Plaatselijk Nieuws IVOROL: De Tandpasta van standing DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN OUD-VOSSEMEER STAVENISSE ST. ANNALAND ST. MAARTENSDIJK koest de zmnyde, kiest RANG *t)e van demste za/uj. POORTVLIET Stram en Rheumatisch? SCHERPENISSE ANNA JACOBA POLDER Dokter LOOYSEN te Tholen, tel. 49. Dokter RENES te Oud-Vossemeer, tel. 19. HOOGWATER in de week van 22 tot en met 28 juli 1956 f* r er zondag maandag dindag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 3.53 4.ll 4.49 5.22 5.50 6.22 6.54 15.55 16.33 17.05 17.37 18.05 18.36 19.07 zondag 22 juli volle maan te 22.29 uur maandag 30 juli laatste kwartier te 20.31 u. SCHOOL REISJE Vrijdag j.I. maakten de hoogste klassen van de O.L.S. hun jaarlijks reisje Ditmaal was het hoofddoel Rotterdam, al waar een rondvaart door de haven werd gedaan, en een bezoek werd gebracht aan de Diergaarde „Blijdorp" en het Scheep vaartmuseum werd bezichtigd. Daarna werd naar Hoek van Holland gereden waar op de pieren werd gewandeld en een bezoek aan de speeltuin op het strand zeer in dc smaak viel. Allen hebben/ zeer genoten van al het mooi's wat die dag werd gezien. BEJAARDEN OP REIS Met 32 personenauto's vertrokken woens dag jl. 121 thoolse bejaarden voor de jaar lijkse reis. De tocht ging naar Rotterdam waar Blijdorp werd bezichtigd en dat dc apen niet alleen voor de jeugd interessant zijn, bleek wel in deze uren. Daar werd ook de koffie gebruikt. Na hier een paar uur te hebben doorgebracht gingen de auto's de stad in voor de maaltijd. Over Essen in Noordbrabant ging het terug, waar nog eens werd gepauzeerd voor een consumptie, waar na men omstreeks 8 uur weer in Tholen terug was. Daar stond „Concordia" al gereed om de reizigers op feestelijke manier welkom te heten. De heer C. Slager dankte namens alle reizigers de bestuurders en eigenaren van de personenwagens, de begeleiders en bege leidsters, de muziekvereniging en alle in woners, die op enigerlei manier dit mooie reisje mogelijk maakten. Het is ook dit jaar weer goed verlopen. BURGERLIJKESTAND Geboren: 9 juli 1956: Adriana Johanna, dochter van Willem Geluk, en Johanna Quist, beiden wonende te Tholen. 8 juli 1956: Maria Adriana Lina Petronella dochter van Anthonius Johannes Deurloo en Maria Petronella Verswijveren, beiden wo nende te Tholen. Huwelijken: 12 juli 1956. Johannis Willem Quist, oud 27 jaar en Lena Boot oud 23 jaar, beiden wonende te Tholen. EEN MOOI RESULTAAT Van de 15 candidaten, die er van de thool se U.L.O. waren voor het eindexamen zijn er niet minder dan 14 geslaagd. Hiervan be haalden er 10 ook nog het middenstands diploma. Een gedeelte van de geslaagden werd vorige week reeds vermeld. De ove rige namen luiden: Beb Dijk, Tony Kwist, Etty Laban en Michel Goedemondt te Tholen. Jacob Bolier, Mart. Overbeeke, M. Geuze en Rie Rijstenbil te Scherpenisse, M. Burgers te Poortvliet GESLAAGD Te Leiden slaagde voor het diploma Ge zinsverzorgster mej. J. A. Schot alhier. De muziekver. verleende weer haar ge waardeerde medewerking. Eerst bij de rond gang door de gemeente, daarna bij het op vrolijken van het programma en, tenslotte bij de muzikale afmars naar het kleedlokaal Het laatste was ongetwijfeld een mooi schouwspel en weerspiegelde symbolisch het succes van deze uitvoering. De lei ding was in goede handen bij de leraar dhr. J. Piessen, zelf een uitnemend gymnast, ge zien zijn verrichtingen in grote stijl aan de rekstok. De belangstelling van het publiek was bijzonder groot, er werden niet minder dan 205 toegangsbewijzen voor volwassenen en 114 kinderkaartjes verkocht. BURGERLIJKE STAND Geboren: 5 juni Abraham Arend Zoon van H. Aarnoudse en M, E. den Engelsman. 6 juni Hendrik zoon van G. Duine en S. Brander 9 juni Thomas Adrianus zoon van P. M. Schoep en H. C. Verhees. 14 juni Abraham, zoon van A. Saarloos en J. E. Langbroek 26 juni Maria Petronella dochter van C. F. Verhees en M. P. Kooien. 27 juni Marinus Cornelis zoon van M. A. Geuze en M. W. van de Zande. Gehuwd: 6 juni Laurentius Martinus Jansen oud 30 jaar wonende te Halsteren met Adriana Johanna Maria van der Zande oud 24 jaar wonende alhier, 20 juni Marinus Cornelis Abraham Quist oud 27 jaar en Marie Helena Rijstenbil oud 21 jaar beiden wonende te Oud Vossemeer. Overleden 14 juni te Bergen op Zoom Joanna C. Adriaansen oud 78 jaar weduwe van M. P. Ooms. Ondertrouwd geen Ingekomen geen Vertrokken J. M. Poelman ongehuwd naar Cothen (Betuwe) A. J. M. van der Zande naar Halsteren T~» 1 hef beproefde preparaat MOTOR TEGEN BOOM Tengevolge van het slippen van zijn motorfiets reed de schildersknecht M. Nieu- wenhuijzen uit Poortvliet tegen een boom. Het ongeluk gebeurde maandagavond j.I. omstreeks 7 uur bij het eidn van het rech te stuk van de weg Oud-Vossemeer-Tholen Dhr. Nieuwenhuijzen was na afloop van zijn werk met zijn motorfiets op weg naar huis Het slachtoffer, dat zijn bewustzijn niet had verloren, werd na verleende eerste hulp door dokter Looysen uit Tholen naar het ziekenhuis te Berger* op Zoom vervoerd waar bleek dat hij kneuzingen aan het heup- en kniegewricht had opgelopen. Zijn toestand is bevredigend. De motorfiets werd niet zwaar bescha digd. GEVONDEN Bij de Postcommandant der Rijkspolitie alhier kan men inlichtingen bevragen omtrent een gevonden regenjas en een portemonnaie met inhoud. BENOEMD Met ingang van 1 september a.s. werd aan de school met de Bijbel tot onderwijzer benoemd dhr. A. van Dalen te Rotterdam, laatstelijk scholier aan een kweekschool. Dhr. van Dalen volgt hierin dhr. M. Jansen op, die aan een school te Hoofddorp is aangesteld. DUIVENSPORT De 46 duiven, die zaterdag meevlogen vanaf Limoges, bezorgden de leden van „De Zwaluw" de volgende prijzen. C. van Tilbeurgh 1 2; J. Verweij 3; A. Rijnberg 4 9; L. M. de Heer 5; A. van Treijeu 6 Jac Boogaart 7 A. Lindhout 8 D. van Driel 10. van de inhoud evenwel ter plaatse werd „vergoed". Gisteren en vandaag zijn de schoolreizen voortgezet, waarop we nader terugkomen. NAAR WASSENAAR Op reis gingen ook een 50-tal Ouden van Dagen en begeleiders op dinslag jl. Ook nu was het omstreeks half acht dat reeds werd vertrokken om als eerste stopplaats Ridder kerk aan te doen voor een kopje koffie. Vandaar ging het op Wassenaar aan voor een bezoek aan het Dierenpark aldaar. Het kost geen moeite er een paar uur door te brengen, vooral wanneer men, zoals som mige bejaarde reizigers ook nog gebruik maakt van de auto's en de ezels. Plezier had men er in elk geval. Weinig minder aantrekkelijk was de tocht over de Scheveningse boulevard en een be zoek aan het schitterend panorama Mesdag, waar het gezelschap zich zeer verwonderde over zoiets moois. Nog een toertje door Den Haag en vervolgens op Rotterdam aan voor de maaltijd. Op de terugweg werd ook in Breda nog gepauzeerd, waarna men om 9 uur in het dorp door „Accelerando" werd ver welkomd. Na dit feestelijk welkom dankte burgemeester J. van den Bos, na het op halen van enkele reiservaringen, het organi serend comité en wenste de oudjes nog vele gezonde daqen toe. Weth. G. Goedegebuure was de tolk van de Ouden van Dagen om allen die aan de organisatie en het slagen van de reis meegewerkt hadden, zijn erkente lijkheid te betuigen. HET BADHUIS LOOPT UITSTEKEND Met een 320 baders gedurende het afge lopen weekeinde mag worden vastqesteld dat het badhuis het uitstekend doet. Dat er met zo'n aantal ook enkele topuren voorkomen is logisch. Dat was dan ook zaterdagmiddag het geval, zo tussen 2 en 4 uur. Overigens schiet het met de 8 badcellen nogal goed op. Men was vooral content over de meng- kraan, zodat ieder bader het water op de ge wenste temperatuur brengt. Er deden zich echter ook nog moeilijk heden voor en wel met de watervoorziening. Zaterdagmorgen stond er tussen U en 1 uur onvoldoende druk op de kraan, zoals we dat op die middag en 's maandags gewoon zijn met gevolg dat een 40-tal liefhebbers door de badmeester moesten worden terugge stuurd, waarvan er verschillende geen kans zagen 's middags nog terug te komen. Dat werd dus een strop voor het badhuis. Voorlopig zal daaraan wel niet veel te veranderen zijn of er moet een rechtstreekse leiding uit Tholen komen. Zolang het water via Scherpenisse, Sint Maartensdijk wordt aangevoerd komen Stavenisse en St. Anna- land in dit opzicht in de verdrukking door te weinig druk. Maar na deze eerste maal staat het wel vast, dat men over de exploitatie van het badhuis niet bezorgd behoefd te zijn. Deze week bestond er ook woensdag en donder dagavond gelegenheid. BRANDJE Door tijdig ingrijpen ontstond er weinig schade aan de tractor van de heer D. J. Duijzer alhier, die in brand geraakte. Met eigen middelen was de zaak spoedig geblust. Enkele brandweermensen waren spoedig ter plaatse. Verstandig was, dat de klok niet werd geluid. De klokluider was namelijk zelf ter plaatse aanwezig en kon vaststellen dat dit alarm niet nodig was. Met zeer geringe schade is dit goed afgelopen. Overleden: Adriaan Rijnberg, 91 jr., weduwnaar van Kornelia Rijnberg. Neeltje Duijzer, 83 jr. weduwe van Adriaan J. Heijboer. Marinus P. Duijzer, 67 jr. weduwnaar van Leuntje J. N. Goedegebuure. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Maria Mol, echtgenote van L. van Iwaarden uit Delft naar Cureestraatl. Lucretia A. Breas, van Goes naar Bierens- straat 50. Pieternella de Haan, echtgenote van A. van Poortvliet van St. Maartensdijk naar Ooststraat 12. Adriana J. D. Kloet, echtgenote van J. P. M. v. d. Male van St. Maartensdijk naar Tienhoven 31 Leonardus A. Melisse echtgenote van Tholen naar Tuinstraat (salonwagen). Cornelis Goedegebuure en gezin van Oud-Vossemeer naar Hoenderweg 39 Pieter Westland en echtgenote van Waarder naar Voorstraat 46. Vertrokken: Geen. ACTIE „ACCELERANDO" Zoals reeds bekend zal zijn, hoopt de plaatselijke muziekvereniging in september a.s. haar 75 jarig bestaan te herdenken. Met dit bijzondere lustrum in het verschiet zit „Accelerando" evenwel in de moeilijkheden. Niet vanwege dit jubileum, maar wel van wege het feit, dat ze er niet meer buiten kan om nieuwe instrumenten te kopen. Dat vergt een dusdanig bedrag, wat onmogelijk uit eigen middelen bekostigd kan worden. Vandaar dat een werkcomité is gevormd, dat wil trachten door middel van acties het vereiste bedrag zo dicht mogelijk te be naderen. Men denkt daarbij aan een uurloon actie, aan het houden van' een bazar tegen het jaareinde en eventueel het plaatsen van rentegevende aandeeltjes. Gestart wordt nu met de uurloon-actie. Aan alle werknemers in de gemeente zal een circulaire worden gezonden, waarin een des betreffend verzoek staat vermeld. Men be hoeft niet anders te doen dan een aange hecht strookje in te vullen en bij de werk gever in te leveren. Daarin wordt dan de werkgever gemachtigd om bij de eerste- volgende loonbetaling één uur loon in te houden en af te dragen aan de muziek vereniging .Accelerando". Een offer dat bij SCHOOLREIS De leerlingen van de o.l. school maakten een schoolreisje naar Arnhem en omgeving 's Morgens zes uur werd gestart met 2 bussen van de firma v. d. Klundert. In Arnhem werd een bezoek gebracht aan de viskwekerijen en het museum der Nederlandse Heide Maatschappij. In Rozendaal bezocht men de bekende „bedriegertjes" waar velen werden bedro gen door het verrassende water. Ook de speeltuinen ontbraken niet op deze reis. De jeugd vermaakte er zich naar har telust in, terwijl hierbij de nodige ijsjes werden verwerkt. Omstreeks 10 uur was mem weer op het dorp terug na een reuze gezellige dag. BOTSING De heer O. v. Hijfte, die zich per motor naar zijn werk begaf kwam bij de toren in botsing met een personenwagen, bestuurd door de heer A. Stoutjesdijk van Stavenisse. Het ongeluk liep voor de personen en de luxe wagen goed af. Het motorrijwiel liep nog wel enige schade op. DAT IS MOOI Onze dorpsgenoot Jan de Graaf, die van de eerste naar de tweede klas h.b.s. te Bergen op Zoom werd bevorderd, kreeg als beste leerling een vulpen cadeau. VERGADERING VEILINGVERENIGING ST. MAARTENSDIJK EN OMSTREKEN TE SINT MAARTENSDIJJK Onder voorzitterschap van de heer A. L Hage vergaderde op 13 juli 1956 de vei lingsvereniging ,,St. Maartensdijk en Om streken" in de zaal van de heer M. J. Ste- ketee. te St. Maartensdijk. Uit de jaarverslagen bleek dat er in het boekjaar 1955-56 een aanvoer van 4.951.709 kg was voor een bedrag van 786.763.79. Verkrijgbaar in diverse fijne vruchtensmaken. los 32 cent per 100 gram en-in rollen S 17 cent. Let op de naam RANG op het be schermend omhulsel van elk „Rangetje" en op iedere rol. NOG EEN RAMPSLACHTOFFER GEVONDEN Even buiten de St. Annalandse haven werd vrijdag jl. een lijk in het water gevon den en door de RP 16 naar de wal vervoerd. Het overschot was reeds in verre staat van ontbinding. Vermoedt wordt dat het nog een rampslachtoffer betreft. Het overschot werd in deze gemeente begraven. REMBRANDTZEGELS Door de schoolkinderen zijn voor 230.63 aan zomerzegels verkocht plus 15.van 20 mapjes prentbriefkaarten. Aan het loket zijn voor 25.30 zomerzegels verkocht, in totaal een bedrag van 270.93. Dank aan de jeugd voor deze actie. CONCERT Voor het eerst in dit seizoen gaf „Acce lerando" een concert op de tent. Door om C 1_„ u~ Voor afschrijvingen werd een bedrag van 15.363.52 besteed, terwijl het netto batig saldo van 2.755.85 op voorstel van het Bestuur aan de reserve werd toegevoegd Het aftredend Besuurslid, de Heer G. L Wielaard werd als zodanig herkozen, terwijl als lid der financiële commissie in de plaats van de heer M. P. Geuze, de heer J. E. v.d Slikke werd gekozen. Een voorstel van het Bestuur om de Uien en Peen weer veilplichtig te stellen gedu rende het gehele jaar en de aardappelen tot 15 september 1956 werd door de verga dering met algemene stemmen aangenomen. De provisie, kisthuur, inleggeld en con tributie werden onveranderd vastgesteld, ter wijl voor het lossen van aardappelen 1 cent per 25 kg in rekening zal worden gebracht De provisie voor niet leden' werd op 6% gebracht, terwijl de kisthuur hiervoor 4 ct zal bedragen Bij een bespreking om te komen tot uit Niet alleen werd het nieuwe Groene Kruis- gebouw bezichtigd, maar werd tevens een kijkje genomen in de nieuwe kleuterschool waarvoor men eveneens veel belangstelling toonde en dat aller bewondering opwekte. In de zaal van het Groene Kruisgebouw werd een koffiemaaltijd gebruikt, waarna da gasten vertrokken voor het daarop volgend bezoek aan Kruiningen. ZANGAVOND THOOLSE KRING Aan de zangavond van de Thoolse Kring van Zangverenigingen, die morgen zaterdag 21 juli in Oud-Vossemeer zal worden gehou den, zullen, o.m. ook onze beide plaatselijke gemengde zangverenigingen alsmede het Mannenkoor deelnemen. Verder zullen tevens nog de verenigingen van Sint Annaland, Stichting Vrederust en Oud Vossemeer zelf aanwezig zijn. zodat voor liefhebbers van koorzang weer een mooie avond op het programma staat. OEFENING RODE KRUIS A.s. zaterdag zal o.l.v. dr. J. B. van Wei ten het Nederlandse Rode Kruis een grote oefening in Goes houden, waaraan behal ve de colonnes van Zierikzee en Zuid- en Noord Beveland ook die van de afdeling Tholen zal deelnemen. SPORTMIDDAG CULTUURTECHNISCHE DIENST De heren en dames van de Cultuurtechni sche dienst hebben vanmiddag, 17 juli) op het sportveld om de hoogste eer gestre den. Deze dienst had namelijk een sportdag georganiseerd, die zeer geanimeerd .sportief en dus ook geslaagd verlopen is. Uitein- tenminste zo'n vlot brilmontuur, dat precies past bij hun jeugdige gezichtjes. Daarvoor naar Fortuinstr. 12 - Bergen óp Zoo^n - Tel. 91 delijk kwam het kantoor Zierikzee met de meeste punten uit de bus en veroverde de wisselbeker op de Zoutkeet. Na afloop van de wedstrijden heeft de hoofd-ing.-directeur ir. L. Appelman de trofee uitgereikt. Bij het voetballen behaalde het kantoor Middelburg de eerste prijs. Zirikzee werd tweede. Aan het volleyballen namen 5 he ren en drie dames deel. Bij de heren werd de Zoutkeet nummer één en/ tweede het secretariaat Herverkave- lngscommissie, Zierikzee eiste bij de dames de eerste plaats op. Het hardlopen was bij de junioren voor Van der Post uit Zierik zee en bij de senioren voor de heer Mey- borg uit Middelburg. Tenslotte werd een estafette gelopen, die bij de junioren gewonnen werd door de Zoutkeet en bij de senioren door Zierikzee. Bij de dames was de eerste plaats voor het secretariaat. Aan deze sportmiddag, die voor de twee de maal werd gehouden, namen deel de kan toren uit Middelburg, Zierikzee en St. Maar tensdijk, het secretariaat van de Herverka velingscommissie en de Zoutkeet. AANBESTEDING In hotel „De Gouden Leeuw" werd aan. besteed de verhoging en de verzwaring vai de waterkering van het calamiteuze wateïl schap Scherpenisse tussen de dijkpalen en 52. Ingeschreven werd als volgt: 1. Hillen en Roosen, Amsterdab 169.000, 2. Anth. en D. v. d. Werf, St. M'dijk-Schtfl 166.200,- 3. Johs. v. Vossen, St. Annaland 162.000,- 4. L. v. Popering, Bruinisse 158.600,-! 5. J. M. Dekker en Zn, Papendrecht 154.500,- 6. W. v. d. Berg en v. Dongen, Bruinisst, 149.400,- 7. W. v. Vossen en Zn, St Annaland 147.800-1 Op IICL KiUloputii, *-"■) tent een uitstekend plaatsje en luisterden velen naar het mooie concert van „Acce lerando". A. J. M. van der Zande naar Halsteren, j vejen ze](;er niet te veel gevraagd zal zijn en J. van der Linde (wede. van Poelman) waarcjoor men op eenvoudige manier zijn met zoon en kleinzoon naar O. W. Sou burg J. M. Poelman (Echtge. van Otte) naar Indonesië C. Goedegebuure met echtgenote en zoon naar St. Annaland. UITVOERING „SPIDO" Zaterdagavond was het de eerste maal dat de Gymnastiekver. „Spido" voor haar zomeruitvoering gebruik kon maken van het gemeentelijk sportveld. Gebleken is dat hier veel voordelen aan verbonden zijn. Iedere toeschouwer achter de lange afscheidings draad was in staat het programma te volgen Het weer was zaterdag niet al te best, maar 's avonds bleef het, ondanks een bewolkte hemel gelukkig droog. Het gras was nog behoorlijk nat, maar we geloven niet dat dit de prestaties ernstig heeft beinvloed. „Spido" heeft met deze uitvoering op nieuw getoond op hoog peil te staan. Aan de niet gemakkelijke oefeningen namen de verschillende groepen met groot enthousias me deel. waardoor men op eenvoudige manier zijn steentje bijdraagt tot de zo nodige nieuwe bezetting van „Accelerando"'s muziek instrumenten. Waarmee g'ook werkt 't zij pen of riek Werkt elk een uur voor „de muziek" OP REIS Vorige week vrijdag maakten de klassen 2 en 3 der chr. school, begunstigd door uit stekend weertje een reis naar Wassenaar. Men vertrok om half acht en na even in Moerdijk te zijn uitgestapt ging het op Madurodam aan in Den Haag. Voor de jeugd was deze miniatuurstad zeer aan trekkelijk. Het was 12 uur toen men van hieruit per boot naar de speeltuin „Drie- vliet" voer. Daar zijn attracties genoeg om zich volop te vermaken. Over Rotterdam ging het naar Roosendaal, om daar nog eens de wat rustige speelweide Rozenoord te be zoeken, waarna alle 55 leerlingen met het personeel om half negen weer thuis waren, zonder dat er ook maar een ogenblik van pech gesproken kon worden. Of het moest zijn die ene verloren portemonnaie, waar Doe dan toch eens een bloedzuiverende knur. Met Kruschen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in duizenden gevallen van Rheumatische Pijn. Dat komt omdat 't principe waarop Kruschen werkt, de oorzaak van de kwaal aantast en ver- drij ft. Rheumatische Pijnen vinden veelal hun oor zaak in de vertraagde werking van de bloed- zuiverendé organen. Juist die komen door Kruschens zes minerale zouten weer op gang 't Bloed gaat weer sneller stromen en wordt gezuiverd van alles wat nu de pijn ver wekt. Probeer 't eens met Kruschen BURGERLIJKE STAND over de maand juni 1956 Geboren: Arie, zoon van M. van Driel en W. M. van den Boogaart. Cornelia, dt. van H. Keur en G. Hage. Pieternella Wilhelmina, dt. van C. van Vossen en J. A. Goedegebuure. Getrouwd: Johannis P. v. d. Male, 26 jr. en Adriana J. D. Kloet, 27 jr. Leendert W. Goedegebuure, 23 jr. en Dina de Keizer, 21 jr. lerando" een concert op de tent. uoor om- -*j »---a standigheden was de tent niet op of bij het breiding van het gebouw werd een voorstel schoolplein opgeslagen, maar had men de van de heer A. L. Hage CGzn aangenomen nieuwe wijk in de Cureelanden opgezocht, om aan het Bestuur opdracht te geven de op het kruispunt bij het badhuis vond de nodige plannen te maken en deze voor te •-•- i-i-i.i->„ i leggen aan een Buitengewone Algemene Ledenvergadering. ZWITSERSE CONSUL BEZOCHT WIJKGEBOUW Verledenweek donderdag bracht ook hier een gezelschap bestaande uit de Zwitserse consul, de heer D. Secrétan, de commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, een aantal afgevaardigden van het Groene Kruis er» een zevental Zwit sers een bezoek aan het nieuwe Groene Kruisgebouw aan de Parallelweg. Onder de Zwitserse gasten bevonden zich o.m. de heer M. Nordman, de initiatiefnemer van de radio-geluksketen „Chains du bon- heur" d.i. de naam waaronder de Zwitserse actie via het Roode Kruis werd ondernomen Verder was daar ook mej Jöhr, secretaresse van het Zwitserse Roode Kruis, die na de ramp de eerste contacten legde, alsmede de heren W. Hausmann van Radio Beromüns- ter en A. Méroz van Radio Lausanne. Het hoge gezelschap werd op zijn twee daagse tocht door vroegere rampgebieden langs de splinternieuwe wijkgebouwen rond geleid door prof. dr. J. H. Tuntler, voorzit ter van het landelijk Groene Kruis. Wegens ongesteldheid van de plaatselijke voorzitter van het Groene Kruis de heer W. B. Bastiaanse, werd het gezelschap wel kom geheten door de vice-voorzitter, burge meester Bouwense. Ook werd door deze een toespraak in het Duits gehouden, waarbij hij nogmaals de dank van de inwoners van St. Maartensdijk aan het Zwitserse volk over bracht en welke toespraak in het programma van de Zwitserse Radio zal worden uitge zonden» KINDERMIDDAG Van de vele avondjes en uitvoeringen, die er in de loop van een jaar worden gehouden zijn de bijeenkomsten waarbij kinderen zijn betrokken dikwijls het meest aantrekkelijk. En daarom kan de Bond van Plattelands vrouwen weer op een geslaagde kindermid dag terugzien, welke zaterdag jl. in het „Holland Huis" werd gehouden. Wanneer daarbij de jeugd zelf ook nog op het polium komt is dat extra attractief. Dat was zater dag het geval, toen een jeugd-ensemble met alleen een oudere organiste voor het muzi kale gedeelte zorgde. Er was daarnaast een gulle tractatie van limonade en ijs terwijl de hoofdschotel werd gevormd door de ver toning van diverse kinderfilms, zoals enkele sprookjes, een dierenfilmpje en iets wat min der op deze middag, deze kindermiddag paste een filmpje van de overigens wel be kende sterren Stan Laurel en Oliver Hardy. Mevrouw Kugel te Poortvliet, de presi dente van de Bond zorgde voor een uit stekende, ook voor de kleintjes zeer be grijpelijke toelichting. Aan deze middag is nog een wedstrijd verbonden. De kinderen mogen namelijk over dit middaggebeuren een opstelletje maken of tekening inzenden en kunnen dan een prijsje tegemoet zien. Dat is dus een beroep op de zelfwerkzaamheid. Het zou leuk zijn, wan neer hieraan velen gevolg gaven. Alles bij elkaar toch weer een gezellige kindermiddag. SCHIETWEDSTRIJD De Schietvereniging „Prinses Juliana" al hier hield haar jaarlijkse huishoudelijke wed strijd. De uitslag hiervan luidt: 1. D. Quaak 5049 p. 2. M. Slager 49—48. 3. Joh. Audriesse 4847. 4. L. Andriesse 4847. 5. P. Poot 48—47. 6. H. Jasperse 4847. 7. H. Poot 48—45 8. P. v. Haaften 4845. 9. Je de Graaff 4746. 10. C. v. Haaften 4766 11. C. Tichem 47—45. 12. M. Tichem 4744. 13. M. Duijnhouwer 4744. 14. P. Kievit 47—43. 15. D. Andriesse 4743. 16. M. W. Quaak 47—42. 17. B. Verkerke 4646. 18. W. Potappel 46—45. 19. C. Goedegebuure 4544. 20. Gabr. Kleppe 4544. 21. P. Deurloo 45—39. 22. W. Potappel 4443. 23. M. Suurland 4342. 24. M. Noordijke 4036. AANVAL OP POORTVLIET Het.was druk in onze gemeente op zater-, dagmiddag jl. Het was immers bekend da: een oefening zou worden gehouden door del nationale reserve met de groepen van Poort-1 vliet, Tholen en St. Annaland. Terwijl de jeugd al van de voorbereidingen op de hoogte waren, kon men de ouderen in de gemeente zo rond vier uur horen zeggen: waarvoor ze nu gewaarschuwd hebben weet ik niet, dat er schoten zouden vallen, enz. je hoort geen steek. Het is nog rustiger dan op andere weken. Maar zo bleef het niet. De vijand naderde. De verkenners had den er reeds melding van gemaakt. De groep Poortvliet en Tholen moest de „veste" ver dedigen en had zich net voor de gemeente- kom richting oud Kerkhof genesteld, terwijl de vijand vanaf de Kettingdijk oprukte. Zo stil mogelijk werd de gemeente genaderd. Op vuile schoenen en kleren letten de aan vallers niet. Het ging door sloten en greppels het ging door plassen en nat gras, maar het ging in elk geval volgens plan op Poortvliet af. En toen kwam de bui los. Onder knet terend geweervuur en rookgordijnen werd de aanval op de gemeente ingezet. Toen was het niet meer rustig. Ja, zelfs de eerste gewonden werden binnengebracht, die spra ken over zware gewonden aan de rand van het dorp. In de o.l. school deed het rode kruisteam zijn werk. Daar was namelijk het hospitaal gevestigd. En metterdaad werden de gewonden liefderijk door de zusters op genomen. Het gehele gevecht was rond 6 uur afge lopen, waarna de oorlogvoerende partijen gezamenlijk een vredesbiertje dronken. Er was de gehele middag veel volk op de been en de oefening heette .geslaagd". ARMEN EN BENEN Een dochtertje van M. v. d. Slikke kwam bij het haasje-over-spelen te vallen en brak een arm. Na eerste behandeling werd ze naar het ziekenhuis gebracht. De echtgenote van H. Antheunisse kwam te vallen en brak een been. Ze werd voor verpleging in het ziekenhuis opgenomen. Van de heer J. van Dijke was een dochter gaan kamperen in Oosterhout. Tijdens een val brak zij een arm. De weduwe v. d. Veen-Noom viel van een trapje, slechts twee treden hoog en brak een been. Ook zij werd naar het ziekenhuis vervoerd. B.B.OEFENING Vrijdag werd er nog een B.B.oefening ge houden. Er was melding gemaakt van lucht aanvallen, waarna de B.B.ers naar het ter rein van de ramp oprukten en een nood ziekenhuis inrichtten. Er werd telefoon ge legd naar het getroffen gebied en naar het Blokhoofd. Na afloop had een bespreking plaats over de oefening en de verrichte werkzaamheden. VERGADERING N.C.V.B. Op 17 juli hield de afdeling Poortvliet der N.C.V.B. een ledenvergadering in het ge meentehuis. Na opening door de presidente werd gezongen Ps. 32 en ging zij voor in gebed. Verder sprak dominee den Hoed uit Tholen over het onderwerp: De moeilijk heden in de omgang in het jonge leven." De avond werd besloten met het zingen van Ps. 116: 15 en dankgebed. DE JEUGD OP STAP Zaterdag 14 juli was bepaald om, als afsluiting van het verenigingsjaar van de meisjesclub „Van knop tot bloem" en de knapenyereniging „Samuel" de gehele dag op stap te gaan door Walcheren. Hoewel de lucht een triest aanzien gaf, waren de weersverwachtingen niet ongunstig. Dus werd vol goede moed gestart want het spreekwoord luidt toch: „Achter de wolken schijnt de zon". Edoch, reeds voor men de plaats van bestemming had bereikt was er geen zon die door de wolken heen kwam, maar drupte een gestadige regen uit een grijs-grauw wolkendek. Vooral miniatuur Walcheren moest in ijltempo worden bezich tigd. Pas toen het tijd werd huiswaarts te keren hield de regen op Hoewel het opge stelde programma niet „volgens plan" kon worden uitgevoerd heeft de stemming bij de jeugd hiervan niet te lijden gehad. LEDENVERGADERING Onder leiding van de voorzitter der ver eniging tot Stichting en instandhouding ener School met den Bijbel te Anna Jacobapol- der, de heer A. C. van Strien. kwamen de leden in jaarvergadering bijeen in een der lokalen der school. Na de gebruikelijke opening deelde de secretaris in zijn jaarverslag mede dat de school momenteel 89 leerlingen telt. Ook is juffrouw de Wolff, onderwijzeres, na lang durige ziekte, in september 1955 weer in dienst getreden. De penningmeester deelde mede dat er op 31 december 1955 nog ƒ11.14 in kas was. In zijn toelichting die hierop volgde bleek echter dat lage saldo slechts theore tisch juist was. Hierna dankte de voorzitter alle gevers aan de Uniecollecte, terwijl de penningmees ter werd bedankt voor zijn financieel beheer. Als waardering hiervoor werd hem door het bestuur een eniveloppe met inhoud overhan digd. Bestuursverkiezing. Aftredend was de heer A. C. van Strien welke met algemene stemmen werd herko zen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 2