Correct - eerlijk - plichtsgetrouw Brand in de grasdrogerij te Scherpenisse Eerste helft van de zomer geen succes RAADSVERSLAG SINT MAARTENSDIJK. Beëdiging van secretaris en gemeente-ontvanger. Voorziening personeel technische school. Dat is het portret van de gepensioneerde gemeente secretaris van Sint Maartensdijk» dhr J* E* B* Meloen Dc redactie legt U deze week voort Schade wordt op 2 ton geraamd I Weerpraatje Slechts drie tegen normaal twaalf zomerse dagen* Herverkaveling Tholen 12e jaargang no. 36 20 juli 1956 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat 9. Tholen - Telef. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën 0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertentie! worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur ln Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn De raad te Sint Maartensdijk was dinsdag 17 juli jl. in openbare vergadering bijeen onder leiding van burgemeester D. C. Bou- wense. Als eerste punt was aan de orde de beëdiging van de heer Th. Benou in ver band met zijn benoeming als gemeente secre taris en van de heer M. Meerman vanwege zijn benoeming als gemeente ontvanger. Beide heren waren bereid de gewenste eden af te leggen, na welke plechtigheid de voorzitter en raadsleden zowel secretaris als ontvanger feliciteerden. Direct daarop kwam de neuwe gemeente-secretaris de heer Th. Benou in functie als notulist van de raadsvergadering. Vastgesteld werden de notulen der raadsvergadering van 24 april 1 mei en 6 juni jl. Er kwamen als ingekomen stukken diverse goedgekeurde raadsbesluitent w.o. ook de goedgekeurde begroting 1956. De normale regels zullen worden toege past op het verzoek van de heer J. J. W. van Houdt die reiskostenvergoeding vraagt voor zijn kind dat de U.L.O. bezoekt. Op zijn verzoek wordt de heer C. de Witte-Noordpolder op de lijst geplaatst voor gemeenteland. De heer N. C. Vermeulen vraagt in aan merking te komen voor huur en pacht van resp. de woning en het land van zijn groot vader (eigendom van de gemeente) Er wordt op dit verzoek goedgunstig beslist. NIEUWE SPELLING Het hoofd van de O.L.School wijst er in een brief aan het gemeentebestuur op, dat er in school nog een 27 stel leesboekjes gebruikt worden in zeer oude spelling. Deze leesstof moet nog wel gebruikt worden, om dat er onvoldoende nieuw materiaal is. Voor aanschaffing van dit nieuw materiaal vraagt de heer Ds Bruin een extra uitkering en schat dat hiervoor 1000.nodig is. B. W. stellen voor hieraan te voldoen en de raadsleden kunnen zich daarmee geheel ver enigen, daar het toch niet aangaat nu nog de spelling van voor 1934 te gebruiken. Op de openbare lagere school kan men dus de hoognodige nieuwe leesboekjes tege moet zien. Onderwijzer Ossel vraagt per 1 september a:s. ontslag in verband met zijn benoeming te Kapelle. Dit wordt hem eervol verleend. Waar door overname door de Herverka veling de inkomensschadepost ook is ko men te vervallen kan de gemeente de grond van de heer De Wilde goedkoper krijgen, wat natuurlijk wordt aanvaard en daarom het vorig raadsbesluit dan ook wordt inge trokken. De bedrijfsgebouwen van genoemde eige naar worden aangekocht voor 10.080.' terwijl recht van uitgang wordt verleend aan naburige bewoners, De gebouwen zullen tot aan de eventuele sloop worden verhuurd. De heer A. C. Hoek vraagt premie voor woningverbetering. Dit zal de gemeente 500.i kosten. Allen zijn er voor die premie te verlenen. PERSONEELSVOORZIENING T. S. September is niet ver meer af en tegen die tijd moet alles klaar zijn (behalve de school zelf dan) om met het technisch onderwijs te kunnen starten. Daardoor valt dan ook benoeming van de leerkrachten. In dit verband wordt door het dagelijks bestuur dan ook voorgesteld de heer E. Dekker in Terneuzen te benoemen als le raar-timmerman, behoudens goedkeuring van het betreffende Ministerie. Een tweede voorstel is om het oud-hoofd der Lagere Landbouwschool te Scherpenisse (met hoofdakte) de heer H. Eskhart te Scherpenisse te benoemen als leraar alge meen vormend onderwijs aan de T.S. In de derde plaats wordt thans officieel als adminstrateur voorgesteld de heer Th. Benou, gemeente-secretaris. Bovengenoemde drie personen krijgen voor hun benoeming alle stemmen der gemeente- teraad. In de vierde plaats moet er ook een con cierge komen. Deze functionaris zal het eer ste misschien ook het tweede jaar nog geen volledige dagtaak hebben en daarom is het niet eenvoudig voor dit beroep momenteel veel sollicitanten te krijgen. In de heer de Viet alhier heeft men echter wel een sollicitant gevonden, ook al moet er nog nader worden overlegd over salariëring enz. Hierover ontstaat enige discussie. De heer Op den Brouw vraagt of men het nog niet even moet aanzien. De voorzitter zegt dat nog niet nodig is te benoemen, maar dat hij wel graag de mening wil horen of men in principe bereid is deze persoon te benoe men. Niemand van de raadsleden zegt tegen de persoon bezwaar te hebben. Integendeel maar wanneer het geen volledige dagtaak is, zal het dan lukken. De voorzitter weet hiermee echter voldoende om verder te on derhandelen. GROND VAN DE KERK Ter realisering van de riolering en aanleg van de ventweg is er ook nog een stukje grond nodig van de Herv. Kerk. Deze rio lering eni aanleg weg is gegund aan aanne mer v. d. Velde te Bruinisse. Met de kerkvoogdij is hierover onder handeld en daarbij stuit het gemeentebestuur niet op moeilijkheden, maar de provinciale commissie van toezicht heeft bezwaar tegen de grondprijs. Van wederopbouwzijde wordt aangeraden zonodig tot onteigening over te gaan, opdat dit werk niet te lang wordt uitgesteld. De heer Zwagemaker vraagt of het opge lost kan worden door die grond in erfpacht te nemen. Daarover is ook al gedacht, maar Weder opbouw zal hiermee geen genoegen nemen. De secretaris adviseert hetzelfde te doen als bij de rondweg (Kroondomein) een soort huurkoop. Het betreft hier 2450 m2 waar onder een gedeelte van 0.50 en ƒ.1— per m2 De heer geluk vindt de prijs inderdaad laag. Besloten wordt het nog langs de minnelijke weg te schikken, maar tevens worden b. en w, gemachtigd tot onteigening over te gaan. Voor onderhoud van de begraafplaats is tot op heden 500.uitgetrokken. De werk zaamheden hieraan verbonden worden even wel steeds groter, waarom wordt besloten dit bedrag met 20% te verhogen, ingaande 1 juli 1956. Wethouder Bout vraagt ten slotte of de gemeente nog bouwvolume over heeft. De voorzitter zegt dat dit inderdaad het geval is, nu er één gegadigde zijn bouwvo lume weer beschikbaar heeft gesteld. Er zijn hiervoor reeds verschillende andere ge gadigden geweest, maar moeten daartoe wel algemene gelegenheid gevem Thans kunnen we nog niet zeggen, aan wie we dit moeten geven. Intussen kunnen gegadigden zich nog aanmelden. Daarna wordt de openbare ver gadering geschorst en later weer heropend voor het afscheid van de heer B. J. Meloen als gemeente-secretaris. Een verslag daar van vindt U elders in dit nummer. De openbare zitting van de gemeenteraad te St. Maartensdijk werd dinsdag 17 juli tegen half vier even geschorst, nadat de „huis houdelijke" agendapunten waren afgewerkt om de offidele bijeen komst even over half vier weer te heropenen teneinde het laatste punt van de agenda af te werken: afscheid van de gemeente secretaris. In de gemeenteraad van 14 augustus 1918 werd de heer J. E. B. Meloen ambtenaar ter secretarie te Bergen op Zoom, door de Smerdiekse raad benoemd als gemeentesecretaris, zulks met ingang van 1 oktober daaraanvolgend. Na een bijna 38 jarige periode als zodanig in St. Maartensdijk te hebben gewerkt is de heer Meloen met pensioen gegaan. Bij een afscheid worden altijd vriendelijke woorden gesproken. Bij een afscheid worden bepaald niet de gebreken, waarvan geen sterveling verschoond is, opgesomd. Dat betekent geen oneerlijk heid tegenover onszelf. Integendeel, het zou onwelgevoegelijk zijn dat wèl te doen. Op zo'n ogenblik mag men de deugden gerust roemen. Op zo'n ogenblik strekt het tot roem, wanneer men kan getuigen, niet alleen van een plichtsgetrouw, maar eveneens van een eerlijk en correct persoon. Ten aanzien van de Smerdiekse gemeente secretaris werd deze getuigenis gegeven. Waarom hij ook gerust en met een zekere voldoening deze functie kon neerleggen. Na op die manier te hebben gearbeid mag het ook „zoet" rusten zijn. Wat we de heer Meloen met de vele anderen van harte toewensen. Eén van de vele anderen, ook de eerste daarvan, was de'voorzitter van de gemeente raad, burgemeester D. C. Bouwense, die de openbare raadrsvergadering heropende en naast de leden nu een bijzonder welkom kon toeroepen tot de familie Meloen, tot mevrouw Tazelaar, dokter Smit, oud-raads leden en al het gemeente-personeel, evenals dat van de lagere en kleuterschool districts opzichter Jasperse, de gemeentesecretaris van Scherpenisse, de heer A. L. G. van Doorn het Hoofd van de Gemeenschappelijke Keu ringsdienst, de heer Steendijk en de hulp keurmeester Bos van Poortvliet. Ook mevrouw Bouwense was hierbij te genwoordig. Bericht van verhindering was er van de postcommandant der Rijkspolitie Wonder- gem, van de heer A. P. Geluk, van mr. A. J. van der Hoeven te Tholen voorzitter b.s.öo.) en van de heer J. F. v. d. Peijl te Tholen. Burgemeester Bouwense verklaarde te we ten, dat de heer Meloen niet voor per soonsverheerlijking was, maar bij dit afscheid zal hij dan toch enkele woorden van open lijke lof moeten, aanhoren. Graag wilde hij namens het gemeentebestuur, ja namens de gehele gemeente de heer Meloen danken voor alles wat hij in die lange periode als secretaris heeft gedaan. Welke veranderin gen hebben er sinds het begin van Uw pe riode en dit afscheid niet plaatsgehad, wat een uitbreiding onderging de gemeente-admi nistratie, hoeveel ingewikelder werd ze ook. Hoewel U geen stem in de raad had, al dus de voorzitter tot de heer Meloen, was voor ons Uw mening toch van grote bete kenis en menigmaal werd aan Uw advies gevolg gegeven. Achter Uw aantal jaren, staat het fatale cijfer 65 en dat betekent afscheid nemen van Uw ambtelijke loopbaan. Ik hoop, aldus burgemeester Bouwense, dat er nog zeer vele jaren mogen bijkomen. Het moge U tot voldoening zijn, dat de ambtenaren door U opgeleid, thans het volle vertrouwen van de gemeenteraad verkregen hebben, dat Uw eigen mensen zijn benoemd in de ontstane vakatures, nl. tot respectievelijk secretaris en ontvanger. Hoeveel gemeentebestuurders hebt U niet zien komen en gaan? Maar bij allen was er die achting en waardering voor de ge meentesecretaris, voor U. Persoonlijk dank ik U ook voor de ondervonden vriendschap. Het doet mij leed U te zien gaan, aan de andere kant wordt U de vrijheid en rust van harte gegund. U kunt met trots op dit werk van vele jaren terugzien. Ik hoop dat U het ook nog vele jaren moogt doen. Het ga U en de Uwen tot in lengte van dagen goed. aldus besloot burgemeester Bouwense zijn afscheidswoord tot de heer en daarmee tot het gezin Meloen. DE UREN GAAN VOORBIJ... en ze worden ons toegerekend. Dit aldus de scheidende secretaris stond er op de kerk in mijn geboorteplaats, woorden, die ik nim mer vergeet. Aan deze woorden moet ik ook op dit ogenblik weer denken. Ver volgens gaf de heer Meloen een overzicht van zijn loopbaan. Met de secretaris van de gemeente Goes als lichtend voorbeeld begon ik net voor de tweede wereldoorlog daar het secretarie werk als volontair. In 1915 werd ik in Bergen op Zoom benoemd als ambtenaar in vaste dienst en later Hoofd van de afdeling Militaire Zaken en Verkie zingen. Daarna in Sint Maartensdijk op 14 augustus 1918 als gemeentesecretaris. Dat was onder burgemeester Polderman met als wethouders wijlen Groenewege en Quak- kelaar. Spreker verklaarde dankbaar te zijn voor de goede gezondheid waarin hij die lange ambtsperiode heeft moeten doorbren gen, een periode waarin hij 367 raadsverga- denirgen bijwoonde en daarvan 3434 blad zijden notulen maakte plus 1066 vergaderin gen van b. en w. waarvan 3237 bladzijden notulen. In 1919 maakte hij de eerste raads verkiezing mee volgens het algemeen man- nenkiesrecht. Achtereenvolgens waren er de burgemeesters Polderman, Schuller en Bou wense. Meerdere bijzonderheden uit die ambts periode werden door de heer Meloen naar voren gebracht. Zo bijvoorbeeld, dat in 1918 de gewone dienst van de gemeetebe- groting sloot met een bedrag van 52.553. en in 1956 met een bedrag van ƒ321.745.37 In 1934 werd hij ook bezoldigd amb tenaar van de Burgerlijke stand en maakte sinds die tijd 781 geboorte-akten op, 194 overlijdensakten en voltrok 252 huwelijken. Hij dankte voor de goede samenwerking tussen hem en het overig personeel der se cretarie, de districtsopzichter het burgerlijk armbestuur, de vleeskeringsdienst, de ge meentebode, de vier hoofden der scholen, die hij meemaakte en het overig personeel. De heer Meloen stond ook met dankbaarheid stil bij datgene wat wijlen dokter Tazelaar voor de gemeente ea hem is geweest en bij de in Duitsland omgekomen jonge ge meentebode Den Haan. Bij alles wat ik deed, waren er ook veel tekortkomingen. Ik hoop dat U mij die wilt vergeven. Nu ik hier voor het laatst als gemeente secretaris sta, zeg ik dank, nogmaals dank voor al dat goede, wat mij hier ten deel viel en hoop dat Gods zegen ook in de toe komst op de gemeente mag rusten. Stelle Hij al het werk dat nog verricht dient te worden tot zegen van deze gemeente, aldus het laatste woord van de gemeende-secreta ris Meloen. ANDERE SPREKERS Wethouder Hage wenste eveneens zijn dank te betuigen aan de secretaris. Hij was in 1919 met de heer Koopman in de raad gekomen en noemde de beer Meloen een zeer voorzichtig man. Hoe is het mogelijk dat het goede slot van thans op de gemeente begroting evengroot is als in 1919 het to taalcijfer van die begroting. Spreker meent dat men trots mag zijn op de gemeente St Maartensdijk met zijn vernieuwde bestra ting, zijn wijkgebouw en pracht kleuterschool met de komende Technische school en diver se andere verbeteringen en groei.-Hij meent ook dat de heer Meloen aan de vele voor bereidingen hiertoe een groot aandeel had. Daarom komt hem de dank toe van de ge meente. Spreker hoopt tenslotte da hij nog vele jaren met hem als buurman in de ge meente mag vertoeven. Weth. Bout zegt dat het niet altijd zon der verschil van mening is verlopen maar bij het afscheid was er toch steeds het wederzijds vertrouwen. Hij dankt hem op recht voor zijn plichtsbetrachting. Dhr. Langejan denkt in het bijzonder aan de moeilijke bezettingsy en evacuatietijd. Vooral toen was wederzijds vertrouwen hoognodig. Hij heeft altijd eerbied gehad voor de wijze waarop de heer Meloen/ de gemeentebegrotingen maakte en wenst hem nog vele pensienjaren toe. eD heer Koopman is de heer Meloen eveneens zeer erkentelijk voor zijn vrien delijkheid, eerlijkheid en correctheid. Hij hoopt dat God hem en zijn gezin nog Personeelsvoorziening van de Technische School Zwitserse delegatie bezoekt wijkgebouwen Brand in de grasdrogerij Raadsverslag van Scherpenisse In St. Filipsland werd ook een wijkgebouw geopend Vele eilandbewoners gingen op reis Accelerandoorganiseert een uurloon-actie Veel plezier als U met vakantie gaat, maar denk daarbij om de rheuma-bestrijding. vele gezellige, ustige jaren mag toekennen. Namens al het gemeentepersoneel wordt de scheidende secretaris door de burgemees ter vervolgen* een mooie feauteuil en boek werk aangeboden. Daarna wordt het offi ciële gedeelte gesloten. De heer Benou spreekt dan nog namens het gemeentepersoneel en gewaawt inzon derheid van de prettige sfeer en goede ver standhouding op de secretarie. Het Hoofd der Schol de heer De Bruin getuigt van eminent behartiging der nderwijsbelangen, al is er dan slechts een maandelijks contact met de secretaris. Dierenarts Steendijk ge waagde behalve van het werk aan de Keu ringsdienst ook van datgene, wat de heer Meloen deed voor het Nut. Namens de vereniging b.s. en o. sprak de heer A. L. G. van Doorn, terwijl de gemeentebode de heer Poot de rij van spre kers besloot. Onder het aanbiedenl van een consumptie was men vervolgens nog enige ogenblikken bijeen. Ook bij dit afscheid ontbrak het niet aan bloemstukken. In de nacht van Zaterdag op Zondag jl. omstreeks 4 uur is brand uitgebroken in het pakhuis van de Groenvoederdrogerij Tholen G.A. te Scherpenisse. Toen de heer Menheere zondagmorgen de koeien wilde gaan melken, zag hij hoe uit het pakhuis van de drogerij de vlam men door het dak sloegen. Menheere keerde ijlings naar het dorp terug en stelde de sirene in werking. On geveer een kwartier later was de brandweer ter plaatse en werd de strijd tegen de laa iende vlammenzee aangebonden. Op ver zoek is later ook de brandweer van Sint- Maartensdijk en Poortvliet ter assistentie gekomeri. Met niet minder dan 12 stralen werd toen de brand bestreden. Door de geweldige rook ontwikkeling werd het werk zeer bemoei lijkt, maar rond 6 uur was men de brand toch meester. Wel heeft men tot 's middags 1 uur nog flink moeten spuiten, waarna de korpsen van Sint Maartensdijk en Poort vliet konden inrukken. De plaatselijke brand weer bleef tot 's avonds paraat en voor de nacht werden wachtposten gezet. En dat bleek nodig te zijn, want telkens moesten de manschappen opnieuw ingrijpen, wat zelfs nog een,1 paar dagen later nodig was. Door dit krachtig optreden van de ge zamenlijke brandweren bleef het pakhuis zelf voor algehele verwoesting bewaard. Van de 700 ton meel, die in het pakhuis was opgeslagen kon nauwelijks 30 ton wor den gered. De schade wordt dan ook op 200.000.geraamd, welke overigens ge heel door verzekering wordt gedekt. Nadat het vuur grotendeels was bedwon gen is men direct begonnen het pakhuis leeg te rijden. Er is zowel door brandweerper soneel als door dat van de groenvoederdro gerij en anderen hard gewerkt om te red den wat nog te redden viel. Intussen kon met het drogen zelf maandag weer al een begin gemaakt worden, omdat de schade zich niet tot de drooginrichting uitstrekte, maar zich uitsluitend tot het pak huis beperkte. Hiervan is dus het meel, de dakbedekking en enkele gordings verloren. Over 14 dagen hoopt men weer meel in dit pakhuis te kunnen opbergen. STUURT U MIJ EEN ANSICHTKAART Onder dit motto heeft de stichting „Het Nationaal Rheumafonds" een orginele actie op touw gezet. Alle rheuma-patienten zullen U de vakan tie van harte gunnen. Maar zelf zijn ze aan bed en stoel gebonden. En toch kan er ook voor hen wat gedaan worden, zelfs al zijn we met vakantie. Wanneer U eens een ansichtkaart stuurt met wat extra post zegels erop (niet meer dan een gulden per kaart) dan helpt U hiermee het Rheuma fonds en U helpt er de Rheuma-patiënten mee. Doen? Natuurlijk, zelfs al gaan we niet met vakantie. Een kaart sturen we toch aan Mej. R. BAUWER P. Bothstraat 12 's Gravenhage van onze weerkundige medetverker) Willen wij ons strikt bepalen door alleen de maanden juni, juli en augustus tot de zomer te rekenen, dan komen wij tot de onaangename ontdekking dat wij a.s. maan dag reeds aan de tweede helft beginnen. Gelukkig komen er ook zo af en toe zomer se septembermaanden voor zodat wij nog geen reden hebben de toekomst somber tege moet te zien. Zelfs een ouderwetse hitte golf is niet mogelijk. Wte er nog komt is echter afwachten, maar hetgeen wij tot dusver hebben gehad, neendat lijkt niet op de zomer. Wan neer wij nu ook de meimaand er bij slepen die soms ook al met warmtegolven uit zijn te klein. Kortom de eerste helft van deze zomer is, van welke kant men het ook be kijkt, in twee woorden GEEN SUCCES. VIJF SLACHTOFFERS Boze tongen beweren al dat de zomer dit jaar op een maandagmiddag is gevallen (jl. maandag toen in Zuid-Limburg en op het vliegveld Soesterberg een tropische dag van 30 C werd waargenomen,). Dé tot nu toe warmste dag van deze zomer maandag 9 juli, had een tragische bij zonderheid. Het actieve onweersfront dat ons land in de namiddag passeerde en vooral in het midden en zuiden! van ons land zwaar weer bracht (Endhoven 27 mm regen) eiste vijf slachtoffers. Dit is voor één onweersdag een bijzonder groot aantal als wij bedenken dat het na de oorlog op één dag niet meer is voorgekomen dat er meer dan drie per sonen dodelijk door de bliksem getroffen werden. Of er bij een of meer van deze personen ook onvoorzichtigheid in het spel is geweest kunnen en, durven wij niet beweren, maar moge het nog eens weer een waarschuwing zijn bij een naderend onweer niet te lang te wachten met het zoeken van een veilige schuilplaats. Bedenk dat men ergens on der dak al veel veiliger is dan in open lucht, waar ook deze vijf personen zijn getroffen. WARMSTE PERIODE De gemiddeld warmste periode van de zo mer staat nu voor de deur. Dit betekent niet dat wij de komende week of veertiendagen* warm zomerweer voorspellen^ maar het tem- peratuurgemiddelde over een groot aantal jaren laat zien dat zo ongeveer tussen 15 en 25 juli de warmste periode van de hele zomer voorkomt. Mede voor de vele duizenden vakantie gangers hopen wij dat dit jaar in de komen de 14 dagen het bewijs wordt geleverd. (Nadruk verboden) slof schiet, dan was 28 mei de eerste zo merse dag. Te De Bilt, wij bepalen ons zo veel mogelijk tot het centrum van het land, werd toen 28° C waargenomen. De maand juni deed als zomermaand dit jaar helemaal niet mee en maakt er dus ook geen. recht op besproken te worden. Dit is ook niet erg want een zomerse dag kwam er niet in voor. Zondag jl. overschreed het kwik te De Bilt opnieuw de 25° C al was het dan met de hakken over de sloot, terwijl maandag de derde zomerse dag werd waargenomen. Normaal gesproken hebben wij tot half juli recht op (in De Bilt) twaalf zomerse dagen. De temperatuur ligt gemiddeld nog veel te laag, het aantal uren zonneschijn is veel Zoals reeds vroeger is gepubliceerd, aan gaande het werkplan 1956 worden de grond gebruikers, liggende in de navolgende com plexen er nogmaals aan herinnerd, dat daar dit najaar en volgend voorjaar werkzaam heden worden uitgevoerd, zodat daar geen wintertarwe of andere wintergewassen In gezaaid kunnen worden. Tevens dat het grote moeilijkheden kan opleveren, dat er aardappelhopen, uienhopen, kuilhopen enz. in de bierna te noemen complexen worden opgeslagen. Het verzoek is dan ook onzer zijds, dat U de hopen zoveel mogelijk op de erven of op het land, waar niet gewerkt wordt, wilt opslaan. Bovengenoemde geldt voor de navolgende complexen. In de Poortvlietse polder tussen! het Scha pewegje en de nieuw aangelegde rondweg. In de Vosmeersepolder tussen de Molen weg de Vomeersedijk en de dijk tussen de Hofstede Kouwenberg en de Laatste Stui ver, verder tussen de Roolandseweg en de Moerdijk. In de Slabbecoorenpolder onder Tholen In de Stavenissepolder ten| Noorden van de Buurtseweg en de Nieuw Annex-Sta- venissepolder en het overige gedeelte van de Stavenissepolder, wat nog niet in bewer king is geweest. I.v.m. de toedeling in de polders in het waterschap Stavenisse kan men niet zonder meer op zijn oude percelen wintertarwe of grasland inzaaien. Een ieder die buiten de genoemde com plexen in de polders rond Stavenisse wel wil zaaien dient vooraf contact op te nemen met het B.v.U. Het is vanzelfsprekend en ook reeds eerder gepubliceerd, dat ieder zijn oude percelen tot de toedeling goed onkruid- vrij houdt. Het Bureau van Uitvoering Herverkaveling Tholen HET MOOIE TOTAAL Graag willen we nog even het totaal be drag van de Rode Kruiscollecte 1956 van het eiland Tholen, meedelen. Dit werd de mooie som van ƒ5383,95. In 1955 was het ƒ4431.68, zodat er bijna duizend gulden meer werd gegeven. Namens het Kringbe- stuur vriendelijk dank geefsters en gevers en deze dank geldt natuurlijk ook de actieve collectrices en collectanten. Mooi werkl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 1