒ1.55 per 250 gram kilo Koffie (groen merk). van 1.25 per 250 gram kilo Pruimtabak van ƒ1.50 per 250 gram kilo Ekstra Lichte Pijptabak van 2.50 per 250 gram kilo Lichte Pijptabak van ƒ1.50 per 250 gram kilo Lichte Pijptabak van ƒ1.25 per 250 gram kilo Lichte Shag van ƒ3.00 per 250 gram kilo Lichte Shag van ƒ2.25 per 250 gram kilo Lichte Shag van ƒ1.00 per 100 gram kilo Half Zware Shag van 3.00 per 250 gram kilo Donkere Shag van 2.50 per 250 gram kilo Donkere Shag van ƒ2.00 per 250 gram pakjes Vlrglnla-sigaretten van ƒ0.70 per pakje pakjes Vlrglnla-sigaretten van 0.55 per pakje pakjes Amer. sigaretten van 0.60 per pakje pakjes Theevan 075 per 100 gram pakjes Rlz-la vloeivan 0.08 per pakje pakjes Mascotte vloei van 0.08 per pakje Afzender Adres Woonplaats M. J A N S E - horloger Dalemsestraat 17 - Tholen SPIERINKJES TE KOOP gevraagd kippen en konijnen, W. G. Groot- huisen, Stoofdijk 43, Stavenisse TE KOOP gevraagd grote en kleine partijen slachtkippen A. C. de Koning, Wouwseweg Bergen op Toom, tel 1409 of stuur briefkaart. TE KOOP gevraagd: kippen en konijnen, W. Rijnberg, Mo lendijk 6, tel. 62, St. Annaland TE KOOP aangeboden z.g.a.n. kinder- en wandelwagens en nieuwe kinder- en wandelwa gens. Tevens alle rep. Bosman Koevoetstraat 51 te B.o.Zoom KLOKKEN, wekkers, horloges, uitsluitend eerste klas merken met volledige garantie bij M. Janse, horloger, Dalemsestraat 17, Tholen. verhaal van de Zuidhollandse Eilanden door HENK VAN HEESWIJK De man schudde ontkennend met het hoofd. „Die mogelijkheid was al bij voorbaat uitgesloten. De heer Drenth heeft zelf verklaard, dat gedurende de tijd, dat volgens hem het geld nog aanwezig was in zijn kamer, niemand bij hem is geweest, behalve dan de accountant, die belast was met de kascontrole. En deze man staat natuurlijk boven iedere verdenking verheven." Het meisje keek hem strak aan en vervolgde: „Mijn heer Sikkel, is het dan nooit bij Uw opgekomen, dat de man, die meer dan veertien jaren stipt en nauwgezet zijn werk heeft verricht, die de eerlijkheid en rechtschapen heid in eigen persoon was, deze verduistering onmoge lijk gepleegd kan hebben „Pardon, ik heb het woord „verduistering" niet ge bruikt. Weliswaar heeft de heer Drenth op beslissende toon ontkend zich aan het geld vergrepen te hebben, doch onze lezing is, dat hij de avond vóór de kascon trole de twee bankbiljetten van duizend gulden even heeft geleend voor een of ander doel. U moet niet uit het oog verliezen, dat deze kascontrole vroeger geschie de dan normaal het geval was. Noch ik, noch Drenth had hierop gerekend. Maar hierbij komt nog iets anders. Ik ben het volkomen met U eens, als U beweert, dat de betrokkene gedurende een reeks van jaren op voor treffelijke wijze zijn werk heeft verricht. Ik moest U ook eerlijk zeggen, dat tot enkele maanden voor die bewuste dag een onbeperkt vertrouwen werd gesteld in onze ontvanger. Maar, zoals gezegd: tot enkele maanden voor die bewuste dag. Het zal U waarschijn lijk niet bekend zijn, dat de heer Drenth sedert verleden jaar zomer steevast tweemaal in de week naar Rotter dam ging. Hij nam dan in de tram een enkele reis en kwam op onbekende wijze 's avonds laat, vaak 's nachts pas weer terug in Donkervoort. Men heeft nooit kunnen constateren, dat hij dan in kennelijke staat van dronken schap verkeerde, maar evenmin kon of wilde de heer Drenth een aannemelijke verklaring geven voor zijn reisjes naar de Maasstad. Hij had het slechts over een kennis, die hij daar bezocht, maar wilde verder niet in bizonderheden treden onder het motief, dat wij niets te maken hadden met zijn privéleven. Daarin had hij tot op zekere hoogte gelijk. Aan de andere kant mogen wij, als hoofd van een gemeente echter verwachten, dat ambtenaren, die een vooraanstaande functie in het leven bekleden, zoals dit met de heer Drenth het geval was zich bewust zijn van hun plicht om er voor te zorgen, dat er ook op hun privéleven niets is aan te merken. En dat juist, was niet het geval. Op zijn privéleven was wel degelijk iets aan te merken. Algemeen werd aan genomen, dat hij min of meer boemelde een naar woord, maar ik weet geen betere op dit moment en daarvoor is een ambtssalaris, zelfs niet dat van een ont vanger, toereikend. Ik kan me levendig indenken, freule, dat U zich voor de heer Drenth interesseert, temeer, omdat hij eenmaal het genoegen mocht hebben U min of meer het leven te redden, maar dit is nog geen reden om een misstap, als door hem begaan, door de vingers te zien." „Is de justitie er nog in gemengdl?" vroeg het meisje verder. De burgemeester schudde het hoofd ontkennend. ,-Neen, dat achtte Den Haag niet nodig, omdat Drenth onmiddelijk na ontdekking van het tekort, dit aan zuiverde uit zijn privébezit. Men vond ontslag uit ge meentedienst voldoende en dit is dan ook gebeurd. Ik behoef U natuurlijk wel niet te verzekeren, dat deze affaire door mij in de eerste plaats ten zeerste werd betreurd. Zijn nauwgezetheid en plichtsbesef was de andere, lagere ambtenaren juist een voorbeeld." „Apropos," zei het meisje, het gesprek over een andere boeg gooiende, „is U ook bekend of het geld ooit terecht gekomen is?" „De twee biljetten waren afkomstig van de penning meester van het Waterschap, die juist die middag te voren een vrij groot bedrag aan belasting had betaald. Deze functionaris had, zoals dit bij het Waterschap gewoonte is, de nummers der bankbiljetten genoteerd. Deze nummers zijn doorgegeven aan de justitie en voor zover ik weet, heeft de justitie de nummers doorgegeven aan alle Bankinstellingen en Postkantoren. Ik heb echter nimmer gehoord, of ook een of beide biljetten later ergens zijn geidentificeerd.", „Genoeg hierover- burgemeester," antwoordde het meisje op kalme, doch besliste toon. „Het spijt me, dat ik moet constateren, dat U niet ten volle gedaan hebt, wat Uw plicht was als hoofd der politie. Ik weet meer van deze onverkwikkelijke historie dan U, maar al heb ik feiten, dat neemt toch niet weg, dat ik vanaf het ogenblik, dat Uw ongeluksbrief ons in Sankt Heli be reikte, een vast geloof heb gehouden in de onschuld van de heer Drenth, die en dat zal U misschien ver wonderen mijn verloofde is!" „Wat zegt U? Drenth Uw..." „Mijn verloofde. Juist. U zult dan ook wel kunnen begrijpen," zo vervolgde het meisje op dezelfde toon, tegen de hevig ontstelde burgemeester- „dat ik het als mijn plicht achtte alles te doen, om deze mystificatie op te helderen. De bezoeken, die Jan, dat is de voornaam van de heer Drenth, tweemaal in de week aan Rotter dam bracht, hadden betrekking op mij. Er waren om standigheden, die overigens hier niet ter zake doen, welke ons noodzaakte onze verloving voorlopig geheim te houden. (wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 6