WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Een blij geluid. WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Het hoogste punt bij nieuwe scholenbouw in Scherpenisse bereikt. vlag naar boven door jubilerend raadslid Hartog Van „durpsuus" tot Oranjehotel, van Oranje- hotel totruim practisch Gemeentehuis. COMMENTAAR. RAADSVERSLAG SCHERPENISSE. Verbetering straatverlichting Verhoogde bijdrage aan Gezinsverzorging Men doet ook mee aan het Studiefonds Een jubilerend raadslid. De redactie legt U deze week voort Officieel in gebruik gesteld door de Commissaris der Koningin. 12e jaargang no. 48 12 oktober 1956 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franko p.p. 1.45 inkassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën 0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk donderdagmiddag 1 uur in Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn Een gezin van vier personen is geen zeld zaamheid: Man, vrouw en twee kinderen. Daarbij komt het voor, dat de man de gehele week weg is. Een handelaar. Hij moet alle beurzen bezoeken, is bijna altijd op pad. Z'n vrouw kan de huishouding goed bijhou den, kan goed zorgen voor de 2 kleine kin deren. Maar dan komen de grote zorgen. De vrouw ziek, van lange duur, lange bed rest. Geen hulp te krijgen, vader weg. Hoe moet dat? Het kan erger. Men kan hetzelfde hebben in een gezin met 5, met 7 kinderen. Het mag dan zijn, dat men het kan betalen, maar wat heeft men er aan, wanneer men die hulp niet kan krijgen. Men heeft maatschappelijke zorgen. Men zou die zo graag eens willen voorleggen aan terzake deskundigen. Waar moet men heen? En nu is daar sedert de ramp, aanvanke lijk maar heel bescheiden, later wat uitge breid, de Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging „Eiland Tholen" ge komen. Wie van de lezers kan het in cijfers wie in morele en geestelijke waarde uitdruk ken, wat deze Stichting in haar zo kleine opzet, in haar nog veel te bescheiden werk wijze, in haar nog veel te geringe mogelijk heid al voor vele inwoners van ons eiland heeft gedaan? Voor U nog niet? Hopenlijk hebt U die hulp dan nog niet nodig. Ge lukkig maar. Voor U nog niet? Misschien had U die hulp wel nodig, maar omdat de mogelijkheid nog zo beperkt is van die Stich- I ting, was er elders dringender hulp gewenste en moest U dat nog ontberen. Maar goed, wie van de inwoners van het eiland Tholen zou durven beweren, dat die I Stichting geen prachtwerk verricht en wie zou er niet naar verlangen, dat de mogelijk- heden daarvan veel groter worden? We durven aannemen, dat dit percentage te verwaarlozen zal zijn. Het blijkt ook wel, hoe alle gemeenten hier achter staan door deze Stichting te subsidiëren. Het is daarom ook zo spijtig, dat nog steeds niet alle kerk genootschappen daarvan overtuigd zijn. Want dat is tot op heden nog het geval. Wanneer we nagaan, dat in 1955 door de kerken een zodanige medewerking werd verleend, dat er van 6330 doopleden 0,20 per lid werd verstrekt via de kerkgenoot schappen, dan zult U het met ons eens zijn, dat dit amper de helft kan zijn van alle op ons eiland ingeschreven doopleden. Met een zieletal van ongeveer 16.000 mogen we toch aannemen, dat er 12.000 doopleden zijn. Van genoemde 6330 doopleden waren er 5800 van de Hervormde Kerk .waaruit we weer kunnen opmaken, dat er nog ver schillende kerkgenootschappen niet aan mee doen. Dit viel te betreuren. Ja, nu mogen we waarschijnlijk voor een deel weer al in de verleden tijd spreken. We mogen een blij geluid laten horen. Immers, blijkens een op merking tijdens een deze week gehouden raadsvergadering zit er een tendenz tot ver betering in. Dat is inderdaad een blij geluid. Van de gemeentebesturen zal voor uit breiding van het werk der Stichting (3 ge zinsverzorgsters en 3 gezinshulpen) weer een grotere bijdrage worden gevraagd. Het zou ons bevreemden, wanneer men zich van dit zegenrijke werk terugtrok, wanneer, in dien het voor een gemeente maar enigszins mogelijk is, men die verhoogde bijdrage zal onthouden. We hopen en verwachten het niet. En toch zien we hier meer een taak liggen voor de Kerk, een taak die we in de eerste plaats zelf mogelijk moeten maken voor de Kerk. Nadere uitleg is hierbij toch wel overbodig. Het betekend eenvoudig, dat we het de diaconiën financieel mogelijk moeten maken. Het is een blij geluid, dat er een tendenz tot verbetering is. Een blij gerucht, dat er onder meer enkele predikanten zijn, die zich daarvoor zeer interesseren en extra moeite voor willen getroosten. Het zou een blij geluid zijn, wanneer we nog eens mogen meedelen, dat alle kerken meedoen en dat de gemeenten niet meer, maar de kerken het grootste deel bijdragen tot dit goede en liefdevolle werk, die nuttige arbeid om een naaste in de nood te helpen. Bij de vrijdag 5 oktober te Scherpenisse gehouden openbare raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. In zijn openings woord deelt de voorzitter mede, dat deze vergadering wat bekort dient te worden, aangezien om 4 uur nog een bijeenkomst wordt gehouden met het chr. schoolbestuur de hoofden van beide scholen, architect Wentinck te Baarn en aannemers van de nieuwe lagere school in verband met het feit dat bij de bouw daarvan het hoogste punt is bereikt. In de tweede plaats wil hij nog graag even stilstaan bij het feit, dat raadslid C. G. Hartog thans 25 jaar raads lid is, waarvan een geruime tijd wethouder en waarnemend burgemeester. Spreker wens te dit niet geheel ongemerkt voorbij te laten gaan. Hij dankt dan ook de heer Hartog namens de gemeente voor al datgene, wat hij in deze 25 jarige periode voor Scher penisse heeft gedaan en hoopt dat hij nog vele jaren dezelfde zaak in gezondheid mag dienen. Als blijk van waardering biedt de voorzitter de jubelaris een vulpen aan. De heer Hartog is erkentelijk voor deze sympathieke woorden en voor het aardige en praktische blijk van waardering. Hij dankte de voorzitter en raadsleden voor de betoonde vriendschap. Wethouder vap der Jagt onderstreept de woorden nog eens van de voorzitter en spreekt de wens uit, dat de heer Hartog nog vele jaren gespaard zal blijven en kracht van God mag ontvangen om lief en leed met de gemeente te delen. Daarna worden de ingekomen stukken behandeld. Van de meisjesvereniging ,Bidt en Werkt" is er een verzoek om een subsidie voor de leesbibliotheek. Vorig jaar werd door de gemeente 20.bijgedragen. De provincie legt dan een evenredig groot bedrag bij. Wanneer echter de gemeente 0.05 per boek zou willen geven, wil de Provincie dat ook doen. De vereniging beschikt over 664 boeken. Het dagelijks bestur stelt voor 0.05 -per boek bij te dragen. Alle leden steunen dit voorstel. Afgewezen wordt een verzoek om sub sidie van het Humanistisch Thuisfront. De Minister van Sociale Zaken heeft een tapvergunning voor het .Holland Huis" ge weigerd. Het streven is de vergunningen eerder te beperken dan uit te breiden. In verband met de afrekening 1955 van de Vleeskeuringsdienst werd van de gemeente Oud Vossemeer, aldus de voorzitter, niet bepaald een aardige brief ontvangen. Het gaat over het 1ste halfjaar, toen Oud- Vos semeer nog niet bij de gemeenschappelijke regeling was betrokken, terwijl de onkosten van die dienst toch over een geheel jaar zijn uitgesmeerd. Oud- Vossemeer noemt de andere gemeenten de profiteur en is niet voornemens aan die eerste-halfjaar onkosten bij te dragen. Hierdoor komt o.a. Scherpenisse dus voor wat hogere lasten te staan. Men schijnt zich er bij neer te leggen, aangezien niemand lust had tot nadere discusie hierover. Het uitbreidingsplan is door Ged. Staten goedgekeurd, wat een belangrijke stap in de goede richting voor Scherpenisse is. MEEDOEN Aan een Zeeuws Studiefonds zal de Pro vincie een bijdrage geven van 10.000. terwijl aan Scherpenisse wordt gevraagd ook mee te doen tegen 0.05 per inwoner. Het fonds beoogt begaafde jongeren, wier ouders niet in staat zijn voortgezette studie te bekostigen, bij te staan. Alle leden zijn er voor hieraan mee te doen. In behandeling komt vervolgens het ver zoek van het gemeentebestuur van Middel burg om een bijdrage voor opleiding kleu terschool leidster. De cursus, wordt in Middelburg gegeven, maar niet meer aan de Rijkskweekschool, waardoor ook de Rijks subsidie wordt gemist. Tenzij die rijksbijdra ge alsnog wordt verstrekt, heeft men de hulp van de gemeente nodig. De heer Bijnagte voelt niet veel voor dit alles. Men heeft tegenwoordig overal de gemeente voor nodig en ze kloppen maar aan. De voorzitter wijst er op, dat alleen een bijdrage wordt verstrekt wanneer er werkelijk een cursiste uit deze gemeente die school bezoekt, in dat geval dan 150. per leerling. Allen stemmen dan voor het verlenen van die bijdrage. GOED WERK Ingekomen is ook het jaarverslag over 1955 van de Stichting Maatchappelijk Werk en Gezinsverzorging Eiland Tholen. Dat verslag kan bij de leden circuleren. Nadere uitleg wordt er daarom ter vergaderoing niet van gedaan. Wel is er bij dit verslag ook een verzoek om de gemeentelijke bij drage te verhogen. De voorzitter gelooft dat niemand deze dienst en het door die dienst verrichte werk nog zal willen missen. Hij is er althans een groot voorstander van, dat het werk, zo mogelijk nog inten siever wordt voortgezet. De kerken betalen hieraan in totaal 3600.wat neerkwam op ongeveer een derde deel van de totale kos ten, terwijl de gemeenten twee derde deel voor hun rekening namen Het is trouwens tot op heden zo geweest, dat niet alle kerken meewerkten, maar spreker acht het een geluk dat er thans een tendenz merk baar is, dat hierin verbetering komt, wat alleen maar is toe te juichen. De gemeenten betalen 10.136.wat voor Scherpenisse neerkwam op ongeveer 850.Dit was als volgt berekend: voor Maatschappelijk werk 0.20 per inwoner, voor gezinsverzorging 0.30 plus een bij drage voor administratie enz. Voorzitter Bouwense herhaalt dat hij het zeer belang rijk vindt, dat dit mooie werk wordt uit gebreid. Hij wil daarbij niet verhelen, dat het dan ook belangrijk meer zal gaan kos ten. De begroting laat nu immers een bedrag zien van 20.980.waarbij men dan over 3 gezinsverzorgsters en 3 gezins hulpen zal beschikken. De heer Kievit merkt op, dat de belang hebbenden (die dus van een gezinsverzorg- ster gebruik maken) toch ook belangrijk bij betalen.. De voorzitter antwoordt, dat vermogen den alles betalen, maar anderen naar gelang hun inkomen en minvermogenden helemaal niets. De heer Bijnagte wil zich liever van stem men in deze kwestie onthouden. Hij ziet alles van deze dienst niet in als zijnde nuttig, met name het Maatschappelijk Werk De gezinsverzorging laat hij er dan buiten. De andere leden zijn echter van mening, dat het wel een goede instelling is en stemmen voor een verhoogde bijdrage. Een aanvrage van het bestuur der chr. school om uitbetaling van verschil voorschot en werkelijke uitgaven ontmoet geen be zwaar. Goedgekeurd is een geldlening in re keningcourant en de verkoop van het pand bewoond door Pleune aan kapper v. d. Reest. Goedgekeurd is ook de verkoop van de grond aan de coop. Boerenleenbank voor stichting van een nieuw bankgebouw. De heer W. Dekker vraagt een gedeelte van de „kerkeput" te mogen ophogen. Dit wordt toegestaan mits die grond uit de put wordt gehaald, die dienst doet als bluswater reservoir. De inwoners Bolier, de Jager en den Ouden maken bezwaar dat ze de nieuwe riolering zelf moeten bekostigen en andere inwoners niet. Ze vragen hiervoor vergoe ding. B. en W. stellen voor dit niet toe te staan, omdat ieder verplicht is op de hoofdriolen aan te sluiten. De heer Bijnagte vraagt of het inder daad nooit gebeurt, dat vergoeding wordt gegeven. De voorzitter zegt, dat hiervan aan de secretaris-gemeenteontvanger niets bekend is. Ook wethouder Kleppe kan zich geen geval herinneren. Niettemin wordt het door adressanten beweerd. Voorgesteld wordt dan dit verzoek nog aan te houden om na te gaan of inderdaad al eerder vergoeding is verstrekt voor dergelijke ge vallen. Herbenoemd worden de volgende perso nen als lid van de commissie van advies als bedoeld in artikel 8 der woonruimtewet 1947: L. v. d. Werff, D. Quaak, L. Bijnagte, P. A. Kievit en J. A. Robbe. De heer Bijnagte maakt als voorzitter van de hierboven herbenoemde commissie be zwaar, dat ze niet altijd wordt ingelicht, wanneer een huis wordt verkocht of van eigenaar-bewoner veranderd. Er wordt be sloten, dat de commissie hiervan voortaan op de hoogte moet worden gebracht. Be zoldigingsmaatregelen voor het gemeente- personeel, verband houdende met de uit kering van de 6verhoging gaat onder de hamer door, nadat is besloten die verhoging te doen ingaan per 1 juli jl. VERBETERING STRAATVERLICHTING Ter nadere realisering van het verlich tingsplan zal op de hoek Langeweg-Wilhel- minastraat en op nog een paar andere punten weer een nieuwe H.P.L. verlichting worden aangebracht. Er is hiervoor een post van 3000,beschikbaar. Ook bij de dokter komt een lantaarn. Van de bewoners van de Veerweg is er Een nieuw gemeentehuis in Stavenisse Een nieuw kabinet pr Een blij geluid Een hoogtepunt bij scholenbouw in Scherpenisse Een herverkavelingswerkplan 1957 Wie geeft, wat hij heeft, Is waard dat hij leeft. ook een verzoek om straatverlichting. De raad is het er wel over eens, dat het daar een donkere hoek is. De Veerweg-bewoners behoren evenwel tot de gemeente Sint- Maartensdijk, al zijn ze daar veel dichter bij wonend op Scherpenisse georienteerd. De gemeente Sint-Maartensdijk is bereid hierin half om half bij te dragen. De heer Bijnagte vind het goed, dat die mensen daar verlichting krijgen, maar in feite is het een zaak voor Sint-Maartensdijk en niet voor Scherpenisse. Half om half be talen wordt evenwel goedgevonden door alle leden. Ook in de Dorpsweg zal een verlichtingspunt komen. De heer Kievit hoopt dat er nog een mast over is, om die dan te plaatsen aan het be gin van het kerkpad, waar bij avonddiensten nog steeds met een looplamp gewerkt moet worden. Men zal dit in overleg met het Kerkbestuur zien op te lossen. De verlichtingsvoorstellen worden daar na door alle leden goedgekeurd. Nu de heer Robbe met de tekening voor een nieuw huis is gekomen, kan de oliedam aan hem worden verkocht, wat aller instem ming heeft. De Shel Nederland wil bij garage Bolier een tank plaatsen, waartoe men in gemeente grond mo.et komen. Besloten wordt dat toe te staan en 25,-huur per jaar te vragen. Aangegaan wordt een overeenkomst ter zake fraude- en berovingsrisico, met de stemmen van de heren De Goffau, Bijnagte en weth. v. d. Jagt tegen. Tenslotte wordt de gemeentebegroting 1957 ter onderzoek aangeboden, waartoe een commissie uit de raadsleden wordt aangewezen. Voor de rondvraag is ditmaal geen tijd meer, waarna sluiting volgt. Na de openbare raadsvergadering op vrij dagmiddag 5 oktober bleef men nog even bijeen. Ja, het gezelschap van raadsleden werd zelfs aangevuld met bestuursleden van de chr school, met de beide schoolhoofden A. C. Verstijnen en H. Kortenhoff met de ontwerper van de nieuwe school J. A. Wen tinck te Baarn van het architectenbureau Wentinck 6 van Dijk, met opzichter Van Dalfsen en de aannemers Gebrs. Gelijns te Zevenbergen. Burgemeester Bouwense riep de nieuw komers welkom toe en gewaagde opnieuw van de in het midden aanwezige jubilaris, raadslid Hartog. Hij wees er op, dat men weliswaar nog niet toe is aan de opening van de nieuwe school, maar dat toch wel een punt bereikt is, waarbij men even mag stilstaan. Het hóógste punt is namelijk wel bereikt en het gebouw kan onder dak. De gewoonte is dan, dat de vlag wordt gehe sen. Dat wil men bij deze mooie en hard- nodige school, waarop zo lang is gewacht zeker niet nalaten. Spreker stelt dan ook voor, dat het jubilerende raadslid Hartog deze plechtigheid zal verrichten, nadat het gezelschap de koffie is aangeboden. Zowel met het eerste als laatste voorstel kan ieder zich van harte verenigen. Burgemeester Bouwense wijst er vervol gens op, dat men dankbaar is thans zover DE VLAG IN TOP te zijn, nadat het naar aller smaak veel te lang duurde, eer men toe was aan de eerste steen. Maar toen het eenmaal ook zo ver was, ging het met reuze snelheid, waarvoor hij de aannemers zeer erkentelijk is. Hij hoopt dat verdere afwerking even snel gaat en dat het gebouw spoedig betrokken kan worden. EEN MARKANT GEBOUW Op het terrein van de nieuwbouw aan gekomen, daar waar straks ook de rondweg wordt aangelegd, waar het gebouw staat van de Lagere Landbouwschool, het „Hol land Huis", waar een nieuw bankgebouw van de Boerenleenbank in aanbouw is, waar dus reeds tal van „openbare" gebouwen staan, daar is ook de nieuwe lagere school in aanbouw. Een school, die als verdiepings gebouw het markante punt van deze streek wordt. Een school van 7 lokalen, waarvan 6 les- en 1 lokaal voor handenarbeid, een school ook, waar de mogelijkheid is open gelaten er het gymnastieklokaal zonder be zwaar bij te zetten, een gebouw met 2 hoofdingangen voor de beide lagere scholen, enz. Een gebouw met veel licht en glas, waaraan na een langdurige papieren histo rie op 16 april werd begonnen door de aan nemers Gebrs. Gelijns te Zevenbergen en welke school per 1 november a.s. onder de pannen ligt. Nu nog voornamelijk de ruwe vorm, straks de mooiste lagere school van ons eiland, nadat dit inderdaad in de ge meente Scherpenisse wel het meest urgent was. Raadslid Hartog, burgemeester Bou wense, de wethouders en architect Wen tinck werden met de materiaal lift op de tweede stelling gebracht en daar hees de heer C. G. Hartog de vlag in top, een mo ment dat op de foto zie hieronder werd vastgelegd. Terug in de raadszaal feliciteerde eerst de burgemeester de aanwezigen met de be reikte mijlpaal en daarna architect Wentinck, namens de gehele bouwstaf. Ook voor het architectenbureau duurde de papieren peri ode voor dit werk erg lang. Gelukkig is het nu zover en spreker dankte het gemeen te bestuur dan ook voor het in zijn bureau gestelde vertrouwen, hopende dat de afwer king even snel zal gaan, zodat het gebouw april a.s. nog geopend kan worden. Dan zal men vaststellen dat men niet veel van deze scholen, van deze gebouwen op het eiland zal vinden. Met nog een felicitatie aan raad- lid Hartog besloot de heer Wentick zijn toespraak en was deze bijeenkomst beëin digd. De tijd van opening der nieuwe lagere school in Scherpenisse komt in 't zicht. Het is ruim honderd jaar geleden, een eeuw, toen de Stavenissers hun klachten, hun grieven, hun wensen, hun smekingen, hun dank betuigingen op dezelfde plaats hebben „neergelegd" als waar ze nu vriendelijk verzoeken een slachtbewijs af te geven. Op dezelfde plaats waar ruim een eeuw geleden het durpsuus stond, wat sinds die tijd een pleisterplaats is geworden voor ver tegenwoordigers, de aangewezen ruimte voor vergaderingen, least not least de zetel van de rijkspolitie in februari 1953, daar waar honderd jaar geleden het durpsuus stond, wat tussen honderd jaar en nu het Oranjehotel was, dat is thans opnieuw het gemeentehuis. Het nieuwe gemeentehuis van Stavenisse, ruim, licht, modern, praktisch, een enorm grote verandering, verbetering, noodzakelijk heid in vergelijking met dat gebouw aan het eind van de Voor straat, het oude gebouw tegenover de haven van Stavenisse, waaraan ondanks de oudheid, de bekrompenheid, de kaalheid, de kleinheid, waaraan voor vele inwoners toch nog goede, je dier bare herinneringen zijn verbonden. Ondanks dat laatste, ondanks dat alles, die verandering, die ver betering was dringend nodig. Het hoogste punt was bij de schoolbouw in Scherpenisse bereikt. En daarom ging vrijdag 5 oktober 1956 de vlag in top. Die eer viel te beurt aan raadslid C. G. Hartog. Hij was daarvoor door burgemees ter D. C. Bouwense uitgekozen in verband met het feit, dat hij dezer dagen 25 jaar zitting had in de gemeenteraad. Achter het hijsende, jubilerende raadslid ziet men architect J. A. Wentick te Baarn. Aan de andere kant wethouder Kleppe en burgemeester D. C. Bouwense die vol aan dacht de vlag op zijn weg naar de top volgt. De watertoren op de achtergrond. HET KAN NIET MEER Wanneer U weet, dat op 2 februari 1953 practisch de gehele bevolking van Stave nisse, wat er toen temidden van al die narig heid nog op Stavenisse was, zo goed als geheel op het oude gemeentehuis een onder komen had gevonden, dan zult U kunnen begrijpen, dat men niet geheel los is van het gebouw, dat sedert honderd jaar dienst deed als gemeentehuis. Niet alleen toen, maar al lang voor die tijd was gevoeld, dat het daar toch te bekrompen was. In de burgemeesters kamer kon men zich bij een vergadering van vier man nauwelijks meer draaien, op de secretarie kon nauwelijks een stoel tussen de kast en tafel voor het personeel staan, om over opberging van het archief nog maar niet eens te spreken. Het was alleen nog de raadszaal, die, weliswaar ongeschikt als trouwzaal, nog het best als vergaderruimte voldeed, omdat men er tenminste „uit de slagen" zat. Alles bij elkaar genomen, vond geen van de Stavenissers het een luxe, dat er een nieuw gemeentehuis kwam. En die gelegenheid was er, toen het oran jehotel te koop kwam, toen hotelier Van Dalen meende, er een punt achter te moeten zetten, 21.000 en de zaak was beklonken. Ruimte genoeg. De stand onverbeterlijk, de mogelijkheden groot. Maar intern moest het gebouw practisch gesloopt. Bovendien had er ook een paar meter water gestaan. Menig een weet wat dit laatste voor een gebouw betekent. Dat hebben de verbouwers op nieuw ondervonden. September 1955 werd er aan begonnen, augustus 1956 was het klaar. Een verbouw, die niet belangrijk be neden de 30.000.zal liggen, wanneer men daarbij de inrichting ook nog neemt. Hoeveel moest er eerst niet aan de muren gedaan worden, eer de in het oog komende lambrizering kon worden aangebracht? De Stavenisse metselaars, timmerlui en schilders weten het bij ondervinding. Maar ze kregen het woensdag 10 oktober uit ieders mond te horen, dat het nu toch werkelijk voor elkaar was. En dat is het ook. Een ruime, mooie sekretarie beneden met een prachtige kluis, met een gardarobe en daarachter een keu kentje, met nog verder naar achter de brand weergarage, in de genoemde verbouwkosten begrepen. Een nieuw gemeentehuis met een keurig burgemeesterskamertje, met voorts op de eerste verdieping de raads/trouwzaal, niet overdreven luxe, maar toch wel buitenge woon sfeervol ingericht, met het kantoor van de districtsopzichter aan de andere kant, met een bodekamer, een opslagruimte voor Rode-kruismateriaal en nog diverse andere kamertjes op verdieping 2 voor eventuele bestaande en nieuwe commissies met de daar- uitvoortvloeiende vergaderingen. Inderdaad ruimte genoeg. Groot in vergelijking met het oude raadshuis, modern in tegenstelling met wat voorheen werd bewoond, sfeervol in vergelijking met de vroegere somberheid. En daarom een grote verbetering, nodig en nuttig. HET HART VAN HERBOUWD EN HERLEVEND STAVENISSE Vanwege die grote verbetering was het voor Stavenisse woensdag 10 oktober 1956 dan ook een blijde dag. Immers, de commis saris der koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot zou ook voor Stavenisse de traditie handhaven en persoonlijk het nieuwe gemeentehuis openen. Verder waren er in de nieuwe raadszaal al degenen, die tot het bestuur der gemeente behoren, of daarbij zijn betrokken. Verder de burge meesters van Oud-Vossemeer, Sint-Anna- land, Sint-Maartensdijk en Scherpenisse en Poortvliet, burgemeester Dingeman-Wierts van Woudrichem met zijn beide wethouders, architect Goedhart en de aannemers Van Prooijen, van Dalsen en Hendrikse. Maar ook was er majoor van Ballegoyen-de Jong, districtscommandant der Rijkspolitie, groeps commandant Griep, districtsopzichter Jasper- se, KHBB Van Voorneveld, de inspecteur van het Brandweerwezen en vele andere ge nodigden. Die allen riep burgemeester A. Sluijmers een hartelijk welkom toe, in het bijzonder de commissaris der Koningin, welke reeds bij zo vele gelegenheden belangstelling toonde voor Stavenisse. „De aankoop en verbouwing van dit pand tot gemeentehuis", aldus burgemeester Slulj-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 1