Plaatselijk Nieuws Het wil niet met onze Zomers! Hel Parlementair Overzicht Na-oorlogs crisisreccrd wordt gebroken. HULP, NA M IJ N R A M P Opnieuw brand in groenvoederdrogerij ie Scherpenisse. WONINGNOOD: Nationale ramp! Sporthoekje Bezitsvorming houdt P. v. d. A. en K.V. P. verdeeld. Weerpraatje j Maar was het vroeger zoveel beter? De redactie legt II deze week voort DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN 12e jaargang no. 40 17 augustus 1956 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franko p.p. 1.45 inkassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk donderdagmiddag 1 uur in Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn Zo is dan ook de informateur Lieftinck gestuit op de tegenstellingen tussen de p.v. d.a. en de k.v.p. De oud-minister van financiën, teruggeroepen van vacantie in Zuid-Frankrijk, is er echter in elk geval in geslaagd vier tegenstellingen tussen de beide grote partijen te overbruggen. Voor Nieuw-Guinea werd een oplossing gevon den, waarbij de bestaande rechtsorde zal worden gehandhaafd. Wat de subsidiëring van het Hoger Onderwijs betreft is de com missie 's Jacob gevraagd om spoed te be trachten en met haar studie rekening te houden met de gelijkwaardigheid van het bijzonder en openbaar Hoger Onderwijs. Over de zending en missie is de volgende overeenstemming tussen de p.v.d.a. en de k.v.p. bereikt: er zal meer decentralisatie plaatshebben, waardoor aan zending en mis sie groter armslag wordt gegeven. De finan ciële paragraaf spreekt over het gevaar dat de overheidsuitgaven gelijke tred gaan houden met het stijgen van het nationale inkomen. Al deze punten hebben sinds de for matie Drees een belangrijke rol gespeeld. Het zijn de k.v.p.-eisen waarop de eerste formatiepoging is gestruikeld. En deze pun ten zijn ook weer terug te vinden in de formatiepoging van de heer Romme. Zij hebben dus tot nu toe de formatie wel be paald. Maar onoplosbaar is het verschil tussen de k.v.p. en de p.v.d.a. over de bezitsvor ming gebleken. De k.v.p.-fractievoorzitter neemt dit punt hoog op, omdat hij de sti mulering van de bezitsvorming als een be langrijk christelijk sociaal vraagstuk be schouwt. De tegenstelling tot de p.v.d.a. zit eigenlijk hierin, dat de socialisten de be zitsvorming ook willen bevorderen, maar dan ondernemingsgewijze en uitsluitend ten behoeve van de werknemers. De rooms- katholieken daarentegen willen niet alleen fiscale faciliteiten in de inkomenssfeer maar ook in de vermogenssfeer. Alle besparingen ook uit vermogen zullen dus fiscaal vergemakkelijkt moeten worden. En bo vendien stelt de heer Romme zich op het standpunt dat niet alleen de werknemers van deze belastingfaciliteiten moeten profi teren, maar ook de werkgevers. Om een voorbeeld te noemen: er wordt een wet ge maakt waarin wordt bepaald aan welke voorwaarden een onderneming moet vol doen als zij tot winstdeling overgaat. Nu willen de socialisten van die winstdeling alleen de wernemers willen laten profi teren, maar de rooms-katholieken zeggen dat het dan de werkgevers mogelijk ge maakt moet worden (door het geven van fiscale faciliteiten) om de winsten te gaan verdelen. Dit is een belangrijke tegenstelling. Het hangt natuurlijk van de politieke instelling af met welke van de twee grote partijen men het eens wil zijn. Maar er blijft een andere vraag over: Is dit punt wel zo be langrijk, dat daarvoor de brede basis, een een parlementair Kabinet, op de helling moet worden gezet? Nederland komt de komen de jaren voor grote problemen te staan. Er zal bijna 750 min. moeten worden gevonden om het begrotingstekort te dekken. Onze betalingsbalans baart zorgen. Een stevitje betalingsbalanspolitiek is dus nodig. Over de woningbouw hoeft nog niet eens te wor den gesproken. Aan deze vraagstukken zal het komend Kabinet de handen vol hebben. Juist van de financiël-economische situ atie, die waarlijk niet zo rooskleurig is als de hoogconjunctuur doet vermoeden, zal het afhangen welke socale maatregelen in de toekomst kunnen woren genomen. Het is ongetwijfeld de verdienste van de heer Lieftinck dat hij zich bereid heeft ver klaard een uitvoerige financiëel-economische beschouwing in zijn program op te nemen. Met deze beschouwing zullen vele niet-socia- listische Kamerleden het' wellicht niet eens zijn. De oud-minister van financiën heeft nu eenmaal een bijzondere reputatie. Het is echter van het grootste belang, dat wij precies gaan weten waar ons land aan toe is. Over deze vraag hoe ons land finan- ciëel genezen moet worden, kunnen de me ningen van de experts natuurlijk nog wel verschillen, maar de kwaal is dan in ieder geval toch duidelijk. Zo zijn de tegenstellingen tussen de k.v.p. en de p.v.d.a. tot op vandaag beslissend ge weest voor deze slepende kabinetscrisis. Het duurt allemaal zo lang, dat de Neder landse kiezer langzamerhand niet meer weet waar hij aan toe is. En inderdaad, de strijd wordt teveel uitgevochten op ondergeschikte punten. Dat kan de kiezer moeilijk boeien. Het is nu wel zeker, dat het na-oorlogse crisis-record (65 dagen) dinsdag a.s. ge broken zal worden. Dat is een prestatie waarover men moeilijk enthousiast kan zijn. De poging Lieftinck is overigens een waar devolle bijdrage in deze crisis geweest. Het was de laatste poging om te proberen de twee grote partijen op eigen kracht tot el kaar te laten komen. Dat wil niet zeggen, dat zijn mislukken zou inhouden, dat de p.v. d.a. en de k.v.p. persé niet meer met elkaar zullen samenwerken, in wat voor soort Ka binet ook, maar buitenstaanders zullen daar voor waarschijnlijk de weg moeten effenen. (Nadruk verboden) (van onze weerkundige medewerker) Als men niet over steekhoudende cijfers zou beschikken, dan was er geen ontkomen aan, of men moest zich in onze tijd wel zeer gedupeerd gaan voelen wat de zomers van de laatste jaren betreft. Gesprekken als: „Ik herinner mij nog heel goed, toen wij vroeger naar school gingen, dat het dagen achtereen warm weer was en wij zelfs in mei al zwommen" of... „Zulke mooie zomers als wij die vroeger hebben gekend treft men in de laatste tijd niet meer aan... sinds ze die „depressies hebben uitgevon den" kan men dagelijks beluisteren. De een zegt: „Ze kunnen mij wel meer vertellen, maar die atoombomexplosies doen er geen goed aan," weer een ander, die de oorzaak wat dichter bij huis zoekt, schrijft het toe aan de „kabinetsformatie". VROEGER BETER? Nu is die stelregel onder het motto van: „Ik herinner mij nog heel goed..." helemaal fout, want wat herinnert men zich nog van vroeger, voornamelijk die dingen (ook van het weer) waarvan men veel plezier heeft ondervonden. De al wat ouderen herinneren zich bijvoorbeeld dat het in de zomer van 1911 buitengewoon warm was met dagen aaneen temperaturen van 33 tot 35 graden C; dat het in de zomer van 1921 bijna niet wilde regenen: dat de zomers van 1932, 1933, 1934 en 1935 stuk voor stuk zonnige en mooie zomers waren, maar wij vragen ons af... is men dan al vergeten hoe koud de zomer van 1909, 1913, 1919 en 1922 bleef en hoeveel regen er in de zomer van 1927, 1930, 1931 en 1942 is gevallen. De werkelijkheid is echter, dat er in de periode van 1925 tot 1940 (15 jaren) 11 mooie zomers zijn voorgekomen, tegen slechts vijf mooie zomers in de daarop volgende periode van 15 jaar (1940-1955) Dit betekent, dat wij er gemiddeld geno men, met de zomers inderdaad de laatste jaren op achteruit zijn gegaan, maar daar bij mogen wij toch ook weer niet verge ten, hoe zonnig en warm de zomer van 1947 was, hoe weinig regen er in de zomer van 1949 viel en wie herinnert zich het vorige jaar niet meer, toen men het van 10 juli tot in september bijna zonder regen jas heeft kunnen doen. Wie een hond wil slaan kan altijd wel een stok vinden en zo is het ook met onze zomers. De volksmond wil het doen voor komen, alsof wij al jarenlang geen mooie zomer meer hebben gehad. Men vergeet daarbij een zeer belangrijk ding en dat is hoe de zomer gemiddeld in ons land is. Men vergeet, dat ook warme, drogen en zonnige zomers, zoals iedere vakantieganger zich, zodra de wintef voor bij is, al voor zich meent te zien even abnormaal zijn als een zomer met dag in dag uit regen. Zo laat een periode van 30 jaar in ons land zien, dat er in De Bilt gemiddeld ïn de drie zomermaanden (dit zijn wel geteld 92 dagen) op 48 dagen regen valt, totaal 220 mm. dat er op 28 dagen maar heel weinig zon voorkomt en het op 15 dagen onweert. En... dat de gemiddelde maximum temperatuur 21.8 graden C bedraagt. Nor maal gesproken is daarom onze zomer nooit zo prachtig. 1956 ONGUNSTIG Dit neemt niet weg dat de zomer van 1954 bijzonder ongunstig is geweest en dat de zomer van 1956 tot 1 augustus ook zeer ongunstig is uitgevallen. Tot 1 augustus werden in De Bilt drie tegennormaal 16 zomerse dagen (warmer dan 25 graden C) waargenomen terwijl het aantal uren zonneschijn abnormaal klein is gebleven. Zowel juni als juli behoorden tot de drie somberste maanden, die er in de laatste 55 jaar in de zomer zijn voorgekomen Een klacht over het ongunstige zomerweer is tot heden dan ook zeker niet misplaatst, alleen moeten wij voorzichtig zijn met te beweren, dat het vroeger in de zomers al lemaal warmte en zon was wat de klok sloeg. OORZAAK ONBEKEND Als men ons nu vraagt naar de oorzaak van dit alles dan zeggen wij het niet te weten, maar haasten ons er aan toe te voegen hier zeker geen invloeden van a- toomexplosies te zien. Dan had de zomer van het vorige jaar, om maar een simpel voorbeeld aan te halen, ook somber en regenachtig moeten zijn. Wanneer wij de gemiddelde zomertempe- raturen over 'n periode van 250 jaar nagaan dan zien wij steeds schommelingen, maar ook op perioden met wat koele en regen achtige zomers zullen weer zonnige en droge zomers volgen, mogelijk in 1957, want... dan wordt een zonnevlekkenmaximum verwacht en de ervaring heeft geleerd, dat dit dik wijls met warme zomers gepaard gaat waar van de zomer van 1947 een voorbeel is geweest. Het ontbreekt ons ook deze zomer aan hogedrukgebieden boven het vasteland van Noord, West en Midden-Europa, waar door de depressies te veel vrij spel hebben Waarom nu die hogedrukgebieden niet ver schijnen, dat is nu een vraag waar hon derden kundige meteorologen niet anders dan de schouders over kunnen ophalen om deze dan weer moedeloos te laten zakken. Het lijkt dat wij soms al veel van het weer en zijn ontwikkeling afweten maar het is in werkelijkheid nog zo bitter weinig. Mis schien maar goed ook. Het zal het merendeel van de lezers wel bekend zijn, dat het Nederlandse Roode Kruis een speciale girorekening (777) heeft geopend om het Nederlandse volk in de ge legenheid te stellen, blijk te geven van zijn medeleven met de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van de mijnramp in Marcinelle. Met Nederlandse Roode Kruis heeft daarop zelf een bedrag van 1000. gestort. Degenen uit onze omgeving die finan ciële hulp willen verlenen, kunnen voor het te storten bedrag dichter bij huis blijven. De kring Tholen van het Nederlandsche Roode Kruis heeft namelijk bovenstaand voorbeeld gevolgd en 100.voor ge noemd doel beschikbaar gesteld. Het stelt tevens alle andere eilandbewo ners in die gelegenheid. Bijdragen kunnen worden overgemaakt op rekening van het Roode Kruis bij de Boerenleenbank te Poort vliet of worden overhandigd in een envelop met daarop vermelding „voor hulp Mar cinelle" aan onderstaande plaatselijke be stuurders: Tholen: candidaat-notaris Looff Poortvliet: burgemeester van Doorn Scherpenisse: A. C. Verstijnen St. Maartensdijk: burgemeester Bouwense Stavenisse: dokter Zoeteman St. Annaland: C. J. C. Boot Oud-Vossemeer: burgemeester Versluijs. Oook nu geldt weer het devies: HELPT HELPEN. Dat is dan weer voor een f 70.000.schade in de opslagplaats van de Co- operatieve Groenvoederdrogerij Tholen G. A." aan de Langeweg te Scherpenisse Dit door een tweede brand binnen vier weken in de meelopslagplaats... En nu mag het zo zijn, dat de schade door verzekering wordt gedekt, nu mag de ma- chineloods dank zij de gunstige windrichting opnieuw gespaard zijn, dit goeda „oefenterrein" voor de brandweren moet de directeur, de heer Elenbaas en het bestuur op deze manier haast tot een nachtmerrie worden. Want moeilijkheden en bijzondere drukte zijn er toch minstens het gevolg van. Daarbij komt dat er bezwaarlijk meer veiligheidsmaatregelen genomen kunnen worden dan thans het geval is. Het is nu eenmaal niet te voorkomen, dat een splintertje gloeiend metaal door( het meel geraakt met soms uren nadien funeste gevolgen. Ovrigens worden de waakzaamheden zoveel mogelijk uitgebreid. Deze tweede brand binnen 4 weken ont stond vrijdagavond jl. omstreeks vijf uur en werd door het nog aanwezige pérsoneel ontdekt. Dit waarschuwde direct de direc teur, de heer Elenbaas, welke op zijn beurt de plaatselijke brandwaer alarmeerde. Men was spoedig ter plaatse, waarna het nodig werd geacht ook assistentie van de Poort- vliets brandwaar in te roepen. De laatste kwam met een motornevelspuit en het andere materiaal zodat in nauwe samenwerking krachtig werd opgetreden. In de opslagplaats lag ongeveer 200 ton groen- voeder opgeslagen, waarin het vuur gretig voedsel vond. Met tien stralen werd de brand van twee kanten en vanaf het dak bestreden. Na enige uren slaagde men er in deze te bedwingen en verdere uitbrei ding te voorkomen. De schade wordt ongeveer 70.000. geschat. De coöperatie is tegen brand ver zekerd. Nu het overdag gebeurde waren er nog meer belangstellenden dan vorig maal. Ter plaatse was ook aanwezig, wethouder Van der Jagt en de burgemeester van Poortvliet, de heer W. J. van Doorn evenals de voor zitter van de drogerij, de heer J. F. Brooij- mans uit Oud Vossemeer. Het bedrijf kan normaal doorgang vinden. Als U een huis hebt, dat uw eigen rijkje is, een ommuring van de intimiteit van uw gezin, wel, dan komt u er niet zo gauw toe u ernstig bezig te houden met de woningnood, waarmee uw evenmens te kampen heeft, een nood, die zo erg is, dat hij het leven van honderduizenden vergalt. De woningnood is meer dan een nood. Hij is een nationale, een internationale ramp, in zijn gevolgen duizendmaal ernstiger en ingrijpender dan een overstroming of brand. Want de woningnood stimuleert de misdaad, hij zet aan tot onzedelijke praktijkeu, hij fnuikt het respect van man en vrouw voor elkaar, hij verstoort de goede geest en be lemmert de opvoeding, hij bedreigt het men selijk geluk. Dit kunnen grote woorden schijnen en overdrijving. Toch zijn zij volkomen in overeenstemming met de werkelijkheid. Hebt u gelezen van die beklaagde, die de rechter verzocht hem meteen gevan gen te nemen, zodat hij tenminste een „eigen kamertje" zou hebben? En denk eens aan die jonge pasgetrouwde mensen, die in een vaak met tegenzin afgestane kamer samenhokken en bang zijn, dat er een kind zal komen, omdat er van de toch al belachelijk kleine ruimte dan nog meer zal worden gevergd. Ment u niet, dat het in dergelijke gevallen „praktisch" gaat lijken de kinderzegen voorlopig maar te weren? Het laat zich raden, waartoe dat leidt. Met de eerbied voor elkaar is het dan snel gedaan en daarmee is de kiem gelegd van de ontaarding van het huwe lijk, die in onze tijd zulke tragische vormen heeft aangenomen. Ja, de woningnood leidt tot onzedelijke praktijken en fnuikt het wederzijds respect. Pas getrouwd Het kan zijn bekoring hebben, zich een poos te behelpen, maar wanneer er geen vooruitzicht is op normalisatie van de toestand, dan wordt het 'n kwelling. Zo verstoort de woningnood de goede geest. U moet eens zien, hoe vele jonge gezinnen behuisd zijn! Met drieën of vieren op één ruzie omdat het ene vrouwtje van andijvie kamer een gemeenschappelijke keuken, houdt en het andere van de lucht alleen al misselijk wordt. Het kan niet langer. Er is ook geen aardigheid meer aan met de kleintjes te spelen of ze eens leuk en leerzaam onder handen te nemen. In vele jonge gezinnen is de ergernis een huisge noot, die de deur niet uit te krijgen is. En wie vol ergernis en verbittering zit, kan zich niet met vreugde aan de opvoe ding wijden. Het bestaat niet. Dat komt door de woningnood. Er zijn jongelui, die voor zij trouwden meubeltjes kochten. Zij waren er trots op. Zij fantaseerden zich reeds een eigen home. Het zou elke dag opnieuw een feest zijn, zelf de meubelen verzorgen, ze te zien, geliefdeigendom, stuk na stuk aangeschaft. Nu kunnen ze niet geplaatst worden. Zij staan grotendeels opgeslagen in een magazijn De slepende Kabinetscrisis Waren de zomers vroeger zoveel beter? Groenvoederdrogerij reeël oefenterrein voor brandweren Woningnood, volksvijand no. 1 Ook het Vosmeers badhuis draait Hulp aan nabestaanden van mijnrampslachtoffers Indeling van de zaterdagvoetbalcompetitie. Arbeid adeltvooral na de vakantie. of bergplaats voor inboedels. Opgeborgen dromen. Hebben zij daarvoor nu zo lang kromgelegen, om nu bij de ouders te moe ten inwonen en niet zichzelf te kunnen zijn, niet gelukkig in een eigen sfeer, in een behoorlijke eigen ruimte, waar zij een beetje kunnen toegeven aan eigen smaak en fan tasie. De woningnood bederft zoveel menselijk geluk dat het onbegrijpelijk is dat in de stad Amsterdam bijv. 25.000 gegadigden voor een wonig zijn ingeschreven, waar bij de konditie is dat alleen zij voorrang hebben die reeds enige jaren getrouwd zijn en kinderen tot hun last of tot hun vreug de hebben. Het probleem is nooit zo ak- tueel en dringend geweest, de woningnood schreit ten hemel! Wat moet er gebeuren om de verschrikkelijke katastrofe van de woningnood te keren? Er moet sneller worden gebouwd maar hoe komen wij aan het materiaal? Ik weet het niet en ik behoef het ook niet te weten. Het is een zaak der regering. Sommigen zijn van mening, dat de woningnood het belangrijkste probleem van de wereld is. Die konklusie lijkt ons te radikaal, maar er schuilt niet te min een goed stuk waar heid in, dat staat vast. Op het programma van de wederopbouw sta de opheffing van de woningnood bovenaan. Want zonder huis gaan wij naar de kelder! DE VOETBALCOMPETITIE In de „Officiële Mededelingen van de Kon. Ned. Voetbalbond, afd. Noord Bra bant" werd de indeling bekend gemaakt van het zaterdagvoetbal voor het seizoen 1956-1957. Zoals bekend (bij de liefhebbers) werd vorig jaar een bepaald afvalsysteem toege past, wat bij de nieuwe indeling tot uit drukking komt. En om bij onze eilandclubs te blijven, waarvan er maar twee in de zaterdagvoetbal zijn overgebleven nu Tho- lense boys is afgevallen, t.w. Smerdiek en W.H.S., deze eilandclubs dan, komen er door de nieuwe indeling niet bepaald goed af. Dit dan bezien vanuit de financiële sector. Voor W.H.S. in Sint Annaland geldt dit in nog sterker mate dan voor Smerdiek, want de dichtsbijzijnde partner voor W.H.S. is Roosendaalse Boys. Het gevolg van dit laatste is wel, dat W.H.S. bijna allemaal nieuwe tegenstanders tegen over zich krijgt. Maar het worden verre reizen. Voor Smerdiek geldt dit ten dele, al zal ook voor deze club de competitie een dieper in de beurs (of kas) tasten nood zakelijk maken. De indeling luidt: lste KLASSE: V".V.N. (Noordschans), Smerdiek (Sint Maartensdijk), Kogelvangers (Willemstad), Chrislandia (Heiningen),Vre derust (Bergen op Zoom), NAC (Breda), SSC '55 (Sprang Capelle) HNC (Capelle) ONI ('s Gravenmoer), in totaal dus 9 elftallen in deze klasse, waarin voor onze omgeving nogal bekende voorkomen, nog afgezien van de zeer bekenden Smerdiek en Vrederust. 2de KLASSE: Seolto (Zevenbergen), W HS (Sint Annaland), Good Luck 2 (Raams- donk), Sprang 2 (Sprang), PTT (Breda), DEB (Breda), BWR (Blauw-Wit in Roo sendaal) HNC 2 (Capelle), Sprang 3 (Sprang) en SSC '55 2 (Sprang Capelle). In totaal 10 clubs waarvan afgezien van W.H.S .alleen Seolto een oude bekende is en in mindere mate DEB en PTT uit Breda 3de KLASSE: Chrislandia 2 (Heiningen) V.V.N. 2 (Noord Schans) Dinteloord 2 (Dinteloord) Kogelvangers 2 (Willemstad) Seolto 2 (Zevenbergen) Vrederust 2 (Ber gen op Zoom), W.H.S. 2 (St. Annaland), Smerdiek 2 (St. Maartensdijk) Zwaluwse Boys2 (Lage Zwaluwe) en The Gunners 2 uit Breda. In totaal hier 10 clubs met nog de meeste oude bekenden. Een nadere beschouwing zullen we hieraan nog niet vastknopen. Zeker is dat het onze eilandclubs veel geld gaat kosten en daarom een vraag of dit vol te houden is. Zolang er in de naaste omgeving (Oud en Nieuw Vossemeer, Halsteren, Steenber gen, Bergen op Zoom en Roosendaal) in de lagere regionen nog zoveel Zondagvoet bal wordt beoefend, zal het voor onze zater dagelftallen moeilijk blijven. Gaat het zelfs heel weinig verschil meer maken of men kan overgaan naar de Zeeuwse afdeling, waarvan de zaterdagvoetballers ook meren deels in Zuid Beveland voorkomen en de reizen niet verder zouden zijn, dan het voor Smerdiek en W.H.S. nu wordt. Het lijkt ons toe, dat de Brabantse-afde ling met het financiële aspect weinig reke ning houdt, wanneer men ziet naar de in deling van de bovengenoemde 2de klasse bijvoorbeeld. Daarvan zitten 7 clubs niet meer dan 10 km uit elkaar, maar één club heeft uitwedstrijden van gemiddeld 75 km. Wellicht is het een indeling zonder protest uit onze omgeving en reeds vorig jaar in beginsel goedgekeurd. Maar dan heeft men heel wat (financieel) risico durven nemen. OPENING TERREIN Wij vernemen dat „Vosmeer" het voorne men heeft op zaterdag 25 augustus haar terrein officieel te openen met het spelen van een wedstrijd om half drie tussen Vosmeer en een nog niet vastgestelde tegenstander en daarna met een wedstrijd tussen Alliance en MOC. NEDERLAAG In het kader van de nederlaag moet W. H.S. nog 2 wedstrijden spelen, namelijk tegen Kruiningen en Heerle, beiden reeds eerder afgelast. a.s. zaterdag komen 2 elftallen uit Krui ningen om 4 en 6 uur. dr. A. KUGEL, te Poortvliet, tel. 10 dr. J. Vermet, tg Nieuw Vossemeer, tel. 10 Hoogwater in de week van 19 tot en met 25 augustus zondag 2.28 14.50 maandag 3.07 15.27 dinsdag 3.43 16.04 woensdag 4.20 16.35 donderdag 4.55 17.07 vrijdag 5.28 17.37 zaterdag 5.55 18.11 dinsdag 21 augusutus Volle Maan 13.38 u. woensdag 29 augustus Laatste Kwartier te 5.13 uur. POOTAARDAPPELBEW AARPLAATS Deze week hield de vereniging „Coop. Pootaardappelbewaarplaats haar algemene jaarvergadering. Na opening door de waar nemende voorzitter, de heer J. van Dalen, volgde voorlezing der notulen en het finan ciële jaarverslag. Hieruit bleek dat de kosten van bewaring hadden bedragen 4422,of 33.per aandeel. In de vakature van de voorzitter Chr. Aartsen (vertrokken naar de N.O.P.) werd als bestuurslid gekozen de heer P. J. Goor- den. Uit het bestuur zal een nieuwe voor zitter worden gekozen. Als lid van de financiële commissie werd benoemd de heer H. Jansen. Besloten werd dat voortaan geen aandelen meer verhan deld mogen worden zonder schriftelijke toestemming van het bestuur en dat hij die de aandelen overneemt verplicht is op de kisten van het pootgoed zijn eigen naam te vermelden. Daarna sluiting. BURGERLIJKE STAND Geboren: 14 augustus 1956: Marina Margaretha, dochter van Adriaan Jan Mosselman en Dirkje Anthonia Jeroense, beiden wonende te Tholen. Overleden: 8 augustus 1956: Jacob Marinus Jansen, oud 83 jaar, zonder beroep, wonende te Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 1