WEEKBLQD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND De mislukking van Dr. Drees Hondsdagen zetten in met regen WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Het Parlementair Overzicht Sporthoekje Zilveren kruis voor oud-brandweerman J» G A» Tazelaar te Stavenisse I Weerpraatje I Juli (plaatselijk) al meer dan 200 milimeter regen» De redactie legt U deze week voort Herverkaveling Tholen 12e jaargang no, 37 27 juli 1956 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat 9, Tholen - Telef. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur in Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn Na een formatiepoging van 39 dagen heeft de heer Drees dan maandag j.l. aan H.M. de Koningin verzocht van zijn op dracht te mogen worden ontheven. Dr. Drees is stuk gelopen op de k.v.p. De twee grote partijen, p.v.d.a. en k.v.p. die elkaar bij de laatste verkiezingen zo fel hebben bestre den, trachten nu bij deze formatie een derge lijke onderhandelingspositie op te bouwen, dat zij in het komende Kabinet geen veer behoeven te laten. Integendeel dat zij, zo mogelijk nog sterker uit de bus komen dan momenteel het geval is. Dat is de moeilijk heid bij deze formatie. In 1952 heeft de k.v.p. bij de Tweede Kamerverkiezingen twee zetels gewonnen, maar de heer Rom- me heeft het spel bij de kabinetsformatie toen ongetwijfeld met zoveel meesterschap gespeeld, dat de k.v.p. zes ministers in het Kabinet kreeg en de p.v.d.a. die drie ze tels had gewonnen, slechts vijf. De ex-for mateur Drees heeft gedacht om in zijn kabinet nu vijf k.v.p.ers en vijf p.v.d.a.ers op te nemen. Dat hield dus in dat de k.v.p. die nu ook drie zetels heeft gewonnen, met één ministerszetel minder genoegen moest nemen. En de p.v.d.a. moet nu met haar grote verkiezingswinst proberen er in het Kabinet niet op achteruit te gaan. Prof. Romme heeft tijdens de formatie Drees hoge ogen gegooid. Hij heeft duidelijk laten we ten dat de k.v.p. het departement van fi nanciën begeert. Een departement dat zich sinds de bevrijding in handen van de so cialisten bevindt. De p.v.d.a. zou dan een belangrijk departement in de financiële-eco- nomische sector kwijtraken. En daarin heeft zij na haar vier zetels winst zeker niet veel zin. Bovendien is de afgelopen weken wel duidelijk geworden, dat de k.v.p. een voor stander is van de instelling van een P.B.O. departement, dat zich zal moeten gaan be moeien met het loon-prijs- en kartelbeleid en dat het goedkeuringsrecht moet hebben op alle verordeningen, die door produkt- en be drijfschappen worden uitgevaardigd. Zo'n P.B.O.departement zou een super-ministerie worden, dat gaat grasduinen op de terreinen van verschillende andere departementen. Het is gebleken dat noch de socialisten, noch de liberalen, noch de anti-revolutionairen voor zo'n departement veel voelen. Men kan dan ook haast met bijna wis kundige zekerheid de conclusie trekken dat de heer Drees ook niet zou zijn geslaagd als er reeds overeenstemming over het pro gram zou zijn bereikt. Want de zetelverde ling en het aanzoeken van ministers zouden in dit stadium van de formatie niet moge lijk zijn. De verschillende fractievoorzitters hebben nl. hun taktische positie nog niet voldoende opgebouwd. Door de spanning tussen de twee grote partijen heeft de for matie van een kabinet in ons land altijd veel tijd nodig. Ten zij de k.v.p. bereid is een Kabinet te vormen zonder socialisten, of omgekeerd. Maar het is duidelijk dat de heer Drees er niet veel voor heeft ge voeld om zonder de k.v.p. verder te gaan. Theoretisch had hij daartoe de gelegenheid En wij vragen ons af of de heer Romme zou zijn geneigd in een Kabinet te gaan zitten met een socialistische oppositie. On danks de felle verkiezingsstrijd laten de p.v.d.a. en k.v.p. elkaar niet los. Maar een samengaan aan een smalle basis dus heb ben zij ook geen behoefte. Een aantal klei nere partijen zullen moeten meedoen. Wij zitten in dezelfde situatie als in 1952. toen het 65 dagen heeft geduurd voordat Nederland weer een Kabinet rijk was. Eerst op het laatste moment, als de tijd gaat dringen, worden er over en weer concessies gedaan. En dan heeft men elkaar gevonden. Daarom valt ook te betwijfelen of de tweede formateur, de heer Romme zal slagen. Men kan wel aannemen dat in dit stadium de p.v.d.a. hem niet gemakkelijk zal verge ven dat de formatie Drees door zijn toe doen is mislukt. Wil de heer Romme pro beren weer met de p.v.d.a. in zee te gaan dan zal dat hem waarschijnlijk niet lukken. Een man uit de kleinere partijen zal waar schijnlijk de zaak moeten lijmen. In 1952 was dit de c.h.minister van Oorlog en Ma rine, de heer Staf. Nu denkt men in Haag se politieke kringen in het bijzonder aan Prof. Zijlstra, die niet alleen heeft getoond een briljant econoom, maar ook een goed onderhandelaar te zijn. De ster van de demissionaire minister van Economische Zaken is nog steeds stijgen de. Dat blijkt wel uit het feit, dat ondanks de verkiezingsnederlaag van twee zetels Economische Zaken, zowel door socialisten als rooms-katholieke, voor de heer Zijlstra blijft gereserveerd. Dat kan natuurlijk in de loop van deze formatie nog wel eens ver anderen, maar het is opmerkelijk dat dit in ieder geval de eerste opzet was. Het mislukken van de eerste formatiepo ging zal de heer Drees ongetwijfeld een teleurstelling zijn, omdat nu voor de zoveel ste maal is gebleken dat hij geen Kabinet kan formeren. Vele malen is hij minister president geweest, maar nog nimmer heeft hijzelf het Kabinet in elkaar gezet. Steeds hebben anderen dat moeten doen. Prof. Rom me daarentegen heeft in 1951 wel succes gehad. Hij leidde toen de heer Drees naar het minister-presidentschap. Het is echter de vraag of de socialisten het ditmaal weer zover laten komen. Wij hebben de indruk dat de k.v.p. fractieleider het een heel eind zal brengen, maar op het beslissende moment zal hij toch stuk lopen op de p.v.d.a. De heer Romme die zoveel bezwaar tegen het program van de heer Drees heeft gemaakt, zal nu te maken krijgen met socialistische verlangens op zijn program. Deze verlan gens zullen niet mis zijn. (Nadruk verboden) (van onze weerkundige medewerker) Dinsdag j.l., op 24 juli vond de start plaats van de hondsdagen, een in de volks mond beruchte periode, die duurt tot 24 augustus. Het weer op de eerste hondsdag leek in de verste verte niet op zomer. Wie althans in het Noorden van het land zijn vacantie doorbracht, werd geplaagd door een koele harde westenwind, die talrijke regenbuien aanvoerde. Deze gaven het weer een herfst achtig karakter en wij kunnen ons moeilijk voorstellen, dat er op de Waddeneilanden badgasten zijn geweest die zich met overgave in de zilte golven zullen hebben gestort. Maakten depressies het Noordzeegebied tot hun onomstreden operatiegebied, meer naar het Zuiden toe verbeterde het weer. Langs de Zuidhollandse kust was het weer al niet zo bar en bood meer als in de Noordelijke regionen en langs de Belgi sche kust en aan de Franse Rivièra, over heerste droog en warmer weer. Deze stre ken ondervonden de gunstige invloed van een krachtig Azorenhogedrukgebied. Wan neer, zoals in deze zomer, dit maximum op de plaats rust maakt en goed ontwikkeld is, kan men nog maar het beste zijn vrije dagen doorbrengen in Frankrijk of Spanje. Neder land en de Britse eilanden hebben zoals hier boven al werd gezegd te veel hinder van depressiestoringen, welke langs de noordzijde van het maximum van West naar Oost over ons land of de Noordzee trekken. De aanwe zigheid van een vochtige luchtsoort bo ven een gebied, doet odk geen goed aan het weer. De stabiliteit is bij het eerste het beste zonnestraaltje dan vaak zoek en er ontstaan heel gemakkelijk buien. Doordat er grote hoeveelheden waterdamp in de In Apeldoorn b.v. was dit reeds op 20 juli het geval, terwijl de gehele maand juli er normaal op 85 mm staat Ook in Drente overschrijden sommige stations de 2oo mm grens. Bij het voorkomen van zulke zware re gens gaat men zich afvragen hoe is dit alle maal mogelijk. Australische geleerden me nen het antwoord op deze vraag te hebben gevonden. Als oorzaak van de periodieke over de gehele wereld voorkomende sterke regens wijzen zij bepaalde stromingen mete- oorstof uit het heelal aan. Indien de aarde zo'n stroom kruist heeft dit regelmatig en op bepaalde tijdstippen over de gehele aarde het optreden van een sterke regenval ten gevolge. De data van de regenval komt steeds dertig dagen nadat de aarde door een stroom heelalstof is gegaan. De geleer den denken, dat er bij het strijken van de dampkring langs de meteoorstof, waterstof kristallen ontstaan, die tot regenval leiden. Of het zo is (Nadruk verboden) Dat het brandweerkorps van Stavenisse vorige week woensdagavond uitrukte was niet vanwege een onheilspellend alarmsig naal. Integendeel alles stond op veilig en de motorspuit zelf kwam er ditmaal niet eens aan te pas. Het uitrukken geschiedde dan ook maar heel kalm in de richting van het gemeente huis, waar men zich naar de raadszaal be gaf. Daar waren reeds aanwezig burgemeester A Sluijmers, de wethouders Hage en Moer land en de persoon waarom dit alles ge beurde, de oud ondercommandant der Sta venisse brandweer, de heer J. C. A. Taze laar. In verband met het feit dat hij ruim 27 jaar de brandweer als vrijwilliger had ge diend was aan hem het Zilveren Kruis toe gekend door de Nederlandse vereniging van Brandweerkorpsen. Het was burgemeester Sluijmers dan ook een bijzonder genoegen de heer Tazelaar te mogen verwelkomen. Spreker deed mede deling van het feit, dat de heer Tazelaar meer dan 25 jaren het brandweerkorps te Stavenisse op een uitzonderlijke wijze heeft gediend. Naar aanleiding, daarom wordt hem thans een onderscheiding in de vorm van het zilveren kruis van verdienste uitge reikt. Spreker stelde vast dat men het tegen woordig niet meer zo vaak tegenkomt, dat men trouw blijft en de consequenties van een gestelde daad tenvolle aanvaardt. Het is meestaai andersom, nl. dat men maar gedurende korte tijd zijn krachten beschik baar stelt aan een vereniging voor een maatschappelijk doel. En dan heeft men geen tijd meer of wijdt het aan gebrek aan medewerking. Burgemeester Sluijmers verklaarde tot zijn genoegen te hebben gehoord hoe de heer Tazelaar een opbouwende en constructieve kracht van de brandweer is geweest. Daar voor een woord van hulde als burgemeester en als hoofd van de brandweer. Al is U thans geen onder-commandant meer van het brandweerkorps;, aldus de heer Sluijmers tot de heer Tazelaar, het zal li zonder twijfel aangenaam zijn de verze kering te horen, dat b. en w.'s, hier tegen woordig, niet zullen nalaten om te trachten op korte termijn het brandweerkorps ter plaatse van goed materiaal te voorzien, wat voor de uitoefening van haar taak on ontbeerlijk is Met een felicitatie namens het gemeentebe stuur spelde burgemeester Sluijmers vervol gens de onderscheiding op de rever van de heer Tazelaar. Deze dankte de burgemeester voor de ge sproken woorden, de wethouders en brand weerlieden voor hun tegenwoordigheid en was van mening dat hij altijd zijn beste krachten voor het korps had trachten te geven. Spreker hoopte dat er voor het korps spoedig een gesloten wagen zou komen, om dat men na het werk bij een brand wat al tijd met behoorlijke transpiratie gepaard gaat niet zonder gevaar voor de gezondheid op de open wagen zit. Nadat ook de andere heren zich bij de door de burgemeester gesproken gelukwen sen hadden aangesloten bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. atmosfeer voorhanden zijn, produceren de buien veel regenwater. Soms kan het water met bakken tegelijk uit de lucht worden ge smeten en is men gerechtigd te spreken van een wolkbreuk. Twee voorbeelden hiervan zijn te vin den in de afgelopen juliweken: In het etmaal van zondag 15 op maandag 16 juli viel in Assen de zeer grote hoeveelheid van 85 mm, overeenkomende met 85 liter op elke vier kante meter of 850 ton per hectare. Op maandag 16 juli werd Apeldoorn in de na middag overvallen, door een wolkbreuk die in enkele uren tijds... 61 mm regen in het laatje bracht. Over deze bui bereikten ons enkele bijzonderheden, die wij onze lezers niet willen onthouden. De bui trok in een heel langzaam tempo van Noord naar Zuid over Apeldoorn. Twee onderwijzers, die 1000- 1500 meter van hun school woonden, kwamen druipend bij school aan. Daar was de straat op dat ogenblik nog niet hele maal nat; ze waren op hun motor en brom fiets de bui vooruitgereden. Bij het vertrek uit hun woning kwam daar al slagregen voor. Om 14.30 sloeg de bliksem in de Centrale bakkerij van de Coöperatieve De Nijverheid, Industriestraat 16. Er ontstond een gaatje in een binnenmuur ter grootte van 50 cm2, dat door verbouwende met selaars werd gedicht. De chef die net met zijn handen op een inpakmachine leunde, kreeg een schok. „Het leek net of er een emmer grint tegen een (ijzeren) oven werd gesmeten". Zijn besceps was om 21 uur nog pijnlijk. In deze merkwaardige juli maand heb' ben de zware slagregens in enkele delen van ons land al meer dan 200 meter water in de regenmeter gebracht. Na de plechtigheid maakte fotograaf Cornelisse gebruik van de gelegenheid de aan wezigen te fotograferen. In het midden de heer Tazelaar met de onderscheiding op de borst, links van hem wethouder Hage, rechts burgemeester Sluijmers en wethouder Moerland. Achter laatstgenoemde de brandweercommandant C. van Prooijen met zijn manschappen. ZEEUWS TIJDSCHRIFT Nummer 2 van de zesde jaargang van het Z.T. ligt voor ons. Men moge ons het chau vinisme wel vergeven, dat reeds vanwege de omslag dit nummer onze bijzondere be langstelling trok. De voorpagina wordt na melijk gesierd met een foto van T. Slag boom, welke ons op de achtergrond de thoolse brug doet zien, een brug waarvan wordt gezegd, dat ze niet in staat was, het isolement van ons eiland op te heffen. Op de voorgrond zien we twee vissers bij de korven, verder een paar visser- en een vrachtscheepje, wat bij elkaar een schil derachtig geheel vormt. Het is evenwel niet alleen het schilderachtig omslag, dat ons als eilandbewoners bijzonder mag in teresseren. Hetzelfde geldt voor de inhoud van dit Z.T.-nummer. Het eerste artikel kwam uit de vaardige pen van het redactielid G. A. de Kok over de ook in onze omgeving welbekende voordrachtkunstenaar Jac. van Elsacker te Rotterdam. Een mooi portret en dan doelen we niet op de daarbij afgedrukte actiefoto's .wordt van deze talentvolle kunstenaar gegeven. Een gedicht uit de „Zeeuwsche Nachtegaal" zorgt voor een opfrissertje. Wanneer we ons niet strikt aan de volg orde houden kunnen we hierna noemen een artikel van drs. M. C. Verburg: De vesti ging van een uitgebreid technische school in Zeeland. Daarbij wordt, zoals van een econoom verwacht kan worden, behoorlijk en uitgebreid cijfermateriaal overlegd. Het artikel heeft door het besluit van de Over heid (U.T.S. in Zeeuws-Vlaanderen) na de verschijning zeker niet aan actualiteit in geboet. Uit het eerste hoofdstuk van een roman: „Vechten tegen de Bierkaai", dat in no vember van dit jaar verschijnt heeft L. W. de Bree een gedeelte overgenomen, nl. „Dood in de pot". B. J. J. R. Walrecht schrijft over de plantengroei in het duingebied van Schou- wens westhoek Onder de titel „Oratio pro domo?" le zen we een commentaar van de redactie op de verhandelingen door het Provinciaal Be stuur over toe te kennen subsidie voor het Z.T.. Hoe welwillend de redactie dit com mentaar ook wil besluiten, tegenover de geleverde kritiek op het Z.T. staat men enigszins sarcastisch. Daaruit blijkt weer dat „zelfbeschuldiging" ons altijd maar be ter afgaat, dan „beschuldiging" te verdra gen. Een veel ruimte innemend artikel in dit 2e nummer van jaargang 6 hebben we voor het laatst bewaard. Een artikel dat nu een maal het meest tot onze omgeving zal spre ken, omdat de redactie van het Z.T. na melijk in Tholen een discussiebijeenkomst over het onderwerp „Tholen in beweging". Aan de hand van de notulen van deze bij eenkomst maakte de heer G. A. de Kok het verslag. De groep telde een twaalftal vooraan staande eilandbewoners. Het is niet de bedoeling van het Z.T. en ook niet van ons dat artikel hier over te nemen. We zouden niettemin vele inwoners willen aanraden er kennis van te nemen. Het is een gezonde discussie geweest. En uit het verslag blijkt ons vooral, dat er Nu zal de p.v.d.a. zijn eisen stellen. We zitten in de Hondsdagen Vele reisjes vielen in het water St. Filiplands landbouwvereniging jubileerde Een zilveren kruis voor een brandweerman Discussie over Tholen in beweging" (Z.T.) Eenvoudig in de kunst te zijn, is in 't geheel niet zo eenvoudig De redaktie zal U volgende week niet veel voorleggen, in verband met vakantie. Maar de krant verschijnt toch. Voor dat nummer gelieve men alle copie te sturen naar de Administratie te Tholen. insiders aan het woord waren. De volgende alinea geeft U daarvan ook wel zekerheid: „Het is dus onjuist en vooral ook onrecht vaardig om op grond van een bepaalde ge loofsovertuiging te constateren, dat er hier (op het eiland Tholen red.) sprake zou zijn van een achterlijke bevolking. Derge lijke ongenuanceerde conclusies zijn schade- lijkl" Dat ook tijdens deze discussie de werk loosheid als het grootste probleem werd gezien ligt voor de hand. Met de conclusie dat een sociologische studie van het eiland wenselijk is, kunnen we het van harte eens zijn. Of het helemaal juist is, wat in dit verslag verder wordt aangevoerd, nl. het volgende: „Maar dan zal men moeten luisteren naar wat de streek zelf wil: een dam bijvoorbeeld Yerseke-Gorishoek. Waardoor de verbindin gen met overig Zeeland hechter en sterk wordenof dit helemaal juist is, zou den we niet durven onderstrepen. Het ei land Tholen hoort heel graag bij Zee land, zo hecht mogelijk maar wil nu het zelf in beweging is. toch beslist niet de veel intensiever beweging van het Westen over het hoofd zien en in het eiland Tholen zijn er zeker ook, die een doeltreffender verbinding met het Westen, met de rand stad Holland in groter mate zouden toejui chen. Ze menen daarin voor ons gebied groter economische belangen te zien. We hebben dit al eerder betoogd en ontveinzen het ons ook nu weer niet, dat we daar zelf ook toebehoren, maar weten tevens dat dezelfde mening bestaat bij sommige leden van genoemd forum". Waarom ook de opmerking „van luisteren naar wat de streek zelf wil", ons niet geheel juist lijkt. Inmiddels kunnen we dit Z.T.-nummer weer van harte bij nog niet geabonneerden aanbevelen. I.v.m. het graven van een gedeelte van de leiding in de Poortvlietsepolder, wordt in verschillende sloten veen gereden. Dit brengt natuurlijk moeilijkheden mee voor de aan grenzende grondgebruikers,. Vele hebben reeds uit zichzelf een afrastering geplaatst, doch andere, die dit nog niet hebben ge daan worden er bij deze op gewezen, dat de herverkaveling geen afrasteringen plaatst en ook geen risico draagt voor ongelukken met het vee in deze veenmassa's. Het bureau van uitvoering herverkaveling Tholen. STEMMEN VAN LEZERS (buiten verantwoordelijkheid der redactie) Voor een beperkt aantal huisvrouwen is er gelegenheid een vakantie-week door te brengen op „Hedenesse" bij Cadzand. Deze week is bepaald van 1-8 september a.s. Kosten bedragen 15.per persoon. Opgave graag voor 1 augustus a.s. Inlichtingen te verkrijgen bij mej. Paling Sociaal Werkster, Scherpenisse, tel. 74. N.B. Graag zou zij voor een gezin een vloerkleed hebben, dat nog in goede staat verkeert. Wie helpt haar hieraan? Aan oud-Sint-Annalanders. De muziekvereniging te Sint Annaland „Accelerando" viert 21 september a.s. zijn 75 jarig bestaan. Dezelfde vereniging zit thans voor de noodzakelijkheid de in strumenten te moeten vernieuwen, waartoe het zelf financieel niet in staat is. Een aan tal ingezetenen, bestaande uit bestuursleden van verschillende plaatselijke verenigingen namen het initiatief te trachten een jubile umgift van de burgerij te kunnen aanbie den. Daartoe werd aan de ingezetenen een circulaire gezonden, waarin een bijdrage wordt gevraagd, welke later in gesloten en velop wordt afgehaald. Aan die oud-Sint-Annalanders, waarvan het adres bekend was, werd eveneens een circulaire gezonden plus een girobiljet. Niet alle adressen zijn bekend. En mo gelijk zijn er ook onder hen nog, die met hun geboorteplaats en dus ook met het ver enigingsleven daar sympathiseren. Mogelijk willen zij aan die sympathie uitdrukking geven door middel van een jubileumgift voor „Accelerando". Die mogelijkheid wordt hen graag gebo den. Het kan eenvoudig door het beschik baar te stellen bedrag over te schrijven op de rekening van de redactie van dit blad (G. Heijboer) bij de Boerenleenbank te St. Annaland of op postrekening 236520 met vermelding „Jubileumgift" Van onze dank en van die van „Accelerando" bent II verzekerd. Een 15 tal verenigingsbestuurders te Sint Annaland, NEDERLAAG In het kader van de nederlaag speelde W.H.S. zaterdag jl. tegen Vosmeer. Voor af was er een ontmoeting tussen de junioren Bij een gelijkopgaande strijd met zo nu en dan aardige combinaties aan beide kanten, bleek uiteindelijk, dat de vosmeerse jon geren productiever waren en wonnen met 2-1. W.H.S.2 nam een voorsprong op Vosmeer 2 in de aanvang, maar werd vervolgens overrompeld en verloor met 7-1 Dezelfde verwachting bestond er aan beide zijden ten aanzien van de eerste elftallen. Dit kwam anders uit. Tussen de eerste elftallen ging het vrij gelijk op, met aan de Vosmeerse kant beter veldspel, betere combinaties, maar in de voorhoede toch ook dikwijls gemiste kansen. Snel en ge vaarlijk was hier echter de rechtsbuiten en aanvoerder Verhees, die het de W.H.S. achterhoede danig lastig wist te maken. Een vermeend doelpunt van midvoor Heij boer, die de bal via lat achter keeper Heij boer werkte, waarna de bal in het veld terugkaatste werd niet toegekend. Daarna was het Vosmeer die een voorsprong nam uit een goed schot van De Leeuw, waarbij Wim Rijnberg, die na enkele jaren voor Verhoole inviel en het keepersvak nog uit stekend verstaat van mening was, dat de bal in het zijnet terecht zou komen. Het werd echter een doelpunt: 0-1. Een goede corner van Van Driel kwam hoog voor het doel en werd door keeper Heijboer voor de aanstormende midvoor keurig wegge- stompt. Die laatste stond onder degelijke bewaking van Cor Vermaas, nog altijd van de besten in het Vosmeers elftal. De W. H.S.binnenspelers kregen menigmaal wel een kans, maar profiteerden niet van de gelaten vrijheid. Toch kwam voor rust nog de gelijkmaker, ontstaan uit een hoge voorzet van linksbuiten Rien Boot die over alles heen bij de toegelopen rechtsbuiten van Driel kwam; een knikje was voldoende: 1 - 1. Met Vosmeer in de aanval ging de rust in. Ook het eerste deel van de tweede helft was voor Vosmeer en uit een prach tige aanval kwam een strak onhoudbaar schot van de midvoor: 1-2. Vosmeer bleef in de aanval, maar Keur speelde zijn partij van Van Driel die de halfplaats van Aar- noud Kurvink had ingenomen bleek snel genoeg voor de gevaarlijke Verhees. Met geluk en onverwachts kwam opnieuw de gelijkmaker voor W.H.S., toen keeper Heij boer de bal uittrapte, ver uit zijn doel ge lopen, welke bal voor spil Rien Heijboer kwam, die ze direct terugzond en in het doel liet verdwijnen: 2-2: In de laatste minuten waren er voor beide partijen kan sen. Midvoor Heijboer schoot na vrijge- speelde ballen jammerlijk en hoog over. Er moest verlengd worden. Na een paar minuten werd uit een doel- scrimage een vrijgemaakte bal door Cor van 't Hof ingepunterd, waarmee de on verwachte overwinning voor W.H.S een feit werd: 3-2. Behalve enkele vreemde beslissingen door de scheidsrechter was het een sportieve wedstrijd met een wat beter veldspel van de gasten en wat meer en thousiasme van W.H.S. Voor de wedstrijd kreeg W.H.S. bij mon de van bestuurslid de Leeuw van Vos meer een nog beloofd lustrumcadaeu in de vorm van een nieuwe bal voor de juniores, welke zeer dankbaar werd aanvaard. O— a.s. zaterdag komen er bij W.H.S. 2 elftallen van Heerle op bezoek. Op het terrein van Smerdiek werd maan dagavond een voetbalwedstrijd gespeeld tussen personeel van de Ned. Heide Mij. en de C.M.J.V. alhier. De Heide Mij won met 3 - 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 1