WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND VERSCHIJ I I MT IEDER I E VRIJDAG I I WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT RAADSVERSLAG THOLEN. De voormalige kolensilo verhuurd aan de Levers Zeep My. Bijdrage voor het Zeeuws Studiefonds. Restauratie van de molen „De Hoop". Het industrie-terrein eigendom. RAADSVERSLAG SINT ANNALAND. Het havenplan bestedingsklaar maken. Aansluiting bij Zeeuwse Studiefonds. Goedkeuring op krediet Dorpshuis en brandweergarage. RAADSVERSLAG OUD-VOSSEMEER. Altijd attent op hoek Molenstraat. Nog eens de grasmat. Grondcomplex voor verwezenlijking verbinding Schoolstraat/Patrijzenweg in handen. De gemeentelijke lijkwagen. Het sportterrein verhuurd. De redactie legt U deze week voorj 12e jaargang no. 44 14 september 1956 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franko p.p. 1.45 inkassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk donderdagmiddag 1 uur in Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn 10 september was ook voor de gemeente raad van Tholen de dag om in voltallige openbare vergadering bijeen te komen onder leiding van mr. A. J. van der Hoeven, die na opening de grondwetswijziging afkon digde. De ingekomen stukken zijnde goedgekeur de raadsbesluiten, werden voor kennisge ving aangenomen. Verder waren er de volgende verzoeken om subsidie: Van „Pro Rege", van het Hu manistisch Thuisfront en de Johanna Stich ting te Arnhem. Voorgesteld werd om deze aanvragen bi) de begroting te behandelen. Op zijn verzoek werd aan de heer B. F. van Gastel ontslag verleend als onder wijzer aan de u.l.school, zulks met ingang van 1 september jl. In stemming werd ge bracht het verzoek van de Ned. Amateur Toneelunie om een subsidie van 25.per amateurvereniging in deze gemeente, aan welk verzoek de plaatselijke toneelvereniging „Door Ooefening Volmaakter" adhaesie had betuigd. Het werd met 6 tegen 5 stem men aangenomen. Tegen stemden de Heer, de Jonge, Kot, de Korte en v. d. Velde. Van de vereniging van Ned. Gemeenten, afdeling Zeeland een verzoek het Zeeuws Studiefonds met 5 cent per inwoner te sub sidiëren. De voorzitter lichtte toe dat dit fonds bedoeld is om personen die ene ver dere studie niet zelf kunnen bekostigen daar voor in de gelegenheid te stellen. De pro vincie stelde reeds 10.000.beschikbaar. Met algemene stemmen werd besloten deze 5 cent per inwoner te geven. De aangeboden rekening van het Pot Meijer Fonds werd in handen gesteld van een commissie bestaande uit de heren J. v. d. Velde, M. v. d. Sande en A. Kot. Door de voorzitter word vervolgens mee gedeeld dat verhuur van de woningen 70 en 71 aan de Singel door G.S. goedge keurd. Verder dat de onteigende gronden voor het industrieterrein thans definitief gemeen te-eigendom zijn. De woningen Dalemsestraat 53 en Markt 3 werden onbewoonbaar verklaard op grond van de hiertoe uitgebrachte rapporten. De pachtovereenkomst visserijen Broek en Roolandpolder werd opnieuw verlengd voor 6 jaar t.g.v. de heer Timmermans. De verordening precariorechten werd, om een redelijke verhoging te kunnen toepas sen, gewijzigd. Voorts werd besloten een stukje grond te verkopen aan de eigenaren van enkele wo ningen aan de Louisestraat om dat bij hun erf achter hun woningen te voegen. De heer van der Sande verzocht rekening te willen houden met een recht van uitgang voor die mensen. Dit zal aldus de voorzitter zeker worden vastgelegd. „DE HOOP" Als punt 7 werd behandeld een voorstel tot restauratie van de molen „De Hoop". Het dagelijks bestuur had van deze restaura tie een begroting laten maken. Ook het be treffende ministerie is in beginsel bereid een subsidie te verlenen (monumentenzorg). De molen zal verhuurd kunnen worden aan de B.B. voor het inrichten van een post. De heer J. v. d. Velde zegt tegen aankoop te zijn geweest, maar nu ze redelijk verhuurd kan worden, zal hij met restauratie akkoord gaan, al stelt hij zich dan ook niet te veel voor van een subsidie. De voorzitter antwoordt hierop dat een bijdrage van een vereniging als „De Hol landse Molen" anders ligt dan bij een mi nisterie. De heer Berrevoets was niet voor aan koop molen en ook niet voor deze restau ratie. De heer Bal vraagt of bekend is hoeveel procent de subsidie zal bedragen. Hierop moet de voorzitter ontkennend antwoorden. Mei de stem van de heer Berrevoets tegen wordt daarna tot restauratie besloten, nadat nog is gediscussieerd over de vraag of het bij oorlog voor de B.B. een gevaarlijk punt zou zijn. VERHUUR KOLENSILO. Besloten wordt over te gaan tot verbouw van de voormalige kolensilo aan de Gas fabriek waarvoor een krediet van 13.000 beschikbaar wordt gesteld om deze ruimte vervolgens te verhuren aan de Levers Zeep Maatschappij te Vlaardingen overeenkomstig concept. Het door de gemeente destijds beschikbaar gestelde stichtingskapitaal van 100.aan de Zeeuwse Grondverb. Mij wordt nu aan de Stichting Proefboerderijen in Zeeland overgedragen. Daarna worden nog enkele begrotingswij zigingen goedgekeurd. RONDVRAAG De heer Berrevoets informeert wanneer de heer J. v. d. Zande naar zijn boerderij denkt te vertrekken, zulks in verband met het nog steeds in gebruik zijn van de schuur van de heer Potter. Tevens wijs hij er op, dat wanneer de jeugd zo doorgaat, spoedig alles wel gesloopt zal zijn. De voorzitter is van mening dat de boer derij nog niet kon worden betrokken omdat de weg daarheen nog niet in orde was. Hij gelooft dat dit nu wel het geval is. Verder is het van der Zande's eigen voor deel zo spoedig mogelijk te vertrekken, omdat hij toch huur aan de gemeente moet betalen. De heer Drooger wijst eveneens op de vernielzucht van de jeugd. De voorzitter deelt mede, dat toen het verhuurd werd, hij alles op heeft laten nemen. De heer van der Zande is dus gehouden het in die toe stand over te dragen aan de gemeente. De heer v. d. Sande vraagt of er iets gedaan kan worden aan de schoorsteen (rook) op de bakkerij van Wed. Quist. Veel mensen hebben daar last van. De voor zitter anwoordt dat dergelijke klachten niet in de raad thuis horen. Men moet daarmee niet bij een raadslid, maar bij b. en w. aan komen. Overigens heeft deze kwestie de aandacht. De heer Drooger wijst op de slechte toe stand aan de rondweg. De trottoirs zijn begroeid. Dat is een aanfluiting voor de gemeente. De voorzitter is het daar volkomen mee eens. Nog maar kort geleden heeft hij hier over met Ir. Swaters gesproken (van de Prov. Waterstaat) en gezegd: „Wij hebben het vorig jaar gedaan doen jullie het nu maar eens." De grootste moeilijkheid is, dat er bij deze weg 3 belanghebbenden zijn: provincie, polder en gemeente. Nog steeds is het niet uitgemaakt wie het nu wel moet onderhouden. De heer Berrevoets vraagt of de hoek Walstraat nog geen bestemming kan krij gen. De voorzitter erkent dat het daar een rommelhoek is, maar momenteel is er nog niets aan te veranderen. De oplossing komt, wanneer er gebouwd wordt. Men kan echter moeilijk iemand gaan verplichten daar een huis te zetten. Daar kunnen de leden geen speld tussen krijgen, waarna sluiting volgt. Op vrijdag 7 september des namiddags 2 uur werd te St. Annaland een openbare vergadering gehouden waarbij alle leden tegenwoordig waren. Burgemeester J. van den Bos opende met ambtsgebed, waarna de notulen van 27 juni onveranderd werden vastgesteld. Bij de goedkeuring raadsbesluiten door gedeputeerde staten was ook die van het krediet voor de bouw van een dorpshuis en brandweergarage. De heer N. J. Nelisse te St. Maartensdijk verzocht om het aanvangsuur van de mor genschooltijd gedurende de wintermaanden te stellen op 9 uur in plaats van 9.30 uur. De voorzitter antwoordt dat' de in dit schrijven genoemde leerlingen de bijzondere lagere school bezoeken zodat het bestuur van deze school over deze aangelegenheid moet beslissen. DE NIEUWE HAVEN Op 16 april 1955 had de raad besloten aan het stedebouwkundig advies- en inge nieursbureau Witteveen en Bos te Deventer opdracht te verlenen voor het ontwerpen van een plan voor een nieuwe haven. Na veel studie en voorafgaande besprekingen is men tot het opstellen van een schetsplan gekomen. Per 21 augustus jl. hebben gedeputeerde staten meegedeeld, dat zij met het ingezon den schetsplan met begroting inzake het afsluiten van de bestaande en het aanleggen van een nieuwe haven in het algemeen kun nen instemmen, terwijl dit college aan de minister van verkeer en waterstaat verzocht in de kosten van uitvoering van genoemde werken een rijksbijdrage te verlenen. Thans moet dus opdracht volgen tot het bestedingsklaar maken van het plan. Bekend is reeds dat gedeputeerde staten geen be zwaar zullen maken tegen het daarvoor nodige bedrag. B. en W. stellen dan ook thans voor het nodige bedrag aan de kapitaaldienst van de begroting 1956 toe te voegen. De heer Stols is er van overtuigd dat het reeds een enorme som zal kosten, alvorens er een spa in de grond gestoken is. Dat zijn ook de andere leden, maar men kan daar niet buiten. Nadat de voorzitter heeft opgemerkt, dat dit bestedingsklaar maken ook wel 'n maand of drie-vier zal vergen, wordt het voorstel van het dagelijks bestuur aangenomen. Hieruit voortvloeiend is het dan aan de orde komend voorstel tot het aanvragen van een subjectieve verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. Dit komt neer op 4.85 per inwoner. Ook hiermee kunnen zich alle leden verenigen. Het bestuur van de bijzondere school vraagt medewerking voor aanschaffing van 3 schoolborden en 3 kachels en wegens uit breiding van het aantal leerlingen in het 7e en 8 leerjaar, 1 tafelblad en 3 schragen voor handenarbeid. De normale eisen worden niet over schreden, waarom wordt voorgesteld dit ver zoek in te willigen. Niemand tegen. Als leden van de advieswoonruimtecom- missie worden herbenoemd C. Ridderhof, J. A. den Engelsman, F. J. Stols en A. Dorst. In de plaats van de heer A. C. Geluk wordt de heer M. Moerland benoemd. Na overleg wordt de heer F. J. Stols als voorzitter aangewezen. Een voorstel tot herziening van het uit breidingsplan gaat onder de hamer door. In de vakature J. F. Kaashoek wordt als ambtenaar van de burgerlijke stand benoemd de heer J. Leune MJzn. In het betreffende werkschema wordt laatstgenoemde opge nomen. Met de herverkavelingsregeling bouwt de heer A. Polderman een nieuwe woning. Een voorstel van het dagelijks bestuur om zijn oude als krotwoning aan te kopen ontmoet geen bezwaar. Wel vraagt de heer J. den Engelsmjan wat er met die gekochte woning aan de Molendijk gaat gebeuren. De voorzitter: afbreken. De heer M. Moerland wijst er op, dat indien de woning wordt afgebroken dit voor de gemeente wel grote kosten zal mee brengen om het dijkbeloop en de belendende percelen te herstellen. De voorzitter: daarom kan dat afbreken nog wel even aanlopen, maar we mogen het pand toch niet meer verhuren. Dhr. Stols: ook niet als noodwoning. Dhr. Dorst: Of als pakhuis. Het antwoord is ontkennend. ZEEUWS STUDIEFONDS Provinciale staten van Zeeland hebben tot oprichting en subsidiëring van 'n „Zeeeuws- Studiefonds" besloten. Het doel hiervan is begaafde jonge mensen wier ouders niet of niet genoegzaam in staat zijn de kosten van hun studie te dragen, in staat te stellen toch te studeren. De provincie stelde hiervoor 10.000.subsidie per jaar beschikbaar. Van de gemeentewordt 0,05 per inwoner gevraagd, wat voor St. Annaland 134,65 betekent. B. en W. stellen voor de ge vraagde subsidie te verlenen. De heer Stols vraagt of dat ook geld voor hen die de h.b.s. willen bezoeken. De voor zitter antwoordt bevestigend. De heer Stols vraagt zich af of dit alles niet reeds door 't Rijk is geregeld, zodat men er dan een eventuele rijksbijdrage bij zou inschieten. De voorzitter zegt dat dit niet zo is. Alleen wanneer het Rijk er niet in voorziet, zou het Studiefonds bijspringen. Voor h.b.s. bijvoorbeeld is er geen rijksvoorziening be halve gratis boeken. Allen zijn er voor de gevraagde subsidie voor genoemd doel te verlenen. Verder werd tijdens deze vergadering aan geboden de begroting 1957, terwijl de heer J. Leune beëdigd werd als waarnemend secretaris. RONDVRAAG De heer A. Dorst vindt het toeganspad tot de begraafplaats (grint) zeer lastig, vooral voor oudere mensen. Hij zou het dagelijks bestuur in over weging willen geven 'n asfaltverhoging aan te brengen. De andere leden zijn het hiermee eens en de voorzitter wil het graag in over weging nemen. De heer F. J. Stols vraagt of de brand- stoffentoeslag weer van toepassing wordt verklaard voor armlastigen en voor hen die in de W.W. zijn De voorzitter antwoord dat dit de be doeling is. De heer Stols weet niet beter of het is nog steeds zo, dat de ambachtslieden om beurten de gemeente hebben voor het werk. Is het dan mogelijk dat de bijzondere school het werk zelf uitbesteed De voorzitter antwoordt dat het school gebouw bij contract in bruikleen is uitge geven en het onderhoud daarvan bij de ge meente berust alleen voor aanschaf van inventaris is men vrij te gaan waar men wil. De heer Stols: het schijnt dat hiervan toch is afgeweken. De voorzitter kan zich dat haast niet indenken, omdat er, indien gerepareerd moet worden, eerst een bonnetje op de secretarie wordt afgegeven en anders wordt het niet betaald. De heer Dorst: Dan is het ook goed. Laten ze dan zelf wat aan de school doen, dan zullen ze het ook zelf moeten betalen. De heer Stols vraagt nog of er nu een nieuwe regeling is voor G.S.W.-arbeiders De voorzitter antwoordt bevestigend. Daarna sluiting. Maandagmorgen kwam de raad van Oud Vossemeer in voltallige zitting bijeen. Voor zitter de Burgemeester. Naar aanleiding van de voorgelezen no tulen merkt dhr. v. d. Klooster op dat nog steeds de bomen van dhr. A. van Daalen op de hoek Onder de Molen - Molenstraat niet zijn gerooid. Hoewel de voorzitter ant woordt dat uitstel is verleend tot het jaar getijde is aangebroken waarop de bomen niet meer zullen doodgaan wanneer ze ver plant worden kan dit v. d. Klooster niet be vredigen. De gemeente is met deze zaak al 4 jaar bezig. Nu moet er een eind aan komen. Weth. van Driel zegt dat van Daalen bereid is de bomen te verwijderen. Wan neer spreker in dit verband opmerkt dat de muur niet verder zal worden afgebroken, wordt hij hierin door de voorzitter gecor rigeerd. Er blijkt nog een gedeelte muur te bestaan, dat alsnog moet worden afge broken. Dhr. v. d. Klooster informeert verder of v. Daalen geen grond wil verkopen opdat het plan, dat voorzag in een royale oplos sing van het verkeersprobleem, uitgevoerd kan worden. Wanneer weth. van Driel heeft geantwoord dat van Daalen te veel geld vroeg, stelt v. d. Klooster voor de beno digde grond te onteigenen. De voorzitter acht daartoe geen dwingende noodzaak meer aanwezig nu de bomen, die het uitzicht belemmerden, zullen worden ge rooid. Weth. van Engelen betreurt het dat het mooie plan niet kan doorgaan. De oplos sing van dit verkeersvraagstuk is immers al jaren zijn persoonlijke stokpaardje geweest. Men moet echter niet vergeten dat dit plan ook een nadeel had. Een ruime bocht verlokt immers tot hard rijden en minder uitkijken. Ongelukken kunnen er het gevolg van zijn. Dhr. v. d. Klooster vraagt zich af of het rooigebod wel definitief is. Hij ziet het er al van komen dat een andere eigenaar over een paar jaar weer gaat planten. De voorzitter in dit geval gaan ze in bin nen een week uit. Weth. van Driel zegt uit de redeneringen van de raadsleden op te maken dat grond moet worden verkregen om de bocht als nog te verruimen, hetzij goedschiks, of kwaadschiks. Nadat dhr. v. d. Klooster nogmaals op meerdere spoed heeft aangedrongen blijkt men het echter voorshands bij het rooien van de bomen te willen laten. De voorzitter deelt dan mede dat om half elf de grondwetswijziging voor of in het Gemeentehuis moet worden voorgelezen. Omdat de Raad nu toch bijeen is, geschiedt de plechtige afkondiging door voorlezing van de verschillende wetten. HET SPORTTERREIN Ingekomen zijn diverse stukken, die voor kennisgeving worden aangenomen, zoals het controlerapport op de rekening 1954 van de Landarbeidersstichting, een aantal begrotingswijzigingen, een lOtal goedgekeur de besluiten tot aankoop van grond achter de Ring èn een overzicht van het door de Ned. Heide Mij. geleverde zaad voor het sportterrein. Dit betekent echter niet dat het laatste stuk ook wordt doorgezwegen. Volgens de opgaaf werd op 15 april 1955 geleverd 80 kg zaad, samengesteld als volgt. Engels raaigras, weidetype Roodzwenkgras, weidetype Struisgras, Holl. fiorin Struisgras, kruipend Struisgras, browntop Veldbeemdgras Kamgras 20% 20% 10% 10% 10% 20% 10% 100% Op 10 september 1955 werd nogmaals 24 kg geleverd, nl. 17 kg roodzwenkgras, uit lopers vormend, 2 kg struisgras, inl. fiorin en 5 kg veldbeemdgras. Van elk dezer soorten en partijen is in percentages aangegeven de kiemkracht, de zuiverheid en de gebruikswaarde. Deze cij fers blijken te liggen boven de minimum Als hoofdschotel raadsverslagen In Tholen wordt ,,De Hoop' gerestaureerd Stavenisse koopt een nieuwe vernevelspuit St. Maartensdijk besluit tot aanleg van een industrieterrein St. Annaland laat het havenplan bestedingsklaar maken Ook in Poortvliet de begroting 1957 aangeboden Oud-Vossemeer verwezenlijkt aanleg van Bou-Kooijmanstraat De eerste competitieronde Lijden wiedt er het onkruid uit. Liefde kweekt bloemen in het hart, normaalcijfers, zoals die voor het jaar 1954- 55 door het Rijksproefstation voor Zaad controle te Wageningen zijn vastgesteld. De voorzitter leest vervolgens de aan de voet der opgave voorkomende opmerking: „De aantijging van slechte kwaliteit van het zaad alsmede wat de keuring en kiem kracht betreft is met bovenstaande vol doende weerlegt. De betreffende analyse- cijfers zijn door het Rijks Proefstation voor Zaadcontrole te Wageningen vastgesteld en aldaar geregistreerd. Door het Gemeentebe stuur is navraag dus mogelijk." De voorzitter meent dat in de Raad nooit kritiek is geoefend op het graszaad. Het mengsel zat in de grond, dus kon men ook de kwaliteit en samenstelling er van niet meer beoordelen. Alles wat in de raad is gezegd had dan ook betrekking op de gras mat zelf, niet op het zaad. Bovendien werd in deze opgaaf niet in gegaan op het hoofdbezwaar dat de gemeen te indertijd had tegen het schrijven van dhr. Buteijn, nl. op het verwijt dat de gemeente zou hebben verzuimd het gras tijdig te laten maaien. Dhr. Mees zegt dat het in deze kwestie het beste is alleen rekening te houden met de mening van een objectieve buitenstaan der, zoals b.v. de Landbouwvoorlichtings- dienst. De hoofdassistent keurde de kwaliteit van de gasmat af. De voorzitter stelt voor het stuk voor kennisgeving aan te nemen. Dhr. Mees vindt het spijkers op laag water zoeken wanneer de N.H.M. zegt dat het veld te laat is gemaaid. Nadat dhr. Istha nog heeft opgemerkt dat het veld nu toch goed is, besluit men de zaak verder te laten rusten. De Stichting Zeeuwse Muziekschool vraagt om uitbetaling van het aandeel van de Ge meente in haar exploitatiekosten. Over het cursusjaar 1955-56 bezochten 155/a en over 1956-57 145/a leerlingen uit deze gemeente de cursus. Besloten wordt het gevraagde van 8.50 per leerling beschikbaar te stellen, dit komt dus neer op resp. 132.22 en 123.72. In verband met wijziging van de bepa lingen omtrent vakantietoelage, kindertoe lage enz. besloot men veranderingen aan te brengen in de volgende rechtspositie regelingen: de Arbeidsovereenkomstenveror dening, de Wachtgeldregeling, de Kinder toelageverordening en het Algemeen Ambte narenreglement. Op 1 januari a.s. loopt de geldigheid van de thans geldende straatbelastingverordening af. Onder overlegging van enkele cijfers stellen B. en W. voor de heffing te hand haven. Over de jaren 1952 tot 1955 bracht de straatbelasting op 2274.44, 2193,29 ƒ2152.58 2233.19. De uitgaven voor aanleg en onderhoud van gemeentestraten en wegen voor hun verlichting en voor het afvoeren van water en vuil bedroegen over 1953 tot 1955 ƒ7479.47 ƒ8179.84 en 10186.40. Omdat dus de uitgaven een veelvoud vor men van de inkomsten is er alle reden de belasting te continueren, waartoe werd be sloten. Indertijd hebben B. en W. een verbod in gesteld tot het inrijden van de Vierwinden- straat vanuit de Ring. Het nieuwe Ver keersreglement vereist nu bekrachtiging door de Raad. Nadat dhr. v. d. Klooster nog heeft op gemerkt dat het rijverbod altijd wordt over treden en er nu nodig processen-verbaal moeten komen, wordt tot bekrachtiging be sloten. Het max. krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten brengt men van 50.000. op 100.000. Teneinde de honoraria van de artsen over 1956 te kunnen betalen vraagt de Commissie voor de Hygiëne van het Kind om de ge meentelijke bijdrage. Berekend naar 280 bezoeken aan het consultatiebureau voor Zuigelingen komt het gevraagde op 56. Tegen deze subsidieverlening bestonden geen bezwaren. STUDIEFONDS Dit was evenmin het geval met het ver zoek v.d. Afd. Zeeland v. d. Ver. v. Ned. Gem. 0.05 per inwoner beschikbaar te stellen voor de Stichting Zeeuws Studiefonds Het Provinciaal Bestuur voteerde 10.000. in de hoop dat alle gemeenten ook hun steentje zouden bijdragen. Het doel van de Stichting is begaafde kinderen in staat te stellen te studeren. Een 3-tal verzoeken om een tegemoet koming in de reiskosten, verbonden aan schoolbezoek, werden dan ingewilligd, t.w. van Abr. v. d. Zande voor bezoek ULO te Bergen op Zoom en van A. A. Guiljam en J. Burghout, wier dochtertje resp. zoontje de Openbare Lagere School alhier bezoeken. Nadat een tweetal begrotingswijzigingen zijn vastgesteld, besloot men de aftredende Woonruimtecommissie in haar geheel te her benoemen. De Commissie bestaat uit de leden: L. Istha, J. J. Quist, J. L. van Dijke, Adr. Aarnoudse en Jac. Boonman. DE VERBINDING Met dhr. F. Havermans is overeenstem ming bereikt omtrent de verkoop van zijn 4100 ca grond achter de Ring voor 3000. De Raad besluit deze grond, die bestemd is de aanleg en bebouwing van de Bou-Kooij manstraat (verbinding Schoolstraat met Patrijzenweg), aan te kopen. Ook van de Wed. Hommel-Nuts wordt 3210 ca ge kocht, gedeeltelijk tegen 1.en gedeelte lijk a 0.40 per m2, totaal voor 1600.80. De voorzitter licht nog toe dat daarmee het gehele complex in gemeente handen is. Uit zondering vormt nog het land van dhr. P. Schoep. De aanwezigheid van een landbouw schuur vormt een moeilijkheid voor het be palen van de prijs. Vastgesteld wordt dan een Verordening op het lijkschouwen, waarin de bevoegdheid tot het benoemen van lijkschouwers aan het Dagelijks bestuur wordt overgedragen. Ter goedkeuring worden dan aangeboden de rekeningen 1954 en 1955 van het Alge meen Armbestuur, en van het Fonds Huijs- sen van Kattendijke en die van het Wezen Armbestuur over 1954/55. Hierop volgt vast stelling zoals deze stukken met de bijbeho rende verificatierapporten voor de raads leden ter inzage hadden gelegen. HOE ZIT HET MET DE STRAATVERLICHTING De Commissie, belast geweest met het onderzoek naar de gemeenterekening 1954, vraagt dan aandacht voor de volgende punten: a. Voor opberging van brandweermateriaal op het Botshoofd wordt nog jaarlijks 25.betaald. Nu de gemeente de be schikking heeft over een brandweerauto vindt de Commissie het depot te Bots hoofd overbodig geworden. De burge meester antwoordt dat deze post voor taan inderdaad kan vervallen. b. Vanwege de P.Z.E.M. is indertijd een rapport in uitzicht gesteld omtrent ver betering van de straatverlichting, men hoort daar verder niets meer van. Toe gezegd wordt dat. op spoed zal worden aangedrongen. c. De staldeur van het abattoir, die nog bestaat uit een onder- en bovendeur, is in slechte staat. De voorzitter zal aan dringen op spoedige vernieuwing bij de timmerman, aan wie dat werk trouwens al enige tijd geleden werd opgedragen. d. Tenslotte constateert de Commissie dat de gemeentelijke lijkwagen in niet al te beste staat verkeert en vraagt welke plan nen er bestaan om tot verbetering te geraken. Volgens de voorzitter kan men 2 wegen uit, zoals het ook al eerder in de Raad is besproken, nl. verbetering of afschaffing, in het laatste geval zal een nieuwe koets moeten worden gekocht. (Bruinisse heeft een 2e hands wagen aan geboden), en eventueel kan men ook een z.g. rijdende baar aanschaffen. Verder geschiedt voorlezing van een brief van dhr. M. de Frel uit Bergen op Zoom, waarin deze mededeelt namens de Fam. Gunst het volgende onder de aandacht van de Raad te willen brengen. De lijkkoets is volgens scribent zo ver sleten, dat ze in een gemeentelijk museum thuishoort, als er zo iets is. De lijkdienaar is doorgaans bevreesd als de koets moet wor den gebruikt, gezien de slechte staat. Ook kan het zin hebben eens een onder zoek irj te stellen naar de zogenaamde be kleding en de linnen kap.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 1