I I I I J WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Steeds meer 65-jarigen. Blijf er af. Plaatselijk Nieuws Reünie van oud-U.L.0.1eerlingen VERSCHIJ E VRIJDAG NT IEDER WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Waarheen met zoveel mensen? Na tragisch motor-ongeval: TWEE DODEN. THOLEN De redactie legt U deze week voort Steeds meer 65 jarigen. Vreselijk motorongeluk met dodelijke afloop voor twee Tholenaars. Reünie van oud-ulo leerlingen. Een nieuw sportveld in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND 12e jaargang no. 41 24 augustus 1956 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franko p.p. 1.45 inkassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk donderdagmiddag 1 uur in Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn Ziezo, Nederland kan weer een rekord boe ken en wat voor 'n rekord! Het is sta tistisch uitgemaakt en statistieken liegen er niet om dat wij, hier in Nederland, het oudste en het gezondste volk ter wereld zijn. Oudste in die zin, dat ons Nederlan ders een langer leven beschoren is dan enig ander volk ter wereld. Wij mannen worden gemiddeld 70 jaar, onze Nederland se vrouwen (het zwakke geslacht) winnen het nog, want zij slaan ons met het cijfer van ruim 71. De meeste Nederlanders wor den nog veel ouder omdat er nog altijd velen zijn, die het, ondanks alle hygiënische en sociale zorgen, niet zo ver brengen, terwijl het snelverkeer steeds meer slacht offers eist, en zelfs de knapste doktoren en de beste geneeskundige verzorging niet alle kwalen kunnen genezen en omdat er nog altijd mensen zijn, die roekeloos met hun lichaam en gezondheid omspringen en zo hun levenseinde verhaasten. Er ko men dus steeds meer oudere mensen in ons land in andere landen trouwens ook, maar in mindere maten zodat de verze keringsmaatschappijen als regel het op 75 jaar houd. Wij zijn deze eeuw begonnen met haar de eeuw van het kind te noemen. Het begint er echter meer en meer op te lijken, dat zij minstens evenzeer de eeuw der bejaarden zal worden. Hoe meer oude mensen er ko men, hoe meer het probleem van de ouder dom zorg en belangstelling vraagt. In ma teriële zin in de eerste plaats. Nog altijd gaat men bij de pensionnering uit van de 65-jarige leeftijd, hoewel volgens deskun digen de man en de vrouw van 65 jaar in deze tijd flinker en gezonder zijn en nog een langer leven voor zich hebben dan de gemiddelde man of vrouw van een halve of drie-kwart eeuw geleden. Er zijn nu reeds 700.000 mensen in ons land ouder dan 65 jaar en men berekent, dat hun aantal eer lang het miljoen zal bereiken, of bijna 10 procent van de gehele bevolking. Van die boven 65-jarigen zijn en zullen steeds meer zijn het grote merendeel vrouwen, omdat zij langer leven en een steeds groter aantal daarvan zal bestaan uit weduwen. De leeftijdsverhoging roept vele proble men op, waarvan de ouderdomsvoorziening er slechts één is, hoewel een belangrijke. Een ervan is, dat veel minder mensen onder de 65 zullen moeten zorgen althans ten dele, voor het onderhoud van steeds meer oude ren, die niet meer deelnemen aan het produk- tieproces. Weer een ander probleem is, dat onze bevolkingsdichtheid, die nu reeds met circa 320 mensen op een vierkante kilo meter het topcijfer is voor alle Europese landen, voortdurend zal toenemen. Men neemt nu reeds aan op grond van zo nauw keurig mogelijke statistieken aangaande ge boorten en sterften, dat de wereld over 25 jaar omtrent twee maal zo veel mensen zal tellen als thans, dat wil zeggen tussen de vier en vijf miljard. Met enkele honder den miljoenen meer of minder houdt men daarbij geen rekening. In weerwil van de massa-vernietiging van mensenlevens in de laatste oorlog is de wereldbevolking in nog geen 25 jaar toegenomen met omstreeks een half miljard, dat is zo ongeveer een kwart van alle mensen, die in 1930 de aarde be volkten. Velen men zou hen pessimisten kunnen noemen zien op grond hiervan de toe komst donker in. Waarvan zo vragen zij, zullen al deze mensen moeten leven? Drie kwart van de mensheid leeft nu reeds be neden of op de rand van een redelijk be staansminimum. Hoe zal ooit voor al die maar wassende stroom van mensen, vooral in de nu reeds dicht bevolkte gebieden, voldoende werkgelegenheid gevonden kunnen worden? Men kan niet eindeloos voortgaan met industrialisatie en emigreren. Waar zal men die miljoenen huizen moeten bouwen en de ziekenhuizen, de sanatoria, de scho len, sportvelden, de concertzalen en niet te vergeten de kerken en nog zoveel meer wat samengaat met een steeds toenemende bevolking, zonder onze' cultuurgronden, waarvan ons voedsel moet komen, onze recreatieoorden (bossen b.v.) al te zeer en onverantwoordelijk aan te tasten? Voor Nederland zullen in de komende 20 jaren minstens een miljoen woningen meer nodig zijn, plus alles wat daarbij behoort. Als wij aan al deze dingen denken wordt het ons wat angstig om het hart, zo heeft minister Drees een paar jaar geleden reeds gezegd. Maar het gaat hier niet alleen om een nationaal-, doch om een wereldpro bleem. Wij groeien vast in tal en last, zou men met Vondel kunnen zeggen, hoewel deze dichtregelen van Vondel slechts sloe gen op weeskinderen. Maar na Vondel heeft de Engelse staathuiskundige Malthus aan het begin der vorige eeuw reeds voor speld, dat het werkelijk in de wereld vast zou lopen op grond van zijn stelling van de meetkundige en rekenkundige reeks, n.l. dat de vermeerdering der bevolking snel ler zou gaan dan de vermeerdering der levensmiddelen, de levensmogelijkheden. Van die voorspelling is niets uitgekomen. Malthus heeft volkomen ongelijk gekregen De maatschappelijke ontwikkeling is heel ■anders geweest dan dat hij die zag omdat hij niet voorzien heeft, niet voorzien kon, dat wetenschap en techniek een ontzaglijke toename van de produktie mogelijk zouden maken, zó ontzaglijk, dat 20 maal zoveel mensen als in Malthus' tijd leefden, thans veel beter kunnen leven dan in zijn tijd. Tet atoomtijdperk, dat wij thans zijn in getreden, levert onoverzienbare nieuwe mo gelijkheden, ten kwade helaas als deze ge weldige invloeden van angst, vrees, domheid machtswellust, tegen de mensheid losge laten worden, ten goede als deze zelfde krachten tot ons aller welzijn aangewend worden. De ouderen en de oudsten, waarover wij in dit artikel begonnen en wier zorgen min der zijn geworden in het vooruitzicht van een bodempensioen, dat, althans in Neder land, eerstdaags 'n zekerheid zal zijn, kunnen zeggen: och, het zal mijn tijd wel uithou den. Maar de jongeren, de jeugd, de mil joenen, die het leven nog eigenlijk tegemoet treden? Aan hen is de taak zich in te leven en in te denken in de begrippen van een grootse maatschappelijke evolutie, een we reldeconomie, gebaseerd op internationaal denken en handelen, waarin ook met Gods hulp voor een toenemende bevolking be staanszekerheid zal zijn. Afgezien van het feit, dat men zich aan een overtreding schuldig maakt, wanneer men in een andermans tuin of boomgaard een appeltje of peertje plukt zonder toe stemming van de eigenaar, levert het ook nog vergiftigingsgevaar op, wanneer van die bomen wordt geplukt en gegeten, welke pas gesproeid zijn. Daarom waarschuwen we de jongelui hier nog eens extra dat ze ook om laatst genoemde redenen maar van „bogeren" moeten afzien. Vraag maar een gewassen appeltje aan moeder, dat is eer lijker, beter en gezonder. Het zoveelste ontstellende bericht over een verkeersongeval in het jaar 1956 ging zondag via de radio over den lande en dit zoveelste bericht schokte inzonderheid de bewoners van het eiland Tholen. Omdat het nu twee inwoners van dit eiland betroffen. Twee nog zo jeugdige personen. Twee Tholenaren slachtoffer. Zaterdagavond nog gezond, woensdagmiddag be graven. Het was omstreeks 1 uur van zaterdag op zondagnacht jl. dat de 28 jarige motor rijder Loui Voets, varende op de Rijndam en de 19 jarige duo-passagiere mej. Janny Schot, gezinsverzorgster, beiden uit Tholen om het leven zijn gekomen, toen ze op de Rijksweg Tholen - Bergen op Zoom in volle vaart tegen een boom aanbotsten. Samen met de heer P. Nieuwendijk uit Tho len, die zijn echtgenote op de duo had waren ze uit Tholen gereden. Toen L. V. zijn snelheid verhoogde, trachtte P. N. hem nog in te halen om hem tot langzamer rij den te bewegen, maar slaagde daarin niet. Enkele ogenblikken later was het ongeluk reeds gebeurd even voorbij het klooster aan de Bergse weg. De motorrijder V. was op slag dood en mej. S. welke naar de andere kant van de weg was geslingerd, overleed enige ogenblikken daarna. De mo tor was na de botsing in brand gevlogen. Weinige uren later waren de thoolse families bekend met deze ontzettende ge beurtenis. Woensdagmiddag had de teraardebestel ling plaats, eerst van de 19 jarige Janny Schot. Aan het graf sprak ds. Lam van Poortvliet, vooral de jeugd, die in zo grote getale tegenwoordig was, wijzende op de kortstondigheid van het leven. Hij wekte hen op met Mozes de goede keuze te doen en liever met het volk van God kwalijk te worden behandeld, dan voor een tijd de genietingen der wereld te hebben. Een zwa ger dankte namens de familie voor het be toonde grote medeleven. Om drie uur werd het stoffelijk overschot van Loui Voets ter aarde besteld. Een 7 tal auto's volgden de baar, terwijl een 6 tal kransen aan de lijkauto waren gehecht. Aan het graf werd daarna het woord gevoerd door ds. Bakker, Geref. Pred. te Tholen, die er op wees, hoe dit tragisch sterfgeval allen toeroept vrede met God te zoeken. Een officier van de „Rijndam", de heer Scheffers, (de overledene behoorde tot de bemanning van dit schip) bracht een groet namens de collega's van het slachtoffer. Hiervan was mede tegenwoordig de 2e machinist de heer Van Andel. Zeer geschokt dankte de vader van Loui voor het betoonde medeleven. De zeer vele aanwezigen verlieten diep ontroerd de be graafplaats. Vrijdag 17 augustus j.l. hielden de oud-leerlingen van de 4e klasse der ULO- school te Tholen, die in 1955 de school verlieten hun eerste reünie in het Vereni gingsgebouw Brugstraat 16 te Tholen. De voorzitter, de heer A. Quist, te Tho len, die met de heer M. J. Verkerke, even eens te Tholen deze reünie georganiseerd had, opende de bijeenkomst met allen een hartelijk welkom toe te roepen, inzonder heid de heer J. Zwagerman (oud hoofd der school), die voor deze gelegenheid uit Stompetoren (bij Alkmaar) gekomen was. Spreker vond het zeer jammer dat ook de andere onderwijzers de heren Bierens en van der Ende niet tegenwoordig waren. Hij dankte verder mede namens de secr.- penn. al zijn oud-klasgenoten voor het in hun gestelde vertrouwen en voor de ver leende medewerking. Spreker hoopte dat de avond in goede harmonie zou verlopen, opdat het een stimulans zou zijn voor de toekomst. Hierna sprak de heer Zwagerman, die zei het erg leuk te vinden om zijn oud leerlingen weer eens terug te zien. Het speet ook hem dat zijn collega's niet aanwezig waren. Hij hoopte, ze de volgende keer ook te mogen aantreffen met degenen van zijn oud-leerlingen die thans niet aanwezig konden zijn. Vervolgens las de secr.-penn. zijn jaar verslagen voor. Daarna werd met algemene stemmen besloten de vereniging de naam te geven van „Ons Kontakt". Een voorstel van het voorlopig bestuur tot vaststelling van een eenvoudig Huis houdelijk Reglement werd met algemene stemmen goedgekeurd. Nadat er een bestuur was gekozen en het bedrag van de te be talen contributie was vastgesteld, werden door fotograaf Cornelisse enkele groepsfoto's genomen. Na de pauze werd een bespreking gehou den over wat men op de volgende reünie zou doen. Gedacht werd aan voordrachtjes, gedichten enz. De avond werd verder gevuld met en kele voordrachten en het zingen van vader landse liederen, waarna de voorzitter de eerste reünie als gesloten verklaarde. Al met al was het een gezellige avond, en allen hoopten ook de volgende keer weer van de partij te zijn. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG dr. P. J. DUINKER te Tholen, tel. 40 dr. H. MENGER, te St. Filipsland, tel 20. HOOGWATER in de week van 26 aug tot en met 1 sept. zondag 6.27 18.40 maandag 7.19.14 dinsdag 7.40 19.55 woensdag 8.25 20.41 donderdag 9.19 21.49 vrijdag 10.42 23.23 zaterdag 12.19 woensdag 29 aug. laatste kwartier te 5.13 u. dinsdag 4 sept. nieuwe maan te 19.57 uur BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat door de reinigingsdienst scherven zullen worden opgehaald op dins dag, 28 augustus a.s., het eerste gedeelte en op vrijdag 31 augustus d.a.v. het tweede gedeelte. Tegen donderdag 30 augustus a.s. bestaat gelegenheid tot aangifte voor ruiming van privaatputten. Tholen 22 augustus 1956 Burgemeester en Wethouders voornoemd. BURGERLIJKE STAND Geboren: 16 aug 1956 Maria Janna, dochter van Marinus Jacobus van der Stel en Maria Janna Contant, beiden wonende te Tholen. Huwelijken geen Overleden: 19 augustus 1956 te Halsteren Janna A- driana Schot, oud 19 jaar wonende te Thofen 19 aug 1956 te Halsteren Loui Willens Voets, oud 28 jaar wonende te Tholen. Wanneer ge veel van het leven verlangt, moet ge beginnen van uzelf veel te eisen GESLAAGD Voor het 1ste gedeelte hoofdacte slaagde onze stadsgenote mej. P. Quist Fd. alhier. BENOEMING Met ingang van 1 september a.s. is tot schrijver 3e klasse benoemd op het vlieg veld Woensdrecht, onze stadgenoot Johs. Polly. RESTAURATIE STADHUIS De werkzaamheden voor de restauratie aan het statige oude stadhuis van Tholen maken goede vorderingen. De bekapping voor zover het houtwerk betreft, is zo goed als klaar gekomen, terwijl men ook met het binnenwerk al een eind op gang is. Verder is men dezer dagen begonnen met het plaat sen van een zeer hoge steiger voor het in orde maken van de voorgevel en het slo pen van het spitse torentje, waarin het carillon. Het is een machtig werk. Wanneer men de afgebikte muren, de enorm zware bal ken, funderingen, enz. aanschouwt, zou men het volkomen beamen dat men hier met een monumentaal gebouw te maken heeft, dat over enige tijd weer in al z'n glorie het nodige cachet aan onze gemeente zal geven. VERKEERSWEG OPEN Het was een hele karwei aan de provin ciale weg tussen Tholen en Poortvliet om er een duiker en betonnen brug te leggen. Men is thans zover met het werk klaar, dat het verkeer voor alle voertuigen weer is opengesteld. Voordien moest het verkeer zij het maar over korte afstand van de omlegging gebruik maken. VIJF EN VIJFTIG JAAR GETROUWD In „Ten Anker" had men weer een feestje dank zij het heuglijk feit, van het echtpaar Joh. van Dijk-Ribbe, respectievelijk 84 en 79 jaar oud, welk echtpaar woensdag jl. 55 jaar getrouwd waren. Er was grote be langstelling van de zijde der familie en be kenden uit Tholen, maar toch vooral ook een hartelijk medeleven van de „mede-An kers". Moge we onze gelukwensen hier nog bijvoegen? VERKOPING Het woonhuis van de familie J. van Dijk aan de Hoogstraat alhier werd bij inschrij ving verkocht aan de heer P. J. Goorden te Oud Vossemeer voor de som van 7200.—. VISSERIJ-UITKOMSTEN De besomming van de laatste weken is voor de vissers niet aan de hoge kant ge weest. De aanvoer van bot was tamelijk, maar die der andere vissoorten niet lonend. Ook met de aanvoer van goede kwaliteit mosselen gaat het niet naar wens. Afge wacht wordt nu, hoe de kwaliteit van de Waddenmosselen straks zal zijn. Die zijn thans nog niet voor consumptie geschikt. C.J.M.V.KAMP Onder leiding van de heren J. van Elsa- cker en J. de Laater hebben de leden van de C.J.M.V. afd Tholen een week gekam peerd in het semi-permanente tentenkamp op de Leusderheide bij Amersfoort. Maandag 13 aug. jl. zijn ze er per autobus uit Tho len vertrokken en zaterdag 18 aug weer in Tholen teruggekeerd. Ondanks het slechte weer hebben zij zich toch best kunnen amu seren en er veel plezier gehad. Enkele lei ders van deze groep hebben de tocht naar Amersfoort en terug per fiets afgelegd wat echter door het slechte weer niet meeviel. NIEUWE LEERLINGEN Op de R.K. Lagere School na, waar de nieuwe cursus op 3 sept. a.s. begint, open den alle scholen dinsdag jl. hun poorten voor de nieuwe leerlingen. Niet minder dan 51 kinderen, die voor 1 okt. a.s. 6 jaar oud zijn, bevolkten thans de le klassen. Hun aantal is verdeeld als volgt: Openbare Lagere School 14 School met de Bijbel 19 R.K. Parochie school 18 CISKE DE RAT Donderdagavond jl. draaide in „Hof van Holland" de bekende film onder bovenstaan de titel. De vertoning werd verzorgd door de Bio onderneming Luxembourg. De inhoud van de film is op ons eiland door herhaalde vertoningen zo bekend, dat bespreking van deze plaats achterwege kan worden gelaten. Rest de verklaring dat er donderdag zeer veel belangstelling was. De zaal was geheel bezet. BRANDWEERSIRENE Deze week is de brandweersirene na een grondige revisie opnieuw geplaatst op het dak van het gemeentehuis. De torenklok heeft in de tijd van afwe zigheid gelukkig niet als plaatsvervanger hoeven op te treden. De sirene zal elke zaterdag om 12 uur gedurende wat langere tijd dan gebruikelijk was worden geprobeerd. OPENING SPORTPARK Ongetwijfeld zal de opening van het sportveld op zaterdag a.s. een gebeurtenis van belang worden. Er is een prachtig pro gramma opgesteld, die op sport gebied „elck wat wils" biedt. Alle verenigingen, die bij de lichamelijke opvoeding zijn betrokken, hebben daartoe hun volle medewerking ver leend. Aangezien het sportveld in de eerste plaats bestemd is voor de schooljeugd, is op het programma een ruime plaats voor hen ingeruimd. Gedurende de gehele mor gen zullen de leerlingen van de 3 scholen aantrekkelijke spelletjes te zien geven, zoals zakkenlopen, slagbal voor de groteren, koek- happen voor de meisjes en blokjesrapen voor de kleintjes. Dit belooft dus voor de scholieren en vooral voor de ouders een mooi schouwspel te worden. Deze jeugd wedstrijden beginnen, dit in tegenstelling tot het vermelde op de aanplakbiljetten om 10.00 uur. De organisatie van het middag en avond programma is ook prima geregeld. Zo zal een geluidsinstallatie worden aangebracht en geeft „Oud Vossemeer's Muziekver." haar volledige medewerking. Het veld wordt met vlaggen feestelijk versierd. Men verwacht zeer grote belangstelling voor de 2 hoogtepunten: de officiële opening door de Edelachtbare heer burgemeester mr. J. J. Versluys en de grote voetbalwedstrijd tussen de le klasse elftallen der K.N.V.B: M.O.C. I (Bergen op Zoom en Allicance I (Roosendaal), voor de samenstelling van deze elftallen zie onder de rubriek sport nieuws. Het programma voor zaterdag luidt dan als volgt: 10-1 uur Jeugdwedstrijden van de diverse scholen 2.30 - 4.30 uur Voetbalwedstrijd Vosmeer I - Vrederust I. Tijdens de pauze gymnastiek demonstratie „Spido" 5.30 uur Officiële opening door burgemeester mr. J. J. Versluys. 6.00 uur Grote voetbalwedstrijd M.O.C. I (Bergen op Zoom - Alliance I (Roosen daal) Beide elftallen 1ste klasse K.N. V.B. Medewerking van „Oud Vosse meer's Muziekver." 8.15 uur Concert door Muziekver. op kiosk. WEDVLUCHT ST. QUINTIN Zaterdag vlogen 157 duiven van „De Zwaluw" mee in de vlucht vanaf St. Quin- tin over 203 km. De uitslag: J. v. d. Zande 1 7 9 20 A. Rijnberg 2 6 8 J. Tholenaar 35 II 1821 30 34 36 A. Lindhout 4 26 H. de Graaf 10 D. Vaders 12 L. M. de Heer 13 15 G. Ha vermans 14 16 37 N. v. d. Houten 17 22 28 38 M. Hoeijenbos 19 29 D. Lind hout 23 A. van Treijen 24 40 A. Douw 25 33 G. Hoek 27 32 C. Aarden 31 C. Tim mermans 35 C. van Tilbeurgh 39 ZWARE HERSENSCHUDDING Dhr. A. B. Stuijts, landarbeider alhier, maakte een gevaarlijke val met zijn brom fiets nadat hij in aanrijding was gekomen met een loslopende hond. Het ongeluk ge beurde maandagmorgen vroeg op een zij weg van de Halsterseweg nabij smid Keij Dhr. Stuijts liep daarbij een wond in het achterhoofd en een hersenschudding op. Nadat dr. van Dijk uit Halsteren eerste hulp had verleend werd het slachtoffer in bewusteloze toestand naar het Ziekenhuis te Bergen op Zooem vervoerd. ZANGAVOND De vorige week aangekondigde zangavond op het terrein aan de Bierensstraat werd in de namiddag wegens de ongunstige weers omstandigheden afgelast. Hetzelfde program ma hoopt men nu morgenavond uit te voeren waarbij des behalve „V.Z.O.S." en het man nenkoor „Zang en Vriendschap" ter plaatse ook het Smerdiekse „V.Z.O.S." en Smal- stads mannenkoor hun medewerking ver lenen. We wensen zangers en luisteraars beter weer toe. ZUIGELINGENCONSULTATIE Woensdag jl. werd voor het eerst ook het wijkgebouw in gebruik genomen door het begin van de auigelingenconsultatie. Daartoe zal dokter van Es voortaan iedere 2e en 4e woensdag van de maand zitting houden tussen 2 en 3 uur. In verband met de oogstwerkzaamheden werd woensdagavond tussen 7 en 8 uur het badhuis ook opengesteld. Dit zal waar schijnlijk ook de eerstvolgende weken nog het geval zijn. BEVORDERING Met ingang van 1 juli jl. werd de heer M. Leune, 1ste ambtenaar ter secretarie alhier bevorderd tot commies. De heer J. F. Kaashoek, die op de ge meentesecretarie Tholen werkt, werd per 1 juni bevorderd tot klerk. ER ZIT GOED SCHOT IN In de Curee- en Tuinstraat wordt met de huizenbouw stevig doorgewerkt. Voor zover het de 8 woningen betreft, waaraan de firma F. Burgers en Zoon bezig is, kan reeds nu worden vastgesteld, dat ze aan merkelijk vlugger gebouwd worden, dan met de eerste 7 het geval was. De firma Muller-Franke uit Sint Maar tensdijk heeft aan de Tuinstraat de funde ring van de zeven woningen klaar en is nu ook met het bovenmetselwerk bezig. Voorts zijn de twee woningen die naast die van P. van Dijke komen uitgezet, zodat er op deze voortgang nog verschillende voor de winter onder de pannen zullen komen. En zelfs de riolering in de Ooststraat laat na de vakantie een behoorlijke voor uitgang zien. Overigens is dat wel een bij zonder lastige karwei.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 1