EEN STAP VOORUIT. Plaatselijk Nieuws Mevr. de Casembroot opende het nieuwe wijkgebouw te St. Annaland COMMENTAAR. Door Zwitserland werd de eerste financiële basis gelegd» De redactie legt U deze week voort THOLEN 12e jaargang no. 35 13 juli 1956 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat 9, Tholen - Telef. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertentie» worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur in Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn s' Ook al maakt onze streek hierop een uit zondering, dit houdt niet in, dat het verlan gen naar een eigen woning in overig Neder land erg groot is. Dat is wel duidelijk ge bleken bij de woningtelling van 1947. In dat jaar telde men op de 1000 gezinnen slechts 19, die een eigen huis bewoonden afgezien van degenen, die bedrijfsgebouwen bezaten, waarin ook een woning bestond. Gaat men na hoe de verdeling is over steden en het platteland, dan blijkt dat in de grote steden niet meer dan 8% een ei gen woning hadden tegenover het platte land 43%. En van dit laatste gemiddelde maakt het eiland Tholen en St. Filipsland nog wel de gunstige uitzondering door tegen de 70% aan eigen woning bezit te komen. In sterker mate nog is het in onze omge ving dan in het platteland in het algemeen, dat de boerderijen ongeveer de helft eigen bezit is en dat er verder vele landarbeiders en kleine burgers een eigen huisje hebben Maar in de steden is een huurwoning regel, 'een eigen huis een uitzondering. Dat niet temin zoveel mensen graag een eigen huis zouden willen bezitten althans in theorie, komt, doordat men zich voorstelt een huisje naar eigen smaak te bouwen en geen soesa te heben met een eigenaar over onderhoud veranderingen enz. Staat men echter voor de verwerkelijking van het ideaal, dan moet men rekening houden met de lasten, die op het huis drukken en met het feit, dat men wat de woonplaats betreft aan het huis is gebonden. Het aannemen van een betrek king in een andere plaats wordt dan b.v. heel moeilijk, waardoor een eigen huis voor jonge mensen zelden aanlokkelijk is. En toch is voor velen het bezitten van een eigen huis, vooral in onze omgeving het ideaal, een ideaal dat nog voor velen onbereikbaar is. Met ingang van 1 juni jl. is er een nieuwe rijksregeling gekomen, die dit ideaal nader bij moet brengen, want voortaan zal het mogelijk zijn een eigen huis te laten bou wen of een nieuwgebouwd huis te kopen met een klein bedrag aan contanten. De waarde van het huis wordt dan eerst verminderd met de rijkspremie, als de be trokken woning daarvoor tenminste in aan merking komt en van het dan nog resteren de bedrag behoeft men slechts 10% aan eigen geld te storten. De overige 90% kan worden gedekt met hypotheek, waarbij de gemeenten 30% zullen garanderen. De hy potheekbank geeft dus een normale hypo theek van 60%, terwijl de gemeente een extra hypotheek van 30% ondersteunt met haar waarborg, dat de geleende gelden re gelmatig terugbetaald zullen worden. De regeling is niet voor iedereen geldig, want men moet jonger dan 65 jaar zijn en boven dien geldt zij, zoals gezegd, alleen voor de zgn. premiewoningen. Een nieuwigheid is dat deze regeling niet alleen zal gelden voor eengezinswoningen, maar ook voor woningcomplexen, waardoor b.v. bouwver enigingen er gebruik van kunnen maken. De vraag of deze regeling populair zal worden, laat zich niet in stellige zin be antwoorden. Wij hebben hier nl. te doen met twee verschillende doelstellingen, die eigenlijk weinig met elkander te maken hebben. Men kan er nl. zowel een middel inzien om de vorming van eigen bezit te bevorderen, als een middel om de woning nood sneller te doen afnemen. Waarschijn lijk heeft de regering beide doeleinden op het oog, maar het zou ons verbazen wan neer vooral het tweede doel in enigszins betekenende mate zou worden bereikt. Af gezien van verenigingsbouw en van enkele individuele gevallen, interesseert het de Ne derlander (in het algemeen dus) minder of hij een eigen huis dan wel een huurwoning heeft, als hij maar een woning krijgt. Ve len, die in de laatste jaren een huis kochten en daarvoor vaak een hoge prijs moesten be talen, deden dit alleen, omdat zij anders geen kans zagen een huis te krijgen. Men moet zich dus niet voorstellen, dat het ver langen naar een eigen woning in overig Nederland zo groot is als in onze omge ving, want dat is beslist niet het geval, zoals we hierboven al met enige cijfers aantoon den. Bij de nieuwe regeling moet men zich verplichten minstens 10 jaar het huis zelf te bewonen en ook dat is een bepaling, die de animo niet zal aanwakkeren. Het is im mers zo moeilijk te voorspellen of men niet binnen de tien jaar voor de noodzaak zal komen te saan, te verhuizen. Zou men dan het voorgeschoten geld terug moeten be talen, dan blijkt pas, dat men een zwaar blok aan zijn been heeft. Vandaar dan ook dat wij er moeilijk een oplossing in kunnen zien wat de leniging van de woningnood betreft. Als middel om in bijzondere gevallen iets te bereiken wij denken aan grote gezin nen, die anders geen woning kunnen vin den kan de regeling zeer zeker nut heb ben. Ook als middel om e bezitsvorming te bevorderen is de nieuwe regeling een stap vooruit. En zo bezien lijkt deze regeling wel aantrekkelijker voor het platteland dan voor destad, aantrekkelijker dus ook voor onze In het bijna geheel gerealiseerde deel van het uitbreidingsplan Sint Annaland, in de Cureelanden wapperde dinsdag 10 juli 1956 een groene kruisvlag. Ze wap- perde voor een gebouw, waaraan het werk reeds anderhalf jaar geleden was be gonnen, waar het aanvankelijk zelfs goed vorderde, maar waar de afwerking1 zo stagneerde, dat oplevering telkens opnieuw verschoven werd. Op deze dinsdag 10 juli was echter alles in orde, was de lang uitgestelde dag gekomen, dat het nieuwe wijkgebouw in Sint Annaland geopend kon worden. En met dit mooie wijkgebouw ook het praktissche badhuis. De officiële opening werd verricht door de echtgenote van de Commissaris der Koningin, mevrouw S. C. de Casembroot-Baronesse van der Feltz, symbo lisch tijdens de buitengewone algemene vergadering door tekening van het re-( ceptiealbum, metterdaad rond 5 uur met de sleutel, die mevrouw de Casembroot bij de ingang van dit gebouw werd aangeboden door Maatje Moerland. Daarbij kreeg zij ook bloemen van Corry den Haan en bezichtigde met alle genodigden het fraaie gebouw tot en met het badhuis en de woongelegenheid van zuster J. Krijger incluis, zoals ditzelfde later door talrijke inwoners werd gedaan die una niem constateerden dat Sint Annaland een nooi en (zeker inclusief badhuisook nuttig gebouw rijker is geworden. DANK ZIJ DE ZWITSERSE GIFT De bouw van dit „medisch centrum" is mogelijk geworden door de vorstelijke gift van het Zwitserse volk na de ramp 1953, die met het overhandigen van een cheque van 3 miljoen francs de financiële basis heeft gelegd voor stichting van 32 wijkge- bouwen in het rampgebied. „En daarom", aldus de voorzitter van de Groene Kruisafdeling Sint Annaland, bur gemeester J. van den Bos, gaan op dit ogen blik onze gedachten in de eerste plaats uit naar hen, die deze bouw mede mogelijk hebben gemaakt. Deze Zwitserse medemen sen hebben over de muur van de nationa liteiten heen ene daad van naastenliefde gesteld, die wij nimmer mogen vergeten en die op ons als bestuur en ook op hen, die met en in het gebouw hun werk zullen vin den, een grote verantwoordelijkheid gelegd. Ook de Sint Annalandse bevolking dient tegenover dit gebouw met een dankbaar hart te gaan staan en er overeenkomstig de bedoeling van de schenkers een gepast ge bruik van te maken''. Deze woorden sprak de Groene Kruis- voorzitter na opening van de buitengewone algemene vergadering van de Sint-Anna- laudse afdeling, welke dinsdag 10 juli 1956 om 3 uur werd gehouden in hotel „Haven zicht" Drie en tachtig personen waren hier bij tegenwoordig, waaronder mevrouw de Casembroot en de echtgenote van wijlen jhr. S. O de Casembroot, de heer A. de Lange, provinciaal groene kruisbestuurder en afgevaardigde namens de algemene ver eniging, zusters van de provinciale vereni ging, mr. J. Hornstra van de stichting Zee land voor Cultureel en Maatschappelijk werk mej. E. Voorbergen, Enquetrice Prenetale Zorg in Zeeland, de artsen uit de andere eilandgemeenten, tandarts van Dijk uit Tho len, de wijkverpleegsters, afgevaardigden van de Groene Kruisbesturen, gemeente raadsleden, afgevaardigden Wezen Arm bestuur, Hervormde Kerk en Geref. Ge meente, mej. Paling maatschappelijk werk ster zuster Scheffer van Scherpenisse, ar chitect Oosterhekel, aannemer Muller-Franke inrichter van het gebouw de firma Sip- kema uit Dedemsvaart, de wijkzuster mej. J. Krijger en badmeester J. Hage en nog een aantal leden. De voorzitter richtte een bijzonder welkom tot mevrouw de Casembroot en verzekerde dat deze belangstelling door het bestuur en stellig door geheel Sint Annaland zeer wordt gewaardeerd en op hoge prijs gesteld Na de hiervoor reeds genoemde dank aan het Zwitserse volk, betuigde spreker zijn erkentelijkheid aan het bestuur van de algemene vereniging „het groene kruis", dat voor financiering een bemiddelende rol speel de en bovendien nog 1000.voor de in richting beschikbaar stelde. Evenzo de ge meente, die rente en aflossing tot een bedrag van 30.000.garandeerde, de coulante wijze waarop de boerenleenbank die lening verstrekte en alle anderen, die op eniger lei wijze hun medewerking of steun voor stichting van dit gebouw gaven. Spreker dacht hierbij nog met name aan de geneeskundig inspekteur der volksge zondheid (deze dag verhinderd), aan de arbeid van de architect, de aannemer vooral ook van de huidige verenigingssecretaris de heer J. F. Kaashoek, die de laatste we ken bijzonder veel moeite heeft gedaan en alle anderen bij de bouw betrokken. In dit verband wenste burgemeester van den Bos ook te herinneren aan het werk van de vroe gere secretaris, wijlen notaris Bierens wiens activiteit ook op dit ogenblik nog met dank baarheid werd herdacht. DRIEëRLEI FUNCTIE De functie van het gebouw samenvattend constateerde de voorzitter dat dit een drie delige is, nl. 1. een rechtstreeks medische functie, door de beschikbare lokaliteiten met enig apparatuur voor arts, tandarts, cursus lokaal en magazijnruimte; 2 woongelegen heid voor de wijkzuster; 3 het badhuis. Hij meende dat de praktische ruimte inzon derheid de plaatselijke dokter welkom zal zijn en dacht daarbij aan zuigelingen-con sultatie, misschien ook wel consult voor kleuters in de toekomst. Hij hoopte dat de ter plaatse praktiserende tandartsen de voor hen bestemde ruimte zullen benutten voor hun arbeid. Het zou te betreuren zijn, wan neer het gebouw voor dit aspect van de ge zondheidszorg zou worden gepasseerd, waar door het niet aan zijn bestemming als me disch centrum zou beantwoorden. Verheugend is, dat nu ook een goede bergruimte voor de materialen is verkre- en. Aan het wezen armbestuur werd dank gezegd voor de tot dusver beschikbaar ge stelde ruimte. De magazijnmeester valt met deze verbetering te feliciteren. Die geluk wensen mogen zeker ook uitgaan naar de wijkzuster waar het toch van belang is, dat deze een woonverblijf heeftin het ge- buw zelf. „ALTIJD BETER GROEIEND" Meer dan een eeuw is de familie van mijn man met Sint Annaland verbonden, al dus begon mevrouw de Dasembroot haar toespraak en daarom kan ik met meer na druk dan gewoonlijk verklaren, dat het mij een genoegen is hier het nieuwe wijkgebouw te openen. Vorige maand openden we een streekgebouw elders op het eiland Tholen ditmaal is het iets van meer plaatselijk be lang, toen een gebouw met een voorna melijk cultureel doel, thans meer voor de hygiëne en volksgezondheid. Door dit alles zal het probleem Tholen dat in en buiten de provincie speelt, heel gauw tot het ver leden behoren. Ik hoop dat het land en de bevolking van Tholen een open oog mogen houden voor de goede dingen van de mo derne tijd. Mevrouw de Casembroot ver klaarde zich nogal verdiept te hebben in de historie van Sint Annaland door een ramp familiebanden die er met deze gemeente zijn en daarbij is het haar opgevallen, hoe dik wijls ook Sint Annaland door een ramp werd getroffen, maar hoe het zich ook even zoveel maal weer oprichtte en herstelde van de slagen. Gesticht in 1475 volgde er in 1477 al een ramp, in 1505 weer één, want de herstelde dijken waren nog lang niet zo hecht gemaakt als tegenwoordig Sint Annaland werd na indijken het bezit van Maria van Bourgondië (1457- 1482) die als dochter van Karei de Stoute laatstgenoemde in 1477 opvolgde en deze gemeente naar haar beschermvrouwe Sint Anna, moeder van Maria, noemde. Mevrouw de Casembroot vervolgde haar Sint Annalandse historie door ook te wij zen op de grote brand, die de gemeente in 1692 trof, maar hoe ze ook altijd weer her bouwd werd. Dit nieuwe gebouw doet haar denken aan de St. Annalandse wapenspreuk altijd beter groeiend. De echtgenote van de Commissaris hoopte dat het gebouw met al les wat er bij behoort altijd weer beter groe iend zal zijne zoals de wapenspreuk van Sint Annalad en dat de schakel in de ge luksketen, die is gevormd door de Zwit serse gift, door Caine du bonheur. een goe de schakel mag betekenen om tenslotte alle bonheur alle geluk toe te wensen voor ge meente en vereniging „het groene krui". Een stap vooruit naar eigen woning Opening van Groene Kruisgebouw en badhuis in St. Annaland Tholen maakt industrieterrein bouwrijp Uitslagen paardenkeuring te Oud ~Vossemeer Diploma huishoudschool en overgang h.b.s. Stemmen van lezers Uitverkoop Sportpraatje Over adel gesproken, hoe voornamer iemand is, des te beleefder behandelt hij de mindere. Het nieuwe wijkgebouw van de afdeling „het groene kruis" te Sint Annaland, dat dinsdag 10 juli 1956 officieel werd geopend door mevrouw S. C. de Casembroot-ba- ronesse van der Feltz. Tijdens de opening stond de Groene Kruisvlag in top. omgeving, waar de tendenz tot de eigen woning nog steeds levendig is. Het gemeen tebestuur kan hierover ieder gegadigde na der inlichten. Het is weer een stap vooruit om in deze dure tijd aaneen woning te komen, waarmee niet is weggenomen dat er jaarlijks een flink bedrag afmoet voor rente en aflossing. Dat het opheffen van de woningnood er veel aan toe zal bijdragen moeten we sterk betwijfelen. Er zou meer bereikt worden wanneer het bouwen op zichzelf rendabeler werd gemaakt. En ingewikkelde regeling als de huidige, die bovendien bij elke nieuwe loons- of huurverhoging complicaties moet veroorzaken, kan moeilijk veel zoden aan de dijk zetten. Waarom het dan ook maar één stap vooruit is. WAAR BLIJVEN M'N BADERS De 3e functie van het gebouw is het er bij behorend badhuis. De voorzitter ver volgde zijn toespraak hier met: „Toen Ko ning Willem III in 1873 het kanaal door Walcheren openstelde, riep hij o.m. uit: „Walcheren, hier is jullie kanaal, maar waar zijn nu uw schepen" Ik hoop niet, dat een dergelijk uitroep met de nodige wijzigingen straks noodzakelijk zal blijken te zijn voor het gebruik van het badhuis. Integendeel wij wensen dat er veel gebruik van zal worden gemaakt, op dat deze nieuwe taaksvervulling van onze vereniging werkelijk in een be hoefte voorziet. Dan alleen zal het aan zijn bedoeling beantwoorden. MET DE GEHELE BEVOLKING Er staat een kapitaal gebouw als nieuw begin in dat gedeelte van onze gemeente, waar alles evenzeer een nieuw begin is, aldus vervolgde de voorzitter. De exploita tiekosten zullen niet gering zijn en de bud get zwaar belasten. Omdat we menen dat dit gebouw aan zijn bestemming beantwoordt achten we het financiëel verantwoord. Een vereniging, die op particuliere basis berust, moet, mits de gehele bevolking er achter staat, dit project met aanvullende steun van de overheid zonder financiëel bezwaar kun nen exploiteren. Er kunnen zware zorgen zij, maar wan neer het doel nl. het bieden van hulp aan onze medemens in het oog wordt ge houden, dienen wij alles te doen, wat onze hand vindt om te doen. De voorzitter eindigde zijn toespraak met de wens dat God Zijn zegen aan deze arbeid zal verbinden en dit gebouw in Zijn ondoorgrondelijke barmhartigheid zal stel len tot waarachtig heil van de naaste en tot welzijn van het gebied, waarover het werk der vereniging zich uitstrekt. Voorzitter van den Bos antwoordde hier op met genoegen naar de historie van Sint Annaland te heben geluisterd en hoopte dat het Sint Annalandse wijkgebuw niet de zwakste schakel in de geluksketen zou zijn. Hij verzocht mevrouw de Casembroot ver volgens door het tekenen van het receptie album de symbolische opening te verrichten van het nieuwe Groene Kruisgebouw. EEN TELEGRAM NAAR ZWITSERLAND Nadat mevrouw de Casembroot op deze manier het gebouw symbolisch had geopend en de bestuursleden het receptiealbum even eens getekend hadden, werd voorgesteld aan de Gezant van Zwitserland in Den Haag het volgende telegram te zenden. „De afde ling „het groene kruis" te Sint Annaland in vergadering bijeen ter opening wijkge bouw betuigt haar hartelijke dank voor de schenking van dit gebouw mogelijk gemaakt door giften van Uw landgenoten." FELICITATIES De heer A. de Lange feliciteerde vervol gens als vertegenwoordiger van het lande lijk bestuur en als provinciaal afgevaardigde van de Groene Kruisvereniging. Hij wees er op, hoe sympathiek men in het land van de bergen voor de lage landen aan de zee heeft gewerkt na de ramp en zette uiteen op welke manier de collecte in Zwitserland tot stand was gekomen. Hij deed een beroep op alle leden de exploitatie kosten te hel pen dekken en bood namens de algemene vereniging een klok aan. Wethouder G. Goedegebuure concludeerde: lang gewacht en stil gezwegen, nooit gedacht en toch ge kregen. Hij hoopte dat het gebouw als een Bethesda voor de gemeente mocht zijn. Ds. P. Westland, hervormd predikant verklaarde het groene kruiswerk een goed hart toe te dragen. Toch moet niet alléén het gebod van naastenliefde worden vastgehou den, niet alléén maar opofferingsgezindheid voor elkander, maar moet ook gezien wor den op Hem, die door zijn grote liefde dit alles mogelijk maakte. Hij hoopte dat Gods zegen op dit werk zal mogen rusten, bij welke woorden de afgevaardigde van de geref. gemeente, tevens bestuurslid van het groene kruis, de heer Kalle zich van harte kon aansluiten. Hij verklaarde dat hem en ook de kerkeraad het werk van dienende liefde, ook dit groene kruiswerk zeer sym pathiek was en meende dat men op de zelfde steün zal mogen rekenen als in het verleden het geval is geweest. De heer A. A. Geluk feliciteerde namens de Coop. Boerenleenbank en dokter P. J. Duinker deed zulks als voorzitter van de zustervereniging te Tholen. Hij waarschuw de de voornaamste taak ip het verleden nl. het uitlenen van artikelen en het werk der wijkzuster niet naar de achtergrond te schui ven door andere taken, welke steeds meer op de groene kruisschouders worden gelegd. Er moet wel gewerkt worden aan de toe komst. Spreker was benieuwd naar het nieuwe gebouw, dat hij nog niet had gezien De heer F. J. Stols sprak als voorzitter der middenstandsvereniging en stelde vast, dat de groene kruisafdeling wel de grootste plaatselijke vereniging is, wat zeer begrij pelijk genoemd mag worden. Hij was er kentelijk voor de samenwerking tussen beide besturen in verband met de inrichting en bood namens de vereniging een tweetal mo derne bloemenstandaards aan met bijbe horende planten. Burgemeester A. Sluijmers, sprak als voor zitter van de kruisvereniging te Stavenisse en complimenteerde de vereniging alhier met het mooie wijkgebouw. Tenslotte dankte zuster Krijger voor de mooie woning en alle medewerking en hoopte dat dit gebouw als liefdedienst zijn bijdrage door exploitatie zou verlenen tot heil van Sint Annaland. Voorzitter van den Bos dankte alle spre kers en stelde de aanwezigen voor het nieu we gebouw te gaan bezichtigen. DE INDELING Nadat mevrouw de Casembroot de deur had geopend kregen alle aanwezigen en in de avonduren ook alle inwoners van St. Annaland gelegenheid het gebouw te bezich tigen. Daarvan werd vooral 's avonds een zeer druk gebruik gemaakt en we kunnen ons niet indenken, dat de zuster ooit te voren zoveel bezoek in zo'n korte tijd heeft ontvangen, want ook dit gedeelte van het wijkgebouw was gastvrij opengesteld ter bezichtiging. Wanneer we de in dit nummer afgedrukte foto er bijnemen is het gemakelijker iets van de indeling te vertellen. Rechts van de Vlaggestok zien we de ingang van het wijk gebouw. Men komt door die deur in de hal aan de achterkant een gedenksteen waarop de woorden ingebeiteld: „Na de ramp ge schonken." Op 1 februari 1953 maakte het Zwitserse volk door de Chaine du Bon- heud de bouw van dit wijkgebouw moge lijk. Aa de linkerzijde van deze hal is de deur die toegang geeft tot het cursuslokaal (6.5x 8 m), daarachter bevindt zich het uitkleed1 lokaal met 8 boxen voor de zuigelingen consultatie, verder zijn er nog 2 kleedhokjes voor ouderen met daarachter (verbindings deur) de dokterskamer. Terugkerend naar de hal zien we aan de achterzijde nog een deur, die toegang geeft tot de tandartsenkamer. Verder is er een spoelruimte voor reiniging van materi alen, een keurige bergruimte voor de mate rialen en een garage. De rechtervleugel vormt het badhuis met de ingang aan de Cu- reestraat. Hier een wachtkamertje een lo ketruimte, een gezinsdouchecel, 2 cellen met telefoondouches en 7 met een vaste douche. Boven de woonvertrekken der wijk verpleegster Het geheel is in pastelkleuren afgewerkt, de vloeren met plastic lagen (behalve bad huis) keurige verlichting en inrichting. Wanneer het badhuis zo loopt als te St, Maartensdijk heeft men niet te klagen. Zeker is dat Sint Annaland trots kan zijn op dit fraaie gebouw. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG dr. P. J. DUINKER te Tholen, tel 40 dr. H. MENGER te Sint Filipsland, tel. 20 HOOGWATER in de week van 15 tot en met 21 juli 1956 Zondag 9.06 21.24 maandag 10.22.24 dinsdag 11.12 23.35 woensdag 12.26 donderdag 0.50 13.35 vrijdag 1.58 14.31 zaterdag 2.52 15.16 zaterdag 14 juli eerste kwartier te 21.46 u. zondag 22 juli volle maan te 22.29 uur ONGEVAL BIJ KRUISPUNT Zondagmiddag ontstond er bij het rond wegkruispunt alhier een botsing tussen de personenwagens van de heer D uit Oud- Vossemeer en tussen die van de heer v.d.W. (aannemer, gestationeerd te Stavenisse). De heer D kwam vanuit Oud Vossemeer gere den naar de stad Tholen, moest dus recht door, terwijl v.d.W van de singel kwam en dus voorrang had. In de auto van v.d. W zaten 3 kinderen, die door de glasscher ven verwondingen opliepen. Dokter Looysen verleende hieraan de eerste hulp. De auto van D werd ernstig beschadigd, die van v.d.W kwam er nogal goed af. Ook voor de bestuurders liep het zonder ongelukken af Na de rijkspolitie stelde ook de verkeerspo litie uit Middelburg een onderzoek in. NEGENTIG JARIGE IN TEN ANKER a.s. Dinsdag 17 juli hoopt mevrouw C. van Dijk-van der Harst haar 90ste verjaar dag te vieren. Zij is de oudste bewoonster van huize Ten Anker en mag zich nog in een goede gezondheid verheugen. Bewo ners en personeel van het Tehuis zullen niet nalaten haar op die dag geluk te wensen. Mogen we de onze daar reeds bij voorbaat aan toevoegen? REISVERENIGING OP STAP De thoolse reisvereniging maakte vorige week donderdag een reis naar Gelderland Men hield het ditmaal weer eens in eigen land na vorige jaren verschillende buiten landse reizen gemaakt te hebben. Om 5 uur 's morgens werd vertrokken en via Grave Nijmegen en Arnhem ging het naar de Greb- beberg waar van het mooie uitzicht werd genoten. Na langs de Veluwezoom te zijn gereden bezocht men het bedrijf van de v.m. Duitse Keizer in Doorn, terwijl in Utrecht een warme maaltijd werd gebruikt. In Rotterdam werd tenslotte nog eens ge pauzeerd om via Breda weer op huis te trekken zoals vele anderen troffen de thoolse reizigers het ook niet bijzonder goed met het weer, maar het kon nog minder en bovendien, een gezellige reis was het toch wel. BIJ HET 25 JARI GBESTAAN Ter gelegenheid van bovengenoemd lus trum werden zaterdag 7 juli op de markt gymnastiek-demonstraties gehouden door de jubilerende gym van Tholen en verder door „Spido" uit Oud Vossemeer en „Excelsior" uit Poortvliet. Vooraf had men gezamenlijk een mars door de stad gemaakt, waaraan ook de muziek vereniging „Concordia" ver sterkt met het nieuw geüniformeerde tam boerkorps zijn medewerking verleende. Het is altijd een prachtig gezicht en deze dag was bovendien begunstigd door schit terend weer, wat temidden van de vele re genachtige koude dagen daarom ook een aparte vermelding waard is. Half vier werd een begin gemaakt met de demonstratie. De voorzitter van „Olympia" dhr. Bijl opende met een welkom tot alle turners en turnsters en een woord van dank aan de muziekvereniging voor de medewerking. Het deed hem goed, dat er van publieke zijde zo'n goede belangstelling was. Hij wekte de ouders op hun kinderen naar de oefen avonden te sturen, omdat ze een veelzij dige ontwikkeling van het lichaam via de gym kunnen opdoen, terwijl het daarnaast een goede ontspanning is voor de geest.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 1