WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT De Israëli's hebben gehandeld vol gens het principe dat de beste ver dediging is gelegen in de aanval. Zij zijn opnieuw de woestijn in getogen en hebben de strijd aanvaard met de aloude tegenstanderEGYPTE THOLEN OUD -VOSSEMEER De redactie legt U deze week voort Na de vrijheidsstrijd Welk recht heeft een verrader, van anderen trouw te eisen ST. ANNALAND 12e Jaargang no. 53 16 november 1956 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.60 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk donderdagmiddag 1 uur ln Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn Israël. Heel de geschiedenis en de religie van Israël zijn doortrokken van de herinnering aan de Egyptische slavernij. De wet der tien geboden begint al met de woorden „Ik ben de Heere, Uw God, die U uit Egypte- land, het diensthuis, heb geleid." Het Paas feest herinnert aan de dag, waarop de Israëlieten de slavernij in het land der Farao's verlieten, het Loofhuttenfeest aan de tijd die zij, wonende in tenten, hebben doorgebracht in dezelfde woestijn welke de legerscharen van Israël thans opnieuw zijn ingetrokken om af te rekenen met de tegen stander: Egypte! Toch is het niet het „oud zeer" uit die verre geschiedenis, dat de Israëli s aandrijft tot wraak. Het zijn zeer actuele tegen stellingen, het is een acute bedreiging, die premier David ben Goerion, deed besluiten de eerste slag toe te brengen, liever dan toe te zien hoe de vijand zijn eigen land binnen trok. Het is een geliefkoosde krijgskundige stelling, dat men zoveel mogelijk moet pro beren de strijd te voeren in het land van de vijand! NIEUW TEGEN OUD Het Israëlische volk heeft eeuwenlang in balingschap gezworven. Het Zionisme wierp het ideaal op van een „nationaal tehuis". Eerst na de Tweede Wereldoorlog werd de nieuwe staat Israël gesticht. Deze jonge levenskrachtige staat was een regelrechte uitdaging aan de Arabische we reld. De nieuwe tijd werd zonder meer over geplant in de oude. In de Arabische landen leefde men nog veelal patriarchaal. Men had de tijd rustig voorbij laten trekken. Ongekende rijkdom men hadden de bezitters, zwarte armoede was het lot van de ongeletterde armen. Het Mohammedanisme was onder de letterknech- terij van de Oelema's geworden tot een verstikkend deksel, dat ieder groei belette en slechts een heet fanatisme broeiend hield. In deze wereld, die sinds Abraham nog maar zo weinig veranderd was, kwam het volop twintigste-eeuwse Israël met nieuwe staatkundige, sociale, economische en tech nische denkbeelden. Met een bevolking die werkte voor de toekomst en daartoe tot de grootste offers bereid bleek. Wat er in zat, werd er ook prompt uitgehaald, dat gold zowel van het land als van de mensen. De Arabische wereld kon voor deze open lijke uitdaging het oog niet sluiten en rea geerde met een afkerige vijandigheid, steunend (op dat nationaal-godsdienstig fanatisme, waarvoor de massa van ouds her toegankelijk was gebleken. STIJGENDE SPANNING Men had al eens geprobeerd om de Israëli's een harde les te geven, maar als een boemerang had zich dit wapen tegen de Arabische aanvallers gekeerd. Met name Egypte moest een beschamende nederlaag slikken, die Faroek uiteindelijk zijn troon heeft gekost. Egypte wordt door een soldaat geregeerd, wat meer is, een soldaat die zelf de veld tocht medemaakte en de vernedering van de nederlaag te slikken kreeg. In het hart van Nasser leefde de hoop op revanche. Maar hij had zijn handen te vol. Indien mogelijk, zou hij graag anderen de kastanjes uit het vuur laten halen. De Arabische wereld is onderling scherp verdeeld. Niet alleen Nasser streeft naar een Arabische statenbond, waarin Egypte de lakens uitdeelt. Zijn goede vriend Saoed, koning van Arabië, heeft dezelfde begeerten. En de kleinere landen aanvaarden wel gaarne de steun van de groten, maar zijn toch bang door die groten te worden opge slokt. Men heeft ten opzichte van elkaar niet zo bijster veel illusies. De vluchtelingen, die tijdens het eerste gewapende conflict over de Palestijnse grens gekomen zijn, hebben, gesteund door Nassers propaganda, het hardst gereageerd in Jor danië, voorheen een Engels bastion. De jonge koning Hoessein zag zich genood zaakt de commandant van het beroemde Arabische Legioen op staande voet naar huis te sturen, en met John Bagot Glubb verloor hij ook meteen zijn meest loyale steunpilaar. Want nu was het Legioen in handen van nationalistische officieren die er erg graag op los zouden trekken. De recente verkiezingen hebben, dank zij de stemmen van de overtalrijke ballingen, de balans naar de kant der nationalisten doen omslaan. DE EERSTE SLAG Het ging er steeds meer naar uitzien, dat Jordanië de eerste klap zou toebrengen. Koning Feisal van Irak had zijn neef Hoes- seinreeds zijn steun toegezegd, zij het voor zichtig, want Feisal leeft van Engels geld. Saoed van Arabië, Syrië, allen stuurden geld naar Jordanië. Alles wees er op, dat het halen van de kastanjes aan Jordanië zou worden toebedeeld. Inmiddels wist Israël de werkelijke vijand in Egypte, woelend en ophitsend achter het Jordaanse scherm. Reeds jarenlang liet Egypte geen Israëlische schepen door het Suez-kanaal passeren. Fel ageerde de Egyptische radio. Het kleine Jordanië was alleen maar de trekpop van Nasser en zijn Arabische broeders, die zelf buiten schot bleven. Daarom heeft Ben Goerion de strijd ge bracht in het land van de vijand. Diezelfde woestijn, volgens het Bijbelverhaal veertig jaren lang de Israëlieten zag omtrekken, aanschouwde thans de gepantserde kolonnes van een nieuw Israël, op weg naar Egypte. Het helse lawaai van straaljagers weer kaatste tegen de Sinaï, vanwaar eens God de wet heeft gegeven. Israël vocht ten tweede male voor zijn bestaan en niet zonder succes. JLIIST BESLUIT Inmiddels is de strijd alweer gestaakt. En wat de Israëliërs in korte tijd veroverden, willen ze ook weer prijs geven. De regering besloot hun troepen terug te trekken van Egyptisch grondgebied. En we kunnen het zien als een wijs besluit. Met dit besluit toonden zij opnieuw, dat hun optreden tegen Egypte niet werd ingegeven door oorlogs zuchtige motieven maar dat zij er zich uit sluitend uit overwegingen van zelfbehoud toe genoopt zagen. Israël heeft door zijn krachtig verweer aan Egypte laten zien, dat dit laatste land zich maar niet alles kan veroorloven en dat het in het vervolg wat voorzichtiger zal moeten zijn, ook bij de keuze van zijn rege ring. Israël heeft voorts de aandacht van de wereld gevraagd en ook verkregen voor de noodsituatie waarin het verkeerde. Het heeft bovendien bewezen tot een krach tige afweer in staat te zijn en geen land- honger te hebben. Het had op eigen gezag ingegrepen, toen de volkerenwereld niet voldoende in staat of bereid bleek, zijn veiligheid en die van zijn bevolking te garanderen. Deze garantie zal nu straks een voorwaarde moeten zijn in een regeling, die voor langere duur de spanning kan weg nemen. En wellicht heeft het succes van het kleine Israël tot ons nog meer te zeggen. Huipaan Hongarije Het gevoel van machteloosheid, dat ons volk overmande na de ontstellende ge beurtenissen in Hongarije, heeft een uitweg gevonden in massale hulpacties voor het verraden volk der Hongaren. Het Rode Kruis zond ambulances, geneesmiddelen en voedsel, dekens en andere zaken die het allereerst nodig zijn voor hulp aan gewonden en vluchtelingen. Er vormde zich een Natio naal Comité dat zich niet alleen tot doel stelde gelden in te zamelen, maar ook de verschillende spontane acties te bundelen tot één groots, werkelijk nationaal geheel. En de Nederlandse regering besloot, dertien honderd Hongaarse vluchtelingen naar ons land te laten komen om hun een goed onder dak te geven voor de komende winter. Er was ditmaal slechts één manier om hulp te bieden aan de slachtoffers van de meest gruwelijke misdaad, die de ene staat de andere kan aandoen: geld bijeenbrengen om de nood zoveel mogelijk te lenigen, eerst onder de vluchtelingen, later wellicht in Hongarije zelf. Ons volk begrijpt dat en reageert met een ontroerende offerzin. In grote stromen vloeit het geld toe aan de hulporganisaties. Het moet voorlopig blijven stromen, want er zijn miljoenen nodig. Tussen de hulporganisaties Rode Kruis en Nationaal Comité is nauw overleg. Ze hebben beiden één doel: zoveel mogelijk en zo goed mogelijk de nood lenigen van een dapper volk dat zijn vrijheid zocht maar meedogenloos werd terugeworpen in nieuwe, onvoorstelbare ellende, een volk dat ons zijn vluchtelingen toevertrouwt. y En van die ontroerende offerzin heeft ook onze omgeving blijk gegeven. De eerste collecten zijn binnen. Onder deze rubriek zullen we de uitslagen hiervan melden. Tot op heden is bekend, dat in Poortvliet als eerste eilandgemeente een collecte werd georganiseerd, welke vorige week donder dag reeds werd afgesloten met een totaal bedrag van 1764.25, wat betekent dat niet minder dan 1,10 per inwoner is verstrekt. Bovendien gaven zich 11 personen op een vluchteling op te nemen. Ontroerend was, hoe ook door de jeugd werd gegeven, zoals bijvoorbeeld dat 10 jarig meisje in Poortvliet, dat haar school- spaarkaart inwisselde en het bedrag ook voor deze collecte bestemde. In Oud-Vossemeer werd tijdens de vorige week interkerkelijke bidstond eveneens ge collecteerd voor de Hongaarse vluchtelingen. Het resultaat daarvan was 514,82, waarvan de ene helft ging naar girorekening 777 (Rode Kruis) en de andere naar 999 (Natio naal Comité). In Sint-Annaland bracht alleen al de zondag in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor Hongarije het prachtige bedrag op van 1572,20, terwijl men via het Rode Kruis nog bezig is met een lijstcollecte in de gemeente, waarvan het resultaat U vol gende week bekend zal worden. In de Geref. Gemeente te Tholen bracht een collecte voor dit doel het eveneens zeer mooie bedrag op van 1064,75. Te Stavenisse was dat zondag het geval in de Ned. Hervormde Kerk. Hier was de opbrengst 641,60, welk bedrag door de diaconie werd aangevuld tot 700, De Ned. Herv. Kerk te St. Filipsland bleef niet achter. Met de mooie som van ruim 1100,— toonde deze gemeente even eens haar medeleven met het beproefde Hongaarse volk. In bijna alle gemeenten is de lijstcollecte van het Rode Kruis nog lopende, terwijl ook in verschillende kerken aanstaande zondag nog gecollecteerd zal worden voor dit doel. Het totaal bekende bedrag dat voor deze hulp thans bijeen gebracht werd in ons district bedraagt 6716,02. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG 18 november 1956 Dr. P. J. Duinker. Tholen. Tel. 40. Dr. H. Menger. St. Filipsland Tel. 20. HOOGWATER Hoogwater in de week van 18 t.m. 24 nov. Zondag vm. 3.26 nm. 15.42 uur Maandag 4.20 16.26 Dinsdag 4.55 17.06 Woensdag 5.35 17.49 Dinsdag Q. 19 18.36 Vrijdag 7.03 19.24 Zaterdag 7.49 20.17 Zondag 18 nov. Volle Maan te 7.44 uur. Zondag 25 nov. Laatste Kwartier te 2.12 BURGERLIJKE STAND Geboorten: Peter Joannes Overdulve, geboren 27 okt. 1956. Zoon van Jan Pieter Overdulve en van Wilhelmina Adriana Hack. 5November 1956: Auke Josina, dochter van: Marinus Cornelis van Stee en van Aukje Josina Maris, beiden wonende te Tholen. Huwelijk: I November 1956: Johannes Marinus Vo gel, oud 27 jaar, wonende te Goes, en: Johanna Pieternella, Verkerke, oud 19 jaar, wonende te Tholen; Overleden: 24 Oktober 1956 te Bergen op Zoom: Maatje Janna de Heer, oud 54 jaar, echtge note van: Pieter Cornelis Baaij, wonende te Tholen; 31 oktober 1956 te Luxemburg: Jacob Adriaan Labeur, oud 45 jaar, echtgenoot van Cornelia Baaijen, wonende te Tholen; 1 november 1956 te Kruiningen: Tona Cornelia Kurvink, oud 82 jaar, weduwe van: Marinus Jansen wonende te Tholen. DAMMEN P. Bout J. Hogerheide 2-0 K. v. d. Jagt S. Bout 2-0 C. Elenbaas P. Jeroense 0-2 C. de Korte J. de Rijke 0-2 LEEFTIJDSOPBOUW Volgens het centraal bureau voor de Statistiek te 's Gravenhage zag de thoolse leeftijdsopbouw er per 31 december 1955 als volgt uit. Er waren 3316 inwoners, waarvan 1614 mannen en 1702 vrouwen. Hiervan waren er van 0 - 4 jr. 141 mannen en 159 vrouwen 5 - 9 jr. 185 10-14 jr. 150 15-19 jr. 20-24 jr. 25-29 jr. 30-34 jr. 35-39 jr. 40-44 jr. 45-49 jr. 109 98 96 84 89 120 92 50-54 jr. 115 55-59 jr. 60-64 jr. 65-69 jr. 70-74 jr. 75-79 jr. 80-84 jr. 85-89 jr. 90-94 jr. 78 61 59 61 33 27 12 4 168 149 130 108 88 103 101 100 106 118 92 67 70 43 50 35 11 4 Het grootste aantal inwoners zit dus tus sen de 5 en 9 jaar, namelijk 185 jongens en 168 meisjes 353 inwoners. Het laatste zien we vanzelfsprekend bij de 90-94 jarigen, wat er op 31 december 1955 altijd nog 8 waren of 1.2% van de totale bevolking. Merkwaardig is echter dat er in Tholen op dat tijdstip niet minder dan 409 inwoners waren van de rüim 3300, die de pensioen gerechtigde leeftijd bereikt hadden. Van de 409 behoorden er 196 tot het mannelijke en 213 tot het vrouwelijke geslacht, waarmee ook in Tholen is aangetoond, zoals dat over het gehele land ligt, dat vrouwen een hogere gemiddelde leeftijd bereiken dan mannen. Het was in deze gemeente dus zo, dat op 31 december 1955 niet minder dan 12.4% van de gehele bevolking aan de pensioen gerechtigde leeftijd was gekomen. Men kan er nog meerdere conclusies uit trekken, waartoe men bovenstaande cijfers kan raad plegen. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat door de reinigingsdienst scherven zullen worden opgehaald op dis dag, 20 november 1956, het eerste gedeelte en op vrijdag 23 november d.a.v. het overige gedeelte. Tegen donderdag 22 november a.s. be staat gelegenheid tot aangifte van privaat- putten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, (get.) A. J. v. d. Hoeve. De sekretaris, (get.) V. Laban. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Donderdagavond 8 nov. werd als eerste van de dorpen dit jaar in onze gemeente de contact- of gezinsavond van de Bond van Plattelandsvrouwen gehouden. Op enkelen na waren alle leden met hun gezinsleden aanwezig. Mevrouw v. d. Zande-Buijs opende als plaatselijk bestuurslid deze avond en richtte een bijzonder welkomswoord tot de provin ciale presidente, mevrouw Huijsmans, welke aan het programma meewerkte door het vertonen van lantaarnplaatjes van beelden uit Londen en Wales. Dit werd zeer op prijs gesteld, omdat ook een drietal leden uit Oud-Vossemeer dit jaar de reis naar Engeland hadden meegemaakt. De aanwe zigen zagen het schip langs de krijtrotsen varen, de aankomst, de voornaamste ge bouwen in Londen en de mooie plekjes uit Wales. Na de pauze, waarin koffie met versna peringen werden aangeboden, kwam de jeugd aan bod. Onder leiding van mevrouw Renes een nonstop zang en volksdanspro- gramma. Voortreffelijk was het, wat de kinderen naar voren brachten. Eenvoudige bekende liedjes, omgezet in samengevoegd tot leuke tafereeltjes. Het was prachtig te zien hoe de jeugdige amateurs met hun houding en gebaren reageerden en hoe vrij moedig ze hun programma zongen. Echt leden in de dop. Het applaus, dat de jeugd kreeg en waarbij mevr. Renes niet werd vergeten, sprak boekdelen. De woorden van lof en dank, toegezwaaid door mevr. v. d. Zande tot mevrouw Renes en haar clubje waren dan ook niet teveel gezegd. De heer Th. Hage vertolkte de erkentelijkheid van de gasten voor wat geboden was. Een on bekende had als verrassing voor een boe ketje bloemen gezorgd voor leidsters en 15 deelneemsters. Een vrolijke en goede mede werking werd hierbij nog verleend door hét L.J.G. orkest onder leiding van de heer Oomes. Het was een fijne gezinsavond. VAN DE HERVERKAVELING Dezer dagen vond aanbesteding plaats van herverkavelingswerken in de Vosse- meerse polder, t.w. Blok E, het egaliseren van percelen en het graven van leidingen en kavelsloten met bijbehorende werken. Er werd ingeschreven door: Fa. J. D. Janse te Middelburg voor 159.800,— M. de Oude en de Jonge te Zierikzee voor 162.000,— n.v. Gebr. v. Oord, Werkendam voor 167.000, Aann. bedrijf „Zeeland" Middelburg voor 167.100, v.h. Hillen Roosen, Amsterdam voor 169.000, Gebr. v. d. Heuvel, Werkendam voor 170.000, Fa. J. v. Vossen K. J. Moerland, St. An. voor 179.000, Fa. H. de Jager Co te Sliedrecht voor 184.000, Fa. J. M. Dekker en Zn. Papendrecht voor 189.000, Drainagebedrijf „Het Noorden" Delfzijl voor 189.000,— De begroting was 140.250, LEDENVERGADERING AFD. GROENE KRUIS De plaatselijke afdeling van het Groene Kruis kwam vorige week vrijdagavond voor de eerste maal in haar geschiedenis voor een ledenvergadering in haar eigen wijkge- bouw bijeen. Voorzitter dr. R. C. Renes leidde de vergadering. Israël nam een wijs besluit Er wordt geholpen Poortvliets raad zat moeilijk met herziening uitbreidingsplan In St. Filipsland vertrekt de wijkzuster en voorzitter Groene Kruis Leeftijdsopbouw in Tholen Naar aanleiding van de notulen van bur gemeester Versluijs kwam het Wijkgebouw direct ter sprake. Toen het gebouw na maandenlang afwerken zou kunnen worden opgeleverd, heeft het bestuur een lijst met maar liefst 30 gebreken opgesteld. In het merendeel daarvan is nu voorzien. Het gebouw zal voortaan worden gebruikt door de schoolartsen voor het T.B.C. onder zoek. Ook tandarts Mes gaat er spreekuur houden. In het badhuis worden nu wekelijks ±300 baden genomen. De geldlening met de Boerenleenbank, waarvan sprake was in het raadsverslag van vorige week, is op moeilijkheden ge stuit. Daarom besloot men met de gemeente Oud-Vossemeer een rekening courant-over eenkomst tot een kredietmaximum van 12.500 aan te gaan. In de vakature de Rijke werd dhr. Anth. Geluk gekozen. Het badhuis zal voortaan vrijdagsmiddags van 3 uur af geopend zijn. Tot nog toe kon men van 4 uur af terecht. De suggestie werd nog gedaan om het badhuis in de zomer ook nog op een andere avond ópen te stellen. Tenslotte werd medegedeeld dat het in de bedoeling ligt op de 2e Kerstdag en op Nieuwjaar een bazar te organiseren. Zoals gewoonlijk was de belangstelling voor deze vergadering niet groot, totaal 35 personen, het betuur inbegrepen. N.V.V.-AVOND UITGESTELD Het bestuur van het. N.V.V besloot met het oog op de toestand in Hongarije de feestavond, die ter herdenking van haar 50-jarige bestaan op vrijdag 9 nov. '56 in hotel Ampt gehouden zou worden, te ver schuiven naar de 16e november. ONGEVAL IN LANDBOUWSCHUUR Toen dhr. J. van Dijke beladen met een volle zak pulp een ladder opliep, kreeg hij moeilijkheden met de sporten en moest de last laten glippen, die ongelukkigerwijze op het hoofd van J. Lindhout terecht kwam. Dhr. Lindhout moest zich onder dokters behandeling stellen. Vermoedelijk zijn enkele schouderspieren gekwetst. TRAP VAN PAARD Dhr. Abr. Rijstenbil kreeg vrijdag een trap van een zijner landbouwpaarden tegen het bovenbeen. Hoewel hij geen ernstige kwetsuren opliep, moest Rijstenbil zich toch onder doktersbehandeling stellen. VERKEERSONGEVAL Onze dorpsgenoot, de vertegenwoordiger A. A. Douw, overkwam dinsdagmorgen op de hoofdweg nabij Biezelinge een auto ongeluk. Op het moment dat hij met zijn personenauto een landbouwagen, beladen met pulp, wilde passeren, daagde er uit de mist een tegenligger op. De auto van dhr D. die met een behoorlijke snelheid reed, slipte en schoof onder de landbouwwagen van dhr. W. S. uit Biezelinge. Onze dorpsgenoot liep overal lichte verwondingen van glasscherven op en brak twee ribben. De gevolgen had den veel ernstiger kunnen zijn. De auto werd grotendeels vernield. Gladheid van de weg en de mist zijn aan dit ongeluk niet vreemd geweest. FILMVOORSTELLING IN VER. GEBOUW Na de filmvertoning van vrijdag 16 nov. wordt ook volgende week vrijdag, dus op de 23e in het verenigingsgebouw een film avond gegeven. Was eerst het werk van „De macht van het kleine" aan de beurt, volgende week zal men iets kunnen zien van het werk van het Ned. Bijbelgenoot schap. Daartoe draait de Amerikaanse film „Het boek voor de wereld van morgen" en de bekende propagandafilm van het Bijbel genootschap. „Geen grenzen meer". Het eerste gedeelte daarvan is gewijd aan een plaats, die de Bijbel inneemt in kerk en gezin. Daarna ziet U iets over de vertaling en de druk ervan. Het slot geeft in woord en beeld de verspreiding van het Boek der Boeken. HUISSLACHTINGEN Ter gemeentesecretarie zijn 48 vergunnin gen afgehaald voor huisslachting. BURGERLIJKE STAND over de maand oktober Geboren: 3 okt. Pieter, zn. van R. Ridderhof en J. C. Boon. 5 okt. David Jan, zn. van J. J. v. d. Velde te Tholen en M J. den Haan, alhier. Huwelijken: geen Overlijden: 15 okt.: Johannis Mattheus van der Klooster, oud 70 jr, weduwnaar van L. C. Ridderhof. 17 okt: Maria Dingena Giljam, 89 jr, weduwe van D. Quakkelaar. 28 okt.: Jocaba Dina Zwagemaker, 76 jr. weduwe van W. Carol. Loop der bevolking: Ingekomen: Marinus A. Lindhoud en gezin van St. Maartensdijk naar Javadijk 52 Vertrokken Lucretia A. Breas, van Bierenstraat 50 naar Utrecht. Pieter v. d. Boogaart van Hoenderweg 49 naar Weweldinge. Apolonia Moerland van Bierensstraat 13 naar Rotterdam. Pieter A. Walhout van Voorstraat 4 naar Delft. GROTE B.B-OEFENING Het voornemen bestaat om a.s. dinsdag 20 november een grote BB oefening in deze gemeente te houden, waaraan 90 personen zullen deelnemen, namelijk behalve de blok en mobiele reddingsploeg ook de brandweer, politie, verbindingsdienst, het mobiel genees kundig team, de brandweer van Oud-Vosse- meer en verbindingsdienst Tholen. In verband met deze oefening zal ook de sirene tweemaal in werking worden gesteld namelijk omstreeks kwart voor zeven en omstreeks 7 uur nm. U weet dus waar het om gaat. ZE WERD GEPROBEERD Nog voor dat de sirene voor het eerst werd geprobeerd, wat maandag jl. zou zijn, kwam ze zaterdag omstreeks kwart voor zeven al in werking, toen er op het haven plein een tractor in brand was geraakt van de heer A. Rijnberg. Gelukkig dat ze nog niet in de garage stond. Met een schuim- blusser werd het vuur bedwongen en hoe wel de brandweer nog uitrukte was het verdere materiaal niet meer nodig. Er ontstond enige schade aan de tractor. BESTRATING EN RIOLERING Nadat nog een gedeelte Ooststraat is gerioleerd en bestraat liep bestrating van de Suzannaweg niet bepaald mee. Men zit er daar nog mee en het kan nog wel een weekje aanlopen eer het klaar is. Intussen is ook al een gedeelte oostzijde ring gerio-, leerd en is men thans bezig aan de noord zijde. Voor men het kruispunt: Voorstraat- Schoolplein bereikt wil men het gedeelte oostzijde ring (bij S. Everaers) van trottoirs en bestrating voorzien, opdat het verkeer via de Ooststraat doorgang kan vinden. Wanneer men tot aan de Weststraat komt, zal omlegging van het verkeer naar Sta venisse noodzakelijk zijn. Dat wordt dan via de Hoenderweg spookwegje of via Bredenvliet. De Noordzijde ring is het laatste gedeelte dat dit jaar wordt gerioleerd. KANTOOR GEMEENTE-ONTVANGER Met ingang van heden is het kantoor van de gemeente-ontvanger overgeplaatst van Bierensstraat 26 naar het gemeentehuis. Iedere middag van 2-4 uur wordt zitting gehouden, 's Zaterdags van 9-12 uur. GEVONDEN VOORWERPEN Een vulpen, een ribfluwelen kinderjasje, een zijden sjaal. Inlichtingen bij de Rijks politie. VERKEERSCURSUS Bij voldoende belangstelling zal door de Postcommandant der Rijkspolitie aan vol wassenen een verkeerscursus worden ge geven, bestaande uit 8 lessen. Zij die aan deze cursus willen deelnemen worden op woensdag 28 november 1956 om half acht voor de 1ste les verwacht in een lokaal van de openbare lagere school. COLLECTE Voor de chr. blindenbond werd ruim 82,gecollecteerd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 1