WEEKBLAD VOOR HET EILAND TNOLEN EN ST.FILIPSLAND Delta-wensen De vijftien wensen Werkgroep WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT ÜH3EE0 De herfst is begonnen. COMMENTAAR. RAADSVERSLAG POORTVLIET. De begroting 1957 vastgesteld Het laatste stuk Paasdijkweg wordt door gemeente verbeterd Raads leden zagen alleen het schone van de Smerdiekse kleuterschool. De redactie legt U deze week voor: Deltazakcn Zeeland legt schema studieobjecten voor. Als Uw maag in lichter laaie raakt van Brandend Maagzuur Weerpraatje Meeste regen in de kustprovincie. 12e jaergang no. 47 5 October 1956 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franko p.p. 1.45 inkassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden ƒ1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk donderdagmiddag 1 uur in Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn Op deze pagina vindt U onder de kop „De vijftien wensen" een samenvatting van het schema studieobjecten, zoals dit door de Werkgroep Deltazaken Zeeland tijdens een dinsdag jl. te Middelburg gehouden pers conferentie werd voorgelegd. Wanneer U die samenvatting eerst hebt doorgenomen alvorens dit te lezen, is hier een herhaling daarvan overbodig, waarom we daar ook vanaf zien. Het zal een ieder wel bekend zijn, hoe de Deltacommissie een plan tot afsluiting van de zeearmen heeft ontworpen, waarbij van de afsluitdammen nog eens bijzonder wordt geprofiteerd, door daarop een weg te projecteren vanaf Vlissingen naar Rotter dam, de zgn. kustweg, en in de tweede plaats een weg, meer indirect verbandhou dende met de Deltawerken, de zgn. Zoomse weg Antwerpen-Rotterdam. Geen provincie is bij de uitvoering van dit grootse plan zo betrokken als de provin cie Zeeland. Het moge dan voor geheel Nederland van belang zijn, het moge voor West-Brabant van betekenis worden, Zuid- Holland mag er ten dele bij betrokken zijn, voor Zeeland geldt dat iedere are gronds, hoofd voor hoofd op welke wijze dan ook ook bij afsluiting van de zeearmen is be trokken. Geen wonder dan ook, dat de gewestelijke bestuurders de ontwikkeling van het plan met grote belangstelling hebben gevolgd, aangevuld met deskundigen op waterbouw kundig, technisch, economisch en sociaal terrein, een commissie die in Zeeland de naam kreeg van Werkgroep Deltazaken Zeeland. En terwijl de Deltacommissie zich „be perkte" tot het ontwerp afsluiting zeearmen met de mogelijkheid van genoemde 2 hoofd verkeersaders, stelt deze Werkgroep zich begrijpelijk in op een ontsluiting van onze provincie op bredere basis, op de talrijke mogelijkheden die afsluiting van de zeear men bieden, evenals op datgene wat in ons gewest door dezelfde afsluiting verloren zal moeten gaan. Vandaar het schema studieobjecten, elders in dit nummer samengevat. In hoeverre nu is het eiland Tholen en St. Filipsland in deze studieobjecten opge nomen? Tijdens de persconferentie werd nadruk kelijk gesteld, dat dit schema geen plan is, slechts een probleemstelling. Niettemin die nen we er rekening mee te houden, dat het op papier staat. En de gedachte dat het zó toch wel nooit verwezenlijkt zal worden hebben we op dit ogenblik opzij te zetten. Wanneer we het dan voor onze omgeving nader bekijken, kan al direct worden vast gesteld, dat het eiland Tholen en St. Filips land evenals bij het Deltaplan zelf, in deze Zeeuwse probleemstelling practisch onbe roerd blijft. Immers de door deze Werkgroep geprojecteerde „centrale weg" loopt vanaf Noord-Beveland buiten onze noordwestkust naar Duiveland, omdat er nu eenmaal langs die kust een vaarwater moet blijven voor de verbinding Westerschelde - Kanaal van Zuid-Beveland - Oosterschelde - Keten - Mastgat - Zijpe - Hollands diep. Zo te bezien is er dus van verdere ont sluiting van ons district geen sprake. Van de „vijftien wensen" raken de eerste zeven ons nauwelijks. Die aanraking wordt sterker bij punt 9 afdamming Eendracht. Laten we dit punt nog even later rusten. Wat ons in de eerste plaats bevreemdt, is, dat wel bijzondere aandacht wordt geschon ken aan de positie van Veere, Yerseke en Bruinisse (zie de „15 wensen", waarvan de punten 10, 11 en 12),zulks vooral in ver band met het feit, dat de visserij daar gaat verdwijnen, maar de stad Tholen hierbij niet wordt genoemd. Is bestudering van de eco nomische en sociologische positie van Tholen na uitvoering Deltawerken, na verlies dus van haar visserij geen noemenswaardig punt Of bestaat er voor Tholen geen probleem meer, wanneer wens 13 vervuld kan worden: inpoldering land van Saeftinge annex oever verbinding met de Brabantse wal? Wordt misschien teveel gedacht aan ver wezenlijking van wens 14 Schelde-Rijnka- naal via de Eendracht met alle mogelijkheden daaraan voor Tholen verbonden Moeten we dan vooral dit 14e punt niet als de meest „vrome" wens zien Tholen en St. Filipsland bij deze pro bleemstelling bijna onberoerd Ja ,maar dus niet geheel en al. De Werk groep Deltazaken Zeeland stelt het zelfs zo: „Teneinde ook het eiland Tholen volledig in de verkeersgeorgrafische ontsluiting van het Deltagebied te betrekken is in verschil lende rapporten reeds de aandacht gevestigd op de mogelijkheid van een vaste oeverver binding tussen Zuid-Beveland en Tholen (Yersekedam-Gorishoek). Een verbinding als hierbedoeld zou door aansluiting op de zgn. Zoomse weg ter hoogte van Steenber gen zowel voor Tholen als Oostelijk Zuid- Beveland van belang zijn te achten. Met deze vaste oeververbinding staat voorts de mogelijkheid tot gehele of gedeeltelijke in poldering van het bekken der Oosterschelde in nauw verband. Het lijkt ons toe dat ons district zich hier geheel achter zal scharen. Ontsluiting met overig Zeeland is ons zeker welkom. We ontmoeten elkaar - Zeeuw tot Zeeuw - lie ver rechtstreeks dan via de grote omweg door West-Brabant... Bovendien brengt dat nog vele andere faciliteiten. Er is nog meer. De Werkgroep geeft niet alleen deze ont sluiting van het eiland Tholen in studie, maar daarnaast ook de mogelijkheid van landaanwinning Dat in de eerste plaats door een strook te trekken bij de zuidwestkust van het eiland en in de tweede plaats door afdamming van de Eendracht. In de toelichting staat dan ook„In het kader ware eveneens te be trekken de mogelijkheden tot afsluiting van de Eendracht en de wateren tussen Sint- Filipsland en Tholen, teneinde te komen tot de vorming van een grotere economisch geo grafische eenheid ook in dit deel van de provincie Zeeland." Studie van deze mogelijkheid juichen we van harte toe. We hopen zelfs dat verwe zenlijking mogelijk blijkt. Maar bij de voortvarende landaanwinnings gedachte van de Werkgroep heeft men dat gene over het hoofd gezien, waarbij het eiland Tholen meer gebaat is, nl. een blij vende haven. Immers, de afsluiting van de Eendracht en verderop de Krabbekreek is op het onder havige schema zodanig geprojecteerd, dat hierbij de haven in Sint-Annaland komt te vervallen. De afsluitingsdam wordt op dat schema doorgetrokken tot aan de uiterste punten van het eiland Tholen en St. Filips land tegen het Zijpe aan. Wanneer echter diezelfde afsluitings dam wordt aangelegd direct oostelijk van St. Annaland (vanaf de Joanna Maria Polder) tot even westelijk St. Filipsland wordt de landaanwinning maar weinig hectaren minder, maar behoudt het eiland Tholen en na afdamming ook St. Filips land plus het achterland tot Nieuw-Vos- semeer en Steenbergen toe, een aan- of afvoerhaven, welke voor dit dan toch vrij groot agrarisch gebied van veel groter belang is dan die enkele hectaren land meer, zonder een haven. Een haven bovendien, welke reeds door de Rijkswaterstaat is geprojecteerd en waar van de aanleg zeer terecht ook door ons Provinciaal Bestuur wordt gestimuleerd, ter wijl tenslotte geheel agrarisch Tholen zich hierop instelt. Mogen we het voorlopig bij dit commen taar op het schema studieobjecten van de Werkgroep Deltazaken Zeeland, laten. In een voltallige openbare vergadering stelde Poortvliet als eerste gemeente de be groting 1957 voorlopig vast op donderdag 27 september 1956. Een begroting waarvan de gewone dienst sluit met de raming van de post „onvoorziene uitgaven" van 1135,24. De kapitaaldienst laat een nade lig saldo zien van 170.782,66 Deze begrotingsbehandeling omvatte punt 3 van de agenda, nadat voorzitter W. J. van Doorn met het ambtsgebed had geopend, de notulen van 7 aug. en 10 sept, had ge lezen, welke onveranderd werden goedge keurd. Een avond tevoren had de commissie van onderzoek deze begroting nagezien, waarbij een uitvoerige toelichting was gegeven, plus een uittreksel van de hoofdstukken met to talen. De huidige inkomsten zijn nog voldoende' om de op de begroting geraamde uitgaven te dekken. Op de kapitaaldienst zijn als nieuwe posten ingevoegd a. een bijdrage aan de Herverkaveling in de aanlegkosten rondweg Poortvliet- Sint-Annaland ad 17.000,af te schrijven in 30 jaar. b. Voor het maken van een bergplaats achter het gemeentehuis 6000, c. Voor aankoop bouwgronden, enz. 20.000,— d. Pro memorie posten voor scholenbouw, bijdrage elektriciteit in de onrendabele gebieden en voor drinkwatervoorzie ning in de polders. De uitkering uit het gemeentefonds is ge raamd op 57.551,de Wasting uitkering op 12.633,03. Enkele cijfers van plaatse lijke inkomsten zijn raming hondenbelasting 600,— straatbelasting 1500,— vergun ningsrechten f 200,begrafenisrechten 470,sekretarieleges en burgerlijke stand 500,—. De gewone dienst sluit in inkomst en uit gaaf met een bedrag van 217.249,96 waar in bovengenoemde onvoorziene post. De kapitaaldienst in uitgaaf 576.629,36, aan inkomsten 341.501,81, met dus een na delig saldo van 170.782,66. Op enkele punten wenste de commissie nog te wijzen. In de eerste plaats op de slechte toestand van de Noordachterweg. Nu de rondweg Poortvliet-Sint-Annaland pas volgend jaar kan worden aangelegd, moet dit stuk nog wel even verbeterd wor den, daar anders de putten al te diep zullen worden. B. W .kunnen dat voorstel over nemen. Verder verzoekt de commissie een 3e ver- lichtingspunt aan te brengen op Strijenham. Dit wordt toegestaan, al moet het gezien worden als een noodpunt in verband met de komende elektrificatie van dit deel der ge meente. Aan de muziekvereniging „Kunst naar Kracht" wordt een bijdrage verleend van 100,per jaar. Hierop is niemand tegen, maar de heer Van Houdt zou toch wel graag willen zien, wat er mee gebeurd. Men hoort zo weinig van resultaten en men kan dit geld toch niet zo maar geven. De voorzitter antwoordt, dat men doende is met de muziekvereniging nieuw leven in te blazen. Er wordt in elk geval aan ge werkt. Tenslotte verzoekt de commissie deze winter weer kolen of toeslag te verstrekken aan behoeftigen, wat ook de bedoeling was van het dagelijks bestuur. Bij monde van de heer M. C. van Ast wordt de voorzitter dank gebracht voor de goede voorlichting tijdens het onderzoek van de begroting 1957, voor het vele werk, wat hij hieraan heeft gedaan en voor de snelle indiening hiervan. De voorzitter dankt de commissie op zijn beurt voor het verrichte werk en is erken telijk voor de woorden van de rapporteur. Met algemene stemmen wordt de begro ting volgens bovengenoemde cijfers vastge steld. Herbenoemd worden de leden van de woonruimte commissie. Geen opmerkingen zijn gemaakt bij con trole door het Verificatie-bureau over het 3e kwartaal 1956. Er is een dankbetuiging ingekomen van de heer J. Jansen voor zijn herbenoeming als sekretaris-ontvanger van het Burgerlijk Armbestuur. Een verzoekschrift van het Humanistisch Thuisfront om subsidie wordt afgewezen op voorstel van het dagelijks bestuur. Vastgesteld wordt ook de begroting 1957 van het Burgerlijk Armbestuur, terwijl een wijziging in de begroting van 1956 wordt aangebracht. RONDVRAAG De heer Uyl zou graag zien, dat er naam bordjes kwamen voor straataanduiding. De voorzitter antwoodt dat het in de be doeling ligt in de toekomst na realisatie van de bestaande plannen een nieuwe huisnummering en nieuwe straataanduiding toe te passen. Ter zijner tijd hoopt het da gelijks bestuur voor nieuwe straatnamen dan ook een prijsvraag je uit te schrijven. (De inwoners kunnen zich dus alvast be zinnen op eventuele historische, dan wel moderne namen voor Poortvliets straten, red.) De voorzitter wijst er op, dat binnenkort het uitbreidingsplan in de raad besproken kan worden. WAARDERENDE WOORDEN De heer Vroegop heeft in het raadsver- slag van Sint-Maartensdijk iets gelezen, waarbij in zekere zin de Poortvlietse raad was betrokken. Hij las hoe de heer Op den Brouw, raadslid van Sint-Maartensdijk, ge pikeerd was over het hooggroeiend onkruid bij de kleuterschool en dat men zich toch wel heeft moeten schamen voor de Poort vlietse raad, die daar destijds een kijkje kwam nemen. Dhr. Vroegop weet niet hoe zijn collega's er over denken, maar meent toch wel namens hen te kunnen spreken, wanneer hij vanaf deze plaats lof toezwaait aan burgemeester Bouwense voor de har telijke ontvangst en voor wat die gedaan heeft om zo'n schitterend gebouw in zijn gemeente te krijgen. De raadsleden van Poortvliet, zo meent spreker, hebben dat onkruid over het hoofd gezien en hadden alleen oog voor het mooie gebouw. De heer Van Houdt onderstreept deze woorden We hebben zo verwonderd ge staan over dat prachtig gebouw, dat we het onkruid helemaal niet gezien hebben. En al hadden we het gezien, dan is dat zeker nog niet de moeite waard er over te vallen in vergelijking met wat er gepresteerd is. Alle raadsleden zijn het hiermee volkomen eens. De heer Van Ast vindt het vanzelf sprekend, dat niet alles direct voltooid kan zijn en acht het niet bepaald een gemeente belang daarover te vallen. Hij stelt voor namens de raad van Poortvliet een dankbe tuiging te sturen aan burgemeester Bouwense waarin een woord van waardering tot uit drukking komt voor het door hem gepres teerde en dank voor de gulle en hartelijke ontvangst tijdens de excursie-dag. De voorzitter is verheugd over deze uit lating van de raadsleden, waarmee hij het ook volkomen eens is. Hieruit blijkt hem, dat de leden liever naar het goede hebben gekeken, dan op het kleine te vitten en dat doet hem deugt. Hij kan het voorstel van de heer Van Ast dan ook van harte overnemen, evenals alle raadsleden. In dit verband merkt dhr. Van Houdt nog op, dat er geen sprake is van afgunst, maar als raadslid van Poortvliet vind hij het wel jammer, dat al die gemeenschapsgebouwen, enz. elders komen te staan. De voorzitter antwoordt hierop, dat de Kleuterschool in Sint-Maartensdijk iets an ders is. Ten eerste is dat een geschenk en ten tweede is dat gekomen door de ramp, waarbij wij als gemeente, als dorpskom, niet zo diep zijn getroffen als die andere. De Raad stond er toentijds zelfs heel anders tegenover en vroeg zich wel af, of men ook wel iets moest accepteren. Overigens is er ook hier reden tot grote dankbaarheid. We hebben een mooie rond weg gekregen. Er komt ontsluiting van de weg Sint-Annaland-Poortvliet, er zijn nog meerdere plannen in uitvoering en bespreking en tenslotte is Poortvliet nu eenmaal niet de centrumgemeente van het eiland. Natuurlijk is het prettig hier iets te krijgen, waarvoor ik dan ook zeker zal werken als het moge lijk en nodig is, maar aan de andere kant behoeven we ook niet tegen te werken, wanneer en regionaal iets tot stand gebracht kan worden, ook al wordt het niet in Poort vliet gevestigd. Dhr. van Houdt zegt dat dit evenmin zijn bedoeling is, alleen zou hij graag wat van de „pudding meeëten." De vijftien wensen van de Werkgroep Delta- zaken Zeeland In hoeverre is Tholen en St. Filipsland met de 15 wensen gediend Poortvliet's raad stelde de begroting 1957 vast Een nog druk haven jaar in St. Maartensdijk Het leesseizoen begint De oude garde op de foto Eenvoud geeft rust De voorzitter vindt het prettig dat de le den het reëel bekijken, wetend, dat ze het gemeentebelang voor oog houden, maar ook het gemeenschappelijk belang begrijpen. Daarna sluiting. tenminste zo'n vlot brilmontuur, dat precies past bi] hun jeugdige gezichtjes. Daarvoor naar Van de 40 foto's, die tijdens de receptie van „Accelerando"s jubileum werden gemaakt hebben we er deze voor de krant uitgepikt. Hierop immers zijn de drie oudste ereleden te zien, nl. van rechts naar links de bijna 72 jarige J. C. Soeters, de bijna 72 jarige P. van Bendegom en de enige nog in leven zijnde oprichter, de 94 jarige D. Goede- gebuure. Met grote aandacht luistert de oude garde naar het mooie nummer: „Lentefeest", een suite in 4 delen. Misschien dat hun gedachten hierbij uitgaan naar de lente van hun leven, toen ze als werkend lid „Accelerando" nog daadwerkelijk steunden. In vergelijking met deze oude garde op de voorgrond: de jeugd. Tijdens een persconferentie op dinsdag 2 oktober jl. te Middelburg werd door de werkgroep Deltazaken Zeeland onder lei ding van jhr. mr A. F. C. de Casembroot, commissaris der koningin in Zeeland een schema van studieobjecten voorgelegd, waarin een voor deze provincie maximum aan wensen zijn vervat bij uitvoering van het Deltaplan. In een afzonderlijk artikel op deze pa gina knopen we aan deze provinciale wen sen meer speciaal aan die van ons district Tholen en St. Filipsland, vast, terwijl op naar onze mening voor deze omgeving voor- keurverdienende mogelijkheden wordt ge wezen. Daarom volstaan we hier met genoemde provinciale studieobjecten in het kort weer te geven, zonder daaraan de overigens hel dere toelichting tijdens genoemde conferentie vast te knopen. Natuurlijk gaat alles wat in ons gewest gebeurt niet maar langs ons heen, maar onze taak is het inzonderheid na te gaan in hoeverre en op welke wijze daarbij ons dis trict betrokken is. Voor wat een nadere toelichting op die studieobjecten betreft, schromen we niet U te verwijzen naar Uw dagblad, dat zich ze ker niet zal beperken tot ons district maar het geheel beschouwend zal behandelen. Nogmaals, daarom volstaan we met slechts die objecten te noemen. Dat zijn 1. Centrale weg met secundaire dam door Oosterschelde. 2. Vaste en andere oeververbindingen in de Westerschelde. 3. Ruimtelijke indeling Zandkreek en Veerse Gat 4. Industrie en havenbekken in de Wes terschelde. 5. Haven en industriegebied kanaalzone. 6. Wegenschema buiten de centrale weg. 7. Bekken voor oestercultuur in de Grevelingen en Brouwershavense Gat. 8. Afsluiting oostelijk bekken van de Oosterschelde. 9. Afdamming Eendracht. geven Rennies onmiddellijk baat. Niet zodra begint dat smakelijk tabletje te smelten op Uw tong, of de brand bedaart en is volkomen geblust binnen enkele minuten. Dat doet de wondere samenstelling van Rennies, én de natuurlijke wijze waarop de blussende sub stantie 't overtollig maagzuur neutraliseert, zonder de verhoudingen te verstoren. Ren nies geven uitkomst aan honderdduizenden lijders aan Brandend Maagzuur in ons land en in de hele wereld o-ver-al Fortuinstr. 12 - Bergen op Zoom - Tel. 91 10. Economische en sociologische positie van Veere na uitvoering Drieeilan- denplan. 11. Idem van Yerseke na afsluiting Oosterschelde. 12. Idem van Bruinisse na'afsluiting Gre velingen. 13. Inpoldering L. v. Saeftinge annex oeververbinding met de Brabantse wal. 14. Schelde-Rijnkanaal. 15. Watersportrecreatie in Deltameer. Zie hier, zoals dat tijdens de persconfe rentie ook genoemd werd, het maximum aan wensen van de werkgroep Deltazaken Zee land, welke met de behandeling van de Deltawet nu toch wel in zeer nabij verschiet terecht thans reeds met die wensen naar vo ren komt. Een toe te juichen initiatief. En als studieobject in het algemeen voor ons ook van veel belang. In het algemeen ook een object waarmee ons district zich zal kunnen verenigen. Maar in details bezien naar onze mening toch niet geheel strokend met de thoolse en St. Filipslandse wensen. Hierop dan komen we in een afzonderlijk artikel op deze pagina terug. Veelbelovend is October maandag be gonnen met in Limburg nog een tempera tuur van 25 gr. C. Maandagavond trok er echter een storing van Engeland over de Noordzee naar ons land, hetgeen het begin van het einde was wat betreft de boven normale temperaturen. In vrijwel het gehele land kwam onweer voor, waarbij de meeste regen dinsdagmorgen op Texel werd ge meten, nl. 64 mm. Het is een typisch herfst verschijnsel, dat de meeste regen in deze maanden in de kustprovincies valt. De oorzaak hiervan ligt in de temperatuur van het Noordzeewater. De Noordzee houdt nl. nog lange tijd de opgepotte warmte vast, waardoor ook nu ondanks de koele zomer, de watertemperatuur nog 15J4 tot 16 graden C bedraagt. Voornamelijk bij een onstabiel weertype komen er boven dit nog betrekkelijk warme zeewater in de avond en nacht gemakelijk buien tot ontwikkeling Het kan gebeuren, dat terzelfder tijd in het binnenland helder weer voorkomt, soms met lichte nachtvorst In de morgen uren trekken deze buien waarvan men dikwijls op grote afstand weerlicht kan waarnemen, het land binnen. Vorig jaar viel in October de meeste re gen in Wassenaar (176 mm), in 1954 op Schiermonnikoog (141 mm). In de uitzon derlijk droge October maand van 1953, toen er in Weesp niet meer dan 2 mm regen viel, was het Petten (aan de kust dus), dat met de grootste som (25 mm) uit de bus kwam. Dat het in October soms bijzon der nat kan zijn bewees het jaar 1932, toen er in Zandvoort in totaal 221 mm regen viel. Donderdag begon de koude lucht ons land binnen te stromen en dat betekende tegelijkertijd 'n duik in de herfst Met storm winden werd koude lucht van Groenland over IJsland (waar natte sneeuw viel) naar Schotland gebracht. Ook in ons land werd het belangrijk kouder. SEPTEMBER WARMER DAN AUGUSTUS Het gebeurt niet vaak, dat september met een gemiddeld hogere temperatuur uit de bus komt dan augustus. Dit jaar was dat wel het geval. September werd niet alleen warmer dan augustus maar ook warmer dan juni. Een dergelijk verschijnsel hebben wij na 1865 in ons land niet meer waargenomen. Door de sombere eerste helft van de maand werden er in De Bilt niet meer dan 113 uren zonneschijn waargenomen, tegen normaal 148 uren. In De Bilt kwam nog één zomer se dag voor, (warmer dan 25 gr. C.), waarmede het totaal aantal zomerse dagen in 1956 op 4 is komen te staan, tegen nor maal 24. Een zo klein aantal is in De Bilt sinds het begin van de waarnemingen in 1849 niet voorgekomen. Vrijwel in het gehele land viel minder dan de normale hoeveelheid regen, welke uiteenloopt van 80 mm aan de kust tot 60 mm in het Zuid-Oosten van ons land. De Bilt kreeg 39 mm, Groningen en Vlissin gen 50 mm, Den Helder 40 mm en Maas tricht 71 mm. Van de 30 dagen waren er in De Bilt 15 warmer dan normaal. (Nadruk verboden)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 1